Stranica 12 od 24 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1152

Tema: kako ste popravili spermiograme..

  1. #551
    martinm3

    Početno Tinka

    Molim vas da li mi netko može poslati broj od g. Mije?

  2. #552
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Možda već neki znaju našu priču, ali evo ako će nekome pomoći...

    MM-ov spermiogram je varirao od 0 pokretnih i živih, do 18,5 mil... kada nije uzimao nikakve vitamine ni čajeve.... NIKADA SAZNALI ZAŠTO...

    Ali 4 nalaza iz KB Rijeka i 4 s VV-a svaki put skala pada ili skače...

    Piskavicu je pio nakon našeg prvog (i jedinog) neuspješnog postupka...

    Kaže da je UUŽŽAASSNNAA, ali zar se to može mjeriti sa onim što smo prošli u postupku? :?

    To je bilo najmanje što može napraviti...pio je čaj i jeo nabubrene sjemenke... a cilj je bio poboljšati spermiogram i mogućnost bolje oplodnje u jesenskom postupku...

    Nakon 2,5 mj ostala prirodno trudna i guramo 16 tjedan kraju...

    Ja kažem, jednostavno se sve poklopilo...

    Da nam se to dogodilo prije 3 godine, možda ne bi ni znali da imamo problema, zar ne?

  3. #553
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    draga slavonka2 možeš li nam točno reći kako se priprema čaj od piskavice (koliko vode, koliko žlica sjemenki, da li se pije sa medom?) pa da mi natjeramo naše muževe da piju
    e da i koliko puta dnevno se pije?

  4. #554
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Ja sam spremala ovako - 1 mala čajna žlica sjemeniki na 2 dcl vode...

    Kada voda zakipi skinuti s vatre i staviti sjemenke. Pokriti i pustiti da stoji 30 min, spremala sam ujutro i navečer po jednu turu.

    1 mala žlica meda na šalicu čaja. Pije se mlako.

    MM kaže da je užasan, a pio je svakakvih čajeva.

    Čula sam da puno sastojaka ostane u sjemenkama pa je MM trudio se da pojede barem pola od jedne ture iako je bilo teško gledati ga, a mogu misliti kako je bilo njemu jesti. Ali trudio se.

    A pio je i ovo:

    Čajna mješavina za zaštitu mokraćnog sustava kod muškaraca
    Čaj pojačava spolni nagon, pojačava potenciju i održava, opušta i smiruje i pojačava punjenje krvnih žila.

    Isti način pripreme, pio kao i od piskavice, 2x na dan, po okusu sličan macinoj travi.

    Sve skupa - 2 šalice čaja prije posla i 2 poslije posla.

    Ako nekog zanima di sam kupila čajeve nek se javi na pp jer ne znam da li smijem praviti reklame za travare.

  5. #555
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i mm je popravio spermiogram cajevima od travara.....nista drugo nije ni pio ....ali se popravio...zato vjerujem u cajeve,,,,prije smo bili samo za ICSI a sada smo za AIH...... :D :D
    sretno svim curama.....

  6. #556

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    14

    Početno


    Ja vec danima cekam da se netkoosvrnena moj napis, da mi nesto pametno kaze...citala sam sve prije napisano, ali me zanimalo kako komentriate nas nalaz...nemojte se sramit, hajde!

  7. #557
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    draga narentina...procitala sam sta si napisala....i nije mi jasno ono pokretljivost a),b),c),d)...i nisam skuzila koliko onda ima pokretnih.....morfologija moze proci,,,,gdje su nepokretni?....ili koja vam je dijagnoza,,,mora negdje pisat na nalazu,,,,napisi,,pozzzz

  8. #558
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno Re: :(

    Citiraj narentina prvotno napisa
    Evo, citam ove vase stranice i vrti mi se u glavi vise od naziva, brojki, iskustava...nasa je situacija ovakva...
    Ja..37 god, MM 43 god
    Ja...nedavno otklonila miom histeroskopijom, bio je na nezgodnom mjestu i sprjecavao zacece..barem sam tako mislila da je to jedni razlog. Zast? Zato sto vec dugo, dugo godina imam raznorazne probleme ginekoloske i nikad mi nije niti palo na pamet da mozda i mm ima kakve...ima dijete iz provg braka, iak je "malom" 20 godina..jednostavno mi NIJE PADALO NA PAMET!
    No, eto..spermiogram glasi ovako:

    Volumen: 3.6
    pH 7.8
    Broj spermija 26x10
    Aglutinacija: ne
    Pokretljivost: a) 4%
    b) 12%
    c) 2%
    d) 82%

    Opca ocjena pokretljivosti 2/3
    Morfologija: - pravilni 30%
    - nepravilnost glave 20%
    - nepravilost srednjeg dijela 25%
    - nrepavilnost repa 25%

    Zanima me sto vi citate iz ovog i ima li netko sa slicnim iskustvom.
    Ja vjerujem da se moze popraviti spermiogram, vidim iz vasih iskustava da je moguce, ali ...vremena puno nemamo...godine...sto kazete?

    vjerovatno to ovak ide mislim...
    a) brzo pokretni
    b) pokretni
    c)u mjestu pokretni
    d) nepokretni

    ako je tako onda je problem taj, da je slaba pokretljivost i tesko dolazi do trudnoce prirodnim putem...vrijeme prolazi ,,najbolje bi bilo potraziti dr.za neplodnost,tj,za potpomognutu oplodnju,,,,sretno

  9. #559
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa
    Čajna mješavina za zaštitu mokraćnog sustava kod muškaraca
    Čaj pojačava spolni nagon, pojačava potenciju i održava, opušta i smiruje i pojačava punjenje krvnih žila.

    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Kako ja ne znam za ovaj čaj?
    Gdje to ima za kupiti?

  10. #560

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    328

    Početno

    i mene zanima...
    curke??????

  11. #561

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa
    draga narentina...procitala sam sta si napisala....i nije mi jasno ono pokretljivost a),b),c),d)...i nisam skuzila koliko onda ima pokretnih.....morfologija moze proci,,,,gdje su nepokretni?....ili koja vam je dijagnoza,,,mora negdje pisat na nalazu,,,,napisi,,pozzzz
    Dg je asthenozoospermia .
    Mislila sam da su svi ti nalazi radjeni po istom sablonu, pa sam skratila. dakle
    a) brzo usmjereno pokretni
    b) sporo usmjereno pokretni
    c) neusmjereno pokretni
    d) nepokretni

  12. #562
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Ako je dijagnoza astenoozospermia to znači da je smanjena pokretljivost speramtozoida a da je koncentracaija i morfologija ok.

  13. #563
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Mislim da je jako mali postotak progresivno pokretnih (brzih) a dosta je veliki postotak i nepokretnih. Kod je broj progrsivno pokretnih 28% pa smo već odavno u MPO vodama. Zato draga otiđite vi kod neekog MPO doktora malo popričajte s njim i vidite šta dalje. SRETNO!!!!!!!!!!!

  14. #564
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    evo kupili smo čajeve i mm pije naveliko
    kaže da njemu nije ružna piskavica - pije ju s medom, a mješavinu bez meda. Javim vam ako bude rezultata

  15. #565
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Ne bih stvarno htjela curama ubijati nadu i drago mi je da ima onih koji su uspjeli raznim pripravcima, ali sitim se sebe i svog muža prije godinu i nešto dana s koliko smo želje švrljali po ovim i sličnim postovima i tražili rješenje za naše probleme, pripravaka vitaminskih imamo toliko da možemo otvoriti apoteku , a bome i čaj poznatog travara smo pili, ma da skratim-nema šta nismo probali, od prepeličjih jaja pa do bioenergije, ništa, zero pomaka, a godine opako nalegle na moj biološki sat, stoga pišem ovo zbog svih onih budućih koje će tražiti rješenje za svoje probleme, probajte sve, ali ograničite se vremenski, postavite rok jer godine idu,i da sam onda znala šta znam sad, već bih odradila tri ICSI-a, a možda bi koji bio i dobitni! Eto, a inače imamo milijun do dva, a od toga nula do jedan posto brzo pokretnih, ostale kategorije ne trebam ni spominjat..I neću više jer tema ipak nije "kako NIste uspjeli popraviti spermiograme"

  16. #566
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa
    Ne bih stvarno htjela curama ubijati nadu i drago mi je da ima onih koji su uspjeli raznim pripravcima, ali sitim se sebe i svog muža prije godinu i nešto dana s koliko smo želje švrljali po ovim i sličnim postovima i tražili rješenje za naše probleme, pripravaka vitaminskih imamo toliko da možemo otvoriti apoteku , a bome i čaj poznatog travara smo pili, ma da skratim-nema šta nismo probali, od prepeličjih jaja pa do bioenergije, ništa, zero pomaka, a godine opako nalegle na moj biološki sat, stoga pišem ovo zbog svih onih budućih koje će tražiti rješenje za svoje probleme, probajte sve, ali ograničite se vremenski, postavite rok jer godine idu,i da sam onda znala šta znam sad, već bih odradila tri ICSI-a, a možda bi koji bio i dobitni! Eto, a inače imamo milijun do dva, a od toga nula do jedan posto brzo pokretnih, ostale kategorije ne trebam ni spominjat..I neću više jer tema ipak nije "kako NIste uspjeli popraviti spermiograme"
    slazem se sa GOA....ja bi u svakom slucaju usput isla kod dr. jer vrijeme prolazi....ja sam npr.izgubila 3 god.bezvz.....i tek onda krenula i sa cejevimai sa dr.za neplodnos ...zato uz cajev ei vitamine ja bi i obilazila dr...i naravno njima rekla sta pijem...

  17. #567
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    ako netko pokusava napraviti bebeka godinu i vise dana, nema sta cekati, trk strucnjacima i usput piti cajeve, vrijeme leti. evo mi smo 2 i pol godine u "pogonu" a jos nema malog sad pijemo cajeve i cekamo trecu stimulaciju. nikad se ne bih sto posto pouzdala samo u cajeve i ne ocekujem cudo da cu ostati prirodno t, ali ako nam oni poprave i za 10 posto spermicce ja presretna, iako cemo opet trebati na ivf, barem ce biti vece sanse. sretno curke purke!! nek 2010 bude nasa godina!!

  18. #568
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    bas tako marta .....slazem se....eh da sam bar ja tako odmah poslije godinu dana...do sad bi vjerovatno imala bebicu :/ ..a ja slusala svoju ginicku ..a ona uvijek aj ovo aj ono s tobom sve u redu a kriva je ona..jer nas samo jednom poslala za radit spermiogram i bio u redu i to je to ..nema bebe..pa poslije pola godine me opet trebala poslat radit spermiogram a ne da ja trazim po internetu jel trebam ili ne...i onda nam je dr.mpo rekao ponoviti spermiogram i eto ga na , pokretljivost katastrofa.....

    zato cure ako je spermiogram normo.a vi i dalje niste trudne ponovite spermiogram!!!!ne gubite vrijeme!!

  19. #569
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    zaboravih napisat ..prosle 4 god i ja tek sada radila aih .....a do sad sam se samo vrtila u krug. :/

  20. #570

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Pozdrav svima!

    Samo da vam dam malo nade da je moguće zatrudnjeti i uz loš spermiogram.
    Cura u potpisu začeta je tri mjeseca nakon prilično lošeg spermiograma (2 % progresivnih) i dijagnoze OAT , i dva spermiograma prije toga u razmacima po tri mjeseca su bila isto grozna. Mislili smo da je to čudo i da se više neće ponoviti, međutim sad sam trudna 16 tj. i stiže druga beba.

    Šaljem vam malo trudničkih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~

  21. #571
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    drage cure naravno da se ne pouzdajem samo u čajeve, ali sigurna sam da oni ne mogu štetiti, a sigurno i mogu popraviti spermiogram. U svakom slučaju mi kuhamo ove čajeve po preporuci Slavonke na veliko i trudimo se do slijedećeg IVF-a. Ako uspijemo prirodno bit će super, ako ne, uspjet ćemo već jedanput IVF-om.
    Ja vam svakako savjetujem da probate jer ne može štetiti. Mi smo prije nekoliko godina koristili Tešićeve pripravke i nije puno pomoglo, ali sigurno nije štetilo. Ako ništa drugo naučili smo se više piti čajeve umjesto kave i pročišćavati organizam mješavinom jabučnog octa i meda. A znam slučajeve koji su uspjeli s tim pripravcima tako da sve je individualno. Nakon toga je jedno vrijeme mm po preporuci ginekologa uzimao Bioastin i E vitamin što nam isto nije puno pomoglo, ali nije ni odmoglo.
    Sada mm pije čajeve kako je Slavonka preporučila i možda će biti efekta, a možda i ne. Čovjek nikada ne treba gubiti nadu i sve treba probati.
    Zato drage moje ne padajte duhom nego hrabro naprijed

  22. #572
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Samo da vam dam malo nade da je moguće zatrudnjeti i uz loš spermiogram.
    Cura u potpisu začeta je tri mjeseca nakon prilično lošeg spermiograma (2 % progresivnih) i dijagnoze OAT , i dva spermiograma prije toga u razmacima po tri mjeseca su bila isto grozna. Mislili smo da je to čudo i da se više neće ponoviti, međutim sad sam trudna 16 tj. i stiže druga beba.

    Šaljem vam malo trudničkih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~
    Ajme prekrasno . Želim ti urednu i bezbrižnu trudnoću.

  23. #573
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Samo da vam dam malo nade da je moguće zatrudnjeti i uz loš spermiogram.
    Cura u potpisu začeta je tri mjeseca nakon prilično lošeg spermiograma (2 % progresivnih) i dijagnoze OAT , i dva spermiograma prije toga u razmacima po tri mjeseca su bila isto grozna. Mislili smo da je to čudo i da se više neće ponoviti, međutim sad sam trudna 16 tj. i stiže druga beba.

    Šaljem vam malo trudničkih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~
    Ajme prekrasno . Želim ti urednu i bezbrižnu trudnoću.
    X

    Tibi, mene uvijek muči kako znaš da ti neki čaj neće sigurno škoditi? Mislim, možda neće pokvariti spermiogram, ali možda na nešto drugo djeluje... Meni je nekak bed gurat mužu nešto što nemam pojma hoće li mu npr. uzrokovati srčani udar (bezvezan primjer, naravno).

  24. #574
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Cure evo da se i ja javim,
    slažem se s vama kako se ne treba pouzdati samo u čajeve i da ne treba pustiti da puno vremena prođe, ali evo nažalost u mom slučaju doktori zavlače. Dvije godine su prošle od kad smo krenuli s prvim pretragama, a tek sredinom 10 mj. 2009. imali prvi neuspjeli IVF. Tad nam je rečeno da se za sad neće više pokušavati zbog užasno lošeg spermiograma mm.

    Nakon takve dijagnoze krenuli s čajem travara kraj Splita i nakon 40 dana radili spermiogram - nalaz najbolji do sad (iako ni sad nije dobar) došli smo do broja od milijun spermija a ranije ih je bilo manje od milijun, pa 200 tisuća pa samo 12! I pokretljivost se od jako loše popravila na osrednju 30 posto tako da mi to ipak ulijeva nadu. A dr. mi je nakon postupka rekao - "da ih barem bude milijun". Sad je mm-u preporučena stimulacija klomifenima, ali u idućih 4-5 mjeseci pa se pitam zašto se za terapiju čekala godina dana, no tako to za nas dvoje očito ide - jaaaako dugo sve čekamo.

    Sorry zbog dugog posta i držim fige svima!

  25. #575
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Samo da vam dam malo nade da je moguće zatrudnjeti i uz loš spermiogram.
    Cura u potpisu začeta je tri mjeseca nakon prilično lošeg spermiograma (2 % progresivnih) i dijagnoze OAT , i dva spermiograma prije toga u razmacima po tri mjeseca su bila isto grozna. Mislili smo da je to čudo i da se više neće ponoviti, međutim sad sam trudna 16 tj. i stiže druga beba.

    Šaljem vam malo trudničkih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~
    Ajme prekrasno . Želim ti urednu i bezbrižnu trudnoću.
    predivno,prekrasno :D :D :D cestitam

  26. #576
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa
    Tibi, mene uvijek muči kako znaš da ti neki čaj neće sigurno škoditi? Mislim, možda neće pokvariti spermiogram, ali možda na nešto drugo djeluje... Meni je nekak bed gurat mužu nešto što nemam pojma hoće li mu npr. uzrokovati srčani udar (bezvezan primjer, naravno).
    Ja ti imam knjigu pod nazivom Ljekovito bilje od Simona Ašića. Podjeljena je na dva dijela: Priručnik za sakupljanje ljekovitog bilja i Recepti. Za svaku biljku imaš opis kako izgleda, gdje raste, za što se koristi i na koji način (tipa za čaj, obloge, kupku i sl) i tko ne bi smio koristiti (npr. ne smiju uzimati trudnice, osobe koje su alergične na to i to i sl.). Tamo si uvijek provjerim da li je biljka ljekovita i za što se koristi.
    A s druge strane vjerujem u dobronamjernost ljudi da žele pomoći i sigurno ti ne bi preporučili nešto što može uzrokovati neke nuspojave.

  27. #577
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    sirius black, ajme draga cestitam, mm je isto imao tako 2 puta samo 2 posto progr, a sad smo na slavonkinom receptu, ali bez kulena

  28. #578
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa
    Citiraj Jelena prvotno napisa
    Tibi, mene uvijek muči kako znaš da ti neki čaj neće sigurno škoditi? Mislim, možda neće pokvariti spermiogram, ali možda na nešto drugo djeluje... Meni je nekak bed gurat mužu nešto što nemam pojma hoće li mu npr. uzrokovati srčani udar (bezvezan primjer, naravno).
    Ja ti imam knjigu pod nazivom Ljekovito bilje od Simona Ašića. Podjeljena je na dva dijela: Priručnik za sakupljanje ljekovitog bilja i Recepti. Za svaku biljku imaš opis kako izgleda, gdje raste, za što se koristi i na koji način (tipa za čaj, obloge, kupku i sl) i tko ne bi smio koristiti (npr. ne smiju uzimati trudnice, osobe koje su alergične na to i to i sl.). Tamo si uvijek provjerim da li je biljka ljekovita i za što se koristi.
    A s druge strane vjerujem u dobronamjernost ljudi da žele pomoći i sigurno ti ne bi preporučili nešto što može uzrokovati neke nuspojave.
    Joj, ja sam i dalje neizlječivi skeptik po tom pitanju. Ne mislim ja da je netko zlonamjeran kod takvih stvari (a ne bi valjda onda ni manageri farmaceutskih tvrtki trebali biti, ali mi nije padalo na pamet da se cijepim protiv sv. gripe), češće se bojim neznanja. U stvari ne poznam uopće princip na kojem travari ispituju neku biljku i na koji način dolaze do informacija kome neka trava pomaže, kome šteti. Kako provjere neku kombinaciju bilja prije nego li ju nekome preporuče? Al to je valjda za neki drugi topic.

  29. #579
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    draga Jelena tvoj pristup je isto sasvim ok. Ukoliko ne vjeruješ da ti nešto može pomoći onda to uistinu i neće pomoći. Svi mi se sa svojim problemima borimo ali i nosimo na različite načine i to je sasvim ok.
    Borili se mi ovako ili onako nadam se da će uroditi plodom i da ćemo držati svoje bebice u naručju

  30. #580
    sanja1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Pozdrav svima!

    Samo da vam dam malo nade da je moguće zatrudnjeti i uz loš spermiogram.
    Cura u potpisu začeta je tri mjeseca nakon prilično lošeg spermiograma (2 % progresivnih) i dijagnoze OAT , i dva spermiograma prije toga u razmacima po tri mjeseca su bila isto grozna. Mislili smo da je to čudo i da se više neće ponoviti, međutim sad sam trudna 16 tj. i stiže druga beba.

    Ša
    ljem vam malo trudničkih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~
    Predivno i uljeva svima nadu da su čuda moguća .

  31. #581

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    sirius predivno!!
    neka ti je školska trudnoća i da ti dođe zdrava i sretna beba!!!

  32. #582

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    btw. ja piskavicu u kombinaciji sada pijem zbog dojenja...pojačava kvalitetu i količinu mlijeka...kupila sam je na Dolcu, kod žene koja prodaje čajeve- nasuprot ribarnice....

  33. #583
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Cure, MM sa oligoastheno došao do oligo u tri mjeseca. Koristio je ( još uvijek koristi ) Bioastin,Tribestan,cink,selen i mješavinu biljnih čajeva. Sprememo se za novi spermiogram u veljači. Nadamo se poboljšanju.
    Javim rezultate.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Cure meni jedan ginekolog iz zagreba rekao da picnogenol pomaže kod spermiograma.MM ga pije dva mjeseca,još nije radio spermiogram,ako nešto bude ja ću vam javiti,uglavnom rekao mi da bioastin,tribestan nisu ništa naspram ovoga!

  35. #585

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Slavonka, hvala ti za odgovor, puno si mi pomogla.
    Nadam se da ćemo i mi napraviti nešto sami

  36. #586

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    MM pije već 2 mj Bioastin,a prema knjizi Povećajte svoju plodnost sam odlućila da i ja i on pocnemo sa vitam C,cinkom,selenom,omega3 i on još l-carnitini larginin,da i već pije čaj od piskavice.Tamo piše da je potrebno najmanje 4 mjeeca piti vit prije začeća samo ne znam kad da poćnem tj da li da prodju 72 dana prije postupka radi spermatogeneze ili je svejedno???

  37. #587
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj jana12 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure meni jedan ginekolog iz zagreba rekao da picnogenol pomaže kod spermiograma.MM ga pije dva mjeseca,još nije radio spermiogram,ako nešto bude ja ću vam javiti,uglavnom rekao mi da bioastin,tribestan nisu ništa naspram ovoga!
    da li ste ga kupili u twinlabu -vidim da ga oni imaju? ako ne, gdje i po kojoj cijeni...hvala!

  38. #588

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    da li ste ga kupili u twinlabu -vidim da ga oni imaju? ako ne, gdje i po kojoj cijeni...hvala!
    Mi smo ga kupili u ljekarni na Dolcu,u Pablu dođe 150 kuna i od Kali je.Ima još nekih proizvođača,nama doktor rekao za ovaj,to je od 20 mg i MM pije 4 tablete na dan,dvije ujutro i dvije navečer;ima i u onoj ljekarni gore po stepenicama u zgradi ali je skuplji za nekih 20-tak kuna...uglavnom doktor je bio jako uvjerljiv da će mu to pomoći iako ja još nisam trudnainače dijagnoza mu je astenoteratotzospermija

  39. #589
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    twinlabov košta 541 kn/60 kom...brrrrrrr

    http://www.nihon.hr/vi-pisete/specij...l-c-20-mg.html

    vi imate ovaj?

  40. #590
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Nisam čula za ovaj pycnogenol... Mom MM-u je svojevremeno ginekolog prepisao Bioastin + E vitamin koji je pio neki 3-4 mj, ali nije bilo nikakvog pomaka. Inače dg. je asthenozoo....
    Probali smo i sa Tešićevim pripravcima 3 mj. isto nikakvog pomaka. Sada smo na Slavonkinom receptu 2 mjeseca pa ćemo vidjeti hoće li tu biti što...
    Ajde svakako javite ako upali taj pycnogenol.

    Svima puno uspjeha želim i da čim prije dobijete svoje bebice

  41. #591
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Drage moje, MM već mjesecima pije svašta, ne mogu tvrditi da mu se nalaz popravio jer nemam napismeno, ali mi smo kod dr. Reša, prije godinu dana na pregledu sperme na ekranu ih je bilo vrlo malo, a prošli put ne mogu vam opisat bio ih je pun ekran i mrdali su repićima! Čak je i dr. komentirao kako je puno bolje. MM je pio: l-carnitin i l-arginin dva mjeseca, pa to prekinuo i nastavio s čajevima kadulja, zdravac, matičnjak, matična mliječ, Bioastin cink i folna.

  42. #592
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    da vas pitam, nakon antibiotika koliko bi bilo najbolje za pricekati do novog s-grama? jer ja svom polako uvodim nove vitaminceke i slicno... bio je samo na maticnoj pa je s-gram bio skoro duplo bolji ,pa sad jos pije i folnu i cink, pa da vidimo jel se stogod poboljsalo...

  43. #593
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj jana12 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure meni jedan ginekolog iz zagreba rekao da picnogenol pomaže kod spermiograma.MM ga pije dva mjeseca,još nije radio spermiogram,ako nešto bude ja ću vam javiti,uglavnom rekao mi da bioastin,tribestan nisu ništa naspram ovoga!
    Meni ovaj naziv zvuči k'o nešto što liječi vaginalnu infekciju, gljivice i slično.
    Jana, nemoj me pogrešno shvatiti, samo mi naziv lijeka smiješan.

  44. #594
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovaj naziv zvuči k'o nešto što liječi vaginalnu infekciju, gljivice i slično.
    Jana, nemoj me pogrešno shvatiti, samo mi naziv lijeka smiješan.
    da, da to sam i ja odmah pomislila

  45. #595
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam spremala ovako - 1 mala čajna žlica sjemeniki na 2 dcl vode...

    Kada voda zakipi skinuti s vatre i staviti sjemenke. Pokriti i pustiti da stoji 30 min, spremala sam ujutro i navečer po jednu turu.

    1 mala žlica meda na šalicu čaja. Pije se mlako.

    MM kaže da je užasan, a pio je svakakvih čajeva.

    Čula sam da puno sastojaka ostane u sjemenkama pa je MM trudio se da pojede barem pola od jedne ture iako je bilo teško gledati ga, a mogu misliti kako je bilo njemu jesti. Ali trudio se.

    A pio je i ovo:

    Čajna mješavina za zaštitu mokraćnog sustava kod muškaraca
    Čaj pojačava spolni nagon, pojačava potenciju i održava, opušta i smiruje i pojačava punjenje krvnih žila.

    Isti način pripreme, pio kao i od piskavice, 2x na dan, po okusu sličan macinoj travi.

    Sve skupa - 2 šalice čaja prije posla i 2 poslije posla.

    Ako nekog zanima di sam kupila čajeve nek se javi na pp jer ne znam da li smijem praviti reklame za travare.
    pozdrav prije svega...
    vidim da se spominju neki tvoji recepti za čajeve...pa jel ovo jedini ili imaš još koji? malo sam gledala za taj piskavac pa ga preporučaju za upale na koži i za snižavanje kolesterola? vidim da je vama sve super završila al kako si dobila preporuku za psikavac? tnx

  46. #596
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Fakat se ne sjećam jesam li pisala na ovoj temi (mislim da sam pisala na Prije začeća), nama je dobitni bio:
    čaj od g. Mije (svako veče 2 šalice) + Bioastin (2x ujutro i 2x naveče,tjedan dana pa pauza mislim 3 dana) i evo začelo se prirodnim putem naše malo čudo Leona već u drugom ciklusu nakon čaja, ništa više nismo koristili suprug je imao jaču astheno. kod mene sve bilo OK.Prije toga imali 3 IVF-a,točnije ICSI-a.

    Svima vam držim fige da što prije postanete mamice malih slatkih bića jer znam da ćete biti najbolje mame na svijetu!!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    P.S.
    izgleda da je pomoglo i malo vinca uz keksanje

  47. #597
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    ovo za vino da ne mislite da smo alkosi,bili smo na Hvaru pa smo morali malo degustirati domaću vrhunsku ponudu

    i da, čaj i Bioastin je pio samo MM, al nikakve druge vitamine i minerale jer mu je g.Mijo rekao da mu to može i odmoći te raznorazne kombinacije: cink,selen,..itd.

    Sretnooo!

  48. #598

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovaj naziv zvuči k'o nešto što liječi vaginalnu infekciju, gljivice i slično.
    Jana, nemoj me pogrešno shvatiti, samo mi naziv lijeka smiješan.
    To su neki prirodni vitamini od iglica francuskog bora,navodno služi za obnavljanje stanica;MM je na nalazu od spermiograma pisalo da ima dosta raspadnutih stanica...bumo vidjeli

  49. #599
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    I naš spermiogram se popravio!:
    25.10.07-SD-oligoasthenozoospermia
    28.03.08-VV-asthenoteratozoospermia
    29.01.10.-SD-asthenozoospermia

    uzimao je Menevit, to smo naručili internetom iz Australije.

  50. #600
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Ja sam čitala o tome ( i biologica ) mi je potvrdila sa antibiotici loše utjeću na spermiogram. MM je jučer radio spermiogram nakon pet mjeseci, dijagnoza je ista ( oligospermia ) s tim da mu je broj po mililitru nešto manji nego prošli puta. U tom razdoblju koristio je Tribestan, Bioastin,cink i selen. Mi smo očekivali poboljšanje. Tri tjedna prije spermiograma MM je popio antibiotik. Ima li tko više iskustva s antibioticima i spermiogramom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •