Stranica 13 od 24 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1152

Tema: kako ste popravili spermiograme..

  1. #601
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    mm je u dva postupka 10 dana prije očekivane punkcije dobio terapiju antibiotika kako bi ejakulat bio sterilan, za svaki slučaj
    obzirom da ima teški OAT ne znam zašto bi dr. na taj način još više ugrozio, ionako kritično loš spermiogram

  2. #602
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    mm je u dva postupka 10 dana prije očekivane punkcije dobio terapiju antibiotika kako bi ejakulat bio sterilan, za svaki slučaj
    obzirom da ima teški OAT ne znam zašto bi dr. na taj način još više ugrozio, ionako kritično loš spermiogram

    Ne znam, pitam ima li tko iskustva. Meni je biologica rekla da je antibiotik sigurno loše utjecao na spermiće.

  3. #603
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Cure, ima li još netko tko zna ( ili barem misli ) da antibiotici loše utječu na spermiogram?

  4. #604
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ima li još netko tko zna ( ili barem misli ) da antibiotici loše utječu na spermiogram?
    Ja ti samo mogu reći da je na VV standardni postupak 5 kom Hiramicina za oboje prije postupka. Također, moji poznanici su na svoju ruku prije postupka u MB koristili Sumamed i bio je bingo...

  5. #605
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ima li još netko tko zna ( ili barem misli ) da antibiotici loše utječu na spermiogram?
    Mislim da velike količine antibiotika utječu na kvalitetu sperme. MM je imao jako puno problema sa leukocitima, bakterijama i bio je 40 dana bez prekida na antibioticima. U tom periodu smo izgubili 2 mil. i došli na Oligoasthenozoospermiu 2 stupnja. Nakon što je sanirana upala prostate i bakterije i nakon što je prestao koristiti bilo kakve antibiotike 3-4 mjeseca spermiogram se počeo popravljati. Uzimao je matičnu mliječ, probiotike i Men's Arginmax i prije dvadesetak dana me biolog obavijestio da sada imamo Normospermiu.

  6. #606
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Leva prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da velike količine antibiotika utječu na kvalitetu sperme. MM je imao jako puno problema sa leukocitima, bakterijama i bio je 40 dana bez prekida na antibioticima. U tom periodu smo izgubili 2 mil. i došli na Oligoasthenozoospermiu 2 stupnja. Nakon što je sanirana upala prostate i bakterije i nakon što je prestao koristiti bilo kakve antibiotike 3-4 mjeseca spermiogram se počeo popravljati. Uzimao je matičnu mliječ, probiotike i Men's Arginmax i prije dvadesetak dana me biolog obavijestio da sada imamo Normospermiu.
    Leva, MM je u zadnja četiri mjeseca popio tri kure antibiotika. Biologica je sama rekla da ih antibiotici ubijaju. MM je pio Tribestan, Bioastin,cink i selen. Prije dvije godine imali smo prirodnu trudnoću koja je završila spontanim. Spermiogram je tada morao biti koliko-toliko dobar, zato se i nadamo da će se poboljšati.

  7. #607
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    mi smo obadvoje mj. dana prije postupka pili sumamed i još na postupku hiramicin
    ne znam da li to ima kakve veze ali nama je isto bio BINGO!
    ne reagiraju svi isto na ljekove - nekome pomaže a nekome ne

  8. #608
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    ja mogu samo reći da doktorica opće prakse od mm prije nego mu da uputnicu za spermiogram uvijek provjeri dal je u zadnje vrijeme uzimao antibiotike, a i kad smo nalaz dobili doktorica u bolnici je pitala istu stvar. kaže da to jako može utjecati na kvalitetu i pokretljivost spermija

  9. #609
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj loks prvotno napisa Vidi poruku
    ja mogu samo reći da doktorica opće prakse od mm prije nego mu da uputnicu za spermiogram uvijek provjeri dal je u zadnje vrijeme uzimao antibiotike, a i kad smo nalaz dobili doktorica u bolnici je pitala istu stvar. kaže da to jako može utjecati na kvalitetu i pokretljivost spermija
    Tako su rekli i nama! Naravno, ne mislim ja da je spermiogram loš samo zbog antibiotika, ali mislim da su ga oni ipak malo ugrozili. MM će sada uz Bioastin i Pycnogenol piti i Men´sArginmax.

  10. #610
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    delfin, zar tm pije Pycnogenol skupa sa Bioastinom? Čitala sam istraživanje onog doktora koji se dosjetio borovih iglica i tamo je pisalo da su uzimali samo Pycnogenol 200mg dnevno, tri mjeseca prije početka 90-odnevne terapije nisu ništa koristili. Mm će uskoro biti tri mjeseca kako pije Bioastin i planiramo provjeriti stanje. Nakon toga smo planirali tri mjeseca Pycnogenol ali sam kasno saznala za ovih 200mg, ja naručila dozu od 100mg. Valjda i to nešto pomogne.

  11. #611
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    LittleBirdie, mm pije Pycnogenol uz Bioastin. Pycnogenol uzima samo jednu dnevno ( 20 mg ), a Bioastin 4x4 ( 16 mg). Uz to cink, selen i folnu kiselinu. Ne znam više što da mu dajem. Odlušili smo prestati s Tribestanom jer je kod nas napravio vrlo male pomake a mjesečno nas je koštao 1000 kn. I baš zato što više ne znam da li sve to ima nekog smisla ili ne, odlučila sam se za tako malu dozu Pycnogenola ( preporuča se veća doza, ne znam točno koliko). Netko se zabunio, ti spominješ 200 mg, a ja 20. ??????

  12. #612
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Imam sačuvano na računaru:
    SUMMARY
    Published and anecdotal reports have claimed
    various sperm parameters improved after antioxidant
    treatment for male infertility. Accordingly,
    we evaluated the effects of Pycnogenol
    Ò, a potent
    antioxidant, on abnormal sperm parameters in a
    small group of subfertile men. Four subfertile male
    patients received Pycnogenol
    Ò tablets, 200 mg
    orally per day, for 90 days, after which all sperm
    tests were repeated. Pre- and post-Pycnogenol
    Ò

    treatment sperm tests included: count, motility
    score and strict (Kruger) morphology, both before
    and after capacitation with Ham’s F-10 solution
    (swim-up); direct sperm antibodies; and mannose
    receptor binding for sperm function.

  13. #613
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    Imam sačuvano na računaru:
    SUMMARY
    Published and anecdotal reports have claimed
    various sperm parameters improved after antioxidant
    treatment for male infertility. Accordingly,
    we evaluated the effects of Pycnogenol
    Ò, a potent
    antioxidant, on abnormal sperm parameters in a
    small group of subfertile men. Four subfertile male
    patients received Pycnogenol
    Ò tablets, 200 mg
    orally per day, for 90 days, after which all sperm
    tests were repeated. Pre- and post-Pycnogenol
    Ò

    treatment sperm tests included: count, motility
    score and strict (Kruger) morphology, both before
    and after capacitation with Ham’s F-10 solution
    (swim-up); direct sperm antibodies; and mannose
    receptor binding for sperm function.
    MM pije Pycnogenol od KAL-a. Koliko sam shvatila taj je od 20 mg,kasnije sam vidjela da ima i od 50 mg i to od Natrola. TM će piti 200 mg dnevno? Meni su u ljekarni rekli 1xdnevno za ovaj od 20 mg.

  14. #614
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    a čiji pycnogenol si naručila (littlebird)? mi imamo Kal-ov, 20 mg
    to bi značilo 10 kom dnevno, ne mogu mu to "servirati", pa nisu to bomboni

  15. #615
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Planiramo 100 mg dnevno, sad sam na još nekoliko mjesta provjerila i za plodnost se preporučuje 200 mg. U biti, Pycnogenol se koristi u razne svrhe, stoga nema tačnog doziranja ali kad doktor koji je radio istraživanje kaže 200 onda je 200. Ako bude pomoglo nakon prva tri mjeseca prećićemo na 200 mg. Evo još jenog linka.

  16. #616
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    a čiji pycnogenol si naručila (littlebird)? mi imamo Kal-ov, 20 mg
    to bi značilo 10 kom dnevno, ne mogu mu to "servirati", pa nisu to bomboni
    I meni se čini malo previše. ivica_k, koliko tm pije?

  17. #617
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    a čiji pycnogenol si naručila (littlebird)? mi imamo Kal-ov, 20 mg
    to bi značilo 10 kom dnevno, ne mogu mu to "servirati", pa nisu to bomboni
    Još ne znam čiji je jer treba da stigne iz Njemačke. Pričaj mi o bombonama... još samo treba da ih upakujemo u one fine papiriće i stavim u posudu pored računara

  18. #618
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    jednu ujutro i jednu navečer uz 2dcl čaja od piskavice i 2 dcl čaja za zaštitu mokraćnog sustava (što je slavonka preporučila)

  19. #619
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    I MM je na nekom čaju. Popili samo i onaj od Tešića, pa ništa. Zato počinjem umjesto optimistična biti skeptična.

  20. #620
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Ne bih htjela da kvarim zabavu ali zaguglajte ime Scott J. Roseff i pronađite PDF sa naslovom IMPROVEMENT OF SPERM QUALITY BY PYCNOGENOL.
    Posljednje uređivanje od LittleBirdie : 15.02.2010. at 22:13

  21. #621
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih htjela da kvarim zabavu ali zaguglajte ime Scott J. Roseff i pronađite PDF sa naslovom IMPROVEMENT OF SPERM QUALITY BY PYCNOGENOL.
    Ja ću definitivno to pročitati, ali bilo je takvih obečavajućih naslova i za Tribestan pa kod nas nije puno pomoglo a mm ga je pio 7 mjeseci ( tu računam i pauze koje se rade kod terapije Tribestanom). Koštao nas je oko šest tisuća kuna. A spermiogram isti.

  22. #622
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Nažalost, sve je uvijek pod velikim upitnikom, ja sam samo htjela da pojasnim doziranje, sretno!

  23. #623
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, sve je uvijek pod velikim upitnikom, ja sam samo htjela da pojasnim doziranje, sretno!
    Veliko hvala na trudu. Puno sreće i tebi, zapravo svima nama!

  24. #624
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    cure, imali kavih fizičkih promjena kod vm? meni danas mm kaže da mu se čini kako su mu se testisi povećali - jer kad sjedi mora malo raširiti noge, valjda da ih ne zgnječi

    prošlo je cca 20tak dana kako uzima pycnogenol zajedno s piskavicom i još nekim čajem

    kad je uzimao tribestan, mjesecima, nije primjetio apsolutno nikakve "nuspojave"

  25. #625

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Dali neko znana koj je bolji MaxoCum ili pycnogenol? Neznam zasta da se odlucim posle maja ako nebude nikakvog pomaka.

  26. #626

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Evo sad sam nasla da ima pycnogenol od 75mg od Kal, ima i po 100 mg ali od dugih proizvodzaca.

  27. #627
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Stigao je Pycnogenol i to od Pharma Nord-a. Pakovanje sadrži 60 tabletica od po 15 g. 2 tablete sadrže 80 mg ekstrakta borove kore.
    Kada je mm tek počeo da pije Bioastin desilo se vidno povećanje testisa, čak je bilo i smiješno, jer mu je bilo teško hodati.

  28. #628
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    možeš li mi linkati stranicu s koje ste naručivali pycnogenol, pliz
    također me zanima, je li bilo poboljšanja nalaza obzirom na povećanje testisa?

  29. #629
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Nismo naručivali putem interneta već je tamo kupljen, tri kutije su izašle oko 60 eura. Ne bi trebalo bude problem, ima raznih linkova, vidjela sam da ima čak i na njemačkom ebay-u. Poboljšanja je bilo ali ne znam reći tačno koliko, možda mi neko može pomoći. Naime, prije Bioastina je imao 3 mil/ml, ukupno 6 mil/ml. Tačno dva mjeseca poslije nalaz glasi 12 miliona ali na mm2. Volumen se povećao sa 2 na 3, kao i svi ostali parametri (nepokretnih je bilo 80% a novi nalaz je pokazao 53%). Meni su to bile divne novosti iako još uvijek ne znam kako da prebacim one mm2 u ml.

  30. #630

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Koliko Bioastina uzmia na dan?

  31. #631

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Koliko dugo se Pycnogenol mora koristiti da bi se vio neki rezultat?

  32. #632
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Bioastin 4 kapsule dnevno, i njega i Pycnogenol ne bi trebalo uzimati manje od tri mjeseca.
    Nama će za par dana biti puna tri mjeseca Bioastina, onda pauza od 7 dana, pa ponovno krenuti zajedno sa 80mg Pycnogenola. Čitala sam da je Pycnogenol jači od Bioastina pa da ne bi bilo svega malo previše (a strah me napustiti Bioastin), skontala sam da idemo s ovom kombinacijom. Nadam se da na griješim (nakon ovoga ne znam šta nam je činiti).

  33. #633
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    ... još uvijek ne znam kako da prebacim one mm2 u ml.
    ako su mm3, onda je 1ml=1000mm3, ali ni ja ne znam površinu pretvarati u volumen

  34. #634
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa Vidi poruku
    ako su mm3, onda je 1ml=1000mm3, ali ni ja ne znam površinu pretvarati u volumen
    Ha! Znam i ja to! Ipak je riječ o mm2. Tu sam zaglavila, pronašla sam knjigu u kojoj se obješnjava ova metoda ali opet nisam sigurna kako to ide.

  35. #635
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    A ima još i ova u kojoj se kaže da je broj spermija izračunat u 10 kvadratića (a svaki kvadratić je 1mm na 2) jednak x10 na 6 spermija po 1ml. Kod nas bi to izgledalo ovako:
    12mil/mm2 x 10 = 120 mil/ml Da, baš .

  36. #636
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Popravili smo se
    Apstinencija: 4 dana
    pH: 8,6
    Volumen: 3,2
    Boja: blijedožuta
    Viskoznost: 0
    Br. spermatozoida: 25 mil/ml (više od 20x106)
    Br. spermatozoida u ejakulatu: 80 miliona (više od ili = 40x106)
    Progresivno pokretnih: 25% (više od ili = 25%)
    Slabo pokretnih: 30% (manje od ili = 25%)
    Pokretnih u mjestu: 4% (manje od 50%)
    Nepokrenih: 41%
    Prema ref. vrijednostima jedino su ovi slabo pokretni ispod. To nas baca visoko u nebo među blagu asteno

    Eh, a sada pitanje, mm je tri mjeseca koristio Bioastin zajedno sa drugim dodacima. Napravio je pauzu nekih 10 dana i sada bih voljela da nastavi ali nisam sigurna da li je to dobro po njegovo zdravlje. Naime, čula sam da ne savjetuju duže od tri mjeseca i nakon toga ide pauza od 6 mjeseci. Kako dugo su ga vaši muževi koristili?

  37. #637
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    Popravili smo se
    Apstinencija: 4 dana
    pH: 8,6
    Volumen: 3,2
    Boja: blijedožuta
    Viskoznost: 0
    Br. spermatozoida: 25 mil/ml (više od 20x106)
    Br. spermatozoida u ejakulatu: 80 miliona (više od ili = 40x106)
    Progresivno pokretnih: 25% (više od ili = 25%)
    Slabo pokretnih: 30% (manje od ili = 25%)
    Pokretnih u mjestu: 4% (manje od 50%)
    Nepokrenih: 41%
    Prema ref. vrijednostima jedino su ovi slabo pokretni ispod. To nas baca visoko u nebo među blagu asteno

    Eh, a sada pitanje, mm je tri mjeseca koristio Bioastin zajedno sa drugim dodacima. Napravio je pauzu nekih 10 dana i sada bih voljela da nastavi ali nisam sigurna da li je to dobro po njegovo zdravlje. Naime, čula sam da ne savjetuju duže od tri mjeseca i nakon toga ide pauza od 6 mjeseci. Kako dugo su ga vaši muževi koristili?
    Bravo za poboljšanje! Kada sam pitala dali je potrebno raditi pauzu s Bioastinom dobila sam odgovor-ne. Čak mi je rečeno da ga treba piti konstantno kroz duži vremenski period.

  38. #638
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    delfin, hvala na odgovoru. Tražila sam po netu ne bih li provjerila, ali nisam pronašla ništa o štetnosti.

  39. #639

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    LittleBirdie

    Jeli ovo nalaz posle 3 mjeseca koristenja Bioastina i Pycnogenol? Izvini na ovim pitanjma znam da si mi slala poruku ali mi je se izbrisalo.

  40. #640
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Ne, ovo je nakon samog Bioastina i raznih dodataka prehrani. Naredna tri mjeseca ćemo kombinovati Bioastin i Pycnogenol

  41. #641

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Hi cure,
    Evo da se i ja priključim nakon cijelog vikenda surfanja i istraživanja, usporedbe dodataka prehrani sa knjigom dr. Glenville i iskustvima ekipe sa foruma (cijelo ex Yu područje )
    MM ima prilično loš spermiogram ( nekih 14.500 plivača u cijelom uzorku, od čega 5% visokoporetnih i pokretnih) pa smo odmah odlučili potražiti pomoć u klinici za humanu reprodukciju u RI, ja kujem planove za odlazak u Ljubljanu kod dr. Reša...
    Uglavnom IVF/ICSi nam ne gine. Budući da je MM nakon nove godine prestao pušiti, više ne koristi saunu i šeće se gol po kući što je više moguće smatram da smo vanjske uzročnike eliminirali
    Prije mjesec dana je krenula borba za popravak nalaza iznutra. Moja ginica nam je preporučila BioAstin (naravno da sam ja kupila verziju Supreme koja ima 2x više djelatne tvari) i rekla da proučimo po internetu opcije dodataka prehrani tipa Proxeed.
    Za Proxeed se nisam nikako htjela odlučiti...malo mi je sumnjiv - ništa egzaktno, čista intuicija....Našla sam jednu alternativu koja mi zvuči OK, a to je Profertil - Austrijski dodatak prehrani koji ima aminokiseline, folnu kiselinu, vitamin E, koenzim Q-10 i još par stvarčica korisnih za spermatogenezu. Pitanje je sad: imate li vi iskustva sa time? Da li je vašim mužićima popravio nalaz? Bilo kakva pozitivna promjena bila bi nam dobrodošla, ne zato jer se nadam prirodnoj trudnoći, već zato što bih silno voljela popraviti (barem malo) raspoloženje mom najdražem.....

  42. #642
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    sumskovoce, mm je sedam mjeseci pio Bioastin, Tribestan,cink, selen i c vitamin. Došlo je do malog pomaka na bolje, nalaz je s oligoasthenozoospermie došao na oligospermiu ali je koncentracija po mililitru bila manja. Sve je to vrlo individualno, kod nekog dođe do velikog pomaka, kod nekog uopće. Tebi i tm želim sreću!

  43. #643

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Tnx Delfin, tako svi kažu, da je stvar individualna. Želim vjerovati da će se nalaz poboljšati jer MM ne jede meso iz odluke, a ribu i orašaste plodove zbog alergije, a u tim namirnicama su najbitnije tvari za proizvodnju plivača. Ovi dodaci prehrani nadomještaju te sastojke, pa se nadam da će se stvar poboljšati. Nije mi bitno da nalaz bude normalan (onih famoznih 20 mil plivača) već bi mi bilo drago da na postupku imamo više izbora plivača, te da oni budu zdraviji i kvalitetniji. Već sam se pomirila s tim da idemo na IVF/ICSI...ne usudim se molit za čudo....
    BTW šta je Tribestan?

  44. #644
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx Delfin, tako svi kažu, da je stvar individualna. Želim vjerovati da će se nalaz poboljšati jer MM ne jede meso iz odluke, a ribu i orašaste plodove zbog alergije, a u tim namirnicama su najbitnije tvari za proizvodnju plivača. Ovi dodaci prehrani nadomještaju te sastojke, pa se nadam da će se stvar poboljšati. Nije mi bitno da nalaz bude normalan (onih famoznih 20 mil plivača) već bi mi bilo drago da na postupku imamo više izbora plivača, te da oni budu zdraviji i kvalitetniji. Već sam se pomirila s tim da idemo na IVF/ICSI...ne usudim se molit za čudo....
    BTW šta je Tribestan?
    Tribestan je dodatak prehrani koji koriste sportaši,body bilderi a koji djeluje tako da povećava razinu testosterona koji pak ima veze s "proizvodnjom" spermija. Imaš posebnu temu baš o Tribestanu,ukucaj u pretražnik i pročitaj. Nama nije pomogao,a koštao nas je 1000 kn mjesečno.

  45. #645

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Delfin - AAAAAAAAAAA! 1.000 kn mjesečno i nije pomogao!!! Mamicu mu poljubim! A da li ste radili nalaze hormona za TM? Jer ja se nebih igrala sa njegovim hormonima ako je stanje OK.
    Meni se po opadanju kose čini da MM ima i viška testosterona (hihihihi) tako da ga nebih s time gnjavila. U svakom slučaju naša dr. opće prakse će napisati uputnicu za analizu njegovih hormona, pa ćemo vidjeti da li u tom grmu leži zeko
    Ovaj Pycnogenol zvuči interesantno ali nisam sigurna da li bi to bilo previše: Supradyn, BioAstin, ProFertil i još Pycnogenol? Pričekat ću malo do slijedeće srijede i pitat dr.-a šta misli o tome. Ali razlika je očita samo od Supradyna i BioAstina,
    MM je življi, ima ljepši ten, bolje spava i nije razdražljiv kao što je znao biti, i to je dobro jer sam sigurna da mu ne šteti.
    Da li si probala piskavicu? Čitala sam da je gnjusnog okusa....

  46. #646

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    OMG- sad sam išla kucat Tribestan u Google, vrlo zanimljivo!

  47. #647
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Delfin - AAAAAAAAAAA! 1.000 kn mjesečno i nije pomogao!!! Mamicu mu poljubim! A da li ste radili nalaze hormona za TM? Jer ja se nebih igrala sa njegovim hormonima ako je stanje OK.
    Meni se po opadanju kose čini da MM ima i viška testosterona (hihihihi) tako da ga nebih s time gnjavila. U svakom slučaju naša dr. opće prakse će napisati uputnicu za analizu njegovih hormona, pa ćemo vidjeti da li u tom grmu leži zeko
    Ovaj Pycnogenol zvuči interesantno ali nisam sigurna da li bi to bilo previše: Supradyn, BioAstin, ProFertil i još Pycnogenol? Pričekat ću malo do slijedeće srijede i pitat dr.-a šta misli o tome. Ali razlika je očita samo od Supradyna i BioAstina,
    MM je življi, ima ljepši ten, bolje spava i nije razdražljiv kao što je znao biti, i to je dobro jer sam sigurna da mu ne šteti.
    Da li si probala piskavicu? Čitala sam da je gnjusnog okusa....
    Nalazi hormona mm su ok. Tisuću kuna samo za Tribestan, a kad tomu pribrojim i Bioastin,cink i selen to iznosi 1500 kn mjesečno. S obzirom na to da nam nije puno pomoglo, sad pije samo folnu kiselinu i MensArginmax i to ispod preporučene dnevne doze ( I NAPOKON SE SPREMEMO ZA POSTUPAK U LJETI). Pislavicu je pio samo dva dana,dalje nije mogao jer je imao proljev od nje. Ali zato samo popili Tešićevu terapiju( isto imaš temu ovdje na potpomognutoj) koja je koštala 300 eura! Mi smo probali sve i sad mirne duše idemo u postupak( ovo ti pišem jer kod nas je najveći problem bio prihvatiti činjenicu da nećemo moći imati dijete prirodnim putem iako smo imali jednu prirodnu trudnoću koja je završila spontanim). A jesam se raspisala.

  48. #648

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ah da, nemaš detalje u potpisu, pa nisam ni skužila u čemu je problem. O travaru Tešiću sam čula pozitivne priče, imam njegov čaj kojeg sam pila par mjeseci (dok smo se još trudili ne znajući šta nam je) i ukusan je, ali nije dao rezultate (....budući da je samnom sve OK nije ni mogao jadan djelovati...) I ja sam prije trošila masne novce pokušavajući zatrudniti (naravno dok nismo znali šta nam je) tako da sam MM šopala Supradynom i Ginsengom, ja sam pila marulju, vrkutu, taj čaj od Tešića, kapsule i čaj od brusnice, pa sam bila neko vrijeme na Herbalife proizvodima, zatim sam prestala pušiti i piti kavu (jer to kao jako šteti trudilicama) i uglavnom NIŠTA. Jedini rezultat je bio briga i suze i razočaranje. Dok MM nije pristao napraviti testove, onda je uslijedilo još više suza (ja sam tako jako plakala onaj dan kad smo dobili rezlutate spermiograma da me bilo strah da će mi susjedi na vrata doć) i odluka da ćemo imati bebu, da nam je to najbitnija stvar na svijetu i najveći prioritet. Sada smo usred akcijskog plana, drugi tjedan konzultacije u RI, onda pretrage, pa onda Ljubljana U međuvremenu se trudimo poboljšati njegov nalaz (otud silna pitanja oko preparata koji djeluju ili ne djeluju)
    Za razliku od tebe i TM mi nismo nikad imali trudnoću, niti biokemijsku, tako da nam je saznanje da moramo na IVF na neki način došlo kao dugo očekivani pomak, obećanje pozitivne promjene i veeeelika nada.... A sad sam se ja raspisala

  49. #649
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    sumskovoce, znam kakav je osjećaj dobiti loše nalaze u ruke. Nama su svi govorili da je sve ok, jer,kad ste jednom bili trudni...bit ćete opet! Izluđivala me ta rečenica. I onda loš nalaz spermiograma ( rađen na našu inicijativu), pa moja laparoskopija ( na našu inicijativu) koja je pokazala obostrano slijepljene fimbrije koje su mi odstranili i sad imam prohodne jajovode. I ja sam plakala kod obje dijagnoze,i sad me svako malo ulovi pa tulim...No,nema predaje. Sad kad smo prihvatili dijagnozu,krećemo u borbu. Inače, ja sam iz Rijeke a za postupak smo se odlučili za Vinogradsku ( 9.mjesec) ili ako uštedimo novac do ljeta onda Vili u ZG.
    I da, malo smo skrenule s teme pa da se nadovežem na spermiogram - nastavite s preparatima koje tm pije. Ako ne mogu pomoći - ne mogu na odmoći! Samo oprez s doziranjem a i nemojte da vam to bude nako veliko finanacijsko opterećenje, kao što je bilo nama a bez rezultata.

  50. #650

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj zorica prvotno napisa Vidi poruku
    moj muz je uz pomoc dijete koju mu je prepisala jedna zena popravio spermgram sa najvisih 500 000 i 10%, pokretnih na 27 000 000 i 40% pokretnih.to nije klasicna dijeta vec gladovanje u cilju ciscenja organizma.
    kakva dijeta, koja zena? Mozes li mi reci nesto vise o tome? Please

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •