Stranica 5 od 24 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1152

Tema: kako ste popravili spermiograme..

  1. #201

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    26

    Početno

    Hi svima,
    ako moze jedna informacija. Mi smo kupili piskavicu (u sjemenkama je dosla) pa me zanima kako se pije i na koji nacin se priprema. Negdje kazu da se potopi u vodi, negdje opet da se melje. Ali svugdje pise da se konzumira sa medom. Pa ako moze pls...............male upute.
    Hvala

  2. #202
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Regina78, to ti je otprilike to sto je meni rekla jedna nutricionistica da je dobro piti za spermiogram, jedino bi jos bilo dobro da uzima vece kolicine C vitamina (min. 500 mg).

  3. #203
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    E da, i l-karnitin i l-arginin nije dobro da bas dugo uzima bez pauze (bilo bi dobro napraviti malu pauzu nakon koja 3 mjeseca), jer mogu povisiti jetrene probe.

  4. #204
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    Alyssa hvala na odg... a C vitamin nisam namjerno da ga ne predoziram jer kad sam citala tu ima i negativnih utjecaja ako se prekrdasi s njim... samo sam muzu rekla da svaki dan ima da pojede bar dvi narance i limuna tj domace limunade

  5. #205
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno MM

    :D ..pozdrav svim rodinim ljubiteljima...na početku sam sa RODOM ..ali sam super informacija dobila i hvala vam svima... ...MM je počeo piti MACA POTENT...nalaz prvi mu je bo 25% živi spermija...radili nalaz u PŽ bolnici pa nema detaljnih znamenki...idemo na VV 15.5. da MM napravi novi spermiogram i endokrinoloski pregled...do tada se nadam da ćemo fulati te preglede i da ću se zaokružiti....kasni mi 2 dana a mene strah napraviti test.....

  6. #206
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    zelimo_bebu...pozdrav...imaš pp!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    42

    Početno

    evo neki dan sam u 24sata vidila reklamu za kapi "Visci inula" i čaj "Urogen", koji poboljišavaju spermiogram i plodnost muškaraca, to je neka firma iz osijeka, herba ili tako nešto, zapisala sam broj 031/271-975, pa ako netko nešto zna o tome neka javi.

  8. #208
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    podižem - imam isto pitanje kao i sweet. kako se pije, tj. priprema piskavica? dobila sam je u sjemenkama... i što sad?

    ja odlučila da počne piti neke stvari dok ne napravimo drugi spermiogram, a onda ću početi i s nekim čajevima (kao ž_b)

  9. #209
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ispravak, ja odlučila da MM počne ... i onda ĆE ....

    dakle, ja sam odlučila što on mora baš sam prava žena...

  10. #210
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Mene također zanima kako se to sve pije, pa toga ima hrpa velika. Recimo počnemo piti L-carnitin, L-acetil, , piskavicu, c vit. e vit., cink, selen, koenzim q10, bioastin, macu potent... ne znam jesam li što zaboravila. Na koji način to sve piti, to su većinom tablete, to je šaka tableta?

  11. #211

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    15

    Početno

    Ginger,ja kupujem MM subanovu piskavicu,sameljem je u mlincu za kavu do sitnoga i onda prije nego popije piskavicu stavi si u usta žlicu šećera jer je odvratna.Ja ga filam s piskavicom već godinu dana i spermiogram se uz operaciju varikokele popravio iz astenoterato u normo.Vrijedi pokušati u svakom slučaju!

  12. #212
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mirelkov hvala!
    al nemam mlinac za kavu

    rebeca je, puna šaka tableta, al kaj ćeš, ako pomogne.....

  13. #213
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Curke, ja kupila piskavicu jos na ljeto i mislila sam je samljet i davat muzeku. Ali mi je zenska u biljnoj ljekarni rekla da se ne smije dugo uzimati, radi jetre, ako sam dobro shvatila. Ako sam u krivu ili ako neka od vas zna nesto detaljnije, slobodno me ispravite.

  14. #214
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Nisam znala da se piskavica tako uzima. Šta samelje se i tako se proguta, a ja mislila napravi se kao čaj
    Ginger, Umjesto mlinca može se samljeti u onom kućanskom aparatu, mikser za povrće ili multi praktiku, ja tu znam samljeti orahe i skroz ih samelje .
    A što se tiče tih tableta, ako se tako može uzimati sve odjednom, nema to veze bitno je da se smije uzimati i da bude učinka

  15. #215

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    129

    Početno

    Nemamo problema sa 'spermiogramcicem' vec s mojom dvorogom maternicom, no znam jednu dragu zenu s kojom sam hodocastila po ivf-ovima a ciji muz je imao jako, jako los spermiogram. Na bebu cu cekali 8 godina i eto docekali su trudnocu :D . Svoj problem, kako kazu, rijesili su u Beogradu kod nekog dr. ciju adresu neznam ali mogu pitati ako koga zanima.
    Inace bili su skepticni prema travama i jednom savim drugacijem pristupu neplodnosti a eto uspjeli su, zahvaljujuci 'cudotvornom' dr, travama ili mozda necem sasvim desetom, ali vjeruju da im je pomogao bas dr. iz Beograda jer je muzev spermiogram dozivio svoj procvat a rezultat je
    Sretno

  16. #216
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mislim da se mora davati kao čaj.
    meni piše da se samelje mislim žličica-dvije i natopi u 2 deci hladne vode na koja 3-4 sata, onda se to sve kratko prokuha i pije s medom 2-3 puta dnevno. e sad, ja nisam shvatila da li tu količinu treba popiti na 2-3 puta ili toliko puta kuhati.
    ja sam odlučila mu ta 2 deci dati mu odjednom.

    rebeca, hvala, multipraktik imam, al nisam bila sigurna hoće li se u tome samljeti...

    yana, hvala, ja prvo čekam drugi mm spermiogram pa da krenemo u veće pohode, a za sad ga kljukam vitaminima i čajevima

  17. #217

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    novi sad-beograd
    Postovi
    65

    Početno

    Yana, pošto sam iz bg, a mm ima očajan spermogram, zaista bih volela čuti o kom se urologu radi, malo ih je ovde dobrih.
    Pozdrav svim devojkama, i istina je da sa piskavicom treba biti oprezan, piti je 3 meseca pa pauza, nije baš naivna stvar, može da ošteti i jetru i srce-ona se inače daje životinjama. Siroti naši muževi, šta sve moraju piti-mm je inače pio piskavicu punih nedelju dana i prokrvario mu čir-a on je to povezao sa piskavicom i jedva dočekao da prekine sa uzimanjem iste.
    Ljubac i sretno svima

  18. #218
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Kad smo već kod urologa, nekad sam od nekog čula ... da je neki od urologa u Petrovoj jako dobar i da se bavi pitanjem neplodnosti muškaraca.
    Ne mogu se sjetiti imena, ali znam da prezime nije bilo slavensko nego valjda njemačko ili :?
    Zna li neka od vas ili sam se pogubila u moru informacija koje hvatam na sve moguće strane, pa taj doktor niti ne postoji nego sam ja nešto sanjala?

  19. #219
    nova nada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    52

    Početno

    cure pozdrav.

    slušam puno o piskavici, a recite mi gdje se može kupiti' Znam da u biljnoj ljekarni možda ili neke su napisale na placu. Ali ja nisam iz Zg i trebala bi mi točna adresa. Molim vas, ako tko zna koju da mi se javi.

    Pozdrav i svma koje su u postupku sretno!

  20. #220
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nova nada mislim da piskavicu možeš nabaviti u bilo kojoj biljnoj ljekarni.

    regina78 kako se vaš nalaz popravio sa azoo na oligo?
    ja bih trenutno bila zadovoljna sa bilo kojom drugom dijagnozom osim azoo... samo da ima nešto za ICSI... ah, šta ti očaj radi....

  21. #221

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    129

    Početno

    dacaob, imas pm.
    Sretno

  22. #222
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    ginger kao sta vidis mi smo jos uvijek azoo bez obzira na taj oligo!
    nakon sta smo pili nolvex i trental po preporuci jednog doca (reka nam ako to ne napravi boom da nece nista)
    dva puta smo uzeli tu terapiju (vise nismo smili) i dobili 5-8 nepokretnih i nepravilnog oblika i to u centrifugatu nadjeni tako da nista od toga boom
    neznam ni sama zasto su nam napisali tu dijagnozu :?
    mozda smo trebali odma na biopsiju ponovo al tada niti sam bila na ovom forumu (puno skucenijeg znanja ) a i bilo frisko od zadnje biopsije pa mozda ni nebi ponovila, ko zna :/

  23. #223
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a joj, ja sa mislila da ste se pomaknuli sa azo... ponadala sam se...
    baš si mislim, pa kako smo upali u tih prokletih 2% !!!!!!

  24. #224
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    mene jedino muci kako nas "samo" 2% a samo na forumu nas 10-15!!!!!
    to mi krivo, na kraju bi volila da nas samo 2% (bar meni to tako zvuci)

  25. #225
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ni meni to nije jasno, stvarno nas ima dosta pa kako je to onda samo 2%
    veli mm meni: pa dobro, jesam poseban, al ne baš toliko da upadnem u tih 2%

  26. #226

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    16

    Početno

    Ni meni nije jasno-možda osobe s problemom, primećuju smo druge osobe s problemom!
    Šta da kažem isto smo u grupi azospermija. Urolog nam je rekao da na šest meseci dolazimo na kontrole, a od terapija nam ništa ne prepisuje. Samo ono što sami čujemo, uglavnom na forumima. Zašta je dobar klomifen? Nama ga nikad nisu prepisali. MM isto ima povišen FSH i LGH.
    Pozdrav za sve na forumu!

  27. #227
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    večer
    eto pijuckam nekakav čaj koji kažu pomaže...MŽ na tjelovježbi i takoo...brojimo dane do VV (31)...prvo ja pa zajedno
    krenuli smo i ne stajemo do
    ~~~~~~~~~za sve

  28. #228

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    ...stvarno nas ima dosta pa kako je ...
    Oni bez takvih problema imaju drugačije probleme zbog kojih vise na nekim drugim forumima...

  29. #229
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Citiraj Ginger prvotno napisa
    ...stvarno nas ima dosta pa kako je ...
    Oni bez takvih problema imaju drugačije probleme zbog kojih vise na nekim drugim forumima...
    ma znam sweety , svi mi imamo svoje probleme, al sam samo htjela istaknuti da nas je puno ovjde s ovom dijagnozom, a ima ju kao "samo" 2% muške populacije (svjetske).... čini mi se kao velika koncentracija na jednom mjestu.
    ne mislim da su neki drugi problemi manji, daleko od toga.....

  30. #230
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja jučer išla u biljnu ljekarnu kupiti sve ove vitamine, koje su mi cure preporučile: Vitamin A,C,E B, selen , cink, folna, L-karnitin, arginin, piskavica, maca potent... ova se tamo skoro onesvjestila kad sam to sve rekla. Ženi nije jasno čemu to sve odjednom. Može li mi netko podvući što bi bilo od ovoga najpotrebnije, da isključim neke stvari. I što još je li normalno da L-karnitina treba 2g. dnevno pa to su 4 tablete samo njega, a l-arginina 4 g pa to je 8 tableta? Malo sam se zamislila, jer jedna bočica ispadne doza za 15 dana. :? Da li je netko koristio L-karnitin i l-arginin i u kolikom količinama i još što drugo od ovih vitamina japotzrebniji?

  31. #231

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Rebeca, malkoc se strpi, budući sam na poslu, a podaci doma, poslati ću ti sve što te zanima, a u svezi vitamina, minerala, L-karnitina i L-arginina, njihove primjene i doze za muškarcva i ženu kako bi povećali svoju plodnost, a koji su bitni u popravljanju sperme.
    Uzimamo MM i ja te nadomjeske s pauzama (potrebno je pažljivo dozirati), međutim MM uzima još neke lijekove za astmu,alergije, te leđa za koje mislim da negativno utječu na plodnost, a u paketu s njegovim hormonima odnosno hipofizom, uz nadomjeske ipak nema pogoršanja koje je najavljeno, već je status quo (a opet naposlijetku ISCI)
    Ono što sad mene zanima, gdje bi se kod nas mogla napraviti individualna detaljnja analiza stanja vitamina i minerala, jer upravo bi se, s obzirom na dane rezultate, trebala uzimati ova terapija i na taj način izbalansirati organizam. Jer, ako npr. imaš viška jednog vitamina, a manjka drugog a koji utječe negativno na prvi, naravno da bi trebalo uzimati samo ovaj drugi.
    Također, potrebno je utvrditi postojanje otrovnih tvari u organizmu npr. olova (zbog starih olovnih vodovodnih), kamdija (zbog aktivnog odnosno pasivnog pušenja i sl), žive (ukoliko se dolazi s obzirom na narav posla u kontakt s njom) i dr.
    Nisam istraživala, no gdje je to moguće ispitati?

  32. #232
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sandrino, i ja bih ti bila zahvalna za instrukcije o doziranju tih preparata...
    Ja MM dajem ujutro L-arginin, cink i selen po jednu tabletu (od twinlaba, ne znam koje su doze, al u apoteci su jedino njih imali i na bočicama piše da se uzima po jedna kapsula dnevno), a za većeru L-karnitin i bioastin (njega 2 tabletice) i čaj od piskavice...
    Ja sam tako iskombinirala prema prethodnim postovima, al ako netko ima bolji savjet - hit me!

    Što se tiče mjerenja tih vitamina individualno, ne znam di se može, samo sam tu na forumu pročitala da je neka rodica slučajno naletila dok su to radili u nekoj apoteci...

  33. #233

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    milivoj (kad god izgovorim to sjetim se onog filma ludii milojko ) kod nas ista situacija muz ispija čaj a ja se pripremam za fitnes ,temperatura pala ja odmah u akciju (kak veli moja baba platit cesh ti to dijete kad budesh stara)
    htjedoh te pitat jesi si uzeo E vitamin i jel i ti imash svaki drugi dan da ga pijesh?

    Ginger twin lab po meni i je najbolji jer sve ljekeve ima u staklenim tamnim bočicama a ja samo to priznam kao dobro skladištenje..
    Mi smo na čaju E vitaminu i onaj stari recept med+orasi+raznorazne sjemenke.. nismo se josh narucili na briseve i ostale zbrćkalice nekak se nadam da ce caj uronit plodom pa nece ni trebat
    Gin. ja se nekak nadam da ce biti kod vas kao i kod nas da ce ipak biti neka greska jeli i kod vas bilo da nema ni zivih ni mrtvih?

  34. #234
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj gejsha, riječi ti se pozlatile... pa da bude neka greška.
    nije bilo niti jednog jedinog, ni živog, ni mrtvog, ni grbavog.... centrifuga prazna...

    kakav je to E vitamin čaj? jesam dobro skužila? čaj s vitaminom E? ili sam danas po ko zna koji put ispala plavuša ?

  35. #235
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Koliko sam ja skuzila, piskavica se uzima zato sto u njoj ima L arginina.

    MM pije po tableticu cinka, l arginina i imamo od simbiona ace+selen. Od svega pije po jednu i to poslije vecere. Mi se drzimo onoga sta pise na kutiji, jedna na dan. Vecina nas to uzima napamet, bez nekih pretraga kojima je dokazano da u tijelu nesto fali.

  36. #236
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Htjela sam reci da je bez konzultacije s lijecnikom mozda ipak najbolje drzati se doze koja je propisana na kutiji od proizvoda.

  37. #237
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Pa i ja sam skužila da kad bih koristila sve te preparate odjednom, mislim da je ipak previše, tj. MM. Mislim da ipak treba biti oprezan.
    Kikica1, čiji si kupila l-arginin?
    Sandrino, kad stigneš javi se

  38. #238
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    je je tako i kod mene sa E vitaminom , svaki drugi dan...

  39. #239
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    l arginin od twinlaba, cink od naturalwealtha - poslije su mi rekli u apoteci da je mozda bolje da kad popije cink uzmemo cink od twinlaba. Ima ti jos jedan proizvod koji mi je preporucila cura u apoteci, ne znam tocno ciji je. Zajedno su e vitamin i selen, boca je kao od prenatala, samo mi se cini da je zeleno plava. Krenuli smo s vitaminima odmah nakon operacije varikokele, s time da je MM par dana "prespavao" pa mislim da ce ovo sto imamo doma popiti do kraja mjeseca. Nakon toga sam mislila da radi promjene uzmemo bioastina za 2-3 mjeseca pa onda opet kombinaciju koju pije sada. Mislim da sam negdje procitala da nije l arginin dobro uzimati duze od 3 mjeseca pa bi mi zato bilo draze da malo napravi pauzu od njega.

  40. #240
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Da, i ja sam pročitala i za l-arginin i l-karnitin , da nije dobro uzimati duže od 3 mj. Kako sam ja sad imal spontani, a u akciju idem ponovno u 1mj. onda sam kontala da je to baš to vrijeme, a toliko trjr i spermatogeneza. reci mi koja je uloga bioastina?

  41. #241
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    e di me nadje! evo ti linkic pa sama pogledaj http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=120

  42. #242

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Drage moje, trebalo mi je malo više vremena, ali trud se , nadam isplatio!

    U nastavku citiram te navodim poglavlja iz knjige ¨Povećajte svoju plodnost¨ dr. Marilyn Glenville,( kupljeno u Svijetu knjige) ginekologinje koja ju je napisala knjigu tvrdeći da postoje mnoge prirodne alternative koje parovima mogu pomoći da poboljšaju svoju plodnost i to pravilnom prehranom, zdravim načinom života te alternativnim pristupima plodnosti. Uvodno ista autorica navodi da se u proteklih 20 godina povećao broj parova koji imaju problema sa plodnošću na način da su vrijednosti spermiograma pale za 50% u posljednjih deset godina, povećan je postotak abnormalne građe spermija, od parova koji planiraju trudnoću, 25 % ima poteškoća sa začećem, sasvim je uobičajeno da paru koji nema nikakvih problema s neplodnošću treba dvije do tri godine da začne, svaka četvrta žena je imala spontani pobačaj, 30% parova koji traže medicinsku pomoć dobije objašnjenje da pat od idiopatske neplodnosti ( neplodnosti nepoznata uzroka) koju liječnici ne mogu liječiti.
    Navodi, kao što već i znamo iz dosadašnjeg iskustva i prikupljenih podataka, čimbenike koji mogu utjecati na plodnost: PREHRANA:nezdrava hrana puna aditiva, a manjka prirodnih hranjivih tvari, mršavost i debljina; ALKOHOL, CIGARETE I DROGA; DOB I ZDRAVSTVENI PROBLEMI: ¨i ako ste i prešli 35. možete biti uvjereni da van na raspolaganju stoji mnogo toga čime možete povećati plodnost; začepljeni jajovodi, PCO, miomi, endometrioza, celikalija, malen broj spermija, njihova slaba pokretljivost i abnormalnost, aglutinacija, varikokela,, začepljenja, testisi koji se nisu spustili (kriptorhizam); endokrilne bolesti, klamidija,mikroplazna i ureaplazma; OPASNOSTI KOJI PRIJETE IZ PRIRODNOG OKOLIŠA: genetički modificirana hrana, kemikalije u kućanstvu, inonizirajuće i neionizirajuće zračenje (mobilni telefoni, kuhanje u mikrovalnoj pećnici), visokotoksični teški metali (živa, olovo, kadmij, bakar; IZ RADNOG OKOLIŠA: računala, stres.
    Nadalje, autorica objašnjava (naslovi poglavlja koji pobliže daju upute) kako si sami možemo pomoći i to: upoznavanjem s hormonima, načinu njihova djelovanja i vremenu plodnosti, poboljšanjem prehrane, prestankom konzumiranja alkohola, cigareta i droge, smanjenjem razine stresa, uzimanjem nadomjeska hranjivih tvari, istraživanjem alternativnih medicinskih pristupa( fitoterapija, homeopatija i akupunktura), provjerom razine hranjivih tvari i toksina u svojem tijelu, zaštiti se od opasnosti koje prijete iz prirodnog okoliša, kako svladati svoje zdravstvene probleme.
    Posebnim poglavljem opisuje ulogu muškarca- u 40% slučajeva neplodnosti sudjeluje muškarac.
    Kako ne bi odmah prepisala cijelu knjigu od oko 230 str. zadržat ću se na NADOMJESCIMA HRANJIVIH TVARI za koje autorica zaključuje da postoji od njih velika korist, akoliko pridonose plodnosti tek se treba istražiti. Prehrana mora biti raznolika radi sigurnog unosa dovoljno različitih tvari. U naše vrijeme rafinirane hrane treba uzimati nadomjeske kako bismo nadoknadili njihov manjak u prehrani, no oni nisu zamjena za dobru hranu. Jer, u prirodi mnoge hranjive tvari djeluju zajedno i tek u određenoj kombinaciji pravino funkcioniraju, te je stoga važno kada se razmišlja o uzimanju nadomjestaka- bez obzira na naš zdravstveni problem- da se kao temelj uzme dobar multivitaminski nadomjestak i da se tada dodaju druge hranjive tvari.
    1. Folna kiselina: najčešća vitaminska deficijencija u svijetu koja je jedan u nizu B vitamina, gdje žena bi trebala uzimati 400 mcg na dan (također i vitaminB12)
    2. Cink :hranjiva tvar vezana za mušku i žensku plodnost, njegov manjak mže prouzročiti kromosomske promjene i kod žena i kod muškaraca, a koje promjene smanjuju plodnost i povećavaju opasnost od spontanog pobačaja; nužan kako bi privukao i zadržao spolne hormone, estrogen i progesteron; važan u staničnoj diobi u trenutku začeća; osigurava pravilan razvoj spermija; muškarcima s niskom razinom testosterona, uzimanjem cinka, povećava se razina hormona broj spermija; simptomi nedostatka cinka su bijele mrlje na noktima, malen broj spermija, loš osjet okusa i mirisa; i žena i muškarac bi trebali uzimati 30 mg cinka svaki dan,
    3. Selen: mineral nužan u prehrani jer mogu onesposobiti štetne slobodne radikale, dobra razina selena nužna je za optimalno stvaranje spermija i testosterona i žena i muškarac bi trebali uzimati 100 mg selena svaki dan,
    4. Esencijalne masne kiseline; omega 3 masti (kapsule s ribljim ili lanenim uljem) bitne za svaki sustav organizma, uključujući i reproduktivni gdje su nužne za zdravu funkciju hormona. GLA (omega 6) može se naći ulju noćurka, boražine i crnom ribizlu. Upozorenje: ne uzimajte nadomjeske u obliku kapsula s uljem iz jetre bakalara (morske ribe) budući mogu biti kontaminirani toksinima i živom koji prolaze kroz jetru). Inače laneno ulje sadržava i omega 3 i omega 6 esencijalne masne kiselina; i žena i muškarac bi trebali uzimati 1000 mg lanenog ulja svaki dan ili 150 mg GLA (omega 6) i 300mg (omega 3) EPA,
    5. B vitamini: B6 poboljšava plodnost žena, prema istraživanjima nekim ženama se nakon 4 mjeseca uzimanja B6 vratila redovita mjesečnica, nakon 6 mjeseci uimanja, 12 od 14 žena je ostalo trudno; B12 važan je za obnavljanje stanica i za ovećanje broja spermija; i žena i muškarac bi trebali uzimati 50 mg B6 te 50 mg B12 svaki dan,
    6. Vitamin E: također jak antioksidans, ima zaštitnu ulogu u tijelu, , dokazano povećanje plodnosti oba spola; i žena i muškarac bi trebali uzimati 300-400 iu vitamina E svaki dan,
    7. Vitamin C. Povećava kvalitetu sperme; ako žena ne ovulira, obično joj se daje klomifen, no i kada uz njega ovulacija izostane može se potaknuti ako se uz klomifen uzima vitamin C, i žena i muškarac bi trebali uzimati 1000 mg vitamina C svaki dan,
    8. Mangan: važan element za zdravlje kože, izgradnju kostiju i hrskavice te regulaciju razine šećera u krvi, kod žena s niskom razinom mangana prijeti veća opasnost da će roditi dijete s malformacijama , i žena i muškarac bi trebali uzimati 5 mg mangana svaki dan,
    9. Željezo: potrebno za stvaranje crvenih krvnih zrnaca i opskrbu tijela kisikom, tijekom pretraga prije MPO svakako provjeriti razinu željeza je nadomjesci željeza u kombinaciji s vitaminom C su pomogli mnogim ženama da zatrudne, posebno u MPO, uzimati samo ako je krvnim pretragama ustanovljen manjak, uzimati organsko ili kelirano željezo koje sa lakše apsorbira
    10. L-arginin: aminokiselina čiji manjak sprječava pravilno sazrijevanje spermija, njegovim uzimanjem se bitno povećava broj i kvaliteta spermija, upozorenje:,ljudi koji pate od herpesa (bilo H simplex ili genitalni herpes) ne smiju ga uzimati jer potiče virus; muškarac bi trebao uzimati 1000 L.arginina svaki dan,
    11. L-karnitin: bitan za broj i pokretljivost spermija ,četveromjesečnim uzimanjem povećao se broj normalnih spermija kod muškaraca s visokim postotkom abnormalnih oblika te se općenito povećao broj spermija, muškarac bi trebao uzimati 100 mg na dan.
    12. Vitamin A: bitno ga je imati u dovoljnim količinama u trenutku začeća jer je važan za razvoj embrija, ima antioksidacijska i zašttna svojstva slična selenu kojima štiti protiv mutacija stanica, žena bi trebala uzimati do 2500 iu vitamina A na dan

    Kako izabrati nadomjestk. Prvo pronaći multivitaminski i mineralni nadomjestak za trudnice. Posevan nadomjestak za trudnoću poput proizvoda na tržištu (kod nas Materna, Prenatal, Folic) sadržavat će 400 mcg folne kiseline koju trebate svaki dan, te ispravnu razinu vitmanina A, tako da ga se ne mora uzimati odvojeno. Pogledajte koje se još tvari nalaze u nadomjesku, ako su manje od preporučite, uzmite dodatan nadomjestak kojim će se ¨podići ¨ te hranjive tvari.
    Također prepisujem i Tabelu:

    Hranjiva tvar Žena MuškaracFolna kiselina 400 mcg -
    Cink 30 mg 30 mg
    Selen 100 mcg 100 mcg
    Laneno ulje il 1000 mg 1000 mg
    Omega 6 150 mg 150 mg
    Omega 3 300 mg 300 mg
    Vitamin B6 Do 50 mg Do 50 mg
    Vitamin B1 Do 50 mc Do 50 mc
    Vitamin E 300-400 iu 300-400 iu
    Vitamin C 1000 mg 1000 mg
    Vitamin A Do 2500 iu -
    Mangan 5 mg 5 mg
    Željezo Ako je potrebno -
    L-arginin - 1000 mg
    L-karnitin - 100 mg


    Prirodni izvori hranjivih tvari:
    1. Cink: kamenice, bučine sjemenke, intergralan pšenica, raž, zob, bademi, grašak
    2. Selen: tuna, sezamove sjemenke, morski plodovi, avokado i cjelovite žitarice
    3.Vitamin E: masna riba (poput tune, srdela i lososa), sezamove sjemenke, kikiriki i nerafinirana ulja ( uključujući kukuruzno i suncokretovo)
    4.Vitamin C: sirova paprika, brokula, cvjetača, jagoge, grašak, pečeni krumpir (u pečnici), naranče
    5.L-arginin: mliječni proizvodi, pileina, riba i orašasto voće
    6.Vitamin A: mrkva, rajčica, kupus, špinat i brokula


    Za sada toliko, a ako vas zanimaju još neki podaci vezani za navedena poglavlja, potrudit ću se prepisati ih.
    PS : Pssssst, nadam se da me netko neće ¨teretit¨zbog zaštite autorskih prava!

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    na žalost tablica se nije dobro kopirala, tako da se morate snaći

  44. #244

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Svaka cast na trudu!!!
    Jos jedna stvar u tablici - vjerujem da ne treba pisati B1 nego B12.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    bravo sandrino

  46. #246
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Kako se zovu one tablete gdje ima svega toga po malo. Znam da je to MM pio prije par godina i koštale su katastrofa bile su u žutoj velikoj bočici. Ne mogu se sjetiti, mozgam već 20 min

  47. #247
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bravo sandrino, sad se bacam na proučavanje!
    nije više azoo, al stvarno imamo kaj za popravljati!

  48. #248
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Sandrino, hvala od , baš si zlato. Sad ću lakše iskombinirati

  49. #249

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj lilium prvotno napisa
    Svaka cast na trudu!!!
    Jos jedna stvar u tablici - vjerujem da ne treba pisati B1 nego B12.
    Ispričavam se, greškica u brzom pisanju!

    Drage moje velika od mene i !

  50. #250
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Sandrino hvala ti na trudu

Stranica 5 od 24 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •