Stranica 23 od 24 PrviPrvi ... 1321222324 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 1152

Tema: kako ste popravili spermiograme..

  1. #1101

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Dižem temu
    Mi smo popravili spermiogram i to drastično sa ovom mješavinom za plodnost http://hr.iherb.com/daily-wellness-c...5?rcode=ktb637
    Nažalost, ovaj postupak su moje stanice bile koma, uz najjaču stimulaciju dobila sam samo dvije i to jako loše kvalitete tako da nismo niti došli do transfera.

  2. #1102
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Hvala NinaDrv! Mi smo jednom popravili sp s profertilom, nakon toga opet je bio loš, m ga je prestao piti jer mu je loše od njega, tako da svakako trazim neku alternativu...
    Žao mi je za neuspjeli postupak!!

  3. #1103

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Ne predajem se
    Suprug nastavlja piti ovo, a i ja ću nešto da poboljšam stanice za slijedeći postupak.

  4. #1104

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    MM je prestao pušiti prije godinu dana i pio je suplemente i vitamine s ovog linka:
    https://www.youtube.com/watch?v=tRTDlSlE6oI
    To je uglavnom koliko vidim isto što sadrži i Profertil (Profertil sadrži još i glutation kojeg tu nema). Spermiogram mu se poboljšao od 5.1 milijun spermića ukupno u cijelom ejakulatu na 31.9milijun sad na zadnjem spermiogramu. On te suplemente baš i nije zapravo pio redovito jer mu je izgledalo puno tableta, a i žalio se isto da mu nije dobro u želucu od njih. Pa smo sad naručil Profertil da proba s njim u nadi da mu od njega ne bude mučno, a i nadam se da će ih piti redovito jer je sve u jednoj tableti.

  5. #1105
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Mi smo u dva i pol mjeseca sa profertilom sa 6% progresivnih došli na 21%,biologica na vv se čudila da smo u tako kratkom vremenu za duplo popravili nalaz

  6. #1106
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Mi nažalost nismo uspjeli popraviti spermio s vitaminima, mineralima, astaksantinom i tribestanom. Sad smo na Fertilupu. Al ne da popravimo količinu (genetski problem), nego da probamo popraviti morfologiju. Vidjeti ćemo ...

  7. #1107
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Drage cure,

    Možete li mi molim vas reci da li se ovo sve u kompletu može uzimati da bi se poboljsao spermiogram, a da sve te silne tablete u poniste djelovanje međusobno.
    Inace ima dijagnozu asthenozoospermia i hypospermia.
    Uzima slijed.: Bioastin 12 mg, Vitamin E 400, Cink 30 mg, Selen 55 mg, Vitamin C 400, B12 250 mg, folna 400 mg, Maca prah, Cimet i med.

    Hvalaaaa

  8. #1108

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Moj muž je uzimao Bioastin, cink, magnezij i mulitivitamine, sve odjednom uz obrok. Nalaz mu se jako popravio tako da mislim da i tvoj može uzimati sve odjednom.

  9. #1109
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nina,
    Hvala

  10. #1110
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Negdje sam već na forumu napisala, MM je pio sve i svašta, al doslovno od Profertila do nekih biljnih čajeva i ništa. Otišao na pregled kod urologa koji mu je dijagnosticirao varikokelu, operirao ju i 9 mj. nakon operacije ostala sam trudna, prirodno. Da budem iskrena nismo ni pokušavali. Mislim da samo nalaz spermiograma nije dovoljan. Zašto ne pokušati saznati što je uzrok tako lošem nalazu? Možda vam nitko neće znati reći, a možda to uspijete riješiti. Želim puno sreće svima!!

  11. #1111
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam već na forumu napisala, MM je pio sve i svašta, al doslovno od Profertila do nekih biljnih čajeva i ništa. Otišao na pregled kod urologa koji mu je dijagnosticirao varikokelu, operirao ju i 9 mj. nakon operacije ostala sam trudna, prirodno. Da budem iskrena nismo ni pokušavali. Mislim da samo nalaz spermiograma nije dovoljan. Zašto ne pokušati saznati što je uzrok tako lošem nalazu? Možda vam nitko neće znati reći, a možda to uspijete riješiti. Želim puno sreće svima!!
    Super, cestitam!!
    Koji si tjedan vec?

    Gdje je M operiran??
    Posljednje uređivanje od sanjka : 12.01.2017. at 11:32

  12. #1112
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Super, cestitam!!
    Koji si tjedan vec?

    Gdje je M operiran??

    Ulazim u 17. tjedan. Operiran je na Sv. Duhu u Zagrebu. Moja topla preporuka za urologa gore!

  13. #1113
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Dijagnoza je oligoasteno, dobila sam i pronašla nekoliko imena pilula. Koji su vaši savjeti? Ono što pronalazim su Profertil, Bioastin, Tribestan i FertilUp. Oni ušli u uži krug. Jesu li i vaši favoriti ili imate neke druge? Kako odlučim što kupiti?

  14. #1114
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Danas dijagnozi dodano: oligoastenoteratozoospermia.

  15. #1115
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sara,nama nista nije posebno pomoglo. Na preporuku mpo dr muz je pio bioastin. Je malo podignuo brojeve (oba puta isto),ali i dalje je bila ista dijagnoza

    Jednostavno kod nekih pali,kod nekih ne ocito

  16. #1116
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    MD je pio fertilup, ali nije baš puno pomoglo. Nakon dva mjeseca terapije morfologija se popela s 3% na 7%, ali je pokretljivost pala, pa je završio na astenozoospermiji.

  17. #1117

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Kod nas je prvi spermio bio normo, i to baš super (a u to vrijeme je kao zlu ne trebalo pio selen, cink, vitamin C, B12 i ćaj zdravac),
    zatim nakon mj-dva je bio oligo (u to vrijeme nije pio ništa),
    pa smo krenuli opet sa dodacima i sad u 11.mj je ponovno bio normo i to opet baš baš super (pio je cca 2-3 mj L arginin, vitamin E, spirulinu, koenzim q10 i moje tablete za kosu u kojima je B kompleks i cink).

    Kod nas definitivno dodaci znače razliku. Inače je pušač.

  18. #1118
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    MM je pio godinu dana fertilup, povremeno bioastin (ćorak) i tribestan (ćorak), pa zadnjih pola godine medicinske gljive. Nama se ne može povećati proizvodnja, al nakon godinu i nešto pijenja svega toga (bez obzira što je morfo 100% patološka) došli smo do 4 savršene bastice.

    Savjet urologa i MPOvca je: selen, bakar, cink, B kompleksi i antioksidansi. Bitno je da se malci naboostaju iznutra, bez obzira što su izvana loši. Sa svim tim dodacima kod težih dijagnoza treba biti uporan i to baš uporan. Bar 6 mjeseci u kontinuitetu. Nositi široke bokse, ne slipice (hladiti jaja) i ne kupati se, već tuširati.

    MM je trenutno na dozama jakog antioksidansa, pa ćemo vidjeti sad što će pokazati.

  19. #1119

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Frixie koji su to antioksidansi ako ti nije bed napisati.

    Inace nova sam u svemu pa mi svaki savjet dobro dode. Kod nas je 4. spermiogram uzastopce pokazao jako lose stanje. Broj nesto ispod donje granice, pokretljivost koma, onih brzo pokretnih skoro nista, morfologija vise od 99% patoloskih
    Uzrok se ne zna, kariogram i ona genetski testovi su uredni.

  20. #1120
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    MM je na medicinskim gljivama, meduostalim cordyceps i chaga (za nju se smatra da je prirodni najjači antioksidans). Vidjeti ćemo kako će sve biti, pa ću tek onda moći il ne preporučiti.

    Inače cure, čiji su muževi isto pili antioksidanse, jako hvale Advanced Antioxidans formulu od Solgara.

  21. #1121
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Da, i ja sam čula preporuke za taj Solgarov Advanced.

  22. #1122

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala cure, uzela sam Solgar i tu Chagu za pocetak pa cemo vidjet

  23. #1123
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj Albertine prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure, uzela sam Solgar i tu Chagu za pocetak pa cemo vidjet
    Sretno!

  24. #1124

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Mi smo popravili spermogram sad pre neki dan je bio normospermija a pre 5 mesec I je bio astenozoospermija sa 20 posto progresivno pokretni spermatozoidi a sad su 55posto. Od terapija uzima jos qoenzimq10 vitamini od ado z lkarnitin omega3 6 I 9 so astaksantin od krilovo ulje I vit e I pie maticni mlec so med I polen I acerola I jede svaki dan jatkasto voce sirovo

  25. #1125

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Vit od ado z pie na centrum

  26. #1126

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,


    Zelim nesto da podijelim sa Vama , nije moj slucaj ali jeste od mog najboljeg prijatelja...
    Isao je na operaciju ( ne znam kako se zove) ali zadnja sansa da pronadju zive spermije... , doktor mu je prije operacije rekao da su male sanse.... , evo upravo sam dobio informaciju nazalost da mu nisu nasli ni jedan spermij i kako je doktor rekao to mu je bila zadnja sansa i da definitivno nema niti jednog zivog spermija koji bi mogli da uzmu i zamrznu ili oplode vec kako se to zove tacno....

    Naravno nikom nije trenutno testko kao njemu i njegovoj zeni, ali jako se ruzno osjecam jako mi je tesko i nesto mislim da ipak bez obzira na sve IMA NEKA SANSA NEKA NADA NESTO....


    oni su vec 10 godina pokusavali da imaju djecu i sve preglede su isli... jednom je prije 5 godina imao zivi spermija nekoliko ( ali nazalost nikom nije naum palo da vise nece nikad imati i da ih zamrzne ili oplode....) , i poslije toga nema vise zivi nema nista.... i sad eto ni operacija nije pomogla jer jednostavno nema spermija... ( operacija je radjena u Njemackoj...)


    MOLIM VAS DA LI IMA ISTA IKAKVE NADE DA LI JE IKO IMAO OVAKAV SLUCAJ DA LI IKO ISTA ZNA O OVOME ,Nemojte pisati vi koji niste imali ovakav slucaj ...

    Ja znam da su sad razocarani jer doktor je rekao da nema dalje da je to to ako ne nadju da nema sta dalje traziti ALI JA MISLIM DA IMAAA MORA NESTO BITI NESTO....

  27. #1127

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, pratim ovaj forum i mnogo drugih foruma vezano za problem spermiograma par mjeseci, jer se suprug suočio sa istim.
    Nakon bezuspješnog pokušavanja da ostanem trudna godinu dana napravili smo spermiogram kada ono šok, nalaz polu prazan, jer nisu imali što ni brojati, na kraju je samo pisalo 1-2 polu pokretna i tu počinje naša borba.
    Odlazim prije svega kod poznate ginekologice koja mi preporučuje profertil i govori mi da nalaz nije dovoljan niti za umjetnu oplodnju, drugi šok.
    Šalje nas oboje da vadimo hormone i da se polako pripremamo za umjetnu, jer će nas poslati u poseban laboratorij da se kod njega barem jedan proba izdvojiti.
    Obzirom da sam i sama alternativac i da volim čuti više mišljenja otišla ja drugom doktoru i on nas uputi na briseve, kad ono ureaplasma i enterokok.
    Dobili antibiotik oboje nakon mjesec dana kontrola ureaplasma nestala, ali ostao enterokok, drugi antibiotik dobio suprug te nakon mjesec dana nestao i enterokok, ali tu muci nije kraj, leukociti ostali, nitko nezna zašto i u stvari kažu oni nama to je prostatitis koji se liječi jako dugo i pitanje da li ćete ga izliječiti,
    a meni podne došlo na oči

  28. #1128
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Puno vas hvali piskavicu i maca prah.
    MM je poceo sa vitaminsko-mineralnim tabletama od twinlaba a sada kada se vrati kuci s posla nakon mjesec dana, kupit cemo za njega i piskavicu i maca prah.
    Kako ih koristite?
    Piskavica ide u hladnu vodu i skuha se caj? Koliko puta dnevno?
    A Maca prah? U sta ga se stavlja da je to "fino" za konzumirat?
    Hvala na prijedlozima i pomoci...

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj argrh prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni 1% procitao foruma, ali cu vam napisati situaciju, misljenja i osobno iskustvo: 2007.g., i odes u Os, misleci da je to zajefrkancija...Eeee, kakav dan...nakon ulaska u neki nazovi wc, bez literature prepustis se masti na volju, ali neide...taman kad krene, neko ti ulazi u wc do tebe...uzas..aj, skontas da te nevidi,necuje,pa opet se oznojavas i mic po mic i taman kad mislis da je to-to, na zvucnik cujes da nekog proziva (libido ti automatski pada), ali nekako sam pregrmio i uspio.Nalaz kada je dosao, nekuzis nista, sve same crtice.Skontam da nesto nestima, saznam od doktora da je azoospermia, i pocinje "bitka" od prevrtanja neta, razmisljanja mogucih uzroka istog, skuzis da to tako mora biti i strpljivo obilazis doktora koji zaista sve opcije uzima u obzir. Kako se ispostavilo da mogu ici u profesionalne vojnike sto se tice zdravlja, ostala je enigma gdje je problem osim sto me i danas muci, a to je visegodisnji rad na radaru (tesko medicinski dokazati da bi to bio uzrok). Prvi korak je bio da nakon 4 spermiograma u Os, i 4 pregleda kod dr, bez ustrucavanja sam mu rekao da nema smisla da dolazim samo davati uzorke kada su stalno isti, i zaista uputio me da izaberem centar...Izabrali smo VV. Tamo totalitarna,apsolutna trauma.Odmah te prozovu nakon pregleda kod dr.X, da odes dat uzorak, a sobica je kao da najveceg teroristu mucis, jos mi sestra otvori prozorcic tijekom radnje i kaze,momak,imas jos 10 minuta,pozuri.Pozurio sam ja tako da sam joj vratio praznu bocicu i rekao sebi, nikad vise.Od tada odem fino u jednu od soba tzv. "zdravstvenog turizma", donesem uzorak u roku odma, i tako punih vec 2 godine. Sad, pitanje spermiograma: Kako je u Os bio fisoki FSH-15,1, testosteron 15,5,slobodni testosteron 50,0, tu se prema misljenju dr. X u zg pokazala azoospermia.Navest cu,da sam prije toga pokusao piti caj g.Mije koji je fenomenalan covjek, pokusao se aktivno vratiti sportu, sve je i dalje ukazivalo na apsolutnu nulu,kako u nativnom,tako i centrifugatu ejakulata.Terapiju koju sam dobio od dr.X je bio Klomifen koji sam pio nakon punkcije testisa kada su nasli rijetku spermatidu i 2 spermija. Nakon cca 2,5mjeseca Klomifena (ponedjeljkom,srijedom,petkom), prvi spermiogram kontrolni je pokazao da u nativnom ejakulatu nema spermija,ali u 1/10 taloga centrifugata se pojavilo 50-60 spermija pokretljivosti 50% osrednje do dobre. Nakon 3,5 mjeseca, u nativnom ejakulatu opet nista,ali je izvanredan porast testosterona (34,7) i opet u centrifugatu se pojavilo 30-ak spermija losije pokretnih. Nakon 5 mjeseci Klomifena, u nativnom ejakulatu se pojavilo 0,5mil/ml spermija!!!Pomislih,aman-taman za ICSI.Nakon 7 mjeseci terapije,kontrolni spermiogram kaze: nativno 16 spermija u cijeloj komorici-svi nepokretni.U centrifugatu ejakulata (1ml) u 1/10 taloga nadeno 50 spermija,od cega nadeno 6 spermija pokretnih-lose. Tek tada donosi dr. X zakljucak da dolazi u obzir pokusati ICSI postupak,a ja sam nastavio piti KLOMIFEN, ali je postupak bio odgoden radi objektivnih razloga u 6mj.Nakon 9 mjeseci KLOMIFENA, dolazim na kontrolni pregled, iako je taj mjesec zapocet pokusaj postupka ICSI, i opet iznenadenje: Vol.2.300ml, nativno nadeno cca 3.0 mil/ml spermija,pokretljivost manja od 20% -losa do osrednja. U ejakulatu se nade preko 5 milijuna slabije pokretnih spermija. I sad, postupak koji je bio prije par dana. Prvo, savjet muskom populaciji iz moje perspektive: 1. Par dana pokusajte nemisliti da ovisi sve o vama, pustite sta zene tjese,itd.. 2. Maknite se iz svakodnevne sredine ako mozete 3. Najvaznije po meni; znat cete kada je tocno postupak bilo koje vrste (vrijeme), ustanite ranije i po mogucnosti tko ima problema sa davanjem ejakulata, plati "zdravstveni turizam" u toj ulici (sobu), obavi to tamo i donesi, jer 99% da u laboratoriju to necete moci,ja nisam mogao. Ironija je da na dan postupka nisu niti u punkciji na koju sam inzistirao da bodu 4x, nisu nasli niti jedan spermij,tako da jedan pokusaj ode u vjetar...Pitanje koje si covjek poslije postavlja je a zasto nije zamrznuto sjeme dok je neceg bilo,jer zena se stimulira, a kako se okupio cijeli tim da poprica, tako saznah da sam jedan od 100 na VV kod kojeg spermiogram oscilira u tolikoj mjeri. Ako me pitate jesam li i kako popravio spermiogram, ja sam ukratko opisao to sa muske strane, a vidno je da jesam, sa cinjenicom da on kod mene oscilira. I dalje pusim, nepijem alkohol (ne zbog spermiograma), nisam vise ni sportas, zivim relativno dobro uz svakodnevne nazovimo stresove, pojeo sam kile sira, tone vitamina e, caj, prehranu promjenio, ali ocito je KLOMIFEN pokazao neki ucinak. Misljenja sam da je sve od osobe do osobe i organizma, nekome ce pomoci caj, nekom klomifen, nekom te kapi, ali ja samo znam da trebate mimo toga vjerovati lijecnicima, ipak su oni mjerilo vaseg zdravlja i stanja,te same terapije. Sad, ja cu pokusati jos jedan tretman caja od g.Mije koji mi sve vrijeme nije sugerirao caj,jer bas suprotno, reagiram na klomifen,sto samo 1/3 muskaraca reagira,ali kako sam prestao terapiju po savjetu dr, g.Mijo mora vidjeti sve nalaze,jer on caj priprema prema nalazima. Tako npr, meni nije potreban cink,selen i sto ja znam sta,jer je to sve u normali, te bas radi takvih stvari mislim da nije pozeljno u sebe trpati nesto mimo znanja doktora. Sad ce cika ja pametnije pokusati, a to je da cu cesce ici davati uzorak i da kad god nadu nesto da zamrznu, jer igrati se lutrije na dan oplodnje nije vrijedno, to su i oni shvatili nakon 1,5 godine VV. Sto se tice tog caja, osobno znam muskarce kojima je on pomogao, a kako moja majka zaista razumije biljke jer je odrasla u toj sredini, prepoznala je 6 od 11 sastojaka caja g. Mije i samo radi toga vjerujem u biljne preparate, a da nezaboravim, iako sam imao gotovo savrsenu krvnu sliku, taj caj je maknuo i ono malo nedostataka u krvi kad sam ga pio. UFFF jesam opsiran, a nema gotovo nikakve veze sa temom..A ko detalje neko treba bilo u vezi caja, klomifena po 20kn ili lika koji u osijeku stisce po tabanima i proxeenu itd., neka pita,jer govorim iz osobnog iskustva i iskustva meni znanih muskih "prijatelja", te poznanika doktora...
    Molim vas pomoć. Nama je nalaz azoo, visok FSH i LH. Do sada smo vidjeli dva urologa i oni ne spominju terapiju. Kod koga ste vi isli i dobili terapiju Klomifemom. Naravno da necemo nista uzimati na svoju ruku. Muž već mjesec i pol pije čaj gospodina Mija jer mu ne može škoditi ali teško nam je doći do doktora koji je voljan bar pokušati. Da li je potrebno poći u endokrinologa za to?

  30. #1130

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Cure dali je nekome u spermiogramu bipa prisutna sluz i leukociti? Moj je ima svaki put i to puno. Radili briseve, bakter eakulata i urinokulturu i sve uredno. Moze savjet kome se dalje obratiti?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  31. #1131
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Nemasekirancije, MM nije imao sluzi, ali je imao povišene leukocite u spermi. Sve je bilo ok s nalazima oko sperme. Ali mu je otkriven helikobacter pilori

  32. #1132
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Otišlao mi post.
    Ali mu je otkriven helikobacter pilori u stolici (pretragu je radio nevezano za spermiogram, imao je drugih problema i bolova u trbuhu). Nakon popijene antibiotske terapije leukocita više nema, a spermiogram se poboljšao dosta. Sad je normozoospermija. Nalazi krvi su mu uvijek bili savršeni.
    Možda ima neku upalu drugdje u tijelu i lekociti se pokazuju u spermi.

  33. #1133

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj cerepaha prvotno napisa Vidi poruku
    Otišlao mi post.
    Ali mu je otkriven helikobacter pilori u stolici (pretragu je radio nevezano za spermiogram, imao je drugih problema i bolova u trbuhu). Nakon popijene antibiotske terapije leukocita više nema, a spermiogram se poboljšao dosta. Sad je normozoospermija. Nalazi krvi su mu uvijek bili savršeni.
    Možda ima neku upalu drugdje u tijelu i lekociti se pokazuju u spermi.
    Vidis super informacija.to sam i ja cula da taj problem ukoliko nadji uzrok moze biti relativno lako rijesiv i znacajno poboljsati spernio. A neznam ja nisam primjetila neke druge probleme. Osim kaj mu se znalo pojavit neko crvenilo na glavicu pa nestati. A brisevi, bakterioloski eakulata i urinokul uredni. Al za pocetak bi bilo dobro da ode andrologu ili urologu da se izvade hormoni i napravi uzv.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  34. #1134

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    1

    Početno

    U braku sam oko godinu i pol, nemam djece. Supruga je radila nalaze i kod nje je sve uredu, međutim kod mene je spermogram slab, slaba pokretljivost spermatozoida ispod donje granice odnosno minimuma. Radio sam nalaze ureoplazme, mikoplazme, hlamidiju, spermokulturu i urinokulturu, svi ti nalazi su negativni. Radio sam ultrazvuk prostate i to je uredu. Na spermogramu mi pokazuje povišenost leukocita i povišenu viskoznost. Primjetio sam kod sperme da je želastine mase odnosno da je u nekakim
    grudvicama kada vani izađe i to baš bukvalno u grudvastom stanju se pojavi. Moram naglastiti da imam redovne seksualne odnose. Sad me zanima zbog čega mi se sperma pojavljuje u ovakvom stanju.Ako neko zna u cemu je problem da li se susreo Sa slicnim ili zna nekoga Sa licnim problemom. Hvala unaprijed

  35. #1135

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz
    Dobio sam nalaz za spermiograma
    Imam slabo pokretljivost

    Ima li razlog za brigu tj. dali se može to liječiti?
    Hvala !

  36. #1136

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis super informacija.to sam i ja cula da taj problem ukoliko nadji uzrok moze biti relativno lako rijesiv i znacajno poboljsati spernio. A neznam ja nisam primjetila neke druge probleme. Osim kaj mu se znalo pojavit neko crvenilo na glavicu pa nestati. A brisevi, bakterioloski eakulata i urinokul uredni. Al za pocetak bi bilo dobro da ode andrologu ili urologu da se izvade hormoni i napravi uzv.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Pozdrav, oprostite sto uljecem kao padobranac, ali je moguce da spermiogram (asthenozoospermija) moze biti povezan sa heliobakter u trbuh??!! probao sam od čaj do maca prah, do fertil up po 3mj, ali nije pomoglo, uvijek slaba pokretljivost :/

  37. #1137
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Fenix1, mužu se drastično popravio spermiogram nakon što je izliječio helicobacter. Morfologija je uvijek bila 3-9%, na zadnjem ivf-u je bila 42% :-O. Godinama je bila asteno, terato ili oligo, uz povišene leukocite. Onda se otkrio helicobacter, pa je pio dvije ture antibiotika i promijenio prehranu, odnosno dosta smanjio unos ugljikohidrata. Nikakvi vitamini i dodaci mu nisu pomogli.
    Pokušaj pripaziti na prehranu, nadam se da će pomoći.

  38. #1138

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala na odgovoru. Za sad leukociti su uredu nama.
    inace nakon 1,5god god, isli provjeriti spermiogram i sok - astehnozoospermia. pokretljivost 33%,nepokretni 67%, morfo 11%. 2 dana trebalo da dodjemo sebi. probali 3mj fertilup , morfo bio 14% nepokretni 71% katastrofa. onda pili čaj od g.Mija i posni sir svaku vecer i nakon 3mj opet astenozoospermia , morfo 18%, nepokretni65% probali i maca prah 3mj i isto, morfo i nepokretni uvijek izmedu 65-70% (pokretljivost 35,progresivni 28,nepogresi 7) Sve parametri u spermiogramu su bili uredu. Imate neki dodatni savjet? zadnjih 2-3mj probao bioastin i sad ubacio proxeed pa cu provjeriti ...ako ima netko neki savjet ,slobodno javite za povecanje pokretljivosti...također, izbacili alkohol, hrana pazimo koliko se da, obuca vise siroka, .. androlog kaze sve ok,mozda testosteron na granici ali uredu, kontrola kod ginekologa- jajovodi prothodni te ostale sve ok......mozda za spermio je probao tko fertilsan M?

  39. #1139
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    fenix1, dobro došao na forum.
    Problem smanjene plodnosti s kojim se suočavaš raširen je među muškarcima. Oko 10% muškaraca susreće sa smanjenjem plodnosti radi smanjene pokretljivosti/broja/ispravne morfologije spermija. Mnogi pokušavaju popraviti ta stanja primjenom čajeva/vitamina, promjenom životnih navika i aktivnosti, ali često bez konkretnog poboljšanja u smislu da se ostvari spontana ("prirodna") trudnoća.

    Ne znam kojih ste godina ti i tvoja partnerica, ali čini se da već više godina nema željene trudnoće, pa bi svakako bilo dobro obratiti se subspecijalisti humane reprodukcije za daljnje pretrage i eventualno medicinski pomognutu oplodnju (intrauterina inseminacija, izvantjelesna oplodnja).

  40. #1140
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Fenix, vjerojatno ima negdje na ovoj temi i nalaza MM. Nema šta nismo probali od pripravaka/vitamina, potrošili brdo novca u jednim trenutku došli na normo, al nisam ostala trudna. Par mjeseci nakon dijagnoza opet katastrofa.
    Svakako se javite na humanu, jer je prošlo više od godinu da pokušavate ostvariti trudnoću.
    Btw. nalaz koji si napisao nije jako loš. Morfologija je uredna, pokretljivost 35% sa 28% progresivnih je ok. Nisi napiso koncentraciju, svakako da je asteno prisutna jer bi trebalo biti 50% pokretnih, al nije nalaz katastrofa.
    Ako ste na početku tridesetih i mlađi, možda bi uz klomifen i inseminaciju došli do trudnoće. Svakako je odugovlačite i ne trošite puno love na vitamine i dodatke, bolje novce uložite u privatni MPO postupak. Sretno
    Posljednje uređivanje od 1latica : 11.01.2021. at 18:53

  41. #1141

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Inesz hvala na dobrodoslicu i na rijeci utjehe. Do prije god i pol nisam uopce bio u tim sferama, sad pomalo shvacamo. Na pocetku nismo davali toliko paznje i stresu, ali sad vec nas psihicki dosta ruši.
    Krenuli smo na IVF, bili na prvi sastanak,sad skupljamo dokumentaciju,opet markere i ostale stvari, ali svakako bi htjeli bez IVF , stvarno smo se nadali da sa svim tim promjenama i uz dodataka da bar malo podignemo tu pokretljivost
    latica1 potrazit cu , hvala. Krenuli smo na ivf. Koncentracija je uvijek bila uredu, od 30 do 100 (min je 15 mil), ukupan broj spermija isto od 100 do 300 mil (min je 39mil), PH uredan uvijek, volumen od 3.6ml do 4.4ml (min 1.5ml)
    jeste probali i vi proxeed? citao sam da taj fertilsan M na tablici kvalitete je najbolji ??!! mi smo par ž28-m36. Hvala na savjetima

  42. #1142
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Na zalost, muski spermiogram je takva nepoznanica da ga doktori uglavnom ne lijece nego se zato ide na ivf/icsi

    Nekima nesto pomogne, nekima ništa. Nekima se popravi samo od sebe, nekima pogorsa.

    Mi smo na kraju bili odustali, samo je muz pio proxeed dok smo bili u postupcima. Nije bas nista pomoglo,al dr rekla za svaki slučaj

  43. #1143
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Proxeed samo nabavili u Beogradu, bila nekakva akcija, pa smo uzeli mislim 3+1 gratis izašlo nas je možda 100€ jeftinije nego u nas, nalaz se stvarno bio popravio, ali dva mjeseca nakon smo bili na MPO konzultacijama i nalaz je bio katastrofa, teška OAT, na nalazu pisalo kandidati za ICSI.
    Sretno...
    Posljednje uređivanje od 1latica : 13.01.2021. at 21:23

  44. #1144

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav svima. Molim Vas za savjet, da li je moguća prirodna trudnoća sa dole navedenim nalazom spermiograma?
    Razmišljamo i o inseminaci.
    Polako mi ponestaje snage, stalno nešto kod nas.

  45. #1145

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj rome prvotno napisa Vidi poruku
    please posalji mi br.od gosp.mije bit cu ti jako zahvalna
    Molim vas broj od mije..hvala

  46. #1146

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, Trebala bi malu pomoc oko spermiograma.
    Volumen 4
    Total 148,4 mil//37,1mil/ml
    Progressive 6%
    Rapid A 27%
    Medium B 2%
    Slow C 10%
    Static 61%
    Zanima me sto oznacava ova progresivnost od 6%? Pokretljivost A+B je 29%, za taj dio kombiniramo bioastin i fertilup. Ako tko ima kakvu preporuku i da li ima smisla uopce pokusavati popraviti? Kod mene je provjereno sve ok, brisevi, papa, prohodnost jajovoda, ovulacije redovne. mm je radio briseve i isto sve ok. Probali smo jednom s pracenjem ovulacije kod ginekologa i tempiranim odnosom, medutim bezuspjesno. Hvalaaa

  47. #1147

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Lokacija
    Omiš
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    Evo. čisti L-karnitin natašte 400 mg, cink 6,75 mg, C vitamin u dvije doze po 150-200 mg (to se tako mora), E vit. oko 200 mg (veća količina, nema znanstv. podataka je li potrebno tako puno), Selen 0,04 mg, brusnica jedna kapsula jer je dugo imao koke u grlu - za svaki slučaj, 1 tbl. b-compleksa (Krka) - tako 2 mjeseca svaki dan! Prije toga tri mjeseca ujutro čaj od kadulje, po podne čaj od zdravca, navečer od matičnjaka, ponekad propolis i matična mliječ.

    Čekali smo da prođe spermatogeneza (60-90 dana) i još sam mislila ubacit mu neke homeopatske pripravke, kad ono danas: Normoospermia!

    Nije bilo lako, al smo naučili plivat!
    Da li ima tko iskustva sa matičnom mliječi? Čitao sam ali nisam naišao na odgovore. Da li matična mliječ može povečati broj spermija i njihovu pokretljivost? Hvala

  48. #1148
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MARCRO, dobro došao na forum.

    Nemam osobno iskustvo s matičnom mliječi za povećanje koncentracije spermija, mi smo odmah nakon saznanja da je nalaz spermiograma takav da se ne može očekivati ostvarenje spontane trudnoće išli na IVF/ICSI. To je bio put ostvarenja trudnoće i danas imamo dijete mlađe školske dobi.

    Ono čemu sam svjedočila u RL je slučaj da je par godinama pokušavao uz matičnu mliječ poboljšati spermiogram, potrošili su veliku količinu novca na to, da bi na koncu protekom godina pojavio i problem ženske neplodnosti koji ranije nije postojao. Taj par bez djece je.

    Na forumu je puno autentičnih iskustva parova koja se svode uglavnom na to da je potrošeno puno vremena, emocija i novca na različite preparate koje obećavaju čuda u poboljšanju parametara spermiograma, a zapravo čuda rade samo onima koji ih prodaju na način da im se pune džepovi.

    Nalaz spermiograma varira, mijenjaju se vrijednosti do određene mjere, to je normalno. Ako je problem sa spermiogramom izraženiji, zapravo ne postoje preparati koji će učiniti čudo i popraviti spermiograme do razine za spontanu trudnoću.
    U nekoj prednosti su izrazito mladi parovi koji ispred sebe imaju godine da pokušavaju ostvariti trudnoću, pa možda i uspiju.

    Ali, generalna je preporuka potražiti pomoć na humanoj reprodukciji ako do trudnoće ne dolazi nakon godinu dana redovitih spolnih odnosa.

    Ali, ako imaš izraženiji problem sa spermiogramom ili ako postoji istovremeno i problem kod žene, najbolji savjet je - odmah potražiti pomoć kod subspecijalista humane reprodukcije u bolnicama ili u privatnim klinikama.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.08.2021. at 19:00

  49. #1149

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svimaa ljudiii

  50. #1150

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav
    nama iskreno nije pomogla matična mliječ. Rekao bi prije malo maca prah
    sad razmišljamo kako povećati pokretljivost...fertilsan M hvala dosta, ili profertil ili fertil plus ortho...savjeti?
    također probat ćemo conceive gel, dosta i hvale. Javimo iskustva

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •