Stranica 20 od 24 PrviPrvi ... 101819202122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1152

Tema: kako ste popravili spermiograme..

  1. #951

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    17

    Početno

    zamolila bi pajdu da nam pobliže objasni da li je prije pycnogenola radio punkciju ili možda biopsiju koji bi ukazivali da nema spermija jer u protivnom je riječ o opstrukciji-opstruktivnoj azoospermiji pa je pycnogenol poslužio samo kao odčepljivač odvoda sperme,ako sam u krivu neka me slobodno ispravi....

  2. #952
    LaFolie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Moj suprug je imao nulu jako dugo

    Primao je menopu injekcije svakih 7 dana, i pio je tribestan 3 puta dnevno, za mesec ipo dana je bilo 350000 spermatozoida!

  3. #953

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    LaFolie Kakvi su hormoni bili kod tvog muza?

  4. #954

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    17

    Početno

    onda je vjerovatno tvome mužu testosteron bio jako nizak jel tako?

  5. #955
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Pozdrav svima!Evo nova sam na ovom forumu i jako mi se sviđa!Naša priča je ovako...Ja nalazi svi super,a suprug kod njega nema spermija ne izbaciva ih.Krečemo u postupak mpo gdje suprugu iz testisa vade spermije prvi pokušaj neuspješan svi izvađeni spermiji nepokretni i malo ih je.Drugi pokušaj neuspješan pokretni spermiji ali oplođeno se nije razvilo.Treči pokušaj spermija ima pokretni su beta pozitivna prokrvarila sa 5 tj trudnoče.Četvrti put spermiji odlični pokretni zamrzavaju ostatak od oplodnje trudnoče nema.Peti postupak sa odmrznutim spermijima oplođivaju beta pozitivna krvarenje u 4 tj trudnoče no ovaj put se borimo za sve ili ništa odlazim u bolnicu po preporuci Dr.i tamo ostajem do 29 tj kada se rodio moj največi dar.Danas on ima 4 god ja bi htjela još jedno djete nadala sam se čudu ali ne dolazi.Molila bih da mi se javi netko sa ovakvim problemom kakav je naš i dali ste ga uspjeli riješiti??Kako?

  6. #956

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    15

    Početno

    Kod mene je dijagnosticirana srednja do blaga asthenozoospermia...uz to mi je Dr. Čolak na VV dijagnosticirao varikokele gr II i prostatitis chr, a malo niže u povijesti bolesti kroničnu disfunkciju prostate što po mom dr. opće prakse nije isto kao i navedena upala prostate...pio sam Cipril za prostatu i nije baš nešto pomoglo da bi poboljšalo nalaz. E sad, ono što mene zanima glede rekreacije. Obozavam bicikliranje i 2-3 puta tjedno odradim po 30tak km na biciklu. Koliko to uistinu smeta odnosno da li bicikliranje može pogoršati nalaz jer po zimi i ranom proljeću biciklirao nisam, a nalazi su isti bili kao i sada...i dali u bicikliranju može pomoći adekvatna odjeća? konkretno bicke - jest da je fino mekse sjediti na sicu, ali mi se onda cini da ekipa nije baš fino hlađena...s druge strane ako sam na kratkim običnim hlačama gdje se ekipa fino ventilira tada me strah od pritiska na prostatu...
    Rezime: biciklirao bi se jer je to jedini vid rekreacije koji stvarno volim raditi, a ne bi htio da je to uzork problema ili da još pogoršava stvar...

  7. #957

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj alida prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja ću ti ga dati (pogledaj na pp)
    bok..redovito citam vase postove,i cijelo popodne sam na internetu u nadi da cu nesto nac.. vidim da imas br.od gosp. mije,ako bi ga poslala bila bi ti zahvalna

  8. #958

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Na današnji dan prije 1 godinu saznali smo u Njemačkoj da "nećemo" moći dobiti bebu prirodnim putem.Muževa sperma nije dovoljno jaka.Prva dijagnoza Oligo III astheno II teratozoospermija I,
    5 mill sperme
    pokretljivost
    A nula bodova
    B nula
    C 10%
    D 90%
    Šok, suze i alkohol.

    odmah smo krenili na internet i informirali se o svemu.Pristali pušti i pit i počeli sa raznim vitaminima,medom,folna kiselina i piskavica.U 10mj 2008 krenili smo u Njemačku na postupak ICSI.dobili smo 7 jajnih stanica 4 se oplodile 2 vratili i nazalost nisu se primile.
    U prvi mjesec 2009 stižemo za Hrvatsku i na ovoj stranici vidimo da se spominje travar Mijo, pa kazemo sami sebi: idemo pokušati.Odmah sam nazvala Miju i ispričala mu sve, a kad je čovjek počeo pričat skoro sam pala na dupe.Čovik je zavrsio medicinu i sada se između ostaloga bavi sa travama.Čovik tako lipo priča i vidi se da se razumi, da nije neki šarlatan.Najvažnije je da ima jako puno strpljenja,jer sam ga bombardirala sa 1000 pitanja.Čaj je smiksao i za 2 dana smo se našli snjim i pokupili čaj.čaj košta 150kn i ima ga za 3 miseca.sa čajom se dobiju podaci kako se koristi.nakon 25 dana pijenja čaja napravili smo u splitu u Cito spermiogram. dijagnoza:
    Oligo III, Astheno II, ali:
    12 mill sperme
    Pokretljivost
    A 22,6%
    B 16,1%
    C 3,2%
    D 58,1%
    Bili smo prezadovoljni.odmah sam nazvala Miju i njemu je bilo jako drago.rekao je da nastavi piti čaj i kada ga skroz popije da idemo opet izvaditi spermiogram.I tako smo mi jučer nakon 3 miseca pijenja čaja išli opet u Cito,a dijagnoza:
    oligo I, Astheno I
    40,4 mill sperme
    pokretljivost
    A 30%
    B 11%
    C 3,7%
    D 56,1%
    noge su nam se tresle i znoj nas je polio.nismo mogli virovat.kad je ona Mačka iz Cita vidila naš prvi nalaz i sama nije mogla virovat i pitala me kako smo to uspili.onda sam joj rekla za Miju i zamolila me da joj pošaljem sve podatke o Miji i o čaju.
    nakon toga prvi kafić je bio naš;ja pelinkovac a dragi pivu.Živili mi i naš Mijo i dragi Bog koji je uz nas.
    Iako mi je danas stigla Vještica ja se nadam da ću uskoro zatrudnit prirodnim putem.Idemo dalje i borimo se do kraja.Nisam baš bila toliko uvjerena u čaj i nisam mislila da ce baš nama pomoć, ali ipak je i sritna sam kao da sam dobila miljone.Iako smo i ja i muž trenutno bes posla pokušavamo misliti pozitivno i nadamo se najboljemu.Svim parovima ako triba bilo kava pomoć ili kontakt tel od Mije javite mi se na pp.I svim parovima zelim puno puno sriće i strpljenja.ako se dogodilo i nama može i vama.
    sve vas volim
    Vedre
    please posalji mi br.od gosp.mije bit cu ti jako zahvalna

  9. #959

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Rome dali ste kontaktirali travara Miju i sta vam je rekao?

  10. #960
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Pls, da li može i meni broj od gosp.Mije na pp? Hvala!

  11. #961

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    31

    Početno

    Please, može i meni kontakt telefon g. Mije na PP?! Hvala puno

  12. #962
    sany 7 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    137

    Početno

    daj i meni molim te pošalji brof

  13. #963
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    broj tel gdina Mije je 021/247-163
    sretno!
    Kopiram, valjda je to to!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 21.06.2011. at 20:01

  14. #964
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Kod nas je spermiogram varirajući od Normozoospermie jedno vrijeme nakon operacije varikokele, do Asthenozoospermie nekoliko mjeseci poslije toga. Istražujući po Internetu ima li kakve pomoći za naš problem našli smo gospodina iz Osijeka koji radi neke čajeve i kapi. M je to konzumirao lani 3 mjeseca prije zakazanog IVF-a (terapija se pije oko 2 mjeseca) i nalaz se opet vratio na Normozoosperiu (da li od terapije ili sam od sebe ne znam). Sada, godinu dana poslije napravili smo spermiogram i ponovno smo Asthenozoospermia. Naravno opet smo naručili terapiju i nadamo se da će i ovaj put pomoći. Kako nam je gospodin objasnio nije trebalo potpuno prekinuti sa terapijom, već se ons ponavlja 2-3 puta godišnje, što je moj M prečuo prvi put. Ako nam i sada pomogne, sigurno će je piti 2-3 puta godišnje da bi održao rezultat. Ako se dogodi da ne djeluje ovaj put, zvat ću i ja tog g. Miju.
    Posljednje uređivanje od venddy : 04.07.2011. at 13:38

  15. #965
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    venddy, molim te kontakt tog gdina iz Os i o kakvim se kapima radi (može i na pp)

  16. #966
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Sad sam na poslu pa ti popodne kad budem doma javim broj mobitela. Možeš ga slobodno nazvat i reći o čemu se radi pa vidi što će ti čovjek reć, da li misli da vam može pomoći njegova terapija. Nadam se da nije jedan od onih koji misle samo na zaradu pa guraju svoj proizvod bez obzira da li može nekom pomoć ili ne. Kao što sam napisala nama je prvi put pomoglo, sad ga opet M pije pa ćemo vidjet u 8 mjesec prije IVF-a ima li pomaka.
    Sve je naravno biljno, koji je točno sastav u kapima ne znam, pretpostavljam da je to tajna jer na boci ne piše. Čaj ima naveden sastav ali nekih 80% što znači da jedan sastojak nije naveden, valjda je i on tajna. U svakom slučaju pošaljem ti popodne broj.

  17. #967

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno

    Ja sam počeo koristiti Ulje ćurekota (Ulje crnog kima, Black seed oil) i rezultati su jako dobri. Nakon 3-4 mjeseca (ne baš redovnog korištenja) svi parametri su se poboljšali. Nažalost, nemam nalaze uz sebe da mogu detaljno obrazložiti ali kod mene se broj povećao trostruko - sa 1x10(6)/ml na 3x10(6)ml. Povećala se i pokretljivost sa !!! što je najlošije, na ! što i dalje nije uredno. (Radim test u laboratoriji koja ima neki izgleda US uređaj pa su svi rezultati takvi da mi treba internet da ih protumačim ). Međutim, bitno je da ovo ulje meni zaista pomaže. Ne mislim da mogu nešto radikalno postići, ali barem se mogu dobro pripremiti za IVF/ICSI.

    Trebam napomenuti da sam ranije koristio svu silu vitamina, čajeva (od Tešića), raznih preparata iz inostranstva (Proxeed, Fertility Blend, Speman) ali najbolji efekat sam dobio od Ulja ćurekota.

    Ovo je zaista zdrav i jeftin preparat, u Bosni je bočica od 250 ml od 16-20 KM (8-10 €), pa obzirom da se koristi samo dva puta po jedna kafena kašičica dnevno, bočica potraje skoro mjesec dana.

    Obzirom da se Ulje ćurekota najviše koristi za dizanje imuniteta, nisam našao puno studija vezanih za upotrebu Ulja ćurekota i mušku nepolodnost. Našao sam dvije (ali su na testu bili bijeli miševi ), možda je i to relevantno:
    http://www.aensionline.com/rjmms/rjmms/2009/386-390.pdf
    http://www.vetmedmosul.org/ijvs/media/conf-2-20e.pdf

    Btw, ćurekot je reklamirani preparat Baraka, samo mislim da je puno jeftinije kupiti ulje nego kapsuliranu verziju. Mislim da bi mogao biti jako dobar za osobe koji nemaju tako loš nalaz.

    Sretno.

  18. #968

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    daddy u pravu si da je ulje crnog kumina jako ljekovito i drago mi je da si otkrio da pomaže i poboljšati s-gram. U HR je dostupan od ovo proizvođača http://www.alternativa-za-vas.com/in...di/crni-kumin/ u svim dućanima zdrave hrane i ponekim apotekama. Makar čula sam da ima gadan okus i da ga nije loše staviti u kapsule (ima za kupiti prazne kapsule u DMu)
    Želim ti puno sreće u novom postupku ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  19. #969
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    i kod nas slučaj kao kod venddy,bila normozoospermia pa se pokvario na oligoasthenozoospermia ( baš gledam nalaz brzo usmjerenih 6%,mrtvih 65%), urolog htio operirat varikocelu,ja nisam biola za to, muž je pio mjesecima vitamine i matičnu mliječ,spermiogram varirao malo se poboljšao pa opet loš,doktori se čudili kako varira iz mjeseca u mjesec-to vrime ga je ponavljao svaki mjesec pola godine,onda smo nabavili čaj od Mije iz Solina i ponovno normozoospermija,70% usmjereno brzopokretnih. Nisam mogla vjerovat! Taj nalaz je bio nakon 3mj puna pijenja čaja,koji i nije skup,s obzirom da je učinkovit,150kn a traje 3mj. Znači da je čaj aktivirao proizvodnju spermatozoida iz sjemene tekućine.

  20. #970
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Evo tek sad vidim da se Mijo spominje na ovoj stranici,ja samo mogu potvrdit da je nama čaj bio jako učinkovit.

  21. #971
    MALIANĐEO avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    113

    Početno

    broj od g. Mije na pp molim vas

  22. #972

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj MALIANĐEO prvotno napisa Vidi poruku
    broj od g. Mije na pp molim vas
    Molim i meni! Hvala

  23. #973
    Concepcion avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    18

    Početno

    S obzirom da ste mi puno pomogle svojim savjetima moram s vama podjelit naš mali napredak sad kad sam se napokon registrirala.

    Mm je pio biastin 3 mjeseca 1 tbl dnevno, apsolutno nimalo nazalost nije promjenio stil života (duvan, alkohol,nekretanje, ni kilo manje) rezultat nakon ta 3 mj., 8% pokretnih spermija a strart (prije 6 mj kad smo saznali) je bio 3 pokretna (da da samo 3 u mililitru).

    Hvala Vam

  24. #974
    LaFolie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj LaFolie prvotno napisa Vidi poruku
    Moj suprug je imao nulu jako dugo

    Primao je menopu injekcije svakih 7 dana, i pio je tribestan 3 puta dnevno, za mesec ipo dana je bilo 350000 spermatozoida!
    Isao je nekoliko puta na pregled testisa, nema greske nikakve, ali su mu hormini jako niski: fsh 3.5, lh 4.2, testosteron je bio ispod donje granice i free testosteron takodje. Nakon 3 meseca terapije dosli smo do par miliona spermatozoida od kojih su 50 000 morfoloski ispravni i progresivni. Zamrzli smo 2 uzorka.

  25. #975
    argrh avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    tudeka
    Postovi
    24

    Početno

    Nisam ni 1% procitao foruma, ali cu vam napisati situaciju, misljenja i osobno iskustvo: 2007.g., i odes u Os, misleci da je to zajefrkancija...Eeee, kakav dan...nakon ulaska u neki nazovi wc, bez literature prepustis se masti na volju, ali neide...taman kad krene, neko ti ulazi u wc do tebe...uzas..aj, skontas da te nevidi,necuje,pa opet se oznojavas i mic po mic i taman kad mislis da je to-to, na zvucnik cujes da nekog proziva (libido ti automatski pada), ali nekako sam pregrmio i uspio.Nalaz kada je dosao, nekuzis nista, sve same crtice.Skontam da nesto nestima, saznam od doktora da je azoospermia, i pocinje "bitka" od prevrtanja neta, razmisljanja mogucih uzroka istog, skuzis da to tako mora biti i strpljivo obilazis doktora koji zaista sve opcije uzima u obzir. Kako se ispostavilo da mogu ici u profesionalne vojnike sto se tice zdravlja, ostala je enigma gdje je problem osim sto me i danas muci, a to je visegodisnji rad na radaru (tesko medicinski dokazati da bi to bio uzrok). Prvi korak je bio da nakon 4 spermiograma u Os, i 4 pregleda kod dr, bez ustrucavanja sam mu rekao da nema smisla da dolazim samo davati uzorke kada su stalno isti, i zaista uputio me da izaberem centar...Izabrali smo VV. Tamo totalitarna,apsolutna trauma.Odmah te prozovu nakon pregleda kod dr.X, da odes dat uzorak, a sobica je kao da najveceg teroristu mucis, jos mi sestra otvori prozorcic tijekom radnje i kaze,momak,imas jos 10 minuta,pozuri.Pozurio sam ja tako da sam joj vratio praznu bocicu i rekao sebi, nikad vise.Od tada odem fino u jednu od soba tzv. "zdravstvenog turizma", donesem uzorak u roku odma, i tako punih vec 2 godine. Sad, pitanje spermiograma: Kako je u Os bio fisoki FSH-15,1, testosteron 15,5,slobodni testosteron 50,0, tu se prema misljenju dr. X u zg pokazala azoospermia.Navest cu,da sam prije toga pokusao piti caj g.Mije koji je fenomenalan covjek, pokusao se aktivno vratiti sportu, sve je i dalje ukazivalo na apsolutnu nulu,kako u nativnom,tako i centrifugatu ejakulata.Terapiju koju sam dobio od dr.X je bio Klomifen koji sam pio nakon punkcije testisa kada su nasli rijetku spermatidu i 2 spermija. Nakon cca 2,5mjeseca Klomifena (ponedjeljkom,srijedom,petkom), prvi spermiogram kontrolni je pokazao da u nativnom ejakulatu nema spermija,ali u 1/10 taloga centrifugata se pojavilo 50-60 spermija pokretljivosti 50% osrednje do dobre. Nakon 3,5 mjeseca, u nativnom ejakulatu opet nista,ali je izvanredan porast testosterona (34,7) i opet u centrifugatu se pojavilo 30-ak spermija losije pokretnih. Nakon 5 mjeseci Klomifena, u nativnom ejakulatu se pojavilo 0,5mil/ml spermija!!!Pomislih,aman-taman za ICSI.Nakon 7 mjeseci terapije,kontrolni spermiogram kaze: nativno 16 spermija u cijeloj komorici-svi nepokretni.U centrifugatu ejakulata (1ml) u 1/10 taloga nadeno 50 spermija,od cega nadeno 6 spermija pokretnih-lose. Tek tada donosi dr. X zakljucak da dolazi u obzir pokusati ICSI postupak,a ja sam nastavio piti KLOMIFEN, ali je postupak bio odgoden radi objektivnih razloga u 6mj.Nakon 9 mjeseci KLOMIFENA, dolazim na kontrolni pregled, iako je taj mjesec zapocet pokusaj postupka ICSI, i opet iznenadenje: Vol.2.300ml, nativno nadeno cca 3.0 mil/ml spermija,pokretljivost manja od 20% -losa do osrednja. U ejakulatu se nade preko 5 milijuna slabije pokretnih spermija. I sad, postupak koji je bio prije par dana. Prvo, savjet muskom populaciji iz moje perspektive: 1. Par dana pokusajte nemisliti da ovisi sve o vama, pustite sta zene tjese,itd.. 2. Maknite se iz svakodnevne sredine ako mozete 3. Najvaznije po meni; znat cete kada je tocno postupak bilo koje vrste (vrijeme), ustanite ranije i po mogucnosti tko ima problema sa davanjem ejakulata, plati "zdravstveni turizam" u toj ulici (sobu), obavi to tamo i donesi, jer 99% da u laboratoriju to necete moci,ja nisam mogao. Ironija je da na dan postupka nisu niti u punkciji na koju sam inzistirao da bodu 4x, nisu nasli niti jedan spermij,tako da jedan pokusaj ode u vjetar...Pitanje koje si covjek poslije postavlja je a zasto nije zamrznuto sjeme dok je neceg bilo,jer zena se stimulira, a kako se okupio cijeli tim da poprica, tako saznah da sam jedan od 100 na VV kod kojeg spermiogram oscilira u tolikoj mjeri. Ako me pitate jesam li i kako popravio spermiogram, ja sam ukratko opisao to sa muske strane, a vidno je da jesam, sa cinjenicom da on kod mene oscilira. I dalje pusim, nepijem alkohol (ne zbog spermiograma), nisam vise ni sportas, zivim relativno dobro uz svakodnevne nazovimo stresove, pojeo sam kile sira, tone vitamina e, caj, prehranu promjenio, ali ocito je KLOMIFEN pokazao neki ucinak. Misljenja sam da je sve od osobe do osobe i organizma, nekome ce pomoci caj, nekom klomifen, nekom te kapi, ali ja samo znam da trebate mimo toga vjerovati lijecnicima, ipak su oni mjerilo vaseg zdravlja i stanja,te same terapije. Sad, ja cu pokusati jos jedan tretman caja od g.Mije koji mi sve vrijeme nije sugerirao caj,jer bas suprotno, reagiram na klomifen,sto samo 1/3 muskaraca reagira,ali kako sam prestao terapiju po savjetu dr, g.Mijo mora vidjeti sve nalaze,jer on caj priprema prema nalazima. Tako npr, meni nije potreban cink,selen i sto ja znam sta,jer je to sve u normali, te bas radi takvih stvari mislim da nije pozeljno u sebe trpati nesto mimo znanja doktora. Sad ce cika ja pametnije pokusati, a to je da cu cesce ici davati uzorak i da kad god nadu nesto da zamrznu, jer igrati se lutrije na dan oplodnje nije vrijedno, to su i oni shvatili nakon 1,5 godine VV. Sto se tice tog caja, osobno znam muskarce kojima je on pomogao, a kako moja majka zaista razumije biljke jer je odrasla u toj sredini, prepoznala je 6 od 11 sastojaka caja g. Mije i samo radi toga vjerujem u biljne preparate, a da nezaboravim, iako sam imao gotovo savrsenu krvnu sliku, taj caj je maknuo i ono malo nedostataka u krvi kad sam ga pio. UFFF jesam opsiran, a nema gotovo nikakve veze sa temom..A ko detalje neko treba bilo u vezi caja, klomifena po 20kn ili lika koji u osijeku stisce po tabanima i proxeenu itd., neka pita,jer govorim iz osobnog iskustva i iskustva meni znanih muskih "prijatelja", te poznanika doktora...

  26. #976
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    [QUOTE=Concepcion;1945066]S obzirom da ste mi puno pomogle svojim savjetima moram s vama podjelit naš mali napredak sad kad sam se napokon registrirala.

    Mm je pio biastin 3 mjeseca 1 tbl dnevno, apsolutno nimalo nazalost nije promjenio stil života (duvan, alkohol,nekretanje, ni kilo manje) rezultat nakon ta 3 mj., 8% pokretnih spermija a strart (prije 6 mj kad smo saznali) je bio 3 pokretna (da da samo 3 u mililitru).

    neznam zasto je tvoj muz pio samo 1 tabl dnevno, a mogao je 4, jer na kutiji pise da se piju 4 dnevno
    mm je pio 4 tabl. ali nije 3 mj nego manje ali nazalost samo se malo popravilo stanje....

  27. #977

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno Ulje ćurokota

    Već ranije sam spomenuo da sam koristio ulje ćurokota (black seed oil) i kako je isto popravilo moj nalaz spermiograma. Evo i još jednog konkretnog pokazatelja djelotvornosti. Od tri, nažalost neuspjela IVF postupka, zadnji put u septembru ove godine sam se "pripremao" koristeći ovo ulje. U prva dva pokušaja broj oplođenih jajnih stanica kod nas je bio jako mali:

    1. IVF: ispunktirano 28, zrelo 21, oplođeno samo 8, na treći dan 7 (transfer) - 1 smrznuti (6 dan)
    2. IVF: ispunktirano 16, zrelo 12, oplođeno samo 4, na treći dan 2 (transfer) - 1 smrznuti (6 dan)

    U trećem pokušaju pripremam se sa ćurokotom, moram priznati neredovno. Po uputama jedna kašićica ujutro i navečer svaki dan tri mjeseca, recimo da sam upute slijedio 70%.

    3. IVF: ispunktirano 15, zrelo 10, oplođeno 8, na 5 dan 6 (transfer) - 2 smrznuta (5 dan)

    Vjerovatno zbog mog lošeg nalaza spermiograma, u prva dva pokušaja smo imali vrlo slab fertilization rate od nekih 30%, da bi u zadnjem pokušaju uz (polu)redovito uzimanje ćurokota došli do normalnog fertilization rate-a od 80%.

    Još da se velike brojke pretvore u jedan mali +

  28. #978

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    54

    Početno

    Argrh

    Na VV prije mjesec i pol sam dao spermiogram i 0,00. Isti ponovio kod. dr. Lučingeradva tjedna poslije i opet 0,00, isti dan oba testisa punktirana i opet 0,00. Napravio hormonski nalaz gdje mi je FSH 15,9, LH 6,4 i test. 9,85 i na to dr. Lučinger kaže da jednostavno nema pomoći po pitanju Klomifena ili sl. zbog visokog FSH. Sad sam pred zidom. Tribestan ili nešto, jednostavno sam se moram snalaziti. Imaš li kakve preporuke, jer još čekam bakteriološki nalaz ejakulata.

  29. #979

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    54

    Početno

    Na VV prije mjesec i pol sam dao spermiogram i 0,00. Isti ponovio kod. dr. Lučingera dva tjedna poslije i opet 0,00, isti dan oba testisa punktirana i opet 0,00. Napravio hormonski nalaz gdje mi je FSH 15,9, LH 6,4 i test. 9,85 i na to dr. Lučinger kaže da jednostavno nema pomoći po pitanju Klomifena ili sl. zbog visokog FSH. Bakteriološki nalaz ejakulata došao i piše 5 - 10 polimorfonukleara u vidnom polju. Kultura: Fiziološka flora uretre. Preporuca se ponoviti nakon toalete spolovila.Sad sam pred zidom. Tribestan ili nešto, jednostavno sam se moram snalaziti. Imate li kakve preporuke, s obzirom na visok FSH i bakteriološki nalaz, da mi se malo pojasni. Puno hvala!!!

  30. #980

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    54

    Početno

    Bakteriološki nalaz ejakulata došao i piše 5 - 10 polimorfonukleara u vidnom polju. Kultura: Fiziološka flora uretre. Preporuca se ponoviti nakon toalete spolovila.Sad sam pred zidom. Tribestan ili nešto, jednostavno sam se moram snalaziti. Imate li kakve preporuke, s obzirom na visok FSH (gore naveden) i bakteriološki nalaz, da mi se malo pojasni. Puno hvala!!!

  31. #981
    argrh avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    tudeka
    Postovi
    24

    Početno

    Argrh

    Na VV prije mjesec i pol sam dao spermiogram i 0,00. Isti ponovio kod. dr. Lučingeradva tjedna poslije i opet 0,00, isti dan oba testisa punktirana i opet 0,00. Napravio hormonski nalaz gdje mi je FSH 15,9, LH 6,4 i test. 9,85 i na to dr. Lučinger kaže da jednostavno nema pomoći po pitanju Klomifena ili sl. zbog visokog FSH. Sad sam pred zidom. Tribestan ili nešto, jednostavno sam se moram snalaziti. Imaš li kakve preporuke, jer još čekam bakteriološki nalaz ejakulata.

    Javim ti na pp, nisam dugo bio ovdje ili mi posalji e-mail...
    usput, evo smo bili na drugom pokusaju ICSI i ovaj put su pronasli u nativnom ejakulatu poveci broj...

  32. #982
    argrh avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    tudeka
    Postovi
    24

    Početno

    Polo, posalji mi e-mail ako zelis...

  33. #983

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    147

    Početno

    Bog!!!Evo pokušala sam ti poslati mail. Zanimalo bi me nešto jer smo u sličnoj situaciji, ali mislim da to nije moguće jer imaš premalo postova.

  34. #984

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    54

  35. #985

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    nasla sam interesantan clanak pa cu ga prekopirati mozda ce nekom koristiti .


    Medikamentna terapija koja nam stoji na raspolaganju u terapiji infertiliteta je veoma oskudna. Pored hormonskih preparata, na raspolaganju su nam lekovi koji utiču na povećanje pokretljivosti spermatozoida, vitaminski preparati i antbiotici za lečenje genitalnih infekcija.
    Hormonska terapija je veoma efikasna kod malog broja pacijenata sa dijagnostikovanom insuficijencijom na nivou hipofize. Kod ovih pacijenata su vrednosti FSH i LH ispod ili na donjoj granici normale. Za zapocinjanje spermatogeneze neophodan je LH radi stimulacije lučenja zadovoljavajuće doze testosterona. Ovaj efekat se postize davanjem Pregnyl- a u dozi od 1000 do 5000 IJ 2 puta nedeljno.Ova terapija se daje do uspostavljanja pune androgenizacije što može potrajati i više meseci, a zatim se sa ciljem uspostavljanja spermatogeneze dodaje i FSH koji sadrže preparati Pergonal ili Humegon ( 75 IJ FSH i 75 IJ LH ). Ova terapija je dugotrajna i veoma skupa, a kao pozitivan efakat se smatra ukoliko se postigne 5 miliona spermatozoida u mililitru sperme što je kod ovih pacijenata dovoljno da dovede do trudnoće.
    Hormonska terapija se moze primenjivati i kod pacijenata sa normalnim hormonskim statusom.U ovim slučajevima terapija je empirijska, bazirana na iskustvu da ovi preparati mogu da dovedu do povećanja broja i kvaliteta spermatozoidia.Pretpostavlja se da je mehanizam dejstva u stimulaciji povećane produkcije testosterona što indirektno utiče i na spermatogenezu. Ukoliko se analizira efekat ove terapije u masi pacijenata koji je primaju, ona nema veliki efekat; samo kod malog broja pacijenata terapijom se postiže trudnoca. Ipak ovaj oblik terapije se često primenjuje kod oligospermije jer su izuzetno retki neželjeni efekati i komplikacije, a jedan broj pacijenata ipak od nje beneficira. U tu svrhu se daju antiestrogeni, Klomifen u dozi od 50 mg dnevno ili Tamoxifen ( Nolvadex ) u dozi od 20 mg dnevno. I u ovim slucajevima je terapija dugotrajna, minimalno traje 3 meseca da bi se postiglo poboljšanje,a po potrebi se moze produžiti. Posle prvog meseca terapije treba proveriti spermogram, da bi se otkrili pacijenti koji reaguju paradoksalno, smanjenjem broja spermatozoida. U tim slucajevima, treba prekinuti terapiju, a ovaj efekat je obično reverzibilan. Pregnyl i Pergonal se takodje mogu koristiti u cilju empirijske terapije oligospermije kod pacijenata sa normalnim hormonskim statusom, ali efekti nisu znacajno bolji u odnosu na antiestrogone, mada je cena znatno viša.
    Iako je testosteron neophodan u procesu spermatogeneze, nije se pokazao efikasnim u terapijske svrhe. Sintetski testosteroni ( Halotestin, Andriol ) samo kod malog broja pacijenata dovode do poboljšanja u broju i pokretljivosti spermatozoida. Smatra se da su moguci negativni efekti česti ( oštećenje jetre ) što čini da se ova terapija retko koristi. Prirodni testosteron se moze davati u velikim dozama ( 250 mg intramuskularno 1 x nedeljno tokom 2 meseca) sa ciljem da se prvo izazove supresija spermatogneze posle koje se očekuje povećana proizvodnja kvalitetnijih spermatozoida. Iako je ova terapija efikasna ona je i rizična; kod jednog broja pacijenata, supresija i azoospermija ostaju trajne
    U hormonsku terapiju u širem smislu spadaju i preparati koji se koriste u cilju terapije imunog infertiliteta. Prisustvo antispermatozoidnih antitela koji smanjuju pokretljivost spermatozoida zahteva terapiju kortikosteroidima. Najčesšće se prepisuje Pronison u dozi od 10 do 20 mg dnevno u trajanju od nekoliko meseci, odnosno do nestajanja antitela. Ukoliko se koriste veće doze potrebno ih je dozirati prema menstrualnom ciklusu supruge, pocinje se 21. dana u trajanju od 7 dana tokom 3 ciklusa , ali su tada komplikacije češće i izraženije i manifestuju se povećanjem krvnog pritiska, gastrointestinalnim smetnjama,i psihickim promenama. S obzirom na obimne nuz efekte ove terapije kao I vrlo oskudne pozitivne efektea, sada se smatra da dokazani imuni infertilitet treba lečiti intrauterinom inseminacijom. Suštinu lečenja predstavlja obrada spermatozoida kojima se oni “očiste” od blokirajućih antitela.
    Genitalna infekcija kao jedan od uzroka infertiliteta mora biti lečena, međutim mora se naglasati da svako prisustvo bakterija u spermi ne znači i infekciju. Prostatis najbolje reaguje na dugotrajnu terapiju Bactrim - om. Epididimitis se leči polusinteskim penicilinima ( Pentrexyl ) ili cefalosporinima. Infekcije izazvane mikoplazmom i klamidijom koje se sve cesce dijagnostikuju se tretiraju tetraciklinima ili hinolonima
    ( Visiren, Cenin ).
    Za lecenje astenospermije na raspolaganju su nam 3 preparata, Trental ( pentoxyfilin )
    Padutin ( kalikrein ) i Proxeed ( carnitine ). Mehanizam dejstva nijednog od ovih preparat nije jasan.
    Arginin , kao nukleinska kiselina, u većim dozama I uz dugotrajnij korišćenje može da utiče na povećanje broja I pokretljivosti spermatozoida.
    Od vitaminskih preparata ustanovljeno je da vitamin E i C imaju pozitivan efekat na spermatogenezu i preporučuju se u terapiji infertiliteta.
    Od oligoelemenata koriste se selen I Zink. Sa zinkom treba biti oprezan, jer dugotrajno korišćenje u većim dozama može biti kontraproduktivno. Koristan je posle inefkcija, naročito infekcija prostate.

  36. #986

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Meni su to isto rekli na Svetom Duhu i doktor me otfkario u 5 minuta i to u stilu vjerojatno nećete moći imati djecu. 10 mjeseci sam koristio sve vitamine i čajeve koje sam prethodno naveo i dobili smo navjerojatno inteligentno i veselo djete. U vrtiću se čude kako je napredno. Sa 11. mjeseci je samostalno prohodala i sa 15 mjeseci govori oko 40 riječi. Tako da ne vjerujete samo jednom doktoru i klasičnoj medicini.


    Citiraj martamaric prvotno napisa Vidi poruku
    Mom mužu su na W rekli da uglavnom nema pomoći ali da može piti vitamine..Meni je bilo očajno kad sam od svih tih silnih liječnika skužila kako tome nema pomoći, jedino preostaje umjetna..Ok mi je umjetna, ali voljela bi ipak prirodno ako se ikako da..Ako ne..idemo dalje..I onda skužim da je na forumu puno cura koje su dobile prirodno bebicu,a mužići imali iste dijagnoze kao i moj..I zato sam neizmjerno sretna..
    Puse svima na trudu da odgovarate..

  37. #987
    Denny 28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    dakle ja sam nova,prvi post..
    ok radi se o sljedećem,MM muž ima dijagnozu azoospermija s tim da je u sva tri pokušaja punkcije nađeno zdravih pokretnih spermija,istina broj je vrlo mali..pitanje glasi..jedan nam je doktor preporučio profertil kapsule pa me zanima dali neko ima bilo kakva iskustva i vrijedi li to pokušavati uzimati,navodno se uzima 3 mjeseca,hvala....

  38. #988
    argrh avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    tudeka
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Denny 28 prvotno napisa Vidi poruku
    dakle ja sam nova,prvi post..
    ok radi se o sljedećem,MM muž ima dijagnozu azoospermija s tim da je u sva tri pokušaja punkcije nađeno zdravih pokretnih spermija,istina broj je vrlo mali..pitanje glasi..jedan nam je doktor preporučio profertil kapsule pa me zanima dali neko ima bilo kakva iskustva i vrijedi li to pokušavati uzimati,navodno se uzima 3 mjeseca,hvala....
    pozz: http://www.profertil.rs/studija.html

  39. #989

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    147

    Početno

    Draga Denny 28, mm je također koristio profertil 5 mjeseci ali mu nisu ništa pomogle, ali kako znam mužu od moje prije su pomogle, pa vrijedi pokušati. Sretno!!

  40. #990

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Ja i supruga pokusavamo vec 2 godine dobiti bebu ali nikako ne uspjeva.
    Bio sam na pretragama tj samo spermogram i diagnoza je bila prvi put:
    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:28%
    neusmjereno pokretnih:6%
    nepokretnih:66%

    Moram vam reci da me to jako pogodilo jer sam covijek od familije i volio bi svoje dijete vise od icega.
    proslo je godinu dana nakon nalaza i nista nismo uspjeli promjeniti sto se bebaca tice pa sam odlucio ponovno otici na test.

    drugi test(nakon godine dana)

    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:2%
    neusmjereno pokretnih:2%
    nepokretnih:96%

    Neznam vise sto mi je ciniti..imam 29 god kao i supruga..
    Ljecnik mi je preporucio podpomognutu oplodnju,a meni je to nepoznanica kao i sve ovo..
    ako moze netko da me malo uputi bio bih zahvalan..

  41. #991

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj split123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i supruga pokusavamo vec 2 godine dobiti bebu ali nikako ne uspjeva.
    Bio sam na pretragama tj samo spermogram i diagnoza je bila prvi put:
    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:28%
    neusmjereno pokretnih:6%
    nepokretnih:66%

    Moram vam reci da me to jako pogodilo jer sam covijek od familije i volio bi svoje dijete vise od icega.
    proslo je godinu dana nakon nalaza i nista nismo uspjeli promjeniti sto se bebaca tice pa sam odlucio ponovno otici na test.

    drugi test(nakon godine dana)

    brzo umjereno pokretnih: 0%
    sporo umjereno pokretnih:2%
    neusmjereno pokretnih:2%
    nepokretnih:96%

    Neznam vise sto mi je ciniti..imam 29 god kao i supruga..
    Ljecnik mi je preporucio podpomognutu oplodnju,a meni je to nepoznanica kao i sve ovo..
    ako moze netko da me malo uputi bio bih zahvalan..
    Nakon prvotnog šoka vrijeme je da se pokreneš i ostaviš razne predrasude iza sebe...
    Ovdje na forumu ćeš naći sve (i više) što ti treba. Posebno obrati pažnju na forume: "Potpomognuta oplodnja" i "Prije začeća". I... ne napuštaj nadu!

  42. #992
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    samo hrabro...imate pod nosom odličnu kliniku(Cito), imate firule...mladi ste i samo naprijed...
    budite uporni, držite se Rodinog foruma gdje se treba informirati i doći će beba
    2 godine je dosta, znači treba krenuti...

  43. #993
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Poz svima. Nova sam na forumu, čitam što i koliko stignem, ali bila bih jako zahvalna kada bi se javio netko kod koga se nalaz od M popravio sa oligoasthenoteratozoospermia na normozoospermia.
    Naime, MM je u početku imao normozoospermia da bi potom došao preko oligoteratozoospermia na oligoasthenoteratozoospermia sa smanjenim volumenom ejakulata, sve skupa loš nalaz traje već 9 mjeseci. Ovu dijagnozu smo pokušavali popraviti na razne načine, pio je razne biljne čajeve (ne mogu navesti kako se zovu jer su to čajevi od tzv. travara namijenjeni za ovu svrhu), vitamine, bolje rečeno šaku vitamina svaki dan (bioastin, E, cink, maca potent, koenzim Q10, a trenutno koristi tribestan tablete i goji bobice-preporuka biologa iz Poliklinike IVF), inače vodi uredan sportski život, ne pije, ne puši, umjereno se bavi tjelesnom aktivnošću, ali mu je posao jako stresan, i to baš od perioda kad mu se nalaz pogoršao.
    Inače, odlučili smo se za postupak u MB, ali bez obzira i na to, htjeli bi što je više moguće do postupka (06 ili 09/2012) popraviti nalaz.
    Vidim da Vedre i Klara31 spominju travara Miju čiji su čajevi dali rezultata, pls ako može brojček, bila bih vam jako zahvalna.
    Veliki pozdravko svima

  44. #994
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    gdin Mijo Katurić 021/247-163
    sretno vam!

  45. #995
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Hvala puno! Vidjela sam nakon što sam poslala post brojček iznad gore, ali svejedno hvala još jednom. Pozdravko

  46. #996

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Brunaa, Miju ti je najbolje zvati od 5 popodne,jer do 3 radi.sretno i javi nam razultate.

  47. #997
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Hvala Vedre! Pokušavala sam jučer i danas, al ga ne mogu dobiti nikako. Kako Gibo kaže Ne odustajem...........
    Javim se svakako. Zarazila sam se ovim forumom, kako sam nova pa stalno "čeprkam" i čitam...
    Krajem veljače/početkom ožujka MM će raditi novi nalaz, pa me baš zanima kako će djelovati trenutna terapija...?...

  48. #998

  49. #999

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    ne pitam za sebe, nego je moj brat jučer digao nalaze s-grama i ne znam konkretne podatke o pokretljivosti i morfologiji spermija, ali znam da ih je svega 3mil i da mu je doktor rekao da nema prevelike nade u prirodno začeće nego da razmišljaju o MPO.
    Čitat ću dalje koji su koraci, ali me tu zanima da mi pomognete oko onoga što sam dosad pročitala ali nisam baš shvatila.
    Planovi su:
    1. zvati gosp. Miju
    2. Profertil (možemo ga naručiti iz Austrije, ali da li se u međuvremenu može već naći i u Hrvatskoj?)
    3. Bioastin Supreme
    Moja pitanja su:
    1. Koliko tableta Profertila a koliko Bioastina Supreme dnevno?
    2. Da li se uopće smiju kombinirati Bioastin supreme i Profertil ili je toga previše?
    3. Treba li još nešto uz ovo gore navedeno?
    Hvala vam puno na pomoći
    Ne mogu ni zamisliti kako je vama kad ja već dva dana ne dolazim k sebi od ove info i činjenice da sam prvi puta u životu vidjela brata da plače

  50. #1000
    drizl avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    30

    Početno

    ne znam da li će kome pomoć, al evo, mi smo popravili spermiogram s matičnom mliječi i to nakon samo 8 dana uzimanja po 2 puta dnevno. od astenozoospermije do normozoospermije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •