Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Dojenje nakon 15mj???

  1. #51
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    puros, nemas mi se sto ispricavati, nisi ti kriva ako si nas vidjela u neprimjerenom cinu.

  2. #52
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Uf, sva sreća da nismo dojili duže od mjesec i pol, sad bismo bili u gadnim problemima (ironija do daske).

    Ma, mislim, autora knjižice treba napasti, ako ništa drugo, onda zbog diskriminacije

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    Citiraj puros prvotno napisa
    u knjizi koju sam dobila prije nego sam rodila stoji da su najnovija istraživanja pokazala da ako se muška djeca doje duže od 6 mjeseci da može[/b] značiti emotivnu ovisnost o majci u kasnijem životu.
    ne kužim; autor te knjige želi reći da ako su djevojčice emotivno vezane za majku - to je OK i podrazumijeva se; a ako su dečki- onda je bolesno ?!

    sorry, puros, ne ide to tebi, al morala sam se javiti, pošto imam dečka, dojim ga i namjeravam još dugo; pa da se pripremim na posljedice.
    i ja isto mislim kao i ti. To je navodno cijenjen pedijatar McGraw u USA i stalno piše knjige. Ja imam dvije njegove od preko 700 str.svaka (na engleskom). Zovu se Child's World-Infancy through Adolescence i druga je Childs psychology. Ma, tko bi ih znao, sto judi sto različitih mišljenja. svakako da dojim ne bih se puno obazirala na sve to napisano i pustila bi da dijete doji dok želi, naravno ne sad do 15.g.

  4. #54
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Baš razmišljam ovih dana da otvorimo topic s Koliko nas je preko 3. Vidim da ćemo morati obavezno bilježiti i spol .
    Nego puros, piše li možda koja su to najnovija istraživanja, s obzirom da se u preporukama za dojenje Američke akademije za pedijatriju tvrdi da takvih istraživanja nema (takvih koji bi dokazali štetnost)?

  5. #55
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mama jedne od mojih najboljih prijateljica kaže mojoj mami prije tjedan, dva na placu, one žive u malom gradu i redovno se vide , koliko je zabrinuta što ja dojim filipa i što ga, čula je ona hoću dojiti još godinu, dvije, ibla,bla,bla... i ona je gledala tog doktora i što ćemo kad se filip toliko veže za mene...
    kaže na kraju razgovora moja mama slavodobitne: ništa vi ne brinite, moju sestru je mama dojila tri godine i sa 15 je počela bježati od kuće. do njenih 30 ili 40 godina toliko je puta bila nestala da smo već bili prestali brojiti.
    i sad je baka dojenčeta jako ponosna što je smislila argument iz stvarnog života kojim će odbijati dobronamjerne. kaže da ga je već par puta upotrijebila.

  6. #56
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Mamitzi

  7. #57
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa
    mama jedne od mojih najboljih prijateljica kaže mojoj mami prije tjedan, dva na placu, one žive u malom gradu i redovno se vide , koliko je zabrinuta što ja dojim filipa i što ga, čula je ona hoću dojiti još godinu, dvije, ibla,bla,bla... i ona je gledala tog doktora i što ćemo kad se filip toliko veže za mene...
    kaže na kraju razgovora moja mama slavodobitne: ništa vi ne brinite, moju sestru je mama dojila tri godine i sa 15 je počela bježati od kuće. do njenih 30 ili 40 godina toliko je puta bila nestala da smo već bili prestali brojiti.
    i sad je baka dojenčeta jako ponosna što je smislila argument iz stvarnog života kojim će odbijati dobronamjerne. kaže da ga je već par puta upotrijebila.
    Ovo mi je ULJEPSALO DAN!! Izvrsnooooo :D

    A ovo o prevelikom vezivanju za mamu i ostalim glupostima - tko nije probao ne moze znati koliko je to prirodno i normalno dojiti dijete starije od 12 mj... Takve knjige moze samo pisati netko tko to nije probao na svojoj kozi...

    I, je, i ja sam tako mislila nekad kad sam bila "mlada" i ne -educirana, a gle me sad... dojim malog posvuda i kak smo krenuli do skole cemo... I sto je najgore, vrlo sam ponosna na sebe sto nisam (niti necu) popustiti pritiscima iz okoline (istina, nema ih previse jer se krecem u krugovima koji isto tako misle ) na ustrb svog djeteta, na ustrb njegovog zadvoljstva.. Nema sanse - dokle god to bude MENI i NJEMU pasalo, dojit cemo 8) (a i zabavnije je ici uzvodno od ostalih 8) )

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    kad mi je neki dan tata spomenuo pomalo zabrinut jesam li cula/gledala tu doktoricu, upitala sam ga jel se on osjeca patoloski vezan uz baku ili nedovoljno samostalan jer ga je baka dojila 2-3 godine 8) .
    a isto tako i moja mama 8) .

  9. #59
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    Citiraj puros prvotno napisa
    u knjizi koju sam dobila prije nego sam rodila stoji da su najnovija istraživanja pokazala da ako se muška djeca doje duže od 6 mjeseci da može[/b] značiti emotivnu ovisnost o majci u kasnijem životu.
    ne kužim; autor te knjige želi reći da ako su djevojčice emotivno vezane za majku - to je OK i podrazumijeva se; a ako su dečki- onda je bolesno ?!

    sorry, puros, ne ide to tebi, al morala sam se javiti, pošto imam dečka, dojim ga i namjeravam još dugo; pa da se pripremim na posljedice.
    Moja baka je imala 14 djece. Sve je dojila do OSNOVNE ŠKOLE. Bez pretjerivanja. Nisam primijetila da su bilo moja mama, bilo moje tete i ujaci, ovisni. Baš naprotiv, svi su vrlo samostalni ljudi.

    Ja imam dvojicu sinčića. Obojicu sam isključivo dojila do 6 mjeseci, a i dan danas, sa skoro pa 10 mjeseci, glavna hrana im je moje mlijeko. Da im ne ponudim dodatnu hranu, ne bi je niti tražili. I namjeravam ih dojiti dok god oni sami ne prestanu tražiti ili odbiju ponuđeno.

    Možda da odmah osnujem Klub papčina i upišem vlastitu djecu?

  10. #60
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    Možda da odmah osnujem Klub papčina i upišem vlastitu djecu?
    Da imam sina odmah bi ga upisala u kub ovako imam malu papčicu

    A za tvoju baku

  11. #61
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    Možda da odmah osnujem Klub papčina i upišem vlastitu djecu?
    Valjam se od smijeha

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a) zašto je bolje da dijete bude ovisno o dudi, palcu, medi, flašici umjesto o mami?
    b) kakve ima veze ako je "ovisno" dijete dečko a ne curica?!?!?!

    pričam jučer s jednom duplom mamom i ona se čudi da nastavljam dojiti, ona je dojila do godine dana i tvrdi da je imala malo mlijeka pa joj je bilo beveze dalje dojiti. ali je malecka odmah počela cuclati palac i ne odvaja se od mede (ima skoro 4 godine).

    ja se ne mogu načuditi kako mame koje su dojile ne kuže osnovne principe dojenja.
    isto tako, nije mi bad ako netko kaže, ne želim više dojiti, umorna sam, ne da mi se... to kužim...
    ali mi nisu jasni argumenti tipa "dosta mu je", "to mu više ne treba", "loše je za njega". ako dijete ne odustaje samo, onda je valjda jasno da mu dojenje još treba.

  13. #63
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ...ali mi nisu jasni argumenti tipa "dosta mu je", "to mu više ne treba", "loše je za njega". ako dijete ne odustaje samo, onda je valjda jasno da mu dojenje još treba.
    I ja se uvijek rastužim kad čujem takve "argumente"

  14. #64
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    evo, ja vam mogu reci, da nakon 39 mjeseci dojenja, osjecam neizmjerni ponos zato sto sam svog sina, na njegovu i moju radost, dojila toliko dugo usprkos raznim priticima sa strane, sto strucnjaka, sto dobronamjernika

    ponosna sam sto sam vjerovala sebi, svom majcinskom instiktu....
    mislim da mu nisam mogla dati bolji pocetak u zivotu a svaki trenutak koji smo proveli tako vezani, jako puno mi znaci, ispunja me njeznoscu kad se god sjetim....
    i dirne me kad god vidim kako mama doji bebu, jer je to zaista nesto jako jako lijepo....

    i naravno, prijavljujem se u klub

  15. #65
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    I ja odgajam malog papčića

  16. #66
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koja je granica za papka?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ..ili još bolje, kad se beba pretvara u papka?
    ..valjda iza 12 mjeseci; tad beba /dječak/ izrasta u mačo muškarčinu, samostalnog čovjeka kojem mama više ne treba, a pogotovo tako nešto kao mamina cica..

    da li je itko čitao knjigu "odrastanje kaina"?
    malo je pitanje off topic, knjiga je o emocionalnom odrastanju dječaka, upravo je čitam...preporučujem!

  18. #68
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    anek, znala sam da ćeš se javiti!
    12 mjeseci je gornja granica za papka, neki je postavljaju na 6 mjeseci...
    čuj, valjda znaš da dečkima nije primjereno plakanje, igranje sa curicama, pa tako ni vezanost za mamu!

  19. #69
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sto je onda moj, papak na cetvrtu?

  20. #70
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jašta, a ti posesivna luđakinja! :D

  21. #71
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    12 mjeseci je gornja granica za papka, neki je postavljaju na 6 mjeseci...
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    sto je onda moj, papak na cetvrtu?
    Ivarice, onda je mozda na dvaestcetvrtu .

  22. #72
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    ..ili još bolje, kad se beba pretvara u papka?
    ..valjda iza 12 mjeseci; tad beba /dječak/ izrasta u mačo muškarčinu, samostalnog čovjeka kojem mama više ne treba, a pogotovo tako nešto kao mamina cica..
    A i otprilike u toj dobi, "normalan" djecak zapocinje samostalan zivot - dakako u stanu odvojenom od roditelja...Ako su imucni, onda u svom stanu, ako nisu te srece onda u iznajmljenom

  23. #73
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj anek prvotno napisa
    ..ili još bolje, kad se beba pretvara u papka?
    ..valjda iza 12 mjeseci; tad beba /dječak/ izrasta u mačo muškarčinu, samostalnog čovjeka kojem mama više ne treba, a pogotovo tako nešto kao mamina cica..
    A i otprilike u toj dobi, "normalan" djecak zapocinje samostalan zivot - dakako u stanu odvojenom od roditelja...Ako su imucni, onda u svom stanu, ako nisu te srece onda u iznajmljenom
    .... i počne ganjati curke, a ne visiti oko majčinskih skuta....

    (moj je u kategoriji papka, ali ga izvlači što straaaašnoooo "voli" žemske... :D )

  24. #74
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    (moj je u kategoriji papka, ali ga izvlači što straaaašnoooo "voli" žemske... :D )
    a šta ću ja jadna sa bojanom; on je papčina za sva vremena, niš ga više nebu spasilo, on se rasplače ko lud kad mu curice priđu !!

    hura, uspjela sam- ima da samo mene obožava cijeli život !

  25. #75
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    eto vidiš andrea, to ti je od dojenja. živi primjer posesivne majke i upropaštenog djeteta! (smajlić se davi od smijeha)

  26. #76
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    A cure dobro da ste me upozorile pa cu prestati dojiti ga 19.05 tocno u 00:01 da ne bi bio papcina!!!!

    Beskrajno zahvaljujem na upozorenju!!!!!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Evo, ja se malo kasno uključujem u temu. Iako nemamo još godinu, već se susrećem s pitanjem "do kada misliš dojiti?". Ako mi je netko simpa velim da pitaju Korinu, a ako mi stvarno ide na živce onda kažem do škole. I većina ih nikad ne načinje ponovo temu.

  28. #78
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Pa, da probam ponovo :
    da li su bili neki demanti nakon te famozne RTL emisije?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    Super su mi je takvi savjeti da je neophodno odviknuti bebu od cice i navući ju na plastiku .
    Jupiii! Alkoholom protiv droge

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    svjetska zdravstvena organizacija preporuca dojenje BAREM dvije godine

    valjda hrvatski doktori ne spadaju pod tu organizaciju pa imaju vlastite ideje o tome

  31. #81
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Jučer smo bili kod pedijatra jer je mališa opet bolestan, a bolesna sam i ja, dobila sam antibiotike pa sam to rekla pedici da ne bi ibla kakva frka između mojih i Tanovih, a pedijatrica će meni nek razmislim o prestanku dojenja, sve što sam mu tim putem trebala dati sam dala i da mi za to treba dati medalju, ali da mu time što ga tako dugo dojim priječim normalnu prehranu i normalan psihički razvoj. ... nek joj se ne jadam onda za par godina kad ćemo morati ići psihologu zbog dojenja .
    Istodobno, da nije to niti za mene dobro jer će mi otići zubi, kosti, biti ću iscrpljena i bla bla bla....
    A ta pedijatrica svako malo ide na nekakve specijalističke seminare i sl. po cijelome svijetu...

  32. #82
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Passek, išao je demanti na televiziju i pismo doktorici. Nikakav odgovor nismo dobili.

  33. #83
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    nek joj se ne jadam onda za par godina kad ćemo morati ići psihologu zbog dojenja .
    E, pa ljudi stvarno svašta bubnu i ostanu živi

  34. #84
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    nek joj se ne jadam onda za par godina kad ćemo morati ići psihologu zbog dojenja .
    E, pa ljudi stvarno svašta bubnu i ostanu živi
    ma i ja se najradje tome nasmijem, ali mi ostane knedla u grlu kad pomislim da mi je to moja pedica s prvim djetetom savjetovala, vjerojatno bi joj bar malo povjerovala.
    hocu reci, lako mi se sad tome smijat, ali koliko mama ce se uplasit i poslusat takve savjete ...

  35. #85
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ma i ja se najradje tome nasmijem, ali mi ostane knedla u grlu kad pomislim da mi je to moja pedica s prvim djetetom savjetovala, vjerojatno bi joj bar malo povjerovala.
    hocu reci, lako mi se sad tome smijat, ali koliko mama ce se uplasit i poslusat takve savjete ...
    Upravo to....
    Pričala sam o tome s jednom mamom iz parkića koja doji tandem (stariji mališan je kao i moj, 20 mjeseci, a mlađi je 5 mjeseci) i kad je to čula rekla je da onda ona ne smije slučajno spomenuti da doji starijeg jer kak bude nju iščestitala ako je meni s jednim djetetom to rekla...

  36. #86
    josipa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    ali da mu time što ga tako dugo dojim priječim normalnu prehranu i normalan psihički razvoj.
    Po mjestu stanovanja i opisima the pedijatrice mislim da smo isli kod iste i mislim da njoj treba psiholoska pomoc Mi ovaj tjedan pronasli novu i selimo se sljedeci :D .

    A kad prica o normalnoj prehrani onda samo da naglasim da je mojoj susjedi savjetovala da bebu od nepunih 5 mj. pocne nadohranjivat rizinim pahuljicama sa svjezim kravljim mlijekom i psenicnim grizom jer je mali u mjesec dana dobio samo 450, a ne 500 g

  37. #87
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj josipa prvotno napisa
    Po mjestu stanovanja i opisima the pedijatrice mislim da smo isli kod iste i mislim da njoj treba psiholoska pomoc Mi ovaj tjedan pronasli novu i selimo se sljedeci :D .
    Javi kakva je pa da vidimo :D

  38. #88
    josipa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    ok. ali nije u kvartu, nego malo dalje.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mi se dojimo već 2 god. i 1 mj. Jučer me popljuvao jedan doktor i rekao mi neka to ne radim, da je preporuka dojiti do godine dana i da se kasnije dijee samo igra s dojkom te da ću imati psihičkih problema s njom kasnije. Za preporuku WHO je rekao - ma kakvi, to oni kažu samo zato što žene u svijetu doje u prosjeku samo 6 tjedana, što je sramota, pa da ih malo potaknu na dulje dojenje . ima li ITKO IKAKVIH konkretnih dokaza i studija o tome da su dugo dojena djeca stvarno tako jako vezana za mamu i da se jako teško odvajaju od nje? Mislim, kako se to može uopće procijeniti, izmjeriti, kojim parametrima?
    I onda mi još neka žena na poslu počne govoriti kako ću je sad trebati početi odvikavati (ona je dojila do dvije godine i onda prestala jer je morala početi piti kontracepciju, a prestala je na način da je dijete ostavila da spava samo u sobi s tatom i deralo se tri noći iz petnih žila), da bih je mogla ostaviti kod svoje mame da spava par noći :shock: ili s tatom u sobi, a ja da odem u drugu. Onda sam pukla i rekla joj (na sreću, na lijep način) da se ja nikome ne petljam u život i da sam jako liberalna i da bih uvijek branila svačija prava i da mi ide jako na živce kad si netko uzima pravo komentirati moj život i dijeliti mi savjete, pogotovo o nečemu kao što je dojenje što je isključivo stvar mene i mog djeteta. I sjetila sam se onog što je netko na forumu rekao - da sam nasilnik, da je mlatim, nitko ne bi ništa komentirao, rekli bi da je to naša obiteljska stvar i nitko ne bi brinuo o njenom psihičkom zdravlju. a ovako, kao da joj dajem otrov i svi se odjednom počinju brinuti o psihi mog jadnog djeteta.
    Onda se valjda osjetila prozvanom pa je zašutila.
    Stvarno bih voljela znati tko je i na temelju čega zaključio o toj bolesnoj povezanosti djece s majkom radi produženog dojenja.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •