Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 235

Tema: Što je zdrava (pre)hrana?

  1. #101
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ima li se kakvih knjiga za preporučiti?

  2. #102
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj mozarela prvotno napisa
    zapršku ne mogu izbjeći jedino u špinatu. kako napraviti špinat na mlijeku bez zaprške? doduše ja i ne dopustim da se brašno baš zaprži nego maltene odmah sipam mlijeko...
    Probaj s krusnim mrvicama, integralnim ili obicnima. Prvo mlijeko, i kad je sve vise-manje gotovo, dodaj malo tih mrvica.
    ja radim sa vrhnjem za kuhanjem i malo origana
    a ja izbjegavam vrhnje za kuhanje u širokom luku, pun je E-ova. meni je, no offence meant, čudno da ti to ne znaš :?

    ja stavim špinat na ulje/maslac i u to umiješam malo brašna i dolijem mlijeka, tako da nije zaprška nego se zgusne brašnom.

    ajde vi bacite neke zdrave recepte. za sva tri obroka

  3. #103
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    rjetko koristim vrhnje
    mislila sam da je slično jogurtu

  4. #104
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    kad sam počela mijenjati prehranu pročitala sam jednu knjigu o makrobiotici, više nemam pojma kako se zvala

    inače nisam makrobiotičarka, ali od makrobiotike sam "pokupila" dosta toga.
    ako odlučiš tako nešto pročitati mislim da kod nas ima dosta literature o makrobiotici. pada mi na pamet npr. Hrana za život od Pejića.

  5. #105
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    a ja u spinat stavin samo maslinovo ulje i to je to. sve ove druge kombinacije ne jedemo. a blitvu: ubacim nasjeckani krumpir, pa korjenje blitve pa listovi, nakon par minuta ocijedim vodu i zacinim maslinovim i sa malo nasickanog bijelog luka.

    zdrava tri obroka? pa kod mene otprilike ovako:

    dorucak: milsic na kruh i jogurt. banana.

    rucak, npr. danasnji, onako po nasem gustu je bija: juha (nije iz kesice nego komadic junjece kosti, mrkva, poma, selen, krumpir, kad prokuha procijedim, zgnjecim povrce, dodam manistru/rizu/okruglice od griza), sniceli peceni na lagano na suncokretovom ulju, prilog leso mlada blitva, za mm san jos po snicelu polila jaje na oko jer on voli ali to rijetko radim, a sebi san skuhala jedno jaje utvrdo jer san se zazelila jaja uz blitvu, nisan dugo jela. predvidjena salata od cikle al nam se nije jelo. za desert dva domaca suha kolacica.

    vecera: jabuka

  6. #106
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ne mogu se sjetit jeli vec netko spomenuo, mislim da je vazno za "zdravost prehrane" da se s nicim ne pretjeruje. a niti da neceg bas previse fali u smislu hranjiivig sastojaka. tako mi npr. pada napamet da nije dobro kad fali vlakana i zato treba jest voce i povrce. ja mislim da ni slatko ni sol ni brasno nije lose i zdravo je ako se koristi umjereno i ne pretjeruje.

  7. #107
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    jelovnici generalno:

    doručak: žitarice, u zrnu ili pahuljice + voće, suho ili svježe + jogurt ili neko mlijeko koje nije od krave. kruh + pujina (skuta) ili neki drugi meki sir ili fina marmelada ili doma pripremljen namaz

    ručak: juhe od povrća ili ribe, variva s grahoricama, žitarice same ili s grahoricama, povrće na pari ili kuhano u malo vode, umaci od povrća ili gljiva, složenci od povrća, riba iz folije, popečci od žitarica i povrća, razne salate...

    večera: kao doručak ili kao ručak u puno manjim količinama...

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    za mene je zdrava hrana sve što volim u malim količinama,kad mi je najslađe ja stanem.

  9. #109
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    kahna, ako ti je do poboljšanja prehrane, ja bi na tvojem mjestu izbacila prvo juhu iz vrećice - to neće biti baš tako primjetno, kao npr. riba umjesto svinjetine, a juhu je vrlo jednostavno napraviti. bubneš sve u lonac i pustiš da kuha. pa možeš i zalediti ono što ostane (bistru, mesnu juhu).
    onda možeš probati koji put umjesto kockica svinjetine, staviti kockice junetine za saft - tu isto ne bi trebale biti prevelike reakcije. i tako, malo po malo.
    Ma znam ja skuhati domaću juhu, ali MM ju baš i ne voli.
    On kao da je magnet za nezdravo

  10. #110
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Zdrava prehrana u mnom slučaju ima puno veze s otkrivanjem ljubavi prema sebi (slobodno zakolutajte očima ) i to je nešto što još uvijek učim.


    Kako izgleda naš shopping? Jednostavno, postoji jako puno polica u dućanu koje uopće ne gledamo
    X

    I ne želim da mi se djete hrani kao ja do trudnoče ,a mislim da je sve stvar navike
    I ovdje nebi rekla da se priča o zdravoj hrani nego zdravijoj od prosjeka u kojoj grupi smo i mi

  11. #111
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    po mom mišljenju, ovdje se priča baš o zdravoj hrani - čini mi se da većina ovdje pazi na prehranu i to je za mene automatski zdrava prehrana. sve su ostalo nijanse, nekakva uvjerenja i sl.
    a to što mene nitko ne može uvjeriti da pijem sojino mlijeko, da meso/riba nije zdravo - to je, kako netko već napisa, za neku drugu raspravu.
    jer kad bi se krenulo razmišljati o svakom zalogaju, to bi, barem meni postalo takvo opterećenje, da bi stalno bila pod stresom i to bi poništilo učinak "zdrave" prehrane na moje zdravlje.

    kako sam ja pobornik mediteranske kuhinje, evo i jedne zanimljivosti- ne znam da li znate.

    prije tri godine, bila sam službeno na Kreti dva tjedna, u njihovom Institutu za mediteransku poljoprivredu (nemam inače veze s poljoprivredom, radilo se o nekakvom projektu EU o ekološkoj poljoprivredi, koji smo i mi implementirali u našoj županiji). ta dva tjedna smo toliko dobro i ukusno jeli, baš po, što se kaže, mom guštu, ja sam ostala totalno oduševljenja njihovom kuhinjom. uglavnom, kretska kuhinja i kretski način prehrane se izdvaja od grčkog i postala je meta raznih istraživanja jer su znanstvenici utvrdili, promatrajući stanovništvo nekoliko razvijenih zemalja - od nekih šezdesetih godina, da na kreti ima strašno niska stopa smrti uzrokovana srčanim udarom i nekim vrstama karcinoma. i to su povezali s prehranom. sad je, naravno, "cretan diet" postala i turistički brand, uz ostale ljepote otoka. meni je super bila njihova kuhinja, odmah sam si kupila i kuharicu i često kuham neka jela po njoj. bit je u slijedećem: puno maslinovog ulja, puno voća, povrća, mahunarki, riba umjereno, meso još umjerenije. ali - ovo puno maslinovog ulja i puno voća i povrća je stvarno PUUNO. jedan profesor nam je pričao da njegova četveročlana obitelj, tjedno pojede cca 20 kg voća.

    ima jako puno linkova na tu temu ako vas zanima, a evo, tu možete naći nešto više o tome, poneki dobar recept, a bogami i ideju za ljetovanje...

    http://www.explorecrete.com/cuisine/cretandiet.html

  12. #112
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja sam si već našla fejvorit, Boureki, nije burek

    joj, cvijeta, sline mi cure

  13. #113
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Radi li još netko mesne umake s tjesteninom ili rižom ili je to fakat stvar prošlosti kod svih?
    Zatim pileći paprikaš (u koji ide povrće ali i krumpir, a tu su proteini i ugljikoh.), filanu papriku s pireom od krumpira ili palentom... kužite.
    ja se samo javljam kao potpora adiomare. mi smo retro-kuharice

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Radi li još netko mesne umake s tjesteninom ili rižom ili je to fakat stvar prošlosti kod svih?
    Zatim pileći paprikaš (u koji ide povrće ali i krumpir, a tu su proteini i ugljikoh.), filanu papriku s pireom od krumpira ili palentom... kužite.
    ja se samo javljam kao potpora adiomare. mi smo retro-kuharice
    osim tingula koji ne volim kuham sve što si navela... iako ne tako često kao moja mama

  15. #115
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja sam si već našla fejvorit, Boureki, nije burek

    joj, cvijeta, sline mi cure
    joj, i meni.

    a ovaj recept ispod - sto je 'fennel' i sto je 'raki'?

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    fennel - koromač
    raki - tradicionalna kretska rakija

  17. #117
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    a, hvala, i to mi fino izgleda.
    a i ona svinjetina s celerom.
    meni je sve fino, i zdravo i nezdravo, u tome i je problem.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja se i dalje divim svima koji se uspiju najesti od mlijeka i pahuljica za dorucak.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    postoje pahuljice i pahuljice - recimo od zobenih prokuhanih na mlijeku se najedem, a kornfleks i "napuhane" pahuljice su mi kao da nisam ništa pojela

    ali je (bar meni) bitno ništa slatko s tim, eventualno koju brusnicu, inače usred prijepodneva padam u hipoglikemiju

  20. #120
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja se i dalje divim svima koji se uspiju najesti od mlijeka i pahuljica za dorucak.
    i ovo moram potpisati
    ja radije ne doruckujem uopce.
    zapravo, ja se zaista najbolje osjecam kad ne doruckujem.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    btw i ja sam retro
    čak i poham u ulju, one varijante s malo ulja su mi bez veze, svo ulje se upije u to što se poham a korica nije fina. Ali čisto iz lijenosti radije pečem u vatrostalnoj ili dinstam.

  22. #122
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    ali je (bar meni) bitno ništa slatko s tim, eventualno koju brusnicu, inače usred prijepodneva padam u hipoglikemiju
    upravo to.
    ali, zanimljivo, od pola zlicice secera u kavi ne padam u hipoglikemiju.
    a od jabuke, npr, da.
    nije mi to skroz jasno.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ee, jabuke su najopasnije za otvaranje apetita, vjerovali ili ne

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    a u mojoj teoriji doručak nije najvažniji nego najopasniji obrok 8)
    ako previše i prerano doručkujem, cijeli dan sam gladna

  25. #125
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    a u mojoj teoriji doručak nije najvažniji nego najopasniji obrok 8)
    ako previše i prerano doručkujem, cijeli dan sam gladna
    egzektli!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ailish, mislila sam na zobene, prosene i ostale pahuljice i mjesavine istih. Ista stvar i s mueslijem, o cornflakesu necu ni govoriti. Kad jedem bilo sta zitno-mlijecno za dorucak, nakon sat vremena sam gladnija nego sto sam bila, valjda bih mogla pojesti vola.

    Dorucak po mojoj mjeri MORA ukljucivati ili povrce ili mlijecne proizvode tipa sir/jogurt s crnim kruhom, volim pojesti nekakav namaz od povrca s crnim kruhom ili kombinaciju marmelada/maslac s kruhom. Pahuljice eventualno ko desert.
    Sto se tice djece, Jasena se moze najesti od pahuljica, Zorka ima isti problem ko i ja.

  27. #127
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni je sve fino, i zdravo i nezdravo, u tome i je problem.
    A što drugo, nego potpis? Možda još dodati da se to na meni više vidi

    Cvijeta, i Barry Sears (k'o i ti ) tvrdi da je zločinac onaj tko tijelo liši masnoće, jednako kao i onaj tko ga nakrca ugljikohidratima, koliko god voće i povrće bilo zdravo.
    Tako da ono "puuuuno maslinovog ulja" ima smisla.
    Ja trenutno tražim expres lonac da bih mogla skuhati martin grah, a na linku ima dobrih stvari, ima ima. Ona piletina u paradajzu mi je mljac.

  28. #128
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    a u mojoj teoriji doručak nije najvažniji nego najopasniji obrok 8)
    ako previše i prerano doručkujem, cijeli dan sam gladna
    :shock: i ti?
    Ja mislila da to ide samo mene, Pere ždere, pa godinama o tome šutim.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Ja trenutno tražim expres lonac da bih mogla skuhati martin grah,


    grah u ekspres loncu može izazvati pjobjeme ona njegova kožica začepi pištalicu od ekspres lonca i dođe do buma... oprezno

  30. #130
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cuvaj se Lagostine. Taj mi je eksplodirao. Sva sreca da se u loncu kuhao grah u vodi. Da se kuhalo npr. nesto s paradajzom imala bi besplatno farbanje kuhinje.

  31. #131
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Strigica, ne vjerujem da je to do graha i kozica. S mog naime, kozice ne otpadaju.

  32. #132
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ako previše i prerano doručkujem, cijeli dan sam gladna
    ja ako ista, ikad doruckujem, za 2 sata sam gladna i treba mi jos jedan prigriz do rucka.
    kad popijem samo kavu nema gladi do rucka. tako da ja uglavnom doruckujem kavu.

    inace sto mislite o onom pravilu - samo voće do podne?

  33. #133
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Samo me podsjećate zašto ga do sada nikad nisam kupila.

    Evo kako uvijek propadne svaki moj pokušaj da se hranim zdravo

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    a ne znam... ja mislim da je u ovom mom slučaju bilo do kozice... možda i nije?

  35. #135
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Kao i u svakoj drugoj potrazi, putem naucis svasta drugoga o cemu na pocetku potrage pojma nisi imao. A ako sve radis dovoljno lagano i nenametljivo, onda nitko ni ne skuzi sta ga je snaslo. A ako skuzi, podviknes, i mirna Bosna.
    Marta, zakon si!

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    AdioMare, slab ti je izgovor
    Ja grah kuham dosta često i isključivo u ekspres loncu i kuhinja mi je je još uvijek u istoj boji. Problematična je po mom iskustvu soja koja se jako pjeni

  37. #137
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    AdioMare, slab ti je izgovor
    Ja grah kuham dosta često i isključivo u ekspres loncu i kuhinja mi je je još uvijek u istoj boji. Problematična je po mom iskustvu soja koja se jako pjeni
    Jelda nije grah kriv? Kriv je lonac. Puj, kupujem novi i bolji. I nastavit cu kuhat grah u njemu. Soju ne kuham pa nemam problema s pjenom.

  38. #138
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ukratko, jel se mora na nešto posebno obratiti pažnju ili je samo važno da nije Lagostina? Nađe li se štogod za cca 400 kuna?
    Ovo je moj zadnji OT ovdje, obećavam!

  39. #139
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imas cijeli topis o tim loncima. Nekima je Lagostina super, al sljedece sto kupim ce biti njemacko.

    Ne znam mozes li kupiti dovoljno veliki lonac za 400 kn. Citaj: cisto sumnjam.

    I trebas kupiti lonac od 7 ili vise litara.

  40. #140
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Njemačko, minimalno 7 litara, pretpostavljam po litri bar 100 kuna, dosta za početak. Hvala.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    dame ekspres lonce ne možemo svrstat u hranu pa još k tome zdravu...

  42. #142
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Sori, dosta o loncima!

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    ja mislim da je cijela ova rasprava kontraproduktivna! na kraju mi se probudili stari retro apetiti pa sam si danas fino spohala brdo ribe(zdravo ) na zdravo seljački način u puno ulja!

  44. #144
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    jesi poslije otopila na papiru višak masti? ako jesi, uživaj

    ma i ja pržim ribu. jedino radim inćune na lešo by Balarosa , ali njih jedemo nakon što odstoje tako do večere pa za večeru. ali tople jedemo pržene

  45. #145

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    cilo vrime pišen gluposti pa evo sad mojih uvjerenja...

    zdrava prehrana podrazumjeva normalan unos raznovrsnih vrsta hrane kako biljnog tako i životinjskog podrijetla... sve što jedemo u sebi nosi neki od elemenata važnih da bismo normalno funkcionirali...
    mislim da su se najzdravije hranili moji baka i djed koji su živjeli od masl. ulja, povrća, ribe i sočivica a za desert su imali hm, hm frigano - fritule, bubice i pršurate (ne mogu vam sad pisat recepte a i tako biste rekli da to nije zdravo jer je frigano) odnosno suhe smokve punjene bajamama.. meso od prigode do prigode ali jeli su ga... pili su domaće vino bez raznih bućkurišastih dodataka a dan su počinjali tako da ujutro natašte drmnu rakiju sa šakom suhih smokava...
    oni danas imaju oko 90 i drže se ko grom... umrit će od starosti (za razliku od svojih braće i sestara koji su živjeli u gradu).... i ja smatram da je to rezultat prehrane

  46. #146
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ispričavam se na offtopicu.

    Citiraj marta prvotno napisa
    Imas cijeli topis o tim loncima. Nekima je Lagostina super, al sljedece sto kupim ce biti njemacko.
    kuhnrikon. duromatic. švicarsko. zakon. vidi ovdje. kupujem ih na rasprodajama. ako budete jako dobre, možda se možemo dogovoriti.

  47. #147
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    kuhnrikon. duromatic. švicarsko. zakon. vidi ovdje. kupujem ih na rasprodajama. ako budete jako dobre, možda se možemo dogovoriti.
    sedamlitarski košta 200 dolara :shock:
    kolko je na sniženju ?


    odo i ja u OT, izvinte, molim vas!

  48. #148
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    kuhnrikon. duromatic. švicarsko. zakon. vidi ovdje. kupujem ih na rasprodajama. ako budete jako dobre, možda se možemo dogovoriti.
    sedamlitarski košta 200 dolara :shock:
    kolko je na sniženju ?


    odo i ja u OT, izvinte, molim vas!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno Re: Što je zdrava (pre)hrana?

    Citiraj thalia prvotno napisa
    koji su "zdravi" recepti? što je "zdrava" hrana i prehrana?
    po meni je zdrava hrana ona od koje smo moja obitelj i ja zdravi i od koje/nakon koje se dobro osjecamo. a u dugogodisnjoj praksi se pokazalo da je to hrana koja je:
    - sto svjezija (po mogucnosti iz vlastitog vrta)
    - bio uzgoj, zdravi ducani, provjerene kumice s placa...
    - postovanje prehrambene piramide (sto vise povrca, voca, zirarica (integralnih), najmanje mesa i mlijecnih pro.)
    - gotovo potpuno izbacivanje mlijeka i minimalne kolicine mesa
    - pojacane doze zelenog
    - izbacivanje gotovo svih vrsti konzervansa i umjetnih dodataka iz prehrane
    - ne kupovanje slatkisa, grickalica i sokova - umjesto toga domaci kolaci, ohladjeni caj s medom
    ma ima toliko toga da se ne mogu svega ni sjetit...

  50. #150
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    kuhnrikon. duromatic. švicarsko. zakon. vidi ovdje. kupujem ih na rasprodajama. ako budete jako dobre, možda se možemo dogovoriti.

    definiraj jako dobre

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •