Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Što koristite za točno određivanje ovulacije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno Što koristite za točno određivanje ovulacije

    kako točno tempirate odnose..što koristite za točno utvrđivanje ovulacije..pomagajte..ja sam na početku mjerila bazalnu, imala sam i maybe baby ali baš nisam bila jako zadovoljna..tražim novu metodu..

  2. #2
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja sam mjerila bazalnu i uspjelo u roku 2 mj. no nažalost loše završilo stoga ne odustaj!Ostale dobre metode će već netko od cura napisati.
    SRETNO !

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    ja sam od proslog mjeseca pocela pratiti ovulaciju pomocu"persone".(aparatic koji ti prati cijeli tvoj ciklus i svaki dan ti pokazuje jel ti plodni dan ili ne, naravno pomocu urinarnih trakica)
    malo je skuplji ali ja sam zadovoljna , jer se ne moram muciti sa bazalnom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    jesi li probala praćenjem plodne sluzi?
    u plodne dane sluz je prozirna, rijetka i rastezljiva... a vrat maternice je mekši i malo kraći (ili tvrđi??? sorry zaboravila ovaj dio)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Tanja 14,

    kolko košta ta persona,jel se može lako nabavit?Mislim ,ono,kod nas u
    apotekama?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    mozda kod nas u privatnim apotekama ima, nisam gledala. ja sam kupila u italiji i kosta 98 eur taj aparatic-kompjutercic i jos svaki mjesec moras kupiti trake za urin a to ti je 13 eur (8 kom). malo je skuplje ali je stvarno prakticno.
    u 95%slucajeva je tocna.
    p.s. moze se i preko interneta naruciti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    15

    Početno

    Ja sam koristila testiće za utvrđivanje ovulacije. Naručila na www.accuratepregnancytests.com, dosta su jeftini, oko 10 $ petnaest testova. Mislim da su bili točni jer su se poklapali s plodnom sluzi... Kod nas su ti testovi dosta skuplji!
    Pozdrav

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno plodna sluz i gardnerella

    jesam probala sam pomoću plodne sluzi ali mi je svaki dan bio plodan.. Nisam ni znala da imam gardnerellu od koje dolazi super iscjedak,pa sam malo bila zbunjena..Sad se trpam antibioticima i liječim tu svoju bakterijicu..Kad je izliječim možda ću bolje prepoznavati plodnu sluz..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Postoji i aparatić MAYBE BABY , ima ga svaka bolja ljekarna, stoji oko 400kn. To je mikroskopić na koji staviš malo svoje sline ( prve jutarnje, prije pranja zubi i konzumiranja jela i pića). Malo je nepouzdan kad ga koristiš tijekom dana (iako u uputstvu piše da se to može, samo da mora proći 3 sata od zadnjeg unosa hrane ili pića).
    Meni na žalost nije puno pomogao, kupila sam ga još onda kad sam vjerovala da je samnom sve OK i da će nam pomoći naciljati dane. Sada doma skuplja prašinu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno

    Goga imam i ja maybe baby..jao kad se sjetim radosti kad sam ga kupila,mislila sam da ću zatrudniti brzinom svjetlosti..od njega ..Nije mi se baš pokazao nešto..Čula sam za nekakav BIOSELF plus..Aparatić koji mjeri bazalnu temperaturu i tempira odnose..Mali kompjuterić u koji se pohranjuju podaci o ciklusu.Da li itko zna šta o tome..Dosta skup,pa si sad sve nešto mislim hoću neću...Rekla mi gin.da bez obzira na spermiogram treba se riješiti svih gljivica, bakterijica, dobro tempirati odnose i uvijek se može dogodit da koji zaluta..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Ma slažem se s tobom. Mislim da se previše oslanjamo na tu aparaturu... Treba vjerovati prirodi i tome da su naši doktori u krivu! Zašto to kažem:
    Jedna moja poznanica (žena u srednjim 40tim) je sa svojih 20 godina starosti proglašena (u Petrovoj) neplodnom: hormoni u kaosu, oba jajovoda neprohodna. Žena se 10 godina liječi kod njih, napravila sve osim epruvete (onda to još nije bilo tako "uhodano"). Nakon toga poludi i potajno (jer se to tada moralo - na znam zašto - skrivati) u SLoveniju. DOnese doktoru hrpu papira iz Petrove (od 10 godina liječenja). On gurne papire u stranu, pregleda ju i kaže da dođe na "ćišćenje" maternice. Naime, maternica je bila puna endometrioze i sl. priraslica (što prirodno, a što od silne desetogodišnje stimulacije). Čovjek to obavi, žena plati, ode doma i slijedeći ciklus ostane prirodno trudna. DOđe svom doktoru u Zgb na pregled i on joj ne vjeruje da je s takvom dijagnozom prirodno zatrudnila.
    Dijete je živo i zdravo, sad je to lijepi teenager (ja ga podučavam). Nakon 4 godine žena opet prirodno zatrudni i rodi zdrave dvojke.
    Treba li komentar?

  12. #12
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Pogledaj na www.fertilityfriend.com
    Ja mjerim bazalnu temp. svako jutro, zapišem si u malu bilježnicu zbog svoje evidencije i još unosim podatke na toj stranici...I registriralo mi ovulaciju, baš kako sam i ja pretpostavila 14.dc :D
    E, a registriralo i "very high" mogućnot začeća :D :D :D
    Sad čekamo da ne dobijem m. :D
    Pa ćemo vidjeti...

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mozda ne bi bilo lose da probas s tako zvanim 'LH testom' (izgleda kao test za trudnocu), cini mi se da kosta kn 49,00 i da ih ima u svim apotekama. Sjecam se da se ti testovi koriste na VV ...

    Good luck

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno pitanje

    hej curke
    nabavila sam jedan aparatić za bazalnu, zapravo toplomjerić koji kao jako precizno mjeri temperaturu u ustima..u prilogu su i karte za praćenje te ovulacije pa ne znam kada da krenem mjerit temperaturu-da li od prvog dana menge ili..to nema veze..i još jedno objašnjenje molim ako tko zna..
    da li odnos treba tempirati na dan povišenja temperature ili dan dva prije..
    Pametne moje cure, znam da ćete i na to znati odgovor..

    voli vas Marta

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    ne moraš mjeriti temperaturu od prvog dana. ja sam mjerila od 6., 7. dana. ovulacija nastupi prije skoka temperature, pa ako možeš otprilike predvidjeti kad će biti taj skok - u akciju. kad temperatura skoči znači da je ovulacija već bila, ali možda se može još uloviti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Marta ginekolozi (primarni i bolnički) znaju u svojim ordinacijama imati grafikone za praćenje bazalne temperature s detaljnim opisom na poleđini. Obrazac je u prometu, nepromijenjen, već jedno 15 godina (tad sam se ja s tim prvi put srela). Probaj to nabaviti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    106

    Početno

    čitam da niste baš zadovoljne sa maybe baby... iskreno, ja sam ga kupila i dobro mi pogađa dane. Kupila sam ga za svaki slučaj iako "osjećam" ovulaciju.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Meni je taj maybe baby ostao u lošem sjećanju, jer prije godinu dana, čim sam ga kupila, idem ga ja isprobati na poslu (3 sata nakon zadnjeg jela i pića). I ono prekrasna paprat! Ja nemogu dočeka da dođem doma (žene na poslu se smiju) i zaskočim muža. Vježbali smo 3 dana neprestano. I, da priča bude uvjerljivija, ja ne dobivam M. Već gotovo slavim. Idem giniću, a ono hladan tuš: vi niste trudni. Ali svejedno smo kod njega napravili i testić da budemo sigurni. Naravno, nisam trudna. Radilo se o poremećaju ciklusa (prvom u životu) i završim na Dabrostonu.
    Kasnije saznam da puno žena "ima ovulaciju" kad koristi aparatić tijekom dana. Pouzdan je izgleda jedino ujutro, natašte, iako u uputstvima piše i drugačije.
    Odonda samo brišem prašinu s tog aparatića.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno maybe baby

    potpisujem..
    ja sam nakon dugo vremena ponovo u prošlom ciklusu koristila maybe baby, kao idem opet probat, možda profunkcionira..po njemu uopće nisam imala ovulaciju.Nije bilo paprati, a slinila sam odma iz kreveta, prema uputstvima..Normalni toplomjer mi je pokazao skok temp. 15 dan, tako da pretpostavljam da je ovulacija ipak bila ali ju aparatić nije detektirao..

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    I ode 400 kn u vjetar! A koliko nadanja i vjere u taj aparatić...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •