Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Drvena stolarija - preporuka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    95

    Početno Drvena stolarija - preporuka

    Drage mame i tate,
    u tijeku je gradnja naše obiteljske kuće. U fazi smo odlučivanja o vanjskoj stolariji. Odabrali smo drvo. Zatražili smo i dobili cca 20 ponuda hrvatske, slovenske, bosanske, njemačke i ine proizvodnje. Zanimaju me Vaša iskustva. Koju biste firmu preporučile?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Mi smo otišli malo dalje (naša je stolarija već postavljena). Isto smo imali hrpu ponuda i nekako zaključili da je omjerom cijene i kvalitete najbolja ona bosanska.
    Mi smo svoju stolariju kupili u firmi Ekostan u Sesvetama (u međuvremenu su promijenili ime u Planet drvo). Imam samo riječi pohvale. Uplatili avans i planirali ozbukati kuću iznutra prije negoli stigne (rok isporuke 45 dana + planirali smo kašnjenje), a stolarija stigla dosta roka. Onda su nam ju još i skladištili besplatno (dok nije završilo žbukanje). Kad smo bili spremni za montažu namontirali u dva popodneva (čisto i precizno). Vlasnik firme došao na kraju sve pregledati. Imali smo primjedbe na dvije lajsne na jednim vratima (imale dvije male kvrgice) i to su nam zamijenili bez ikakvih problema. Uglavnom 5+.
    Ako nemate njihovu ponudu (a željeli bi) kontakt podaci su:
    01/204 99 05, 091/500 38 16, 099/212 94 19, Zagrebačka 126, Sesvete
    www.ekostan.hr

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    95

    Početno

    Hvala na iskustvu. Uputila sam upit na tvoju preporuku. MM će me izbaciti iz stana, svako malo s novim prijedlogom. Šalim se, ali uistinu je teško odabrati stolariju koja će zadovoljiti value for money, s obzirom da ne postoje definirani stnadardi ni klase. Nekako je odabir, u konačnici, stvar sreće, a ne objektivne procjene.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Citiraj Tina72 prvotno napisa
    .... uistinu je teško odabrati stolariju koja će zadovoljiti value for money, s obzirom da ne postoje definirani stnadardi ni klase. Nekako je odabir, u konačnici, stvar sreće, a ne objektivne procjene.
    Ovo je skroz na skroz istina. Mi smo se nekako vodili intuicijom i svakako tražili može li ih netko preporučiti (obično smo to gledali u krugu poznanika čiji su nam životni kriteriji i stavovi manje-više poznati i slični našima). Tako smo i došli do Ekostana (sada Plent drvo).
    BTW, svi majstori koji su nam dolazili nakon ugradnje stolarije divili su se istoj i hvalili kvalitetu (a to nam dosta znači, jer majstori svašta vide, pa sigurno znaju prepoznati kvalitetu).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    sarajevo, bih
    Postovi
    38

    Početno

    hm, mozes li mi reci koja je to bosanska stolarija (ime firme proizvodjaca?). mi trebamo da renoviramo stan i nakon dugog ubjedjivanja sa mm odlucili smo se za drvenu stolariju (ja insistirala
    sad trazimo i gledamo i kao sto tina72 rece, stvarno je tesko izabrati ono pravo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    95

    Početno

    prema mojoj procjeni, najpovoljniji omjer cijene i kvalitete imaju prozori Kontinental iz Kiseljaka, ditributer je Porta fenestra iz Zagreba i Pana, Čakovec. No, nismo još donijeli odluku. Savjeti su i nadalje dobrodošli, može i na pp

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    uvijek glasam za Hain

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    164

    Početno

    Cula sam sve pohvale za stolariju Kontinental Kiseljak, mislim da bi to bila odlicna odluka ! Jako lijepo ozgleda sve 5+ , i cijenom su super !

  9. #9
    p307_2006

    Početno Nekompetentno Planetdrvo

    Citiraj hm prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo otišli malo dalje (naša je stolarija već postavljena). Isto smo imali hrpu ponuda i nekako zaključili da je omjerom cijene i kvalitete najbolja ona bosanska.
    Mi smo svoju stolariju kupili u firmi Ekostan u Sesvetama (u međuvremenu su promijenili ime u Planet drvo). Imam samo riječi pohvale. Uplatili avans i planirali ozbukati kuću iznutra prije negoli stigne (rok isporuke 45 dana + planirali smo kašnjenje), a stolarija stigla dosta roka. Onda su nam ju još i skladištili besplatno (dok nije završilo žbukanje). Kad smo bili spremni za montažu namontirali u dva popodneva (čisto i precizno). Vlasnik firme došao na kraju sve pregledati. Imali smo primjedbe na dvije lajsne na jednim vratima (imale dvije male kvrgice) i to su nam zamijenili bez ikakvih problema. Uglavnom 5+.
    Ako nemate njihovu ponudu (a željeli bi) kontakt podaci su:
    01/204 99 05, 091/500 38 16, 099/212 94 19, Zagrebačka 126, Sesvete
    www.ekostan.hr
    Za Planet drvo (ili Planetdrvo) - izbjegavati u najširem luku. Lik je obećavao brda i doline, kao kupac je kralj i slične spike. Ponuda se piše u nekakvoj excelici u kojoj nitko živ, uključujući samog lika nakon par tjedana, više ne zna koje su stavke i što je uključeno. Uzeli 50% predujma s rokom isporuke 3-4 tjedna. Nakon izuzetnog inzistiranja prvi put su se pojavili tek nakon 5-6 tjedana (a stalno je spika, kamion iz Bosne je na putu, pa na carini, pa na špediciji, pa na skladištu) i napravili 70-80% posla (jer se odužilo, pao mrak pa nisu stigli…). Dolazili jedno 4 puta montirati u sve većim razmacima, svaki put dvije stvari naprave, dvije zaborave, naprave jedan novi kvar. Ništa se ne zapisuje na papir, sve je onako iz glave, pa ofrlje. Kvaliteta ugrađenog materijala - onako polujadna, lajsnice se odvajaju, šarafi napol nahero zašarafljeni. Cijela muka trajala 3 mjeseca i na kraju smo odustali (iako je bilo još stvari za poštelati) da ne gubimo vrijeme s njima.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 09.03.2011. at 12:10 Razlog: post je kršio pravila foruma

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    1

    Početno

    nikako ne bi preporučili planet drvo, situacija vrlo slična kao gore...obećavao sve, zivkao u vezi dogovora, ali nakon što je uplaćen avans priča se okrenula...naravno rok je bio 45 dana (dogovoreno krajem travnja, postavljeno krajem srpnja)...osim probijanja rok, niti jednom se nije udostoio nazvati i ispričati, nego smo mi morali zivkati i moliti...što se tiče prozora isti su vizualno lijepi....naravno sad slijedi onaj ali, prozori su kao prva klasa, međutim na pojednim dijelovima su pofarbani ko da su se mala djeca igrala, na nekim djelovima ima oštećenja što u samom drvetu što onih nastalih prilikom montaže ili transporta, spojevi letvica koji drže staklo su uglavnom loši, ili ima lufta ili na spoju jedna strši više nego druga....i da na kraju, dva okvira prozora su pukla (ne prestrašno 10 -tak cm), jedan na svu sreću s vanjske strane, dok je drugi s unutarnje i dio pukotine je pokrio knauf...zaključak: ne bi ih preporučila ni za živu glavu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Moja preporuka je Spačva. Mi smo uzimali njihova sobna vrata s tim da nam je majstor radio štokove po mjeri. Vrata su fenomenalna (hrast puno drvo) i sad mi je žao što nisam ranije čula za njih pa bi uzela i njihova ulazna vrata.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    a ta loša iskustva... Poduzeće WINDOR treba izbjegavati u naj najširem luku. Nekvalitetni, neprofesionalni, obećavaju a na kraju pokupe lovu, prevare te i zbogom. Isto pričaju kao da im je kupac važan, al to su samo priče dok ne sklope posao i dok im ne platiš. A na kraju ti ostane nekvalitetna montaža, nemreš dobro zatvoriti vrata i prozore, jedva ih i otvoriš, rolete padaju...još ti i uvale modele vrata koja uopće nisi naručio...poslije nemreš s njima uopće stupiti u kontakt ili ako uspiješ onda dobiješ samo obećanja i sad treba traziti nekog drugog, vjerojatno cemo troha dil, i sve mijenjati i popravljati o svom trošku, što znači dupli troškovi. SAVJET: WINDOR NI ZA ŽIVU GLAVU! Osim ak ne želite probleme. A i čula sam od struke naknadno, da na tržištu uopće ni ne kotiraju kao kvalitetni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •