Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: veličina krevetića

  1. #1
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno veličina krevetića

    nisam našla sličnu temu, pa ako postoji premjestite me...

    31 tjedan trudna pa se gnijezdim planiram izraditi mali cosleeper krevetić, nešto tipa ovoga i dvoumim se oko veličine. gledala sam kolike su veličine inače takvi krevetići u prodaji i koliko se očekuje da će dijete narasti u prvih godinu - dvije...ali nisam pametna...

    zapravo...totalno mi je mutno u glavi koliko će taj krevetić biti potreban/prikladan prije nego napravimo neki veći odvojen... prva beba i neznam niš o ničemu - ideja je da klinka/klinac spava s nama, ali ima taj krevetić sa strane ako/kada zatreba...

    ovaj iz linka je dug 90, širok 40, a dubok 30 cm...kako se vama to čini - preveliko, premalo, kajaznam

  2. #2
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Hm..ne znam..moj bi ti se iz toga hitio na glavu van s par mjeseci
    Ja glasam za ili kindac ili nista

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cuj, to ti zapravo ne treba, jer ce ti dijete to prerast dok si rekla keks. Bolje ti je obicnom kinderbetu skinut jednu stranicu i prislonit uz krevet. Ima puno vise mjesta.

  4. #4
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    potpis na martu, kupit neki obično krevetić i maknut stranicu

  5. #5
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    upravo nešto slično i mi pripremamo za našu bebu, meni je to super!
    pogotovo ako nemaš puno mjesta u sobi kraj svog kreveta!

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ak bilo kaj radiš ne kraće od 100-120 da bar duže dete može bit u tome, kolku imaš širinu uz krevet?

  7. #7
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    trenutno imam širine za nešto ovog tipa široko otpr. 50-60 cm, a u duljinu mogu ići... nisam mislila ništa kupovati, nadala sam se da bi prvih godinu dana naš krevet uz ovakav dodatak mogao poslužiti, a do onda ćemo već nekaj smisliti iz vaših odgovora vidim da ne bu tak jednostavno

    znam da je to individualno, ali s koliko godina klinci uglavnom prelaze iz kinderbeta u krevetić? tj. od kada mogu spavati bez ogradice? totalni sam tudum

  8. #8
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    moj sad ima 3 godine i ima 107 cm, mogao bi još spavati u krevetiću ali smo ga prošlo ljeto prebacili u krevet veliki (s nekih 2,5 godine). za veliki smo krevet kupili ogradu da ne padne. unatoč njoj je jednom sletio s kreveta jer se okreće na sve strane

  9. #9
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    sad si me sjetila, i ja sam kao klinka redovito završavala na podu ujutro...možda je jednostavnije na pod pored kreveta staviti spužvu i ne mučiti se s ogradicom ili naprosto staviti dijete da spava na futonu na podu - nek proba pasti s toga

    hm, dakle ako napravim ovaj prikačak za krevet - možda bi mogao izdržati godinu, ili koji mjesec manje...ako bi bio dulji od metra i širok 60 cm? onda bi slijedećih godinu dvije trebali smisliti neku međufazu, dok ne dozrije za pravi krevet

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne kužim jel imaš taj "priključak" ili moraš u njega investirati?
    Ako moraš investirati, onda bih radije investirala u kinderbet i jednako ga spojila s krevetom, ali on ipak ima višlje stranice.
    Ako nikako nisi za kinderbet, onda bih odmah uložila u krevet prave duljine (širina koliko može) (sad vidim da može 60, to je ok) i lijepo ga stavila uz zid, do njega vaš krevet, eventualno jednu straniu koja je slobodna malo zaštitila i imate krevet za dijete koji će koristiti dok se ne odseli.

  11. #11
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Anemona je u pravu - jednom kupiš - jednom sastaviš i problem riješen.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne možeš znati unaprijed koliko će dijete biti aktivno. Moj je sa 7 mjeseci ispao iz kinderbeta, sa stranicama, ne pitaj kako je uspio, doduše madrac je bio na gornjoj poziciji, jer on se još ne ustaje, e-to jutro je ustao ( prohodao je sam sa 8 i pol mj).

    Mic po mic oni mogu jako rano preći priličnu udaljenost, a dovoljno je do ruba kreveta. Ako će ti biti na vidjelu možeš bez visoke ograde, ali ako misliš bebu ostaviti dok si recimo u WC-u mora biti ograđena.

    Ovakav krevetić kao na linku može se koristiti neka 3 mjeseca, ne više. No, možda će tvoje iskustvo biti drugačije.
    A recimo od 2 i polgodine neće pasti sa bračnog kreveta, ali hoće sa običnog, ako nema ogradice. Mislim da je spavanje bez ograđivanja sigurno tek u četvrtoj godini...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.07.2012. at 17:14

  13. #13
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    nemam prikačak, ali imam sav potreban materijal, pa ne bih morala ništa novo investirati osim malo vremena. znam da mnogi ljudi spoje kinderbet s krevetom i slažem se da je to praktično, ali za našu je trenutnu situaciju preglomazno. iako, sad ste me potakle da promišljam mogu li kako pomaknuti krevet da dobijem više mjesta...

    manuela, kojih je dimenzija vaš prikačak?

  14. #14
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    beti vrlo mi je koristan tvoj odg. - sad mi je malo jasnije.. idem još jednom mjeriti sobu, možda dobijem neku novu ideju...

    mi imamo krevet (daklem, normalne veličine) na koji bi mogli dodati ogradicu, ali ne stane u našu spavaću i on će doći u upotrebu jednom kad sredimo dječju sobu i dijete katapultiramo iz kreveta no dječja soba se sigurno neće dogoditi ove godine, možda ni slijedeće, a i normalno mi je nekako da beba dok je mala spava s nama, pa sad gledam kako improvizirati nekaj u našoj sobi, a da zadovolji dječje potrebe.. sjećam se da ste na nekoj temi o kinderbetima rekli nešto u stilu: "pusti kinderbet, kupi veći bračni, ionak ćete svi bit na njemu, a u kinerbetu će stajat oprana robica", ali nama sad takva investicija ne dolazi u obzir, pa eto...

    hvala vam na odgovorima, pomogle ste mi

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sam za prva dva mjeseca napravila ovako slično:
    http://www.thisnext.com/item/8D29AEB...-Nest-One-Step

    Tako je spavala između naša dva jastuka na vrhu kreveta, a sašila sam kao bebi jastuk i tako okolo podignuto.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za prva dva mjeseca napravila ovako slično:
    http://www.thisnext.com/item/8D29AEB...-Nest-One-Step

    Tako je spavala između naša dva jastuka na vrhu kreveta, a sašila sam kao bebi jastuk i tako okolo podignuto.
    mi smo imali nest i kako je uredno corio sa cicom u ustima nest nam je bio cisto zauzimanje prostora u krevetu

    oko kreveta sam imala u originalnoj postavi psece madrace koji su se pokazali spasonosni kd je kazda poceo skakati sa kreveta

    kad je imao popodnevno spavanje jedan je pas lezao uz njega kao ziva ograda izmedju njega i ruba kreveta a drugi bi dosao po mene kad bi skuzila da se budi

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo, možeš i umjesto krevetića nabaviti dva psa.

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi kupili kinderbet kojem se skida stranica http://www.lip-poljcane.si/spletna-t...telje/zoja.php i jako smo zadovoljni jer je zbilja čvrst, što mi je jako važno jer često uđem unutra gornjom polovicom tijela za noćne podoje. Spojili smo ga s našim krevetom tek nakon 3 mj., do tad je spavala među nama ili na nama. Nisam znala za ovo što Beti predlaže, ali to bi nama bilo nekorisno jer je ona htjela biti baš uz nas.
    Nakon što smo ga spojili i ona je počela spavati u njemu, opet je spavala u njemu samo pol noći, jer ne mogu ju cijelu noć dojiti na istoj cici, pa sam ju opet prebacivala u sredinu. E tu bi onda ona toliko raširila rukice da sam ja opet morala dijelom u kinderbet.

    Sad Smjehuljica ima 9 mj., jako je aktivna i po danu i po noći, jednu noć je zaspala u svom krevetiću i u spavanju prešla cijelu širinu našeg kreveta od 160 cm i pljusnula na pod. Sreća pa je krevet visok tek 30-tak cm. Od tad je jastuk za dojenje opet u upotrebi.

    Bebe brzo rastu i meni je sad žao što nismo uzeli dulji kinderbet.... a idealno bi bilo da imamo krevet širine 220.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako već to radiš, napravi čim dulji (ako već širinu ne mošeš birati).

  20. #20
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    .....a i normalno mi je nekako da beba dok je mala spava s nama, pa sad gledam kako improvizirati nekaj u našoj sobi, a da zadovolji dječje potrebe.. sjećam se da ste na nekoj temi o kinderbetima rekli nešto u stilu: "pusti kinderbet, kupi veći bračni, ionak ćete svi bit na njemu, a u kinerbetu će stajat oprana robica", ali nama sad takva investicija ne dolazi u obzir, pa eto...
    meni su oboje dok su bili bebe spavali u kolijevkama, s kotačima, privuci ih svom krevetu, nahrani i vrati u kolijevku. tako je bilo kasnije i s kinderbetom. ja sam ti žestoki protivnik spavanja djeteta s roditeljima, pa makar to bila i tek rođena beba. ni slučajno. svatko u svoj krevet, pa makar se ja cijelu noć dizala za pogledat bebu.

    po meni ti je najbolje (ako ga već želiš uz sebe) kinderbet kojem skineš jednu stranicu.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A kad je krevetic kojem se spusta stranica zabranjen zakonom, onda zavrsis s putnim kreveticem. Pronasli smo jedan manji od standarda, da bez problema rasklopljen prolazi kroz sva vrata u prizemlju. Jako mala beba spava na jako povisenom, s vrlo malo ograde, a onda se lezaj spusta po potrebi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    meni su oboje dok su bili bebe spavali u kolijevkama, s kotačima, privuci ih svom krevetu, nahrani i vrati u kolijevku. tako je bilo kasnije i s kinderbetom. ja sam ti žestoki protivnik spavanja djeteta s roditeljima, pa makar to bila i tek rođena beba. ni slučajno. svatko u svoj krevet, pa makar se ja cijelu noć dizala za pogledat bebu.

    po meni ti je najbolje (ako ga već želiš uz sebe) kinderbet kojem skineš jednu stranicu.
    ljudska djeca su sisavci, iz nekog razloga dio ljudi jedini od svih sisavaca radi djeci to sto si napisala, sve ostale vrste drze bebe uz sebe i kad ih ne hrane

    antropolozi vele da pogledamo sto rade primati... ja sam se osjecala ko da mi je nesto amputirano kad su me nadlezne sluzbe tjerale da spava odvojeno od mene (patronazna sestra skoljka bisernjica). djeci sisavaca je mjesto uz mamu

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ljudska djeca su sisavci, iz nekog razloga dio ljudi jedini od svih sisavaca radi djeci to sto si napisala, sve ostale vrste drze bebe uz sebe i kad ih ne hrane

    antropolozi vele da pogledamo sto rade primati... ja sam se osjecala ko da mi je nesto amputirano kad su me nadlezne sluzbe tjerale da spava odvojeno od mene (patronazna sestra skoljka bisernjica). djeci sisavaca je mjesto uz mamu

    X
    Zato ja nisam ni imala patronažnu po sili zakona.

  24. #24
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Ovo s dva psa mi je super ali mi zasad kao ljubimce imamo samo komarce i vjeverice koje nas bude pred jutro jer nam trče po krovu prek glava.

    Dragi me iznenadio (i s ebe) izvukavši iz hrpe krame u podrumu dijelove kinderbeta koje je pokupio s krupnog otpada još prije par godina i zaboravio (da- ovisnici smo o krupnom otpadu i hreliću dječju robicu držim u prefarbanom kuhinjskom ormariću s otpada). NIsmo ga još probali sastaviti, ali širok je 60 cm, pa bi nam možda mogao i stati uz krevet.

    Tako da je sad plan da je beba naprosto u krevetu s nama, a kad skužimo da nam treba, pozabaviti ćemo se tim famozno uskrslim kinderbetom ne bi li ga uglavili uz krevet bez jedne stranice...

    Super mi je čitati vaša iskustva o spavanju!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •