Stranica 12 od 18 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #551

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    83

    Početno

    hej,može li mi koja reči da li za ove uvozne klomifene,koji nisu na listi HZZO, mogu dobiti povrat novca?

  2. #552
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj bubi33 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li znate u kojem roku moram predati popunjeni putni nalog na HZZO?
    Negdje sam davno cula da je rok 15 dana, ali nisam sigurna...
    Rok je 3 godine.

    Članak 113 Pravilnika o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdrastvenog osiguranja.

    http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/01_07.pdf

  3. #553
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj tajna30 prvotno napisa Vidi poruku
    hej,može li mi koja reči da li za ove uvozne klomifene,koji nisu na listi HZZO, mogu dobiti povrat novca?
    Možeš, evo citiram samu sebe, post s prethodne strane:

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    kaja76, klomifen vjerojatno ne možeš dobiti na recept jer se on kod nas više ne proizvodi. Proizvođač je bio Belupo, ali su oni prestali s proizvodnjom lijeka prije izvjesnog vremena. Belupov klomifen još uvijek se nalazi na listi lijekova HZZO-a, vjerojatno samo iz razloga jer se možda još može naći kakva zaliha negdje po ljekarnama. Ima ga navodno i u Bosni, kutija košta oko 25 kn.
    Kod nas možeš kupiti neki zamjenski klomifen od stranog proizvođača (npr. njemački, talijanski...), ali on nejde na običan recept, nego ti doktorica mora za njega napisati privatni recept. Cijene se kreću oko 105-140 kn, ovisno o proizvođači i ljekarni.
    Ako kupiš takav lijek, obavezno u ljekarni traži da ti napišu R1 račun, s tvojim imenom, adresom i OIB-om. Nakon postupka možeš iskopirati povijest bolesti ili još bolje, otpusno pismo, prema kojem je vidljivo da si terapiju zaista i primila, te to onda zajedno s računom i ispunjenim zahtjevom za povrat novčanih sredstava pošalješ na HZZO. Oni će dalje napraviti postupak u kojem odlučuju o tvojem pravu za povrat novčanih sredstava.
    Posljednje uređivanje od ježić : 09.05.2011. at 22:11

  4. #554
    bubi33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ni tu ni tamo
    Postovi
    102

    Početno

    Ježić, hvala ti na brzom odgovoru!

  5. #555

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Zna li netko da li HZZO pokriva ljekove ili postupak umijetne oplodnje sa donarom sjemena, a postupak bi se obavljao u inozemstvu tj. u Pragu- Pronatala.
    Imali tko iskustva sa oplodnjom sa donarom sjemena u Pragu molim Vas da mi javi te mi bi išli tamo pa me zanimaju vaša iskustva. Koliko treba čekati i iz kojeg puta oplodnja uspije.
    Hvala. Od Istre

  6. #556
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Nije baš najbolja vijest, ali evo da podijelim s vama kad sam već dobila službeni odgovor:

    Mercredi 4 mai 2011 8h28
    De: "Glasnogovornica Zavoda" <glasnogovornica@hzzo-net.hr>
    À: xxx
    Subject: Femara za indukciju ovulacije

    Poštovana,

    lijek letrozol-Femara, film obl.tbl. 30x2,5 mg nalazi se u Osnovnoj listi lijekova Zavoda uz smjernicu: ''BF Indikacija: 1. Adjuvantno hormonsko liječenje raka dojke postmenopauzalnih bolesnica, pozitivnih hormonskih receptora. 2. Produženo adjuvantno hormonsko liječenje raka dojke postmenopauzalnih bolesnica pozitivnih hormonskih receptora nakon 5 godina adjuvantne primjene tamoksifena. 3. Metastatski rak dojke postmenopauzalnih bolesnica, pozitivnih hormonskih receptora. Liječenje je dozvoljeno ukoliko su ispunjeni kriteriji: hormonski ovisna bolest, ECOG 0-3; nepostojanje CNS presadnica.
    Kod bolesnica s metastatskom bolesti odobrava se dvomjesečno liječenje nakon kojeg vremena je onkolog dužan izvršiti dijagnostičku obradu u cilju provjere stupnja tumorskog odgovora. Nastavak liječenja moguć je isključivo kod pozitivnog tumorskog odgovora na provedeno liječenje (kompletna remisija, parcijalna remisija ili stabilna bolest). Liječenje preporuča internistički onkolog ili specijalist radioterapije i onkologije.''
    Stoga se na recept Zavoda može propisivati samo u slučaju primjene lijeka u skladu s navedenom smjernicom, što kod Vas nije.

    S poštovanjem,
    Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje


    From: xxx
    Sent: Thursday, April 21, 2011 8:44 PM
    To: Glasnogovornica Zavoda
    Subject: Femara za indukciju ovulacije

    Poštovana gđo. Turčinov,

    Doktor (specijalist humane reprodukcije) mi je prepisao Femaru za indukciju ovulacije u IVF postupku.
    Da li taj lijek ide na teret HZZO-a, odnosno da li mi liječnik primarne zdravstvene zaštite (u ovom slučaju socijalni ginekolog) smije napisati recept za taj lijek za navedenu svrhu liječenja?

    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

    Srdačan pozdrav,

    xxx

  7. #557
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj istra prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko da li HZZO pokriva ljekove ili postupak umijetne oplodnje sa donarom sjemena, a postupak bi se obavljao u inozemstvu tj. u Pragu- Pronatala.
    Imali tko iskustva sa oplodnjom sa donarom sjemena u Pragu molim Vas da mi javi te mi bi išli tamo pa me zanimaju vaša iskustva. Koliko treba čekati i iz kojeg puta oplodnja uspije.
    Hvala. Od Istre
    istra, javi nam se ovdje i dobit ćeš sve potrebne informacije: http://forum.roda.hr/threads/65073-P...C5%A0KOJ/page5, u svakom slučaju-HZZo pokriva liječenje u postupcima MPO, koje si navela.

  8. #558
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    može li se dobiti išta povrata novca kad se plati umjetna u privatnoj poliklinici,i ljekovi (hormonske injekcije) koji se kupe u privatnoj poliklinici ili u ljekarni?

  9. #559

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    može li se dobiti išta povrata novca kad se plati umjetna u privatnoj poliklinici,i ljekovi (hormonske injekcije) koji se kupe u privatnoj poliklinici ili u ljekarni?
    Ne, bojim se da to nije moguce. Postoje privatne klinike koje imaju koncesiju za izvodjenje postupaka preko HZZO-a (IVF poliklinika, CITO) i ako na taj nacin uspjes ici u postupak kod njih onda sve ide na teret HZZO. Ako medjutim u postupak krenes tako da sve sama placas, onda nema mogucnosti povrata novca.

  10. #560
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Hvala Aurora. Ovo i je u CITO ali ne na teret HZZO-a.

  11. #561
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ako se ne varam, u CITO možeš na teret HZZO ali ako pošalješ upit i ako stave te na listu. Imaju određen broj postupaka koji mogu napraviti na teret HZZO, a ostali plaćaju sami.

  12. #562
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    HZZO je odlukom smanjio financije za mnoge medicinske usluge pa tako i za medicinsku oplodnju. Znači sve državne bolnice i poliklinika CITO i IVF će dobivati 20% manje novaca za postupak i lijekove. ovo nažalost samo može značiti lošije po nas pacijente (

  13. #563
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I iznova smo mi pacijenti j... stranke!

  14. #564
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    zaboravih napomenuti da očekujem i unatoč zakonskim restrikcijama, zabrane oplodnje svih jajnih stanica, zabrane zamrzavanja embrija, forsiranju zamrzavanja neoplođenih jajnih stanica
    i sad unatoč rezanjima financija opet najbolje rezultate jer će ih Milinović tako tražiti, stvarno smo najbolja nacija u svijetu što se tiče gotovo svega, pa tako i uspješnosti IVF-a

  15. #565
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Nema šta, čarobnjaci smo cijela nacija!

  16. #566
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Nisam sigurna da li postavljam pitanje na pravoj temi pa premjestite ako će trebati:

    morala sam obaviti UZV u 10 tjednu trudnoće a obzirom da sam bila na Korčuli bilo mi je neisplativo ići do Petrove na jedan dan samo radi tog, rečeno mi je da obavim uzv bilo gdje jer je bitno da se vidi da li plod raste i sl. Otišla sam u dom zdravlja u Korčuli kod liječnika koji radi preko HZZO-a i on mi je taj pregled naplatio 250 kn. To me malo zateklo pa me zanima da li mi je smio naplatiti i da li mogu tražiti povrat novca?
    Hvala unaprijed na odgovoru

  17. #567
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Vanchriban,smio ti je naplatiti i nažalost ne možeš tražiti povrat novca..
    on kao ugovorni liječnik HZZO-a ima svoje pacijente kojima takve stvari ne naplačuje,jer su upisani kod njega i za njih dobiva glavarinu-novce od HZZO-a.
    Mi UZV ne plačamo kod soc.ginekologa jer se to ubraja u uslugu ,tako da nažalost ako nisi nečiji pacijent ili ideš privatno isto moraš platiti..
    pozzz..

  18. #568
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    To sam i mislila, hvala na odgovoru

  19. #569
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    mene zanima jel se sek. IVF ubraja u onih 6x besplatno ,iako je kod privatnika cito ?? znaci ide postupak preko hzzo , hvala

  20. #570
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    pa ako ide preko hzzo onda se ne bi trebao ubrajat-koliko sam ja informirana u 6 postupka se ubrajaju jedino postupci s stimulacijom,tj. inekcijama

  21. #571
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako ide preko hzzo onda se ne bi trebao ubrajat-koliko sam ja informirana u 6 postupka se ubrajaju jedino postupci s stimulacijom,tj. inekcijama
    Jeli to sigurno? Nekako mi nije logično da dobiješ uputnici od HZZO-a za sekundarni IVF i da ti ga oni plate a da se taj postupak ne računa u onih 6.

  22. #572
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Cure da li netko ima iskustva sa ovime: ako kupim clexane u ljekarni da li mogu na hzzo-u dobiti povrat novca za taj lijek?

  23. #573
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ali mi imamo pravo koliko hocemo na postupke ali na lijekove samo 6x zar nije tako bilo??
    znaci kakva je razlika između prirodnjaka , sek. ivf u drzavnim bolnicama i kod privatnika koji radi preko hzzo ?
    koliko njih je onda davno istrosilo tih 6x kad su isli na prirodnjake i sek. ivf ? ako se to broji u onih 6 besplatnih onda je to sr***
    jer peugeot meni nece hzzo placat lijekove u sek. ivf zasto bi mi onda racunao kao bes. postupak .....mozda ja grijesim ali tako mislim ima li netko tko zna 100%??

  24. #574
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da li netko ima iskustva sa ovime: ako kupim clexane u ljekarni da li mogu na hzzo-u dobiti povrat novca za taj lijek?
    mimi kako si ? jesi to u postupku ? sretno

  25. #575
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da li netko ima iskustva sa ovime: ako kupim clexane u ljekarni da li mogu na hzzo-u dobiti povrat novca za taj lijek?
    mimi ja sam clexane kupila preko u sloveniji,meni je blizu ilirska bistrica i jeftinije su nego tu i dobila na carini povrat poreza.tu sam pitala pa su mi rekle da nemam pravo

  26. #576
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Jesam. U dugom protokolu, danas 24. dan i na decapeptylima- Hvala ti!

  27. #577
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    gdje se moze uopce raspitat i saznat koliko smo ispucali besplatnih postupaka ??

  28. #578
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Problem je u tome što Petrova više ne izdaje te lijekove ako nisi iz zg nego šalje žene u njihove bolnice po mjestu stanovanja koje nemaju pojma o tome. Naravno da želim imati lijek čim prije moguće pa ću se možda morati sama skrpati u međuvremenu dok ne dobijem u nekoj bolnici lijek.

  29. #579
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    moja ginekologica je rekla kao da nemam pravo na ljekove dok se ne ustanovi trudnoća,kad se bude potvrdila onda ću dobivat-dala mi onaj bjeli recept da si do tada kupim

  30. #580
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Tako to obično bude u bolnicama, žene koje su trudne i imaju trombofiliju dobivaju lijek. Ali meni je moj mpo liječnik propisao drugačije

  31. #581
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    gdje se moze uopce raspitat i saznat koliko smo ispucali besplatnih postupaka ??
    To i mene zanima, radi one famozne štoperice

  32. #582
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    jer peugeot meni nece hzzo placat lijekove u sek. ivf zasto bi mi onda racunao kao bes. postupak .....
    Ajme više ne znam ni ja šta da mislim. Valjda se 6 postupaka konta u stimulirane. Pitat ću dr. slijedeći put kad odem.

  33. #583
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Ograničenje "6 puta" se odnosi na lijekove korištene u postupku, i to isključivo menopur i gonal, ne na sam postupak, na postupak nema ograničenja.

  34. #584
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    jezic mislim da se stoperica racuna '
    ja cu je radije kupit nego da zbog nje ( 300kn ) gubim 1x

  35. #585
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Ograničenje "6 puta" se odnosi na lijekove korištene u postupku, i to isključivo menopur i gonal, ne na sam postupak, na postupak nema ograničenja.
    Ja u slijedeći postupak idem sa femarom i sad sam se sitila da mi je dr. rekao da donesem uputnicu i da ću morat platit 600 kn za tablete.

  36. #586
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    jezic mislim da se stoperica racuna '
    ja cu je radije kupit nego da zbog nje ( 300kn ) gubim 1x
    Ja mislim da ne... Jel ima netko da zna sigurnu informaciju? I mene zanima....

  37. #587
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj peugeot206 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u slijedeći postupak idem sa femarom i sad sam se sitila da mi je dr. rekao da donesem uputnicu i da ću morat platit 600 kn za tablete.

    ?????
    Ne kužim sad više ništa. Jel se gonali i menopuri ne dobivaju kod liječnika koji vodim MPO postupak?

  38. #588

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    100% sigurno da štoperica OVITRELLE ne ulazi u tih 6 postupaka jer je na osnovnoj listi lijekova. Mene su na prvom aih uhvatili nespremnu i rekli u bolnici da se broji, i ja odlučila sama kupiti.
    Nakon što sam obavila aih, tražila sam na osnovnoj listi i našla ju, zvala u hzzo i rekli da pošaljem zahtjev za refundaciju sredstava, ali sam morala dokazati da mi je stvarno dana i da sam ju kupila imala sam r-1 račun i vratili su mi novce.
    Kada sam išla na sljedeće postupke u bolnici su mi dali i rekli da je hzzo konačno im poslo dopis u kojem stoji da se ovitrele ne naplačuje (to su slagali jer neke bolnnice su uračunavale u postupke a neke ne).


    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ne... Jel ima netko da zna sigurnu informaciju? I mene zanima....

  39. #589
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    To sam i mislila jer je tako bilo i kod mene. Imala sam AIH sa Klomifenima + štoperica. To se dakle ne računa u onih 6 besplatnih postupaka.

  40. #590

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i mislila jer je tako bilo i kod mene. Imala sam AIH sa Klomifenima + štoperica. To se dakle ne računa u onih 6 besplatnih postupaka.
    Ne računa se.

  41. #591
    miga24 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj ptica1 prvotno napisa Vidi poruku
    100% sigurno da štoperica OVITRELLE ne ulazi u tih 6 postupaka jer je na osnovnoj listi lijekova. Mene su na prvom aih uhvatili nespremnu i rekli u bolnici da se broji, i ja odlučila sama kupiti.
    Nakon što sam obavila aih, tražila sam na osnovnoj listi i našla ju, zvala u hzzo i rekli da pošaljem zahtjev za refundaciju sredstava, ali sam morala dokazati da mi je stvarno dana i da sam ju kupila imala sam r-1 račun i vratili su mi novce.
    Kada sam išla na sljedeće postupke u bolnici su mi dali i rekli da je hzzo konačno im poslo dopis u kojem stoji da se ovitrele ne naplačuje (to su slagali jer neke bolnnice su uračunavale u postupke a neke ne).
    Potpisujem. 100% se ne naplačuje i ne ulazi u 6 postupaka.

  42. #592
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a prije su cure govorile da se racuna pa su jadne i kupovale stopericu , ja sam jos uvijek zbunjena ....
    cudno mi je da ni moja ginicka a ni dr. mpo o tom nista ne znaju , a nije mala stvar da 1x izgubimo bezze , radije nesto sitno platit,
    uputnice nemaju nikakve veze s tim vec ono sto pise na uputnici

  43. #593
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj peugeot206 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u slijedeći postupak idem sa femarom i sad sam se sitila da mi je dr. rekao da donesem uputnicu i da ću morat platit 600 kn za tablete.
    pa zato jer se femara ne priznaje od hzzo , nije nikad , i taj postupak ti se ne bi trebao racunat u onih 6x

  44. #594
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja prosla 3 x aih i 3x ivf i jos uvijek nista ne znam.
    aih sam placala sama kod privatnika
    a svaki stimulirani ivf je isao preko hzzo

  45. #595
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj ptica1 prvotno napisa Vidi poruku
    100% sigurno da štoperica OVITRELLE ne ulazi u tih 6 postupaka jer je na osnovnoj listi lijekova. Mene su na prvom aih uhvatili nespremnu i rekli u bolnici da se broji, i ja odlučila sama kupiti.
    Nakon što sam obavila aih, tražila sam na osnovnoj listi i našla ju, zvala u hzzo i rekli da pošaljem zahtjev za refundaciju sredstava, ali sam morala dokazati da mi je stvarno dana i da sam ju kupila imala sam r-1 račun i vratili su mi novce.
    Kada sam išla na sljedeće postupke u bolnici su mi dali i rekli da je hzzo konačno im poslo dopis u kojem stoji da se ovitrele ne naplačuje (to su slagali jer neke bolnnice su uračunavale u postupke a neke ne).
    Potpisujem 100% sigurno. Štoperica se ne računa u to! Ja sam svojedobno vodila rat s Petrovom oko štoperice i računanja u postupak. Na kraju sam dobila dopis iz HZZO-a u kojem jasno piše da se štoperica OVITRELLE na računa kao jedan od lijekova na koje imamo pravo 6 puta. Ona je na listi osnovnih lijekova i bolnica ju je DUŽNA dati! Jedini lijekovi za koje vrijedi ograničenje su MENOPUR I GONAL.

    Meni su prvi put rekli da mi se računa kao jedan pokušaj ako mi oni daju štopericu. Bila sam još tad mlada i naivna pa sam im povjerovala, ali kasnije sam dolazila s tim dopisom HZZO-a u bolnicu i nikad me više nisu zaj..... po tom pitanju.
    Jedino što me zanima i na što nikad nisam dobila odgovor u Petrovoj je, jesu li mi iz evidencije brisali tu prvu zapisanu štopericu ili ne.

  46. #596
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj peugeot206 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u slijedeći postupak idem sa femarom i sad sam se sitila da mi je dr. rekao da donesem uputnicu i da ću morat platit 600 kn za tablete.
    femaru moraš platiti jer njena osnovna namjena nije liječenje u MPO. Ona se prvenstveno koristi u onkologiji i za nju ti tvoj ginekolog ne može napisatu uputnicu, nego samo specijalist onkolog. Zato se ona mora platiti.

  47. #597

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Pozdrav cure ! Prošla sam nekoliko prirodnih postupaka i sama si kupovala štopericu, a za neke imam R1 račun i mislim se obratiti HZZO-u.
    Zanima me što ste napisale u Zahtjevu za povrat troškova kupljenog lijeka pod točkom br.
    2. Razlog zbog kojeg ste lijek platili vlastitim sredstvima?

    hvala!!!!

  48. #598

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Razlog sam ja navela točno ono što su mi u bolnici rekli, a rekli su: DA OVITRELLE ULAZI U 6 POSTUPAKA ILI DA SI SAMA KUPIM AKO NE ŽELIM POTROŠITI BESPLATNI POSTUPAK. Što je naknadno utvrđeno da je LAŽ.

  49. #599
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    femaru moraš platiti jer njena osnovna namjena nije liječenje u MPO. Ona se prvenstveno koristi u onkologiji i za nju ti tvoj ginekolog ne može napisatu uputnicu, nego samo specijalist onkolog. Zato se ona mora platiti.
    Sad mi je jasno. Fala ti.

  50. #600

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Ja njih jednostavno nisam pitala nista kad su mi rekli da si sama kupim. tako su radile sve cure i takve su informacije kruzile (TKO MI JE KRIV STO SE NISAM BOLJE RASPITALA - zato ste mi vi od velike pomoci). u mojoj klinici su i doktori i sestre uvijek bili ljubazni i susretljivi i nekako mi je bed tako napisati. pretpostavljam da taj moj zahtjev odlazi u kliniku na uvid, a mislim se i dalje ljeciti kod njih.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •