Stranica 13 od 18 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #601

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Hvala na odgovoru Ptica1.
    Ja njih jednostavno nisam pitala nista kad su mi rekli da si sama kupim. tako su radile sve cure i takve su informacije kruzile (TKO MI JE KRIV STO SE NISAM BOLJE RASPITALA - zato ste mi vi od velike pomoci). u mojoj klinici su i doktori i sestre uvijek bili ljubazni i susretljivi i nekako mi je bed tako napisati. pretpostavljam da taj moj zahtjev odlazi u kliniku na uvid, a mislim se i dalje ljeciti kod njih.

  2. #602

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    ups!!!

  3. #603
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I ako im dolazi na uvid, ne brini, tvoji su novci, tvoja prava. i to ti nitko ne smije uzeti! Ovo je samo njima na sramotu da muzu od nas pišljivih 200-tinjak kuna a naplate si bome fine novce, nekih cca 5000 kn po postupku! A gdje odu ovi naplaćeni lijekove koje ti ne dobiješ možemo samo nagađati, jel' ? Zato traži svoja prava, ionako nas zdravstvo mjesečno jako puno košta!

  4. #604

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    U blizini Osijeka
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    I ako im dolazi na uvid, ne brini, tvoji su novci, tvoja prava. i to ti nitko ne smije uzeti! Ovo je samo njima na sramotu da muzu od nas pišljivih 200-tinjak kuna a naplate si bome fine novce, nekih cca 5000 kn po postupku! A gdje odu ovi naplaćeni lijekove koje ti ne dobiješ možemo samo nagađati, jel' ? Zato traži svoja prava, ionako nas zdravstvo mjesečno jako puno košta!
    Podržavam t e ne 100 % već 1000 %.
    Mi im nosimo uputnice za bolničko liječenje, a da li je ijeda od nas ikada ostala prenoćiti u bolnici.
    Ja iz slavonije putujem i put mi je skup i naporan, kada moram dan za danom ići na folikulometrije tko me pita gdje ću prespavati, koliko to platiti ili putovati, s tim da moram putovati s vlakom u 03:25 ujutro da bih stigla na folikulometriju, jer sa vlakom koji mi ide u 06:00 ne stignem do 09:00 u bolnicu.

    Kako nam to sve ne bi bilo stresno kada se borimo sa sa pravima i poslom i putovanjem... Kada kažu budi opušten ja se samo pitam kako uz sve te brige i probleme.
    Ja hvala Bogu imam poslodavca za poželiti jer mi za bolovanje i godišnji koje koristim kada idem na postupke ne prigovara i ne stvara probleme.

  5. #605
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Ovo je moje mišljenje. Ako idem preko HZZO-a -donesem uputnicu i plaćam samo femaru 600 kn , a ako idem privatno onda plaćam 4000-5000 kn. I prije sam bila mišljenja da čim doneseš uputnicu-taj postupak ti se računa preko HZZO-a. Ako sam preko HZZO-a i platim samo femaru-tko plaća ostatatk-HZZO, naravno!

  6. #606
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Košta sve, put, nočenje, hrana, a oni "ubiru" novac! A o živcima i umoru da ne pričamo...

  7. #607
    Richy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    248

    Početno

    Lijepi pozdrav!
    Malo sam čitala ove vaše postove, i moram priznati da se i ja mučim sa sličnim problemima...mada to još nije ništa u odnosu na ono što me tek čeka, jer tek od 11.mjeseca krećem u postupak!Ali već do sada sam potrošila dosta novaca, jer sam također putnica i ovisna sam o prijevozu i svemu ostalome...znate kako to već ide?!što se tiče postupaka, znači koliko sam shvatila 6 postupaka refundira HZZo??A ostalo, ako dotada ne uspije se plaća po postupku nekih 10-15.000 kn????da li sam u pravu??E baš smo jadne mi žene, što sve moramo istrpjeti,a pri tome ostati sabrane i normalno funkcionirati.I ja sam u malo nepovoljnoj situaciji što se posla tiče i slobodnog vremena...odlazak u Zagreb me dosta košta, s tim da još ne možeš dolaziti baš u to vrijeme kada bi trebala, a onda ti ostani smiren i opušten?!nemoguće...Kako to sve savladati i prebroditi staložen??

  8. #608
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Richy prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to sve savladati i prebroditi staložen??
    Ja sam krenula na yogu

  9. #609
    Richy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    248

    Početno

    Draga Snekice.....to je zasigurno pun pogodak!!I sama ću morati naći nešto poput toga, da malo opustim tijel o i misli...inače bih mogla eksplodirati od briga i nervoze

  10. #610
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    6 Postupaka plaća hzzo s tim da ako ideš u privatnu kliniku moraš se upisat na listu za postupak na teret hzzo-a.

  11. #611
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj peugeot206 prvotno napisa Vidi poruku
    6 Postupaka plaća hzzo s tim da ako ideš u privatnu kliniku moraš se upisat na listu za postupak na teret hzzo-a.
    ne kuzim ovo
    naravno da ce hzzo platit postupak kod privatnika ako je sklopio s njim ugovor,
    ali ako nema lijekova, sta onda ima to veze sa onih 6x , samo se vrtimo u krug i nikako da rijesimo ovo
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 08.10.2011. at 16:36

  12. #612
    peugeot206 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    101

    Početno

    Ipak je točno ono šta sam pretpostavljala - kad doneseš uputnicu-ideš preko HZZO-a.
    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    ne kuzim ovo
    ali ako nema lijekova, sta onda ima to veze sa onih 6x , samo se vrtimo u krug i nikako da rijesimo ovo
    Ne razumin te...U kojem to postupku nema lijekova?

  13. #613
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Richy prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Snekice.....to je zasigurno pun pogodak!!I sama ću morati naći nešto poput toga, da malo opustim tijel o i misli...inače bih mogla eksplodirati od briga i nervoze
    Vjeruj mi pomaže, ako niš drugo mozak na pašu 1,30h!

  14. #614
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj peugeot206 prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak je točno ono šta sam pretpostavljala - kad doneseš uputnicu-ideš preko HZZO-a.

    Ne razumin te...U kojem to postupku nema lijekova?
    pa ne racunaju se prirodnjaci i sek. ivf , femara postupak i klomifenski ...
    naravno da ides preko hzzo kad doneses uputnicu mora netko platit sam postupak privatniku i to kosta
    ali i dalje mislim da se ne racuna postupak bez gonala i menopura u onih 6x

    zar nitko ne moze odg. ovdje tko je vec prosao kod privatnika jedan od ovih postupaka, bez navedenih lijekova , jer ni ja ni ti nismo jos prosle pa da znamo 100%

  15. #615
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Crvenkapice ne racuna se...vec je spomenuto gore, malo višlje.

  16. #616
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Vezano uz upit o pravu na broj postupaka potpomognute oplodnje iznosimo da se "ograničenje" broja postupaka potpomognute oplodnje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja odnosi se isključivo na broj pokušaja u kojima su korišteni lijekovi za stimulaciju ovulacije s Liste lijekova Zavoda, a ne i na sam postupak medicinske oplodnje.
    Dakle, ograničenje se veže samo uz smjernicu iz Liste lijekova Zavoda pod brojem 42, a koja se odnosi na primjenu lijekova menotropin (FSH+LH) i folitropin alfa, te koja glasi: do šest pokušaja, a nakon svakog poroda ostvaruje se pravo na dodatnih 6 pokušaja.
    Slijedom rečenog, ukoliko u postupku potpomognute oplodnje ne koristite lijekove za stimulaciju ovulacije s Liste lijekova Zavoda na koje se ograničenje odnosi, broj postupaka potpomognute oplodnje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja nije ograničen.



    Ograničenje se odnosi SAMO na one postupke u kojima se koristi gore podcrtano, dakle ako koristiš gonale ili menopure (bez obzira koliko ih koristiš) na račun HZZO-a, ako ne koristiš (a ne koristiš u postupku s odmrznutim j.s.) ni menopur ni gonal, onda to ne ulazi kao jedan od šest besplatnih postupaka.

    evo ovo sam nasla na jednoj temi , znam strasna da se ne racuna jer bi bilo ajme, ali mislim da peugeot ne kuzi

  17. #617

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    sve razumin ali opet ništa nerazumin
    crvenkapice ja kako mogu razumit:ti si platila 3AIH,a 3 IVF si radila kod privatnika i bili su priko hzzo.znači da su ti ostala još 3 besplatna pokušaja.jeli tako ili???

    ja sam kod privatnika tj.kod Cito imala 2 IVF i oba su išla priko hzzo. U oba postupka sam išla samo sa femarom(femaru sam naravno sama kupila),a od njih sam dobila cetrotide,ovitrele i brevactid).i to mi se računa kao da sam ispucala 2 besplatna pokušaja.jeli tako??

  18. #618
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba. Za postupke MPO se upisuje sifra oslobadjanja od placanja br. 69.
    Znači, dovoljno je reći dr. za šifru 69?
    Griješim li ako mislim da nas je zeznula kad je davala uputnicu za supruga za nalaze hepatitisa i HIV-a koji se moraju vaditi prije MPO? Napisala je to pod sistematski pregled?!, a kako suprug nema dopunsko platio je participaciju. Sad idemo dalje, na IUI pa mu treba uputnica za spermiogram (neće raditi spermiog., nego za obradu prije postupka) i ne bih htjela da opet moramo nešto platiti, a radi se o MPO.

  19. #619
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    šifra oslobođenja participacije 69
    šifra dijagnoze - muška neplodnost N46
    šifra dijagnoze - ženska neplodnost N97

    Tako nama uvijek pišu na uputnice. I nikad još nismo platili ništa.

  20. #620
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    sve razumin ali opet ništa nerazumin
    crvenkapice ja kako mogu razumit:ti si platila 3AIH,a 3 IVF si radila kod privatnika i bili su priko hzzo.znači da su ti ostala još 3 besplatna pokušaja.jeli tako ili???

    ja sam kod privatnika tj.kod Cito imala 2 IVF i oba su išla priko hzzo. U oba postupka sam išla samo sa femarom(femaru sam naravno sama kupila),a od njih sam dobila cetrotide,ovitrele i brevactid).i to mi se računa kao da sam ispucala 2 besplatna pokušaja.jeli tako??
    ne računa ti se u besplatne pokušaje. u besplatni pokušaj se računaju samo postupci u kojima koristiš Gonal ili Menopur.

  21. #621
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    šifra oslobođenja participacije 69
    šifra dijagnoze - muška neplodnost N46
    šifra dijagnoze - ženska neplodnost N97

    Tako nama uvijek pišu na uputnice. I nikad još nismo platili ništa.
    Hvala ti, Snekica! Baš me zanima da li će me dr. blijedo gledati kad joj kažem za N46 .

    p.s. Vidim da si i ti u Ri, sretno nam!
    Posljednje uređivanje od phiphy : 21.10.2011. at 09:47

  22. #622
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    sve razumin ali opet ništa nerazumin
    crvenkapice ja kako mogu razumit:ti si platila 3AIH,a 3 IVF si radila kod privatnika i bili su priko hzzo.znači da su ti ostala još 3 besplatna pokušaja.jeli tako ili???

    ja sam kod privatnika tj.kod Cito imala 2 IVF i oba su išla priko hzzo. U oba postupka sam išla samo sa femarom(femaru sam naravno sama kupila),a od njih sam dobila cetrotide,ovitrele i brevactid).i to mi se računa kao da sam ispucala 2 besplatna pokušaja.jeli tako??
    da radila sam 3 AIH platila,
    3 IVF - ali jedan na SD , i dva preko hzzo u CITA , oba sa menopurima i onda se racuna, po mome misljenju ja imam jos pravo na 4x , sad idem na sek. ivf opet u CITU nema lijekova, tako da i dalje ostaje 4 x
    tako ja racunam

    ti si radila preko hzzo ali nisi koristila gonale ni menopure , onda nisi ni ispucala ta 2x , ne znam kako se racunaju cetrotidi , eto stoperica, neki dan saznala, da se ne racuna , brevactid isto ne znam
    nisi njih pitala u cita?

  23. #623
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, Snekica! Baš me zanima da li će me dr. blijedo gledati kad joj kažem za N46 .

    p.s. Vidim da si i ti u Ri, sretno nam!
    moja ginićka to zna, ali svaki put kad mi treba neka uputnica za MM doktorici opće prakse govorim koja šifra je za m.nepl. i redovno se smijemo kako ja znam a ona ne
    Da, sretno nam!

  24. #624
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    šifra oslobođenja participacije 69
    šifra dijagnoze - muška neplodnost N46
    šifra dijagnoze - ženska neplodnost N97

    Tako nama uvijek pišu na uputnice. I nikad još nismo platili ništa.
    a gle kod mene je islo ovako , zadnji put je bio problem kad sam markere vadila , iako pise sifra i imam dopunsko kazu moram platit,
    isto sam jednom platila briseve iako pise sifra, a jednom su me i zbog vađenja hormona tlacili da platim a ja namjerno nisam pokazala dopunsko, jer sam htjela da prizna sifru 69 i na kraju sam pokazala dopunsko ....e sada nemam ni dopunsko (isteklo) i mislim se dali da ga vadim

  25. #625
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    crvenkapica, na svoju dijagnozu oslobođena si plaćanja participacije i točka. Ne plaćaš ništa (to je uvedeno unatrag 2 i po godine).

  26. #626
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    moja ginićka to zna, ali svaki put kad mi treba neka uputnica za MM doktorici opće prakse govorim koja šifra je za m.nepl. i redovno se smijemo kako ja znam a ona ne
    Da, sretno nam!
    Juhuuu, dobili smo N46 i 69. Kako si me uputila, tako ja sestri izreferirala, dr. napisala uputnicu po uputi! Odlično!

  27. #627
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    molim vas da me uputite kome da se obratim ili mi neka od vas može odgovoriti.

    Hitna služba po novoj reformi više nije dužna davati mi injekcije. Moja doktorica opće prakse je na godišnjem a doktorica opće prakse u mjestu u kojem živim (ali joj ne pripadam kao pacjent) želi mi pikanje naplatiti 15 kn po injekciji.
    znači,decapeptiyl i gonal - 30 kn.
    Kakva su moja prava ?

    nije mi stalo do 60 kn koliko ću potrošiti dok se moja doktorica ne vrati nego se radi o principu. Dosta mi je vozanja i prelaženja preko mnogo toga.
    Posljednje uređivanje od skandy : 07.11.2011. at 15:59

  28. #628
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    neznam kakva su nam prava, nisam imala problema s time. Možda doktorica koja je u drugoj smjeni, ili koja mjenja tvoju dr. Ali, želim ti dati savjet da se pokušaš sama bockati, ne zbog naplate, ne zbog raznih doktora i njihovih nebuloza, već zbog svoje komocije. Mene manje peče od kad si sama dajem injekcije, proživjela sam! Ne moram nigdje juriti, nikoga obavezivati... Jedino MM bježi iz kuće kad vadim pribor
    Sretno!

  29. #629
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Snekica, nakon niza godina bockanja došla sam tek do faze da pikam mandarinu i mogu ti reći da mi ni sa njom ne ide .
    Ne mogu toliko riskirati jer postoji mogućnost da se onesvjestim u sred čina a od muža tek onda nikakve koristi :D

    Još 10-tak dana ću se nekako snaći za bockanje ali i potruditi saznati da li mi je dotična smjela naplatiti

  30. #630
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    A, znači, nije samo MM da giba nalijevo?!

  31. #631
    kockica1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    151

    Početno

    molim vas cure za pomoc,ja sam dobila bolovanje na sifru N98(komplikacije u mpo trudnoci) neke cure pisu da su odmah s tom sifrom pod hzzo isle,a meni moja dr.neda pod hzzo vec pod poslodavca.
    ona kaze da ja nemam pravo. pa molim vas ako tko zna da mi odgovori

  32. #632
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    nakon pozitivne bete moja dr. mi je odmah drugi dan otvorila bolovanje pod N98

  33. #633

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Dva puta kada sam imala biokemijsku, oba puta sam išla na komplikacije u trudnoći i naravno na teret HZZO!!!

  34. #634
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    Citiraj kockica1 prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas cure za pomoc,ja sam dobila bolovanje na sifru N98(komplikacije u mpo trudnoci) neke cure pisu da su odmah s tom sifrom pod hzzo isle,a meni moja dr.neda pod hzzo vec pod poslodavca.
    ona kaze da ja nemam pravo. pa molim vas ako tko zna da mi odgovori
    N98 nije šifra za komplikacije u mpo trudnoći nego za komplikacije vezane uz mpo. tako da ti koliko ja znam na tu šifru ne može otvoriti GO bolovanje nego samo AO. ali nakon pozitivne bete bi ti dr trebala promijeniti šifru dijagnoze u komplikacije u trudnoći (tipa O20, O21) i onda ti sa tom šifrom dijagnoze otvara GO bolovanje koje ide na teret HZZO-a.
    nadam se da sam bar malo pomogla .
    Posljednje uređivanje od kitty : 21.11.2011. at 20:14

  35. #635
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    kako kitty kaže sve nakon pozitvne bete je pod šifru trudnoće i na teret hzzo-a a ne poslodavca,ako ti još nije beta ne može te vodit kao trudnicu. Imala sam 4 AIH i 2 IVF i oba su išla na teret poslodavca,a tek nakon hematoma u trudnoći na teret hzzo-a. Ako ti je frka velika kombiniraj sa godišnjim.

  36. #636
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    E, to nakon trudnoće neznam, još mi nije trebalo

  37. #637
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Da li imamo pravo na bolovanje nakon AIH (inseminacije)? Tko odobrava bolovanje, ginekolog ili dr. opće prakse? Meni je dosta baš taj dan, ostala bih doma ako mi se pogodi inseminacija u radne dane...

  38. #638
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Trebali bi imati pravo, a otvara ga dr. opće uz preporuku soc. gin. Ako se ne varam.

  39. #639

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ćao cure! Molim vas za pomoć!!!
    Muž i ja smo se odlučili ići na umjetnu oplodnju sa spermom anonimnog donora, jer njegov spermiogram ne valja.
    S obzirom da ovog nema u RH, moramo ići van. Zvala sam HZZO i rekli su mi da pošaljem zahtjev za liječenje u inozemstvu, koji ispunjava i ovjerava dr. specijalist. S obzirom da je većina djelatnika u takvim službama jako škrta na riječima i "nemaju vremena", dobila sam jako malo informacija.

    1) Zanima me da li netko od vas zna da li taj zahtjev može ispuniti i ovjeriti moj ginekolog ili moram ići baš kod nekog dr. u neku kliniku, gdje se rade umjetne oplodnje?

    2) Što im, osim mojih i muževih nalaza, sve trebam poslati?

    3) Koliko otprilike traje da se dobije odgovor od HZZO-a?

    4) Rekli su mi da HZZO određuje termin?! Jeli to istina? Dali oni odrede baš točan termin ili odobravaju postupak u nekom razdoblju?

    Nama je ovo sada prvi put da smo uopće krenuli u sve ovo, sve nam je nepoznato i novo...
    Pronašala sam kliniku u kojoj to želim obaviti (u Minhenu), s njima sam se čula, sve su mi objasnili, čak su mi poslali ugovore da ih pročitam i vidim da li nam sve odgovara... to je stvarno brzo išlo, ali kako mi se čini da me već sada naša birokracija dosta usporava

    Bila bi vam jako puno zahvalna na informacijama... svaka informacija mi dobro dođe.

  40. #640
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Poštovana, vezano uz upit o korištenju lijeka Cetrotide u postupku IVF-a upućujemo Vam sljedeći odgovor. Lijek Cetrotide nalazi se u Osnovnoj listi lijekova, te se koristi za prevenciju prerane ovulacije, a ukoliko je korišten u prirodnom ciklusu (bez hormonske stimulacije) ne ulazi u šest pokušaja. S poštovanjem, Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje

  41. #641
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovana, vezano uz upit o korištenju lijeka Cetrotide u postupku IVF-a upućujemo Vam sljedeći odgovor. Lijek Cetrotide nalazi se u Osnovnoj listi lijekova, te se koristi za prevenciju prerane ovulacije, a ukoliko je korišten u prirodnom ciklusu (bez hormonske stimulacije) ne ulazi u šest pokušaja. S poštovanjem, Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
    ovo me zanimalo radi polustim. postupaka kada same nabavimo (menopur ili gonal) jer eto ja nisam mogla nabavit cetrotide a skup mi je za kupit ga

  42. #642
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    gdje sve privatno mogu ići a da se može preko hzzo-a...?!

  43. #643
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    cito Split i IVF poliklinika

  44. #644
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    pirica, hvala! znači, po sadašnjim pravilima cetrotide bi se pdo normalno trebao dobivati u polustimuliranim postupcima u bolnicama, isto kao što ide i štoperica? ne znam da se doktori baš potrgaju da daju cetrotide... ima li koja cura da je dobila u bolnici cetotide u polustimuliranom postupku?

  45. #645

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    cure znate što se meni čini! bolnica dobije određenu količinu lijekova, koja im naravno nije dovoljna za sve pacijentice (znamo koje su liste čekanja), pa ih daju samo onima koje su u ful stimuliranom postupku. za ostale, koje su u prirodnom tj polustimuliranom nemaju, iako imaju na to pravo (ali ne dobiju dovoljno). to je, čini mi se, još jedna velika rupa u zakonu!!!!! propišu nešto, a onda ne omogućavaju da se to provodi!!!!!!!!!!
    Posljednje uređivanje od applepie : 28.02.2012. at 16:31

  46. #646

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    e da i još
    Posljednje uređivanje od applepie : 28.02.2012. at 16:33

  47. #647
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    pirica, hvala! znači, po sadašnjim pravilima cetrotide bi se pdo normalno trebao dobivati u polustimuliranim postupcima u bolnicama, isto kao što ide i štoperica? ne znam da se doktori baš potrgaju da daju cetrotide... ima li koja cura da je dobila u bolnici cetotide u polustimuliranom postupku?
    ja sam ga dobila na vv (ali tada sam dobila i menopur), a ovo me zanimalo jer imam menopur pa bi sad da mi ne ide preko hzzo

  48. #648
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    cure, nemam vremena tražiti info pa pliz pomagajte... prijateljica ima problem s ginekologom - odbija joj napraviti briseve i test na HPV bez obzira na stalne tegobe i potvrđen HPV kod partnera. čini mi se da sam tu negdje pročitala da svaka zena ima pravo na 1 papu i briseve jedan put godišnje? ili se to samo odnosi na dijagnozu neplodnosti?

    hvala!!!

  49. #649

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    frka, koliko je meni poznato svaka žena ima pravo jedan put godišnje raditi papa test i briseve.
    ako su ne daj bože nekakvi zdravstevni problemi u pitanju, onda se može raditi i više puta godišnje... ja sam prije 6 godina imala rak grla maternice, operirana sam, tek su nakon toga otkrili da mi je HPV pozitivan, i išla sam pune 4 godine svaka 3 mjeseca na papa test, nikad nisam imala nikakvih problema.
    to što joj njen ginekolog ne želi napraviti papu i briseve vjerojatno je to samo do njega... neka mijenja ginekologa ili nek ode privatno ako već ima zdravstvenih problema

  50. #650
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    cure, nemam vremena tražiti info pa pliz pomagajte... prijateljica ima problem s ginekologom - odbija joj napraviti briseve i test na HPV bez obzira na stalne tegobe i potvrđen HPV kod partnera. čini mi se da sam tu negdje pročitala da svaka zena ima pravo na 1 papu i briseve jedan put godišnje? ili se to samo odnosi na dijagnozu neplodnosti?

    hvala!!!
    svaka žena ima pravo na te pretrage,a koliko sam upoznata to i promoviraju da žena ide na te pretrage da bi se smanjio rak gtrlića maternice i njegova nadaj Bože smrtnost...pa stoga preporučujem da PRIJAVI tog ginekologa!!!
    ni jedan liječnik NE SMIJE odbiti liječenje svog pacijenta....to im je zakonom zabranjeno....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •