Stranica 15 od 18 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #701
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    nebi trebalo jer je N97 neplodnost općenito a N98 vezano za oplodnju ja svojoj dr kazem koju da pise a ima i ona ispred sebe šifrarnik
    Posljednje uređivanje od laky : 25.09.2012. at 12:53

  2. #702
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni je prvi puta rekla da mi ne moze dati dulje od 2tj. Sad bas gledam po netu da dodem zeni s argumentom.

    Trazim dal se stvarno N98 daje i prije punkcije,da joj znam reci

  3. #703
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Molim pomoć, idem u postupak i zanima me da li se račpunaju prijašnji postupci ili sada ponovno se broji od početka?

  4. #704
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Broji se ispočetka.

  5. #705
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Hvala.

  6. #706

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Kada se ide van na oplodnju sa donorom po kojem kriteriju odreduje hzzo o davanju lijekova za stimulaciju?

  7. #707
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Meni moja Dr. Danas kaže da od 1.12.2012 g. -sve što je vezano za ginekološke probleme,općenito sve u vezi ginekologije da su za bolovanja zaduženi izabrani ginekolozi a ne doktori opče prakse.
    Znači od sutra nam bolovanja za MPO otvara i zatvara ginekolog.
    Posljednje uređivanje od corinaII : 30.11.2012. at 19:32

  8. #708
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    A ja bila kod svog ginekologa i veli da nema pojima o tome...

  9. #709
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Citiraj ARIANM prvotno napisa Vidi poruku
    A ja bila kod svog ginekologa i veli da nema pojima o tome...
    Kod moje ginekologinje na ulaznim vratima od ordinacije isto piše da je od 1.12 ona tj. ginekolog zadužen za bolovanja vezanih uz ginekologiju. Eto kako naše zdravstvo funkcionira i koliko su ginekolozi informirani.

  10. #710
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Žalosno,al tako je.

  11. #711
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Mislim da je tako od 01.12.2012. mei je to sad prije par dana rekla dr opće prakse kad sam išla po doznake, da po slijedeće vjerojatno idem kod ginekologa, ali ako se nešto promjeni da će mi javiti.

  12. #712
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Bilo je to još davno u vijestima
    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/h...bolovanje.html

  13. #713
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Znam da je bilo u vijestima i ja tako rekla svom ginekologu i on kaže da nema pojma i još doda kako bi mu samo još to falilo...ja ću oko 7.12 morat na komisiju-kamo da onda nosim papire-njemu ili dr. opće prakse koja mi je otvorila bolovanje?

  14. #714
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Pošalji upit na hzzo

  15. #715

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cure, molim vas savjet. Naime, do sada sam si uvijek plaćala dopunsko, ali ako sada kada sam trudna mogu imati sve besplatno bez dopunskog ( preglede, bolničko liječenje, lijekove, fragmine....) što mislite da prestanem plaćati dopunsko? Ili pak bez dopunskog ne mogu imati sve bespaltno, pa da ga ipak i dalje plaćam? Kakva su vaša iskustva u trudnoći bez dopunskog, jestel morali išta plaćati?Napominjem, da mi se trudnoća vodi pod visokorizičnu, te da ću puno proboraviti u bolnici.

  16. #716
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sve što je vezanu uz trudnoću osolobođeno je plaćanja participacije.

    ali, ako npr. ideš na okulistički pregled (ili nešto drugo što nije povezano sa trudnoćom) platit ćeš participaciju ako nemaš dopunsko.

  17. #717
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mury, nemam ni ja dopunsko, evo inesz sve zna
    ako se otvara bolovanje za komplikacije, sta se dogodi s godisnjim? propadne? ili se moze zatvorit bolovanje pa koristit godisnji?

  18. #718
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Mury ja bi ipak nastavila plačati dopunskog ako ga več do sad plačaš, nadam se da ti ništa extra neče trebati ali nikad se ne zna. Nisu neki veliki novci 80-tak kuna mjesečno pa ja računam bolje neka ga imam.

  19. #719
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    da li se moze prekinut placat dopunsko, to je na ugovor od godinu dana?

  20. #720
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    da li se moze prekinut placat dopunsko, to je na ugovor od godinu dana?
    Mislim da se ne može prekinuti prije isteka osiguranja. Zavod svoja potrazivanja prisilno naplacuje sudskim putem.

  21. #721
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    mury, nemam ni ja dopunsko, evo inesz sve zna
    ako se otvara bolovanje za komplikacije, sta se dogodi s godisnjim? propadne? ili se moze zatvorit bolovanje pa koristit godisnji?
    Mislim da mozes prekinuti komplikacije, iskoristiti godisnji i onda se vratiti na komplikacije. Samo je vazno da ti godisnji ne prelazi 30 dana (kalendarskih) jer inace moras ponovno predavati prosjek place.

  22. #722
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nemojte platiti mjesec dva, i oni onda raskidaju ugovor jedino traze zaostatke. MM je zaboravio reci da nije platio, pa nisam ni ja i za dva mjeseca su poslali dopis u kojem raskidaju ugovor i traze zaostale dvije rate sa kamatama.

  23. #723
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Ja sam isto prije par godina zaboravila platiti jednu ratu od 130kn mislim i apsolutno nikakvu obavjest ni opomenu nisam dobila a onda nakon više od 2g dođe da sam dužna ratu plus kamate plus troškovi odvjetnika nekih 600tinjak kn.

  24. #724
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte platiti mjesec dva, i oni onda raskidaju ugovor jedino traze zaostatke. MM je zaboravio reci da nije platio, pa nisam ni ja i za dva mjeseca su poslali dopis u kojem raskidaju ugovor i traze zaostale dvije rate sa kamatama.
    Koja je svrha onda toga? Opet moras platiti zaostatke do isteka ugovora plus kamate plus eventualno troskove opomene. Onda je jednostavnije placati dopunsko do isteka ugovora, a onda jednostavno ne sklapati produljenje, odnosno novi ugovor.

  25. #725
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Evo strategija me pretekla. Da, zaboravila sam navesti eventualne sudske troskove.

  26. #726

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Hm, vidit ću još u HZZO...jer plaćala sam dopunsko 130 KN (taman mi plaća mašila 5000 za malo), pa mi sad bezveze opet plaćat 130 kn, da bar mogu 80 kn. U svakom slučaju, hvala na preporukama.

  27. #727
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    mury, nemam ni ja dopunsko, evo inesz sve zna
    ako se otvara bolovanje za komplikacije, sta se dogodi s godisnjim? propadne? ili se moze zatvorit bolovanje pa koristit godisnji?
    možeš prekinuti komplikacije, iskoristiti godišnji i onda se vratiti na komplikacije. samo pazi da ti broj kalendarskih dana godišnjeg ne prelazi 30 dana. dr ti nakon godišnjeg otvara tzv. nastavno bolovanje, pod istom šifrom kao što je bilo i ono prije godišnjeg.
    nikako nemoj koristiti godišnji između komplikacija i porodiljnog (ovo je bio moj plan pa su mi u hzzo rekli da to nikako ne radim) jer ćeš onda morati ponovo nositi R1 obrazac pa bi ti se moglo dogoditi da ti porodiljnu naknadu preračunaju kao minimalnu. i ne pitaj zašto je to tako jer ni ja nisam baš najbolje shvatila, samo znam da nikako nije pametno koristiti godišnji između komplikacija i rodiljnog (ima neke veze s šiframa vrste bolovanja).

    evo, na ovoj temi sam se ja raspitivala o tome.

  28. #728
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    cek, ja sam mislila koristit godisnji izmedju komplikacija i komplikacija, ne kad rodim, zasto bi poklonila drzavi puno godisnjeg sto mi ostao, a placen je puno vise od komplikacija, zasad se jos drzim s godisnjim, nisam na bolovanju, al ovo pitam ako cu morat otvarat bolovanje

  29. #729
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sad sam skuzila prvi dio odgovora, thanks

  30. #730
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nama se to slucajno dogodilo, odmah je mm novu policu otvorio, medjutim oni sada imaju shemu da ukoliko 10 kasni uplata salju opomenu a vec sa slijedecim kasnjenjem prekidaju ugovor. Samo kamate naplacuju. Ja sam kasnije skuzila da puno ljudi na taj nacin prekida. Nama se ta kartica isplatila u puno navrata, posebice kod lezanja u bolnici.

  31. #731
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jesu li krenuli ginekolozi sami otvarati bolovanja?

  32. #732
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li krenuli ginekolozi sami otvarati bolovanja?
    da,od 1.12. meni jučer rekla moja dr opće prakse....pročitala mi članak o tome....

  33. #733
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hvala

    Ma pitam nevezano, zbog užasnih bolova od menge sam otišla s posla, pa idem do ginićke popodne. Valjda može onda ona srediti bolovanje

  34. #734
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    pripremam se za hsg, ako uspijem jer mi je ob pula odbila napraviti pregled...zanima me, ako netko zna, da li taj dan mogu dobiti bolovanje možda? jer neću moći dobiti slobodan dan, a ne znam kako će proći pregled.

  35. #735

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    romi, ja sam otvorila taj dan bolovanje, jer stvarno nisam mogla ići na posao zbog bolova, pa mislim da ti ne bi smjeli praviti oko bolovanja problem

  36. #736
    ivanais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    57

    Početno

    bok cure imam jedno pitanje!

    naime trebali bi krenuti u poliklinuku na postupke, ja imam i zdravstvenno i dopunsko međutim moj m. (nismo vjenčani) nema zdravstveno uopće jer je nako otkaza na prošlom poslu otišao direktno u njemačku a nije se prijavio, kad se vratio rekli su mu da je prošlo 30 dana i da se nemože više prijaviti nego da će zdravstveno dobiti tek kad se ponovo zaposli, s obzirom da je sad to sskoro pa nemoguća misija zanima me da li nam je moje zdravstveno dovoljno ili ga i on mora imati.

    Znam da si je sam kriv za svoju nemarnost ali što ćemo sada

  37. #737
    Evelyn73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    68

    Početno

    Bok cure! Na cuvanju sam trudnoce od 1.12. i sada razmisljam da li da se vratim na posao na 2-3 mjeseca, do otvaranja porodiljskog.
    Ako sam dobro razumjela, nakon 6 mjeseci se naknada smanjuje na nekih 1.600 kn. Da li to znaci da, ako ne odem raditi i nakon cuvanja nastavim s porodiljskim, nakon 6 mjeseci (u mom slucaju to bi bilo od 1.6.) do kraja porodiljskog, imat cu naknadu 1600 kn? Ili se ova faza bolovanja / cuvanja trudnoce ne broji?

  38. #738
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod čuvanja trudnoće max nakada je 4250kn (mislim da je taj iznos), jer je to bolovanje.
    Kad rodiš, imaš 6mj punu plaću, i drugih 6 mj taj minimalac (valjda 1600, nisam sigurna)

    Ali dok ne rodiš, tih četiri tisuće ti je garantirano (tj. manje ako ti je plaća manja)

  39. #739
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    vrci, drugih 6 mjeseci je ili 2600 ili 1600, to ovisi o visini place
    evelyn, komplikacije ne ulaze u prosjek za porodiljski, ja sam se nakon par dana komplikacija vratila radit, a sad koristim godisnji pa onda komplikacije do 42 dana prije termina, al ako ti je preporuceno mirovanje, a placa ti je blizu 4250, razmisli

  40. #740
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ivanais, ne znam u kojoj ste fazi postupka? jeste obavili markere na sp.prenosive bolesti? to cete morat platit za muza, ili do tad mozda stignete rijesit zdravstveno, mozda vas traze i novi spermiogram, tebi za ovo nije potrebno dopunsko

  41. #741
    Evelyn73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala na odgovoru! Ja se sada dobro osjecam i sve je ok, a problem je sto inace nisam prijavljena na punu placu pa stvarno puno gubim jer mi ni naknada sa HZZO nije i nece biti kao nekom tko je normalno prijavljen Tjesi me sto je to ipak manje bitno.
    Malo sam ljuta, ali bit cu bolje kad vidim svog pisonju iduci tjedan na UZV
    mare41, ti uopce ne spavas nocu? Moj mjehur me zadnjih dana alarmira tek poslije 5 ujutro.

  42. #742
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    mislim da bi se ugovor za dopunsko trebao dat prekinut jer kad sam ostala bez posla sam to jednom napravila,al ne znam kako to ide u trudnoči,ali si bolje plačaj dopunsko jer ti može za nešto dr trebat

  43. #743
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da su trudnice oslobođene participacije za sve vezano uz trudnoću (pa im nije za to nužno potrebno dopunsko). Nekad sam tako nešto čula, ako se nije promijenilo

  44. #744
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    je, vrci, za sve sto je vezano za trudnocu, a nisu od onog sto nije u vezi s trudnocom

  45. #745
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    je, vrci, za sve sto je vezano za trudnocu, a nisu od onog sto nije u vezi s trudnocom
    Točno, ako npr slomis nogu i nemaš dopunsko morat ćeš platiti.
    A sto se tiče komplikacija meni su objasnili ovako- ako si na komplikacijama onda ti se vise ne isplati vratiti na posao jer će ti u tom slučaju i te komplikacije ući u prosjek 6 plaća. Zato ću ja sad prvo iskoristiti cijeli GO, onda komplikacije i s komplikacija na porodiljni

  46. #746
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    gabi, znas zasto? jer naknada s hzzo-a nije vidljiva na placi, nego sjedne kao doznaka, meni je taj mjesec bila manja placa na papiru za prosjek za tih 5 dana bolovanja i to mi tako manje ide u prosjek, al u svakom slucaju neusporedivo s tim da se nisam vratila radit

  47. #747
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Citam da ste punom parom u naknadama! Imam i ja pitanje: godinu dana sam na stazu,ali bez ikakve naknade! Koliko imam pravo na komplikacijama za dobiti? Jer ak racunaju prosjek zadnjih par mj.,dobila bum nista! Ako mi se posreci da uspije postupak,da znam kaj
    Me ceka(0 kn ili barem nesto malo?)

  48. #748

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    30

    Početno

    A kakva su prava nezaposlenih trudnica? :/

  49. #749
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    znam da imaš pravo na 1600 do prve godine djeteta,a za prije ne znam

  50. #750
    Stena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    247

    Početno

    To sam kopirala s jedne stranice,pa ako sam kome pomogla...

    vezano uz upit o pravu na broj postupaka potpomognute oplodnje iznosimo da se "ograničenje" broja postupaka potpomognute oplodnje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja odnosi isključivo na broj pokušaja u kojima su korišteni pojedini lijekovi za stimulaciju ovulacije s Liste lijekova Zavoda, a ne i na sam postupak medicinske oplodnje.
    Tako je samo uz lijekove menotropin (FSH+LH) i folitropin alfa navedena smjernica "Do šest pokušaja stimulacije, a nakon svakog poroda ostvaruje se pravo na dodatnih 6 pokušaja".

    Dakle, ukoliko se u postupku potpomognute oplodnje ne koristite lijekovi za stimulaciju ovulacije s Liste lijekova Zavoda na koje se ograničenje odnosi, broj postupaka potpomognute oplodnje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja nije ograničen.

    S poštovanjem,
    Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •