Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #301
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    E draga vidjela je ona da si ti siroke ruke pa rekla ajmo probati mozda upali. Evo ti sada nove misije kad odes kod gin. upozoravati cure da se dobro raspitaju o svojim pravima prije nego ostanu opeljusene.

  2. #302
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Crvenkapice ja sam sutra u Zagrebu na 1 pregledu. Dobila sam uputnicu i putni nalog bez da sam išta pitala.No međutim, za pregled ti sigurno ne treba pratnja, ali MM je od svog dr opće prakse dobio uputnicu za spermiogram i putni nalog. Usput samo da vam kažem meni je Osijek najbliži mpo centar,a dobila sam putni nalog i to bez pitanja.

  3. #303
    mimimuc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    tako blizu a tako daleko
    Postovi
    207

    Početno

    kod moje gin. je situacija takva da ima ugovor s hzzo-om tek3 mj. i još joj neke pacijentice ne priznaju tj.skidaju s popisa, pa ne dobiva dovoljno love tj. nema zalihe na računu pa tako i nemože platiti nama pikice .
    Naručuje ih samo ako mi same platimo pa nam vrati lovu kada njoj hzzo vrati.Vračaju lovu za 2-4 mjeseca privatnicima koji imau ugovor ,a onima koji su u sklopu domova zdravlja nekad i ranije-3tj.-2mj.
    Neki dan je zvala hzzo i rekli su joj da možda više ni nebudu vračali nego ćemo sami naručivati pa tražiti povrat ili će to riješavati bolnice . Svako daje drugačije informacije- u hzzo-u, ovisno koga dobiješ na telefon.

  4. #304
    mimimuc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    tako blizu a tako daleko
    Postovi
    207

    Početno

    ... a moj bivši ginić me tražio da sama podmirim 50% cijene samo tako mi može naručiti, naravno bez da mi vrati lovu , naravno rekao je da koštaju oko 7000 kn(ja provjerila koštali su oko 4500)- tražio me 3500.

    Vjerovatno ih nebi ni dobila ali ga je nazvao moj stari gin. (on je u penziji) naravno da sam se njemu požalila-
    i za 4 dana su pikice bile u mom frižideru.

  5. #305
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ...moja gin.je stalno govorila kad budem trebala nabaviti lijekove,bude bilo problema..jer ako da meni tako skupe ljekove,nema za druge pacjente koji je dođu tražiti nešto drugo...kad sam trebala naručiti ljekove,ona je otišla na godišnji,napravila se blesava kao da će sve to nestati,otišla sam do zamjenske doktorice koja je dužna dati ono što mi je trebala ona,a ona me nije htjela ni u ordinaciju primiti...nego je drsko počela u hodniku pred ostalih pet trudnica govoriti da mi to nije kruh i da šta sam mislila da će mi ona samo tako dati 7000kn...pitala sam je pa kamo da odem...a ona da nek idem kamo hoću,ili neka odgodim postupak dok se moja doktorica ne vrati.... :shock: nisam mogla vjerovati koliko mogu biti bezosjećajne....zar se tako razgovara sa pacjentima...a da je platiš bila bi uslužna i mila...
    i lijepo sam otišla na hzzo i njima tamo sve lijepo ispričam,i oni mi pomognu da ih lijepo prijavim...rekli su mi,da ako mogu kupim sama ljekove,a oni će meni refundirati novce...kad se moja ginićka vratila s godišnjeg,poludila je...kako sam joj mogla to napraviti i te šprehe...pa sam ja njoj rekla kako je ona to meni mogla napraviti,otići na godišnji i ostaviti me na cijedilu...
    i tako da ne dužim više...poanta priče je da ja sada ne mogu dobiti novce od hzzo-a jer ona mora napraviti nekakvo očitovanje...država to nije dobro posložila...ona očitovanje još uvijek(2 mjeseca)nije napravila nego me onako blesavo pita,a šta hzzo ti još nije vratio novce!?.. :?
    kao ,govori ona,rekla sam ja da hzzo-u nije u interesu da plate i da pacjentima vrate novce...
    i sad budi pametan...oni njoj mogu pismenim putem slati požurnicu da napravi očitovanje i ništa više...ako ona ne želi napisati očitovanje još toliko vremena nitko joj ništa ne može,a ja novce ne mogu dobiti...
    i šta sad pravna država ima reći na to?!...

  6. #306
    bebica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    199

    Početno

    Pa ovo je stvarno očaj s čim se sve ne moramo boriti!!!
    Ja sa svojim ginicem nemam nikakvih problema. Uvijek imam i nalog (cak sa pratnjom) i uputnicu i lijekove na vrijeme. Stvarno mi je back up, što bi oni i trebali biti u ovakvim situacijama.
    Nemam dopunsko osiguranje i do sada nisam platila niti kune od kada sam u MPO-u (osim naravno tisuća i tisuća koje se mjesecno iz place slivaju na HZZO, a to stalno neki zaboravljaju)
    U mojoj odluci da li da uplatim dopunsko ili ne, pomogao mi je Forum i dobro upoznavanje prava koja imamo.

  7. #307
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    evo link na bijeli telefon za one koje se zele zaliti
    http://www.mzss.hr/programi_i_projekti/bijeli_telefon
    Stvarno mislim da bi svi koji imaju problema sa ostvarivanjem svojih prava trebali uputit prituzbu radi sebe i radi onih koji dolaze poslije nas.

  8. #308
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    jel ja mogu zvat taj bijeli telefon da pitam jel moguce da mene moja socij.ginek. trazi novac da naruci lijekove za stimulaciju? hoce mi tamo htjet ista reci?

  9. #309
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ništa te ne košta. Nazovi i vidi kaj ti oni imaju za reći

  10. #310
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Svakako da mozes zvati i pitati a evo jos jedan link ako netko zeli slati mail
    http://www.mzss.hr/hr/ministarstvo/u...cinske_poslove

  11. #311
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    zvala sam onaj bijeli tel,medjutim tamo mi nisu znali sta reci,dali mi broj od hzzo u mom gradu i kontaktirala sam sa nekom pravnicom,zena mi rekla da me ona nije duzna trazit prije novac nego sama narucit lijekove i platit onda njoj hzzo to refundira...pa ne mozes vjerovat,i sad kad ja to njoj kaze bit ce svadje,gledat ce me popreko a kod nje cu morat vodit trudnocu ako do toga dodje(daj boze)....

  12. #312
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    meni jos nisu odgovorili preko maila oni iz hzzo :?
    a sutre idem kod ginicke svoje po uputnicu za zg i bas cu pitati za te lijekove kako to kod nje ide....nadam se da nece me docekati sa tim; sama placaj pa ce ti hzzo vratiit

  13. #313
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Navratila sam danas kod svoje ginekologinje i sestra mi je po deseti put napomenula da moram vratiti sve Gonale koji mi ostanu.
    Pa, ako joj je HZZO refundirao novac za svih 30 Gonala, smatram da bi to trebalo vratiti HZZO-u, koji je sve to i platio.

  14. #314
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    i ja tako mislim,bilo bi logicno.... ali svugdje neke muljaze,ne mozes vjerovat....

  15. #315
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ...ne znam da li na dobrom mjestu pišem o ultrazvuku,ali ne znam gdje bi,pa ću ovdje...mislim da isto spada pod neka naša prava...
    naime kod socijalnih ginekologa koji su sami kupili ultrazvuk imaju ga pravo naplaćivati,cijenu su odabrali kako ko kao na tržnici,pa recimo moja naplaćuje trudnicama 150 kn,naravno bez računa,sa opravdanjem,da bi ga inače trebala naplaćivati 220 kn,a njoj je to kao previše naplaćivati pacjentima...pa zato ne izdaje račun...ako mi je to previše,onda mi može izdati uputnicu za bolnicu,gdje se moram naručivati,a tamo su na porti jako bezobrazne,ne da im se raditi,a naruče te u 8 ujutro ,a dođeš na red u podne,bez obzira jesi li trudnica ili ne...zbog komocije i čekanja po dva tri sata kod svoje ginićke plaćam ultrazvuk kojega ću vjerovatno u trudnoći imati barem 9 puta...ne samo ja nego i druge trudnice koje su kod nje...pa sad mene zanima kako je to država dozvolila da zarađuju na trudnicama,ili ne znam tko je nadležan za njih...
    ali živjela naša pravna država!...napominjem da imam i dopunsko koje mi u ovom slučaju naravno ne vrijedi....

  16. #316
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Amalka prvotno napisa
    ...ne znam da li na dobrom mjestu pišem o ultrazvuku,ali ne znam gdje bi,pa ću ovdje...mislim da isto spada pod neka naša prava...
    naime kod socijalnih ginekologa koji su sami kupili ultrazvuk imaju ga pravo naplaćivati,cijenu su odabrali kako ko kao na tržnici,pa recimo moja naplaćuje trudnicama 150 kn,naravno bez računa,sa opravdanjem,da bi ga inače trebala naplaćivati 220 kn,a njoj je to kao previše naplaćivati pacjentima...pa zato ne izdaje račun...ako mi je to previše,onda mi može izdati uputnicu za bolnicu,gdje se moram naručivati,a tamo su na porti jako bezobrazne,ne da im se raditi,a naruče te u 8 ujutro ,a dođeš na red u podne,bez obzira jesi li trudnica ili ne...zbog komocije i čekanja po dva tri sata kod svoje ginićke plaćam ultrazvuk kojega ću vjerovatno u trudnoći imati barem 9 puta...ne samo ja nego i druge trudnice koje su kod nje...pa sad mene zanima kako je to država dozvolila da zarađuju na trudnicama,ili ne znam tko je nadležan za njih...
    ali živjela naša pravna država!...napominjem da imam i dopunsko koje mi u ovom slučaju naravno ne vrijedi....
    s ovime bih se ja izravno obratila našem ministarstvu zdravstva..... Ravno Milinoviću i njegovoj tajnici na mail.

    Ovo je za pop..... kako ti soc. ginićka može naplatiti uopće uzv?

  17. #317
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    i moj socijalac naplaćuje ultrazvuk i kada ga pitaš račun on kaže nema računa ...ta lova direktno njemu ide....

  18. #318
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ginićka može naplatiti ultrazvuk jer ga je ona kupila,...to joj je država dozvolila...znači ultrazvuk je privatan jer država nema novaca da svima nabavi ultrazvuke u ordinacije...moj izbor je uzeti uputnicu i čekati u bolnici cijelo jutro i možda zaraditi gripu...ili platiti njoj i neka je voda nosi...
    a našem dragom Milinoviću možemo samo puhati u gu.....
    ja sam njemu već jednom slala pismo za dokumentaciju koju treba pribaviti (psihološko-pravnu), i njegovoj dobroj tajnici,pa nisu se udostojili odgovoriti niti jednim odbijencem...tko sam ja za njih...mali crv?!

  19. #319
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pitala ja svoju dr.za lijekove....sama nabavlja ..sama placa.....brzo stignu....

  20. #320
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    I moja gin. naplacuje utz ali 50 kn. i dobijes racun ili mogu u bolnicu besplatno preko uputnice ali ovo je puno komotnije i nije tako strasno.Racune prilozim u poreznu prijavu.

  21. #321
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    moja isto naplacuje,ali me najvise nervira sta nikad neda sliku iza utz kojeg posteno platim i to 100kn svaki put.kako te cijene variraju ne mogu vjerovat..neka 50,neka 100,neka 150 naplati pa kako to moze biti...mislim da bi bila realna cijena 50kn,pogotova ako ides cesto ko ja npr. a i kao trudnici isto naplacuje 150,pitala ja.grozno!!! pa bankrotiras u trudnoci...

  22. #322

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Neznam jesam li na pogrešnom mjestu ili ne, ali zanima me da li je netko naručivao lijekove (Gonal) preko soc. ginekologa.
    Naime meni je rekla sestra da se čeka mjesec dana. Ja ju pitam kak, ona veli tak je to bilo prije sada se čeka mjesec dana. Valjda je mislila prije ovog zakona.

    Jel to moguće???

  23. #323
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    meni su prije mjesec dana stigli za 3 dana kod ginica... znaci, po novom zakonu. ne znam o cemu to ovisi...

  24. #324
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Imala sam problema s nabavkom gonala preko soc ginekologa. Nazvala sam i rekla kako mi trebaju za tri tjedna, no on je beć potrošio svu svoju lovu i rekao mi da ih mogu dobiti za 4 tjedna tj idući mjesec. naravno da sam digla frku, zvala HZZO. Uglavnom, MPO je dužan mjesec dana unaprijed napisati nam koji lijek trebamo tj soc ginekolog nam u roku mjesec dana je dužan nabaviti lijek. meni su zbog sve frke izašli u susret, no na kraju sam imala loše brisove i lijek mi ipak na kraju nije trebao u tom ciklusu.Ono što znam je da soc gin naručuje taj lijek i može ga dobiti već za dva dana ako ima love na računu. no činjenica je da izgleda on troši svoju lovu, a pojma nemam kad mu HZZO to vrati.
    No priča se nastavlja. naručila sam ovaj put na vrijeme gonale za idući ciklus, sad u petak. no preko foruma sam saznala da su na VV sve postupke obustavili pa sam u maniri savijesnog pacijenta jučer(ponedjeljak) obavijestila soc gin da mi ti lijekovi u četvrtak ipak neće trebati jer je sve obustavljeno. e onda me napao da kak ja to mislim, da je on meni već naručio lijek, da sam zadnji put znala zvati hzzo a sad neću lijekove i svašta. na kraju je valjda skužio da se bezveze uzrujava i zaključio da će možda nekome drugome trebati lijek i rekao mi je da je OK.
    naravno da bu mi bed slijedeći put kad dođem kod njega po bilo kaj. A taman smo upali u postupak u Ljubljani di sve sami plaćamo, no ako pokušaj uspije, definitivno će mi on trebati i sve se bojim njegove reakcije kad mu objavim da sam na kraju sve otišla obaviti privatno i o svom trošku.

    A što se tiče cijene lijekova, evo sad za 20 Menopura bum platila nekih 400 eur, pretpostavljam da bi to trebalo biti jače i skuplje od Gonala, a u svakom slučaju to je manje od 1200kn (btw i moj soc gin je spominjao neke cifre 7000-12000kn za te lijekove pa se pitam di to oni nabavljaju lijekove i tko tu sve profitira u toj nabavci preko HZZOa)

  25. #325

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Strašno, kao da si ti kriva što su obustavili postupke, kaj si on misli, da nisi valjda htjela ići.
    Kako neki ljudi nemaju rezumjevanje, a ne pitaju kako se ti osjećeš.
    Ja me nebi niti rekla da sam išla u Ljubljanu, kaj ga briga.

    Reci da je bio blagi protokol, klomifen ili nešto.

  26. #326
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    strumfice, to gdje si ti isla i po cijem trosku se njega apsolutno ne tice i uopce se nemoj uzrujavati... kad sljedeci put dodjes, lijepo mu objasni sto se desilo na VV-u i svak normalan ce te u tom slucaju shvatiti...
    koliko sam ja shvatila, gonali su skuplji od menopura, ali sumnjam da je to neka velika razlika...

  27. #327
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    cure, jel netko zna kako je sada s bolovanjem?? jel imamo pravo na 100% bolovanje
    kada smo u postupku i što treba pisati na doznakama??
    koja šifra?

  28. #328
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    zedra i mene to zanima. Vidla sam negdje na forumu da je netko napisao da sa N98 dobivamo 100%. Koja je to sifra jel netko zna? Meni do sada pisali N97. I koja je ralika izmedju AO i GO?

  29. #329
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    AO je obicna bolest i ide 70% plaće, a GO su komplikacije u trudnoći i u vezi trudnoće i plaća HZZO 100%.
    E sada, mene zanima da li mi imamo pravo u postupku na tu GO šifru s obzirom da trudnoća još nije ostvarena?

  30. #330
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja sam točno to pitala svoju doktoricu kad sam išla otvoriti bolovanje od transfera do bete i rekla mi ja da je nemoguće da mi da komplikacije kad još nisam trudna i dobila sam ovo AO. Tako sam dobila i zadnji put i to je 70% plaće. Fino me opalilo po džepu... I rekla mi je da mi otvara GO čim donesem nalaz sa pozitivnom betom

  31. #331
    anaea40 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Cure mislim da ste u krivu, ja sam prošle godine imala šifru GO, bila sam trudna i dobila sam dosta manju plaću,a kada sam bila na AO N97,N98 dobivala sam više.

  32. #332
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    anaea evo držim pred sobom onu potvrdu o privremenoj nesposbnosti za rad što se dobije kad se otvara bolovanje i piše mi šifra uzroka bolovanja AO, šifra MKB Z31. Potpuno isto mi je bilo i zadnji put i dobila sam 70% plaće za to vrijeme dok sam bila na bolovanju. 2008. sam imala vanmateričnu i tada sam dobila komplikacije u trudnoći i dobila 100% plaću.

  33. #333
    anaea40 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Pa ne znam onda, ja sam baš bila u VI mj 2009 g. u HZZO-u u Jukićevoj nakon što sam imala pobačaj, i rekla mi je teta tamo da bi bilo bolje da me doktorica držala na nekoj drugoj šifri, a ne na komplikacijama trudnoće jer se tada dobije manja plaća. Možda se nešto promijenilo od tada, pa nek nam se javi koja trudnica na komplikacijama trudnoće da nam kaže.

  34. #334
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    ja sam nakon transfera uvijek otvarala šifru AO, i to N97, u dogovoru s kadrovskom i doktoricom opće prakse. Zavisi od poslodavca koliko uzima od plaće na temelju doznake s AO (meni je prije poslodavac tolerirao do 10 dana bolovanje i primala sam 100%tnu plaću, sada su smanjili). Ukoliko se otvara šifra na GO, pa makar i samo 1 dan bolovanja, automatski se doznaka mora nositi na HZZO koji za taj broj dana isplaćuje naknadu, ali u maksimalnom iznosu do 4.275 kuna (toliko ja dobijem za mjesec dana u komplikacijama u trudnoći).

  35. #335

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    bok!Ja sam u istim problemima kao i vi cure,pa sam odlučila ne samo čitat,nego i sudjelovat.Spremam se na postupak uskoro........a priča ide da sam unatrag 8 godina borbe imala 3 neuspješne trudnoće i sad idemo dalje...Interesira me da li se može otvorit bolovanje nakon transfera?kako ide s ljekovima mogu li ih nabaviti preko hzz?

  36. #336

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    bok!Ja sam u istim problemima kao i vi cure,pa sam odlučila ne samo čitat,nego i sudjelovat.Spremam se na postupak uskoro........a priča ide da sam unatrag 8 godina borbe imala 3 neuspješne trudnoće i sad idemo dalje...Interesira me da li se može otvorit bolovanje nakon transfera?kako ide s ljekovima mogu li ih nabaviti preko HZZO?

  37. #337
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj zlatica prvotno napisa Vidi poruku
    bok!Ja sam u istim problemima kao i vi cure,pa sam odlučila ne samo čitat,nego i sudjelovat.Spremam se na postupak uskoro........a priča ide da sam unatrag 8 godina borbe imala 3 neuspješne trudnoće i sad idemo dalje...Interesira me da li se može otvorit bolovanje nakon transfera?kako ide s ljekovima mogu li ih nabaviti preko HZZO?
    BOLOVANJE n98-GO-DO 21 DAN.Lijekove nabavljaš kod svog soc.ginića sa uputnicom od mpo dr.Sretno

  38. #338
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Pčelica, mislim da se lijekovi dobivaju sada u bolnici... ako su besplatni postupci. Provjeri, nadam se da nisam u krivu, takav sam info dobila. Bolje biti previše informiran nego neinformiran, pozz )

  39. #339
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    da od 01.02.se lijekovi koji su na listi dobivaju u bolnici.

  40. #340
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Dopunsko zdravstveno osiguranje..... Zna li tko da li HZZO na kućnu adresu šalje potvrde o uplaćenim premijama koje onda mogu iskoristit za povrat poreza po god. poreznoj prijavi? Ja još ništa nisam dobila a trebala bih predati poreznu prijavu 2009...

    Hvala!

  41. #341
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Kadauna,
    Citiram mail koji sam nedavno dobila od jedne kolegice na poslu:

    "Vjerojatno ste u gužvi s poslom, no nadam se da ćete ipak pročitati moju poruku koja je vezana za podnošenje porezne prijave. Rok za podnošenje počeo je teći jučer.

    Čekajući ovih dana da mi stigne potvrda od HZZO-a o uplaćenim premijama za dopunsko zdravstveno osiguranje za prošlu godinu (kao što je to bilo posljednjih nekoliko godina), sinoć pročitam na web stranici HZZO-a da oni, tj. HZZO tu potvrdu neće više slati nama građanima nego će je slati izravno Poreznoj upravi.

    Mi građani ćemo na temelju podataka iz naših mjesečnih uplatnica o plaćenim premijama za dopunsko zdrav. osiguranje u poreznu prijavu upisati ukupno uplaćeni iznos za 2009. godinu.

    Dakle, uz ovogodišnju poreznu prijavu nećemo priložiti potvrdu HZZO-a jer ju nećemo ni dobiti. Ovu informaciju mi je jutros telefonski potvrdila i jedna savjetnica iz HZZO-a, Područni ured Zagreb u Mihanovićevoj 3.

    Nadam se da će vam ova informacija koristiti kako ne bi uzaludno čekali potvrdu HZZO-a, jer ona neće biti poslana.

  42. #342
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    merci

  43. #343
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    super info! Hvala

  44. #344
    Vela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    59

    Početno

    Pozdrav cure, kakva su vaša iskustva s nabavkom lijekova preko bolnice? Meni su u osječkoj rekli da im još uvijek nije odobren fond za lijekove, pribilježili su me za 06.mjesec, ali niti to nije sigurno.

  45. #345
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    bojim se Vela da nam se loše piše vezano za lijekove ( budžet koji je odobren za medicinsku oplodnju (kako se zove po novome ) je premalem kako bi pokrio sve potrebe u HR, zato se boji da je Osijek i dobio spomenuta ograničenja, zato se bojim da Vinogradska nema nego 100 Menopura mjesečno, zato Sv. Duh bojim se još nije krenuo s distribucijom lijekova.......

  46. #346
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Molim pomoć...idem na svoj prvi ivf, protokol uključuje gonal, cetrotide i decapeptyl. Gonal ću dobiti od klinike ali cetrotide i decapeptyl moram sama nabaviti. Da li znate kolika im je cijena?

  47. #347
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Jim,Cetrotide oko 500 kn,Decapeptyl oko 60 kn..nadam se da se ne varam i da će me netko ispraviti..

  48. #348

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    bok!evo samo za informaciju da sam krenila sa postupkom i jučer dobila Decapeptyl i Menopure odmah u bolnici(splitski kbc).

  49. #349
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Provjerila sam Cetrotide - 550kn, a 7 injekcija decapeptyla 400 kn.

  50. #350

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    cure molim vas jeli još po zakonu imamo prava na 3 besplatna postupka i do koje godine starosti?

Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •