Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718
Pokazuje rezultate 851 do 854 od 854

Tema: Arhiva: Naša prava od HZZO-a!

  1. #851

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Meni tu nema nikakve logike, znaci ako ja i suprug prije nego jajne stanice idu u oplodnju moramo potpisati koliko vracamo a koliko zamrzavamo, i ako znaci odlucimo da se jedna vrati, jedna zamrzne, a na kraju dobijemo 3 embrija, sta s njim, taj propada ili sta, a kasnije znaci nema unistavanja zamrznutog...iskreno nije mi bas jasan taj zakon.

  2. #852
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ne potpisujes nista na taj nacin. Na mojoj izjavi je samo pisalo da li zelimo vratiti 1 ili 2 i sto s ostalima. Bez navođenja broja ostalih, ako ih uopce bude.

  3. #853
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Hrvati generalno jesu kukavice više nego hrabri i odlučni, bar po mom skromnom mišljenju,pa tako i po pitanju zamrznutih zametaka.

    2012. godine kad su zakon donijeli odnosno u pripremnoj fazi tog zakona su namjerno taj dio izostavili jer nisu htjeli napisati izrijekom da se zameci mogu uništiti ili prestati čuvati na zahtjev pacijenta, kao što je to slučaj u cijeloj normalnoj Europi, ne računam tu još luđu Poljsku. A zašto nisu htjeli? od straha utjecaja i reakcije rimokatoličke Crkve u Hrvata i tu nema baš nikakve dileme.

    Pa su stavili ovo, da se zameci na teret države čuvaju do 5 godina, e sad, nije istina jer se u privatnim postupcima ti zamecim čuvaju na teret pacijenata plus što nakon 5 godina? to stvarno namjerno nisu napisali.

    U pravu su kad kažu da ono što izrijekom u zakonu nije navedeno da je zabranjeno, jeste de facto dozvoljeno, dakle u HR se smiju uništavati zameci na zahtjev pacijenata, ali se uglavnom to slabo provodi pa tako imamo ridikulnu situaciju na Vuk Vrhovcu kako Inesz piše da se tamo skoro 8000 zametaka čuva i tako već 25 godina neki, neki tek 18 drugi tek 10. Grozna je to situacija za sve i treba je se riješiti.
    v
    Na pacijentima je da jasno i glasno kažu da žele da se njihovi zameci prestanu čuvati - fertig, to ako vam ne dozvole možete čak odvesti na sud. Ukoliko želite, možete se javiit na neplodnost@roda.hr ako želite uništiti zametke a to vam bolnica ili poliklinika ne dozvoljava. To je za sud i samo tako bojim se da ćemo ovu stavku u zakonu moći promijeniti.

    @Vrci, bi li bila spremna za tužbu?

    Modernog liječenja neplodnosti vantjelesnom oplodnjom jednostavno nema bez određenog viška zametaka, a osobno sam i za doniranje zametaka u svrhe znanstvenog istraživanja za napredak struke i liječenja neplodnosti, sve drugo je iskreno licemjerno, sav se IVF bazira na istraživanju, isprobavanju, licemjerno je sad svoje zametke ako su višak ne dati u takve svrhe!

  4. #854

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Imam pitanje mozda malo van ove dosadasnje teme. Naime cula sam da se racuni od pregleda privatnog ginekologa moze refundirati na Hzzo-u. Dali sam ja to dobro cula ili ne jer na netu nemogu nista slicno naci... Usput, u 12.sam TT oa idem privatno jer mi je tako puno lezernije ici.

Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •