Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Meksička salataalatu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    150

    Početno Meksička salataalatu

    zna li tko recept za meksičku salatu??????????????

  2. #2
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Nije recept, jer radim iz glave. Mi salatu zovemo meksička al ne znam jeli to baš meksička...

    Pileća prsa izrežem na kockice, posolim, začinim i preržim na maslacu, te ohladim meso.
    Narežem crvenu i zelenu papriku na kockice, pomiješam sa konzervom crvenog graha, dodam pileća prsa i salsu, ljutu ili blagu ovisno tko kako voli. Ponekad u salatu ubacim i konzervu kukuruza šećerca.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Ja radim nešto što zovemo meksička salata ovako:
    narežem na kockice 1 zelenu, 1 žutu, 1 crvenu papriku, kisele krastavce, stavim teglu kukuruza, crvenog graha, posolim, popaprim, malo ulja i malo octa.

  4. #4
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ne znam koliko je meksičko bučino ulje, ali ja ga u takvu salatu (grah, kukuruz, paprika) obavezno stavljam.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Da, da bučino ulje paše u to. Ja ga nemam baš uvijek doma, ali kad imam stavljam ga i ja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    moja mex izgleda ko križanac grčke i nekog recepta davnog koji je bio predstavljen kao mex

    bijeli grah- slanutak, smeđi grah, kukuruz,/ raznobojne paprike, tuna, feta sir, kukumari i pome... sve izrickat na kockice i začinit soli, kvasinom i uljem (maslinovo)... sa strane služim tabasco ili enconu pa tko voli nek izvoli...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •