Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 186 od 186

Tema: Pravo na bolovanje kad dijete ide u bolnicu

  1. #151
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Isprika na duplom postu, isla sam izbrisat ovaj dio koji nisam ziher, al svejedno je prosao, ccc
    Posljednje uređivanje od S2000 : 05.03.2013. at 00:44

  2. #152
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom
    osiguranju može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime bolovanja zbog njege djeteta.

    Meni pravnica kaze da je ovo pavilnik, i da u ovom gore citiranom pise da pravo na BO ima samo osiguranik koji po ZAKONU O OBVEZNOM ZDRAVSTVENOM osiguranju ima to pravo da moze dobit BO, a ne svi.
    I kao onda treba otvoriti zakon o obeznom zdr osiguranju i tamo procitati tko ima pravo na naknadu place za vrijeme tog smjestaja.

    Jel ima netko tko zna citati zakon da ovo provjeri.

    Ja i dalje vjerujem da imamo pravo na Bo na hospitalizirano dijete.
    imas pravo. Nema nikakvih limita na osnovu dojenja ili posebnih potreba dijeteta ( postoje dodatne povlastice boravka uz dijete bolnici nemaju veze sa bolovanjem).
    Pravilnik je napisan na osnovu zakona o zdravstvenom osiguranju i također je pravni akt . Ako ona misli drugačije neka zove savjetnika u HZZO-u .
    Posljednje uređivanje od sirius : 05.03.2013. at 07:59

  3. #153
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Cure, vidim da je s tim bo i dalje natezanje. Imam jedno pitanje, no u pitanju je mm. Naime, spremamo se na biopsiju testisa u zg, gdje ce morati lezati 3 dana u bolnici (ako sve prodje ok). Ne bih otvarati drugu temu, pa zato pitam vas. Mogu li ja na njegu supruznika dobiti bo, otkada -da li tek kad izadje iz bolnice, ili i kad ga vozim gore, i dok je u bolnici?? Htjela bih biti sigurna i kad odem kod dr da znam da li da se borim ili ne. Htjela bih biti uz njega, i gore, a posebno kad bude doma, a ne znam hocu li moci. Hvala unaprijed

  4. #154
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kad izađe iz bolnice

  5. #155
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Hvala aleksandra. Pretpostavljala sam, ali zelim biti sigurna kad dodjem kod dr.

  6. #156
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    al moraš imati preporuku njegovog liječnika
    kao što za pedijatrijsku njegu treba preporuka pedijatra

  7. #157
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a na kolko ima pravo 10 dana?

  8. #158
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a na kolko ima pravo 10 dana?
    frend je dobio 10 radnih dana za ženu nakon CR - to je bilo u 8/2012

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i sad ni sama ne znam

    predajem papire za medicinsku rehabilizaciju i sestra od pedijatra mi 3x rekla kak nemamo pravo na bolovanje( mislili smo se nekak preklopiti ako i kada dobijemo i podesiti godišnje, ali ako će kaj faliti spremni smo uzeti dio bolovanja)

    sad dete je manje od 5 godina, s pp.

  10. #160
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i sad ni sama ne znam

    predajem papire za medicinsku rehabilizaciju i sestra od pedijatra mi 3x rekla kak nemamo pravo na bolovanje( mislili smo se nekak preklopiti ako i kada dobijemo i podesiti godišnje, ali ako će kaj faliti spremni smo uzeti dio bolovanja)

    sad dete je manje od 5 godina, s pp.
    Imaš pravo . Neka zove HZZO.
    uh, ispravak!!!!
    to nije akutno liječenje pa su drugi uvjeti. Bojim se da nemaš pravo.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.05.2013. at 10:24

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mna kad dobim pravo vidjet ću kak, inače kad sam zvala nekaj hzzo, činimi se da mi je ženska rekla da ima pravo na bolovanje, ali opom potom, prvo čekamo papire.

    Inače sestra mi je rekla u stilu jer znam ako je dijete u bolnici da onda nemam pravo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.05.2013. at 10:27

  12. #162
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zovite HZZO , meni nije logično da nemaš bez obzira na to sto nije akutno.

  13. #163
    4palacinke avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    60

    Početno

    Žao mi je što nisam ranije naletila na ovu temu, srećom mi nije trebala.
    Moj dječak je u 2 mjesecu ove godine hospitaliziran, visoka temperatura i febrilne konvulzije.
    Odvela ga hitna u 2 ujutro, nismo imali nikakve uputnice.

    Bio u bolnici tjedan dana, dozvolili su da netko bude s njime od 6 ujutro do 11 navečer, a preko noći je morao biti sam. Imao je godinu i 4 mjeseca.

    Kad sam tražila doktoricu OP bolovanje rekla je da je zvala HZZO i da nemam pravo na nikakvo bolovanje jer dijete u bolnici ima skrb i ne treba roditelje (!?), a to što roditelji odluče biti s djetetom je njihov problem i moraju se sami snaći s godišnjim. Bila je vrlo odlučna.

    Rekla je da je to službeno mišljenje pravnika u splitskom uredu HZZO.

  14. #164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Uh, pravilnik HZZO-a je vise puta citiran na ovoj temi , i svakako si ti ( ili suprug ) imali pravo na bolovanje. Doktotica je neupucena , a jos gore je neupucen područni ured HZZO -a ako ga je uopce kontaktirala.

  15. #165
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    navodno da je nešto promjenjeno po pitanju bolovanja i bolnice, ima li toga kaj u zakonu

    priča ide da samo ako je roditelj smješten uz dijete ima pravo na bolovanje

  16. #166
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    navodno da je nešto promjenjeno po pitanju bolovanja i bolnice, ima li toga kaj u zakonu

    priča ide da samo ako je roditelj smješten uz dijete ima pravo na bolovanje
    Nije se nista promjenilo. Ne moras biti smjestena uz dijete 24 sata, dovoljno je u dnevnom smjestaju ( ne pise broj sati).
    ali dijete mora biti mlade od 5 godina , i drugi roditelj ne smije biti nezaposlen.

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a sad svatko može dobiti dnevni smještaj?

  18. #168
    4palacinke avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    60

    Početno

    Kada je moj mali završio u bolnici nisam imala pojma ništa o dnevnom smještaju. Rekli su mi da samo djeca s posebnim potrebama imaju pravo na to da roditelji budu s njima, ostali ne. Ispalo je da su oni nama činili uslugu što su nam dopuštali da budemo sa svojim djetetom, hranimo ga, presvlačimo pelene i mjerimo temperaturu. Inače bih ga mogla vidjeti samo za vrijeme posjete.
    Ne znam da li se u Splitu što po tom pitanju promijenilo ali prije godinu dana caka je bila da nema mjesta za dnevni smještaj roditelja osim ako beba ne doji ili je dijete s posebnim potrebama. Tako ni ništa od bolovanja.

  19. #169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kak izgleda taj papir koji dobiš u bolnici i kaj bi sve trebalo pisati na njemu, koji datumi pišu?

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Pitanje ako netko zna , Ima li majka pravo na bolovanje dok je dijete (7 godina ) u bolnici ?

  21. #171
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ne možeš uzeti bolovanje na dijete ako je ono u bolnici i ti radiš. tako je nama bilo kad je tin imao 2.5g i išao na operaciju kile

  22. #172
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje ako netko zna , Ima li majka pravo na bolovanje dok je dijete (7 godina ) u bolnici ?
    Ne. Moguce je ostvariti pravo na bolovanje dok je dijete u bolnici , ako je mlade od 5 godina.

  23. #173
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    ne možeš uzeti bolovanje na dijete ako je ono u bolnici i ti radiš. tako je nama bilo kad je tin imao 2.5g i išao na operaciju kile
    Trebali ste dobiti bolovanje ( ti ili suprug) , obzirom da je dijete manje od 5 godina ( uvjet je da su oba roditelja zaposlena).

  24. #174
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da li je i uvjet da je roditelj smjesten uz dijete u bolnici ili moze i kad roditelj nema pravo na smjestaj uz dijete?

  25. #175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je i uvjet da je roditelj smjesten uz dijete u bolnici ili moze i kad roditelj nema pravo na smjestaj uz dijete?
    Roditelji djece do 5 godina imaju pravo na DNEVNI smjestaj bez obzira na smjestajne kapacitete.
    Nije propisan broj sati koliko moras biti na odjelu da bi dobio bolovanje .
    Tj. hocu reci ima se pravo na bolovanje i onda kada odjel ogranicava boravak uz dijete npr. od 10-19 .

  26. #176
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super. Sad mi je jasnije. Ja mislim da u dbk nitko nikad nije ovo uspio dobiti. Mozda ni ne znaju da mogu...

  27. #177
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne znam sto bih ti rekla.
    Pravilnik je jasan.
    ako lijecnik( lijecnici ) ne znaju dobro tumaciti zakone i pravilnike neka zovu pravnu sluzbu hzzo-a.
    ako lokalna pravna sluzba ne tumaci dobro zakon , neka zovu centralni ured hzzo-a ( info telefon).

  28. #178
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Imam pitanje na koje nisam uspjela naci odgovor - malca (11g) je pedijatrica poslala na hitnu i tamo su ga uputili u dnevnu bolnicu. Kako sad s bolovanjem, imam li pravo (u dnevnoj smo bili od 9-12 h)?

  29. #179
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mislim da -ne.
    Ako se dnevna bolnica tretira kao hospitalizacija, bolovanje imaju roditelji djeteta starog do 5 godina.
    Roditelji djece starije od 5 godina imaju pravo na bolovanje kao pratnja , ali izvan mjesta stanovanja , samo za dolazak i odlazak u bolnicu ( ne i za vrijeme boravka).
    Mozda nisam u pravu, budem se jos malo raspitala.

  30. #180
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme ko da su djeca starija od 5 godina punoljetni pa ne trebaju mamu i tatu uz sebe u bolnici, baš me to žalosti.

    Ja se sjećam da sam imala 12,5 godina kad sam operirala strabizam na jednom oku (u drugom gradu sam bila, 60 km od mog doma) i znam da se moja mama izborila da bude sa mnom tih 2 tjedna, moja mama lavica!!! puno mi je to značilo jer me roditelji ne bi mogli svakodnevno posjećivati i putovati 120 km svaki dan. A već sam bila velika klipača Ljepše mi je bilo s mamom u tom kliničkom centru.

    Inače sam oduvijek fakat bila samostalna al ipak ... mama je mama, ona mi je mazala gazom dehidrirane usne jer nisam smjela piti, ona je primjetila da mi je ostao u oku jedan končić koji je trebalo izvaditi, ja sam naravno smatrala da mi ne smeta, neće mi bit ništa, neka ostane

  31. #181
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    s druge strane tu decu treba i odvesti do bolnice, i čekati s njima 2-4 sata na naručeni pregled, o hitnim ne pričam.

  32. #182
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Naravno da bi tako trebalo biti.

  33. #183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    si isšačkala

  34. #184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jel se ima pravo na bolovanje ako se za sebe ide na specijalistički pregled?

  35. #185
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel se ima pravo na bolovanje ako se za sebe ide na specijalistički pregled?
    Ima, pitala sam svog liječnika opće prakse i iskoristila to prošli mjesec. Prije se toga uopće nisam sjetila pa sam ili koristila GO ili odrađivala (što baš i nije zgodno ako čekaš 5-6 sati iako si naručen).

    Također, vezano za moj zadnji post, dnevna bolnica se smatra ambulantnim liječenjem, a ne hospitalizacijom i imaš pravo na bolovanje.

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Hvala

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •