Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 62 od 62

Tema: double test

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj odra prvotno napisa
    MM i ja smo pričali o doublu, te o amnio i zaključili da ne namjeravamo raditi te testove. Rezultati nisu pouzdani već na razini vjerojatnosti, što nam stvarno ništa ne znači. Želimo trudnoću do kraja provesti u miru i spokoju, a poslije - ako bude nešto loše (o čemu ne želim ni razmišljati!), borit ćemo se s tim tada, kako znamo i umijemo.
    Druga stvar bi bila kad bi mi taj test mogao reći da ću sigurno imati dijete s downom. Ni tada ne bih pobacila, ali bismo imali vremena preboljeti tu vijest i pripremiti se na ono što nas čeka.
    tak i mi razmišljamo
    doduše, ja sam već odavno rascistila sa samom sobom da ti rezultati ne bi utjecali na moju odluku o nastavku trudnoće, tak da stvarno ne vidim smisla u mučenju sebe i drugih oko sebe...kaj mi je suđeno tak bu i bilo, nemremo mi baš previše utjecati na to

  2. #52
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    nije mi jasno kako to da neki doktori krenu trudnicama odmah spominjati amniocentezu, u krajnjoj liniji, ne bi li na nju trebali slati samo ako triple test pokazuje vjerojatnost vecu od odredjenog omjera?
    naravno, u domeni svake zene je da odluci zeli li ili ne ici na triple test (o amnio da i ne govorim - tim vise sto uz nju ide i rizik - definitivno je to odluka svake zene pojedinacno).
    osobno me cudi da na triple test salju nakon 25. godine, jel to kod nas ili negdje vani? mene je doktor poslao na pretragu jer sam taman napunila 35, naravno, mogla sam ne otici, ali sam na kraju ipak napravila pretragu. da li bih isla na amnio da su rezultati triplea upucivali? ne znam jer nisam bila u toj situaciji, svakako da je rizik koji nosi argument protiv.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Mene je ginićka u Domu zdravlja poslala na triple test, a imam tek 30 god. i čekam drugu bebolinu. Napravila sam ga, dobila rezultate primjerene trudnici od 20 godina (i čemu sve kad se u konačnici radio o procjenama) i kasnije pitala doktora kod kojeg obično idem zašto me je uopće slala (naime, kod nje sam završila slučajno, jer je ovaj moj bio na godišnjem), kad nemam puno godina, niti ikakve probleme u obitelji, niti me je on slao u prvoj trudnoći pred dvije godine.

    Odgovor je bio nezaboravan:

    Vidite; tko ne zna dijagnosticirati, šalje na bezbroj pretraga. Zato zdravstvo i je u takvoj financijskoj kritzi.

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Double/triple testovi imaju puno više smisla kod mlađih trudnica, kod starijih su češće pogrešni nalazi.

  5. #55
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Double/triple testovi imaju puno više smisla kod mlađih trudnica, kod starijih su češće pogrešni nalazi.
    Da, jer kod starijih žena je često povišen slobodni betaHCG koji utječe na rezultat.
    Pouzdaniji je double test i to kad se radi u 12. tjednu (nego kasnije).

    U Vinogradskoj se može obaviti na uputnicu tek nakon 14. tjedna (tj. u drugom tromjesečju), prije toga košta 300 kuna. Potrebno je donijeti formular koji je ginekolog ispunio vršeći UZV mjerenja i kopiju trudničke UZV knjižice. Nalaz je gotov za par dana i može se osobno podiči na šalteru.

    I ja sam ga radila (imam 42 kroz koji tjedan) zajedno sa UZV biljezima (isti dan) u 12. tjednu i sve ispalo više nego OK (ko da mi je 15-20 godina manje) i na taj način izbjegla amniocentezu.
    Jedva sam došla do trudnoće i pod svaku cijenu sam htjela izbječi rizik koji amnio sa sobom nosi - a ne donosi veću sigurnost da ne postoji nekakva kromosomopatija ili spina bifida od dobivenog nalaza.

  6. #56
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ali amniocenteza nije obavezna pretraga, mogla si odmah reci da neces, ako ne zelis...

    no, svakako super za rezultate!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    podižem (da ne otvaram novi topic)
    mislite da je kasno napraviti triple sa 16+1? tj. kada stignu nalazi (da se može amnio napravit ako treba)? u pitanju je Rijeka...

  8. #58
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo moj nalaz je gotov, ako mi netko može pomoći interpretirati ga (dr mi je na g.o. još):
    Rizik za Down 1/12680, rizik za godine za Down 1/363
    Rizik za trisomiju 18 1/2669, rizik za godine 1/3627.

    I još piše: Na osnovi propračuna koji uzima u obzr biokemijske nalaze, biometriju i anamnestičke podatke nije nađen povećani rizik za Downov sindrom u odnosnu na prosječni rizik koji odgovara dobi trudnice. Vjerojatnost za trisomiju 18 je malo povećana ali je još uvijek znatno ispod 1:250.

    Koliko se ja u ovo razumijem, izgleda da mi je nalaz o.k. ?

  9. #59
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Ma je, nalaz ti je savrseno ok. U Breyeru imaju taj nacin pisanja nalaza da tvoj osobni proracun usporedjuju s prosjecnim rizikom za tu dob. Mislim da drugdje naprosto povlace crtu na 1:250, pri cemu se sve ispod toga smatra rizicnim, a sve iznad toga normalnim. Pod uvjetom da nemas drugih faktora rizika, npr. vise od 35 godina ili sumnjiv ultrazvucni nalaz. Ali tvoj omjer je u svakom slucaju debelo iznad tih 1:250, tako da stvarno mislim da nemas nikakvog razloga za zabrinutost.

  10. #60
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala Palagruža, tak sam i ja mislila..

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Molim za pomoć nalazi rezultata
    Beta 0,747
    Papa 0.434
    Nosna kost prisutna
    Nuhalni nabor 2.5

  12. #62
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    To je nalaz čega? Ako u tom nalazu beta predstavlja beta hcg hormon koji dokazuje trudnoću vrijednost ispod 5 znači da nema trudnoće. Ne shvaćam onda nosnu kost i nuhalni nabor????

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •