Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Ima zub viška :)

  1. #1
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno Ima zub viška :)

    Dakle kao što naslov kaže raste mu zub između jedinice i dvojke koji je višak! Kako to? Pa eto kad je prohodao pao je jednom nezgodno i nakrivila mu se jedinica, dvojka je pocela rasti na popriličnom razmaku od jedinice, nakon nje trojka, pa četvorka. I prije par dana zabijelio se taj razmak između jedinice i dvojke i ja posumnjala da je zub i kad danas on izvirio van! Odmah sam zvala zubara da ga pitam jel to mozda trajni zub, ali on kaze da je nemoguće, da moze biti jedino prekobrojni mliječni. I sad me zanima ima li takvih slučajeva? I kak to estetski izgleda?

  2. #2
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo ja znam jednu bebacicu sa zubom viska, tak da niste jedini

  3. #3
    Šklopi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Moj brat je imao prekobrojni mliječni zub. Estetski je to izgledalo OK, svi su mu zubi bili ravni, samo što se mogao nabrojati taj jedan zub više. Kad su mu mliječni zubi ispali, trajni su izrasli bez problema "u uobičajenom" broju i super ravni (za razliku od mene ).

  4. #4
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Ja nikad čula, baš zanimljivo... bilo bi zgodno da nam trajni mogu ponovo izrast kad ih izgubimo

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    ja imam jedan trajni zub viška (četvorka). kod mene se ne vidi pa ga nisam išla vaditi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mojoj L je prije dva tjedna izbila jos jedna dvojka (bar meni tako izgleda i tako je pozicionirana) gore lijevo. Sad je ocnjak cetvorka :/ . Sve nekako izgleda u nizu, i tko ne zna za visak ne bi primjetio. Zubi su zdravi iako je jedinica gore desno veca nego ostali zubi zbog cega smo prije navrsene druge godine bili kod pedodonta koji nam je rekao da se zbog toga ne brinemo. Medjutim sad kad imamo zub viska mislm da cu nakon navrsene trece godine ipak traziti ortopan da vidimo sto se dogadja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    A moj nećak pak nema obje gornje dvojke, nije imao mliječne, a nema ni trajne. Mama mu ima tako nekako slično, ali ona ima nešto što se zove "rudimentarne dvojke" - samo mali šiljci. MM-ov brat ima dvostruke donje očnjake, a moja poznanica je imala tri gornje jedinice.

  8. #8
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Moj bratić imao duple gornje očnjake - i mliječne i trajne - te trajne je povadio jer su bili prenagruvani.

  9. #9
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    eto dok nem se ovo nije desilo nisam pojma imala da postoji kod jana je slučaj da ima puno mjesta i ovaj prekobrojni ce se taman ugurati u prazan prostor.

  10. #10
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    I moja Lucija ima zub viška, između jedinice i dvojke. Pitam se kako će izgledati trajni. Njeni zubići su mali pa se ne preklapaju nego su stisnuti jedan uz drugi.

  11. #11
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Šnapi, Jan je u svakom pogledu stvarno poseban.

  12. #12
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Šnapi, Jan je u svakom pogledu stvarno poseban.
    pa hvala ti na komplimentu

  13. #13
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Jupppiiii ima nas još. :D
    Enola ima duplu desnu gornju dvicu, nisu nagurane. Ispočetka me to jako čudilo, išla sam pitati svoju zubaricu o tome a ona me samo pogledala kao da sam pala sa marsa i rekla da sam sigurno krivo vidjela.
    Eto, baš mi je drago da nismo jedini i da je to u biti "normalno".

  14. #14
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Veselo i brojno društvo se ovdje skupilo.

    Moja Ana ima isto zub viška, sljepljen joj je uz gornju jedinicu, zajedno s njom je izrasao. Prvo smo mislili da je to dvojka, a onda je izašla i prava dvojka.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Cini mi se da nas je najvise sa ovim duplim dvojkama. Valjda ima nesto u tome. Pitajte svoje pedodonte kad budete vodile kikice na pregled sto misle pa se javite tu da usporedimo savjete. Mislila sam L vodit k zubaru po navrsenoj trecoj godini (bili smo kad po navrsenoj drugoj godini) ali cini mi se da cu ipak otici sljedeci tjedan. Bas me ovo sada zaintrigiralo.

  16. #16
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Istina je da se najčešće prekobrojni zubi javljaju u području gornjih bočnih sjekutića i pretkutnjaka. Češće kod dječaka nego kod djevojčica ( što mi se ne čini baš iz ovog našeg forumskog uzorka), može biti simetrična ili asimetrična. Prekobrojni zub može izgledati normalno kao i susjedni zub ili nešto manji i nepravilnog izgleda. Kao uzrok se navodi nasljeđe ili hiperaktivnost zubnog organa u vrijeme razvoja. U nekim slučajevima je moguće da se radi o zubima blizancima koji nastaju tako što se zubni zametak jednog zuba podijeli djelomično ili potpuno na dva iz kojih se dalje razvijaju dva zuba. Oni mogu biti djelomično ili potpuno spojeni ovisno u kojem stadiju razvoja je došlo do dijeljenja.
    Tako kaže struka. Ono što je bitno da nije potrebno ništa poduzimati pogotovo kod mliječnih zubi,iznimno ukoliko se radi o trajnima ili predstavlja estetsku ili funkcionalnu smetnju. Najbitnije je naravno održavati higijenu i spriječiti pojavu karijesa.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da se i mi prijavimo. Visak dvica mlijecna izmedju jedinice i dvice. 15 mjeseci beba.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •