Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 122

Tema: Kupnja autosjedalice u Sloveniji i carina

  1. #51
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Usporedila sam cijene i maxi cosijeva rodi air sjedalica kod nas košta 1200 kn dok je u brežicama 180€... skuplja 100 kn, ništa od brežica za mene

  2. #52
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Nika, a povrat PDV-a (ili kako se već zove u Slo)? Onda je tamo ipak jeftinija. A na carini ti neće ništa, npr. TM i ti u autu, to pokriva onih 1000 po osobi (ja kupila i sve OK)

  3. #53
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa Vidi poruku
    Usporedila sam cijene i maxi cosijeva rodi air sjedalica kod nas košta 1200 kn dok je u brežicama 180€... skuplja 100 kn, ništa od brežica za mene
    pored povrata DDV racunaj i na popust ako platis gotovinom.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo iz prve ruke, kupljene 2 autosjedalice MC Priori XP, cijena 150,00 eura svaka, nas dvoje u autu, nismo platili ni carinu ni PDV, tražili povrat DDV-a

  5. #55
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa Vidi poruku
    Usporedila sam cijene i maxi cosijeva rodi air sjedalica kod nas košta 1200 kn dok je u brežicama 180€... skuplja 100 kn, ništa od brežica za mene
    možda si već kupila, ali...
    kad sam ja kupovala cijena je u hr i u slo bila ista. ali oni, za razliku od nas, često imaju as na akciji. pričekala sam neko vrijeme (dobro da sam počela razmišljati na vrijeme o novoj sjedalici, za divno čudo) i kupila sam je s 30% popusta. još kad oduzmeš ddv, ispalo me u pola cijene

    tako da ako ti nije hitno, pričekaj malo i prati njihov web...vjerujem da će nešto uletiti

  6. #56
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nisam još kupila, čekam i ja sniženja pa vrebam, thx
    Nije mi frka, imamo još vremena jednu kilu :LOL

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav!

    Meni je Celje relativno blizu pa sam mislio ići u CC ONE.
    Ali dijete mi nema putovnicu pa ne znam je li pametno kupovati AS bez da je on isproba?

  8. #58
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Preporučujemo svakako da se sjedalica isproba u autu prije kupnje, a preporučljivo je i da je dijete isproba.

  9. #59
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    možda si već kupila, ali...
    kad sam ja kupovala cijena je u hr i u slo bila ista. ali oni, za razliku od nas, često imaju as na akciji. pričekala sam neko vrijeme (dobro da sam počela razmišljati na vrijeme o novoj sjedalici, za divno čudo) i kupila sam je s 30% popusta. još kad oduzmeš ddv, ispalo me u pola cijene

    tako da ako ti nije hitno, pričekaj malo i prati njihov web...vjerujem da će nešto uletiti
    A na kojoj stranici pratite kad će sniženje? I mi moramo pod hitno kupiti za mlađeg. Još malo pa ju je prerastao težinom.
    Posljednje uređivanje od ivancica : 20.12.2010. at 10:20

  10. #60
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    A na kojoj stranici pratite kad će sniženje? I mi moramo pod hitno kupiti za mlađeg. Još malo pa ju je prerastao težinom.
    tu za dnevne http://b2c.baby-center.si/

    ili

    tu za klubske popuste http://b2c.baby-center.si/default.asp?GroupClassID=22

  11. #61
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Spremam se u Brežice po sjedalicu, jer sam se zapalila za Concord (Transformer ili Lift...), a kod nas ih Adax više ne uvozi. Uglavnom ima ih Pikapolonca u Brežicama.

    Upravo sam zvala carinu u Brežicama i frajer mi kaže da se na sjedalice plaća PDV, NE carina (veli da se zna da su te sjedalice iz EU, pa nije potrebna nikakva specijalna potvrda).

    Ja se sve nadam da mi neće naplatiti niti taj PDV, ako Bog da (probat će plavuša zatreptat okicama )


  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nama nisu nedavno naplatili PDV....
    anna zadnji put bila ženska na carini, ali probaj, nikad se ne zna, ne znam da li su pomogle plave okice MM ili moje garave...

  13. #63
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    mene zanima koliki je taj njihov pdv, odnosno koji postotak vraćam i koliki je popust na plaćanje gotovinom?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    njihov pdv je 20%, za popust na gotovinu ne znam....

  15. #65
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala!

  16. #66
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    U baby centru je popust na gotovinu 5% ali popusti se medjusobno iskljucuju...
    Roemer safefix plus kosta cca 2150 kn (nazalost nikad nisu na nekom dodatnom popustu) ako dobijete povrat poreza i ako vam ne naplate pdv (nama nisu, pokazali smo racun), kod nas se krecu od 2700-3100kn.
    Tako da smo mi vec 2 puta isli u brezice po tu sjedalicu (cini mi se da ih tek od relativno nedavno uopce ima kod nas za kupiti)

  17. #67
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jel ima tko iskustva s carinom i plaćanje PDV-a na baby opremu iz Slovenije/Italije u posljednjih par mjeseci? navodno su sad umreženi i nema muljanja, pa me zanimalo ...

  18. #68
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi jučer uspoređivali cijenu za maxi cosi (cabriofix) jaje kod nas i u SLO i ispalo da nam se ne isplati ići po nju u Brežice pa ju kupili kod nas u KC-u!

  19. #69
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    cijene su slične
    ali dobiješ natrag porez
    ali platiš vinjetu/benzin

    isplati se kupovati u baby centru kad imaju akcije :grin:

  20. #70
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima tko iskustva s carinom i plaćanje PDV-a na baby opremu iz Slovenije/Italije u posljednjih par mjeseci? navodno su sad umreženi i nema muljanja, pa me zanimalo ...
    smijes prenijeti 1000kn vrijednosti po osobi...
    mi kupili autosjedalicu, samnom isla moja mama, pokazali racun - sve 5...

    povedi ljude sa sobom kolko trebas prevest i gotovo

  21. #71
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    smiješ prenijeti 1000kn po osobi i onda ne plaćaš carinu
    ali ti smiju naplatiti pdv (iako to uglavnom ne rade)

    najbolje je biti jako pristojna i ljubazna i praviti se malo ili puno blesava (ovisno o tome što se kupili

  22. #72
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ali kad uračunaš benzin i vrijeme, vrlo je upitno da li se isplati ići po nešto što košta 1000 kuna

  23. #73
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    ali kad uračunaš benzin i vrijeme, vrlo je upitno da li se isplati ići po nešto što košta 1000 kuna
    ovisi o cijeni onoga sto kupujes ali ako si iz zagreba onda se isplati, a ne moras niti vinjetu platit
    mi smo isli po drugu autosjedalicu, kostala je nekih 100-200kn manje nego u zg ali s povratom smo jos kupili i igracku koju smo htjeli i dobili popust na gotovinu, na kraju nas sve skupa s benzinom doslo manje nego da sam u zagrebu kupila

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    Mi smo platili carinu i PDV na kolica. Slovenski carinik kod kojeg smo potvrdili racun da dobijemo povrat poreza je javio nasima na granici i lijepo su nas docekali. Tocno su znali sto imamo i koja je cijena. Ta se kolica ne mogu nabaviti kod nas i samo zato smo ih kupili vani. Inace se ne bih upustala u tako nesto.

  25. #75
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    hvala na odgovorima! dakle nema pravila, ako naletiš nanekog "nježnog i razgaljenog" carinika možeš proći neokrznuto, ali u biti sve je to vrlo risky... hmmmmm....

  26. #76
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ovisi koliko vas ima u autu i koja je cifra onoga sto si kupila... ako je do 1000kn po osobi ne moze ti, niti smije, ista naplatiti... ako je preko onda moze

  27. #77
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ovisi koliko vas ima u autu i koja je cifra onoga sto si kupila... ako je do 1000kn po osobi ne moze ti, niti smije, ista naplatiti... ako je preko onda moze
    ovo nije istina
    ne može ti naplatiti carinu, ali može, i trebao bi, naplatiti pdv (ali često to ne rade, što je super za nas)

  28. #78
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nije istina
    ne može ti naplatiti carinu, ali može, i trebao bi, naplatiti pdv (ali često to ne rade, što je super za nas)
    ma na carinu sam i mislila...

  29. #79
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jos jedno dodatno pitanjce za pametne
    Ok, 1000 kn, ali nigdje (carina.hr) ne vidim da li je to s ukljucenim njihovim porezom (maloprodajna cijena) ili nakon sto se oduzme 20%

  30. #80
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    1000,- kn uključuje ukupan iznos računa (znači i porez) u EUR preračunato po srednjem tečaju HNB-a.

    Povrat poreza (DDV-a) ionako podigneš tek slijedeći put u Slo jer je jedan od uvijeta za povrat da je roba napustila prostor EU-a, inače povrat iznos oko 17%.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    a možete mi reći: ako AS košta oko 2000kn i naravno imamo jedan račun i nas je dvoje u autu da li je to ok ili moraju biti dva računa po 1000kn? Tj da li se iznos računa dijeli na osobe u autu pa nema veze što imamo samo jedan račun s 2000kn ili je ideja za neplaćanje carine da budu dva računa po max 1000kn?
    Please, za brzi odgovor jer se pakiramo za Sloveniju

  32. #82
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mi smo rekli sve-naplatili nam ništa.

  33. #83
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    elly07, nisam 100% sigurna, ali mislim da to nema veze...mi smo isto rekli sve, a nismo ništa platili

  34. #84
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    evo svježeg iskustva: mi sad za vikend mahali računom cariniku od 300-tinjak eura. nas dvoje u autu, kolica i AS iza na sjedalu "na izvolte"... samo mahnuo prođite...

    bili smo spremni na sve, ali trbuščić je učinio svoje i znam da je to više iznimka nego pravila....

  35. #85
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nismo uspjeli uloviti popust Romer sjedalica u Baby centru i sada nisam ni sama pametna da li da čekamo slijedeći popust i akciju??? Koliko bi to moglo trajati?

    Hvala
    Posljednje uređivanje od mašnica : 10.10.2011. at 15:15

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo uspjeli uloviti popust Romer sjedalica u Baby centru i sada nisam ni sama pametna da li da čekamo slijedeći popust i akciju??? Koliko bi to moglo trajati?

    Hvala
    pitaj mailom - imaš na webu adrese svih poslovnica, meni su javili kad se spremalo sniženje i bili su jako ljubazni

  37. #87
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo uspjeli uloviti popust Romer sjedalica u Baby centru i sada nisam ni sama pametna da li da čekamo slijedeći popust i akciju??? Koliko bi to moglo trajati?

    Hvala
    Romer je stvarno rijetko na akciji, ne sjecam se kada je zadnji put bio prije ove akcije. Mi smo pratili njihov web skoro nekih godinu dana.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    znali su imati neke modele na popustu (određene materijale tipa stariji uzorci tkanina), a generalni Romer 20% popust je otprilike 1x godišnje

  39. #89
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ah jooooj... teško je to kad nemamo auto... Poslala im mail možda upecamo nešto drugo.

  40. #90
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    evo svježeg iskustva: mi sad za vikend mahali računom cariniku od 300-tinjak eura. nas dvoje u autu, kolica i AS iza na sjedalu "na izvolte"... samo mahnuo prođite...

    bili smo spremni na sve, ali trbuščić je učinio svoje i znam da je to više iznimka nego pravila....
    ma čak i nije
    mi smo 6 sjedalica do sada u sloveniji kupili i jedna svemirska kolica
    nikad ništa
    samo nam kažu: nek je sa srećom i mahnu rukom

    ali mi uredno dobijemo svoj štojer

  41. #91
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    mašnica, imam ti ja njihov bon za popust -10% na Romer, dam ti ga ako si zainteresirana.
    Mi smo AS kupili za vrijeme ove zadnje akcije, pa je ostao neiskorišten.

  42. #92
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    U Pikapolonici u Slo je trenutno akcija Concord Trimax autosjedalice po 119 Eur.
    Ja sam neki dan kupila u Ormožu, potvrdila Merwer i uredno sam ju prijavila na granici. Sjedalica je Made in Germany tako da nema problema.
    Kod nas je takva 1390kn

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Nisam sve čitala, pa je možda netko i napisao, no, samo da napomenem - mi smo isto kupili AS u Slo, trebali ju platiti 400kn manje nego kod nas kad tamo....nabrijana teta na carini... i platili PDV tako da nas je ispala 50kn više

    Kad smo ju probali dobiti naono:''pa za dijete je, svatko ima pravo na 1000kn...isl'' rekla je da nas može pustiti preko granice samo ako ju prepilimo na pola.

  44. #94
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mi smo mislili ići, ali sam načula (samo načula na radiju, ne znam 100%) da ako te u Slo ulove bez zimskih guma da plaćaš kaznu.
    Pa onda ipak ne idemo. :/

  45. #95
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa zar zimske gume nisu obavezne od 15.11.
    provjeri

  46. #96
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Je, u pravu si.
    Sad opet moram u rebalans proračuna

  47. #97
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar zimske gume nisu obavezne od 15.11.
    provjeri
    Citiram sa stranice http://www.skijanje.hr/opce-informac...nija?id=16242:
    Za automobile zimska oprema podrazumijeva 4 zimske gume s minimalnom dubinom utora od 3 mm
    ili 4 ljetne gume s minimalnom dubinom utora 3 mm i odgovarajuće lance.
    Iznimno se za priobalna područja Slovenije dozvoljavaju ljetne gume s dubinom utora od 1,6 mm, a lanci za to područje nisu potrebni.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav cure,

    odlučila sam se za Roemer Baby safe plus AS i B smart 4 kolica. Zanima me da li je moguće kupiti proizvod u web shopu pa ih otići pokupiti u SLO, jer ne želim da mi se desi da odem tamo i onda ne nađem to po kaj sam došla...

    I ako sam shvatila, ako uvozim do 1000kn po osobi nema straha od carine PDV-a i inih nameta?

    Hvala

  49. #99
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    jel ima friških iskustava s kupnjom AS u Slo?
    mi bi se možda uspustili u takvo nešto, ali ako nam opale PDV skoro smo na istom ko u zg-u.

  50. #100
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    evo da i ja pitam...naime našli smo sjedalicu u sloveniji...frend od mm tamo živi, a radi u Zagrebu. Čovjek putuje svaki dan na toj relaciji. E sad; ja bi čovjeku dala lovu da kupi tam AS pa da ju donese u Zg. Zna li netko kako onda ide sa pdv-om, carinom i sl.? On je državljanin Slovenije.. Nije mi baš čovjek od rizika pa ga nebih baš tražila da montira sjedalicu i

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •