Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 122

Tema: Kupnja autosjedalice u Sloveniji i carina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno Kupnja autosjedalice u Sloveniji i carina

    Namjeravamo u Baby centar po autosjedalicu, ali me strah carine. Čula sam da se na autosjedalice ne plaća carina, ali osoba koja mi je to rekla nije potpuno sigurna, pa molim ako netko zna pouzdano ili ima svježe iskustvo da napiše je li to istina. Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi kupili prije 10 dana. Svezali novu AS u auto i rekli da nemamo ništa za prijaviti 8)

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    tako i mi. Samo smo ju kupili u Austriji.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Znači to pali :D I mi smo mislili tako, ali mi je palo na pamet da bi moglo biti sumnjivo što beba nije sa nama...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Još nešto - jeste li prijavili povrat njihovog poreza (DDV-a)?

  6. #6
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    p.s. kod povrata poreza moras pripaziti. jer ako se ne varam, to zahtjeva da stanes na jednoj carini i odes da ti udare zig. u medjuvremenu te vide oni s druge carine, pa kad dodjes do njih zapitaju te, a sto si to radila preko... tako da pazi kako ces to izvesti.

    AS bih takodjer zavezala, prebacila jaknu preko nje, i furaj.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    p.s. kod povrata poreza moras pripaziti. jer ako se ne varam, to zahtjeva da stanes na jednoj carini i odes da ti udare zig. u.
    nikud ne odeš. Sjediš u autu i daš papire i onda ti udare žig. E sada, jel istina ono da slovenski carinici javljaju našima, stvarno ne znam

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    p.s. kod povrata poreza moras pripaziti. jer ako se ne varam, to zahtjeva da stanes na jednoj carini i odes da ti udare zig. u.
    nikud ne odeš. Sjediš u autu i daš papire i onda ti udare žig. E sada, jel istina ono da slovenski carinici javljaju našima, stvarno ne znam
    NanoiBeba, znači vi niste tražili povrat ili vas nisu prijavili? Ovo sam i ja čula da kao prijavljuju, ali nedavno su naši prijatelji kupili čuda u Grazu, prijavili porez i nisu platili carinu...

  9. #9
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    p.s. kod povrata poreza moras pripaziti. jer ako se ne varam, to zahtjeva da stanes na jednoj carini i odes da ti udare zig. u.
    nikud ne odeš. Sjediš u autu i daš papire i onda ti udare žig. E sada, jel istina ono da slovenski carinici javljaju našima, stvarno ne znam
    Kad je veći iznos javljaju. Mog svekra carinili za nove gume za auto jer su slovenci dojavili.

  10. #10
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    nikud ne odeš. Sjediš u autu i daš papire i onda ti udare žig. E sada, jel istina ono da slovenski carinici javljaju našima, stvarno ne znam
    ovo prvo nije pravilo i ovisi o tome kolika je gužva na granici

    ovo drugo je provjereno ali također ovisi o volji slovenskog carinika i o iznosu kojeg potvrđuješ

    za dječje stvari hrvatski carinici najčešće ne prave probleme

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mi smo dobili povrat poreza. I da istina je, pun o ovisi o carinicima ali ću demantirati daddycoola, a to sam valjda već 100 puta napisala na forumu: platili smo carinu na prematalicu iz Ikee, ja sam bila valjda u 7 mjesecu trudnoće. Naplatila nam ju je carinica.

    Znači , nema pravila, kak se potrefi. Jer iznos robe koji ne podliježe carini je vrlo mali (300 kn po osobi), tako da sve ostalo ovisi o procjeni carinika i njegovoj dobroj volji.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    A zna li netko plaća li se uopće carina na sjedalice (konkretno Roemer i Maxi cosi), znam da postoji ona neka odredba da roba koja je porijeklom iz EU ne podliježe plaćanju carine. Tada bi platili samo PDV, pa to i nije tako strašno ako uzmemo natrag njihov DDV... :?

  13. #13
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Mislim da se sjedalica tarifira kao dječja oprema, a ne oprema za auto, pa time ne podliježe carini, ali podliježe pdv-u.Ali na računu moraš imati deklarirano da je roba proizvedena u EU.

  14. #14
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    mi kad smo kupovali as i kolica nisu nista pitali...imali smo srece 8)

    jednom prilikom smo md i ja isli sami iz slo, a na sicu montirana baza as 0, tip nas je gnjavio da sto smo je sad kupili itd...??? a ono samo baza :?

  15. #15
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    mi smo dobili povrat poreza. I da istina je, pun o ovisi o carinicima ali ću demantirati daddycoola, a to sam valjda već 100 puta napisala na forumu: platili smo carinu na prematalicu iz Ikee, ja sam bila valjda u 7 mjesecu trudnoće. Naplatila nam ju je carinica.
    zato sam i napisao "najčešće" jer to nije pisano pravilo nego ovisi o dobroj volji carinika/carinice.

  16. #16
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    mi smo dobili povrat poreza, AS smo montirali i nismo platili carinu.

    jednom sam na nekom forumu pročitala da slovenski carinici prijavljuju račune iznad 500€ našima. ne znam da li je to istina

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    nama su isto bili naplatili carinu na kolica :/
    Čovjek u Pošti se nije mogao načuditi da su nam to carinili i samo je rekao: sramota.
    Kako god bilo: morali smo iskeširat i carinu i pdv i pristojbu :/

  18. #18
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    nama su isto bili naplatili carinu na kolica :/
    Čovjek u Pošti se nije mogao načuditi da su nam to carinili i samo je rekao: sramota.
    Kako god bilo: morali smo iskeširat i carinu i pdv i pristojbu :/
    ha?????? :?
    pa kolica se ne carine, spadaju pod dječju opremu...samo pdv može...

  19. #19
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ako netko zna točno na što se treba pozvati u zakonu ako zagnjave na granici neka napiše
    i što točno u to ulazi (kolica, AS.....?)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj loonalee prvotno napisa
    nama su isto bili naplatili carinu na kolica :/
    Čovjek u Pošti se nije mogao načuditi da su nam to carinili i samo je rekao: sramota.
    Kako god bilo: morali smo iskeširat i carinu i pdv i pristojbu :/
    ha?????? :?
    pa kolica se ne carine, spadaju pod dječju opremu...samo pdv može...
    a nama naplatili sve...
    Možda carinik nije baš bio kompetentan, a možda je baš namjerno, ne znam...

    svakako, bilo bi dobro znati na koji članak zakona se možemo pozvati kod ovakvih slučajeva...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    pokušala sam pronaći u carinskoj tarifi, ali nisam uspjela, pa ako netko zna neka stavi link...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam nedavno isla u Baby centra u Brežice po autosjedalicu. Potvrdila merver na slovenskoj granici , na nasoj uredno prosla bez ikakvog placanja.

    Čak se ne sjećam, da li sam staru sjedalicu demontirala :/

  23. #23
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    mislim da nema nigdje konkretan popis, nego se gleda po carinskim tarifama...dječja kolica su konkretno pod tarifnim brojem 8715 0010,te se na njih primjenjuje nultna stopa...znači nema carine za kolica proizvedena u slijedećim zemljama:
    Albanija -
    Bosna i Hercegovina -
    Crna Gora -
    EU -
    Island -
    Makedonija -
    Moldova -
    Norveška -
    Srbija -
    Švicarska i Lihtenštajn -
    Turska -
    UNMIK/Kosovo

    a nultne stope su definirane međunarodnim ugovorima o slobodnoj trgovini (čl.187, st.1 carinskog zakona).

    e,sad ja dugo nisam u toku s nekim stvarima i radim nešto stoosmo, pa možda se javi netko tko može refreshat podatke

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    10

    Početno

    ukratko

    carina i porez se plaća na sve proizvode koji prelaze 300kn vrijednosti
    ako želite oslobođenje od carine tj tih 10% morate imati robu iz eu tj. europskog porijekla a to dokazujete da vam na računu piše da je roba iz eu ili vam trgovac napiše i potvrdi pa onda plačate samo pdv 22%
    istina je da najčešće carinici puste ljude sa dječjom opremom ,sjedalicama i sl ali to ovisi o njima(jer u zakonu nigdje ne piše da se ne plaća carina i pdv na dj.opremu)
    sad ako ste naišli na krivog carinika,sorry
    slovenci javljaju našima i to na bregani za račune preko 500 eur,na harmici preko 300eur na maloj bregani preko 200 ili 300 eur po računu,nis sigurna
    uglavnom ne bute platile ak kupite dječju opremu (ili budete ak naletite na nekog ko se drži zakona ko pijan plota) a provjerite da li su oica i sl.proizvedena u europi mada sumnjam pošto je danas sve iz kine.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo uredno rekli cariniku
    a on: aj, nek je sa srećom!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    mi smo uredno rekli cariniku
    a on: aj, nek je sa srećom!
    Blago vama, ja se uvijek bojim da neću biti te sreće

    Ma mislim da ćemo jednostavno montirati sjedalicu u auto pa kako bude. A ono sa računom, to moram naglasiti u trgovini da piše da je iz EU? Valjda tete znaju o čemu se radi

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    meni sad nije nis jasno ja sam mislila da cu kupnjom u slo puno jeftinije proći.imam namjeru uzeti full opremu za blizance sto u nas dođe ono sto sam vidjela cca 9000 kn dali netko zna koliko cu zaista uštedjeti inace sam u bolnici i moram to sve organizirati i ako je mala razlika onda nema smisla molim iskustva i savjete

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Na Bregani smo s prvom AS prošli bez problema. Ali nas je s drugom sjedalicom (i drugim graničnim prijelazom, neki mali kraj Bregane) zaustavio carinik na našoj strani, jer nas je vidio kako udaramo žig na slo strani granice
    Prošli smo bez plaćanja carine, ali nam je bilo neugodno, jer smo prvo počeli muljati, a onda rekli da smo uzeli AS. Nisu se ljutili na AS i to što pokušavamo proći bez plaćanja carine, nego na to što to odmah nismo rekli, tako da smo naučili lekciju za idući puta

    Iz Baby Centra obavezno traži račun nakon što tamo naplatiš povrat poreza (idući puta što dođeš u Slo, max 6 mjeseci nakon kupovine). Jer ti onaj račun kojeg dobiješ, i s kojim ti ide formular za povrat poreza, uzmu tako da nakon povrata poreza ostaneš bez računa.

  29. #29
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj loptica prvotno napisa
    postoji ona neka odredba da roba koja je porijeklom iz EU ne podliježe plaćanju carine. Tada bi platili samo PDV, pa to i nije tako strašno ako uzmemo natrag njihov DDV... :?
    Tocno. Znaci, Slovenci ti potvrde fakturu ili tax free, na HR-granici mozes prijaviti da imas novu autosjedalicu, pokazes im racun, i onda ti se moze desiti da ti ne naplate PDV, a moze se desiti da ti naplate PDV + pristojbe (dodje ti mislim 20 Kn pristojbi (10 + 10) i jos 10 Kn naplati ured HP-a na granici jer se to placa kod njih). Kad izracunas koliko ces dobiti povrata DDV-a, obicno time pokrijes to sto si platila na hrvatskoj carini.

    Takodjer, od iznosa koji podlijeze carinjenju odbiju ti 300 Kn u tvoju korist, jer imas pravo uvoza robe do te vrijednosti.

    Uvijek imam dojam da carinici imaju dosta diskrecijskih ovlasti, i dosta cesto uopce ne carine.

    Meni nijedan komad djecje opreme i odjece nisu carinili, a sve sam kupila u Italiji, i (u tim danima, jer jos nismo tamo kupili stan) sve uvela u HR.

  30. #30
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Kolica smo kupili u Italiji, nisu nas carinili jer smo imali jednog prijatelja u smjeni.
    AS ćemo vjerojatno kupiti u Baby centru KP.

    Kad moramo pečatiti Tax free, redovito se autom maknemo da ne stvaramo gužvu, pa naknadno prošetam do njih s papirima.

    Inače, pouzdano znam da, za robu čija vrijednost prelazi 500 eura, slovenci moraju poslat hrvatima fakturu na fax. I onda te, naravno, ovi dočekaju spremni.

    Sva sreća pa su naša kolica bila 499 eura.

  31. #31
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Kad moramo pečatiti Tax free, redovito se autom maknemo da ne stvaramo gužvu, pa naknadno prošetam do njih s papirima.
    Tako i moras napraviti, jer se roba mora izvesti iz EU, znaci obvezan si stati na ono njihovo parkiraliste (koje je teritorija izvan EU, nicija zemlja), pa tek onda otici na carinu po pecat.

    Citiraj Angelina Bell prvotno napisa
    Inače, pouzdano znam da, za robu čija vrijednost prelazi 500 eura, slovenci moraju poslat hrvatima fakturu na fax. I onda te, naravno, ovi dočekaju spremni.
    Nedavno sam uvozila robu u puno vecem iznosu, i Slovenci nisu sebi napravili nikakvu kopiju fakture koju bi mogli faksirati, niti su faksirali moj primjerak; cak nisu nista ni pitali, samo su opalili pecat i - dovidjenja.

  32. #32
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    koja j erazlika u cijeni sjedalica kod nas i u brezicama recimo?

  33. #33
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo u cetvrtak bili u ljubljani u baby centru i imaju stvarno dobar izbor as, cijene u odnosu na hr ne znam, znam da su malo jeftiniji, ali koliko tocno nemam pojma

    potvrdili smo merver na granici, mm je rekao cariniku da smo kupili as i nesto robe, pogledao racun za as i rekao ok, nismo novu sjedalicu montirali u auto

    inace mm najcesce putuje okolo s montiranom sjedalicom, i nikad ga niko nije nista pitao. valjda zato sto je gradanin EU 8)

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    koja j erazlika u cijeni sjedalica kod nas i u brezicama recimo?
    ja ti mogu odgovoriti zta dvije sjedalice kako su krecu cijene.
    Romer duo plus u TLje 2500 kn, a u Brezicama 320 eura
    MC s isofixom u TL je takodjet 2500 kn, a u Brezicama 309 eura
    U oba slucaja u TL dobijes i onih dodatnih 200 bodova na magminoj kartici. mi smo racunali da ti sve dodje na isto, ali ja kupujem romerovu safefix koje nema u TL pa zato idem u brezice..

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    dižem topic iz prašine za nova iskustva... eto mi vidjeli AS koje nam odgovaraju, isplati nam se otići po njih, ali naravno ako nam vrate DDV i ne platimo carinu
    koštaju 150 eura
    jel netko nešto kupovao nedavno? kakvi su sad po tom pitanju?

  36. #36
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo ju svezali iza i normalno prošli. i dobili povrat

  37. #37
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Na koji iznos se sada ne plaća carina?
    1000 kn?

  38. #38
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mislim da da

  39. #39
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    1000 kn po osobi, nema carine, provjereno iz osobnog iskustva!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    1000 kn po osobi, nema carine, provjereno iz osobnog iskustva!
    Da, ali ti mogu naplatiti PDV. Iz iskustva, u slo montirajte AS u auto i neće biti problema, osim ako Slovenci ne jave našima da ste tražili povat poreza.

  41. #41
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Mi smo kupili AS u Sloveniji. Koštala je manje od 100 E (Roemer). Prijavila sam ju na carini i uzela MWST. Pogledali su račun i nisu me carinili. Navodno sam čula da je bolje da ideš na mali prelaz nego na veliki.

  42. #42
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ti mogu naplatiti PDV. Iz iskustva, u slo montirajte AS u auto i neće biti problema, osim ako Slovenci ne jave našima da ste tražili povat poreza.
    Zašto bi naplatili PDV? To još nisam doživjela, niti čula od prijatelja i poznanika da im se dogodilo.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa ako tražiš povrat poreza, a slovenski carinici jave našima, onda bi ti naši kod ulaza u Hrvatsku trebali naplatiti PDV. Znam za više takvih slučajeva sad kod promjene guma.

  44. #44
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako tražiš povrat poreza, a slovenski carinici jave našima, onda bi ti naši kod ulaza u Hrvatsku trebali naplatiti PDV. Znam za više takvih slučajeva sad kod promjene guma.
    Mi bili neki dan po gume, 4 komada, normalno tražili povrat poreza kod slovenaca i na našoj granici pokazali račun, i nema pdv, kupovali autosjedalicu u babycentru, ista priča. osim ako računi prelaze dozvoljene cifre za carinjenje.

  45. #45
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi naplatili PDV? To još nisam doživjela, niti čula od prijatelja i poznanika da im se dogodilo.
    ako su ikad bili ocarinjeni, onda su platili i pdv, nek pogledaju papire
    to je normalna procedura, plaćaš carinu, pdv i još neke pristojbe

  46. #46
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha, tek sam sad sve pročitala, pišete o slučaju da se ne plaća carina, ali se plaća pdv. za to ni ja nisam čula

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Evo s jednog foruma o gumama, ali vrijedi za svu robu, citiram:

    ...
    Idite najnormalnije tamo, kupite gume ili felge (popust za cash 12%) i platite punu cijenu, ukljucujuci DDV (slovenski Porez na dodanu vrijednost, iznosi 20%). Kad se vracate doma, na slovenskoj strani granice potvrdite racun (prijavite da ste kupili to sto ste kupili) i produzite do hrvatske strane granice. Na nasoj strani takodjer to prijavite i pokazite im racun koji vam je slovenski carinik potvrdio. Na temelju toga racuna placate PDV. Carine nema jer je roba porijeklom iz EU (obavezno pitajte za porijeklo robe inace bi mogli platiti 10-15-20% carinu - sve gume prolaze pod EU osim Bridgestone)...

    Koliko čujem, to se trenutno dosta prakticira na graničnim prijelazima, ali ne uvijek. Valjda samo kad su carinici loše volje

  48. #48
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://b2c.baby-center.si/WebClassif...arentClassID=2

    evo vam cijene u brežicama...u pretražnik samo upišite ime firme npr. maxi cosi....ali ne i tip sjedalice jer nekad neće nači

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a koliko bi carina izašla za cyber 210E????????????????

  50. #50
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    mogli bi proći i bez carine... pregledala sam carinsku tarifu (evo i linka http://www.bonus-otpremnistvo.hr/dokumenti.html)i nema specificirane tarife za AS (niš čudno), npr. na kolica i dijelove se ne plaća carina (bez obzira na zemlju porjekla), ne plaća se sigurno carina i na stvari proizvedene u EU

    ono što možete platiti je PDV na iznos računa*srednji tečaj HNB na dan carinjenja + troškovi carinjenja (neznam koliki su sada - tu spada trošak JCD i sl.)

    .....ako budu dobre volje i odmah pokažete račun možete proći i bez svih troškova (jer im je tlaka ispunjavati tonu papira)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •