Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Prelazak iz jajeta u višu kategoriju

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Prelazak iz jajeta u višu kategoriju

    E sad ovako mane konkretno zanima osim što je bitno da je djete bar 12mjeseci 9kg i 2 cm od ruba sjedalice za prelazak u onu veču kategoriju.
    Ima ona solucija ako već ima 9 kg i ustaje samostalno bez pomoči uz namještaj da može u sljedeču kategoriju.
    E sad me zanima zakaj je to ustajanje bitno?
    Neka djeca to rade već i sa osam mjeseci a mislim da definitivno nisu za veču kategoriju.

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Necu ti bas najstrucnije objasnit ali koliko znam, ima veze s tim da, ako dijete moze samostalno stajati znaci da ima dovoljno jake misice leda i vrata da se u slucaju sudara moze, koliko-toliko, samo zadrzati, znaci da nema prejaki vratni trzaj. Tako sam ja to shvatila, nek ti jos pojasni netko strucniji.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Necu ti bas najstrucnije objasnit ali koliko znam, ima veze s tim da, ako dijete moze samostalno stajati znaci da ima dovoljno jake misice leda i vrata da se u slucaju sudara moze, koliko-toliko, samo zadrzati, znaci da nema prejaki vratni trzaj. Tako sam ja to shvatila, nek ti jos pojasni netko strucniji.
    hvala na laičkom objašnjenju

  4. #4
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    upravo tako kako je koksy napisala. samostalno ustajanje je znak dovoljnog razvoja muskulature djeteta da može podnijeti sile u slučaju sudara u sjedalici koja gleda u smjeru vožnje. to je dakako minimalni uvjet, preporučljivo je da dijete pređe u veću sjedalicu kad prohoda jer je tada muskulatura još razvijenija. problem je kod male djece što im je glava znatno veća u odnosu na ostatak tijela i čini veliki postotak mase, te prilikom sudara zbog inercije glave dolazi do rastezanja vratne kralježnice i leđne moždine, što u slučaju da vrat nije dovoljno jak (ili poduprt kao u sjedalici grupe 0+) može prouzročiti ozbiljne ozljede pa i smrt.

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    upravo tako kako je koksy napisala. samostalno ustajanje je znak dovoljnog razvoja muskulature djeteta da može podnijeti sile u slučaju sudara u sjedalici koja gleda u smjeru vožnje. to je dakako minimalni uvjet, preporučljivo je da dijete pređe u veću sjedalicu kad prohoda jer je tada muskulatura još razvijenija. problem je kod male djece što im je glava znatno veća u odnosu na ostatak tijela i čini veliki postotak mase, te prilikom sudara zbog inercije glave dolazi do rastezanja vratne kralježnice i leđne moždine, što u slučaju da vrat nije dovoljno jak (ili poduprt kao u sjedalici grupe 0+) može prouzročiti ozbiljne ozljede pa i smrt.
    hvala

  6. #6
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Mojem mališi glava već prilično viri iz jajeta, a 8,5 mj. je star (i mislim da je blizu/oko 9 kg) i počeo se dizati na noge u krevetiću. Zbog toga izvirivanja glave ne znam je li vrijeme za veću sjedalicu ili ne?

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moj najmanji je jučer napunio godinu dana, puza od 6mj, diže se na noge od 8mj....
    Prohodao samostalno prije tri tjedna...
    Ima 9,5kg cca....
    Još uvijek ga vozim u 0-13kg as, peg perego....
    Izbacila sam onaj jastucic ispod guze pa stane unutra bez problema (sad kad još netreba debelu jaknicu).... Super mi je jaje jer često zaspi tokom vožnje pa ga samo prebacujem u/iz auta.....

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Izbacila sam onaj jastucic ispod guze pa stane unutra bez problema (sad kad još netreba debelu jaknicu)....
    super
    samo bih se osvrnula na boldano...kakve veze ima debela jakna?! znaš da i onako dijete NE IDE u as u jakni. zbog jakne se dijete ne može dovoljno dobro vezati pa se jakna i onako skida prija stavljanja djeteta u as.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Moj najmanji je jučer napunio godinu dana, puza od 6mj, diže se na noge od 8mj....
    Prohodao samostalno prije tri tjedna...
    Ima 9,5kg cca....
    Još uvijek ga vozim u 0-13kg as, peg perego....
    Izbacila sam onaj jastucic ispod guze pa stane unutra bez problema (sad kad još netreba debelu jaknicu).... Super mi je jaje jer često zaspi tokom vožnje pa ga samo prebacujem u/iz auta.....
    Mi imamo 18mj i još uvijek smo u jajetu, doduše kupujemo novu jer nam je skoro mala po visini. I nama je bilo super to prebacivanje jer je često spavala u autu, al eto i tome dođe kraj.

  10. #10
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni uopće nepada na pamet skidati im jakne u as...
    Previše mi je to skidanja i oblacenja, 70%vremena sam sama s klincima, svakodnevno se vozimo autom i to po nekoliko puta.... pa mislim, da svakom od njih troje skidam jaknu kod ulaska u auto oblacim istu kod izlaska..... Ne ne....

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim da ćemo mi uskoro prijeći u veću kategoriju, ima oko 11.5kg, za 3tj će 12mj. Do ruba gore mu je taman nekih 1-2cm, no dosta mu je već uska, iako ga ne stavljam u jakni, ali ako je malo deblje odjeven, u npr. vestu i dosta mu je tijesno. Ustaje i hoda uz pridržavanje uz namještaj.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopće nepada na pamet skidati im jakne u as...
    Previše mi je to skidanja i oblacenja, 70%vremena sam sama s klincima, svakodnevno se vozimo autom i to po nekoliko puta.... pa mislim, da svakom od njih troje skidam jaknu kod ulaska u auto oblacim istu kod izlaska..... Ne ne....
    Pa zar vam nije vruće voziti se u jaknama?

  13. #13
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa negrijem auto na 27.....


    Skidam im jakne jedino ako se vozimo dulje od pola sata/45minuta....
    Na kraće relacije ne skidam i nisu se žalili da im je vruće....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 24.10.2011. at 11:59

  14. #14
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopće nepada na pamet skidati im jakne u as...
    Previše mi je to skidanja i oblacenja, 70%vremena sam sama s klincima, svakodnevno se vozimo autom i to po nekoliko puta.... pa mislim, da svakom od njih troje skidam jaknu kod ulaska u auto oblacim istu kod izlaska..... Ne ne....
    to je tvoja odluka
    ti ne moraš skidati ako nećeš, samo znaj da vam baš i nije neka sigurnost voziti se u autosjedalici u jakni :/

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a imam ih i ja troje pa skidam jakne. isto svaki dan jer sam ja ta koja ih razvaža po školama i vrtićima.

  16. #16
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa oke... Ja ne skidam..... Ne na kraće relacije....

  17. #17
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Vožnja u jaknama svakako nije preporučljiva praksa.

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem mališi glava već prilično viri iz jajeta, a 8,5 mj. je star (i mislim da je blizu/oko 9 kg) i počeo se dizati na noge u krevetiću. Zbog toga izvirivanja glave ne znam je li vrijeme za veću sjedalicu ili ne?
    Malo mi je čudno da mu sa 9 kg glava viri jer je sjedalica do 13 kg. Možda ima neki jastučić koji niste uklonili? Ili su mu pelene jako debele?
    Sjedalicu je prerastao po visini ako je vrh glave manje od 2 cm ispod vrha sjedalice. Znači ne preko, nego ispod vrha.
    Ukoliko još nema 9 kg trebao bi u kombiniranu i to u smjeru suprotnom od smjera vožnje, a ne u grupu I.

  18. #18
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    Malo mi je čudno da mu sa 9 kg glava viri jer je sjedalica do 13 kg. Možda ima neki jastučić koji niste uklonili? Ili su mu pelene jako debele?
    Sjedalicu je prerastao po visini ako je vrh glave manje od 2 cm ispod vrha sjedalice. Znači ne preko, nego ispod vrha.
    Ukoliko još nema 9 kg trebao bi u kombiniranu i to u smjeru suprotnom od smjera vožnje, a ne u grupu I.
    Ma maknuli smo sve što se dalo maknut (ima jedan dio oko glave koji ne ide dolje nikako, osim da valjda rasporim s as, no mislim je dalje proslijediti pa se i ne bih upuštala u takve pothvate), a pelene ima obične pamp. i glava mu je iznad vrha. Imamo as jedinicu, a ovo jaje smo kupili preko burze i stvarno je malo (a on je i dosta dugačak - blizu 80cm). Znači guza je do kraja, noge drži skvrčene (jer su isto već podulje), a glava viri. I da, nemam baš za kupovinu kombinirane.

    Što onda, da ga ipak prebacim u jedinicu već?

  19. #19
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    pa ako je prešao 9 kg i diže se na noge, da

  20. #20
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Fala

  21. #21
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ripcord a da se zaletiš na sljedeći pregled kad bude u Zagrebu?
    Ili poslikaj malca

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ljudi moji,

    ja ne znam što ćemo mi, naime maleni ima 5 mj i već 9 kg, isto je jako dugačak ne znam točno koliko ali nosi vel.74. U ovoj AS od Peg Perega je već sad sav sklupčan i baš mu je tijesno, stane samo ako je u bodiju, s vestom već teže.

    Malena nam ima 2,5 god i 14,5 kg, isto je visoka, pa smo mislili kroz par mjeseci nju stavit u sljedeću AS a njega u ovu Romericu, al nisma sigurna da će uopće dotad stajat na nogama ne znam ni hoće li se sam posjedat dotad. što napraviti?

    ovo jaje od PP me baš živcira još od prvopg djeteta, kolica su mi super al jaje grrr....baš za neku mini dječicu....

    please help...

  23. #23
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    lili75, mi imamo isti problem, imamo 5 mjeseci, 8,5 kg 69 cm smo dugi i nosimo broj 74. Imamo besafe izi i jedva stanemo u nju, jako je stisnut. Nisam uopće pametna koju sada kupiti i kada kupiti. Mi još ne sjedimo,a kamoli da se postavljamo na noge a 9 kg ćemo imat sigurno za misec dana.
    Molim mamae velike dječice da napišu kako su ovo riješili?

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam cure, moj mali ima 9 kila, nosi veličinu 80, ali skroz ok stane u jaje. noge su mu skvrčene, ali to je potpuno ok, smije tako biti. ne oblačim ga u ništa debelo u vožnji.
    btw, on se već samostalno ustaje, hoda uz namještaj, čak radi i prve samostalne korake. ali ja ga još nemam namjeru stavljati u iduću kategoriju as.

  25. #25
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    lili75, mi imamo isti problem, imamo 5 mjeseci, 8,5 kg 69 cm smo dugi i nosimo broj 74. Imamo besafe izi i jedva stanemo u nju, jako je stisnut. Nisam uopće pametna koju sada kupiti i kada kupiti. Mi još ne sjedimo,a kamoli da se postavljamo na noge a 9 kg ćemo imat sigurno za misec dana.
    Molim mamae velike dječice da napišu kako su ovo riješili?
    Sta ti znaci stisnuti? Noge smiju bit skvrcene, samo glava mora biti 2 prsta ispod ruba sjedalice.

  26. #26
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    na noge sam mislila, ali ako one mogu biti tako onda je ok.

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    mi smo već i blizu ruba AS, očito ovisi koju AS tko ima i koliko je dijete...

    nego recite mi mi ćemo za mjesec dana sigurno bit na 2 cm od ruba,što onda?
    Kutonjica znaš što znači da jedva stane u AS, znači da ga skoro pa ne mogu zakopčat, izvukli smo pojaseve do maksimuma, Franko nam je "korpulentan" ruke mu ne mogu uz tijelo nego onako stisnute u zraku stoje...mislim i ćorav bi vidio da mu je premalena. Ne znam koliko je dugačak,valjda jedva kopčamo zbog dužine i debljine
    a kad dođemo i do ruba AS, pojma nemam što ćemo?

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    sorry tipfeler Lutonjica


    i da dajte neki pametan savjet.

  29. #29
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Bas me cudi jer i mi imamo Peg perego AS i moj maleni je buco. Ne znam kolko sad ima al prije mjesec i pol je imao 7300 g, znaci sad je sigurno oko 8 kg ako ne i vise a ima 5,5 mj. pa nemam nekih problema sa sjedalicom, noge su mu do kraja al glava jos ima mjesta. Pojasevi se jos daju izvuci.

  30. #30
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo već i blizu ruba AS, očito ovisi koju AS tko ima i koliko je dijete...

    nego recite mi mi ćemo za mjesec dana sigurno bit na 2 cm od ruba,što onda?
    Kutonjica znaš što znači da jedva stane u AS, znači da ga skoro pa ne mogu zakopčat, izvukli smo pojaseve do maksimuma, Franko nam je "korpulentan" ruke mu ne mogu uz tijelo nego onako stisnute u zraku stoje...mislim i ćorav bi vidio da mu je premalena. Ne znam koliko je dugačak,valjda jedva kopčamo zbog dužine i debljine
    a kad dođemo i do ruba AS, pojma nemam što ćemo?
    Jesu pojasevi dignuti na najvišu razinu (straga na sjedalici)?

    Kad dođe tjemenom na 2 cm od ruba naslona treba veću sjedalicu. Ako ne ispunjava uvjete za vožnju u sjedalici 9-18 (a sa 7 mj je još premali za vožnju unaprijed) jedino riješenje je kombinirana sjedalica 0-18 kg koja do 13 kg ide u obrnuti smjer vožnje.

  31. #31
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu pojasevi dignuti na najvišu razinu (straga na sjedalici)?

    Kad dođe tjemenom na 2 cm od ruba naslona treba veću sjedalicu. Ako ne ispunjava uvjete za vožnju u sjedalici 9-18 (a sa 7 mj je još premali za vožnju unaprijed) jedino riješenje je kombinirana sjedalica 0-18 kg koja do 13 kg ide u obrnuti smjer vožnje.
    upravo tako
    Lili75, za 2 tjedna je vjerojatno pregled sjedalica pa svrati
    no nije bas vjerojatno da vam djeca prerastaju sjedalicu sa 5 ili 6 mjeseci
    ipak su te sjedalice dizajnirane za djecu do 13 kg i otprilike godinu dana starosti

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    daddycool, hvala za info meni ni starija nije uspjela dogurat do godine dana negdje sa 9-10 mj je prešla u veću, ne znam jel rađam veću djecu ili... i dosta mojih frendica nije više moglo utrpat dijete ni zakopčat pojaseve, rado bi da može al što sad?

    dođemo na pregled ako se uspijemo izorganizirat s njih dvoje.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    e<da s tim da mi je Leona imala 9900 gr sa godinu dana a on 9000 gr sa 5 mj.ma uvjerena sam da je pp AS manja i uža od većine AS.

  34. #34
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Lili75 možda sad bubnem, ali imate li kakve jastučiće dodane u AS? Mislim originalne, možda da nij povadiš, to bi AS trebalo dati na širini i dubini

  35. #35
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod moje Peg perego se isto pojasevi nisu dali produzit sve dok ju nisam izvadila iz auta, okrenula i onda izvukla pojaseve jer je nesto zastekalo i nije islo. Tak da probaj tako.

  36. #36
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi imamo pp jaje, mali ima 14mj i 10,5/11kila, povadili te jastičiće van i bez problema stane unutra...
    Nemam uopće osjećaj da mu je neudobrno ili da ga neš stišće....


    (prije dva tjedna smo ga prebacili u mc tobi, al smo ipak za par dana vratili u jaje.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 08.01.2012. at 20:21

  37. #37
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi imamo pp jaje, mali ima 14mj i 10,5/11kila, povadili te jastičiće van i bez problema stane unutra...
    Nemam uopće osjećaj da mu je neudobrno ili da ga neš stišće....


    (prije dva tjedna smo ga prebacili u mc tobi, al smo ipak za par dana vratili u jaje.....

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ljudi hvala vam puno, evo danas smo digli pojaseve na maksimalnu visinu (mislila sam da je to za stariju dejcu al eto njemu savršeno) i već mu je bilo udobnije i više mjesta, nije bio ko mali čvarak stisnut, vidjet ću za te jastučiće (ima nešto al oko glave samo mislim,pa te ne bi dirala) a bome ćemo i izvadit sjedalicu da probamo produžit pojaseve da nije nešto zakočilo.

    hvala vam svima puno, puno....

  39. #39
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ima jastučić i ispod guze... Kad se to izvadi as postaje dublja pa time i prostranije...

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ma ljudi moji, baš ste pametni, što bi u mom kraju rekli pripametni! danas sam skužial i jastučić ispod guze (prije nego sam vidjela zadnji post) i stvarno malenom je sad super u AS, više se ne buni, rukice mu normalno stanu. sve sam pozaboravljala od prvog djeteta

    ovaj jastučić što ide iza leđa i štiti glavicu sa strane pretpostavljam da ni ne treba skidat.pls potvrdite mi jer imam osjećaj da on glavicu čuva,a ima još mjesta oko glavice tako da bi ga ostavila.

  41. #41
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ako mu ne smeta možeš ostaviti, dapače
    A pogledaj još i u upute što kaže proizvođač

    Baš mi je drago da ste riješili problem

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    i ja sam presretna, hvala vam svima.

    OT
    Kahna
    , tebe se sjećam pomogla si mi i savjetima oko dojenja Leone, sad dojim i malenog, i uživam samo tako.

  43. #43
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    hehe kako se potrefilo, baš mi je lijepo ovo čuti

  44. #44
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moj ima 8ipo mjeseci. oko 9,5 kg. sam sjedi, sam se diže i pocinje hodat pridržavajuci se za namještaj i u vrtiću. imamo jaje prenata l 0-13kg. dugacak je-noge mu vec duže vire-iako to i nije bitno, a glava je sad 2cm do ruba. danas smo mu kupili maxi cosi tobi 9-18kg.
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 12.01.2012. at 22:35

  45. #45
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Mi smo bili u Romer jajetu do 18 mjeseci. Nosile su broj 86 i imale 10 - 11 kg kad je glava došla do ruba. Očito se modeli AS jako razlikuju.

  46. #46
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Imam jedno pitanje. Moja jedna mala se približava rubu jajeta, noge odavno skvrčene. Problem je u tome što ima tek 7.900 kg.
    Ako mi preraste rub, a nema još 9 kg, da li ju smijem staviti u sjedalicu više kategorije?
    Kupili smo već cybex pallas 2 za 9-36 kg.

  47. #47
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Nina1 jesi sigurna da se ne moze naslon podesiti vislje? Obicno se moze..

  48. #48
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nogice nisu mjerilo i ne smeta im sto su skvrcene.

    Sto ti znaci priblizava rubu? Jel ima 2 cm od tjemena do vrha ili?
    Nekad zna proci dosta vremena od kada se s 3 cm do ruba dode na 2 cm, jer djeca rastu u visinu i donjim dijelom tijela.

    Da li imas mozda umetak za male bebe u AS koji se moze izvaditi, pa ces dobiti jos na mjestu?

    Za sjedalicu vece kategorije malena ce ti morati imati barem 9 kg i moci samostalno napraviti par koraka.
    Ako preraste po visini prije toga, onda trebas razmisljati o nabavci druge sjedalice kategorije 0+ ali koja je višeg naslona. Ili kupiti kombiniranu sjedalicu 0-18 kg koja ce ti omoguciti da vozis dijete unatrag duze vrijeme.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •