Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Trombofilija u trudnoći??!

  1. #51
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eto ja tek sad idem vadit krv...
    Ako netko zna, molim vas, jel mogu doc u bilo koje doba dana? Gdje tocno se to radi u Vinogradskoj?

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    cure,

    hitno trebam informaciju, koliko dana se čekaju nalazi koagulograma u vinogradskoj? u sljedeći pon imam pregled kod hematologa, a dotad moram imati nalaze koagulograma,ako odem sutra u uto jel to sve stignem obavit?

    P.S.
    moj dr. iz Vilija mi je preporučio vinogradsku pa bih išla tamo a i usput mi je kad idem na posao.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ja tek sad idem vadit krv...
    Ako netko zna, molim vas, jel mogu doc u bilo koje doba dana? Gdje tocno se to radi u Vinogradskoj?
    Ne sječam se više točno al mislim da bi trebala doći ujutro jer neznam do kad radi laboratorij. Uđeš na glavni ulaz i ideš lijevo u dvorištu pa desno i ravno. S desne strane je lab.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    bila jutros, ne znam jel zato što sam trudnica i što sam rekla da mi je hitno al nalaze ću dobit već sutra od 12h. baš sam happy...

  5. #55
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    bila jutros, ne znam jel zato što sam trudnica i što sam rekla da mi je hitno al nalaze ću dobit već sutra od 12h. baš sam happy...
    Jesi mozda vidjela do kad radi lab? Kad si ti isla?

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    bila oko 8:30h , evo ti njihov broj pa provjeri 3768 280.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    na njihovim stranicama stoji: http://www.kbsm.hr/klinkemija/bolesnici.php


    Radno vrijeme ambulante:
    07:00 do 15:00
    Vađenje krvi:
    07:30 do 09:00
    Podizanje nalaza:
    12:00 do 15:00

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    i da samo reci da si trudnica, odmah te uvedu unutra, ništa ne čekaš.

  9. #59
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Hvala ti!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Draga Vikki..ja sam ovdje nova...imam antifosfolipidni sindrom, genetski faktori tromb. Su ok....dva spontana i sad sam na heparinu 2500 i pola aspirina.....molim td javi ako si uspjela iznijeti trudnocu, koje si doze imala i tko ti je vodio trudnocu..hvala ti ...molim te javi se

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Postovani,*
    Imala sam spontani pobacaj u trecem mjesecu, i odmah nakon toga sam odradila test na
    Trombofiliju, genska analiza FV,FII,MTHFR,F XIII,PAI-1,EPRC,i ovo su moji nalazi:

    Tehnika: PCR,Reverzna hibridizacija
    Nalaz:

    FV LEIDEN - WT (normalan)
    FV H1299(R2) - WT (normalan)
    FAKTOR II PROTROMBIN - WT (normalan)
    MTHFR C677T - HZ (heterozigot)
    MTHFR A1298G - HZ (heterozigot)
    FXIII V34L - WT (normalan)
    PAI -1 - HZ (heterozigot)
    EPRC (endotelial protein receptor C) - A1/A2/H1/H2 (heterozigot tip 2)

    Inace ovo mi je bila prva trudnoca, imam 25 godina, 55 kg (169cm visina).

    Mozete li mi cure ukoliko se razumijete malo vise reci o mojim nalazima. I koliko je stanje trombofilije kod mene ozbiljno za sledecu trudnocu.

    Hvala unaprijed

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Veliki pozdrav drage mame i one koje to zele postati... Majka sam troje zive i zdrave dijece i zelja nam je da imamo jos jednog malog bebaca ali nazalost neuspjeva... moj problem nije da ostanem trudna nego da doguram trudnocu do kraja i da rodim nama toliko zeljenu bebicu...trazim odgovore na sve strane ali nigdje odgovora, pa sam mislila ako svoj problem podjelim svama mozda se neka od vas prepozna u tome ...e ovako, moj problem je 5 spontanih pobacaja u 2 mj trudnoce, nakon toga je usljedila malo duza pauza nekih 4 god, da bih nakon toga 2010 ostala trudna, trudnoca je tekla uredno do 5 mj trudnoce, gdje su mojoj curici otkrili aritmiju srca, po doktorima nije bilo nista zabrinjavajuce . Sve je bilo uredu do 30 tj, kad sam otisla na ultrazvuk dr je zabrinjavajuce gledala u ekran i jedva progovorila da beba nije uredu da je puna vode i da hitno moram u bolnicu na carski, porodili su me i moja curica je zivjela samo 6 dana. Nakon te trudnoce sam radila pretrage gdje su otkrili manjak proteina s i da su dimeri povecani,2012 ostajem ponovo trudna uz terapiju clexana trudnoca se razvija dobro sve do 16 tj trudnoce, kad mi dr kaze da je beba mrtva, sljedi kiretaza.i sad u 5 mjesecu ove godine saznajem da sam trudna niko sretniji od nas, mislimo ovaj put ce biti sve uredu ali opet sa malom dozom straha, da bi u 12 tj trudnoce isla na pregled gdje mi opet govore da jebeba umrla..radila sam sve pretrage u ovoj trudnoci ponovo i d dimeri su bili u granicama normale tako da nisam morala se bockati, samo sam morala piti aspirin.i sad se ja pitam dali sam ja jedina sa tim problemom koji nemoze otkriti niko nakon toliko trudnoca, niti jedan dr niti jedan specijalist ili je to mozda sa bozije strane...zato vas molim ako koja od vas nedaj boze prozivljava ovo ili je prosla kroz sve to neka mi se javi, molim vas za pomoc...mozda ce neke od vas i reci da sam luda ili glupa sto ponovo pokusavam pored troje zive i zdrave djece, ali vjerujte mi to je jace od mene...nadam se i veselim vasem odgovoru...ljubim vas

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Pozdrav, mazamalena, zao mi je sto ti se to desava. Ako ti moze pomoci ja ti mogu prenijeti svoje iskustvo - imala sam tri spontana nakon jedne uredne skolske trudnoce. Svaki put do 12. sedmice najkasnije. Radila razne testove, imam problema sa stitnom, uzimam terpaiju i neke mutacije na genima za trombofiliju za koje neki dr smatraju da nisu mogli uzrokovati spontane. Da li je to mogla biti kombinacija svih tih uzroka - ne znam. Uglavnom, vremenom shvatis da mozda neces ni naci konkretan uzrok, kao sto vrlo cesto i biva sa tim ranim spontanim pobacajima. Sad je do tebe koliko puta zelis pokusavati i rizikovati, koliko ti i tvoja porodica mozete podnijeti.
    Imas na Potpomognuta oplodnja teme Imunoloske pretrage i Heparinke bivse i sadasnje..., tamo ima bas dosta o tome, ima puno iskustava i prica, studiozno sam proucila vise puta
    Da li si radila testove za genetsku sklonost trombofiliji? (MTHFR, PAI, ACE...)

  14. #64
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Draga mazamalena,

    nemam iskustva i žao mi je zbog svega što vam se dogodilo, stvarno je to težak period ...

    Osvrnuti ću se na dio ".....mozda ce neke od vas i reci da sam luda ili glupa sto ponovo pokusavam pored troje zive i zdrave djece, ali vjerujte mi to je jace od mene..." - a na to ću komentirati da ti se divim na svemu-snazi,hrabrosti,ustrajnosti i želji. Stvarno svaka čast i uistinu se nadam da ćete dočekati svoju bebicu vrlo brzo!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    2

    Početno hitnoooo

    Dali mi neka mama moze pomoci naime treba mi neki kontakt od dr Silve Zupancic Salek hitno mi jde potrebno njeno misljenje o terapiji. trudnica sam i iz Sarajeva me salju kod nje jer nisu dovoljno strucni da mi propisu terapiju.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Pozz, ima li koja mama koja je radala u petrovoj a da je bila na clexanu (heparinu)?
    Znate li kakva im je praksa? Prakticiraju li prirodan porod ili ga dogovore unaprijed i induciraju? Svaka info je dobro dosla.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •