Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: krajiška (p. zrinskog) vs. kršnjavoga

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno krajiška (p. zrinskog) vs. kršnjavoga

    molim mame i tate s iskustvom u nekoj od ovih škola da mi pomognu savjetom. svaki komentar je dobrodošao! hvala :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Već sam odgovorila na podforumu 6-9, ali evo još. Mi upravo završavamo 1. razred u I. Kršnjavoga i odlučili smo se za tu školu iz nekoliko razloga od kojih je po meni jedan od najbitnijih bio što nema popodnevnog turnusa, usput mi je dok idem na posao, ima klasični program, Sonja je htjela učiti francuski jezik od 1. razreda pa je i to utjecalo na odluku...sve u svemu zadovoljni smo izborom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    hvala yaya, imam ja neka iskustva s kršnjavim, najstarija kćer završava 8 razred, ali nisam baš jako oduševljena sa školom. sinovi najbolji prijatelji iz vrtića kreću sada u krajišku, koja isto ima školu samo ujutro. muči me strah od nepoznatog... :shock: pa zapravo trebam više informacija baš o toj školi (krajiškoj)!

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    piaj ivaricu, njen je tamo.

    Mi krećemo na jesen. Nama je najbliža i ja se nedam nagovoriti na Kršnjavoga. Vozim djecu u vrtić i ne želim i u školu. I zato će ići u najbližu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala nanoibeba! poslala sam ivarici poruku na private. nisam najbolje shvatila: i tvoje će dijete u krajišku?

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno :)

    super, možda budu u istom razredu. :D

  8. #8
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    i moje dijete isto

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ines, ove godine?

  10. #10
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ove (i sad ne znam kojeg bi smajlica stavila jer nemamo nekog koji vristeci bjezi ispod kreveta )

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    a da se nađemo na upisu? Moj je dečko. Vaši?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno i moj

    dečko! ja sam za nalaženje

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mi ionako tamo nećemo nikoga poznavati. Tek je godina dana da smo u kvartu, a i u vrtić ide na drugom kraju grada.

    Od toga sam ja više ustrašena nego on.

  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam na skolu gledala ko na crnu rupu koja ce mi progutati dijete :/
    sve vase strahove jos osjecam

    ali sve me je ugodno iznenadilo. dobro, imam i zamjerki, ali vjerujem da bi ih bilo u svakoj skoli.


    i. ide u pz, zato jer nam je doslovno preko ceste i zato jer mu je tamo odlucio ici najbolji prijatelj.
    mislim, toliko sam se raspitivala i odlucivala i onda na kraju rekla dosta analiza, prepustit cu odluku osjecaju i zdravoj pameti i ispalo je odlicno iako su ova dva kriterija o prijatelju i blizini valjda oni koji bi trebali biti najmanje bitni .


    razredi su mali, svaki razred ima mogucnost produzenog boravka, skola radi u jednoj smjeni (ali nece uskoro, koliko je ja hvalim )
    imaju obroke u skoli do kraja 8. razreda
    u prvom razredu su dobili na izbor dva strana jezika, engleski kao obavezni i talijanski kao fakultativni, ivar ide na oba

    imaju veliku i lijepu dvoranu, veliko igraliste na kojem su stalno kad je imalo ok vrijeme

    skola ima hrpu vannastavnih aktivnosti, sve ih mozete vidjeti na stranicama skole, ivar je u izvidjacima i ide na nogomet u sklopu projekta "vikendom u skolske dvorane"

    kad su praznici skola organizira svakodnevno aktivnosti za djecu

    jako jako rijetko donese doma ikakav reklamni materijal, jednom u 2 godine je donio reklamu za skolski casopis i jednom ledo album, a na forumu citam da su skolarci cesto zatrpani raznim ponudama knjiga, prirucnika, radnih listica, svega

    razredi su veliki, imaju ormarice (u prvom razredu su ih imali, u drugom smo se selili u veci razred i mi roditelji smo se organizirali i napravili ih sami), imaju jdan dio razreda koji je s tepihom, 10 kvadrata na kojem se igraju u pauzi


    od losih stvari - skola je najstarija skola u zg, od ogromnih prozora tanasnog stakla strepim, od izlizanih stepenica niz koje se sjure isto tako :/

    ivar ne ide na vjeronauk i za to vrijeme nema organiziranu neku drugu aktivnost. to je vjerojatno svugje isto i sramota naseg skolstva opcenito, a i nas roditelja koji ne reagiramo. vjeronauk mu je srijedom drugi sat, i to vrijeme provedu on i jos jedan decko uz uciteljicu, dok ona daje roditeljima informacije. ivar nema protiv tog nista, njemu je taj sat valjda najbolji u tjednu, ali ja sam :/. drugi sat vkjeronauka mu ne petkom prvi sat, pa nam je to lakse izorganizirati, kasnije ga dovedemo u skolu.
    ivar dobije poseban domaci kad ovi drugi dobiju zadatak da opisu svoj npr bozic.
    vjerouciteljica je dosta susretljiva i kad sam trebala ici na neki sastanak ili put i jednostavno sam morala odvesti ga u skolu na prvi sat, ona je uvijek rekla da naravno da moze i da ce njemu pripremiti nesto drugo da radi, crta i sl.

    tu dolazimo do onog gdje vam ne mogu pomoci savjetom koja je skola bolja
    jer sve sve sve ostalo je na uciteljicama i uciteljima
    obje ivarove uciteljice (i treca koja je na porodiljnom) su super, ali o ostalima nemam nikakvu informaciju

    svaki ucitelj ima informacije jednom tjedno, jedan tjedan ujutro, drugi popodne, raspored je na internet stranicama. roditelji su dosta ukljuceni i informirani o svim aktivnostima, ali to ste i skuzile jer cete vec u lipnju imati prvi roditeljski.


    za pocetak toliko

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    razredi su mali, svaki razred ima mogucnost produzenog boravka, skola radi u jednoj smjeni (ali nece uskoro, koliko je ja hvalim )
    ma daj. To mi je jedna od najvažnijih stavki. Meni je bitno da mi je najbliža i da isključim auto iz svog svakodnevnog života. A najbolji prijatelj ionako živi na drugom kraju grada.

  16. #16
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Ivka, stvarno dosta sa hvaljenjem, fakat ces nas prebacit u dvije smjene

    (cure, i ja sam za nalazenje pri upisu! al prebacimo to na pp.)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    jako mi je drago da sam dobila tako iscrpne informacije! hvala ivarica!
    možemo se na pp dogovoriti oko nalaženja!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Također molim za iskustvo s obje škole!
    Pogotovo učiteljicama koje sada imaju 4. razrede.

    Silom prilika moram dijete upisati bliže svom poslu i ove škole su prostorno izabrane da što bezbolnije i sa manje stresa dolazimo u školu. Škola na upisnom području je dosta udaljena od kuće i nije za ići sama, a ja ju nemam srca ostaviti u 7:00 ujutro i pokupiti u 17:00 u školi.
    (a i ta adresa je privremena jer smo podstanari)
    Ne tražim dodatne aktivnosti, bitan mi je boravak do 4. razreda, da se zadaća napiše u školi i da ne nosi torbu kući osim petkom (jer ćemo u školu tramvajem).

    Za Kršnjavi nam je rečeno s više strana da teško da ćemo engleski jezik dobiti jer da prednost ima njihovo upisno područje, pa djeca koja već imaju brata ili sestru u školu i da moram imat sreće. Ne želim riskirati pa dijete upisati u francuski razred koji joj onda diktira ostanak u školi do kraja osmog razreda a i sam jezik je težak. Da ne spominjem da niti vremenski niti financijski joj ne mogu omogućiti učenje engleskog izvan škole za koji mislim da ga mora znat.
    Zato se i o Krajiškoj raspitujem.
    Tu me malo strah da će nas možda odbiti jer je upisno područje veće od Kršnjavog i više je djece. I jedna mama me nedavno bocnula kako nije fer da se primaju djeca izvan upisnog područja jer da su im onda razredi veliki, boravak se spaja (djeca se dijele) i da to nije kvalitetan rad. I da pitanje hoće li biti dovoljno učiteljica u boravku za sve razrede, da bi ipak trebalo rješit ko druge škole koje boravak prvo popunjavaju upisnim područjem. Nije mi u interesu da upišem dijete u školu, a onda ispadne da ne mogu upisati produženi boravak ili da je loše organiziran pa da navečer umorna od 8 sati škole i dva sata putovanja piše zadaću i uči.
    I sada sam u dilemi.
    Iskustva i savjeti, pleaseeee!?

    Do kada oni mogu znati koliko im je kandidata za upis i ima li neki rok do kada mi moraju javit mogu li nas primiti ili ne? Isto i za taj engleski razred, znaju li to prije testiranja? Gdje bi po vama bilo najbolje testiranje obaviti?

    Puno hvala!

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Gdama znam djecu koja su u Kršnjavovog i neka uce francuski, neka engleski. Skola je OK i roditelji koji su "francuzi" su zadovoljni, ali djeca im uce engleski dodatno, tako da nemaju tvoje nedoumice.

    Za krajišku ne znam nista, sem da se jedna kolegica raspitivala za upis svog djeteta jer je to bila njena osnovna skola. No ipak su se odlucili na upis u svojoj skoli.

    Ono sto meni upada u oci je da ne zelis dijete ostaviti u 7 ujutro u skoli, a imate sat vremena putovanja tramvajem do skole na koju se odlucis. Da li stvarno mislis da putaovanje tramvajem u raznim godisnjim dobima je stvarno bolja zamjena od toga da dijete pri par mjeseci dolazi u skolu u 7?
    Kasnije mozete vjezbati samostalan odlazak u skolu, na proljece. prednost toga je sto dijete stjece prijatelje iz kvarta, sto je cesto jako bitno. naravno da nije presudno. a s vremenom moci ce i doma sama nakon boravka, sto ce i vama uveliko olaksati zivot.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja isto mislim da je veći problem tramakavati dijete u špici tramvajem, samo da bi bilo sat vremena duže samnom... Kiša, snijeg, zastoj, bakterije i virusi, sve je to protiv vođenje djeteta u školu tramvajem.
    Što će se dogoditi ako se ti razboliš, a dijete mora u školu?
    Kad si u naselju (bez obzira što škola nije jako blizu) možda ima školski autobus, ili pak možeš nekog roditelja iz razreda ili pak nekog susjeda zamoliti da ti povede dijete u školu. Ili će pak na proljeće krenuti samo kući s društvom iz škole, barem dio puta.
    Ujutro se djeca igraju u boravku, isto tako i poslijepodne kad napišu zadaću. Draže će djetetu biti u školi, u toplom nego se voziti tramvajem.

    Ja bih birala neku drugu školu samo u slučaju da znam da ću za godinu-dvije preseliti u to naselje.


    A što se tiče francuskog razreda, ja bih baš birala taj razred jer će dijete početi ranije učiti "teži" (to je vrlo relativno, meni je lakši od engleskog) strani jezik , a engleski će dobiti u 4. razredu. Do 4. razreda već će uz glazbu, tv, a možda i uz vas, naučiti osnove engleskog i na kraju 8. razreda bit će na istiom nivou kao i djeca koja ga uče od 1. razreda. A oni koji počnu učiti francuski u 4. razredu, ide im malo teže, pogotovo izgovor itd.
    Također mislim, baš zbog takvog razmišljanja kao što je tvoje, francuski razredi su manji. I ja bih opet birala manji razred, nego veći.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 05.11.2018. at 12:39

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    A što se tiče francuskog razreda, ja bih baš birala taj razred jer će dijete početi ranije učiti "teži" (to je vrlo relativno, meni je lakši od engleskog) strani jezik , a engleski će dobiti u 4. razredu. Do 4. razreda već će uz glazbu, tv, a možda i uz vas, naučiti osnove engleskog i na kraju 8. razreda bit će na istiom nivou kao i djeca koja ga uče od 1. razreda. A oni koji počnu učiti francuski u 4. razredu, ide im malo teže, pogotovo izgovor itd.
    Također mislim, baš zbog takvog razmišljanja kao što je tvoje, francuski razredi su manji. I ja bih opet birala manji razred, nego veći.
    Ako sam dobro shvatila, Gdamu brine francuski kao prvi strani jezik jer u slučaju potrebe za promjenom škole ima znatno smanjene mogućnosti izbora.
    Inače se slažem s ovim što si napisala, engleski će naučiti htjela-nehtjela, kao drugi jezik i zbog opće izloženosti engleskom.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kod nas ima eng i njemački, do sad su njemački bili manji razredi ali sad su jednako puni čak i više nek engleski cca 27

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila, Gdamu brine francuski kao prvi strani jezik jer u slučaju potrebe za promjenom škole ima znatno smanjene mogućnosti izbora.
    Inače se slažem s ovim što si napisala, engleski će naučiti htjela-nehtjela, kao drugi jezik i zbog opće izloženosti engleskom.
    Može biti problem, ali i ne mora.
    Znam dijete koje je prešlo tako iz škole u školu. Malo je u početku problem, ali djeca brzo nadoknade.
    Taj nivo engleskog se s djecom može i samostalno učiti/naučiti ako je takva potreba.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas ima eng i njemački, do sad su njemački bili manji razredi ali sad su jednako puni čak i više nek engleski cca 27
    Mislim da su roditelji počeli razmišljati ovako kao što sam ja gore navela.
    Engleski je sveprisutan i djeca ga brzo svladavaju.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto mislim da je veći problem tramakavati dijete u špici tramvajem, samo da bi bilo sat vremena duže samnom... Kiša, snijeg, zastoj, bakterije i virusi, sve je to protiv vođenje djeteta u školu tramvajem.
    Što će se dogoditi ako se ti razboliš, a dijete mora u školu?
    Kad si u naselju (bez obzira što škola nije jako blizu) možda ima školski autobus, ili pak možeš nekog roditelja iz razreda ili pak nekog susjeda zamoliti da ti povede dijete u školu. Ili će pak na proljeće krenuti samo kući s društvom iz škole, barem dio puta.
    Ujutro se djeca igraju u boravku, isto tako i poslijepodne kad napišu zadaću. Draže će djetetu biti u školi, u toplom nego se voziti tramvajem.

    Ja bih birala neku drugu školu samo u slučaju da znam da ću za godinu-dvije preseliti u to naselje.


    A što se tiče francuskog razreda, ja bih baš birala taj razred jer će dijete početi ranije učiti "teži" (to je vrlo relativno, meni je lakši od engleskog) strani jezik , a engleski će dobiti u 4. razredu. Do 4. razreda već će uz glazbu, tv, a možda i uz vas, naučiti osnove engleskog i na kraju 8. razreda bit će na istiom nivou kao i djeca koja ga uče od 1. razreda. A oni koji počnu učiti francuski u 4. razredu, ide im malo teže, pogotovo izgovor itd.
    Također mislim, baš zbog takvog razmišljanja kao što je tvoje, francuski razredi su manji. I ja bih opet birala manji razred, nego veći.

    Sretno!

    Hvala na odgovorima!
    Sve ja to znam, putujemo tako i u vrtić zadnjih godinu dana. Podstanari smo i ne planiramo trajno biti na toj adresi (iskreno, nije mi to uopće kvart u kojem bih željela živjeti, trenutno mi je najpovoljnije).
    Kod pretrage stanova ne želim biti ograničena samo na jedan kvart radi škole i ovo mi je najjednostavnije: centar, meni blizu posla i idemo skupa, produženi boravak i prehrana do 4. razreda(ne moram brinuti da ide sama u školu i iz škole, da je satima sama kod kuće).


    Što se tiče francuskog, razumijem vaše argumente al ipak se ne bih upuštala u to.
    Strah me ako ćemo ipak mijenjat školu kak će ju primiti u razred koji godinama uči engleski a ona dosad nije učila? Primjerice kada uspijemo riješit stambeno pitanje ili ona poželi otić živjet kod tate u drugi grad? Kako to funkcionira? Pretpostavljam da je to moguće samo ako engleski uči dodatno?

    I nije mi jasno ovo što pišete da se u 4. razredu dobiva drugi jezik? To je obavezno ili izborno? Mislila sam da je izborno i da ne mora učiti francuski ako ne želi. Jasno da ako krene s francuskim mora učiti engleski jer treba za upis u srednju školu, ali nisam znala da se i francuski tj njemački moraju uzeti?

  26. #26
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Gdama prvotno napisa Vidi poruku
    centar, meni blizu posla i idemo skupa, produženi boravak i prehrana do 4. razreda(ne moram brinuti da ide sama u školu i iz škole, da je satima sama kod kuće).
    boravak je sad do 4. osnovne. nadam se da ce i ostati, jer donedavno je bio do 3. ili tako nesto. to nije nesto na sta se treba pouzdati jer ovisi o svake godine o proracunu. mada ja osobno se nadam da kad je jednom uvedeno da to nece micati.



    Citiraj Gdama prvotno napisa Vidi poruku
    I nije mi jasno ovo što pišete da se u 4. razredu dobiva drugi jezik? To je obavezno ili izborno? Mislila sam da je izborno i da ne mora učiti francuski ako ne želi. Jasno da ako krene s francuskim mora učiti engleski jer treba za upis u srednju školu, ali nisam znala da se i francuski tj njemački moraju uzeti?
    u 4. osnovne se uvodi drugi strani jezik koji je izborni, dakle nije obavezan. obicno se provodi u spurotnoj smjeni.

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    -
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.11.2018. at 11:15

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Gdama predvidjela si bitnu stavku a to je da jedno prosječno dijete četvrtaš je itekako sposobo i željno biti doma samo, samostalno ići od/do škole, kod nas su ove godine nekako uspjeli osigurati za trećaše koji žele i od 5 razreda u generaciji skupio se svega jedan razred za boravak. Djeca više ne žele ići u boravak, osamostaljuju se, rade zadaće doma, obroke imaju u školi kod nas cijelu osnovnu pa to nije problem.

    Tako da zaista ti dužina boravka do 4.razreda ne treba biti kriterij, ukoliko dijete živi u istom kvartu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    U puno škola boravak je samo prva dva razreda.
    Možda za godinu-dvije svima svedu na dvije godine, pa si opet na istom.
    Imaju li te škole smjensku nastavu ili su jednosmjenske?
    Ako su u dvije smjene, kako ćeš onda voditi dijete u školu kad ne bude više u boravku?

    A da probaš pronaći neki trajniji stan prije upisa u školu? Nešto što je dovoljno blizu tvog posla, a da dijete ima neku sigurnost da se neće morati seliti? Npr. Novi Zagreb ti je blizu centra.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Gdama, htjela sam ti napisati nase iskustvo vezano uz tvoju dvojbu hoce li ti dijete upasti u "engleski" razred (ako se ipak odčucite za Kršnjavi):

    i u nasoj skoli jedan razred uci francuski od prvog, i prema iskustvu posljednjih nekoliko godina, svake godine je najveci interes upravo za taj razred, uvijek ih je tamo barem za 6-7 vise upisanih nego u engleskom razredu. Ne znam kako je u Kršnjavom ali ako je trend isti, bez problema cete dobiti "engleski" razred.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    U puno škola boravak je samo prva dva razreda.
    Možda za godinu-dvije svima svedu na dvije godine, pa si opet na istom.
    Imaju li te škole smjensku nastavu ili su jednosmjenske?
    Ako su u dvije smjene, kako ćeš onda voditi dijete u školu kad ne bude više u boravku?

    A da probaš pronaći neki trajniji stan prije upisa u školu? Nešto što je dovoljno blizu tvog posla, a da dijete ima neku sigurnost da se neće morati seliti? Npr. Novi Zagreb ti je blizu centra.
    Jednosmjenska je nastava u obje škole. I zadnjih godina imaju boravak i u 4. razredu.
    Nažalost nisam u mogućnosti ovog trenutka pronaći stan koji garantira da se nećemo morati seliti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Gdje se može saznati broj djece na upisnom području škole za iduću godinu?
    Saznala sam da testiranje moramo obaviti u školi kojoj pripadamo po mjestu stanovanja, a nakon testiranja pišemo molbu odabranoj školi i ako ima mjesta oni odobre upis. Preporuka je obaviti razgovor sa odabranom školom i prije da mogu računati na nas.To svakako planiram.

    Da li se može u više škola prijaviti dijete, jesu li umreženi kao i vrtići? Ili moramo čekati ako nas jedna odbije, pa pisati molbu drugoj?
    Ono što mene muči je broj djece koja se prima. Znam da moraju sa svog upisnog područja primiti, a kako onda rješavaju nas izvana? Po redoslijedu prijava?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj Gdama prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorima!
    Sve ja to znam, putujemo tako i u vrtić zadnjih godinu dana. Podstanari smo i ne planiramo trajno biti na toj adresi (iskreno, nije mi to uopće kvart u kojem bih željela živjeti, trenutno mi je najpovoljnije).
    Kod pretrage stanova ne želim biti ograničena samo na jedan kvart radi škole i ovo mi je najjednostavnije: centar, meni blizu posla i idemo skupa, produženi boravak i prehrana do 4. razreda(ne moram brinuti da ide sama u školu i iz škole, da je satima sama kod kuće).


    Što se tiče francuskog, razumijem vaše argumente al ipak se ne bih upuštala u to.
    Strah me ako ćemo ipak mijenjat školu kak će ju primiti u razred koji godinama uči engleski a ona dosad nije učila? Primjerice kada uspijemo riješit stambeno pitanje ili ona poželi otić živjet kod tate u drugi grad? Kako to funkcionira? Pretpostavljam da je to moguće samo ako engleski uči dodatno?
    Problem ti je sa svim školama u centru što njima "upravljaju roditelji".
    Profesori su marionete, iz straha od navodnih prijava, ne mogu obavljati posao onako kako znaju i trebaju, nego kako ih se traži.
    Možda ćeš i ti biti takva, pa ti to odgovara, no dobro je da to znaš i da znaš da je radi toga kvaliteta škole vrlo vrlo upitna. Nije u svim razredima tako (još), ovisi kako ti grah padne s učiteljicom i djecom, ali u globalu radi nekolicine "moćnih" pojedinaca kvaliteta obrazovanja pada jer se očekuju samo petice, sadržaj se pojednostavljuje. O odgojnom (ne)postupanju da ne pričam.
    Konkretno za jednu od ove dvije škole koje pitaš, iz razgovora s roditeljima koji imaju stariju djecu vide se ogromne razlike unazad 5 godina (nagore). Od atmosfere, a onda smanjenja dodatnih sadržaja koje su njihova starija djeca imala, kvalitete trenutno ponuđenih do čestih promjena zaposlenika (jako puno kadra im odlazi ili su po bolovanjima što osobno smatram najvećim problemom škole a mislim da je usko povezano s pritiskom roditelja).

    Ti probaj ako ti baš treba škola blizu posla. Ono što znam od frendova, čim se odmakneš od centra, situacija je bolja jer si škola ne mora popunjavat kvote u razredu pa ne ovise o roditeljima i njihovim prohtjevima...

    Što se tiče promijene škole, moguće je i sa francuskim/njemačkim kao glavnim jezikom u bilo kojem razredu, samo engleski treba položiti pri prelasku. I u nižim razredima to nije problem vrlo brzo se pohvata što se gradiva tiče.
    Trebala bi ga dodatno učiti ako će seliti u višim razredima.
    (znam da tražiš engleski, ali dobro se raspitaj i o učiteljicama, jer ti je to puno bitnije nego jezik)



  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    kvizorama, nemam pojma o kojoj od ove dvije škole pišeš, al ovo prvi put čujem. Moji su završili onu o kojoj vjerojatno ne pišeš, i o moćnim pojedincima prvi put čujem. Niti poznajem roditelje koji upravljaju školom. A po tvom postiu zaključujem da nemaš dijete u jednoj od tih škola. Ili griješim?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Problem ti je sa svim školama u centru što njima "upravljaju roditelji".

    možda bi pokatkada bilo dobro da roditelji imaju više utjecaja (naravno, samo u pozitivnom smislu)

    što se tiče pada kvalitete rada, to je prisutno u cijeloj državi...nije ograničeno na same te dvije škole ... puno faktora utječe na to (program, administracija, nastavnici, djeca, roditelji)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što znam od frendova, čim se odmakneš od centra, situacija je bolja jer si škola ne mora popunjavat kvote u razredu pa ne ovise o roditeljima i njihovim prohtjevima...

    Ovo mi baš i nije uvjerljiv argument, jer su jednosmjenske škole općenito popularne i brzo se popune. U škole u centru često se upisuju djeca koja ne stanuju na tom upisnom području, ali im roditelji rade u blizini.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Imam identične informacije kao kvizorama i to vrloo pouzdane (osoba radi u jednoj od te 2 škole,al ne bih javno).

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Problem ti je sa svim školama u centru što njima "upravljaju roditelji".
    Profesori su marionete, iz straha od navodnih prijava, ne mogu obavljati posao onako kako znaju i trebaju, nego kako ih se traži.
    Možda ćeš i ti biti takva, pa ti to odgovara, no dobro je da to znaš i da znaš da je radi toga kvaliteta škole vrlo vrlo upitna. Nije u svim razredima tako (još), ovisi kako ti grah padne s učiteljicom i djecom, ali u globalu radi nekolicine "moćnih" pojedinaca kvaliteta obrazovanja pada jer se očekuju samo petice, sadržaj se pojednostavljuje. O odgojnom (ne)postupanju da ne pričam.
    Konkretno za jednu od ove dvije škole koje pitaš, iz razgovora s roditeljima koji imaju stariju djecu vide se ogromne razlike unazad 5 godina (nagore). Od atmosfere, a onda smanjenja dodatnih sadržaja koje su njihova starija djeca imala, kvalitete trenutno ponuđenih do čestih promjena zaposlenika (jako puno kadra im odlazi ili su po bolovanjima što osobno smatram najvećim problemom škole a mislim da je usko povezano s pritiskom roditelja).

    Ti probaj ako ti baš treba škola blizu posla. Ono što znam od frendova, čim se odmakneš od centra, situacija je bolja jer si škola ne mora popunjavat kvote u razredu pa ne ovise o roditeljima i njihovim prohtjevima...

    Što se tiče promijene škole, moguće je i sa francuskim/njemačkim kao glavnim jezikom u bilo kojem razredu, samo engleski treba položiti pri prelasku. I u nižim razredima to nije problem vrlo brzo se pohvata što se gradiva tiče.
    Trebala bi ga dodatno učiti ako će seliti u višim razredima.
    (znam da tražiš engleski, ali dobro se raspitaj i o učiteljicama, jer ti je to puno bitnije nego jezik)

    Nisam od roditelja koji vrše pritisak i definitivno nisam moćna. Upisujem dijete u centar jer mi je praktično, ne zahtijevam ništa posebno niti poseban tretman.

    Na jednom drugom forumu sam pročitala vrlo ružnih priča o Kršnjavom. Većina je od bivših učenika prije 30 i više godina i ti koji kritiziraju školu sami kažu da sada nemaju dijete u njoj. Otprilike ovo što Vi pišete, da školi trend diktiraju snobovi i selebovi čija djeca imaju poseban status ispred profesora. Ne mogu reći da me to ne dira i da me nije strah utjecaja razmažene i bogate djece, ali isto u školi ima i djece čiji su roditelji znanstvenici, sveučilišni profesori, liječnici, pa ne mislite valjda da bi oni dijete upisali u tu školu da ne valja?

    Isto sam znala čuti i u okolini, među ovima koji školu ne razmatraju,no su puni negativnosti i kojekakvih priča o njoj.
    Većina toga što nekim roditeljima smeta u odnosu na prije, meni ne smeta. Zato oni idu u Gundulić, a ja promijene vidim kao plus.Priča se da su smanjili broj aktivnosti, manje landraju po muzejima i kazalištima za vrijeme nastave.Škola stranog jezika (koja se plača) počinje u 16:30 kada boravak završava, a ne kao prije kada je bilo za vrijeme boravka.
    Izbacili su maturalno putovanje u Francusku radi terorizma, što je plus, jer se radi o jako velikom trošku roditeljima i baš to putovanje je poticalo snobizam.

    Što se atmosfere tiče, horor priče se uglavnom vrte oko nekoliko osoba u školi, no bojim se da je tako u svakoj školi. Po pričama koje sam prošle godine čula u Trocaderu o jednoj učiteljici, kad bi roditelji imali goreopisanu moć i utjecaj u školi, žena bi davno dobila otkaz. Moguće i da ljudi pretjeruju, iako jedna mama ima već troje djece u toj škol i samo to jedno loše iskustvo. Sad, je li baš do učiteljice ili se potrefila loša učiteljica i težak, nediscipliniran razred, ne znam.Srećom ta ne dobiva iduće godine prve razrede pa me ne brine.
    Problem discipline i neodgojene djece je sveprisutan u društvu, u centru je možda malo više a kako su mi tete u vrtiću jednom rekle, često to nije samo radi popustljivosti odgoja nego previše aktivnosti nakon škole kada djece nemaju kad biti djeca pa su nemirni na nastavi.

    Raspitujem se za učiteljicu naravno (može preporuke i za drugu školu).

  39. #39
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako učitelj radi kako treba, s ljubavlju i velikim znanjem, ako je u stanju izgraditi autoritet, ako jako pošteno vodi svu (nažalost ogromnu) papirologiju i odlično poznaje i poštuje sve pravilnike i zakone te (najvažnije!) ako ima podršku dobrog ravnatelja, onda nema te inspekcije koja će ga poljuljati toliko da ga polomi (naravno, uzrokovat će mu ogroman stres).

    Nažalost, da bi takav učitelj postojao i o(p)stao 40 godina takav, mora biti poseban, jak i imati snažnu intrinzičnu motivaciju jer ga ni plaća, ni uvjeti rada, ni neka pravednost u školama ne motiviraju.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    kvizorama, nemam pojma o kojoj od ove dvije škole pišeš, al ovo prvi put čujem. Moji su završili onu o kojoj vjerojatno ne pišeš, i o moćnim pojedincima prvi put čujem. Niti poznajem roditelje koji upravljaju školom. A po tvom postiu zaključujem da nemaš dijete u jednoj od tih škola. Ili griješim?
    a temeljem čega bih pisala?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    11

    Početno

    [QUOTE=kvizorama;3084437]Problem ti je sa svim školama u centru što njima "upravljaju roditelji".

    Znaš baš svaku školu u centru kad daješ takav paušalni zaključak? Mi recimo ne stanujemo u centru, a dijete smo upisali u Gundulićevu. Najviše zbog blizine posla, ali i zbog jako dobrih preporuka (s više strana). Ne mogu komentirati te dvije škole iz teme, ali našim razredom upravljaju učiteljice: sposobne, vrijedne i predane poslu. U nekoliko navrata imala sam priliku razgovarati i s ostalim djelatnicima (uključujući ravnatelja) i ostavili su dobar dojam. Ne znam, tek smo na početku pa možda ne vidim probleme, ali kao što je netko ranije napisao, od groznih priča o našem školstvu, ni jedna se dosad nije obistinila.

  42. #42
    broculla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    151

    Početno

    Bok svima,
    od iduće jeseni krećemo u jednu od tih dviju škola. Spadamo po stanovanju u Kršnjavoga, učenje francuskog mi je dodatna motivacija za tu školu, no brine me snobizam i činjenica ima li u toj školi djece iz kvarta. Za Krajišku znam da imaju djecu iz kvarta, dvoranu i manje više mi je poznata, no nekoliko smo kuća udaljeni od područja koje pripada školi.
    Zna li netko među vama išta o učiteljicama koje trebaju dobiti prve razrede iduće godine te o broju prosječnom djece u razredu za obje škole?
    Ima li i u Kršnjavoga organizirana prehrana kao i u Krajiškoj te znate li ima li susretljivosti za dijete vegetarijanca da ne umire od gladi čitav dan?
    Puno hvala svima na odgovorima

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Sad o prosjecnom broju djece ne bi
    To ocito ovisi koliko ih se javi i koliko imaju razreda na raspolaganju
    Recimo kod mog trecasa u skoli na periferiji je sad 28 klinaca jer su dobili opet jednog novog
    Dok kod curke i velikog u to vrijeme je bilo max 23 klinaca

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Lokacija
    zg
    Postovi
    2

    Početno

    nadam se da neću izaći iz teme jer me zanima OŠ Jabukovac vs OŠ Krajiška?
    iduće godine mali treba krenuti u školu i spadamo pod Jabukovac, ali smo više orijentirani na dio oko Krajiške
    a dodatno na to, na više mjesta sam čula i čitala negativne stvari o Jabukovcu i sada malo tapkam u mraku
    ako tko ima kakvih komentara bila bih jako zahvalna

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    6

    Početno

    Odgovor na 1.post- Kršnjavoga apsolutno.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    12

    Početno

    meni je od fendice mala spadala pod jabukovac, mada su blize krajiškog i odbijeni su tamo. cisto vi koji se dvoumite da imate u glavi da i odbijajau ove kojima nije to matična škola Ili morate imati vezu

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Maris87 prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovor na 1.post- Kršnjavoga apsolutno.
    Koji ti je apsolutni razlog?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    12

    Početno

    meni je od fendice mala spadala pod jabukovac, mada su blize krajiškog i odbijeni su tamo. cisto vi koji se dvoumite da imate u glavi da i odbijajau ove kojima nije to matična škola Ili morate imati vezu prošle godine jel..

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    6

    Početno

    Odlična škola.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Jabukovac je inače procvjetao zadnjih par godina s novom ravnateljicom.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •