Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: ultrazvuk Petrova

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    31

    Početno ultrazvuk Petrova

    cure,
    kakva je praksa glede ultrazvuka u Petrovoj? Idu i tate sa mamama na ultrazvuk ili ne? naime, ja sam trudnocu dosad vodila privatno i MM je uvijek bio samnom na pregledu/ultrazvuku, pa neznam kako je praksa u Petrovoj. Na pregledu nije bio jer je tamo program u ordinaciji, al me zanima kako stoji sa uzv.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja bih preporučila uzv u Petrovoj ako baš nemaš drugih opcija.
    Dugo se čeka,vrlo često u sobi kod pregleda prisutna je masa studenata,od bilo kakve intime niti "i".
    Što se tiče prisutnosti oca,činilo mi se da mogu biti prisutni.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    31

    Početno

    ma moram ici u petrovu jer sam sada 37 tjedana i rodila bi u petrovoj pa me moj privatni gin. poslao da tamo dovrsim trudnocu. povest cu MM sa sobom, on izgleda malo opasno pa ce se studenti razbjezat

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    draga gala, ako si trudna 37 tjedana budi sigurna da ultrazvuk u petrovoj nećeš ni vidjeti! tako da ne moraš brinuti da li ti muž moće biti prisutan ili ne na ultrazvučnom pregledu.
    doći ćeš na pregled u 37. tjednu, pa ćeš opet doći za tjedan dana, pa za tjedan. a od 39. ćeš hodočastiti svaki drugi dan dok ne rodiš.
    javi mi ako sam ti nešto krivo rekla.

  5. #5
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje vezano za Petrovu i UZV!
    inače svaki mjesec idem po par dana ležati u Petrovu (zbog moje anamneze), međutim ovaj puta me prof. I naručila da dođem samo na UZV kod nje dolje u ambulantu! bila sam jednom prije 2 godine tamo i sjećam se ogromne gužve (znam da je i sada tako).
    kad je najbolje da dođem? pretpostavljam da prije 9h ne, jer je na viziti! jel imate kakav savjet? novine, hranu, vodu ću si pripremiti jer sam svjesna da me čeka barem par sati čekanja!
    hvala vam puno unaprijed!

  6. #6
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Osobno vodim već drugu trudnoću u Petrovoj. Na UZV jako rijetko čekam dulje od sat vremena za razliku od trudničke ambulante u kojoj čamim i po tri sata. Obično dolazim oko 10 sati i ne čini mi se tako strašno, uvijek imam i gdje sjesti.

  7. #7
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    o pa to je super! hvala ti puno!
    ja sam se bila već psihički priremila na par sati čekanja!

  8. #8
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    pa ja sam čekala oko 15 min,i bila sam prava na redu kada je došao dr. i rekao ajmo koja je najviše trudna a ja bila 41+2.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Jel zna netko kakva je procedura za uzv u Petrovoj?
    Poslala me ginekologica na uzv tamo jer kao mora imat jedan uzv iz bolnice, sad sam 17 tj.
    Jel se narucuje ili se samo dode?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Narucuje se. Osobno na salteru ili mailom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mellisa prvotno napisa Vidi poruku
    Narucuje se. Osobno na salteru ili mailom.
    Jesam vec sam provjerila i poslala mail, a jel mozda znas koliko se dugo ceka?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Mislim da ovisi kako brzo trebas uzv. Inace redovno oko tri tjedna,ali ako trebas recimo obaviti uzv u 20 tjednu primjerice ,tad ces i biti narucena. Sto se tice vremena cekanja u cekaoni opet ovisi,jer dr znaju ici na odjel pa onda cekas i cekas satima. Nisam nikada manje od dva sata cekala. Tako da ponesi si vode,nesto za gricnuti i puno strpljenja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mellisa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ovisi kako brzo trebas uzv. Inace redovno oko tri tjedna,ali ako trebas recimo obaviti uzv u 20 tjednu primjerice ,tad ces i biti narucena. Sto se tice vremena cekanja u cekaoni opet ovisi,jer dr znaju ici na odjel pa onda cekas i cekas satima. Nisam nikada manje od dva sata cekala. Tako da ponesi si vode,nesto za gricnuti i puno strpljenja.
    Sad sam 17 tj. I samo mi je rekla da napravim uzv u bolnici nista vise....a za cekaonu mi nije bed za cekanje, svugdje se ceka

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Moze uzv oko 20 tj. ( detaljni uzv svih organa , anomaly scan ) obaviti u bilo kojoj bolnici koja ima rodiliste.
    Ako ces roditi u Perovoj tada obVi tamo, ako neces mozes i bilo gdje drugdje. Dakle trebas pretpostsvljam taj detsljni uzv koji radi strucnjak za to na dobrom aparatu. U protivnim nije vazno da ides u bolnicu na uzv, ako ti to ne naprave kako treba.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.08.2018. at 20:21

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moze uzv oko 20 tj. ( detaljni uzv svih organa , anomaly scan ) obaviti u bilo kojoj bolnici koja ima rodiliste.
    Ako ces roditi u Perovoj tada obVi tamo, ako neces mozes i bilo gdje drugdje. Dakle trebas pretpostsvljam taj detsljni uzv koji radi strucnjak za to na dobrom aparatu. U protivnim nije vazno da ides u bolnicu na uzv, ako ti to ne naprave kako treba.
    Ne namjeravam rodit u Petrovoj, al mi je rekla da odem tamo, zapravo bila me je slala na kombinirani probir u Petrovu u 12 tj.i ja sam odlucila da ga necu raditi, kada sam dosla jucer na redovni pregled, pita me dali sam ga radila, reko odlucila sam da necu raditi, na sto mi je odgovorila...da ali ste trebali napraviti bar ultrazvuk, jer moram imati jedan iz bolnice.
    I sad znaj....razmisljam da odem privatno napravit u 20 tj.i to joj donijet na iducoj konroli

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mozes i to.
    I tako ces na kontrole u rodiliste koje odaberes nakon 36 tjedna.
    Ovaj UZV je stvarno nesto sto bih prvo preporucila uz napomenu da ga radi strucnjak na dobrom aparatu.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U moje vrijeme svi su za 20.tj. išli kod dr.Kosa privatno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Cula sa za dr.Kosa da je dobar i za dr.Ivanisevic.

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I u moje.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Gdje ces bolju preporuku za uzv od prepoznate srcane greske kod djeteta u 20 tjednu trudnoce?!
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.08.2018. at 21:58

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    To se isplati investirati, bar bih ja na tvom mjestu.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je totalni bez veze da dr. nije objasnila zasto je taj uzv od 17-21 tj. posebno vazan, i zasto ga je potrebni raditi na mjestu na kojem ga mogu i znaju raditi.
    To je trenutak kad sr najbolje u trudnoci vide svi organi djeteta i iznimno je dijagnosticki vazan .
    To sto doktorici treba jedan nalaz iz bolnice, koga briga?! Zasto je to uopce vazno kao razlog bilo kojoj trudnici ?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I u moje.
    I u moje sva tri puta.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je totalni bez veze da dr. nije objasnila zasto je taj uzv od 17-21 tj. posebno vazan, i zasto ga je potrebni raditi na mjestu na kojem ga mogu i znaju raditi.
    To je trenutak kad sr najbolje u trudnoci vide svi organi djeteta i iznimno je dijagnosticki vazan .
    To sto doktorici treba jedan nalaz iz bolnice, koga briga?! Zasto je to uopce vazno kao razlog bilo kojoj trudnici ?
    Joj....ne znam, nekad pricam s njom po pola sata i odgovara na sve zivo, a sad zadnji put dvije/tri rijeci i ajd bok
    Jos zadnji put kad me je slala na taj kombinirani pitam ju, jeli to obavezno, kaze ne postotak tocnosti je oko 70% i reko nisam ga radila ni u prvoj trudnoci necu ni u drugoj, tako sam odlucila.
    Kad sam dosla na pregled i rekla da ga nisma napravila joj...trebali ste bar ultrazvuk, odite i napravite do iduceg pregleda, pa da mi je prije mjesec dana rekla da joj je bitan uvz iz bolnice napravila bi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •