Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 181 od 181

Tema: VL: svaka druga majka odustaje od dojenja

  1. #151
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Citiraj _Candy Candy_ prvotno napisa
    A ima ih, bez obzira što tko govorio.
    Potpisujem i poštujem svaku mamu koja to (informirano) odluči.
    ja isto, samo sto si ne mogu pomoci kad medju svojom generacijom, medju fakultetski obrazovanim zenama naletim na neku kojoj cak i muz zna vise o dojenju (zamolio je svoju sestru da razgovara sa njegovom zenom jer cak ni njega ne slusa, kao sta on zna) - doticna doji u kombinaciji sa AD zato sto "mala trazi jesti svakih sat-dva pa ona ne bi nista sitgla obaviti!" te joj stoga, dok ona "obavlja" kave u shopping centru malu cuva baka koja hrani bocicom malo cudo nema 4mj...e to mi je zao...a nekak sumnjam da to sve skupa cini iz rzaloga sto ju nije briga za zdravlje malene nego iz ciste komocije pa ne zeli ni nauciti ili infomrirati se kako ne bi saznala nesto neugodno po nju (odbila je razgovarat sa sogoricom :/ )

  2. #152
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Mi smo se iskljucivo dojili mjesec dana, a na prvom pregledu se ispostavilo da malisa nije dobio ni grama od izlaska iz bolnice, tj. imao je manje od porodjajne tezine.
    Pa smo hospitalizirani na tri tjedna i izasli iz bolnice s dijagnozom - izgladnjivanje. Pa si zamislite koji je to sveopci tulum bio za sve susjede, svekrvu, babicu i ljude na cesti koji su mi ionako govorili da je dojenje bez veze i da dam vise djetetu adaptiarno mlijeko. A sad su imali i dokaz da su bili u pravu, a ja - nemajka.
    I zamislite koliko puta sam provrtila sve savjete koje sam dobila i razmatrala da li sam trebala poslušati neki od savjeta koji sam dobila (navesti ću najgluplje:
    Patronažna - dojite po noći???? Daj mu bočicu prije spavanja pa će spavati cijelu noć.
    Svekrva: ja nisam dojila. Dijete nije htjelo jesti bočicu nego je samo htjelo sisati pa sam ga prestala dojiti?!?!?!?!)
    I jos uvijek se dojimo (25 mjeseci) iako se nakon pocetnih mjesc dana nikad nismo uspjeli vratili na iskljucivo dojenje.

    Al kad smo znali biti u parku, izvadim bočicu iz torbe i mališa jede i zakači se za mene neka prodojeća gospođa/gospodična i krene me pilat kako je dojenje najbolje za moje dijete. I da nek spremim bočicu i dojim dijete na zahtjev. A ja u suze. Zbog svega. I boo me je u oko Rodin jumbo plakat na kojemu je pisalo da 99% žena može dojiti. A ja sam u onih 1%.

  3. #153
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    EvaP

  4. #154
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    EvaP,

    A za ovo:

    Al kad smo znali biti u parku, izvadim bočicu iz torbe i mališa jede i zakači se za mene neka prodojeća gospođa/gospodična i krene me pilat kako je dojenje najbolje za moje dijete. I da nek spremim bočicu i dojim dijete na zahtjev. A ja u suze. Zbog svega.
    :shock:

    Dokaz da svako treba gledati svoja posla, a ne soliti pamet nepoznatim ljudima oko stvari koje ih se ne tiču. Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji nepoznatim ljudima, čiju životnu pričaju ne znaju idu davati savjete. Ili se zgražavati i onda po forumu pisati kako mame radi svoje komocije u parku vade flašicu.

  5. #155
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj EvaP prvotno napisa
    Mi smo se iskljucivo dojili mjesec dana, a na prvom pregledu se ispostavilo da malisa nije dobio ni grama od izlaska iz bolnice, tj. imao je manje od porodjajne tezine.
    Pa smo hospitalizirani na tri tjedna i izasli iz bolnice s dijagnozom - izgladnjivanje. Pa si zamislite koji je to sveopci tulum bio za sve susjede, svekrvu, babicu i ljude na cesti koji su mi ionako govorili da je dojenje bez veze i da dam vise djetetu adaptiarno mlijeko. A sad su imali i dokaz da su bili u pravu, a ja - nemajka.
    I zamislite koliko puta sam provrtila sve savjete koje sam dobila i razmatrala da li sam trebala poslušati neki od savjeta koji sam dobila (navesti ću najgluplje:
    Patronažna - dojite po noći???? Daj mu bočicu prije spavanja pa će spavati cijelu noć.
    Svekrva: ja nisam dojila. Dijete nije htjelo jesti bočicu nego je samo htjelo sisati pa sam ga prestala dojiti?!?!?!?!)
    I jos uvijek se dojimo (25 mjeseci) iako se nakon pocetnih mjesc dana nikad nismo uspjeli vratili na iskljucivo dojenje.

    Al kad smo znali biti u parku, izvadim bočicu iz torbe i mališa jede i zakači se za mene neka prodojeća gospođa/gospodična i krene me pilat kako je dojenje najbolje za moje dijete. I da nek spremim bočicu i dojim dijete na zahtjev. A ja u suze. Zbog svega. I boo me je u oko Rodin jumbo plakat na kojemu je pisalo da 99% žena može dojiti. A ja sam u onih 1%.


    ovo moram proslijediti svojoj frendici koja je odlucila poceti davati bocicu jer joj je malena u prva 3tj dobila samo 450g...

  6. #156
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    otislo a da nisam dovrsila misao

    dakle, EvaP drzite se dobro
    a frendici cu proslijediti da vidi kako nije jedina i kako NE TREBA ODUSTATI OD DOJENJA

  7. #157
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    EvaP

    potpis pod deaedi.

  8. #158
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Hvala, hvala

    Grozno je bilo to razdoblje nakon bolnice. Stalno preispitivanje kako smo mogli drugacije.
    A u bolnici su me tretirali koma. Kad se sjetim kad su mi davali to otpusno pismo i pokušavali nacrtati kako sam ja iz-gla-dnji-va-la svoje dijete.
    Pa patronažna koja je došla čitati otpusno pismo poslije i pitala me kako se sad osjećam kad mi je ona i prije lijepo govorila da dam nadohranu.
    Pa tračevi koje sam čula i načula poslije.
    Pa kad je mališa otkrio flašicu iz koje curi hrana i nije htio na grudi. On vrišti, a ja pokušavam.

    Sad je prošlo dvije godine odonda. Sad čim me vidi kad dođem s posla pita za "duju" (drugu, da ne bi počeli s prvom slučajno ) I moja majka, koja mi je fakat bila podrška u prvo vrijeme, a koja me je nakon 10 mjeseci pitala kad ćemo više prestat, sad kad vidi kako malac uživa se i sama se smješka i propagira produljeno dojenje svakome kome stigne :D

  9. #159
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Tema je za svaku pohvalu a i trebalo bi takvih tema više o dojenju. Dojim Laru na zahtjev ima 4 mjeseca i 20 dana i super nam ide. Kad je bila mala bilo je zbunjola sa dojkama jer nije mogla sve posisati jer imam puno mlijeka pa sam se morala izdajati i bacati moje mlijeko. Samo sam jednom pokušala joj dati moje mlijeko iz bočice ( jer sam popila lijek za migrenu), i prvo nije znala iz boce al kad je bila gladna vukla je i sve ispraznila te tražila još i ciku tako da sam joj morala dati.
    A zašto pišem o tome razlog je to što moje poznanice ne doje pa znaju meni malte ne čestitati, "svaka ti čast što dojiš", a kad ih pitam dal doje jedna odgovara: "kad stignem" uz adaptirano, druga je izgubila, tj. nestalo sa 3 mjeseca mlijeko, al pogodio me razgovor sa jednom mamom sa kojom malo više razgovaram koja mi je rekla da se ne ljuti ako to napišem na forumu jer je to tako: naime njezin bebač je stariji od Lare 2 dana i zajedno smo bile u sobi u rodilištu i dojila je malog do 2 mjeseca a sada mu daje adaptirano jer kako ona kaže sit je 3-4 sata a po noći ga doji jer joj se neda dizati po boku. Kad je upitah pa zar ti nije onda lakše samo i isključivo dojiti ona mi je rekla i to nakon dugog razgovora da ju dojenje "iscrpljuje".
    Drage majke, žalosno je što je tako kako jest, ja sam ostala bez teksta i nisam znala što bih joj više rekla. Naposljetku svaka majka odlučuje što će dati svome djetetu al ovo je baš bezveze. Čujem se sa tom mamom svako toliko i ona uvijek po svom samo što mi se jada da mali neće ciku pa oče ciku i tako. A kad joj kažem da ga to oče, neće zbunjuje onda kaže onda će ga dojiti a za 5 dana kaže da mu daje bočicu jer joj je duže sit. Najviše sam primjetila kod iskustava više mama da imaju zabludu sa dojenjem kad su bebe u tzv. skok u razvoju, jer tada ili više sisaju ili manje kako koja beba i mene je to zbunjivalo al ne toliko da odustanem od dojenja. Mame ustrajte u dojenju, moja Lara doji i danas ima ravno 9 kila. U ponedjeljak nam je rekla pedijatrica da ne dojim da bi već imala primjedbe jer je Lara ADIPOZNA (debela) zato samo naprijed sa dojenjem!

    apricot editirala post zbog spominjanja imena proizvođača

  10. #160
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Tema je stvarno super. Žao mi je što nema više edukacije za mame kojima je računalo još uvijek nedostupno jer ruku na srce mi ipak nismo prosječne ´mame´ prepuštene pedijatrima i patronažnim sestrama. Roko još uvijek sisa i kako sam neki dan rekla jednoj mami (koja je,kako kaže, prestala dojiti kad joj je beba imala 3 mjeseca i to ne zato jer nije imala mlijeka nego jer nije više htjela, a i glupo se osjeća kad je sin gleda golu ) i dojit ću ga dok ne krene u školu. Imali smo malih problema kad je imao 2 mjeseca. Nakon jednog stresnog dana ostala sam bez mlijeka, ali nakon tri dana izdajanja u kombinaciji sa sisanjem mlijeko se vratilo. Srećom u frižideru smo imali zalihu. Zbog toga znam da svatko može dojiti, a na komentare ´nemam mlijeka´ samo odmahnem rukom jer nekim ljudima očito nema koristi objašnjavati.

  11. #161
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Evo da i ja napišem svoje iskustvo s dojenjem. Imam dva sina, prvog sam rodila s nešto manje od 20 godina, ni pomišljala nisam ni na što drugo nego da ću ga dojiti. Moja mama nije znala ništa o dojenju mene nije uopće dojila, a moju seku vrlo kratko. Uglavnom, bila sam studentica, udala se premlada, došla živjet sa svekrvom i svekrom, muž je radio vani, a ja sam bila doma s njima, učila i iz časopisa i knjiga se pripremala za bebicu. Inače, okolina je bila očajna, svekrva i svekr užasni, trpjela sam sve jer sam jako tolerantna osoba i uvijek sam im pomagala u svemu što sam mogla i trudila se ne zamjerati im ništa, ali kad je došla bebica stvar se promjenila jer sad se više nisam morala brinuti samo za sebe nego za svoju malu bebu. Bilo je zimsko vrijeme, u sobi kamin na drva, ja prošla težak porod i još teži oporavak, muž na terenu, trebalo mi je donijeti svaki dan drva u sobu da si naložim vatru da nam ne bude zima, ja nisam mogla van na snijeg friško šivana, a njih sam znala čekati drva do 11 sati, dok temperatura ne bi u sobi pala ispod 18 stupnjeva, a mi smo se smrzavali pod hrpom dekica i popluna...čekali su svaku priliku da me nečim maltretiraju, a ja sam htjela samo mir u svojoj sobi sa svojom bebom. Maleni se cijele noći budio i stalno je sisao, super je napredovao, ali nisam baš spavala puno uz njega...bila sam premorena...u ostalom dijelu kuće nisam mogla ostaviti nijednu svoju stvar od bebe niti svoju nego sam morala imati bunker u svojoj sobi...
    Kad bi zamolila pomoć..dobila bi podsmjeh i ruganje.. jela sam sve manje i mlijeka je bilo sve manje dok beba nije prestala s 3 mjeseca skroz...jer nije imao dovoljno pa se ljutio i tako sam prešla na adaptirano...nisam to mogla preboljeti nikako, svaki dan sam mu ponovno nudila dojku, ali nije htio i mlijeko je do kraja presušilo.
    Kad sam ponovno začela, imali smo svoj stan (u istoj kući), ali više nisam imala kontakt sa njegovima, osim nužnog prolaza, čvrsto sam odlučila da me ništa neće omesti u dojenju i tako je i bilo. Ignorirala sam sve oko sebe, moja mama se doselila k meni na prvih 2 tjedna nakon izlaska iz bolnice kako bi mi kuhala i kako bi se ja mogla baviti samo svojom bebicom i starijim sinčićem. Uživali smo svaki dan...
    Inače, tokom trudnoće sam naišla na knjigu o dojenju (H.Lothrop...tako nekako) u kojoj sam našla bezbroj savjeta u kojima sam vidjela sve svoje pogreške s prvom bebom. Osim stresa koji blokira refleks otpuštanja mlijeka i koji je kod mene bio najveći problem, griješila sam i kod polaganja bebe na prsa. Dojenje me strašno boljelo jer nisam znala kako staviti dojku u usta bebe, a da mene ne boli. Kako su dojke uvijek bile pune, bile su tvrde i takve ih je bilo nemoguće ugurati bebi u usta. Kod druge bebice prije podoja, prvo bi sama istisnula malo mlijeka, tek toliko da omekša područje oko bradavice i dojenje je bilo potpuno bezbolno. Dojila sam na zahtjev isključivo do 5 mj, onda smo polako počeli s dohranom. Namjeravala sam ga dojiti dok god bude htio, ali nažalost...s 9 mjeseci je počeo odbacivati jedan po jedan podoj, dok nije ostao samo na podoju prije spavanja. Kad su mu izrasli prvi zubići, odbacio je dojku do kraja. Kad bi ga stavila na prsa, samo bi me zbunjeno gledao što hoću od njega ko da nikad prije nije sisao Nagovarala sam ga još neko vrijeme, ali uzalud, meseko je bilo slađe od cike, ali ja sam bila mirna jer sam ga ipak dojila punih 10 mjeseci i bila sam sretna radi toga.
    Sad čekam treću bebicu i potajno se nadam da će dojenje trajati dulje nego s prve dvije..
    Ispričavam se na podugoj priči...ali možda kome bude poznato...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    43

    Početno

    ja bi samo htjela dati jedan pozitivan primjer... vidim da ste skoro sve imale problema sa svojim mamama u vezi dojenja. no, ja mogu reći da nije bilo moje mame i bake (da, bake!!!!) ja bih već prvi tjedan odustala od dojenja. uz sve komplikacije nakon poroda dojenje mi je tada stvarno teško padalo, bila sam iscrpljena a beba mi je i izgrizla bradavice tako da kad bi zaplakala mene je bilo toliko strah jer sam znala da ju moram staviti na sisu i da će luđački boljeti. a cijelo to vrijeme, mama bi svaki put sjela kraj nas na krevet i govorila - ajde izdrži, daj još malo, brzo će proć bol a onda ćete uživati, gle kak je mala i kak voli papati, to je najbolje za nju... a moja curica kad bi me pogledala s onim svojim okecima - ma joj, sva bol bi prestala... dakle, hvala mami i baki

  13. #163
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Moja majka je sjedila kraj mene i govorila mi da cu najbrze smrsaviti ako budem dojila

  14. #164
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj EvaP prvotno napisa
    Moja majka je sjedila kraj mene i govorila mi da cu najbrze smrsaviti ako budem dojila
    e, ovo već ubrajam pod predrasude u vezi dojenja

  15. #165
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Nije ni kod mene upalilo

  16. #166
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Niti kod mene :/

  17. #167
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    sa kad ste sve skupa zabrazdile da i ja malo oftopičarim - nisam izgubila neke kile zbog dojenja, ali celulit je netragom nestao! Čak sam neko vrijeme nakon poroda imala dosta kila više nego inače, a celulita manje nego ikad. Ja sam to pripisala isisavanju masnoće preko cica... :?

  18. #168
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ja sam sacuvala i svoje kile i svoj celulit

  19. #169
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja nemam baš neki celulit, ali za kile sam si sama kriva - u obje trudnoće sam dobila relativno malo kila (svaki put 12), na svakom porodu sam izgubila cca 6-7, i onda me ubije porodiljni. u tih godinu dana umjesto da se vratim na staro, ja dodam još barem 5-6 kg. stalno sam nešto kuhala, te kompletni ručak, te za večeru, te kolači, te frižider cijeli dan na dohvat ruke...
    no, dobro je to, što sad kad sam počela raditi, već sam smršavila par kila. tako da mi nije žao jer sam baš uživala biti doma, fino kuhati i fino jesti

  20. #170
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    stalno sam nešto kuhala, te kompletni ručak, te za večeru, te kolači, te frižider cijeli dan na dohvat ruke...
    ...te svaki dan palačinke
    i da, hlače su 27, ne 26
    skužila jučer kad sam se presvlačila

  21. #171
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Mi smo stvarno off topic
    Al i ja sam dobila malo kila u trudnoci i skoro sve su otisle poslije poroda.
    Al to razdoblje doma :/ Stalno neka akcija, mi smo puno vjezbali, malac je bio hipoton, nikad vremena nizasta, stalno neko klopanje onako usput, pa na kraju dana skuzim da sam pojela svasta, a nikad sita il do sita i nijednom onako suvislo sjedeci za stolom, skoncentrirana na klopu
    Na kraju kila ko u prici...
    I celulita
    I meni idu kile dolje sad kad sam pocela raditi.
    Srecom mi majka ne sjedi kraj mene na poslu i govori da cu brze smrsaviti ako cu raditi

  22. #172
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj EvaP prvotno napisa
    Ja sam sacuvala i svoje kile i svoj celulit
    i ja, i jos dodala fini dio

    inace, stvarno pise da dojenje pomaze gubljenju kila, posebno celulita. e kad bi zene to znale, mozda bi se malo vise potrudile oko dojenja (ne znam je li to smijesno ili mozda ono drugo)

  23. #173
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    čuj, ja sam vidjela par žena koje su izgledale kao da su došle iz logora dok su dojile. Ali ako je unos veći od potrošnje (tj. ako je kao u mojem slučaju kraj vas svekrva koja vas nutka finim kolačima) onda... znate što mislim
    Ove koje ja spominjem su sve živjele bez starije generacije

  24. #174
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Nisam primjetila da celulit nestaje, ali su se kile otopile. Inače sam uvijek imala oko 70 kg, ali sam prije nego sam zatrudnila ´pala´ na 67. U rodilište sam došla sa 86, a nakon poroda pala na 74. Danas imam 64.
    Tajna je jedino u dojenju ili nespavanju. Ništa drugo nisam primjenjivala.

  25. #175
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    ...te svaki dan palačinke
    :
    uuu, al stvarno, takav mi je gušt bio na palačinke, da smo ih fakat pekli par puta tjedno. barem svakom jednu.

    hm, valjda je stvar u metabolizmu, ali sklonija sam vjerovati da ove koje su mršavile tijekom dojenja, ipak nisu jele toliko ili nisu toliko uživale u hrani kao ja. pa meni je mara na početku stalno visila na cici, nije ni spavala - i ništa, nada, zero :?

  26. #176
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Šta ja znam, ja nekako mislim da je do metabolizma.
    Ja stvarno ne pazim šta jedem. Mislim, ne jedem smeće, čips i to...
    Ali palačinke... i nisam imala problema s kilama.
    Istina, stalno smo nas tri pičile negdje pa se valjda i tu nešto trošilo

  27. #177
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nema metabolizam nikakve veze s mršavljenjem/debljanjem.
    Bila prije jedno 2-3 tjedna emisija na teveju.
    Dve frendice, jedna mršava, druga buca - vele da isto jedu - samo jedna ima spori a druga brzi metabolizam.
    Aha, nakon pokusa, istraživanja - moš mislit.
    Ova buca je unosila 50% više hrane neg mršavica.
    Sve je to kak i koliko jedemo.

  28. #178
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Ali ja sam inače jača. Visoka sam 162 cm i oduvijek me ´ima´, a sada jedem isto kao i uvijek, slatko je moja pokora. Jedem dok god ne potamanim sve što je na stolu. Kako prije tako i sada, pa mršavljenje pripisujem kalorijama koje se troše dojenjem, a ne unosim ih.
    Ne znam drugi razlog zbog kojeg kg idu dolje kad ne jedem ništa manje nego prije.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Nema metabolizam nikakve veze s mršavljenjem/debljanjem.
    Bila prije jedno 2-3 tjedna emisija na teveju.
    Dve frendice, jedna mršava, druga buca - vele da isto jedu - samo jedna ima spori a druga brzi metabolizam.
    Aha, nakon pokusa, istraživanja - moš mislit.
    Ova buca je unosila 50% više hrane neg mršavica.
    Sve je to kak i koliko jedemo.
    tako sam i ja u trudnoci tvrdila da nista ne jedem a dobila 35kg
    a stvarno sam bila uvjerena da ne jedem puno jer sam se "pazila"-stalno sam bila gladna i nakon dvostrukog rucka
    i otisle kile dojenjem. skoro pa sve. jos samo 4-5. al to je sica
    eto jedan primjer mrsavljenja uz dojenje
    a ne jedem ni sad malo iako su to zanemarive kolicine u usporedbi sa onima u trudnoci. znam se sakrit od mm-a "odem ucit", pa vadim iz torbe kutiju rafaella i smazem je u roku 5 min
    al dogode se i dani kad uz predavanja i dijete naprosto zaboravim jest

  30. #180
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    eto ja sam mama četiri dječaka...trećeg malenog sam dojila skoro 1 godinu i sve je bilo ok, sa četvrtim malenim sam apsolutno sve radila kao i s trečim i uz svu muku ostala bez mlijeka nakon zastoja i začepljenih kanalića kad je maleni imao 4 mj...morala sam nažalost preći na adaptirano jer je siroti bio gladan i urlao je od gladi...dakle u mom slućaju uz veliko iskustvo i trud nažalost nije uspjelo...iskreno ne daje mi se 80 kn za adptirano i puno mi je lakše bilo s trećim malim izvadit cicu kad je trebalo ali drugog izlaza nije bilo

  31. #181
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    ...i još probala sam izdajalicom (kršitelj koda)ovom...nije izašlo niti 20 ml uz muku od 1 h izdajanja

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •