Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Čuda se ipak događaju!

  1. #51
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    ja si sad nekako razmišljam kako se osjećaju oni drugi parovi (potencijalni posvojitelji) koji su isto bili na razgovoru i nisu prošli. sve mi je to tak tužno.
    naravno čokloada jako, jako sam sretna zbog tebe i želim tebi i TM svu sreću ovog svijeta s vašom curicom.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    89

    Početno

    Ja se tješim da se osjeć

    am kao da mi ja 20

    a kažu da ne izgledam kao koka od 36

    nego dosta mlađe, ili mi lažu :? ko će znati ali ja se neću tako lako predati

    U pravu si najbolje da odmah krenem sa sastavljanjem teksta i u akciju .

    Čokolada ti si mi trenutna inspiracija

  3. #53
    IriLa

    Početno

    Tako mi je drago. Procitala sam i tvoje postove na dob 1-3 god.
    Dolazi najljepsi dio izbora opreme. Kad smo mi isli u kupovinu, samo smo znali koliko je dijete staro, a prodavaci bi nas pitali a koliko cm. Nismo znali, pa bi rekli da pitamo (misleci da nismo mi buduci roditelji). Nakon nekoliko takvih susreta, odlucili smo reci da cekamo da posvojimo dijete... I svi su se tako raznijezili.
    Citajuci tvoje postove, primijetila sam neku slicnost. Naime, i ja sam bila spremna okrenuti svijet, a imali smo i neke poznanike koji su to vec uradili pa su bili od velike pomoci.
    Ona psiho provokacija zvuci prestrasno. Mozda vrijedi malo pojasniti.


    IriLa,
    Mama posvojene curice

  4. #54
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Rođaci MM su prešli tu dobnu granicu od 35 i par godina nikako da usvoje dijete. Onda su se odlučili i usvojili curicu od 4,5 godine. PREDIVNA JE!! Imala je jaaaako težak život (kao i sva nevoljena djeca po domovima) bila je jako inhibirana i šutljiva, bojala se ... svega. Njihova ljubav ju je ponovo rodila i ona je sada drugo dijete. Otvorena, zaigrana, inteligentna i najvažnije voljena i sretna. Htjela sam reći da nije možda toliko bitno da dijete bude vrlo malo, malo starije će dijete možda i više cijeniti vašu ljubav i pažnju jer zna kako je živjeti bez nje.
    Mene svaki put stegne u grlu kada se sjetim kakva je bila kada je došla kod njih i kakva je sada. Ona je njihova kći u punom smislu te riječi.

  5. #55
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Čokolada, čestitam, i želim vam da vam što prije stigne vaša mala princeza !

  6. #56
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Čokolada, od srca čestitam na maloj srećici
    Tvoja priča je natjerala mene i MM-a da se konačno pokrenemo.

  7. #57
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Čestitam draga tebi i TM i tvom malom

  8. #58
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Čokolada, sva sam se naježila dok sam čitala tvoje postove! Pa to je prekrasno!!! :D

    Želim vam što prije susret i život s vašom srećicom!!!!!!

  9. #59
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Koliko sam shvatila, mala princeza je danas dosla doma! :D

    Zelim vam svu srecu, uzivajte.
    Slijedeci period sigurno cete imati pune ruke posla. Slatkog posla!!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno


  11. #61
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    :D :D :D Drago mi je da ste se nasle :D :D :D ajde javi kad stignes kako je biti mama jedne princeze

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Vidim da je Ančica stigla kući. Od vam želim svu sreću i malenoj šaljem košaru poljubaca

  13. #63
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    čokolada, iskreno ti se divim i vi ste stavrno "zaslužili" to dijete,
    želim da vas i dalje prati sreća i da uživate sa novim članom
    obitelji, kako je protekao vaš prvi susret sa dijetetom i piši kako
    ide dalje

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Čokoladice, ajde piši malo, podijeli s nama svoje osjećaje, opiši bebačicu!!!

  15. #65
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Uživajte u zasluženoj sreći sa malom princezom

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Amerika
    Postovi
    44

    Početno thanks za podrsku i cestitke na uspjehu

    Bok svima,
    Ja sam nova na ovom forumu i moram priznati da mi stvarno pomaze da kad vidim da nismo sami u ovom trazenju nase djevojcice.
    POzitivno misljenje i pozitivne price su izuzetno dobrodosle, pogotovo kao ova od cokolade.
    Mi smo danas poslali nasu molbu za posvojenje na sve centre u Hr. a ovog ljeta kad dodjemo na odmor u Hrvatsku imamo pune ruke posla. Bas kao i cokolada i mi smo vrlo organizirani i sistematicni u postizanju ciljeva kao ovaj pa cemo poceti obilaziti cenetre . Nakon citanja svih cokoladinih postova koji su do sada najbolji vodic kroz proces mi opet imamo nekoilko pitanja pa eto nas sad pak zanima :
    1.)da li nam se isplati poceti obilaziti i sve domove za nezbrinutu djecu???
    2) sta ako mi pronadjemo djete podobno za posvojenje tokom nasih posjeta domovima??
    3.) u kojem su to centrima bili prijazni i dobro namjerni ?? a kojim centrima su nezainteresirani?
    4.)da li postoje knjige na Hrvatskom u svezi posvojenja i kako se zovu to gdje da ih kupim??
    POzdrav i jos jednom nase cestitke na vasem uspjehu, Vas uspjeh je i nasa nada da ce se i nama jednog dana posreciti kao i Vama.
    Keep positve and look foward... every day we are all closer to our child.

  17. #67
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Čokolada čestitam od srca !!! :D

    Ivca dobrodošla i sretno !!!

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bok Ivca, imaš odgovor na PP kojeg sam pisala prije nego sam skužila da si se i ovdje javila.

    Sigurno će ti štogod korisno napisati još i Domino, IriLa ili možda netko tko JOŠ ne zna da je ovdje okupljalište posvojitelja .

    Mi nismo obilazili domove (nije da nismo htjeli, obišla bih i Mars da treba), ali smo se nekako odlučili da nećemo. Socijalni radnik iz Kumičićeve doslovno je poludio kad sam pitala za obilazak domova, rekao mi je da se stavim u kožu te djece koju ljudi obilaze kao na sajmu, a oni već s pet godina znaju koji među njima imaju "čiste papire", a koji nemaju. Čak se o tome međusobno i razgovaraju! Mučno nam je bilo od toga, pa smo odustali od ideje. Mislim da niti soc.rad. u domu nisu oduševljeni time, ali sigurno će vas primiti na razgovor, a vi naravno napravite sve što god je u vašoj moći. Ako imate poznate ili prijatelje među zaposlenicima domova sigurno da ste u prednosti ako doznate kome su papiri u procesu i koji im je matični centar. Mi takva poznanstva nismo imali, pa nisam htjela gurati nos tamo gdje nemam čvrsto uporište, čitaj vezu (iskustvo mi je pokazalo da u sličnim slučajevima takvi pokušaji imaju samo negativne efekte).

    Znam za slučaj gdje se par sprijateljio s malim djetetom iz jednog Doma, vodili su ga kući (kao volonteri), papiri se počeli rješavati nakon skoro 2 godine, oni bili sigurni da će imati prednost, čak je i soc. radnik iz doma "navijao" za njih, ali - dijete je dano drugom paru, određenom kroz proces u matičnom Centru daleko od Zagreba.

    Nebitno je da li su u nekim Centrima ljubazni ili ne (osim što razara psihu ), treba biti užasno uporan. U nekim Centrima nisu imali posvojenje u zadnji 25 godina i ide im na živce što ih stalno zovete...

    Na hrvatskom je knjiga o posvojenju jako malo. Gotovo ništa. Ja naručila i kupila knjigu "Posvojenje" Dijane Lozić-Jakovac (izdavač Pravni fakultet Split, autorica je zaposlena tamo, i sama je koliko sam shvatila posvojila dijete), ali knjiga se tiče gomile pravnih propisa, koji su k tome još i zastarjeli, jer se zakon u međuvremenu promijenio, vrlo je "pravnički" i suho pisana, tek na samom kraju ima nešto malo korisnih savjeta koji uključuju emocije.
    BIOS je izdao par knjiga o napuštanju djece i o posvojenju autorice Ch. Bonet (dvije se mogu kupiti u Profilu, Bogovićeva), a treća i mislim najkorisnija davno je rasprodana. Možda kontaktirati BIOS?

    U Profilu ima i jedna knjiga na engleskom Adopted child ili tako nekako.
    Lenina je na susjednom forumu (udomili smo starije dijete) spomenula dvije knjige na engleskom koje je naručila na Amazonu.
    U Americi imaš sigurno veći izbor!

  19. #69
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čokolada, kako ste?

    (osim što tulumarite po noći, to sam pročitala )

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    prekrasan, prekrasan topic... :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    Joj divno! Čestitam! :D
    Čokoladice, nemoj zaboraviti spremiti si na komp(ili još bolje CD) ovaj topić sa svim postovima. Bit će to lijepo čitati za koju godinu ponovno. Pusa !

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    cestitke noopecenim roditeljima :D

  23. #73
    hilarion

    Početno

    moja je frendica godinama cekala posvajanje i vec bila prosla 40 god i vec skoro odustala (puno je tu stresa..) kad ih je put doveo do crne gore, u bar, u dom kod casnih sestara gdje su konacno nasli svog malog andela. danas joj je 3 g, prava mala kraljica u svom kraljevstvu. cak je pocela i liciti na mamu i tatu. i kaze vidi kako sam ista mama . voli sve papati, niceg se ne boji, super napreduje, a velika je narasla zato "jer se od puno pusa brzo raste".

  24. #74
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj hilarion prvotno napisa
    velika je narasla zato "jer se od puno pusa brzo raste".

  25. #75
    hilarion

    Početno

    drzim fige, Katja memoj kasnit

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •