Stranica 13 od 21 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #601
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima koriste li se vakuum i ostale sprave prilikom vaginalnog poroda i u kojim slučajevima? Možemo li to odbiti?

    Kolika je opasnost za bebu ako se koriste i ako se ne koriste? Ako beba ostane bez kisika ili zapne u por. kanalu, dovršava li se porod carskim, ili?
    A zasto uopce razmisljas o tome? Koliko ja znam vakuum se stvarno rijetko koristi,kao jedna od zadnjih opcija ako beba bas zapne u kanalu...

    Cim spominjemo carski i vakuum to vise nije rutinski porod,a kad ipak dodje do komplikacija mislim da lijecnik odlucuje kako treba postupiti,ako je bebin zivot potencijalno ugrozen nije da ti vise biras sto hoces i neces... Ali spretna i iskusna babica zna opet namjestiti dijete (glavicu) u kanalu,nije ni to odmah razlog za ici pod noz!

    Meni je dr. Ivan doslovno samo usao pred izgon (do tada nisam ni znala ko je dezuran jer sam ja radjala u 1h ujutro),povirio minut i otisao...opet se vratio samo pregledati posteljicu te me potapsat po ramenu i reci:Cestitam.....Zelim ti da se samo druzis sa babicama te da ti uopce ne bude bitno koji je dr tada dezuran jer ga neces skoro ni vidit!Puuuno su ti bitnije babice!


    Alcantra,ako zelis stolcic i dobit ces ga!Ako se nadje netko pametovat (mozda nekom padne na pamet reci nesto radi MPO trudnoce,mada to za porod nema nikakve veze) znas sto ces im reci!

  2. #602
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj sarab prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se i ja malo javim
    iza mene su tri poroda, sva tri su bila s dripom, ali sva tri su ukupno trajala oko 5 sati .savršenstvo!
    prvi porod je bio 2005. , za sat i pol sam rodila predivnog dječaka, dali su mi drip i bila sam rezana, jer kako su mi objasnili imam jako visoku međicu, što god to značilo.
    drugi porod 2006, preuranjeni 36 +3, dječak od 3500 ( maleno nedonošće ), također drip i rezana
    treći porod me uništio 2009 , nije dugo trajao ( okok 2 sata ) ali mala prasica je bila velika 4350, trudnovi su bili očajni, ja sam se bila prepala ( ne znam ni ja sama čega) pa dok sam tiskala mislila sam da ću umrijeti od bolova!! mjesec dana nisam mogla na noge stati, dobila sam i hemeroide i baš sam bila koma

    na sva tri poroda mi je bio dr. Iva , on mi je strašno pomogao, bio je tako smiren, a babice su mi sve bile predivne!!!

    sad stiže 4 bebica i baš razmišljam o stolčiću ( moram ovo dobro proučiti) , jer vjerujte mi tako mi se ne da još jednom taj porod prolaziti, već mi je slabo od pomisli i tih bolova

    dr. kraj ne mogu viditi, jer sam se toliko priča o njemu naslušala, mjesec dana sam ležala u bolnici i žene su se svakodnevno vraćala s pregleda plačući. dr. krm mi isto nije baš nešto , ovi drugi svi su mi super!
    Sarab, nadam se da ce ti porod na stocicu zasjeniti i ta prva tri brzinska na taj nacin imas ssasu izbjeci i drip, i rezanje i hemeroide.

    Mislim da ces bit gotova za dva sata od ulaska u bolnicu,e!

  3. #603
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    E pa kad smo kod pregleda i njeznosti,mene je raskvario dr. Ivan kad sam dosla na pregled plodne vode jer sam prenjela....
    I inace idem kod Cike,on mi je i vodio trudnocu pa mi je bio sok taj pregled u bolnici,od ambijenta do boli i neugode pri pregledu....jer ja nijedan u Cike nisam nikad ni osjetila!
    Bila sam jako zalosna sto ispada da moras platit da bi te netko normalno i polako pregledao (nastranu strucnost)...jer ako vec ostali ˝nemaju ruku i osjecaj˝ onda se ne bi ni trebali bavit tim poslom...ali nevjerujem da nemaju nego zure,preoptereceni su,previse rade rutinski i ko na traci....
    i ja sam malo prokravrila kad su radili amnioskopiju jer sam prenijela, al to su mi odmah rekli da se može desiti jer je ipak tkivo jako osjetljivo u toj fazi i prokrvljenost velika
    a pregled uopće nije bio grub, nego se u tom stadiju to jednostavno zna desiti, ne po preavilu, al dešava se

  4. #604
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo vazna informacija vezana za Dubrovnik

    U petak, 11. svibnja, od 18 do 20 sati, na poligonu Autoškole "Formula L" – Babin kuk u Dubrovniku Udruga RODA organizira besplatan pregled autosjedalica.

    Ukoliko je to moguće, molimo da donesete sa sobom upute proizvođača sjedalice te da dovedete i vaše dijete.

    Statistike pokazuju da je velika većina autosjedalica neispravno postavljena u vozilu pa stoga ne pružaju djetetu optimalnu sigurnost u vožnji. Ukoliko želite provjeriti je li autosjedalica vašeg djeteta ispravno postavljena, RODA će vam pomoći u petak, 12.05. u Dubrovniku.

    Roditelji, na vama je odgovornost!

    P.S. Pozvane su i sve trudnice sa svojim partnerima, ako im treba savjet u odabiru prve autosjedalice.

  5. #605
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    žene, evo čujem da i dr. Teš. i dr. Kraj. idu iz bolnice dobro za dr. Kraj. manje više

    al tko će ostat gore onda???

  6. #606
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ionako ih je previse. Ostat ce dobre i drage primalje pa cemo dubrovacko rodiliste zvati kuca za porod sve ce biti fino i prirodno, na stolcicu, loptama i strunjacama... Ako sto podje po krivu klinika sa doktorima je blizu...
    Utopija...

  7. #607
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    a gdje je ta nova poliklinika?
    i tko ju uopće vodi?
    ja sam totalno ostala iznenađena kad sam tu pročitala o tome

  8. #608
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    a gdje je ta nova poliklinika?
    i tko ju uopće vodi?
    ja sam totalno ostala iznenađena kad sam tu pročitala o tome
    ni ja ne znam, da nije ona u Grawe zgradi koju otvaraju židovi?

  9. #609
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno


    MALA ŠKOLA DOJENJA


    U petak 18. svibnja 2012. s početkom u 17.00 sati, u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton) u Dubrovniku, održat će se radionica o dojenju. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su sve trudnice i njihovi partneri. Početak radionice je u 17.00 sati, predviđeno trajanje dva sata.
    Zbog ograničenoga broja sudionika/ca molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 099 31 77 086.
    Radionica je besplatna! Veselimo se vašem dolasku!
    Za više informacija posjetite nas na www.roda.hr ili na našim Facebook stranicama RODA DUBROVNIK.

  10. #610
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jest u zgradi od Grawea je. Jos uvijek traju, rekla bih, grubi radovi. Prije par tjedana razbili su dio zida zgrade da mogu unijeti magnetsku kroz "prozor".
    Bit ce nabrijana ta Poliklinika, jedva cekam isprobati neku njihovu uslugu, ako budem pri parama

    E da, podjite na radionicu o dojenju, to vam je super super!

  11. #611
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    i ja toplo preporučam radionicu o dojenju
    i obavezno nabavite rodin dvd mliječna staza
    meni je puuuuno pomoglo

  12. #612
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    žene, evo čujem da i dr. Teš. i dr. Kraj. idu iz bolnice dobro za dr. Kraj. manje više

    al tko će ostat gore onda???
    Zadnje sto sam cula je da je dr. Mio.... objavio da odlazi,nece se vise uopce bavit medicinom...
    dr. Bac... i friski sef odjela oboje imaju zdravstvenih problema tako da ne rade....odjednom ih kronicno fali....pozitivno je sto ce sad onda vjerojatno pustit dr. Ciku da dodje na porod onim trudnicama ciju je trudnocu i vodio! A i po zakonu bi mu se to uskoro moralo dozvolit....

  13. #613
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnje sto sam cula je da je dr. Mio.... objavio da odlazi,nece se vise uopce bavit medicinom...
    dr. Bac... i friski sef odjela oboje imaju zdravstvenih problema tako da ne rade....odjednom ih kronicno fali....pozitivno je sto ce sad onda vjerojatno pustit dr. Ciku da dodje na porod onim trudnicama ciju je trudnocu i vodio! A i po zakonu bi mu se to uskoro moralo dozvolit....
    ma daj, ja u četvrtak naručena kod dr. Bač

  14. #614
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    mislim da sef trenutno uopce ne radi a taj onda bice izbjegava operacije i neke zahtjevnije stvari....

  15. #615
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imala sam prilliku vidjet polikliniku. Mrak top. Samo cekam da vidim cjenik

  16. #616
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    RADIONICA O PLATNENIM PELENAMA

    U petak 25. svibnja 2012. s početkom u 17.00 sati, u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton) u Dubrovniku, održat će se radionica o platnenim pelenama.
    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, tips & tricks kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene "Rodina pusa".

    Radionica je besplatna, veselimo se zajedničkom druženju!
    Zbog ograničenoga broja sudionika/ca molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 095 514 9082.

  17. #617
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ajde nek mi netko pomogne jer sam se više izgubila u tome tko je otišao, a tko ostao
    trebam opet na kolposkopiju i biopsij jer je papa pokazao CIN III
    tko je od ginekologa ostao u bolnici?

  18. #618
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    sluzbeno je otisao jedino dr. Ivan ,dr. Mij...nije a on ti je definitivno sad najbolji za te zahvate,trazi njega!

  19. #619
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    hvala ti

  20. #620
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Cure kad se otvara točno ta nova poliklinika, čula sam sad negdje u ovom mjesecu?

  21. #621
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    danas sam u bolnici saznala da već radi

  22. #622
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam bila u novoj klinici u ginekoloskoj.
    Dojomovi- Cisto, uredno i skupo.

  23. #623
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Vjerujem da je skupo..ali to se i pretpostavljalo. Koji su dr. još tamo osim dr. Ivanišina ?

  24. #624
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koliko ja znam samo je on.

    Pregled bez pape je 600 kn

  25. #625
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam samo je on.

    Pregled bez pape je 600 kn
    Bez? Uf!

  26. #626
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da, bez pape. Samo vaginalni pregled plus ultrazvuk.

    Dr Ivanisin ostao je isti kao i dok je radio u bolnici. Nasmjesen, samozatajan, profesionalan, bez suvise rijeci. Ma ok je skroz, al za te pare brate moga je jos koju rijec nabacit.

    Jos ne konkurira Cikaticu po meni, zasad.

  27. #627
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Baš dosta...previše samo za pregled +uvz..Kod Cikatića dobiješ za 500 kn sve..bar sam tako čula, ako nije dezinformacija..nisam osobno nikad išla k njemu, pa sam čula iz priča.

  28. #628
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Dr Ivanisin ostao je isti kao i dok je radio u bolnici. Nasmjesen, samozatajan, profesionalan, bez suvise rijeci. Ma ok je skroz, al za te pare brate moga je jos koju rijec nabacit.

    Jos ne konkurira Cikaticu po meni, zasad.
    ma boli njega briga nije njegova privatna ordinacija da se stavi ko Cikatić, radi tu za plaću, ko u bolnici... ali za te pare bi ga ja toliko ispeglala, i što me zanima i što me ne zanima

  29. #629
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ima li ikakvih novih prica iz rodilista? Kako je sada tamo, jel se trosi stolcic?

  30. #630
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ikakvih novih prica iz rodilista? Kako je sada tamo, jel se trosi stolcic?
    od kolege žena rodila, kaže da je super, druga beba

    ali još uvijek nisu oduševljeni kad im spomeneš stolčić

    poznanica želi roditi blizance na stolčiću i odgovaraju je od toga. A njoj treći porod. Kažu da nitko još nije blizance rodio na stolčiću. A jest im argument, pa mora netko biti prvi

  31. #631
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A ti danonino, jel tvoja beba stigla sad u srpnju ili jos cekas?

  32. #632
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A ti danonino, jel tvoja beba stigla sad u srpnju ili jos cekas?
    čekam, za koji dan će

  33. #633
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Supeer, sretno! Javi nam nove dojmove
    Hoces ih pitat za stolcic?

  34. #634
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Treba li mi muž za stolčić?

  35. #635
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da ne, jedna primalja ti moze biti iza ledja, a druga primit bebu...

  36. #636
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Treba li mi muž za stolčić?
    Ne treba. Moja dobra poznanica je rodila oslanjajući se o svoja koljena rukama, znači ne treba ti ni primalje ni muž. Možeš sama.
    Držim fige da potrefiš smjenu koja ti neće pružati otpor i odgovarati te od stolčića, a ako i naletiš, nadam se da te neće odgovoriti klasičnim nuđenjem rađanja "sjedeći" na krevetu Naravno, osim ako ti ne želiš drugi položaj.

  37. #637
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne, jedna primalja ti moze biti iza ledja, a druga primit bebu...
    Mislim da toga nema, a nije ni potrebno

  38. #638
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku

    ali još uvijek nisu oduševljeni kad im spomeneš stolčić
    Naravno da nisu, općenito ničim novim. Nažalost! No, žene drage, gledajte sebe i svoju djece, a neka oni rongaju koliko hoće jer žena sigurna u sebe i zna što želi, ne mogu je i ne smiju diskriminirati. Ako je nas dio mogao roditi na stolčiću, mogu i ostale žene koje to žele.
    Nevjerojatno je da netko tko nije probao roditi na stolčiću, ili biološki to ne može jer nema maternicu, tvrdi da nema razlike između rađanja na stolčiću i ležeći/sjedeći na krevetu. Doista pričaju gluposti!

    Ono što je mene ražalostilo je da je i mladi doktor, koji je meni bio na porodu, a koji mi se doimao otvorenim za prirodni porod, krenuo stazom provjerenih strašenja kako bi rodilju prisilio na uzimanje dripa - to se dogodilo mojoj rodici koju je strašio carskim rezom ako ne uzme drip jer da će je njeni trudovi (tada bili na 2minute, otvorena 4prsta) previše izmoriti i neće imati snage tiskati.
    Žalosno je da kao doktor ne zna ono što su nekada davno opstetičari znali, a to je da jedno takvo zastrašivanje može dovesti do zastoja poroda uslijed stresa koji se stvara takvim zastrašivanjem i navale adrenalina koji blokira oksitocin zadužen za trudove i otvaranje.
    Posljednje uređivanje od Indi : 29.07.2012. at 15:43

  39. #639
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Frka me, danima me već boli ožiljak od stare epi, nadala sam se stolčiću da ovaj put izbjegnem onoliki rez, ali nisam baš neka od inzistiranja

  40. #640
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a da neka od cura s foruma ode s tobom na porod?
    bi li to proslo u dbk rodilistu?

  41. #641
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Frka me, danima me već boli ožiljak od stare epi, nadala sam se stolčiću da ovaj put izbjegnem onoliki rez, ali nisam baš neka od inzistiranja
    Potpuno te razumije.
    Ako te tješi, ja sam tijekom prvoga poroda, zbog nepotrebnoga nalijeganja laktom na stomak, kad mi je malena već tjemenom bila vani, "zaradila" prsnuće zida rodnice tako da sam imala bezbroj unutarnjih šavova + 4 od epiziotomije. Šivali su me valjda sat vremena, taj užas i tu bol nikada nikome ne bih poželjela. Sreća u nesreći je da je puknuće otišlo u debelo meso i nije zahvatilo anus. Kad se sjetim, muka mi je. I nije fer da sam to proživjela, da sam jedva hodala i da sam se jedva dizala iz postelje. U bolnici sam doslovno rukama okretala samu sebe jer se nisam mogla podići, nisam mogla podići stopalo, samo sam se nekako vukla od postelje do postelje - doista nehumano i što je najbolnije, to se moglo tako lako nedogoditi. I zato me nitko ne bi mogao natjerati da ikada više legnem tijekom poroda i da rodim ležeći. Da mi nikako nisu dopustili da rodim na stolčiću, bila bih rodila četveronoške na podu, sama ako trebe - to sam toliko čvrsto bila odlučila da sam uzela sa sobom i šugaman na koji sam bila planirala kleknuti. No drugi porod me izliječio, upravo jer sam tako lako rodila, istina imala sam malo puknuće, površinsko, ali nisam ga osjećala. Odmah nakon poroda sama odšetala do postelje, sama se digla i otišla tuširati, dojila u "turskom" sjedu bez problema, bila puna energije, poleta - sve ono što sam morala imati i tijekom prvoga poroda da nije bilo tog nesretnog ginekologovog manevra. I zato mi je žao čuti da nekoj rodilji koja je željela roditi na stolčiću nisu dopustili jer toliko manje bole i trudovi i toliko je lakše roditi uspravno, nego ležeći.
    I žao mi je što taj isti koji je meni nalijegao na stomak i dalje naliježe i drugim ženama, i žao mi je što će trebati još toliko vremena dok svi skupa ne evoluiramo na način da se ide k tome da se ženama olakša umjesto da se slijepo slijede uvježbani protokoli, radi rodiljama pritisci itd.

    No sada kada znam da može drugačije, ljepše, lakše, manje bolno, sada bih mogla roditi još 10 puta, i jedva čekam novu trudnoću, ako bude sreće, i novi porod na stolčiću. Tebi želim isto!

  42. #642
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Frka me, danima me već boli ožiljak od stare epi, nadala sam se stolčiću da ovaj put izbjegnem onoliki rez, ali nisam baš neka od inzistiranja
    I vezano za šav, bojala sam se da ponovno po tom šavu ne popucam. Primalja mi je rekla da mi je taj stari šav koma, da je debel i ja ga baš osjećam, ali upravo zbog položaja koji se zauzme tijekom sjedenja na stolčiću pritisak bebine glavice ide više prema izlazu vagine, a ne prema anusu i međici kao kod ležećeg položaja ili "sjedećeg" na rubu postelje. Jedino što se može dogoditi prsnuće malih usmina, ali to je rijetko i dolazi kad bebica prebrzo i prenaglo izleti...

    Prijateljica mi je rodila prije mjesec dana i bila joj je odlična smjena. Samo je rekla da hoće na stolčić i to je bilo to. Doista je imala predivan porod, kao i ja. Nadam se da ćete i vi potrefiti dobru ekipu i dobiti najbolju moguću podršku od nekolicine divnih primalja koje tamo rade.

  43. #643
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Nosim nisko pa su mi izbile vene na presvijetloj, može li to stvarati probleme za stolčić?
    Hvala na potpori

  44. #644
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Nosim nisko pa su mi izbile vene na presvijetloj, može li to stvarati probleme za stolčić?
    Hvala na potpori
    I ja sam oba put nosila jako nisko, tako da to nije nikakav problem, bar ne bi trebao biti. Vene su izbile zbog pritiska koji će ti se u ležećem položaju i povećati. Pogledaj par stranica prije gdje sam stavila prikaz položaja zdjelice i bebinoga izlaska u ležećem položaju - takav položaj ima oblik slova J koji sam po sebi otežavajuć za bebin prolazak, a pritisak na vene zdjelice je puno veći, u odnosu na položaj koji se zauzme sjedeći na stolčiću. Meni je podatak da je zdjelica 30% otvorenija nego u ležećem položaju itekako važan i dobar argument za porođaj na stolčiću jer to je puno više prostora za bebin prolazak, a logično onda i manje bola, a više siguran za samu bebu i ženu.

    I dobar podatak je da je tkivo rodnice je nalik tkivu penisa, u smislu da je jednako rastezljivo, tj. kako penis utrostruči veličinu tijekom erekcije, tako i ženino tkivo se rastenge tijekom poroda bez da se išta loše dogodi, i sad upravo ispravan položaj i katkad kontrolirano tiskanje spriječavaju prsnuća.

    Evo zanimljivih citat iz članka o stolčiću iz Čakoveca:
    -Osim manjeg intenziteta boli zbog prirodnijeg položaja žene, činjenica je da uz malo više strpljenja bilježimo i manji broj ureza tijekom poroda. Ako dođe do ruptura, one su manje i lakše ih je sanirati - pojašnjava doktorica Sanja Topličanec.

    Priča o stolčiću kola među budućim majkama, međutim, kolaju i krivi podaci:
    - Negdje sam čula da se na ovaj način ne mogu porađati žene koje su tijekom poroda priključene na infuziju. Bila mi je priključena infuzija i to nije predstavljalo nikakvu prepreku - dodaje Maja Jambrošić.


    U Čakovecu porađaju i rodilje koje su prvi porod završile carskim, evo citat:
    - U nekim bolnicama izbjegavaju porode na stolčiću kod žena koje su imale carski rez, međutim, kod čakovečkog tima to nije bio problem. Prednosti ovakvog prirodnijeg načina su višestruke.


    Cijeli tekst:
    http://www.medjimurje.hr/clanak/2857...ti-na-stolcicu


    Evo što i struka kaže, bar onaj dio koji podržava porode na stolčiću, a ne odgovara žene riječima da će ih se posjesti na rub postelje jer TO NIJE ISTO što i roditi u sjedećem položaju na stolčiću ma koliko oni tvrdili da je isto

    Prednosti poroda na stolčiću
    Prednosti uzdužnoga (sjedeći i čučeći položaj) nasuprot vodoravnom položaju prema riječima Dr. sc. Dubravka Habeka, dr. med., voditelja odjela za ginekologiju i opstetriciju Kliničke bolnice Osijek za rađanje su slijedeće:
    olakšano je disanje, povećanje vitalnog kapaciteta i respiracijske rezerve za 10%, smanjuje se pritisak na aortu uz izbjegnut sindrom donje šuplje vene, povećava se protok krvi uteroplacentranom bazenu i postiže bolja oksigenacija fetoplacentarne jedinice
    Povećava se kontraktilna snaga i smanjuje frekvencija trudova. Prednost ovakvog poroda je sveukupno kraće trajanje poroda, ali i značajno smanjena potreba za stimulaciju i akceleraciju (ubrzavanje) poroda, značajno smanjena potreba za medikacijom (spazmoanalgezijom) u porodu, snažniji nagon na tiskanje, kraće faze tiskanja, manje iscrpljujuće, održanje fiziološkog ritma disanja (smanjena sklonost majke arterijskoj hipoksemiji i hiperkapniji).
    Prednost poroda na porodničkom stolčiću očituje se i u povećanju izlaza zdjelice 1,5 cm, jer savijanje i abdukcija natkoljenica u koljenom zglobu rasteže rascjep simfize i širi ulaz u zdjelicu, te se porođajni kanal skraćuje za 30%
    Također važan argument je i pasivno širenje mišića anusa (mm. levator ani) jer glavica jače pritišće na izlazak iz rodnice nego na anus
    Sjedeći (sitting) položaj manje je naporan nego čučeći položaj uz sve prednosti predhodnog, uz manji postotak epiziotomija i rupture međice.

    Dr.Jukić iz varaždinskoga rodilišta:
    "U tom položaju otvorenost zdjelice se povećava za 30 posto i na taj se način stvara više prostora za prolaz novorođenčeta nego kad žena leži na leđima. Rodilja je tako zapravo najviše otvorena, sposobnost tijela da tiska je maksimalna, potaknuta je pravilna rotacija glave djeteta i njegov izgon, a ni trtična kost ne predstavlja prepreku. Osim toga, u tom položaju trbuh rodilje je okrenut prema dolje pa se i zbog samog efekta gravitacije smanjuje i ublažava bol u leđima, a i međica ostaje opuštena pa je i njeno oštećenje pri tom najmanje. Sve je još udobnije pomaže li ženi u tom trenutku partner koji iza nje sjedi na stolici raširenih nogu omogućavajući joj da se nadlakticama ili pak čitavim leđima osloni na njega – istakao je dr. Jukić."

  45. #645
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I da nadodam, ako budeš umorna, i promijeniš mišljenje, lako ti se prebaciti na krevet koji je do stolčića.
    Važno je da ti sebi ugodiš, slušaš svoje tijelo jer ono najbolje zna.
    I čak je bolja opcija roditi na boku, nego klasično ležeći.

    Imaš na youtubeu nekoliko videa gdje možeš pogledati kako izgleda porod na stolčiću:
    http://www.youtube.com/watch?feature...lvvcNOblA&NR=1 (oko 8minute)
    U našoj bolnici samo nije ovako nizak, a evo kako izgleda "naš":
    http://shop.geburtspool.de/media/ima...baerhocker.jpg

  46. #646
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    a da neka od cura s foruma ode s tobom na porod?
    bi li to proslo u dbk rodilistu?
    Formalno je uvjet da pratnja ima potvrdu da je prošla tečaj.
    Prema tome mislim da onda može bilo koja žena koja je prošla tečaj i rodila u rodilištu.

  47. #647
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Nadam se da će se dr. opametiti i da neće odgovarati žene od ovog stolčića..Misao vodilja bi trebala biti da se ženi olakša porod.

  48. #648
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Svaka čast čakovačkom timu!

  49. #649
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Ja rodila prije 10 dana

    pa da iznesem svoje dojmove. Trudovi su me uhvatili oko 7 navečer, odmah me smjestili u predrađaonu, tu sam šetala, skakala po lopti i ležala, u ponoć puknuo vodenjak, oko 2 me odveli u rađaonu, rodila u 5.
    Sve je bilo prirodno i spontano, bez intervencija, osim što su me jako izrezali jer sam pucala. Izgon je bio na boku, što me nije boljelo, u tri tiskanja beba je bila van. Dojmovi iz rađaone su super, za prvi put sasvim solidno i nimalo traumatično.
    No nemam lijepe riječi za rodilište i osoblje. Sestre i babice se ponašaju prema mamama kao da svaka ima doma po petero djece pa sve zna. Nas dvije prvorotke smo bile u sobi same s bebama, nitko nam nije došao pokazati kako dojiti, kako presvući bebu, kako je podignuti, kako je polegnuti, kako je namjestiti da bljucne, a o previjanju pupka da ne govorim! Na svako naše pitanje bio je odgovor - ma sve vam je to u redu, polako ćete se vi uštositi. Jako površno i bezobrazno, ali i tužno da ti pored stručnog osoblja na licu mjesta moraš surfati po internetu i zvati prijateljice koje su već rodile po savjet. Užasno su me razočarali i pedijatri, čast iznimkama, ali nekima ne bi dala ni da veterinari budu. Nevjerojatno kakvi ljudi rade s malim bebama. Iskreno, jedva sam čekala da dođemo doma. Patronažna sestra, jako draga i strpljiva ženica, sve nam je lijepo pokazala i objasnila, dolazi nam opet sutra i jedva čekam.
    Od svih doktora najviše moram pohvaliti ozloglašenog dr. Kraj. koji se pokazao najstručniji i najpedantniji od svih, kao i dr. Mio. Ali kad sve zbrojim i oduzmem, u ovom rodilištu više ne želim roditi!

  50. #650
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Danonino, cestitam na bebici!
    Slicna prica kao i kod mene, no dojmovi ce se slegnuti... A i drugi put ni nece biti prvi put pa ces neke stvari znati unaprijed.
    Cestitke jos jednom )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •