Stranica 19 od 21 PrviPrvi ... 91718192021 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #901
    Tinka79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam Tinka

    Da, baš slabo trudnica iz Dubrovnika na forumu, bar na ovom topicu. Ja sam prvo rodila usred ljeta, trebaju ti pelene naravno, vateni ulošci, nije zgorega jednokratne gaćice, Octenisept za špricnut ranu ako budeš rezana/popucala, dezinfek. maramice, japanke za po sobi i jedne za pod tuš, osobna kozmetika, i par običnih haljinica/spavaćica. I od srca ti preporučam veliko pakiranje termalne vode u spreju (ja sam potrošila par bočica) za rađaonu jer je sto stupnjeva tamo i za kasnije dok si u sobu - mene je to spasilo od nesvijesti i slabosti koliko je bilo vruće
    Hvala ti Danonino! Volila bi kad bi se još koja cura/žena javila. A reci mi molim te robica za bebe, negdje znam da daju u rodilištu robicu da ti samo treba za izlazak iz bolnice, imaju li u DU robicu ili sve moraš nositti sa sobom?

  2. #902
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imaju robicu za bebe...nekad se desi da prifalli ili da te zapadne neka ogromna... nije zgorega uzeti 2 komada cisto da imas za svaki slucaj.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  3. #903
    Tinka79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju robicu za bebe...nekad se desi da prifalli ili da te zapadne neka ogromna... nije zgorega uzeti 2 komada cisto da imas za svaki slucaj.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Hvala!

  4. #904
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Uz sve nabrojeno, voda i nesto za prigristi nakon poroda, papirnati rucnici ili maramice (to se bas brzo trosi,pogotovo ako radis ctg cesce)

  5. #905
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Cesto je borba i za wc papir, pa ponesi i to

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  6. #906
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    U organizaciji udruge RODA - Roditelji u akciji sljedeći tjedan organiziraju se dvije radionice za trudnice i njihove partnere.
    U srijedu, 18. lipnja 2014., s početkom u 17,00 sati, u prostorijama Razvojne agencije Grada Dubrovnika − DURA, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton) uDubrovniku,održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.
    U četvrtak, 19. lipnja 2014., u 17,00 sati, također u prostorijama Razvojne agencije Grada Dubrovnika − DURA, održat će se radionica o dojenju. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su trudnice i njihovi partneri.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 099 31 77 086, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionica je besplatna.
    Veselimo se vašem dolasku.

  7. #907
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Ja bi rado došla na radionicu o dojenju, ali nemam kome ostaviti dijete na dva sata, a i bez auta sam :/ Mogu li se negdje preuzeti materijali s predavanja, ili možda ima gdje objavljen sažetak?

  8. #908
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Danonino, javi se na telefon za prijavu.

    Kreće novi krug radionica. Sve info tu: http://forum.roda.hr/threads/85564-D...97#post2646897

  9. #909
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Danonino, na bus i povedi i bebu

  10. #910
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Danonino, na bus i povedi i bebu
    Hahahaha ma nije to baš beba, to je nervozni dvogodišnjak koji ne bi bio miran ni 30 sekundi

    Hvala vam, nastojat ću doći idući put jer imam dosta pitanja i problema na tu temu

  11. #911
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Eh krasno, tek sad vidim da sam promašila i ovu radionicu

    Nema veze, ima još do termina, bit će prilika valjda

  12. #912
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bit ce, prati na fejsu ako ti je zgodnije.

  13. #913
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodin besplatni pregled autosjedalica na Korčuli, ovu srijedu, više info tu:

    http://forum.roda.hr/threads/85840-K...99#post2657899

  14. #914
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Dvije radionice ovaj tjedan, prijavite se!

    http://forum.roda.hr/threads/86457-D...35#post2689135

  15. #915
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Prošlotjedne radionice su otkazane, no već ovaj tjedan će se održati. Prijavite se. Više informacija možete pronaći tu:


    http://forum.roda.hr/threads/86520-D...11#post2692411

  16. #916

  17. #917
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

  18. #918

  19. #919
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Evo samo mali update po pitanju ginekologa, jer sam sad provela 2 tjedna na ginekologiji pa sam ih stigla upoznati
    Krmek, Bačić, Tešanović, Miović, doktorica Jelčić iz Metkovića (oduševila me u ova 2 tjedna)
    na ispomoć im dolaze Mladen Zadro iz Zg i Ivanišin još uvijek
    Taman 2 dana prije nego sam otpuštena, počeo je raditi još jedan mladi ginekolog al mu ne znam ime
    Bender se navodno vratio položiti još nešto završno na faksu (pojma nemam šta). Doktorica Lale se uskoro vraća s porodiljnog

    Krajančić u mirovini, a Gardašanić u Irskoj

  20. #920
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o trudnoći i porodu i Mala škola dojenja
    U sklopu akcije Hrvatska volontira koja se obilježava sljedeći tjedan udruga RODA - Roditelji u akciji održat će dvije radionice za trudnice i njihove partnere.
    U petak, 22. svibnja 2015., s početkom u 17 sati, u prostorijama Razvojne agencije Grada Dubrovnika – DURA (na Pilama, preko puta hotela Hilton), uDubrovniku,održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.
    U subotu, 23. svibnja 2015. u 16 sati, također u prostorijama Razvojne agencije Grada Dubrovnika − DURA, održat će se radionica o dojenju. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su trudnice i njihovi partneri.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 099 31 77 086, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.

  21. #921
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ove ću morat proopustit, hoće li biti koja radionica i kroz 6 mj. ???

  22. #922
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ja ih redom preskačem jer sam na strogom mirovanju
    a rado bih na ovu u petak došla
    šta je tu je

  23. #923
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    biti će biti žene,not to worry, cilj nam je održavati ih jednom mjesečno,max jedna u 2mj...

  24. #924
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Min

  25. #925
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ima kakvih novosti iz našeg rodilišta?
    ja sitno brojim

    hoće mi dati da se šetam čim više i ev.loptu, ako ne bude ono 'tri dva jedan i gotovo' što opet čisto sumnjam
    a da se ne moram svađati s njima tamo

  26. #926
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa jam sam setala, cijelo vrijeme do izgona. Malo prije izgona sam prosetala iz preradaone u radaonu. Ctg su mi samo cini mi se dvsput nakratko prislonili "s nogu" lopta mi nije odgovarala. Imaju i strunjacu. Razmisljas o stocicu?

  27. #927
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    nije baš da razmišljam o njemu, al mogli bi ga staviti u pripravnost ha

    ma ne znam...samo se sjećam tog prvog poroda (sam porod mi nije bio problem) i satima ležanja prikopčana na taj drip, bez promjene poze
    mislim da bih nekog ubila da mi sad serviraju to pod normalno
    al dobro, prvi put čovjek ne zna
    ne'š me drugi put zato

  28. #928
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    obavezno plan poroda + pratnja....odma je druga pjesma i stav....sretno!

  29. #929
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    bio muž samnom na prvom
    al i njemu prvo


    al nisu me npr bespotrbno rezali
    i bebu su mi odmah dali
    a mm je presjekao pupčanu poslije

  30. #930

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Alkemicar, vidim da ces ti uskoro roditi, pa daj nam molim te javi iskustva, ovdje skoro nitko vise ne pise, a znam da ljudi prate. I nije da te stalkam ali na drugoj temi sam vidila koliko si odlezala, i svaka cast.

  31. #931
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Javit ću svakako
    dobro je čuti novosti kakve god one bile

    iako sam od 26tt bila na strogom mirovanju pod prijetnjom prijevremenog poroda, ipak smo dogurale do kraja
    imam do službenog termina još 8 dana, iako sam mislila da ću roditi čim mi je po ulasku u 9 mjesec trudnoće rekao da se mogu kretati normalno
    u Božje ruke...javim kad dođe vrijeme

  32. #932
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi svi navijamo za novu malu frendicu
    Zelim ti porod ko moj drugi!

  33. #933
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    thnx draga
    jedva čekam jer mi otpadaju leđa od ovog gniježdenja
    ne znam šta bih više radila

  34. #934
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Evo 5 godina nakon prvog porođaja, moje iskustvo s dubrovačkim rodilištem

    40+1tt
    Na dan kad sam bila naručena na redovni pregled, ctg i amnioskopiju, trudovi ipak počeli u noći u 2,51 i bili na 5 minuta odmah.
    U 3,40 puknuće vodenjaka, zovemo sveki da dođe spavati uz malog i u 4,30 smo u rodilištu, jer su trudovi već na 3min.

    Pregled, primalje nisu sigurne, al izgleda da se nisam otvorila
    Naime, cerviks nestao jer je nakon konizacije, al drugi dio zatvoren i osim ožiljka, ne uspjevaju baš vidjeti šta se dešava.
    Dali klizmu iako sam se dosta već doma očistila, al nije mi smetalo jer sam nakon 2 posjeta wc-u otišla pod tuš komplet se otuširati i osvježiti.
    Trudovi na 2min i prodisavam ih hodajući cijelo vrijeme
    Doktor (neki iz Rijeke na M prezime al nisam upamtila) na pregledu nakon 2 sata ustanovio da je dolje i dalje sve zatvoreno/slijepljeno, pa je napravio dilataciju i otvorio me na 3,5-4cm

    Smjena, stiže i moj doktor K. kod kojeg sam ionako naručena to jutro bila
    Iako imam redovite trudove, nisu dovoljno jaki niti dugi da potisnu bebu u kanal
    Doktor prokida vodenjak, jer je kod mene došlo do visokog pucanja i nije još do kraja sve otišlo.
    Predlaže drip zbog nedovoljnih trudova i dalje, a voda je već bila zelenkasta pa svakako taj dan treba poroditi me.
    U 8,30 dobila drip, do 9,00 ih na krevetu poluležeći izguravam disanjem
    U 9,00 me okreću na lijevi bok...užasni trudovi, već treći ili četvrti me tjera na izgon
    Rekla sam primaljama da tijelo samo ide na na tiskanje skoro, okreću me, pregled doli i stvarno u 3 truda,
    beba već na izlasku...Još 3x tiskam i eto moje curice vani
    3920g i 52cm čiste ljubavi i sreće

    Iako sam rekla da pokušaju pustiti čim više prirodan porođaj, ipak su ga malo 'pogurali' ali ništa prije nego su mi rekli šta bi i zašto i prije nego sam ja pristala na to.
    Nisam rezana iako imam 3 unutarnja i 3 vanjska šava jer sam pukla malo
    Curicu odmah dobila na grudi, koža na kožu. Mazila se još samnom i mm-om i tek onda su mm-u dali da prereže pupkovinu (on tražio jer je i prvom to napravio). Onda su je odnijeli očistiti i ugrijati dok su mene šili, pa 2h ispred rađaone dojenje i odlazak u sobu

    Razlika od prije 5 godina: puuuuno su susretljiviji, daju osvježiti se, slušati muziku, pijuckati vodu, šetati.....
    po dolasku u sobu nisu me silili da se odmah otuširam nego su odveli dijete pedijatrici na pregled i meni rekli nek pojedem i
    obavezno odmorim makar malo. dijete je dojilo pred rađaonom pa je nakon pregleda i zaspala pa su mi je doveli tek za 1,5 sat. vizita nije kao prije da vojnički moraš leći u krevet sa samo vir uloškom između noga i čekati da sestra podigne uložak i 4 doktora virnu međunožje s noga i odu...

    Ovaj put su me porodile Maja i Valeri iako je većinu vremena uz mene bila Maja. Za Valeri se zna da je dobra, a o Maji samo riječi pohvale imam...predivna primalja, puna dobrog duha, pomogla mi u tren savladati disanje opet... ma savršena.
    Na odjelu je bila Zdravka koja me porodila s prvim i i dalje je susretljiva i dobra. A posebno bih pohvalila Arianu.
    Ja sam jako zadovoljna pristupom i cijelim porodom i boravkom u rodilištu

  35. #935
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Draga alkemičar tako mi je drago da je se dobro prošlo i da si se javila, već se danima pitam kako je sve prošlo s tobom ! Čestitam od srca na velikoj curici !!!!!!

  36. #936
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

  37. #937
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Prije točno sedam dana po treći put sam boravila u dubrovačkom rodilištu. Najveći pomak koji sam primjetila na samom odjelu je da nema više pregleda u viziti, ni onog vojničkog režima sklanjanja stvari sa ormarića i sl. Forsira se dojenje ali po meni bi se ženama trebalo pristupiti sa više razumijevanja i savjeta a ne "mi vam ovdje nemamo bočice i morate dojit". Hrana je katastrofa ali nitko ni ne očekuje hotel sa 5 zvjezdica, ipak ponesite pribor za jelo ( jednokratni) jer bi mogli dobit vilicu sa kompotom ili ožicu za namazat margarin na kruh. Što se tiče same rađaone babice su jako susretljive i drage, više vremena se provodi u predrađaoni, kome odgovara tu su lopte za pilates, žena se može otuširat i pit vode kad hoće. Sve u svemu razlika je velika iako još ima prostora za napredak....

  38. #938
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    bebeto
    i čestitke na dečkići malom

    je, ima mjesta za napredak al idemo puževim korakom
    vidiš, ovo za pribor ti je dobro.. ja ga uvijek nosim sa sobom jer znam ovaj dio što si napisala,
    al zaboravim napomenuti za one koji prvi put idu

  39. #939
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Radionica o platnenim pelenama u srijedu uz pelenu na poklon!!!

    U srijedu 30. rujna 2015. s početkom u 17.00 sati, u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika - DURA, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton) održat će se radionica o platnenim pelenama.
    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati. Na radionici će se moći pogledati i opipati primjerke Rodina branda – platnene pelene Rodina pusa, ali i dobiti na poklon primjerak Rodine platnene pelene za novorođenče.
    Veselimo se zajedničkom druženju!
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 099 536 06 38. Radionica je besplatna.

  40. #940
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno


    Mala škola dojenja
    U subotu 3. listopada 2015., s početkom u 17.00 sati, u prostorijama Narodne knjižnice Ploče, uPločama,održat će se radionica o dojenju. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 099 31 77 086, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.







  41. #941
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nove dvije radionice 15. i 16.10.


    http://forum.roda.hr/threads/88921-D...62#post2811862

  42. #942
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Radionica o platnenim pelenama u petak 20 studenog uz pelenu na poklon!!!

    U petak 20. studenog 2015. s početkom u 17.00 sati, u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika - DURA, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton) održat će se radionica o platnenim pelenama.
    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati. Na radionici će se moći pogledati i opipati primjerke Rodina branda – platnene pelene Rodina pusa, ali i dobiti na poklon primjerak Rodine platnene pelene za novorođenče.
    Veselimo se zajedničkom druženju!
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 099 536 06 38. Radionica je besplatna

  43. #943
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o trudnoći i porodu

    utorak 8. prosinca 2015. u 17 sati, u dvorani za sastanke hotela LERO u Dubrovniku, održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima/položajima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 099 536 06 38, putem e-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionica je besplatna.

  44. #944
    Newmommy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Evo jedna freška priča iz rodilišta.
    Prvo zahvaljujem na korisnim savjetima s ovog foruma. Dakle moje prvi porod i sigurno ne i zadnji
    Prvi susret s rađaonom i primaljama ohrabrio me i nekako sam znala da će sve biti ok. Primalje su super, toliko puno su mi pomogle savjetima i podrškom od samog početka tj prijema pa do odlaska na odjel. Porod je bio uglavnom prirodan, jedino su mi prokinuli vodenjak ali tek pri samom kraju. Primalje su me upućivaale korak po korak što mogu očekivati i što će se događati tako da nisam imala nimalo straha i potpuno sam im vjerovala. Pokazalo se potpuno opravdano. Porod je prošao bez ikakvih problema, bez rezanja, bebu sam odmah dobila na prsa. Pokazale su mi kako je podojiti i to je zapravo jedino što sam o dojenju naučila u rodiištu. Kasnije, na odjelu, pokazalo se da nije sve tako savršeno kako sam u početku doživjela. Prvi problemi s dojenje i živčana sestra D koja mi je na moju molbu da mi pomogne staviti djevojčicu na prsa samo donjela bočicu na komončin s riječima da je djete gladno. Cure su me upozorile da dotičnu sestru išta ne pitam ali ni sljedeća smjena nije bila od velike pomoći. Sestra M samo je rekla dojite i dojite i biće mlijeka, i to je to. Srećom je moja primalja posjetila moju cimericu pa sam iskoristila priliku da je zamolim za pomoć i moram se pohvaliti da je sve krenulo na bolje i danas uspješno sikimo
    Dakle ukratko, porod savršen, primalje susretljive i sposobne ali sestre na odjelu katastrofa, kao da im je dosta svega i jedva čekaju preći preko vrata. Sljedeći put nakn poroda bježim kući

  45. #945
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Da,glavno da su u svakoj sobi isprintane i na zid obješene UNICEF-ove preporuke o dojenju i koracima koje osoblje mora poduzimat...
    Titula Rodilište prijatelj djece samo na papiru....jedno vrijeme nisu davali AD,sada opet naveliko...

  46. #946
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mala škola dojenja


    U srijedu, 27. Siječnja 2016., s početkom u 16 sati, u prostorijama Razvojne agencije Grada Dubrovnika – DURA (na Pilama, preko puta hotela Hilton), uDubrovniku,održat će se Rodina radionica o dojenju. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Predviđeno trajanje je dva sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 091 517 66 35, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.
    Srdačno,
    članice udruge RODA − Roditelji u akciji
    Posljednje uređivanje od Indi : 21.01.2016. at 10:25

  47. #947

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Drage dame, upravo sam se pridruzila forumu, i zamolila bih vas za pomoc sa nekim informacijama. Inace sam iz Sarajeva, udata u Dubrovniku, i trebala bih se na ljeto prvi put poroditi. Trudnocu vodim u Poliklinici " MarinMed", kod doktora Ivanisina i za sada sam zadovoljna. Interesuje me, da li mogu traziti da mi doktor Ivanisin bude prisutan na porodu? Da li trebam prije poroda otici u bolnicu kod nekog od doktora? Vasa iskustva, preporuke? Unaprijed zahvaljujem, jer kao sto sam vec napisala, nisam iz Dubrovnika, tako da ne znam kakva je praksa.
    Lijepi pozdrav svima

  48. #948
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o platnenim pelenama uz pelenu na poklon!!!

    U subotu 6. veljače 2016. s početkom u 17 sati, u hotelu LERO, održat će se radionica o platnenim pelenama.
    Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati. Na radionici će se moći pogledati i opipati primjerke Rodina branda – platnene pelene Rodina pusa, ali i dobiti na poklon primjerak Rodine platnene pelene za novorođenče.

    Veselimo se zajedničkom druženju!

    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 095 903 46 74. Radionica je besplatna!
    Projekt Zelena pelena financiran je sredstvima Grada Dubrovnika.

  49. #949
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj enazejd prvotno napisa Vidi poruku
    Drage dame, upravo sam se pridruzila forumu, i zamolila bih vas za pomoc sa nekim informacijama. Inace sam iz Sarajeva, udata u Dubrovniku, i trebala bih se na ljeto prvi put poroditi. Trudnocu vodim u Poliklinici " MarinMed", kod doktora Ivanisina i za sada sam zadovoljna. Interesuje me, da li mogu traziti da mi doktor Ivanisin bude prisutan na porodu? Da li trebam prije poroda otici u bolnicu kod nekog od doktora? Vasa iskustva, preporuke? Unaprijed zahvaljujem, jer kao sto sam vec napisala, nisam iz Dubrovnika, tako da ne znam kakva je praksa.
    Lijepi pozdrav svima

    Ja znam da se pri kraju trudnoce ide napregled u bolnicu, ako se prenese ili je potrebno napraviti pregled plodne vode. Ja sam drugu trudnocu vodila samo kod privatnika. Zadnji pregled kod njega mi je bio 10 ak dana prije termina, i rekao mi je da ako premasim termin da idem u bolnicu na pregled i da se cujemo telefonom. Ne znam bas da mozes birati doktora na porodu, da li ce bas taj biti tada u smjeni, ali znam da neki to dogovaraju pa najbolje da pitas svog doktora o toj opciji. Sretno!

  50. #950

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na odgovoru, jer iskreno nemam nikakve predstave o tome kako stvari funkcioniraju u bolnici, tocnije u rodilistu u Dubrovniku, jer nisam planirala do poroda ici. U svakom slucaju, pretpostavljam da ce me moj doktor uputiti u sve. Drage dame, pisite vasa freska iskustva sa porodima u rodilistu Dubrovnik, bas me interesira.
    Lijepi pozdrav svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •