Stranica 20 od 21 PrviPrvi ... 1018192021 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #951
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodin besplatan pregled autosjedalica

    U nedjelju 20. ožujka 2016. od 16 do 18 sati u javnoj garaži stambeno-poslovnoga naselja „Dvori Lapad” u Uvali Lapad u Dubrovniku, udruga RODA - Roditelji u akciji organizira besplatan pregled autosjedalica.


    Pregled prvenstveno služi da bi roditelji mogli provjeriti jesu li pravilno postavili autosjedalicu u svoje vozilo i smještaju li pravilno svoje dijete u nju. Naime, autosjedalice smanjuju rizik pogibije djeteta u sudaru za do 70%, a rizik ozbiljne ozljede za više od 90%, no samo ako se pravilno koriste.
    Međutim, u Hrvatskoj se broj pravilno korištenih autosjedalica kreće između 10% do 20%, a to je brojka koju volonterke i volonteri udruge RODA - Roditelji u akciji ovakvi pregledima nastoje povećati.

    Kako bi savjeti o pravilnoj upotrebi autosjedalica bili što učinkovitiji, molimo vozače/ice koji dolaze na pregled da, ako je to moguće, sa sobom donesu upute proizvođača sjedalice te da svakako dovedu i svoje dijete.
    Osim samoga pregleda, Rodini savjetnici i savjetnice za autosjedalice roditeljima, i ostalim vozačima/icama, dijelit će savjete i informacije o važnosti i pravilnom korištenju autosjedalica te odgovarati na sva pitanja. Pozvane su i sve trudnice sa svojim partnerima u slučaju da im je potreban savjet u odabiru prve autosjedalice.
    Roditelje, koji žele obaviti pregled, molimo da svoj dolazak najave na broj telefona 099 3177 086 i rezerviraju termin kako bismo na taj način izbjegli duža čekanja. No, rado ćemo pregledati i one koji se nađu u prolazu, samo ih u tom slučaju molimo za strpljenje.

    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama - RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Srdačno,
    članice udruge RODA - Roditelji u akciji
    Posljednje uređivanje od Indi : 13.03.2016. at 21:40

  2. #952
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o platnenim pelenama

    U srijedu 23. ožujka 2016. s početkom u 17 sati, u hotelu LERO, udruga RODA održat će radionicu o platnenim pelenama.
    Radionica je namijenjena svim zainteresiranim budućim roditeljima i roditeljima male djece. Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati.
    Danas sve više roditelja mora paziti na troškove, a ako se odluče za platnene pelene, sačuvat će i do 5000 kn, koliko bi više morali izdvojiti za jednokratne pelene. Potrebno ih je samo 20-ak za jedno dijete. Sačuvat će i okoliš od teško razgradivog otpada jednokratnih pelena.
    Neki se roditelji boje komplicirane upotrebe i održavanja, no moderne platnene pelene nisu starinske četvrtaste pelene koje je trebalo iskuhavati, glačati i savijati. Šivane su u nekoliko slojeva, s oblikom koji se jednostavno pričvrsti čičkom ili drukerima. Jedan od razloga sve veće popularnosti platnenih pelena je i njihov privlačan dizajn i sve bolja dostupnost u Hrvatskoj. Više informacija o platnenim pelenama možete pronaći i na internetskoj stranici www.roda.hr.
    Udruga Roda je jedan od vodećih primjera društvenog poduzetništva u Hrvatskoj, a platnene pelene Rodina pusa šiju osobe s invaliditetom.
    Svi prisutni na radionici će dobiti na poklon primjerak Rodine platnene pelene za novorođenče. Aktivnost se odvija u okviru projekta Zelena pelena koji financira Grad Dubrovnik.

    Veselimo se zajedničkom druženju!

    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 099 536 06 38 ili na našim Facebook stranicama RODA Dubrovnik. Radionica je besplatna!

  3. #953
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno


    Rodina Mala škola dojenja


    U utorak 10. svibnja 2016., s početkom u 17 sati, u prostorijama Razvojne agencije Grada Dubrovnika – DURA (na Pilama, preko puta hotela Hilton), u Dubrovniku,
    održat će se Rodina radionica o dojenju. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Predviđeno trajanje je dva sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 091 517 66 35, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.
    Posljednje uređivanje od Indi : 05.05.2016. at 09:29

  4. #954
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Cure ima li itko iskustva s doktoricom Lale? Poslao me dr.V kod nje u utorak na prvi pregled (35tt) , jer su svi osim nje i dr.K(a kod njega ja nisam htjela) zauzeti do 7.mj. Prvi put idem kod nje, pa eto ako je neka od vas se susretala s njom , bila bi vam zahvalna da napišete što vam se čini?

  5. #955
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Karanfilcic cula sam da je ok, ugodna i normalna..osobno se nisam susretala s njom još.

  6. #956
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Hvala ti na info, ja sam htjela kod dr.T ali kod njega je prvi slobodan termin 4.07, a meni je termin par dana kasnije. U principu meni je najbitnije da je normalna osoba s kojom se može razgovarati otvoreno obzirom na moju anamnezu. Prošli put mi je rađen carski, a sam sebi dajem fragmin cijelu trudnoću, tako da moram vidjeti na vrijeme što misli za porod.

  7. #957
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    I ja sam bila na fragminu od 20 tt. Porod je obavljen ok. Bas je bio dezuran ovaj dr.K kojeg ne preferiras. Fragmin nakon poroda su mi dali nakon 12h. Sretno i javi kako je prosao pregled.

  8. #958
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ima li itko iskustva s doktoricom Lale? Poslao me dr.V kod nje u utorak na prvi pregled (35tt) , jer su svi osim nje i dr.K(a kod njega ja nisam htjela) zauzeti do 7.mj. Prvi put idem kod nje, pa eto ako je neka od vas se susretala s njom , bila bi vam zahvalna da napišete što vam se čini?
    Ja sam trudnoću vodila privatno i kad mi je došao termin moj me ginekolog poslao kod dr.T na ctg i plodnu vodu. On me pregledao i 2 puta vratio doma da čekam trudove, treći pregled me potrefila dr.Lale. Prije samog pregleda detaljno je pogledala moju trudničku, postavila mi sto pitanja ( dok dr.T nije niti pogledo trudničku) i lijepo objasnila sve mogućnosti. Što se mene tiče imam samo riječi hvale. Pedantna i ništa ne prepušta slučaju što je za nas koje smo imale komplikacije u prijašnjim trudnoćama prilično bitno.
    A dok je još stažirala potrefila se u dežurstvu na mome drugom porodu, povirila bi me svako nekoliko, pitala kako sam, tješila i na kraju i šivala...još tad mi je ostala u lijepom sjećanju.

  9. #959
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Puno hvala cure, javim vam se sutra nakon pregleda

  10. #960
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala cure, javim vam se sutra nakon pregleda
    Kako je bilo na pregledu?

  11. #961
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Moram priznati da me doktorica oduševila, jako ljubazna, draga, pristupačna i temeljita. Sve je detaljno pogledala, lijepo objasnila i baš sam zadovoljna pregledom. Sad mi je drago da sam pošla kod nje. Jedino sam se malo zabrinula jer mi je cerviks prohodan za 1cm do ovoja i glavice, rekla mi je da mirujem jer se planira carski rez s 38tt, znači za 20dana valjda ću izdržati do tada.

  12. #962
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Super za pregled i pristupacnu doktoricu. Je li ti dr prije spominjao carski ili je ona to odlucila?

  13. #963
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Već dva doktora su mi govorili za carski, čekala sam danas da vidim što će mi ona reći i ona je odmah rekla da obzirom na jako opterećenu anamnezu i prošli carski i komplikacije koje su bile tokom poroda da bi ona definitivno išla na planirani carski rez s 38tt, osim ako ne krene nešto prije pa se napravi prije. Nadam se da ću izdržati bar još dva tjedna da napunim 37tt.
    Iskreno ja bi bila najsretnija da je sve dosad bilo savršeno i da mogu doći u terminu s trudovima i roditi prirodno, ali obzirom na sve nekako sam i ja mirnija da se napravi carski

  14. #964
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Vjerujem ti da si mirnija sto je carski dogovoren s obzirom na situaciju. Ma izdrzat ces jos dva tjedna ne brini. I ja sam bila otvorena mjesec dana prije termina i dr je prognozirala da necu docekat termin. Cak je i sestra rekla da mi nece trebat uputnica za amnioskopiju a ja jos prenjela dva dana. Hoceli li ti ona biti na carskom ili to kasnije dogovaras?

  15. #965
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Karanfilcic super za dr..znaci dobra je. Drzim fige za tih 20 dana...samo miruj, bit ce sve ok. Znaci u 35 tt se krece na pregled u bolnicu? Ja sam u 30 tt..bas idem na pregled za dva dana kod dr. V.

  16. #966
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    To vjerojatno dr V salje u bolnicu. Meni je dr L rekla da nema potrebe prije termina u bolnicu na pregled ako je sve ok. Ovisi o dr a i o stanju trudnice.

  17. #967
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Hvala RIbice!

  18. #968
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Ribice mislim da će mi ona raditi carski, nisam je pitala ali je kroz priču rekla da bi ona planirala carski s punih 38tt(punim 38tt 27.06) i da taman ona poslije mog carskog ide. Jer valjda od 01.07 više neće raditi u bolnici. Iako ja mislim da bi po pravilu trebala na carskom biti dva doktora, bar su mi zadnji put tako bili.

    Doktorica je vidjela što mi je svašta bilo i da sam u strahu i čak mi je dala i broj mobitel da je zovem ako bude bilo što trebalo, baš se osjećam nekako bolje otkad znam da imam u bolnici nekoga tko tako vodi brigu o meni i mojoj bebi.

  19. #969
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Vučice dr. V će ti po procjeni tvog stanja dati uputnicu za bolnicu, obično pred sami kraj zadnjih 2-3tj ali meni je dao ranije, jer sam mu ja tražila zbog moje anamneze i prošlog carskog sam htjela s nekim od doktora iz bolnice se dogovoriti za porod

  20. #970
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    4 dr odlaze iz nase bolnice..ostaju samo dr K. i dr. M...pitam se kako mogu samo dva dr pokrivat cijelu ginekologiju..?!

  21. #971
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ma daj !! Strašno !! Mene je već lani porodio dr.P iz KBC Rijeka koji je bio na ispomoći...sve je prošlo super hvala Bogu ali isto mi nije bilo svejedno što ga vidim prvi put u životu...

  22. #972
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam sad ležala na odjelu i situacija je slijedeća : Doktorica Dž. je otišla, radila u utorak zadnji dan, doktorica L. ide 01.07, dr.K radi ali ide u mirovinu poslije Nove godine, dr.T je trenutno u zgb ali dolazi krajem mjeseca i navodno još neće ići ali vjerovatno neće još dugo raditi, dr.B ide ovih dana raditi na dom zdravlja umjesto dr.G koji ide u mirovinu i dolazit će samo povremeno u dežurstva. Jedino tko radi za sigurno i do daljnjeg je dr.M koji je jučer ujutro bio dežuran kad sam ja izlazila iz bolnice uletio oko 10 i 30 u vizitu i tolikom brzinom izletio jer je imao operaciju i prije i poslije vizite . Stvarno je ludilo gore, ja ne znam kako će to funkcionirati kad svi osim M odu i tko će doći raditi

  23. #973
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Pa strasnoooo, pravo ludilo, porodit cemo se same hahaha...znaci dr Dz.vec osla, steta.., a za L. sam cula da ide u Zupu radit od 1.7 da...i K ide u mirovinu, to nisan znala, ludilo.

  24. #974
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Dr. L mi je sama rekla da ide, nisam je pitala gdje ali su mi poslije cimerice rekle da ide u Župu, a dr. K navodno poslije Nove godine ide u mirovinu, to sam isto čula od cimerica e sad je li istina stvarno ne znam...

  25. #975
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    bebeto vidim da ti nisi davno rodila pa može li info što moram imati u bolnicu za bebu? Treba li nositi sve za njegu pupka ili to oni imaju?

  26. #976
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Karanfilcic ja sam nedavno bila na trudničkom tečaju pa su nam dali na papiru sto treba ponijeti u bolnicu pod obavezno, dok za bebu piše samo donesite pelene i kremu za guzu.

  27. #977
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Jos bih dodala i prostirku za presvlacenje.

  28. #978
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    I vlazne maramice

  29. #979
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Da pametno, i to..

  30. #980
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    I wc papir ponesite. Mislim da to ne pise na toj listi s tecaja.

  31. #981
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Nisam znala za prostirku za presvlačenje sad ću i to ubaciti, a za wc papir znam bila neki dan jedan dan na ginekologiji wc papir je najtraženiji, zamislite nas 5 trudnica u visokom stupnju u jednoj sobi, prosječno idemo na wc svakih sat vremena svaka a wc papira ni za lijeka. Ja sam stavila jednu rolu samo da imam za prvi dan dok mi mm ne donese. Bilo mi je bitno da znam treba li mi sve za pupak ili to oni imaju.
    Idući tjedan opet idem na guk profil jedan dan i obavezno nosim aparat za komarce pojeli su me živu, ne znam kako ih se rješavaju mame da im bebe ne izgrizu jer ih stvarno ima krcato.

  32. #982
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Pupak oni srede u jutro i navecer na kupanju. Prostirku sam napisala iz razloga sto ima podloga za predvlacenje na kojoj se sve bebe iz sobe presvlace pa je higijenskije imati svoju.

  33. #983
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala za prostirku za presvlačenje sad ću i to ubaciti, a za wc papir znam bila neki dan jedan dan na ginekologiji wc papir je najtraženiji, zamislite nas 5 trudnica u visokom stupnju u jednoj sobi, prosječno idemo na wc svakih sat vremena svaka a wc papira ni za lijeka. Ja sam stavila jednu rolu samo da imam za prvi dan dok mi mm ne donese. Bilo mi je bitno da znam treba li mi sve za pupak ili to oni imaju.
    Idući tjedan opet idem na guk profil jedan dan i obavezno nosim aparat za komarce pojeli su me živu, ne znam kako ih se rješavaju mame da im bebe ne izgrizu jer ih stvarno ima krcato.
    Nemoj reci da ima toliko komaraca...ajmeeee!

  34. #984
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Komaraca ima krcato, mi smo ostavili navečer malo otvorena balkonska vrata zbog zraka, ali čim se smrklo smo izgasile svjetlo i opet ih je bila puna soba, meni su cijrlu noć zujali oko glave a kad sam se probudila izbrojila sam 15-ak ugriza samo po rukama jer mi one nisu bile pokrivene . Imam tri ugriza na jednom prstu, užas. Tako da ja na ginekologiju nosim aparat idući tjedan, ali grozno je zbog beba

  35. #985
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Sory tek vidim tvoje pitanje al ribica ti je vec napisala dobar savjet; tetru ili nešto drugo za naslonit na stol za presvlacenje (uz vlazne,kremu za guzu,pelene), nama je falilo i benkica za presvuc bebu jer proslo ljeto kad sam ja rodila bilo je rodiliste puno puncato, stalno smo bile 4 u sobi...a vrucina i komarci majko milaa al vidis mislim da male bebe komarci "ne namirisu" jer nismo ni jedna primjetile da su nam bebe bile izbodene....ponesi i pribor za jelo ii plast.case inace ces kavu ili caj morat pit iz neke limene posude za juhu a cesto smo uz namaze dobili samo vilicu ili zlicu...Pupak srede sestre, nema vise onih mrezica nego se gazica zaveze u fjok povise stipalice (meni bi se uredno koncici iz gazice zaljepili za pupak) i samo ga naspricaju octeniceptom...

  36. #986

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Drage dame,

    Molim Vas mozete li napisati vasa iskustva sa carskim rezom? Naime, bebac mi je duze vrijeme okrenut na zadak i kako stvari stoje, radit ce mi carski, jer je velika beba i nema mjesta bas da se okrene, ali eto cekamo do iduce srijede, tocnije 20.07., kada bih sve trebala znati, a tada cu biti 38+1. Trudnocu vodim kod doktora Ivanisina i htjela sam ga pitati da mi dodje na porod ukoliko je moguce, znate li sto o tome?Takodjer, na koji nacin se zakazuje carski, koliko se dugo ceka? Unaprijed zahvaljujem na svim korisnim informacijama.

    Lijep pozdrav svima

  37. #987

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Bokic cure! Evo ja sam tu nova...porod bi trebao biti sredinom 12mj. Znam ima jos do tada, ali ko spužvica upijam! Inace sam prvorotkinja pa htjela ili ne bit cu poslana u DBK od moje gin.
    Zato citam, pratim, upijam!
    Najvise me zanimaju uvjeti da mi muž bude samnom?

  38. #988
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Morate na tecaj za porode. Svake prve srijede u mjesecu. Cijena 300kn. Sastoji se od dva predavanja (dr. Bacic i glavna primalja), obilazak radjaone i rodilista te dva puta po sat vjezbanja disanja... Ukupno 5 odlazaka. Na vjezbe ne moras (ja nisam), bitno je da odes na obilazak radjaone jer tad dijele potpise na trudnicku knjizicu.

  39. #989
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    MajaDuje svakako odite na tečaj ako želite muža u pratnji a i vježbe bi preporučila posebno što ste prvorotka jer je disanje pri porodu jako bitno a tamo će vam pokazati kako prodisavati trudove.
    Enazejd nadam se da ste uspjeli pronaći odgovore vezane za CR, s time nemam iskustva.

  40. #990
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Morate na tecaj za porode. Svake prve srijede u mjesecu. Cijena 300kn. Sastoji se od dva predavanja (dr. Bacic i glavna primalja), obilazak radjaone i rodilista te dva puta po sat vjezbanja disanja... Ukupno 5 odlazaka. Na vjezbe ne moras (ja nisam), bitno je da odes na obilazak radjaone jer tad dijele potpise na trudnicku knjizicu.

    Tečajeva u bolnici više nema - prema zadnjim informacijama. Partne može biti uz rodilju i dalje.
    Posljednje uređivanje od Indi : 13.08.2016. at 02:18

  41. #991
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o trudnoći i porodu i Mala škola dojenju




    Sljedeći tjedan udruga RODA - Roditelji u akciji održat će dvije radionice za trudnice i njihove partnere.
    U utorak 16. kolovoza 2015. u 18 sati, u prostorijama hotela Lero uDubrovniku,održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.
    U srijedu 17. listopada 2015. u 18 sati također u prostorijama hotela Lero uDubrovniku održat će se i radionica o dojenju. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su trudnice i njihovi partneri.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 091 517 66 35, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.

    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.
    Srdačno,
    članice udruge RODA − Roditelji u akciji

  42. #992
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa Vidi poruku
    Rodina radionica o trudnoći i porodu i Mala škola dojenju




    Sljedeći tjedan udruga RODA - Roditelji u akciji održat će dvije radionice za trudnice i njihove partnere.
    U utorak 16. kolovoza 2015. u 18 sati, u prostorijama hotela Lero uDubrovniku,održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.
    U srijedu 17. listopada 2015. u 18 sati također u prostorijama hotela Lero uDubrovniku održat će se i radionica o dojenju. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su trudnice i njihovi partneri.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 091 517 66 35, puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.

    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.
    Srdačno,
    članice udruge RODA − Roditelji u akciji

    Pogrešni su datumi, radionica je 2016. i 17. kolovoza, a ne listopada.

  43. #993

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Htjela bih sa vama da podijelim iskustvo iz rodilista. Naime, imala sam zakazan carski rez, jer je bebac bio okrenut na zadak. Carski su radili dr. Ivanisin, i mladi doktor iz Rijeke, stid me, ne znam ime. Anesteziolog je bila dr. Mia Duper, sve pohvale za nju, kao i za doktora Ivanisina i njegovog mladog kolegu. Carski je radjen pod spinalnom anestezijom. Oporavak zaista brz, vec u bolnici sam bila super. Nazalost, sestara nema puno na odjelu, ali bez obzira na to, zaista se trude. Uglavnom, imam tako pozitivno iskustvo sa rodilistem, doktorima i sestrama, a jos je prvi porod u pitanju, da me uopce trenutno nije strah drugog poroda.

    Lijepi pozdrav za sve

  44. #994

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Indi jel to znači da tečajevi više ne postoje odnosno da nisu potrebni za partnerovo prisustvo ili? Kako to sada funkcionira?

  45. #995
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj MajaDuje prvotno napisa Vidi poruku
    Indi jel to znači da tečajevi više ne postoje odnosno da nisu potrebni za partnerovo prisustvo ili? Kako to sada funkcionira?

    Ponovno su pokrenuti.

  46. #996
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o platnenim pelenama

    U utorak 27. rujna 2016. s početkom u 17 sati, u hotelu LERO, udruga RODA održat će radionicu o platnenim pelenama.
    Radionica je namijenjena svim zainteresiranim budućim roditeljima i roditeljima male djece. Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati.
    Danas sve više roditelja mora paziti na troškove, a ako se odluče za platnene pelene, sačuvat će i do 5000 kn, koliko bi više morali izdvojiti za jednokratne pelene. Potrebno ih je samo 20-ak za jedno dijete. Sačuvat će i okoliš od teško razgradivog otpada jednokratnih pelena.
    Neki se roditelji boje komplicirane upotrebe i održavanja, no moderne platnene pelene nisu starinske četvrtaste pelene koje je trebalo iskuhavati, glačati i savijati. Šivane su u nekoliko slojeva, s oblikom koji se jednostavno pričvrsti čičkom ili drukerima. Jedan od razloga sve veće popularnosti platnenih pelena je i njihov privlačan dizajn i sve bolja dostupnost u Hrvatskoj. Više informacija o platnenim pelenama možete pronaći i na internetskoj stranici www.roda.hr.
    Udruga Roda je jedan od vodećih primjera društvenog poduzetništva u Hrvatskoj, a platnene pelene Rodina pusa šiju osobe s invaliditetom.
    Svi prisutni na radionici dobit će na poklon primjerak Rodine platnene pelene za novorođenče. Aktivnost se odvija u okviru projekta Zelena pelena koji financira Grad Dubrovnik.

    Veselimo se zajedničkom druženju!

    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 098 9117 993 ili na našim Facebook stranicama RODA Dubrovnik. Radionica je besplatna!

  47. #997
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodin tjedan Dan(a) prava djeteta:
    http://forum.roda.hr/threads/90908-R...22#post2932622

  48. #998
    Newmommy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj MajaDuje prvotno napisa Vidi poruku
    Indi jel to znači da tečajevi više ne postoje odnosno da nisu potrebni za partnerovo prisustvo ili? Kako to sada funkcionira?
    Tečajevi opet postoje. Prošlu trudnoću nisam išla ali ovaj put želim podjeliti to prekrasno iskustvo poroda sa svojim suprugom
    Uglavnom, tečaj se ne plaća, termin je ovaj put bio prva srijeda u 10 sati. Na tečaju su mi bile glavna sestra Sabina i primalja Đuho. Zanimljivo je poslušati o porodu iako mi nije prvi put ali ako planirate dojiti, sestra sabina vas neće previše o tome informirati, uglavnom šture informacije i stalno naglašavanje da su oni "prijatelji djece". Ja baš nisam stekla takav dojam prilikom posljednjeg ležanja na odjelu, čast izuzecima tj primalji koja me jedina naučila kako dojiti. Sestre na odjelu uglavnom daju manje informacija od neke jeftine brošure a praktičnu pomoć možete zaboraviti.
    Svakako, veselim se porodu i nadam se da će biti savršen kao i prošli put

  49. #999
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Sljedeći tjedan dvije Rodine radionice

    Sljedeći tjedan udruga RODA - Roditelji u akciji održat će dvije radionice za trudnice i njihove partnere.
    U srijedu 21. prosinca 2016. u 17:30 sati, u prostorijama hotela Lero u Dubrovniku, održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.

    U četvrtak 22. kolovoza 2016. u 17:30 sati također u prostorijama hotela Lero u Dubrovniku održat će se i radionica o dojenju. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su trudnice i njihovi partneri.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na sljedeće brojeve telefona:

    Radionica o trudnoći i porodu: 099 536 0638
    Mala škola dojenja: 091 517 66 35.

    Možete se prijaviti i putem e-maila: dubrovnik@roda.hr ili naše Facebook stranice RODA Dubrovnik.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.
    Posljednje uređivanje od Indi : 15.12.2016. at 15:22

  50. #1000
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Pozdrav, ima li netko freške vijesti o stanju u rodilištu, koliko je ginekologa ostalo i tko je otišao, a tko došao novi?

    I zna li netko tko mijenja dr. A.G. na Domu zdravlja jer navodno je pošao u penziju?

    Hvala! <3

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •