Stranica 4 od 21 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #151
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    maret@ je zaokupljena sigurno ovih dana...

    a ja...jucer na pregledu skroz zatvorena, beba raste i dr predlaze da dodem u utorak - na KARLOV rodendan - pa mozda ostanem odmah na carskom...

    bum! jedva sam izasla od zbunjenosti i navale osjecaja! bas na njegov rodendan! muz mi dolazi tek 31.5 tako da i on ne stize po planu. a nista, to je samo dokaz mojoj malenkosti kako se planovi izjalove a ja ne mogu sve kontrolirati....bit ce sve ok...

    u nedjelju pravimo rodendan Karlu i danas idemo u potragu za biciklom..

    pozdrav dubrovkinjama - mogle bi nekad i organizirat kakvo druzenje..

  2. #152
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa
    pozdrav dubrovkinjama - mogle bi nekad i organizirat kakvo druzenje..
    :D dobro se netko sjetio! amo

  3. #153
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    tea, ima nas nekoliko koje se tu i tamo vidimo i organiziramo poneku akciju...kad god smo pozivali da nam se novi pridruze, nismo dobili nikakve odgovore...ne znam zasto roda ne moze zazivit u dubrovniku???

    jeli itko bio na pregledu autosjedalica?
    ali to sve ne spada na ovaj topic...

  4. #154
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    bile smo samo Asimon i ja od Roda na pregledu. Nitko drugi nije htio ili mogao doci. a sa AS su dosle 2 cure sa foruma.

    eto, ja sam uvijek za, za druzenje, pa mi javite kad se budete nalazile, bilo bi mi drago!

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Ja bih rado ali mi je ipak malo predaleko za kavicu.
    Možda kad počnem raditi jer eto radim u Dubrovniku pa da me malo uputite u Grad jer osim rodilišta i ne poznam ništa...

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Evo me nakon dugo vremena, komp nije bio blizu mene. Danas konačno ćirnula da vidim što se tu lijepoga događa. Moja curica je super, napreduje, ajme kako raste pa kada pogledam slikice prije dva mjeseca ne znam kako sam taj mali smotuljak ju uopće čuvala u rukama .
    Tratinčice nisi ništa pisala, nadam se da si dobro i ti i baby :D
    Mama marela kako tvoja bebica?
    Šaljem vam svima pusice

  7. #157
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    I ja čestitam od srca. Meni je termin krajem 3 mj., imam prekrasnog dr. i želim polako propremiti svoj porod koliko mogu. Tako ste me razveselili sa ovim svojim informacijama, pogotovo pozitivnim. Moj strah od poroda je toliki da jednostavno mi doše sad loše kad se sjetim. Zato ti to volila razbiti sa tr. tečajem, malo boljima upoznavanjem rodilišta. Ako netko zna i može neka mi odgovori na ova pitanja:
    1.Kada budu tečajevi u bolnici, budu li ujutro ili popodne, na koja baš muž mora biti, jer ima takav posao pa će biti nezgodno?
    2.Može li se s dr. dogovoriti o vrsti poroda, ja nebi ni na čemu inzistirala, ali bi otvoreno razgovarala?
    3.Imaju li apartmane i koliko koštaju?
    4. Kako stvari stoje s planom poroda, i kome se obratiti, najgore mi je što mislim da ćeme ismijati zbog toga, kao u stilu, šta ja to sad hoću?
    Zbilja bi željela izorganizirati svoj porod, ne samo da si olakšam nego da ga i pamtim za cijeli život, kad su došla vremena da se to može. Mi smo dobili bebu nakon 5 god. i želim da sve bude koliko je moguće ok, da jednostavno proživim to na najbolji i naljepši način.
    Svaka informacija i iskustvo ćemi tako dobro doći

  8. #158
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    1.Kada budu tečajevi u bolnici, budu li ujutro ili popodne, na koja baš muž mora biti, jer ima takav posao pa će biti nezgodno?
    Srijedom u 18.00. Za muža ne znam.

    2.Može li se s dr. dogovoriti o vrsti poroda, ja nebi ni na čemu inzistirala, ali bi otvoreno razgovarala?
    Nisam sigurna, ali mislim da nema nekog izbora.
    3.Imaju li apartmane i koliko koštaju?
    Ne.
    4. Kako stvari stoje s planom poroda, i kome se obratiti, najgore mi je što mislim da ćeme ismijati zbog toga, kao u stilu, šta ja to sad hoću?
    Bilo je toga, pretraži malo ovu temu.

    Sretno.

  9. #159
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    sis
    1.Kada budu tečajevi u bolnici, budu li ujutro ili popodne, na koja baš muž mora biti, jer ima takav posao pa će biti nezgodno?

    Srijedom u 18.00. Za muža ne znam.
    Nisam razumijela samo srijedom, koliko dugo?

  10. #160
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    :D evo me....ja i baby smo super...he he srecemo li se po gradu?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    [quote="rebeca"]sis
    [quote]1.Kada budu tečajevi u bolnici, budu li ujutro ili popodne, na koja baš muž mora biti, jer ima takav posao pa će biti nezgodno?

    Oni naglase da bi muz trebao biti na svim tečajevima ali na kraju bez problema daju potpis i onima koji nisu bili. Možda prije žele olakšati nama a i samim muževima da se upoznaju s prostorom gdje će biti i teorijski pobliže na čemu će sudjelovati-ali svjesne da su mnogi voljni ali spriječeni sudjelovati bez problema daju potvrdu na trudničkoj da jemuž pohađao tečaj. Popodne predavanja a vježbe oko podne-jedan koliko se sjećam.

    Emoja tratincica mi bile dans u gradu, s obzirom na gužvu teško se tamo itko može sresti ...grad nam je podaleko, više smo u uvali...
    puse bebici

  12. #162

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Zaboravih pitati tratinčicu curica ili dečko?

  13. #163
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    rebeca Ja sam imala plan poroda, sa doktorom sam razgovarala o svakoj točki koju sam navela da želim nije imao primjedbi, bitno mu je bilo da mi da na znanje kako su porodi nepredvidivi i da može doć do komplikacija pa stoga netreba inzistirati na svakoj točki, ja sam rekla da mi je to jasno i da se plan odnosi ako sve ide kako treba!
    Ismijavanja je bilo od drugih žena na odjelu, tipa; šta si ti umišljaš itd. i od strane babica( a smijemo ovo, a smijemo ono)! Ali to nije bitno, bitno je da dobiš ono što hočeš!

  14. #164
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj printemps prvotno napisa
    rebeca Ja sam imala plan poroda, sa doktorom sam razgovarala o svakoj točki koju sam navela da želim nije imao primjedbi, bitno mu je bilo da mi da na znanje kako su porodi nepredvidivi i da može doć do komplikacija pa stoga netreba inzistirati na svakoj točki, ja sam rekla da mi je to jasno i da se plan odnosi ako sve ide kako treba!
    Ismijavanja je bilo od drugih žena na odjelu, tipa; šta si ti umišljaš itd. i od strane babica( a smijemo ovo, a smijemo ono)! Ali to nije bitno, bitno je da dobiš ono što hočeš!
    Znam ja da bi bilo ismijavanja, to je takva sredina i takve žene. A, šta je to roditi, to su sve glupiranja i umišljanja i tečaj, plan poroda, koliko su se meni smijala kad sam ja izabrala da me isti dr. vodi i porodi. Kao šta si ja umišljam, svak je rodio pa ću i ja. A kad bi ja nekome rekla koliko novaca smo potrošili dok nismo došli doove trudnoće, bola, strpljenja, suza, i ne znam čega sve, onda svi slegnu ramenima. Ja neću ništa fantazirati, ali neću niti prepuštati slučaju.

  15. #165
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    [quote="Maret@"][quote="rebeca"]sis
    1.Kada budu tečajevi u bolnici, budu li ujutro ili popodne, na koja baš muž mora biti, jer ima takav posao pa će biti nezgodno?

    Oni naglase da bi muz trebao biti na svim tečajevima ali na kraju bez problema daju potpis i onima koji nisu bili. Možda prije žele olakšati nama a i samim muževima da se upoznaju s prostorom gdje će biti i teorijski pobliže na čemu će sudjelovati-ali svjesne da su mnogi voljni ali spriječeni sudjelovati bez problema daju potvrdu na trudničkoj da jemuž pohađao tečaj. Popodne predavanja a vježbe oko podne-jedan koliko se sjećam.

    Emoja tratincica mi bile dans u gradu, s obzirom na gužvu teško se tamo itko može sresti ...grad nam je podaleko, više smo u uvali...
    puse bebici
    Ja svakako planiram ići na tečaj, a MM će uskočiti kad bude mogao. Imal li neka brošura šta sve bude na tečaju, da se malo upoznam, i vidim na što bi bilo dobro da suprug baš ide?
    I još nisam razumijela od koliko dana se sastoji taj tečaj?Kako to izgleda jeli 1 put mjesečno, ili svaki dan, ne znam jeli me razumiješ?

  16. #166
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    rebeca, tečaj se odvija kroz mjesec dana. Obično počinje prvu srijedu u mjesecu i predavanja se odvijaju u plavom salonu, to ti je tamo niz one skaline na samom ulazu kraj kafića. Ure od predavanja su oko 12,30 i jednom popodne u 6. Prvo predvanje obilčno drže sestre s odjela Sabina i Suzana, čini mi se, i na tom predavanju ti pričaju o porodu, porođajnim dobima, njezi bebe, dojenju te prikazuju 2 filmića. Na moje veselje dvd samog poroda im nije nešto radio , a ovaj o njezi bebice je vrlo simpatičan. Same sestre to odrade korektno i meni su bile simpatične i vrlo pristupačne.

    Drugo predavanje drugi tjedan ti drži dr.Bačić koji ti priča o tijeku trudnoće, komplikacijama u trudnoći (što nije bilo ugodno slušati), porodu, mogućim porođajnim komplikacijama itd. Mada sam ja došla prilično potkovana informacijama od ranije, ipak sam čula par novih stvari, a par njih mi nisu mogli "prodati". Ono što je u svemu dobro je da je naše rodilište od 4.mjeseca Rodilište -prijatelj djece, titula koju dodjeljuje Unicef, pa da bi zadržali tu titulu, moraju se držati točno određenih protokola (nema hranjenja na bočicu, roming koji postoji od ranije, bebica odmah s mamom, epi samo ako je nužno, davaju da prošetavaš trudove, pitaju za drip itd.) Na prvom predavanju su nam m.sestre rekle da se doista drže tog protokola, tj. da je prije bilo da su se držale na 3 žene, a onda nisu na 4, a da sad doista moraju na svima.

    Onda imaš u istom još unutar prva dva tjedna, čini mi se, vježbe disanja kod fizioterapeuta u prizemlju. Prvi put ti pokazuje osnovne vježbe za razgibavanje + disanje i tad muž ne treba biti s tobom, a drugi put je na vježbama i babica od koje opet čuješ neke već ranije spomenute informacije + opet vježbe disanja i tad bi kao muž trebao tamo biti.

    I zadnji tjedan te vode u obilazak predrađaonice i rađaonice, pokazuju di je ormar gdje će se tate presvuči, a nakon toga se ide u obilazak samog odjela. Taj put upisuju na trudničku knjižici da je i otac bio na tečaju.

    E sad, MM nije mogao zbog posla biti na nijednom od predavanja te je došao samo na zadnje i dobio potpis.
    Pola tih informacija niti ne mora znati, meni je bitno samo da mi pravi društvo i krati vrijeme dok sam u "praznom hodu" između predrađaonice i rađaonice, a onda ako će na porod ok, ako neće isto, mada rađaonica nije velika i ako uđe, vrata su mu blizu

    Nadam se da sam pomogla....

  17. #167
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Indi Baš ti hvala, jako dobro si mi objasnila. Kako sam prvi put u ulozi trudnice voljela bi se malo više uputiti. Naravno još ću ja toga dosta i pročitati.
    Još bo voljela znati ako je ikako moguće detaljan raspored po danima predavanja i ostaloga šta se događa, kako bii ja znala razlučiti što je neophodno za biti9. Jer nitii ja neću moći baš svaki nad biti. Ima li nešto što zbilja nebi trebala propustiti, jer će biti jako bitno za porod?

  18. #168
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I meni ti je prvi bebač i uopće nisam htjela na to predavanje, ali sam nakraju išla kako bih dobila potvrdu za MM kako bi mogao biti s nama prije poroda i svakako poslije pororoda kad se čeka onih 2 sata na hodniku da te prebace na odjel i eventualno na porodu.

    Ja sam htjela izbjeći predavanje dr.Bačića kako bih izbjegla slušanje o svim mogućim komplikacijama jer se nisam htjela opterećivati negativnim stvarima, ali kad je nama krenulo predavanje zamijenili su njegov termin s terminom m.sestara Sabine i Suzane, tako da sam silom prilika i to odslušala i nije mi bilo toliko strašno, tj. kad bi govorio o dijelovima koje doista nisam htjela čuti, onda bih se isključila trenutno

    Nema ti tu puno predavanja, svega oko pet. Svakako budi na predvanju m.sestara, bar na jednom vježbanju disanja (po mogućnosti kad je babica na njemu) i obavezno ti i TM na zadnjem kad se dobiva potpis i kad se obilazi predrađaonica i rađaonica koje sam ja zamišljala potpuno drugačije, ovako kad odem tamo neću biti u iščekivanju kako to sve izgleda.

    Stvari koje ćeš čuti, vjerojatno već otprije znaš, tako da ne brini da ćeš nešto posebno propustiti. Ono što mi se sviđa je što m.sestre daju prednost prirodi i zdravoj prehrani pred umjetnim dodacima i vitaminima (voće, povrće umjesto dodataka), isto tako i kozmetici na prirodnoj bazi (mazanje bademovim uljem...)


    Ako što još treba, pitaj....

  19. #169
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Evo Rebeca, Indi ti je sve lijepo i točno napisala. Ja ću samo dodati da sam ja još davne 2007. (he he) imala plan poroda kojega su poštivali i dr. i babice. Porod mi je bio zaista prekrasan, jako kratak (u 8.20 smo došli u rodilište u 9.55 smo ljubili srećicu) i jedva čekam kad ću opet . O našem rodilištu ti mogu reći sve samo najnaj, a vjerujem da je sada još i bolje otkad imaju ovu lijepu titulu. Ako imaš još pitanja - tu smo. I ne brini, taj strah će proći kako se povećava količina endorfina u krvotoku. Ići ćeš ti roditi sretna i čila!

  20. #170
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Cure hvala . Meni je termin 4.04. i kad bi bilo najbolje da ja idem na tečaj, u kojem mjesecu? Ja imam toliki strah od poroda kad čujem bar malo ohrabrenje ili da je nekome bilo dobro, zbilja se i ja dobro osjećam. Puno tih bolnih situacija sam prošla da me je sada svega strah, zato se želi što bezbolnije pripremiti za porod

  21. #171
    Miss

    Početno

    moram pohvaliti nase rodilište. rodila sam prije 20 dana. na porodu mi je bio dr. Bačić, babice Ivana i Mira i 2. smjena Petra i Branka. jednostavno ne pronalazim riječi kojim bi mogla dovoljno nahvaliti te ljude. porod je trajao 7 dugih sati dr. je čitavo vrijeme bio u radaoni uz mene i hrabrio me, babice se salile, nasmijavale me i tako mi olaksale uzasne bolove. uzasno sam se bojala poroda i dana u bolnici jer gore zbilja nikog nisam poznavala, to mi je bio prvi put da sam u rodilištu i ginekologiji. znaci nije bilo nikakvih veza i vezica. na odjelu sam provela 6 dana jer je moja cura dobila zuticu, prebacena je na neonatologiju. meni je to razdvajanje uzasno tesko palo, moram istaknuti sestru Slavicu koja je jedna predivna i topla osoba puna razumjevanja. općenito svi na odjelu su vrlo pristupacni i ljubazni i uvijek spremni pomoci. eto toliko od mene, možda je malo nepovezano jer me moja bebica ne pusta ni 5 min .

  22. #172
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Lijepo je čuti ove priče i pohvale. Miss, drago mi je da je sve prošlo tako lijepo.
    Rebeca, na tečaj možeš ići kad god želiš, tj. kad je tebi i budućem tati najzgodnije. Na vježbe na koje se ide na kraju tečaja možeš ići i poslije, sve do poroda. A možeš i samo naučiti vježbe pa vježbati doma.
    Što se tiče poroda, najvažnije je da budeš psihički i fizički spremna, da znaš što te čeka i da nemaš straha. Vjeruj mi, nema ti ljepšeg osjećaja u životu od onoga što te čeka 4.4. Zato ne brini i ne slušaj niakve loše i bolne priče s poroda, samo lijepe. I čitaj, vježbaj i najvažnije - uživaj u blaženom stanju.

  23. #173
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Baš je lijepo čuti pozitivne stvari o rodilištu. Ne znam da li smijem ovdje pisati, ukoliko ne smijem neka me se briše. Ali zanima me kako ste zadovoljni sa dr. Krm.? Zanimaju me vaša iskustva, znači koliko je On za razgovor i dogovor oko poroda, plana poroda i svega vezanog za poprod?

  24. #174
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    Meni su ti svi bili ok, dotični nije na dobrom glasu al meni je bio baš smješan ! Al na porodu mi je bio dr.I. Nemoj si puno razbijat glavu oko osoblja, bitno je da si educirana o onom šta želiš pa ti niko niša nemože!

  25. #175

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Kao što ti je printemps napisala nemoj se puno opterećivati osobljem. Pokušaj ostvariti ono što želiš i sve ono za štp misliš da će ti cijelu ovu situaciju olakšati.Na svakom odjelu ima babaroga, već sam pisala o tome ali one su u manjini pa se na njih nemoj puno obazirati. Nitko tamo ne sjedi i ne smišlja kako će nas rodilje za nešto zakinuti ili nam nešto podvaliti. Vjeruj nitko, ama baš nitko ne ide za tim. Nisi niti prva niti posljednja koja ćeš ući tamo pa stoga vjerujem da će se i prema tebi odnositi kao prema čovjeku kao što su i prema svakoj drugoj ženi.
    Meni na porodu bio dr.Bačić i sve za pet, no MM je bio sa mnom tako da sam ja i s te strane imala neku sigurnost!
    Ne razmišljaj puno unaprijed,prihvati da ne id euvijek sve po planu i an to se isto pripremi samo za to da ne bi trošila svoje dragocjene živce na bespotrebne stvari...usredotoči se na sebe i svoju bebicu koju željno iščekuješ. Imaš još do poroda, upiši tečaj odmah nakon nove godine, idi na sva predavanja, ako neka propustiš imaš još vremena do poroda možeš otići jer su svaki mjesec iznova, a ako i ne stigneš ništa si nećeš odmoći. Idi na vježbe sve do poroda (ja jesam), zbog samog druženja s drugim trudnicama, šetnje, a i vježbanja ...uživaj u ovom periodu velikog stomaka, sjećat ćeš ga se dugo a pogotov nakon što stigne bebica i stisnu slatke obveze, idi na cofe, šetaj, idi u shoping, uživaj...rodit ćeš u jednom lijepom periodu i brzo ćete ti i bebica u kolica i van.
    Ne opterećuj se puno ničim jer vjeruj onog momenta kada tu bebicu primiš u svoj zagrljaj nešto ljubavno i slatkasto vas poveže i više ne pušta! Sve ono što se dogodilo prije tog zagrljaja nije riječima ni osjećajima tako mjerljivo pa stoga neće biti više toliko bitno Uživaj...

  26. #176
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Dotični je prijatelj od MM pa sam ga iz toga razloga izabrala, koji je dosada prema meni bio sasvim ok. Ono što sam ja pitala o tome je govorio, pobrinuo se maksimalano, iako nije od neke pretjerane priče ali meni to odgovara. Ja sam inače osoba koja ima povjerenja u dr. , inače drugo mi nema smisla. Zašto ići u7opće kod njih ukoliko se nema povjerenje. I u potpunosti se slažem s vama u svemu gore, da se ne ponavljam. Bitno mi je jedino da mogu razgovarati, taj međuljuski odnos, gdje mogu pitati i tražiti odgovore. A to zbilja imam, i naravno da ne zaboravim bitno mi je prije svega da imam stručnjaka, koji neće prepustiti riziku niti jednu sekundu, kako bi moja mrvica došla na svijet. To je sve što ja tražim, stoga ću se i educirati maksimalno, kako bi bila upućena, a primjetila sam da se i dr. drugačije odnose prema tebi kad vide da nešto znaš da si upućena, onda im se da i razgovarati s tobom. Onako kad ti šutiš i oni šute.
    Uglavnom se ja ne brini, biti će sve kako treba biti,Na brzinu će ovo proći do Božića, i još malo poslije toga i eto mrvice naše. Iza Božića se počinjemo aktivno pripremati, još me jako strah, jer moj spontani mi neda mira, pred svaki pregled ja se mislim, e šta će sada biti, hoće li biti sve ok

  27. #177
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    I ja sam imala dva spontana pa je i meni prije svakog pregleda knedla bila u grlu, to je normalno da brineš al ne se opterećivati da ti se svakodnevnica vrti oko toga. Uostalom čuvaj živce jer kad beba dođe te se brige poduplaju!
    Što se poroda tiče ima jedan super tekst na rodi, nešto kao, porod-ženski posao, meni je bio super, piše kako nikad nemojte misliti da vi to nemožete, vaša beba zna što treba raditi... Ja sam cijelo vrijeme trudova ponavljala u sebi, ja to mogu, ja to mogu, bebolino zna šta treba raditi(snaga pozitivnog mišljenja) i tako je i bilo! Eto pozitiva i sve će biti super

  28. #178
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Žao mi je što nismo mogli ići na tečaj jer je i meni i MM-u bila velika želja da bude na porodu, ali kako do DU imamo putovati 2 ure, a velik dio trudnoće sam morala mirovati 4-5 putovanja bi bilo nepotreban rizik. Nadam se da ćemo drugi put put ispunit našu želju. U trudnoći sam mimoišla informaciju o planu poroda tako da ga nisam imala. Dr.T je bio O.K. ,ali babica mislim nekako sa Z me nije oduševila. Trajalo je 12 sati, ali ja sam sebi prije dolaska rekla ´bolit će, to znaš i nema se koristi derat´ tako da nisam glasa pustila, čak su i babice to komentirale. Mislim deranje ti ne može pomoć, samo gubiš snagu, a nje ti treba na pretek. Tako da sam za vrijeme truda samo ponavljala u sebi ´proć´e , proć´e´ i tako dok ne prođe. Kad sam ga zagrlila sve sam zaboravila ... živa istina.

  29. #179
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    strumpf, cestitam na bebici i hrabrosti na porodu
    nisam prstila pricu, zasto nisi rodila u rodilistu blize ti kuci? (metkovic, jel tako?)

  30. #180
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Metković da... Jer u slučaju da se nešto zakomplicira na porodu šalju u Dubrovnik. Ne rade carski rez, ako beba dobije žuticu također šalju u DU, pa sam se nekako radi svog mira odlučila za DU. Ako zanemarimo sitnice prezadovoljna sam... :D

  31. #181
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Joj super da postoji ova tema :D

    Zanima me da li neka od vas ima iskustva sa carskim u Dubrovniku? I kakav vam se ćini doktor Miović? Njega bih da mi radi carski, i puno me ljudi savjetovalo u vezi toga, svi ga hvale, ali bi rado čula neke informacije iz prve ruke.


  32. #182

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    89

    Početno

    ne znam što te točno zanima, ja sam imala carski prije 6 mjeseci kod dotičnog doktora. Sve prošlo super, doktor u redu, oporavak malo teže, ali ništa strašno. Pitaj konkretno što te zanima!

  33. #183
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Točno to što si napisala. Samo me zanimaju iskustva sa carskog...dal je sve prošlo OK, oporavak itd. I pošto su mi preporučili Dr Miovića volim čut što cure iz prve ruke misle o njemu i kako je izveo carski.

    I kakva je procedura u našoj bolnici, jel ti bebe dovedu čim se probudiš ili kako to ide?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    RozaGroza čestitam!
    Carski zbog velike bebice ili? Kad ti je termin?
    Rodila sam prije 6mj, ne na carski, ali eto ipak samo mogu reći pohvale za DU rodilište...ti se opusti, omugući si to što želiš bit će ti psihički lakše mada moraš znati da su oni svi tamo da nam pomognu i da to prođe ok (neki su malo čangrizavi ali Bože moj tih se i ne sjećam više ).
    Preko puta mene u sobi je bila majka koja je rodila na carski i donijeli su joj bebicu kada se probudila i ostala je- ona je imala spinalnu anesteziju pa ne znam jel to isto.
    Odmaraj RozaGroza- čudila sam se kada su mi to majke govorile dok sam bila trudna ali sjetit ćeš me se :D

  35. #185
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Maret@ hvala

    Ma idem na carski jer je blizanačka a imam neku povijest aritmija i tahikardija, pa da ne bi bilo frke na porodu

    Ja isto u principu imam dobra sječanja na sestre ali ima nekih doktora koji mi sigurno nisu ostali u dobrom sječanju, njih izbjegavam i več sam molila da me liše stresa uopće susreta s takvima...

    A termin nije još, tek smo 5 mjeseci, ali ja se pomalo več raspitujem...nemam što drugo radit jer sam na strogom mirovanju doma

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    89

    Početno

    kao što sam već napisala, sve prošlo u redu. Ja sam imala spinalnu, mirovala 24 sata nakon operaciije, a onda ustajanje i prvi koraci. Nije bilo baš ugodno, mene je dosta boljelo, ali može se. Emu su donijeli isti dan, ali samo na kratko. Mogla sam je dodirnuti i to je to. Drugi dan smo pokušali s dojenjem, a treći dan su me prebacili u drugu sobi i onda se sam brineš o svom djetetu. Nije mi baš bilo lako, jer sam se i treći dan jedva dizala iz kreveta, trebalo bi mi sigurno 10 min. da se podignem i dođem do krevetića s bebom, ali sam imala super cimericu koja mi je sve pomagala. ma, to ti je sve individualno, vidjela sam tamo žene koje su treći dan nakon carskog hodale hodnikom najnormalnije, dok sam se ja treći dan jedva potezala.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    RozaGroza, ja sam rodila na carski prije 7 mjeseci u Dubrovniku. Što se tiće oporavka bila sam dva dana na intenzivnoj, drugi dan sam se ustala, a treći dan sam išla na odjel, sama sam hodala do svoje sobe. rez boli ali svakim danom će ti biti sve lakše.

    Kad se prvi put ustaneš misliš da nikad nećeš doći sebi i imaš osječaj da će ti se rez svakog trenutka otvoriti, ali se tako brzo tjelo oporavi. Samnom je u sobi bila jedna cura koja je rodila dva dana prije mene, gledala bih nju i nisam mogla vjerovati koliko se ona osječa bolje i lakše se kreće, onda sam vidjela da sam za dva dana i ja mogla sve što i ona.

    Sestre su u redu pomažu oko dojenja, ali naravno bolje da se pripremiš prije, što više informacija znaš bit će ti lakše.
    Pripremi si pomoć kad dođeš doma, bit će ti potrebna, posebno zato što ćeš dobiti dvije srečice.
    Želim ti da sve prođe dobro

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Joj, još sam htjela napisati pošto pitaš za dr. Miovića, o njemu ti mogu napisati sve najbolje, ja sam prije dvije godine bila kod njega na HSG-u i bio je tako ljubazan i strpljiv. Carski mi nije radio on, ali je curi koja je bila samnom u sobi i bila je jako zadovoljna . Meni se kod njega sviđalo što sve što radi objašnjava dok radi pa osječaš da imaš neku kontrolu nad situacijom i možeš postavljati bezbroj pitanja, meni je to puno znaćilo kod HSG-a

  39. #189
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Super...baš vam hvala cure
    Dr Miović je operirao moju nonu, i znam da mi se uvijek ćinio jako skuliran i strpljiv. Imam pregled kod njega 1.12. pa ćemo vidjet...

    Najviše me strah tog oporavka, i dali ču se moć brinut za bebe normalno prvih mjesec dana...mišići mi nisu bili nešto u najboljoj formi kad sam zatrudnila pa se malo brinem

  40. #190
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    RozaGroza, sigurno je s blizancima duplo teze ali vjerujem da ces imati i pomoc.
    I meni je drugi carski radio doktor Miovic i imam pozitivno iskustvo. Sve kao sto su i druge cure rekle, najteze je ustati prvi, drugi put..meni je najgori taj osjecaj nemoci dok ne pocnes ustajati pa mi je poslije sve lakse. Sestre su super, bebicu donose na dojenje ...Nikola je bio sa mnom skoro stalno

  41. #191

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Super RozaGroza za dvije tvoje bebice ...znam da nije lako odmarati doma toliko ali dodje i taj dan a ovih 9mj ipak proleti. Ja nisam morala ležati ali isto su mi tako dani sporo prolazili, a tek noći, duuuuge-duuuge a one poljoprivredne emisije stave na tv u 4h ujutro - pripremila sam se za ratarstvo ful :D ! Ma sve to super prođe, nemoj se brinuti, pokušaj brigu ostaviti po strani...ja sam se čudila dok sam surfala na trudnicama kako one rodilje tipkaju 10 dana nakon poroda otkud im snage, zar se nisu raspale, kako mogu...a eto sve te to dočeka i vidiš kako je ljudski organizam jedan veliki čudesni stroj!
    Tratinčica nadam se da je tvoja cirica ili dečko ok?
    Ajmeeeee koji potres, napunila sam gaće!!!!

  42. #192
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da potres je i mene malo prestrašio, odma sam se uhvatila za stomak i stala ispod vrata

    A sad me muči nova muka, u trudničkoj koju sam ostavila na transfufziji za RH grupu, mi piše da sam A+ i mm je A+ Indirektan Coombsov: Negativan ALI stoji i napomena da imam protutijela u titraju koja reagiraju na +4 i da se moli ponoviti ovaj test za 1 mjesec.

    Zanima me, pošto ste pretpostavljam sve vadile krv na Medarevu, jeli slično još nekome pisalo? U*rala sam se sinoć kad sam vidila to, a moja doki ne radi do ponedjeljka, nemam koga pitat. Na transfuziji mi ništa nisu rekle o tome :/

  43. #193
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    decko je super..hvala...

  44. #194
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ja sam rodila na carski prije 7 mjeseci u Dubrovniku. Imam puno lijepih a i manje lijepih trenutaka iz rodilišta.


    meni je na carskom bio Dr. Ivanišin i savršen je , a i Dr. M. mi je jako profesionalan. inače doktori su stvarno svi super osim jednog posebnjaka, ali nema veze.

    imala sam spinalnu(super zadovoljna), svega sam bila svjesna i sam porod mi je jako lijepa uspomena. e da i anesteziolog mi je bio odličan. Dr. Nižić ja mislim.
    oporavak je tekao dobro. Boli, ali stvarno brzo prođe i kad vidiš bebicu sve je manje bitno.

    e ono što je loše u Dub. su sestre(osim Slavice). Naročito one starije-drečave. Slabo savjetuju o ičemu, i gledaju na prvorotkinje kao na nižu vrstu. Mog slatkiša sam dobila uza se drugi dan djelomično. No, te divne sestre su zaboravile da ja bebu mogu samo podojiti, i nisu dali nikakvu dohranu cijeli dan, a meni mlijeko nije bilo sasvim nadošlo, tako da je moja ljubav zbog njihova nemara završila na neonatologiji dehidrirana.
    srećom sve je dobro prošlo, a mi smo uspjeli s dojenjem.
    no zar nije ironično što rodilište prijatelj djeteta, ne pazi baš na dijete.

    ovo sam napisala da se pripremite da možda nije sve osoblje savjesno kako sam ja naivno mislila. no, sve u svemu-rodilište je ok.

    Pozdrav svima naročito mojim Metkovkama

  45. #195
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    pozdrav dubrovkinje :D
    presretna sam sto sam naisla na ovaj topic iako malo kasno jer je iskustvo poroda u du bolnici vec iza mene
    no nekako mi je bilo drago iscitat malo tudja iskustva,i sve ono sto me zanimalo prije a nisam imala koga pitat jer u ovom gradu poznajem samo malu grupicu jako mladih ljudi
    pa tako sam prosla tecaj i sve preglede kod dr bac.
    posto se trudnoca oduljila do 42 tj,vecer prije no sto sam trebala na indukciju poceli su trudovi,odma sam otisla do bolnice jer su poceli na svakih 5 min...i tako sam prolezala na onom krevetu prikopcana na ctg oko 6 sati kad nije doso moj dr i potpomogo dripom...promjenila sam 2 smjene babica i mogu rec da nemam primjedbi ni na jedne,bile su usluzne i drage prema meni,a ja mislim sama o sebi da sam bila strasno naporna

    dani prolezani u rodilistu sad mi se vise i ne cine tako strasni jer je osoblje predivno,pomogli su mi oko dojenja a kojim sam imala problema na pocetku i prilicno sam im zahvalna sto nisu davali dohranu prva tri dana jer tko zna kako bi to ispalo,vjerovala sam im da znaju sto rade,rekli su mi opcije,ali i cekali da vide kako ce se stvar odvijat,i enbi dopustili da beba padne ispod onih uobicajenih 10 posto tezine od poroda

    a jesam se raspisala
    inace sam zagrebcanka doseljena na lopud.
    moj maleni marin je rodjen 06.10

  46. #196
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Kiss svima iz nošega groda

    Ja sam dogovorila pregled s dr Miovićem ovaj četvrtak i jedva čekam što će mi reć. Ne gine mi neka dijeta več sam ko tanker...

  47. #197
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    aaa sestra slavica je pre predivna...bas mi je drago da ju je netko spomenuo...

  48. #198
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hej cure,

    Da vam se kratko javim. Bila sam na pregledu kod dr. Miovića, i stvarno je čovjek bio do sad super prema meni. Odlučili smo se ipak napraviti serklažu, tako da idem u Utorak u bolnicu. Malo me hvata strah, al ajde nadam se da če sve proć super i da ču doma do Božića.


  49. #199
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    RozaGroza, sretno! Nadam se da će sve proći dobro i brzo, a za dr. M. ti samo mogu potvrditi da je odličan. Sretno još jednom

  50. #200
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    roza groza-sretno
    dr miovic mi je radio prvi pregled poslje poroda.pa nemogu puno rec,al po mom iskustvu,ostavio je dojam strucnosti

Stranica 4 od 21 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •