Stranica 14 od 21 PrviPrvi ... 41213141516 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #651
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Hvala ti S2000

    žao mi je samo što se toliko ističe da je naše rodilište prijatelj djece, po svim sobama i hodnicima piše o važnosti dojenja, bla bla, a sve zapravo ostaje samo na riječima i papiru, a praksa - nula bodova!
    Trebalo bi nekoga odgovornog upozoriti na to što se događa tamo, za bolje sutra budućih mama i beba. A ne da se problemi rješavaju na način - opeci se prvi put pa ćeš znati za drugi

  2. #652
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vidjet cemo sto ce reci revizija unicefa o njihovoj tituli

    Srecom imamo rodine savjetnice za dojenje pa ako zatreba ili zovo SOS ili pisi na forum.

  3. #653
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da bi svatko od nas inace, za sve u zivotu - trebao pisati prituzbe ili pohvale. Slobodno pisi unicefu, rodiliste ti je trebalo pruziti podrsku. Vjerujem da im je bila guzva na odjelu, sto nikako ne smije biti opravdanje.

    Ja nazalost u institucijama i nisam nalazila neku veliku podrsku i savjet (rodiliste/gonekologija/pedijatrija..)

    Na kraju se sam moras za sebe brinuti i borit za sebe i svoje dijete.
    Jos sam najvise korisnih i pravih informacija i podrske dobila u Rodi i na rodinom forumu.

  4. #654
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Kataastrofa, žalosno je ovo za čuti! Dođe mi da odem roditi negdje drugdje, jednog dana kad ostanem trudna.

  5. #655
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo jedna freška, jutros smo se vratili kući, s potpuno suprotnim dojmom od Danonino, na odjelu je bilo samo 8 bebica, pa smo dobili svoju sobu, na moju molbu nisam rezana, i već sam na nogama, babica me odvela na loptu, i u roku od sat vremena rodila sam. Doduše, nisam prvorotka, pa sam neke stvari znala, prisjetila se, ali su na svako moje pitanje ljubazno i strpljivo odgovorili, moj je drugi porod bio, za razliku od prvog, san snova. Usput, rekla mi je jedna sestra da su tjedan prije imali na odjelu 13 ili tako što sekcija, tj. carskih rezova, odnosno žena koje se nisu u stanju ustati u krevetu, i treba im pomoć oko beba i oko njih samih, vjerovatno je to ta gužva u koju si upala, žao mi je što ti je bilo tako, i moj je prvi porod bio upunom rodilištu, i nije bio nimalo ugodan

  6. #656
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    jest, bilo je puno carskih, i to prvorotki, koje su doživjele isto što i ja - bezobrazluk i neljubaznost, osjećaj da si sam na svijetu s djetetom s kojim ne znaš kako se ponašat, umjesto da ti pomognu, jer zato su tu, a ne samo da nose večere i ručkove i presvlače krevete.
    Što da vam kažem, kad sam pitala pedijatricu koja je taj dan bila dežurna da mi pogleda dijete jer mislim da je dobio osip, odbrusila mi je - ne mogu, još nisam ni večerala. Što reći na to?

  7. #657
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Isvetica, cestitke i tebi na bebici i lijepom porodu

  8. #658
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Stvarmo, kad im je guzva nisu svoji, nazalost. Mene su otpustili kad je bila guzva i hitno im je trebala moja soba za izolaciju nove zene, dobila sam otpusno pismo u 9, a dan prije mi rekli da racunam oko podne. I tako sam s bebom cekala na hodniku dok muz ne dode, s bebom na sisi i sa torbom- jedva sam se dogegala do stolice.

  9. #659
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    isvetica, velike čestitke na bebi!

  10. #660
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Žalosno što se tako ponašaju..ali sretno vama dvjema s bebicama!
    Posljednje uređivanje od vucica : 14.08.2012. at 09:37

  11. #661
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Isvetica cestitam na lavicu i bas mi je drago sto si imala lijepo iskustvo!

    Danonino,nase rodiliste slovi za ˝Hilton˝ medju rodilistima,puno je gore u vecim gradovima i bolnicama!
    Osoblje-ima svugdje i divnih ljudi i cvjecki i onima kojima je los dan....

    Ja se isto sjecam prije godinu dana da su npr. bile lose po pitanju pomoci oko dojenja,nisu se bas satrale objasnjavajuci ali svaki su dan ulazile po vise puta pitat da li treba pomoc mijenjat pelenu i svako je jutro bila njega pupka! A kad sam ja radjala rodiliste je bilo PUNO do zadnjeg kreveta,nisu imali ni cistih plahta za promjenit nam! (pa su nas zamolile da ne krvarimo po njima,ha ha)

  12. #662
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Nama su pupak čistili samo navečer kad je bilo kupanje
    U 7 dana koliko smo bili tamo samo su nas za vrijeme vizite pitali je li sve ok, od pomoći ni p
    Vjerujem da je gore u većim gradovima i bolnicama, kao i da je luksuz što u nas svaka soba ima svoj wc. Ali nazvati rodilište prijateljem djece i dojenja, a ne objasniti i pomoći mamama kako se to radi po meni je apsurd.

  13. #663
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Drage žene, čestitke na bebicama i info: imate Bijeli telefon Ministarstva zdravlja pa lijepo zazovite i iznesite svoje nezadovoljstvo:

    Besplatni telefon: 0800 7999

    http://www.vlada.hr/hr/adresar_i_lin...rstva_zdravlja

    Danonino, komentar te pedijatrice je doista neprimjeren. Mi imamo ružno iskustvo s pedijatricom koja je došla na ispomoć ovo ljeto. Vrlo je bahata, skriva informacije, tj. odgovara dvosmisleno, docira, dere se i tome sl., nešto što doista nisam susretala od strane liječnica u našoj bolnici i iskreno ostala sam prilično iznenađena, ali sam bome i uzvratila, a ispred vrata pedijatrije joj i stoji natpis o pravu na informaciju. Način na koji se ophodila s roditeljam koji su bili sa mnom u ambulanti je bio tako ponižavajuć i doista ne mogu vjerovati da jedna takva osoba ima dozvolu za rad s ljudima, a posebno s malom djecom.

    Žao mi je radi tvoga ružnoga iskustva u našem rodilištu. I žao mi je da sve ovisi u kakvo se vrijeme i smjenu "upadne" , tako pa ti skoro bude.
    Činjenica je da se buduće majke doista moraju unaprijed informirati ako žele uspjeti u dojenju, a i roditeljstvu općenito.
    Posljednje uređivanje od Indi : 14.08.2012. at 15:24

  14. #664

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Dobar dan svima, ja sam nova ovdje na Rodi i opčenito na ikakvim forumima,ali u posljednje ih čitam jer puno više iskrenih informacija i iskustava se ovdje može skupiti nego sa bilo kojeg tečaja ili teksta ili knjige (ne baš da sam ih puno pročitala).
    Moja bebuška stiže za otprilike mjesec i pol, pa bi me zanimalo s obzirom da smo ja i muž odlučili pokušati na stočiću kad dođe vrijeme poroda da li nas to spriječava da se uzme krv iz pupkovine za pohranu matičnih stanica? Da bi to mogao biti problem jer da babice/primalje to mogu odbiti napraviti ako je porod bio na stočiću.
    Što se tiče plan poroda, može li mi netko reći kako to izgleda, poslati link gdje mogu naći primjer?
    Unaprijed hvala na odgovorima!

  15. #665
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Hvala svima!

  16. #666
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Isvetice, čestitam draga!

  17. #667
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    čestitam, isvetice

  18. #668
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar dan svima, ja sam nova ovdje na Rodi i opčenito na ikakvim forumima,ali u posljednje ih čitam jer puno više iskrenih informacija i iskustava se ovdje može skupiti nego sa bilo kojeg tečaja ili teksta ili knjige (ne baš da sam ih puno pročitala).
    Moja bebuška stiže za otprilike mjesec i pol, pa bi me zanimalo s obzirom da smo ja i muž odlučili pokušati na stočiću kad dođe vrijeme poroda da li nas to spriječava da se uzme krv iz pupkovine za pohranu matičnih stanica? Da bi to mogao biti problem jer da babice/primalje to mogu odbiti napraviti ako je porod bio na stočiću.
    Što se tiče plan poroda, može li mi netko reći kako to izgleda, poslati link gdje mogu naći primjer?
    Unaprijed hvala na odgovorima!


    Prema prijateljičinim informacijama koje je dobila u rodilištu nije nikakav problem. Ona treba roditi početkom 9.mjeseca.
    Primjer plana porod:
    www.roda.hr/_upload/dokumenti/plan_poroda.doc
    Link nešto ne radi, uguglajte plan poroda i izaći će vam link
    Posljednje uređivanje od Indi : 15.08.2012. at 17:24

  19. #669
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

  20. #670

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj indi prvotno napisa Vidi poruku

    hvala puno!

  21. #671
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ako može jedan savjet moje je mišljenje da je plan poroda na 4, 5 i više strana - predug.
    Ja sam svoj sastavila na jednoj strani, što je sasvim dovoljno da se jasno i koncizno iznesu sve želje i zahtjevi.
    U previše teksta se lako previde važne stvari, a iskreno - ni meni se ne bi dalo svako malo čitati romane svake pojedine rodilje.

    Dakle, kratko, jasno i pregledno.
    I to je to.

  22. #672
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ma nevjerujem da ga itko preda na toliko strana,na linku je ogledni primjerak gdje su pokrivene apsolutno sve moguce teme,dosta toga se ni ne primjenjuje na neke bolnice (gdje je npr. vec postoji rooming in) a neke stvari nisu nekome ni bitne da ih stavi... moj je bio na 1/2 strane....

  23. #673
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Drage Dubrovkinje,

    sljedeći tjedan u Dubrovniku organiziramo dvije radionice.
    Veselimo se vašem dolasku!!!

    Mala škola dojenja

    U srijedu 5. rujna 2012. s početkom u 9.00 sati, u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika - DURA, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton) u Dubrovniku, održat će se radionica o dojenju. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su sve trudnice i njihovi partneri. Početak radionice je u 9.00 sati, predviđeno trajanje dva sata.





    Radionica o platnenim pelenama

    U petak 7. rujna 2012. s početkom u 18 sati, također u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika - DURA, održat će se i radionica o platnenim pelenama. Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene "Rodina pusa".

    Radionice su besplatne, a zbog ograničenog broja polaznica/ka mole se zainteresirani da najave svoj dolazak na broj telefona 099 31 77 086.

    Za više informacija posjetite nas na www.roda.hr ili na našim Facebook stranicama RODA DUBROVNIK.

  24. #674
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno


  25. #675
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ako može jedan savjet moje je mišljenje da je plan poroda na 4, 5 i više strana - predug.
    Ja sam svoj sastavila na jednoj strani, što je sasvim dovoljno da se jasno i koncizno iznesu sve želje i zahtjevi.
    U previše teksta se lako previde važne stvari, a iskreno - ni meni se ne bi dalo svako malo čitati romane svake pojedine rodilje.

    Dakle, kratko, jasno i pregledno.
    I to je to.

    Pčelice, koliko se sjećam tvoga, bio je baš dobar. Bi li ga ovdje mogla kopirati, ako želiš/možeš, naravno


    Moja prijateljica je danas rodila na stolčiću svoga drugoga bebača.
    Rekla je da su svi bili super, primalje predivne. Dežurni dr.Gardašanić. Uvažavali i nju i njene želje (zamračili joj rađaonicu, tj. izgasili svjetla, mogla je piti...).
    Ne mogu vam opisati kako sam sretna zbog nje i zbog toga što se u našem rodilištu ipak i dalje događaju prirodni porodi uz poštivanje želja rodilje
    Posljednje uređivanje od Indi : 03.09.2012. at 15:00

  26. #676
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ovo "mogla je piti" zvuci

    Bravo za frendicu!!!!
    Posljednje uređivanje od S2000 : 03.09.2012. at 15:28

  27. #677

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa Vidi poruku
    Pčelice, koliko se sjećam tvoga, bio je baš dobar. Bi li ga ovdje mogla kopirati, ako želiš/možeš, naravno


    Moja prijateljica je danas rodila na stolčiću svoga drugoga bebača.
    Rekla je da su svi bili super, primalje predivne. Dežurni dr.Gardašanić. Uvažavali i nju i njene želje (zamračili joj rađaonicu, tj. izgasili svjetla, mogla je piti...).
    Ne mogu vam opisati kako sam sretna zbog nje i zbog toga što se u našem rodilištu ipak i dalje događaju prirodni porodi uz poštivanje želja rodilje
    Draga Indi

    je li to prijateljica koja je planirala i vađenje krvi iz pupkovine zajedno sa porodom na stočiču? Je li uspijela?

    Hvala!

  28. #678
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa Vidi poruku
    Pčelice, koliko se sjećam tvoga, bio je baš dobar. Bi li ga ovdje mogla kopirati, ako želiš/možeš, naravno
    Evo ga

    Cijenjene primalje i liječnici,

    sastavila sam ovaj kratki plan poroda, odnosno popis nekih mojih napomena i želja koje vam možda neću moći iznijeti jednom kad porod krene, a s ciljem da svi zajedno što uspješnije završimo ovaj sretni događaj.

    Prije svega bih vam željela zahvaliti na pomoći, razumijevanju i strpljenju i zamoliti vas da pri donošenju svih odluka tijekom poroda sigurnost našeg djeteta bude najveći prioritet.


    Dakle, moje napomene i želje:

    1. Tijekom trudnoće u brisu cerviksa imala sam beta hemolitički streptokok serološke grupe B (Strreptococcus agalactiae) pa bi tijekom poroda željela preventivno dobiti antibiotik te bi vas molila da to naglasite i prilikom pregleda bebe i, ukoliko je potrebno, date potrebnu profilaksu i bebi.
    Iako u mojoj trudničkoj knjižici stoji napomena o alergiji na penicilinske antibiotike, na kraju knjižice pričvršćeni su nalazi testiranja obavljenog kod dr. Sindika i testiranja iz Opće bolnice Sveti Duh u kojima ova alergija nije potvrđena. Uzimala sam ampicilin (i amoksicilin) prije i tijekom trudnoće i nikad nisam imala nikakve alergijske reakcije.

    2. Željela bih što prirodniji porod pa vas molim da me o zahvatima poput amniotomije, epiziotomije, davanja dripa i pripravaka prostaglandina prethodno obavijestite i primjenjujete ih ukoliko postoji jasan medicinski razlog za ubrzavanje porođaja ili pojačavanje trudova, a koji može ugroziti bebu.

    3. Molila bih vas da neposredno nakon rođenja bebu ne odvajate od posteljice prerezivanjem pupkovine sve dok pupkovina ne prestane pulsirati.

    4. Molila bih vas da mi odmah nakon rođenja date bebu te da mi pomognete u mojoj namjeri da je što prije stavim na dojku kako bi joj mogla ponuditi prvi kolostrum.

    I na kraju, još jednom vam zahvaljujem na razumijevanju i pomoći u ovom, za mog supruga i mene, najsretnijem događaju u našem životu.

    Hvala!
    Još potpis i to je to.

    Točka 1. ja naravno nepotrebna svima sa zdravom florom ali namjerno sam je ostavila jer tu može stati bilo koji specifični zdravstveni problem/zahtjev ili slično.


    Indi, baš mi je drago za tvoju prijateljicu (koja je mogla piti ).
    Lijepo je čuti takve vijesti iz našeg rodilišta (iako ja nažalost više neću tamo zalaziti)

  29. #679
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Indi

    je li to prijateljica koja je planirala i vađenje krvi iz pupkovine zajedno sa porodom na stočiču? Je li uspijela?

    Hvala!
    Jest, ona je. Sve je uspjela. Nije joj bilo lako. Trudovi su joj bili jaki i vrlo intenzivni, tako da je do tiskanja bila već prilično umorna. Malo je hodala, malo lopta, malo na sve 4 na strunjači, a onda malo ležanja na mužu na stolčiću, tiskanje u nekoliko navrata i istisnula je skoro 4 kg teškog bebača bez ponata, živio stolčić
    Oduševljena je podrškom babica koje su bile predivne i hrabrile je, kaže da su joj baš bile prava potpora (Sabina i Maja).


    Pčelice, hvala i imeni je drago, ne mogu ti opisati kako sam nekako bila sretna radi nje i lupio me potpuni optimizam, baš mi je i laknulo jer je uspjela roditi kako je željela, pogotovo jer je prvi porod bio "klasičan".
    S200, vidi ti što je tebi na pameti kad se spomnije tekućina

  30. #680
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno


  31. #681
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa Vidi poruku
    Jest, ona je. Sve je uspjela. Nije joj bilo lako. Trudovi su joj bili jaki i vrlo intenzivni, tako da je do tiskanja bila već prilično umorna. Malo je hodala, malo lopta, malo na sve 4 na strunjači, a onda malo ležanja na mužu na stolčiću, tiskanje u nekoliko navrata i istisnula je skoro 4 kg teškog bebača bez ponata, živio stolčić
    kod mene sve isto s trudovima, do tiskanja sam bila premorena, samo što sam istisnula bebu od preko 4 kg uz milijardu ponata

    klasičan porod na krevetu

    babice Goge i Ivana, ne znam što bi rekla... Goge ok, Ivana malo bahata i bezobrazna. Najviše me naljutilo to sto mi je potjerala muža doma dok sam bila u predrađaoni (a čekao je ispred) i što mi nije htjela pomoć kad sam je zamolila da ostane malo samnom da mi pomogne prodisati trudove, jer nisam znala.

  32. #682
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa Vidi poruku
    Oduševljena je podrškom babica koje su bile predivne i hrabrile je, kaže da su joj baš bile prava potpora (Sabina i Maja).

    jel to Sabina primalja?

  33. #683
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    mala ispravka Maja i Sanela

  34. #684
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Anitalu jesi to ti rodila?

    Cestitam!!!

  35. #685
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    hvala

  36. #686
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Drage žene, dođite pogledati dokumentarac Sloboda poroda čije će se projekcija održati u prostorijama Zavoda za javno zdravstvo,
    pokraj Mikrobiološkog labaratorija, a preko puta Hitne pomoći, u Dubrovniku u četvrtak 20. rujna u 16 sati. Tako je i Dubrovnik,
    zajedno s dvanaest hrvatskih te mnoštvom gradova u 50-ak država širom svijeta, domaćin početka velike kampanje za prava žena na
    slobodu poroda. Film „Sloboda porodu“ progovara o kršenju temeljnih ljudskih prava tijekom toga osobitoga i važnoga trenutka.


    O dokumentarcu:
    U šezdesetminutnom dokumentarcu vodeći svjetski stručnjaci zajedno s međunarodnim odvjetnicima za ljudska prava pozivaju
    na kampanju koja zahtijeva radikalne promjene u ophođenju spram rodilja. Hermine Hayes-Klein, američka odvjetnica i organizatorica
    nedavno održane konferencije o porodu („Human Rights in Childbirth“) ističe: “Način na koji se odvija porod u velikom broju
    zemalja je izuzetno problematičan. Milijuni trudnica podvrgnute su nepotrebnim farmaceutskim i kirurškim intervencijama
    za koje i liječnici priznaju da se čine iz financijskih razloga ili zbog osobnog komoditeta. Žene širom svijeta počinju shvaćati
    da porod ne mora i ne smije biti takav. Omalovažavanje i zlostavljanje nisu neizbježna cijena sigurnosti.



  37. #687
    mare_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    4

    Početno

    Moj odgovor stiže malo prekasno ali nadam se da će bit od koristi. Ja sam darivala matične stanice krvi iz pupkovine i to nakon poroda na stočiću, što znači da je moguće. Općenito mislim da to ne ovisi o položaju poroda tj. da je moguće u svakom položaju. Ali zbog svog prvog presavršenog poroda ja uvijek navijam za porod na stočiću

  38. #688

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Sa malim zakasnjenjem evo moj osvrt na rodiliste i moje iskustvo:
    06.10. pocela mi voda curiti oko 9h ujutro, posli u bolnicu oko 12h30, klistir I ciscenje do 15h30.
    Vec sam im najavila da zelim prirodan porod na stocicu i vadjenje maticnih stanica, nisu me odgovarali samo me jedna od mladih sestara pitala jesam li se raspitala I informirala o stolcicu na sto sam ja odgovorila da jesam, I rekla mi je da ako doktor procjeni da ne ide porod kako treba da cu morati na stol, na sto sam ja odgovorila naravno da da, sve samo da se beba ne pati.
    Predradjaona od 15h30 do 20h, MM je bio samnom stalno jer nije nikoga bilo u rodilistu, ja jedina rodilja cijeli taj dan pa su ga pustili da bude stalno uz mene, te radjaona od 20h do 22h06 kad se rodila nasa mala bebolina.
    Babice (mislim da su Marijana I Sanela) ODLICNE, toliko ti se posvete, toliko te hrabre, stvarno sve rijeci pohvale za njih.
    Doktor (necu mu ime spominjat) KATASTROFA, staromodan, naravno nije pobornik stolcica ni prirodnog poroda, stajao je u kutu radjaone stalno, prekrizenih ruka, I svako malo dobacivao nekakav komentar tipa "E moja gospodja da ste vi meni na stolu sa dripom rodili bi bili prije par sati" "E da ste manje citali Rodine forume I internet koji su vam napunili glavu svakakvim glupostima ne biste izabrali stocic" itd.
    Zasto? Zato sto u mene je malo teze islo, valjda sam uza malo dolje, ja sam tiskala&tiskala ali mala jednostavno nije htjela van. Ja spadam u onih 1% zena koje puknu na stocicu, mala se rodila sa 3750g I 51cm, bilo je poteskoca tu noc I drame, necu o tome pisati jer je sve iza nas I beba je odlicno I super napreduje. Ali eto da doktor tamo nije bio I sipao te nesuvisle komentare koji su me omeli dok sam se pokusavala koncentrirat dok tiskam (jer kao prvorotka NE ZNAM sto treba raditi, to tek skontas pred kraj) mozda bi sve drugacije se zbilo tu noc...? To sto sam ja izabrala prirodan porod znajuci da ce duze trajati nego sa dripom (sve skupa 13sati od kad je voda pocela oticati do poroda sto nije lose za prvorotku) I sto sam ja izabrala stocic je moj izbor I on ga treba postovati.
    Sve u svemu, za porod bih rekla da mi je bio podnosljiv, boli to svi znamo ali kad znas sto te ceka na kraju jednostavno se ta bol više ne konta. Ako budem opet radjala to ce biti na stocicu, jer ta gravitacija cuda cini (stavili su me bili na stol 5min da vide kako ce to ici ali mi je bilo katastrofa)

  39. #689
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Marusha, cestitke na bebici i sto je sve proslo u redu.

    Ovo o doktoru- uzas to je tako tuzno
    Ne mogu vjerovati (mislim mogu) da se tako ponasaju prema rodilji koja im nista nije skrivila.

    Ponasaju se kao bogovi zaboravljajuci pritom da im je ovo posao, da su oni placeni da budu doktori i da se profesionalno i ponasaju.

    Ovo je daleko od profesionalnosti.

    Srecom su tu primalje da nas spase od vecih katastrofa

  40. #690
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Dođite, za svakoga ima ponešto.

    Obilježavanje Dana prava djeteta u Dubrovniku.
    Program:
    http://forum.roda.hr/threads/77033-O...a-u-Dubrovniku

  41. #691
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Čestitam na bebici


    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Enekakav komentar tipa "E moja gospodja da ste vi meni na stolu sa dripom rodili bi bili prije par sati" "E da ste manje citali Rodine forume I internet koji su vam napunili glavu svakakvim glupostima ne biste izabrali stocic" itd.
    Ovo je već maltretiranje i ometanje poroda, nije ni čudo da se sve usporilo. Komentari ovakvoga tipa su vrlo uznemiravajući i negativno djeluju na fiziologiju poroda jer stres i adrenalin ometaju trudove, a samim time i tiskanje.

    Zasto? Zato sto u mene je malo teze islo, valjda sam uza malo dolje, ja sam tiskala&tiskala ali mala jednostavno nije htjela van.
    Ne znači da si uža uopće- rijetko koja žena je uža. Žene se stisnu, budu u grč, tako i cerviks, upravo jer ih se često ometa i sve skupa se u datom trenu uspori. Inače,13 sati je dobar prosjek za prvorotku, posebice što si rađala uz jednog takvo ometača koji se izuzento neprofesionalno ponašao. Na sljedećem porodu doista možeš inzistirati da te se ne ometa i da napusti prostoriju.
    Drip nije garancija brzine poroda. Neke žene budu na dripu cijeli dan bez da se otvaraju i da ima pomaka, sve ovisi od žene do žene, jednako kao kod prirodnoga poroda.


    Žao mi je što si upala u tih 1%, ali mi je drago da si ipak zadovoljna položajem u kojemu si rađala... Vjerujem da će drugi put ići sve duplo brže i lakše.
    Drago mi je za primalje, doista njihova potpora puno znači, a u našem rodilištu ih ima divnih.

  42. #692

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Marusha, cestitke na bebici i sto je sve proslo u redu.

    Ovo o doktoru- uzas to je tako tuzno
    Ne mogu vjerovati (mislim mogu) da se tako ponasaju prema rodilji koja im nista nije skrivila.

    Ponasaju se kao bogovi zaboravljajuci pritom da im je ovo posao, da su oni placeni da budu doktori i da se profesionalno i ponasaju.

    Ovo je daleko od profesionalnosti.

    Srecom su tu primalje da nas spase od vecih katastrofa
    Mene ne čudi ovo o doktoru, mislim da većina nas i pretpostavlja o kome se radi (iako bi ovdje dvojica mogla ući u uži izbor). Nije vijedan velike priče jer se o njemu sve već zna. Jedino me čudi kako taj može raditi u rodilištu koje je prijatelj djece.

    Drugo, jako mi je drago da je većina rodilja ovdje imala lijepo iskustvo sa primaljama. Jer moje iskustvo sa babicama je katastrofa. Uključujući i poneke ostale faktore, rezultiralo je otpusnim pismom djeteta gusto ispisanim na obje strane. A da ne govorim da mi od bolova i šoka zbog odnosa babica prema meni nije palo na pamet pitati za stočić (koji sam htjela i o čemu sam se jako dobro informirala).

  43. #693

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    107

    Početno

    Pozdrav svima!

    Nova sam ovdje i zadnja tri dana sam provela čitajući sve prethodne postove.
    Trebam roditi za malo više od mjesec dana.
    Zanima me može li netko od vas koje ste imale plan poroda poslati neki ogledni primjerak?
    Hvala!

  44. #694
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    mahmah svima,
    evo mene natrag nakon koje godine izbivanja

    inka-par postova iznad imas plan poroda od pcelice mare i neke linkove

    moram si uzet vremena i iscitat sto se u medjuvremenu izdogađalo, vidim da ima promjena u nasem rodilistu a uskoro me ceka 2 porod kojem se veselim i strah me u isto vrijeme...znate kako to vec ide

    cestitke novim bebicama i mamama

    i velika pusa isvetici

  45. #695
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja tebe na bamijama pozdravljam, a ti tu

  46. #696
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    sad kad sam se vratila nes me vidjet samo na bamijama....vec se sirim....posvuduša

  47. #697
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    evo malo friskih pozitivnih iskustava...
    prijateljica mi je nocas rodila,kaze ogroman napredak od kad je zadnji put radjala!

    trudovi poceli noc prije,kroz jutro ispao sluzni cep,neredoviti trudovi...
    krenula je u bolnicu navecer kad su joj 2h bili svako 3-4min i trajali po minut...no po dolasku je bila svega 2 prsta otvorena kao i na pregledu prije 3dn.
    kako je bila jedina trudnica suprug je cijelo vrijeme bio s njom,setala je,skakutala na lopti, bila na strunjaci,pila,jela...
    na stolu je cijelo vrijeme bila cetveronoske,sestre su joj ctg stavljale u tom polozaju! u potpunosti su je pustale da zauzme polozaj koji njoj odgovara!
    rekla je da zeli prirodan porod te stolcic (pozitivne reakcije osoblja na taj zahtjev) na kojeg nazalost nije sjela jer ju je pred kraj uhvatila neka jaka drhtavica...
    kad je dobila nagon za tiskanjem jedva se stigla okrenut iz cetveronoznog polozaja te je curu izbacila iz jednog tiskanja!
    na prvom se porodu mucila dugo na dripu te je imala i epi,sada je malo sama pukla.
    u bolnicu je dosla oko 19h00 a rodila u 23h50

    cini mi se da sve vise rodilja dolazi dobro informirano,bilo sa planom poroda ili verbalnim zeljama/zamolbama te sto je najbolje da se osoblje polako privikava na to!
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 28.01.2013. at 12:26

  48. #698
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    <3 super vijesti

  49. #699
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno


  50. #700
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mala škola dojenja


    U petak, 15. veljače 2013., s početkom u 16.00 sati, u prostorijama Razvojne agencija Grada Dubrovnika - DURA, Branitelja Dubrovnika 15 (na Pilama, preko puta hotela Hilton)
    uDubrovniku,održat ćeseradionicao dojenju. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su sve trudnice i njihovi partneri. Početak radionice je u 16.00 sati, a predviđeno trajanje dva sata. Zbog ograničenoga broja sudionika/ca molimo vas da svoj dolazak najavite na broj telefona 099 31 77 086. Radionica je besplatna! Veselimo se vašem dolasku! Za više informacija posjetite nas na www.roda.hr ili na našim Facebook stranicama RODA DUBROVNIK.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •