Stranica 3 od 21 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Super, hvala Maret@. Ona je čula da se govori o porodu pa se prepala da muž slučajno ne vidi kakve sličice ili snimak i da se ne predomisli. Ali dobro je da ne mora biti baš na svim predavanjima a ako odustane, ima sestru koja je voljna ići umjesto njega ( zadnja opcija). Svakako je preplašena, najviše tuđim iskustvima, i treba joj netko blizak.
    Vidim da si ti jako pozitivna i to je super. Jedva čekam da dobiješ svoju malu bebicu i da nam se javiš s lijepim vijestima i iskustvima.

  2. #102
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Baš mi je drago čuti da sad sve buduće mame imaju pratnju :D
    Moj muž je stalno kukao, a kad je i na vježbe došao samo on od budućih tata - poslali ga doma.
    Maret@, sretno i vidiš da je to sve super.
    Minići, nama su prikazali film o kupanju bebe, i nije bilo strašno

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Super, hvala Maret@. Ona je čula da se govori o porodu pa se prepala da muž slučajno ne vidi kakve sličice ili snimak i da se ne predomisli. Ali dobro je da ne mora biti baš na svim predavanjima a ako odustane, ima sestru koja je voljna ići umjesto njega ( zadnja opcija). Svakako je preplašena, najviše tuđim iskustvima, i treba joj netko blizak.
    Vidim da si ti jako pozitivna i to je super. Jedva čekam da dobiješ svoju malu bebicu i da nam se javiš s lijepim vijestima i iskustvima.
    Hvala minići, i ja se nadam da ću tu pisati lijepe detalje, a one malo manje lijepe ću baciti u smeće odmah pri izlazu iz bolnice

  4. #104
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Maret@ that's the spirit!
    i ja ti želim da ti porod i dani poslije njega budu najljepše iskustvo! i da po izlasku nemaš ništa za baciti u smeće!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Asimon prvotno napisa
    Maret@ that's the spirit!
    i ja ti želim da ti porod i dani poslije njega budu najljepše iskustvo! i da po izlasku nemaš ništa za baciti u smeće!
    Hvala

  6. #106
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Moja kuma se boji, ako prikazuju porod , da če muž odustati
    Nama su prikazivali porod, odnosno ženu u rađaoni s mužem, ono ništa se konkretno ne vidi samo da muževi vide iz koje će perspektive gledati. Njihov je položaj većinom blizu ženine glave osim ako ne žele drugačije!
    Osim toga nama je na tečaju pokazan ormar isred rađaone, muž u svakom trenu može izaći malo "na zrak" ako mu je previše, iz ormara uzeti sok, vodu...(u tom ormaru muževi ostavljaju svoje stvari i presvlače se u zeleno), odmoriti se i opet vratiti

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    To je ok. I mi smo prije 6 god.obilazili rađaonu ali bila je prazna. Ali dobro je upoznati se s prostorom i osobljem. Znači Katajina i ti sitno brojiš. Jesi li napisala plan poroda ili planiraš kao ja većinu odraditi doma?
    Svakako ti želim brz i lak porod

  8. #108
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    U rodilište samo pod prisilom
    Šalim se naravno, ali kao i prvi put ja ću većinu obaviti doma. Prvi put sam u rađaoni provela sat i po. Jedino me mama upozorava da je njoj drugi put bio jaaaako brz, brat joj je skoro "ispao" na skalinima starog rodilišta. :D
    Nisam još napisala plan poroda!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Bude li ti išlo tako brzo, neće ti ni trebati. Jesi li čula da je nedavno jedna žena rodila u autu kraj "Vodovoda" ? Moglo bi se i tebi tako dogoditi ako tako brzo rađaš

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Bude li ti išlo tako brzo, neće ti ni trebati. Jesi li čula da je nedavno jedna žena rodila u autu kraj "Vodovoda" ? Moglo bi se i tebi tako dogoditi ako tako brzo rađaš
    Samo neka joj MM ponese neku kanticicu da mogu oprati bebicu nakon toga

  11. #111
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Bude li ti išlo tako brzo, neće ti ni trebati. Jesi li čula da je nedavno jedna žena rodila u autu kraj "Vodovoda" ? Moglo bi se i tebi tako dogoditi ako tako brzo rađaš
    Ne samo da sam čula, poznam ju, djeca su nam skupa u vrtiću!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    A možda rodi i doma... To je još bolje od auta. Svakako zavidim ženama koje tako brzo rađaju. Ja sam duuuugo bila doma s trudovima, ali ipak mi je bilo lakše nego da sam u bolnici.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Ne samo da sam čula, poznam ju, djeca su nam skupa u vrtiću![/quote]
    Poznaš je ! I kakvo je njeno iskustvo rađanja na neobičnim mjestima ? Kako je muž reagirao? Mislim da bi moj izletio iz auta i zaustavio promet

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Zna li netko jel grad/općina Dubrovnik izdvaja ikakav dodatak ili naknadu za novorođenu djecu?

  15. #115
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Čini mi se da sam negde pročitala da Grad daje 2000 kn u 2008.

  16. #116
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Mislim da je ipak 1000

  17. #117
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

  18. #118
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Ne otvara mi ništa. Koliko :?

  19. #119
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    DAR GRADA DUBROVNIKA ZA NOVOROĐENO DIJETE
    Gradsko vijeće Grada Dubrovnika donijelo je 25. siječnja 2007. Odluku o ostvarivanju prava
    na dar za novorođeno dijete, kojom je utvrđeno da pravo na dar za novorođeno dijete imaju
    roditelji djeteta rođenog nakon 1. siječnja 2007. godine, koji su državljani Republike
    Hrvatske s neprekidnim prebivalištem u Gradu Dubrovniku najmanje šest mjeseci prije
    rođenja djeteta.
    Novčani iznos dara za novorođeno dijete ovisi o broju djece roditelja podnositelja
    zahtjeva koja s njim žive u zajedničkom kućanstvu. Visinu iznosa dara za novorođeno dijete
    za pojedinu proračunsku godinu utvrđuje Gradsko poglavarstvo Grada Dubrovnika svojim
    zaključkom.
    Gradsko poglavarstvo Grada Dubrovnika donijelo je zaključak o utvrđivanju iznosa za dar za
    novorođeno dijete u 2007. godini, kojim je predviđeno je postupno povećanje novčane
    naknade za drugo, treće i svako daljnje dijete u obitelji.
    Novčana naknada za prvo dijete u obitelji iznosi 1.500,00 kuna, za drugo 2.500,00 kuna, za
    treće 4.000,00 kuna a za svako daljnje rođeno dijete u obitelji naknada se povećava za
    1.500,00 kuna.
    Zahtjev za ostvarivanje prava na dar za novorođeno dijete podnosi se Upravnom odjelu
    za kulturu i društvene djelatnosti Grada Dubrovnika u roku od šest mjeseci od dana rođenja
    djeteta za koje se podnosi zahtjev.
    Uz zahtjev se moraju priložiti
    - dokazi o državljanstvu, prebivalištu obaju roditelja,
    - dokazi o broju djece podnositelja zahtjeva koja s njim žive u zajedničkom kućanstvu i o
    njihovu prebivalištu.
    Upravni Odjel, koji odlučuje o zahtjevu roditelja, prema potrebi, može zahtijevati i druge
    dokaze. Dar za novorođeno dijete isplatit će se roditelju podnositelju zahtjeva u jednokratnom
    iznosu.

  20. #120
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Sjećam se da smo podnosili zahtjev u neki ured na Gundulićevoj poljeni (na placi), na sjeveroistočnom dijelu.

  21. #121
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno


  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Sjećam se da smo podnosili zahtjev u neki ured na Gundulićevoj poljeni (na placi), na sjeveroistočnom dijelu.
    Hvala sis

  23. #123
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    e da znate kako me je trta...beba je za sad okrenuta na glavicu stalno pa se nadam prirodnom porodu tj VBAC-u...javljam novosti pred sami kraj...beba je opet velika, pa me bas zanima hoce li to biti neka prepreka...

    posto nemam pojma o trudovima i dolasku u rodiliste imam milion pitanja pa ne znam ni kamo bi pocela, ali recimo evo da me zanima sto trebas imati u predradaoni i radaoni? osim wc papira ?

  24. #124
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    tratinčica, samo hrabro .
    Vjerujem da će ti se javiti koja novija rodilja, a ja ću ti odgovoriti koliko me sjećanje služi.
    U predrađaoni mi je najbolji prijatelj bio mobitel, mislim da sam 90% vremena tamo provela razgovarajući. Čak je u zahodu bilo toalet-papira, a ako se namjeravaš tuširat, uzmi šugaman.
    U rađaonu sam nosila labelo i vodu u spreju (koje nisam koristila jer mi je babica ponudila mokru gazu).
    Nakon što sam rodila, babica mi je donijela mobitel iz burse. Čini mi se da je to-to.
    Sretno!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    243

    Početno

    tratincica
    imas pp

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Tratinčica u kojem si sad tjednu?
    Nama su na tečaju rekli da nosimo labelo, vodu (boćicu na pumpicu), vlažne maramice, možda neku kremicu u predrađaonu, naravno i mobitel. Ako se planiraš tuširati kao što kaže sis, onda šugaman ponesi.
    U rađaonu jedino mob nećeš unijeti.
    Wc papir nisu spominjali, vjerojatno ne treba...
    Ma ništa mi ne govori o tome kolika je baba...ja 37+4 a moja bebica već ima 3400g, zatvorena skroz...ajme kolika će to bebica biti glb! Doc kaže preko 4kg, kako ću ja to roditi :/
    Imam ja spisak s tečaja i što treba za bolnicu, ti treba?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Lapsus, napisala sam... kolika je baba...mislim BEBA

  28. #128
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    33 tjedan...beba je stalno veca za tjedan, dva. Karlo je imao 4,150 pa kontam da ce ovaj drugi malisan imati bar toliko. Problem koji ja imam vezano za velicinu je da je prvi porod bio carski i obicno ako je beba veca od 4 kg nisu bas skloni prirodnom porodu. Idem za par tjedana kod Ivanisina pa cu znati puno vise...

    Hvala vam na odgovorima..

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Sjećam se da smo podnosili zahtjev u neki ured na Gundulićevoj poljeni (na placi), na sjeveroistočnom dijelu.
    na drugom katu, ne mogu se sjetit koji broj sobe. uglavnom treba vam kopija osobne, uvjerenje o prebivalištu vaše i od muža i broj računa.
    daju 1500 kn

  30. #130

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj tratincica prvotno napisa
    33 tjedan...beba je stalno veca za tjedan, dva. Karlo je imao 4,150 pa kontam da ce ovaj drugi malisan imati bar toliko. Problem koji ja imam vezano za velicinu je da je prvi porod bio carski i obicno ako je beba veca od 4 kg nisu bas skloni prirodnom porodu. Idem za par tjedana kod Ivanisina pa cu znati puno vise...

    Hvala vam na odgovorima..
    Tratinčice nadam se da ćeš uspjeti prirodno roditi, drugi je porod pa vjerujem neće biti problematično ako beba i bude teža od 4kg!
    Meni je prvi porod a beba će po docovim nalazima preći 4kg...uh a tako bih voljela prirodno roditi, sad me ta težina bebice opterećuje!!! A doc kaže visoka sam, neće biti problem...ali...

  31. #131
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    Maret@, kuc kuc! Jesi li jos tu? Kad ti je termin?

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Tu sam Tratinčica
    Termin je 05.05.- sinoć me malo presjecao stomačić pa sam pomislila evo ga to je to, počinje ali iza ponoći se sve smirilo. Biće da je posljedica jučerašnjih gradela i prejedanja
    Iščekujem taj dan moja tratinčica...kako kod tebe stvari stoje?

  33. #133
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Maret@ drži se!

    Tratincice! pa ja pojma nisam imala da si trudna, a ti ćeš skoro i roditi! Čestitam! Nadam se da će sve ići kako želiš!

  34. #134
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    asimon, nismo se uspjele sresti nazalost....

    meni se od jucer steze stomak, bole i leda cesce i sinoc sam se vec prepala da ce krenut kad je prestalo...danas opet malo pa se smirilo. Inace danas idem u bolnicu kod Ivanisina pa se javim...

    Maret@ ti si stvarno blizu....

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    243

    Početno

    tratincice?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj Maret@ prvotno napisa
    Citiraj tratincica prvotno napisa
    33 tjedan...beba je stalno veca za tjedan, dva. Karlo je imao 4,150 pa kontam da ce ovaj drugi malisan imati bar toliko. Problem koji ja imam vezano za velicinu je da je prvi porod bio carski i obicno ako je beba veca od 4 kg nisu bas skloni prirodnom porodu. Idem za par tjedana kod Ivanisina pa cu znati puno vise...

    Hvala vam na odgovorima..
    Tratinčice nadam se da ćeš uspjeti prirodno roditi, drugi je porod pa vjerujem neće biti problematično ako beba i bude teža od 4kg!
    Meni je prvi porod a beba će po docovim nalazima preći 4kg...uh a tako bih voljela prirodno roditi, sad me ta težina bebice opterećuje!!! A doc kaže visoka sam, neće biti problem...ali...
    I moje su bebe bile dosta velike i rodila sam prirodno bez ikakvih problema. Ne bojte se, vi to možete.
    Maret@ Tratinčici nije drugi porod. Prvi put imala je carski, pa se sada računa kao prvorotka.

  37. #137
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    tu sam...he he...rekao je da su pripremni trudovi i da je jos rano...

    a sto se tice prirodno/carski tocno je onako kako sam mislila...da je jos rano prognozirat tocno pa me narucio za 15ak dana i da shvaca moju zelju da rodim prirodno medutim beba je vec izvan prosjeka i ocekuje da bude velika i u tom slucaju bi ipak preporucio carski rez....

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Ma bude sve ok tratinčice, nikada ne znaš kako će se stvari razvijati (ovo tješim i sebe )
    Ja sam naručena kod gina u pon 05.05. na termin pa vidim što će mi reći...za sada ništa ne osjećam, mislim neke promjene, osim što sam sve tromija a stomak sve veći!
    Nadam se prirodnom porodu ali biće onako kako bude moglo, samo da baby bude ok ...i nisam toliko nervozna koliko svi oko mene, i već mi počinju ići na živce, danas sam na rubu suza, puknut ću, uhh

  39. #139
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    cure, iako je ovdje OT, stavit ću da vas što više vidi!


    Udruga RODA organizira besplatno pregledavanje autosjedalica u Dubrovniku koje će obaviti Rodini savjetnici za autosjedalice.

    Pregled će se održati u srijedu, 14. svibnja 2008. u Dubrovniku od 16 do 17 sati, na parkiralištu Auto škole Obvezan smjer, Obala pape Ivana Pavla II br 35.

  40. #140
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    cure, jel dolazi tko?? :?


  41. #141
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    meni je mm na brodu a ja ne vozim

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Curke moje j sam rodila prekrasnu curicu 06.05.08
    ...evo nas doma, dobro smo obadvije i sve ono što je bilo sada je iza nas :D . Rodila prirodno, bebica nije bila velika kao po docovoj prognozi, rođena 3500g-50cm. Nekako se snalazimo, pivikavamo jedna na drugu...curke držim vam fige, da vam bebache dođu sretne i zdrave doma, pusice od nas

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Super!!! :D
    Čestitam od srca!!! Uživaj u svojoj bebici!!!

  44. #144
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Cestitam Maret@!
    kakvo ti je iskustvo s rodilistem, jel valja sta taj rooming in kod njih??

  45. #145
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Maret@, čestitamo!

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Cestitam Maret@!
    kakvo ti je iskustvo s rodilistem, jel valja sta taj rooming in kod njih??
    Hvala na čestitkama. Iskustvo s rodilištem, hm...ajmo reći da ona malo ružnija pokušavam zaboraviti, nećemo nikoga kuditi niti prozivati,
    a u drugu ruku htjla bih od srca zahvaliti sestrama Matei i Ivki koje su bile prisutne na porodu i pored mog muža olakšali mi sam taj čin!
    Bebica je od prvog trenutka s vama, na prvom podoju u prvih sat vremena, onda vi idete na tuširanje i bebica na pregled, donesu je za nekih 2h i ostaje s vama. Pored vas mali krevetić, beba i vi- i ništa ljepše na tom svijetu nema :D !
    Netko je spominjao čistoću, moram priznati da ne možeš nigdje vidjeti niti mrvicu prljavštine, čistačice stalno dolaze, nose smeće, čiste, sve je uredno za pet. Sestre na odjelu ok, par izuzetaka ali u brojnijem stanju su ove koje pružaju potporu pa ćemo zanemariti ove druge
    Što reći, ja sam sretna jer smo bebica i ja ok...cure držite se, sve to bude za pet, odmarajte, čuvajte snagu, otiđite u rodilište sa punim srcem jer očekujete svoga bebacha i tako će vam biti lakše...dok trepnete već ste domeka i promatrate svog bebacha kako pajki između vas i vašeg MM

  47. #147
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    Cestitam Maret@ :D !

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    od čestitam

  49. #149
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Čestitam Maret@!

  50. #150
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Mareta, cestitam na curici! Kako se zove?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •