Evo da se ja malo osvrnem sa novijim iskustvima. Prvo dijete sam rodila u rodilištu Dubrovnik. Prešla sam termin, pa sam svaka dva dana dolazila na ctg. Nema gužvi, malo se čeka, dvije sestre koje zaprimaju su dosta ljubazne. Uglavnom sam bila svaki put kod drugog doktora. Mislil da imaju kronični manjak ginekologa i dosta ih dolaze kao vanjski suradnici. Meni su bili Perkov, Becic, Zadro i Ivanisin. Za Ivanisina posebno imam rijeci hvale, kao i za doktora Perkova. Samo je steta jer Ivanisin dezura par puta mjesecno, a Perkov dolazi na par mjeseci iz Pule i onda se vraca natrag.
Porod je prosao u redu, babice Matea i Arijana su bile divne i pune razumijevanja i jako sam im zahvalna na tomu. Ono sto mi je najvise smetalo je odnos sestara sa odjela prema rodiljama. Ono sto je njima svakodnevnica, zenama koje su tamo svakako nije. Ne mogu se nacuditi manjku empatije i suosjećanja. Mozda su dvije sestre bile stvarno kako treba, sve ostale odradjuju svoj posao po nekoj spagi bez imalo topline i strpljenja za majke, naročito prvorotkinje koje imaju toliko pitanja i strahova, pogotovo one majke kojima je dijete iz nekog razloga bilo na neonatologiji. Ako ste bahati i bezobrazni, dobit cete sto zelite, a ako niste nitko vas nece previše dozivljavat.
Eto toliko od mene!