Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Bok Dubrovkinje, malo svratih i do vas

    Zanima me da li je u du. rodilištu epiduralna uobičajena procedura? Prijateljica mi treba tamo roditi krajem 2. mj. pa ju zanima jer bi ona volila prirodan porod.
    Hvala i vašim slatkim mališanima

  2. #2
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Bok Dubrovkinje, malo svratih i do vas

    Zanima me da li je u du. rodilištu epiduralna uobičajena procedura? Prijateljica mi treba tamo roditi krajem 2. mj. pa ju zanima jer bi ona volila prirodan porod.
    Hvala i vašim slatkim mališanima
    vau


    koliko ja znam, ne! mislim da se može dobiti samo jedna epi. DNEVNO na zahtijev i to 500 kn! (zadnje što ja znam) ali ima freškijih od mene pa će ti one siguno znati bolje odgovoriti!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Sorry,ne mogu ti pomoći, ja sam "petplaćena" na carski ali osobno dok sam bila u rodilištu tijekom "razmjene iskustava" nisam čula da neka dobila epiduralnu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj Boneco prvotno napisa
    Više me vaše oči neće čitati na rodinom forumu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Bok Dubrovkinje, malo svratih i do vas

    Zanima me da li je u du. rodilištu epiduralna uobičajena procedura? Prijateljica mi treba tamo roditi krajem 2. mj. pa ju zanima jer bi ona volila prirodan porod.
    Hvala i vašim slatkim mališanima
    Sorry niti ja ne znam...moj termin je tek 05.05. a do tada će tvoja prijatlejica biti već upoznata s tim. No trudnički tečaj počinje idući tjedan pa možda nešto čujem, pitam i javim ti...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Hvala vam; nadajmo se da ju nitko neće na ništa prisiljavati.
    A što se tiče plana poroda, može li se donijeti? Kako liječnici reagiraju ako doneseš? (oprostite na toliko pitanja )

  7. #7
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    minići ti je zadnja rodila, pa možda da nju pitaš. ona ima super iskustva, najfreškija što se tiće prirodnih poroda!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Hvala svima. Danas je zvala u bolnicu pa joj nitko nije znao odgovoriti za plan poroda pa će ponovno probati sutra.
    U svakom slučaju, hvala i

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Ja sam inače rodila u Ri. i pošto poto sam htjela epi. (ne znam ni sama zašto sad mi je tako drago da mi nisu htjeli dati ) a ako opet budem rađala nema šanse,ta bol je prekrasna

    Tako mi je i prijateljica htjela epi. pa sam ju odgovorila a sad ju je strah da je ne bi prisiljavali Čula sam od dvije mame da je Du. rodilište dobro što se tiče primalja ali da su dr. katastrofa....

    Nadam se da nisu svi takvi i želim svima lijep porod

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    A što se tiče plana poroda, može li se donijeti? Kako liječnici reagiraju ako doneseš? (oprostite na toliko pitanja )
    Negdi na 2. str. ovog topica Pčelica Mara je pisala o tome da ga je donijela pa probaj nju kontaktirati.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Da, Pčelica Mara je donjela plan poroda i kaže da su se svega pridržavali. Moje iskustvot ti možda neće puno pomoći jer sam ja došla u rađaonu pred samo tiskanje, tako da nije bilo nikakvih intervencija. Tako je isto bilo i drugi put. Žene na odjelu su bile zadovoljne , ali opet je pitanje što su one očekivale od poroda, prirodni ili "samo da što prije prođe". Svakako, nema pritužbi na babice, a i dr su uglavnom super, osim dr Kra...kod njega ni plan poroda ne pali. Ja bi ti savjetovala da inzistiraš na onome što želiš, ukoliko sve bude ok. I nemoj žuriti u rodilište.
    Što se tiče epiduralne, nije baš da je vole i sigurno je ne davaju osim ako žena to sama traži.

  12. #12
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    dr Kra...kod njega ni plan poroda ne pali
    aaaaa kod njega pali nešto drugo (otočanke su mu mile ) al one čim idu k njemu nemaju planove

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    Citiraj minići prvotno napisa
    dr Kra...kod njega ni plan poroda ne pali
    aaaaa kod njega pali nešto drugo (otočanke su mu mile ) al one čim idu k njemu nemaju planove
    Paaa, prijateljica je otočanka (s Paga), možda i nju bude simpatizirao Možda on preferira Mljet, Elafitke otoke i Korčulu ali i Pag je otok

    Hvala cure, proslijedit ću joj sve info

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Elafitke-Elafitske

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Možda su one njemu mile, ali bježe od njega ko od vraga. Ne znam ko može podnjeti njegove preglede i glupe komentare. Ponaša se kao da su žene krave, i to im ponekad i govori. "Najdraže" su mu one koje dobiju "previše" kila, i za njih ne bira riječi. Sve u svemu, čudim se da ga još nijedna nije tužila. Da je meni tako nešto rekao, sigurno bi moj muž malo "popričao" s njim. Koliko se drugi trude na tom odjelu, toliko on sve kvari. Ruga se u viziti i razgovara sa ženema kao da su maloumne. STRAŠNO! Ne znam zašto je uopće došao u ovu bolnicu , bolje bi bilo da je ostao u saboru.

  16. #16
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    meni je najbolje kako se šepurio kroz vizite kao da je on šef nad šefovima ne odjela nego bolnice, a kraj njega dr. B. (šef) i onako povučeno stoji i gleda. :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Možda su one njemu mile, ali bježe od njega ko od vraga. Ne znam ko može podnjeti njegove preglede i glupe komentare. Ponaša se kao da su žene krave, i to im ponekad i govori. "Najdraže" su mu one koje dobiju "previše" kila, i za njih ne bira riječi. Sve u svemu, čudim se da ga još nijedna nije tužila. Da je meni tako nešto rekao, sigurno bi moj muž malo "popričao" s njim. Koliko se drugi trude na tom odjelu, toliko on sve kvari. Ruga se u viziti i razgovara sa ženema kao da su maloumne. STRAŠNO! Ne znam zašto je uopće došao u ovu bolnicu , bolje bi bilo da je ostao u saboru.
    :? :? :shock: :shock: Užas!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Možda su one njemu mile, ali bježe od njega ko od vraga. Ne znam ko može podnjeti njegove preglede i glupe komentare. Ponaša se kao da su žene krave, i to im ponekad i govori. "Najdraže" su mu one koje dobiju "previše" kila, i za njih ne bira riječi. Sve u svemu, čudim se da ga još nijedna nije tužila. Da je meni tako nešto rekao, sigurno bi moj muž malo "popričao" s njim. Koliko se drugi trude na tom odjelu, toliko on sve kvari. Ruga se u viziti i razgovara sa ženema kao da su maloumne. STRAŠNO! Ne znam zašto je uopće došao u ovu bolnicu , bolje bi bilo da je ostao u saboru.
    Ajme grozno...neće li se dr.K opet odseliti do sabora...znači pored toga što se moram pripremati za porod moram se pripremati i na takvog kretena. Ccc nadam se da ga en bude tamo upetom mjesecu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Ma ne bojte se! Jednostavno zamolite vašeg dr da vam dođe na porod ako dotični Kr bude dežuran. Onda se neće petljati. Dežurstva su vam dostupna na internetskoj str Opće bolnice Dbk.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    Evo sinoć održan trudnički tečaj u OB Dubrovnik. V.med.ses Suzana i Sabina zaista su nas lijepo dočekale, održale jedno mirno predavanje, susretljive, u svakom slučaju tečaj je počeo sa peticom . Od ove godine se uvode velike promjene u Du rodilištu, i oni svi se pripremaju na to. Netko gore je pitao za epiduralnu, po zahtjevu rodilje epiduralna se može dobiti no uz obvezne konzultacije sa svojim ginom prije poroda, dakle potrebno najaviti i znati da vi sami preuzimati rizik na sebe. No naravno nitko, ama baš nitko vas ne može prisliti na epiduralno. Možete zatjevati i poptisati da rodite bez epiziotomije, ali isto snosite rizik ako puknete krivo. Dakle rooming in, beba je na prsima prvih sat vremena nakon poroda, obvezno doji, otac može prerezati pipčanu vrpcu, propagiraju dojenje, u ostatku godine će nastojati uvesti i nove metode rađanja poput kade i dr...

  21. #21
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Maret@ prvotno napisa
    Evo sinoć održan trudnički tečaj u OB Dubrovnik. V.med.ses Suzana i Sabina zaista su nas lijepo dočekale, održale jedno mirno predavanje, susretljive, u svakom slučaju tečaj je počeo sa peticom . Od ove godine se uvode velike promjene u Du rodilištu, i oni svi se pripremaju na to. Netko gore je pitao za epiduralnu, po zahtjevu rodilje epiduralna se može dobiti no uz obvezne konzultacije sa svojim ginom prije poroda, dakle potrebno najaviti i znati da vi sami preuzimati rizik na sebe. No naravno nitko, ama baš nitko vas ne može prisliti na epiduralno. Možete zatjevati i poptisati da rodite bez epiziotomije, ali isto snosite rizik ako puknete krivo. Dakle rooming in, beba je na prsima prvih sat vremena nakon poroda, obvezno doji, otac može prerezati pipčanu vrpcu, propagiraju dojenje, u ostatku godine će nastojati uvesti i nove metode rađanja poput kade i dr...
    :D

  22. #22
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    :D

  23. #23
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    :D
    Živi bili pa vidjeli

  24. #24
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Mene zanima jedna stvar. Svi pričaju o "svom doktoru". Moj doktor je u ambulanti i nemam drugog osim njega pa me zanima kako se priskrbi koji. Šalim se, dobila sam inf. da je dobro da imaš svog doca. u bolnici koji te onda i porodi. Dakle koji je proces? Ideš k njemu na kontrole u bolnicu ili što?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    "Tvoj" doktor je onaj koji te primi u bolnicu/rađaonu, taj te i vodi cijelo vrijeme. Ja sam zvala dr.Ivanišina i dogovorila snjim pregled i prijem u bolnicu a time i carski kad je došlo vrijeme za to i tako oba puta.

  26. #26
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Meni je isto on nekako ostavio najbolji dojam no kako ja idem onda kad krene nemam baš puno izbora. A baš bi recimo voljela da mi on bude na porodu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno



    ja sam rodila u 9. mjesecu u dubrovačkom rodilištu, ne nosim baš lijepa iskustva, al o tom drugom prilikom.
    moju je trudnoću vodio dr. Bačić ( ne znam smijem li pisati puno prezime jer sam primjetila da svi pišete skraćeno?). nekako sam navikla na njega, i bio mi je super pa sam se raspitivala je li moguće da mi on bude na porodu, odnosno da ga zovem kad krene, pa su mi rekli da je moguće ako platim ( koliko nemam pojma), ali kao da za to nema potrebe jer su svi dobri i stručni :/ . možeš si mislit.
    tako da na kraju nisam ništa platila, nego sam "potrefila" dr. Miovića, a kasnije (pošto su me više od 10 sati držali na dripu ) i dr. Matuško.
    tako da ako netko želi da mu određeni doktor bude na porodu, mislim da se uz "mali znak pažnje" možete s dotičnim dogovoriti.

  28. #28
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    a taj "mali znak paznje" se zove MITO i kaznjiv je zakonom.

    dok god podrzavamo i odrzavamo na zivotu mito i korupciju kao normalne i uobicajene, zdravstvo ce nam biti u ovakvoj komi i rasulu i i dalje ce pacijent biti na samom dnu bolnicke hijerarhijske ljestvice. sve ce drugo biti vaznije od pacijenata, trudnica, rodilja i djece, od komfora medicinskog osoblja do pravila bolnice i tehnoloske opreme. ako imas neku posebnu zelju ili samo zelis da se prema tebi ponasaju kao da si covjek - plati.

    osim toga, niti je mito garancija da ce s porodom biti sve u redu, niti je garancija da ce doticni lijecnik uopce doci.

    sukladno s pravilima foruma, molim da se o zakonom zabranjenim postupcima ne raspravlja na nacin da ih se potice ili opravdava.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno

    nije mi bila namjera poticati mito :shock:, samo sam prenijela što su mi rekli, a ako si ti tako shvatila, onda se ispričavam.
    niti sam u mogućnosti, niti odobravam mito.
    mada bi u jednom trenutku bila dala sve što imam da se gospođe babice i gospoda doktori odnose prema meni kao prema ČOVJEKU.

  30. #30
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sretna mama dbk prvotno napisa
    mada bi u jednom trenutku bila dala sve što imam da se gospođe babice i gospoda doktori odnose prema meni kao prema ČOVJEKU.
    a odnosili su se kao prema ZENI

  31. #31
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Prvo, čestitke svim novim mamama i dobrodošlica našim malim !
    I super za pozitivne promjene u našem rodilištu! Jedva čekam kad ću opet!
    Vidim, spominjali ste opet moj plan poroda - da, donijela sam ga (i opet bi i ću) i sve 5.
    Ja vam savjetujem da tijekom trudnoće odete barem na jedan pregled na Medarevo i upoznate se malo sa atmosferom tamo. Mi smo "svog" doktora (nažalost) izabrali ranije, dok smo imali nekih problemčića oko začeća, a on nam je bio stvarno divan. Iako, iskreno mislim da su manje više svi dr. tamo skroz OK (uz poznatu iznimku dr. K.).
    I da, "naš" dr. nam je rekao da će doći na porod, dao br. mobitela i bio na raspolaganju i preko godišnjeg i nije tražio nikakav znak pažnje.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    I da, "naš" dr. nam je rekao da će doći na porod, dao br. mobitela i bio na raspolaganju i preko godišnjeg i nije tražio nikakav znak pažnje.
    svaka čast! ja sam dobila naputak od jedne sestre za taj "znak pažnje". lijepo je i ohrabrujuće čuti da se u moru, uglavnom strvinara doktora nađe i koji pošteni.

  33. #33
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sve ok, sretna mama!
    samo moram na vrijeme reci da se topic ne bi oteo kontroli

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    I "moj" doc je u domu zdravlja tako da ću ići roditi u neznanju tko će me primiti u bolnici. Netko je spomenuo da niti jedan doc nije garancija da će sve ok proći i toga sam sasvim svjesna, no malo ljubaznosti od njih samih neće biti na odmet. Nije lako niti njima znam, ali za nas majke su to ipak trenuci kada se borimo za jedan mali život a isto tako i svoj sopstveni, pa vjerujem da su i doc i babica na našoj strani. Lakše je vjerovati u bolje
    Večeras predavanja drži dr.Bačić, zbog samog upoznavanja procedure poroda, rađaone, s ciljem olakašanja samoj sabi pa na kraju krajeva i upoznavanja s docom i babicama sam upisala tečaj.

  35. #35
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    dobili ste titulu rodfiliste prijatelj djeteta
    cestitam! :D

    javite kakva je praksa nakon dobivanja titule glede dojenja, i slicno

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno

    ja mislim da smo i imali tu titulu :? znam da je u 11. mjesecu dolazila neka komisija, vjerovatno zato i da su tad zabranjene bočice, samo grudi i ožica.
    kad sam ja rodila, u 9. mj. dijete sam odmah dobila na prsa i više se nismo odvajale, osim za kupanje i pregled pedijatra. bočica je bilo, bile su na onom pultu, nekoliko su mama ukorili zbog duda varalica. toliko znam.

  37. #37
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    imali pa izgubili
    sve zbog sretne bebe a i praksa se vratila na staro

    sad je opet krenula akcija ponovnog ocjenjivanja
    pa ste opet dobili titulu

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno

    nisam imala pojma.

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sretna mama dbk prvotno napisa
    ja mislim da smo i imali tu titulu :?
    zrinka ti je krivo odgovorila, dubrovnik NIKAD nije imao titulu BFHI, 15 rodilista je imalo, dbk nije bio medju njima

    ali u sijecnju je postao 4. rodiliste u hr s titulom

  40. #40
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ja sam isto mislila da je imao! :/

    znam da odjel pedijatrije ima tu titulu jer sam vidila onu plavu tablu na ulazu, al bila sam uvjerena i za rodilište.
    sječam se da je u svakoj sobi bio papir na zidu od unicefa o dobrobiti dojenja, ne korištenja duda, i još neke stvari (više se ne sječam što još) pa sam po tome mislila da je imao titulu

    u svakom slučaju SUPER :D

  41. #41
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    ajme super za BFHI! :D

    a što, ne dijele više Sretnu bebu? Ja sam je u 10. mjesecu dobila!
    Minići, mama marela, jeste li je vi dobile?

  42. #42
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    minici nije dobila sb, ona je bila u rodilistu taman kad i ekipa od ocjenjivanja

    ne, sb se vise ne dijeli u dbk

  43. #43
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    znam da odjel pedijatrije ima tu titulu jer sam vidila onu plavu tablu na ulazu, al bila sam uvjerena i za rodilište.
    to su razlicite titule ali slicnih imena pa zbunjuju

    jednu provodi unicef, ovu BFHI i cilj joj je omoguciti uspjesno dojenje u rodilistu, dok je drugu pokrenuo unicef iu suradnji sa drustvom nasa djeca i provodi je organizacijski odbor akcije Za osmijeh djeteta u bolnici pod vodstvom drustva nasa djeca - ima za cilj humanizaciju uvjeta bolnickog lijecenja djece - pacijenata - znaci ostanak u bolnici iskljucivo kad je neophodno, sto kraci boravak u bolnici, uz roditelje itd
    http://www.savez-dnd.hr/step.jsp?page=6253

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Asimon prvotno napisa
    ajme super za BFHI! :D

    a što, ne dijele više Sretnu bebu? Ja sam je u 10. mjesecu dobila!
    Minići, mama marela, jeste li je vi dobile?
    moja je nevjesta nije dobila, a rodila je u 11. mjesecu, tad su izbacili i bočice.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    I ja sam mislila da je već imalo tu titulu
    Nisam dobila paket sretna beba, a znam da je komisija trebala doći jer su pričali o tome dok sam bila u rodilištu,a i čistačice su donijele one vrećice za prljave uloške.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    10

    Početno

    Mislim da vrećice za šporke uloške nisu uvjet za BFHI. Vrečice se odavno dijele ( sigurno prije 6 godina) ali neke žene baš i ne znaju čemu služe. Ali komisija valjda ocjenjuje rodilište a ne urednost žena.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Istina je. Nisam dobila paket Sretna beba, a nisu ni ostale rodilje. Neke su pitale za njega, navodno radi knjižice , ali su im dali UNICEFovu knjižicu ( ne znam kako se zove). mama Marela, vjerojatno smo bile u isto vrijeme u rodilištu. Ja sam tri puta rodila i svaki put su čistačice dijelile vrečice za prljave uloške. Ne znam zašto misliš da se to dijelilo radi komisije?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Eto, usput spomenila, nisam mislila da će izazvati neku reakcilu ali ruku na srce, tada sam ih jedino vidila.
    minići,na avataru vidiš kad sam ja bila, a ti? Možda i jesmo...

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    komisija SIGURNO ne gleda niti stigne vidjeti vrecice za uloske
    nadam se da nisu trosili energiju na takve stvari

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Ko što rekoh-usputna opaska koja je trebala vući na šalu.Očito neuspjelu

Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •