Stranica 18 od 21 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #851
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije na go, znam da sutra radi

    Pa to je fantasticno!
    Znas li da li radi sutra jutro ili popodne?

  2. #852
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koja je zenska ginekologica na ginekologiji? Ima li tko iskustva s njom?

  3. #853
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    bila je dr Lale prije, al ne znam jel na nju mislite

  4. #854
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da javim da sam imala odlicno iskustvo drugog poroda u dubrovackom rodilistu. Vjerojatno sam imala i dosta srece jer sam potrefila odlicne primalje.

    Rodila sam na stolcicu, zamjerke nemam ni jedne sto se tice poroda.

    Kasnije na odjelu je isto sve bilo ok, samo sto zbog strajka nije bilo dovoljno osoblja, a odjel pun. Mislim da je preko vikenda cak samo po jedna sestra bila.

    Vecina stvari je ista kao i 2010. (Osim sto vise ne stavljaju virfix mrezicu za pupak)

  5. #855
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Čestitam!! I na bebaču i na lijepom iskustvu!

  6. #856
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ma super
    bitno da je sve dobro prošlo

  7. #857
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam!! I na bebaču i na lijepom iskustvu!

    Tnx

  8. #858
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    E jos sam se sjetila noviteta sto nije bilo na prvom porodu...

    - imaju strunjacu i loptu (meni nije pasala jer mi je beba u predradaoni vec bila niiisko i nisam uopce mogla sjesti ni nasloniti se na nju pa sam samo setala)
    - ponudili su mi i tusiranje u predradaoni ako zelim za opustanje (meni isto nije pasalo jer sam bila dovoljno opustena, a i trudovi su bili tako jaki da sam znala da ce to brzo i ako udjem pod tus da cu rodit ispod njega)
    - samo dva vaginalna pregleda- jedan kad sam dosla (3 cm) i jedan u predradaoni kad sam rekla da je vrijeme za radjaonu (10 cm).
    - nisam bila spojena na ctg, samo su ga dvaput prislonili na par sekundi, jednom kad sam tek dosla, i sat ipo iza toga, netom prije nego sam cucla na stolcic
    - vodenjak nisu prokidali vec su dopustili izgon s vodenjakom (puknio je sam tokom izgona)
    - nisu preventivno rezali (epi)
    - nisu mi govorili kad da tiskam vec su rekli da se prepustim trudu, tako da je trud sam bebu istisnio)
    - sami su rekli da ce cekati da pupcana skroz otpulsira prije nego je MM odreze .

    E da, kad ih se pita za stolcic prvo kazu da imaju super nove krevete koji se mogu staviti u polozaj kao da sjedite... Al to me vec upozorila Indi da ce mi reci, jer to nije ni priblizno stocicu.. Pa sam im rekla da to nije bas isto i da bi ja ipak radije stocic, onako smireno, bez pressinga

  9. #859
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Usla sam u termin, pakiram kufere, treba li nositi bodiće i mediće ili imaju u bolnici? Prva zimska beba, mogu li nositi pidžame ili mora biti spavaćica?

  10. #860
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imaju, ali uvijek moze prifalit ako je pun odjel. Ako ste zadnji na redu za kupanje moze te dopast neki losiji komad.. ili prevelik ili koji se dobro ne kopca i sl... ponesi dva rezerve pa si mirna.
    Za pidjame valjda mozes ako ti je zgodnije. Bitno je kad je vizita da si na "izvoli".
    Sretno! Jel ces morat doci ranije ili kad te uhvate trudovi, s obzirom da nisi blizu..?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 30.12.2013. at 00:32

  11. #861
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ne moram ranije, a ako sama procijenim da vremenske prilike nisu na mojoj strani, mogu spavati u gradu dok ne dodje vrijeme, ali bi to radije izbjegla. Hvala na info! Je li istina da doktor K ne radi vise u bolnici?

  12. #862
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ja sam uglavnom bila u pidzami, jedino bi ujutro pred vizitu obukla spavacicu tako da ako ti odgovara slobodno. Ja sam rodila u 7 mjesecu i tad su vapili za robicom, kako je rekla S2000 uzmi pa si mirna

  13. #863
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne znam za dr Kr. Ja kad sam bila prije 3 mj radio je i bio je dobro raspolozen. Ni jednom me nije vikao

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  14. #864
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ajme.

  15. #865
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Cure, potpisuje li se u nasem rodilistu suglasnost za medicinske postupke pri porodu? Ja se ne sjecam da sam ista potpisala na prvom porodu.

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk

  16. #866
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Ja se ne sjecam na prvom, a sad na drugom sam sigurna da nisam nista potpisivala

    Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

  17. #867
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Isto kao Penny

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  18. #868
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Ok, ne znam je li to dobro ili lose, ali barem nas ne tjeraju da potpi

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk

  19. #869
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Ode mi post... htjedoh reci da je dobro da nas ne tjeraju da potpisemo bianko suglasnost kao u mnogim hrvatskim rodilistima, ali nije da traze pristanak za intervencije.
    Btw, dr Kr ide u mirovinu ovih dana

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk

  20. #870
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Ode mi post... htjedoh reci da je dobro da nas ne tjeraju da potpisemo bianko suglasnost kao u mnogim hrvatskim rodilistima, ali nije da traze pristanak za intervencije.
    Btw, dr Kr ide u mirovinu ovih dana

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk


    Sent from my SM-T310 using Tapatalk

  21. #871
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ide u mirovinu? Ajoj.. nek se odmori covjek.

    Uz Gard.ima jos jedan novi mladi ginekolog..zaboravih mu ime.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  22. #872
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajme sjetih se sad da je kat iznad rodilista psihijatrija. Kad sam ja rodila, bio je jedan pacijent koji je cijeli dan i cijelu noc urlao i dozivao i vikao i psovao.. pa kud bas psihijatriju tu stavise?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  23. #873
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kad sam rodila prvu curu, dvije pacijentice s psihijatrije su prebacili radi nekog zahvata na ginekologiju, jedna je po noci obilazila odjel, cimerici koja je spavala pocela prebirati po stvarima, srecom su sestre osmah iza nje uletile i odvele je

  24. #874
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koma
    Sad kad sam bila na pedijatriji (kat ispod ginekologije) - kroz prozor igraonice u sred noci usao decko jedne tinejderice s odjela, sestre ga hvatale. Cini mi se da je cijeli taj blok od 3 kata malo caknut

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  25. #875
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ide u mirovinu? Ajoj.. nek se odmori covjek.

    Uz Gard.ima jos jedan novi mladi ginekolog..zaboravih mu ime.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Da, to je Bender, radio mi amnioskopiju, auch...

  26. #876
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    kod nas puuuno novosti znači
    neke dobre, a neke i tek za vidjeti

  27. #877
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    I kakav je dr. Bender, jeli mlađi ili?

  28. #878
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    A ima, navodno, i neka doktorica koja povremeno dolazi iz Metkovica. Zna li netko nesto o tome?

    Sent from my SM-T310 using Tapatalk

  29. #879
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    tako je,mjesec dana je u Metkovicu pa 2 ili 3mj ovdje...navodno je odlicna,u Metkovicu su doslovno bili protesti sto ide,nisu je htjeli dati,zato i ima takav cudan ugovor...

  30. #880
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bender je mlad i cini mi se ok.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  31. #881
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Koma
    Sad kad sam bila na pedijatriji (kat ispod ginekologije) - kroz prozor igraonice u sred noci usao decko jedne tinejderice s odjela, sestre ga hvatale. Cini mi se da je cijeli taj blok od 3 kata malo caknut

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    cjela ova prica plus ovo sa psihijatrijom me podsjetilo kako mi je neki nazovimo ga mladi gospodin uletio u stan, popio vode , izvuko iz ormarica kuglice za juhu, strpao ih u usta i otiso van....od soka nisam znala sto bi, kasnije sam ga vidjela na medarevu da isto tako ide okolo. sjedne u kafic i sipa seccer u usta....naznam sto bi rekla, eto cjelo to medarevo zapravo djeluje ko neka pshijatrijska ustanova

    uf moram napisat tu svoju pricu s poroda, bas ko da sam na psihijatriji rađala ...

    al ajd, neki idu u mirovinu ))) a ostaju mlade nade, ide nabolje, mozda se i odlucim i na trecu trudnocu, u nadi da cu rađat bez prisila, ucjena.....

  32. #882
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Mene Bender nije dojmio, prvi susret bolna i krvava amnioskopija pa mi nije sjeo, mlad je i valjda još uči. A tu neku dr sam vidila u vizitama i činila se skroz nezainteresirana. A što se tebi penny dogodilo na porodu?

  33. #883
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    anddu mozda ti nije stvar do doktora i njegovog neiskustva (iako mozda i je, al samo glasno razmisljam prema svom iskustvu)

    meni je amnioskopiju radio 1x Bacic i 1x Krmek i isto sam malo prokrvarila
    al oni su mi rekli da se to cesto desava prije nego su je krenuli raditi i rekli nek se ne prepadnem ako se to desi
    al ipak je to kraj trudnoce, termin presla, doli sve osjetljivo...

    ne bih rekla da je bilo bolno koliko neugodan pregled
    nesto na granici lagane boli, al mislim da mi je tu velik faktor u glavi bio i cinjenica da mi je sve to novo
    dugo ocekivana trudnoca, sve prvi put...al da je ugodno-nije

  34. #884
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    I meni je to sve bilo novo, isto dugoočekivana trudnoća, prenijela a u 27 tt trudnoće hospitalizirana zbog prijetećeg prijevremenog poroda... i znam da ne mora biti do doktora ali eto meni se potrefio on i bilo je i bolno i krvavo, a drugu mi je radio Krajančić i sve je prošlo ok

  35. #885
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jos jedno lijepo iskustvo poroda. Amnioskopiju mi je radila doktorica iz Metkovica, uz asistenciju dr. Bacica, nista nisam osjetila
    Zbog mutne vode salju me na indukciju, jako njezna babica, cini mi se Maja, radi klizmu, koja je, kad nemas trudove nesto sasvim drugo od iskustva iz prvog poroda. Prikopcali su me na drip i ctg u 10 i 30, rodila u 12i 25. I za klistir i za drip bila sam sama u prostoriji, uz njihov povremen nadzor, pa mi je bilo puno lakse opustiti se izmedju trudova, kad sam bila 4 prsta otvorena prokinuli su mi bezbolno vodenjak, nisu rezali nista, nisam ni popucala. Da mi je ova pamet bila pri prvom porodu, postedila bih se trauma, covjek uci dok je ziv.
    U svakom slucaju veliki plus za ekipu s ginekologije, posebno iz radjaone, jer su mi ova dva poroda zadnja stvarno prosla

  36. #886
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bravooo! Cestitam ti od srca!

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  37. #887
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ma super

  38. #888

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    evo članak o du rodilištu, nadam se da će mi ostati link
    http://www.portaloko.hr/clanak/porta...on_object_map=[454867757948185]&action_type_map=[%22og.likes%22]&action_ref_map=[]

  39. #889
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    voda i stolčić pomodarstvo, a što će drugo reći nego to!

  40. #890
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma jel ovo neki placeni oglas ili sto?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 08.02.2014. at 15:04

  41. #891
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    bas!!! pomodarstvo?!? svasta bi sad rekla za njega jako me naljutio jos i ranije svojim stavom, sad je samo potvrdio....

    Ne rađa se otprije deset godina
    sto reci na to.... ma da...naravno, a u lezecem se radja od kad je vijeka????

  42. #892
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    A sad malo za usporedbu https://www.youtube.com/watch?v=w2zv...e_gdata_player
    samo tristotinjak km sjevernije!
    Sent from my SM-T310 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Janis : 09.02.2014. at 12:36

  43. #893
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    A sad malo za usporedbu https://www.youtube.com/watch?v=w2zv...e_gdata_player
    samo tristotinjak km sjevernije!
    Divna zena, a još ljepše rodilište...trebali bi se svi na njih ugledati.
    Posljednje uređivanje od vucica : 10.02.2014. at 15:40

  44. #894
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Tek sam sada stigla pogledati ovaj link od Janis.
    Sto reci? Koliko godina ili desetljeca ce trebati da nase rodiliste evoluira ?
    Pa zamisli da ova ginekologica dodje raditi u nase rodiliste, pa ovi nasi vukovi bi je totalno razoruzali

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  45. #895
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Besplatan pregled autosjedalica, info na linku niže:

    http://forum.roda.hr/threads/84507-D...76#post2593876

  46. #896
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Jao koliko promjena kod nas. Ja sam tek 9 tt sad, prvo rodila prije godinu i 9 mjeseci, ne mogu vjerovati koliko se sve promijenilo otad.

    Je li dr. Ivanišin još dežura u bolnici ili je potpuno prešao u Marin Med? Žao mi je što nema više dr. Krajančića, nitko ga ne voli, a meni je bio super, čak jedan od najboljih dr. tamo.

    E, nije tema, ali znate li kad pedijatrica Vukčević ide u penziju? I tko bi je mogao zamijeniti?

  47. #897
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Dvije Rodine radionice u Župi dubrovačkoj.

    Udruga Roda ‒ Roditelji u akciji organizira dvije radionice namijenjene roditeljima i budućim roditeljima, a koje će se održati u Župi dubrovačkoj. Prva je u nizu Mala škola dojenja koja će se održati u četvrtak, 15. svibnja 2014., s početkom u 17,00 sati, u prostorijama Dječjeg vrtića Župa dubrovačka, Vukovarska 28, Srebreno, u Župi dubrovačkoj. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su sve trudnice i njihovi partneri. Početak radionice je u 17,00 sati, predviđeno trajanje dva sata.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka mole se zainteresirani da najave svoj dolazak na broj telefona 099 31 77 086

    U ponedjeljak, 19. svibnja 2014., s početkom u 17,00 sati, također u prostorijama Dječjeg vrtića Župa dubrovačka, Vukovarska 28, Srebreno, u Župi dubrovačkoj održat će se radionica o platnenim pelenama. Svi zainteresirani za korištenje platnenih pelena moći će iz prve ruke čuti informacije o njihovim prednostima, savjete i upute kako ih koristiti i održavati, te pogledati i opipati primjerke Rodina branda - platnene pelene Rodina pusa.

    Zbog ograničenog broja polaznica/ka mole se zainteresirani da najave svoj dolazak na broj telefona 099 536 06 38. Radionice su besplatne.

    Za više informacija posjetite nas na www.roda.hr ili na našim Facebook stranicama RODA DUBROVNIK.

  48. #898
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    RADIONICA O TRUDNOĆI I PORODU



    U subotu 24.5. u 16,00 sati u Body Move Pilates studiju, Iva Dulčića 35 (na Babinu kuku), održat će se prva Rodina radionicu o trudnoći i porodu u Dubrovniku. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima.

    Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.
    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na broj telefona 099 3177 086.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.Radionica je besplatna.

  49. #899
    Tinka79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    28

    Početno

    Vidim dugo nema "friških" trudnica iz Dubrovačkog rodilišta... Naš termin je 19.7., to nam je prva beba, čekali smo je dugih 8 godina i prošli 8 IVF-ova, ali eto isplatilo se sve i sada se polako pripremamo za najvažniji događaj u životu. Zanima me samo otprilike što od stvari za sebe i za bebicu je potrebno ponijeti u rodilište?

  50. #900
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Čestitam Tinka

    Da, baš slabo trudnica iz Dubrovnika na forumu, bar na ovom topicu. Ja sam prvo rodila usred ljeta, trebaju ti pelene naravno, vateni ulošci, nije zgorega jednokratne gaćice, Octenisept za špricnut ranu ako budeš rezana/popucala, dezinfek. maramice, japanke za po sobi i jedne za pod tuš, osobna kozmetika, i par običnih haljinica/spavaćica. I od srca ti preporučam veliko pakiranje termalne vode u spreju (ja sam potrošila par bočica) za rađaonu jer je sto stupnjeva tamo i za kasnije dok si u sobu - mene je to spasilo od nesvijesti i slabosti koliko je bilo vruće

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •