Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,012 od 1012

Tema: Dubrovačko rodilište (III dio)

  1. #1001

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da se ja malo osvrnem sa novijim iskustvima. Prvo dijete sam rodila u rodilištu Dubrovnik. Prešla sam termin, pa sam svaka dva dana dolazila na ctg. Nema gužvi, malo se čeka, dvije sestre koje zaprimaju su dosta ljubazne. Uglavnom sam bila svaki put kod drugog doktora. Mislil da imaju kronični manjak ginekologa i dosta ih dolaze kao vanjski suradnici. Meni su bili Perkov, Becic, Zadro i Ivanisin. Za Ivanisina posebno imam rijeci hvale, kao i za doktora Perkova. Samo je steta jer Ivanisin dezura par puta mjesecno, a Perkov dolazi na par mjeseci iz Pule i onda se vraca natrag.
    Porod je prosao u redu, babice Matea i Arijana su bile divne i pune razumijevanja i jako sam im zahvalna na tomu. Ono sto mi je najvise smetalo je odnos sestara sa odjela prema rodiljama. Ono sto je njima svakodnevnica, zenama koje su tamo svakako nije. Ne mogu se nacuditi manjku empatije i suosjećanja. Mozda su dvije sestre bile stvarno kako treba, sve ostale odradjuju svoj posao po nekoj spagi bez imalo topline i strpljenja za majke, naročito prvorotkinje koje imaju toliko pitanja i strahova, pogotovo one majke kojima je dijete iz nekog razloga bilo na neonatologiji. Ako ste bahati i bezobrazni, dobit cete sto zelite, a ako niste nitko vas nece previše dozivljavat.
    Eto toliko od mene!

  2. #1002
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    U nedjelju 21. svibnja 2017., od 16 do 18 sati, u javnoj garaži stambeno-poslovnog naselja „Dvori Lapad” u Uvali Lapad, u Dubrovniku, udruga RODA − Roditelji u akciji organizira besplatan pregled autosjedalica.

    Pregled prvenstveno služi da bi roditelji mogli provjeriti jesu li pravilno postavili autosjedalicu u svoje vozilo i smještaju li pravilno svoje dijete u nju. Naime, autosjedalice smanjuju rizik pogibije djeteta u sudaru do 70%, a rizik od ozbiljne ozljede za više od 90%, no samo ako se pravilno koriste.


    Međutim, u Hrvatskoj se broj pravilno korištenih autosjedalica kreće između 10% i 20%, a to je brojka koju volonterke i volonteri udruge RODA ovakvim pregledima nastoje povećati.
    Kako bi savjeti o pravilnoj upotrebi autosjedalica bili što učinkovitiji, roditelji, koji dolaze na pregled, trebaju sa sobom donijeti, ako je to moguće, upute proizvođača sjedalice te doći s djetetom koje se u njoj vozi.


    Osim samoga pregleda, Rodini savjetnici i savjetnice za autosjedalice roditeljima, i ostalim vozačima/icama, dijelit će savjete i informacije o važnosti i pravilnom korištenju autosjedalica te odgovarati na sva pitanja. Pozvane su i sve trudnice sa svojim partnerima u slučaju da im je potreban savjet u odabiru prve autosjedalice.

    Roditelje, koji žele obaviti pregled, molimo da svoj dolazak najave na broj telefona 098 911 7993 i rezerviraju termin kako bismo na taj način izbjegli duža čekanja.
    No, rado ćemo pregledati i one koji se nađu u prolazu, samo ih u tom slučaju molimo za strpljenje.


    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našoj Facebook stranici - RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji -
    http://www.roda.hr./

    .

  3. #1003
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    BESPLATNI PREGLED AUTOSJEDALICA U DUBROVNIKU



    U subotu 9. rujna 2017. od 9 do 12 sati na parkiralištu Auto-Dubrovnik d.d.,Od sv. Mihajla 3, udruga RODA – Roditelji u akciji u suradnji s Auto-Dubrovnik d.d. organizira besplatan pregled autosjedalica.
    Pregled prvenstveno služi da bi roditelji mogli provjeriti jesu li pravilno postavili autosjedalicu u svoje vozilo i smještaju li pravilno svoje dijete u nju. Naime, autosjedalice smanjuju rizik pogibije djeteta u sudaru do 70%, a rizik od ozbiljne ozljede za više od 90%, no samo ako se pravilno koriste te ako odgovaraju fizičkom razvoju djeteta.
    Međutim, u Hrvatskoj se broj pravilno korištenih autosjedalica kreće između 10% i 20%, a to je brojka koju volonterke i volonteri udruge RODA ovakvim pregledima nastoje povećati.
    Kako bi savjeti o pravilnoj upotrebi autosjedalica bili što učinkovitiji, roditelji, koji dolaze na pregled, trebaju sa sobom donijeti, ako je to moguće, upute proizvođača sjedalice te doći s djetetom koje se u njoj vozi.
    Rodini savjetnici i savjetnice za autosjedalice roditeljima, ali i ostalim vozačima/icama, dijelit će i savjete i informacije o važnosti i pravilnom korištenju autosjedalica te odgovarati na sva pitanja. Pozvane su i sve trudnice sa svojim partnerima, ako im je potreban savjet na što obratiti pozornost pri kupnje prve autosjedalice.
    Roditelje, koji žele obaviti pregled, molimo da svoj dolazak najave na broj telefona 098 911 7993 i rezerviraju termin kako bismo na taj način izbjegli duža čekanja. No, rado ćemo pregledati i one koji se nađu u prolazu, samo ih u tom slučaju molimo za strpljenje.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama RODA Dubrovnik, službenim stranicama udruge RODA – Roditelji u akciji (www.roda.hr), te na Facebook grupi „Rodini savjeti o autosjedalica”.
    Srdačno,
    članice udruge RODA – Roditelji u akciji

  4. #1004

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Da li se u našoj bolnici još uvijek dava drip ko "po traci" da porod bude brže gotov, ili su sad malo popustili u forsiranju istog? Ja kad sam rodila prvo prije 5godina nisam ga dobila, odmah sam rekla da ne želim iako je doktor K...k gunđao stalno zašto mi ga ne daju (a bila sam JEDINA trudnica taj dan i večer) pa ne znam je li se išta promijenilo vezano za to..? Sad me ubrzo čeka 2.porod pa da se pripremim
    Posljednje uređivanje od marusha99 : 11.11.2017. at 18:19

  5. #1005
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Rodina radionica o trudnoći i porodu i Mala škola dojenja
    Sljedeći tjedan udruga RODA - Roditelji u akciji održat će dvije radionice za trudnice i njihove partnere.
    U ponedjeljak 18. prosinca 2017. u 16.30 sati, u prostorijama hotela Lero uDubrovniku,održat će se Rodina radionica o trudnoći i porodu. Radionica je namijenjena svim trudnicama i njihovim partnerima. Ovom radionicom željeli bismo vam obogatiti i olakšati trudničke dane te omogućiti poseban doživljaj trudnoće i porođaja kao prirodnih i fizioloških, a ujedno jedinstvenih i posebnih stanja koja mijenjaju život žene i obitelji. Rodina radionica je prilika za razgovor o tome zašto je porod fiziološki proces, kako s vama surađuju vaši hormoni, kako se u optimalnim uvjetima vaša zdjelica širi za prolaz djeteta, zašto je štetno rano rezanje pupkovine i zašto je kontakt koža na kožu važan za dijete i za vas.

    U utorak 19. prosinca 2017. u 16.30 sati,u prostorijama hotela Lero uDubrovniku održat će se radionica o dojenju. Predviđeno trajanje je 2 sata. Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a pozvane su trudnice i njihovi partneri.

    Zbog ograničenog broja polaznica/ka molimo da se prijavite na telefon: 091 517 66 35.
    Možete se prijaviti i puteme-maila: dubrovnik@roda.hr ili naših Facebook stranica RODA Dubrovnik.
    Sve dodatne informacije mogu se pronaći i na našim Facebook stranicama ‒ RODA Dubrovnik te na službenim stranicama udruge RODA - Roditelji u akciji - www.roda.hr.
    Radionice su besplatne.
    Veselimo se vašem dolasku.

  6. #1006
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ima li friških iskustava? Kakvo je stanje s doktorima, osobljem opcenito?

  7. #1007
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nitko?

  8. #1008

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    7

    Početno

    nemam osobnog iskustva ali poznanica je nedavno rodila u dubrovackom rodilistu, koliko sam shvatila vodila je trudnocu privatno kod lijecnika koji povremeno dolazi i raditi u bolnicu jer nedostaje lijecnika

  9. #1009
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Bojana_ prvotno napisa Vidi poruku
    nemam osobnog iskustva ali poznanica je nedavno rodila u dubrovackom rodilistu, koliko sam shvatila vodila je trudnocu privatno kod lijecnika koji povremeno dolazi i raditi u bolnicu jer nedostaje lijecnika
    Nedostaje ih, da...ali nemam puno izbora.

  10. #1010
    Newmommy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Privatno kod liječnika koji povremeno dolazi??? Da čula sam da neki liječnici koji povremeno dolaze iz Rijeke doslovno traže novac za ono za što su i preplačeni. Kumina prijateljica je imala jako loših iskustava s tom dvojicom koji su je oblijetali i doslovno tražili da ih muž dođe "posjetiti" i ispričali mu priču o spašavanju života iako je porod bio skroz ok bez komplikacija i doslovno ništa nisu napravili. Inaće naših liječnika nema dovoljno ali liječnika uvijek ima u bolnici i u ambulanti. Na zadnjem pregledu čak ih je troje bilo u ambulanti i čekali su red kad će koji uskočiti.

  11. #1011
    Newmommy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Ne brini, ima osoblja, koliko sam čula od jedne prijateljice ima dosta mladih primalja a ima i liječnika, ne baš naših ali ima ih.

  12. #1012
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Newmommy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne brini, ima osoblja, koliko sam čula od jedne prijateljice ima dosta mladih primalja a ima i liječnika, ne baš naših ali ima ih.
    Sasvim mi je svejedno odakle su, bitno da ih ima.

Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •