Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 272

Tema: Vinjeta za Sloveniju

  1. #101
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno KAKO IZBJEĆI PLAĆANJE VINJETE

    KAKO IZBJEĆI PLAĆANJE VINJETE
    VEČERNJI, 19.06. (ima čak i slika kako to učiniti )

    LINK

  2. #102
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    tatek koliko je vremenski duzi taj stari put prema ptuju(nismo nikad isli onuda)

    meni da bi se isplatila ta vinjeta uzeti bi trebala barem 20 puta u pola godine proci tuda sto je kod nas neizvodivo,evo ove godine smo isli samo jednom i ici cemo max jos samo 2 puta
    Računaj sa cca pola sata vožnje više, a možda će razlika biti i samo 20-tak minuta, ovisi o prometu na cesti Ptuj-Maribor kolika ej razlika.

    Naime, potez A2-Mureck je OK za vožnju, koliko se sjećam nema puno sela i ograničenja (ali ih ima). Zatim imaš malo vožnje kroz mjesto Mureck (50 km/h), granični prijelaz na mostu an Muri koji sad otpada, zatim strmi uspon sa zavojima nakon Mure,a poslije se smjenjuju komadi lijepe i ravne ceste sa zavojima i selima. Cesta je prije par godina kad sam se zadnji put tamo vozio bila dosta ugodna za vožnju u dobrim vremenskim uvjetima (dan, nema kiše ni magle), no u lošim uvjetiam je nezgodna jer ima naglih zavoja, ljudi izlaze iz dvorišta ne cestu, zna biti blata na cesti ... ako ju ne znate onda zan biti tricky recimo po noći. Ja sam ju izvezao jedno desetak puta i bila mi je OK alternativa.

    Dodatak, u Ptuju je jedan semafor (možda ga cesta sad zaobilazi) koji je znao izazivati gužvu i nekad sam znao trošiti i po desetak minuta na njega.

    Mi odemo godišnje bar 2-3 puta u Ljubljanu i Graz, koji put u Alpe ili prema Italiji, a posjete brdima u posavskom hribovju i celju ni ne brojim (tad koristimo dio autoputa do Krškog) tako da smo mi financijski čak i dobili uvođenjem vinjete,a otpada i to čekanje koje obično nije bilo dugo, ali je bilo zamorno.

  3. #103
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    a kaj je s ovim dijelom od bregane ?
    ono je poluautocesta ili autocesta?ugl.nije drumski put...tu će se morat imat vinjeta,jel?

    osim ako ne idemo na laternativu dobova,pa onim selima prema brežicama

  4. #104
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    a kaj je s ovim dijelom od bregane ?
    ono je poluautocesta ili autocesta?ugl.nije drumski put...tu će se morat imat vinjeta,jel?

    osim ako ne idemo na laternativu dobova,pa onim selima prema brežicama
    da, da, to je full size autoput i podliježe plaćanju cestarine tj. vinjeti.
    Alternativa je ili cestom ZAprešić-Harmica-Dobova-Brežice ili pak na mali gr. prijelaz Bregana (koji ja i tako uvijek koristim) pa lokalnom cestom za Brežice, produžava vožnju možda 5-10 minuta do Brežica. Do Krškoga pak produžava možda 10-15 minuta.

  5. #105
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,649

    Početno

    tatek, ti bi mogao otvoriti savjetovalište za Sloveniju.

  6. #106
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    tatek, ti bi mogao otvoriti savjetovalište za Sloveniju.
    Pa taj posao de facto već i vršim neko vrijeme, vezano uz slovenska brda, slovenske H/M podružnice, a sad i ceste.

  7. #107
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,649

    Početno

    je, je onak volonterski. Ali bi ti to mogao biti posao u fušu.....

  8. #108
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kako doć do Ljubljane, odnosno Grosuplja brezplačno?

  9. #109
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    kako doć do Ljubljane, odnosno Grosuplja brezplačno?
    Nije lako.
    Moraš prvo preć granicu an malom prelazu, zatim otići u Brežice, potom uz rijeku Savu nastaviti preko Sevnice, Zidanog mosta, pored Trbovlja i Litije doci do Ljubljane. Put ti se produžuje za minimalno sat vremena, možda i sat i pol (dakle, računaj sa cca 3 sata do Ljubljane). Cesta je dobra osim komada Zidani Most-Hrastnik gdje je uska, ima i jedan dio kojis e regulira semaforom, zeleno je svakih 15 minuta i traje 5 minuta za jedno cca 1-2 km ceste koja je vrlo uska. Postoji i alternativa, ali je teška za opisati i nije puno brža, a može se i glavnom cestom do rimskih Toplica pa preko Dola na Hrastnik, no to produžava put.

    Može se razmisliti do Grosuplja cestom Sevnica-Trebnje'Ivančna Gorica-Grosuplje ili pak uz Krku do Novog mesta pa dalje do Žužemberka i Ivančne Gorice ili an kočevsku cestu, no sve ti je to slično, bez cca 3 sata vožnje nema ništa.

    Dobra strana je pak da je većina tih cesta lijepa - lijepi su krajolici, uredna i lijepa sela, ceste vode uz rijeke Savu i Krku ... pa vrijeme brže prolazi.

  10. #110
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Piše na slo stranicama da se to počelo primjenjivati 10.05. Ako odemo sad ovaj tjedan (prije 01.07) jel moramo to kupovati ili ne još?

  11. #111
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa
    Piše na slo stranicama da se to počelo primjenjivati 10.05. Ako odemo sad ovaj tjedan (prije 01.07) jel moramo to kupovati ili ne još?
    Nije se počelo primjenjivati 10.05. (onda je možda donesena odluka?) nego ide od 01.07.
    Nakon 10.05. smo već nekoliko puta vozili po slovenskim autoputevima i plaćali smo uobičajenu cestarinu an naplatnim postajama.

  12. #112

  13. #113
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s..._ts=1213653601

    ovako bi se pravilno trebala zaljepiti vinjeta

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Mislim da neće dugo trajati ova priča sa vinjetama. EU pokušava preći na sistem ENC naplate cestarine

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ispravak - sistem ENC. To mi se čini najboljim rješenjem. Vjerujem da će to uskoro i zaživjeti jer je to najednostavniji i najbrži način naplate cestarine. Napuniš račun bilo gdje i onda se voziš po cijeloj EU bez da razmišljaš o vinjetama, sitnim eurima....

  16. #116
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Znam da je to u planu za Austriju u slijedećih 2-4 godine (već je trebalo raditi, no nisu uspjeli to upogoniti osim za kamione), ne znam kako je sa SLovenijom, a niti sa HR.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    dakle dan D
    ima li itko da je isprobao okolne puteve?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    lik na dnevniku je bio zakon

    onaj u crnom autu


  19. #119
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    lik na dnevniku je bio zakon

    onaj u crnom autu

    i ja sam odvalila
    je to bio neki crnogorac?

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nemam pojma ,al je zgodan

    p.s. da me ne dekapitiraju modovi, ima na indexu kako proći kroz slo bez vinjete

  21. #121
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    nemam pojma ,al je zgodan

    p.s. da me ne dekapitiraju modovi, ima na indexu kako proći kroz slo bez vinjete
    zašto?
    pa ako ministar bajs može davati smjernice za izbjegavanje plaćanja zašto bi modovi bili veći pape od pape?

  22. #122
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Budu nam Slovenci naplaćivali i vinjetu za prolaz kroz polje kuruze.

    Idem uskoro za Austriju. Ne mislim im platiti niš.

  23. #123
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    vidim da će biti gužve kroz Maribor 8)
    Hrvati su spremni

  24. #124
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ja se nadam izbjeći vinjete na način da HM i IKEU u dogledno vrijeme posjećujem u hrvatskoj.
    A što se skijanja tiče....hm......ne znam...negdje na drugu stranu.

  25. #125
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ja se nadam izbjeći vinjete na način da HM i IKEU u dogledno vrijeme posjećujem u hrvatskoj.
    Ako se to i dogodi, toplo se nadam da se nece dogoditi isto sto se dogadja u nekim drugim ducanima. Npr. u Zari u Zagrebu izgleda da prodaju samo ono sto drugi nece ili ne moze prodati - jedan artikl dolazi uglavnom samo u jednom broju. Onako, zuta majica samo S, zelena samo M. Itd.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    ko prvi prodje tim putevima nek se javi

  27. #127
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    ko prvi prodje tim putevima nek se javi
    Eh, prošao sam ja x puta, samo ne sad nego priej par godina, al ne vjerujem da se išta bitno promijenilo.

    Dakle, vi koji izbjegavate vinjetu, a idete za Graz, idite ili Macelj-Ptuj-Lenart-Mureck-A2 za Graz ili idite kroz Maribor centar (opis imate u mom postu nešto ranije).

    Tko ide za Ljubljanu, taj će imati najteži zadatak: Brežice-Krško-Sevnica-Z. Most-Hratsnik-Litija-Ljubljana (dio između Z. Mosta i Hrastnika je uzak i semaforom se regulira jedno usko mjesto uz korito Save).

    Tko ide za Klagenfurt i njemačku, a ima vremena, nek ide preko celja pa velenje i Slovenjgradec-Dravograd, cesta je dobra, vožnja ugodna, lijepa priroda.

    Za Trst idite preko Rijeke pa starom cestom preko Sežane ili Kozine.

    Mislim da smo sve pokrili.

    (a ja ću uskoro kupiti vinjeticu pa udri po praznom autoputu ... )

  28. #128
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    nemoj je jako zalijepiti na staklo, tako da nam je možeš posuditi za ovih par odlazaka (2-3 godišnje) u Austriju

  29. #129
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    nemoj je jako zalijepiti na staklo, tako da nam je možeš posuditi za ovih par odlazaka (2-3 godišnje) u Austriju
    Zalijepit ću je dobro na staklo pa ti onda posudim čitavu šajbu kad ćeš ići gore.

  30. #130
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Ribica prvotno napisa
    nemoj je jako zalijepiti na staklo, tako da nam je možeš posuditi za ovih par odlazaka (2-3 godišnje) u Austriju
    Zalijepit ću je dobro na staklo pa ti onda posudim čitavu šajbu kad ćeš ići gore.
    Nekaj sam ćula da su vinjetu tako napravili da se ne može odljepiti, nego puca ako ju pokušaš skinuti.... ne zovu se oni Slovenci badava....

    ps ; Austrijsku vinjetu se može bez problema preljepiti - isprobano više puta!

  31. #131
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Ribica prvotno napisa
    nemoj je jako zalijepiti na staklo, tako da nam je možeš posuditi za ovih par odlazaka (2-3 godišnje) u Austriju
    Zalijepit ću je dobro na staklo pa ti onda posudim čitavu šajbu kad ćeš ići gore.
    Nekaj sam ćula da su vinjetu tako napravili da se ne može odljepiti, nego puca ako ju pokušaš skinuti.... ne zovu se oni Slovenci badava....

    ps ; Austrijsku vinjetu se može bez problema preljepiti - isprobano više puta!
    A kaj sa onim "hologramskim" dijelom koji uvijek (meni barem UVIJEK) ostane prikeljen za staklo?
    (jedino ak ne lijepiš vinjetu za staklo selotejpom, no sumnjam da bi to naišlo na topao prijem kod policije za kontrole)

    nego, jel su vam kad kontrolirali vinjetu u Austriji?
    Meni jednom na autoputu (skrenuli promet na parking i sve kontrolirali odreda) i par puta na granici.

  32. #132
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Nisu nas nikada zaustavili sa strane, nego sam primjetila da se znaju malo nagnuti na granici, valjda da prekontroliraju imamo li ju, no mi ju zaljepimo samo za RUBOVE, tako da izgleda kao da je skroz uz staklo, a samo su rubovi stvarno stisnuti uz staklo, sredina ne - pa tako ćuvamo onaj hologram...Malo je se nadigne da nije ravna 100%, te se onda ni ne može zaljepiti sredina, kužiš?
    Sada ćemo izgleda radi posla morati kupiti i jednu i drugu godišnju...

  33. #133
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Za Trst idite .... pa starom cestom preko Sežane ili Kozine.
    Ili Koper - Bertocchi - Skofije - Rabuiese.

  34. #134
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    A mi vinjetu prije ljepljenja na staklo, par puta "preljepimo" preko nečeg mucastog: vesta, majca... nakupe se na njoj mucice, lako se skida i po nekoliko puta, a vinjeta bude vidno naljepljena. Stvar koja funkcionira već godinama. No, ne baš jako mucasto, ali dovoljno da napravi jedan film na ljepilu.

  35. #135
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Vidim da sam jako jasna. Vidno naljepljena na staklu, ništa rubovi, nego onak cijela.

  36. #136
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    dakle dan D
    ima li itko da je isprobao okolne puteve?
    Ne još , ali posljednjeg dana bez vinjete otišli smo u Ljubljenu na izlet za samo par eura cestarine. Onako, iz gušta.

    Idući put ćemo ići kad ih EU natjera da se prebace na neki pošteniji sistem.

  37. #137
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa
    A mi vinjetu prije ljepljenja na staklo, par puta "preljepimo" preko nečeg mucastog: vesta, majca... nakupe se na njoj mucice, lako se skida i po nekoliko puta, a vinjeta bude vidno naljepljena. Stvar koja funkcionira već godinama. No, ne baš jako mucasto, ali dovoljno da napravi jedan film na ljepilu.
    Da, frend ju baci na pod u autu, kao palu mu je :/ pa je onda sa svim mrvicama od keksiju, kruha... zalijepi na šajbu 8)

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zalijepit ću je dobro na staklo pa ti onda posudim čitavu šajbu kad ćeš ići gore .
    Baš si sad samo moram kupiti dobro ljepilo (možda ono uhu što spasi one dvije ženske s džipom iz gužve) Manje košta od vinjete.

  38. #138
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa
    A mi vinjetu prije ljepljenja na staklo, par puta "preljepimo" preko nečeg mucastog: vesta, majca... nakupe se na njoj mucice, lako se skida i po nekoliko puta, a vinjeta bude vidno naljepljena. Stvar koja funkcionira već godinama. No, ne baš jako mucasto, ali dovoljno da napravi jedan film na ljepilu.
    Da, frend ju baci na pod u autu, kao palu mu je :/ pa je onda sa svim mrvicama od keksiju, kruha... zalijepi na šajbu 8)

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zalijepit ću je dobro na staklo pa ti onda posudim čitavu šajbu kad ćeš ići gore .
    Baš si sad samo moram kupiti dobro ljepilo (možda ono uhu što spasi one dvije ženske s džipom iz gužve) Manje košta od vinjete.

  39. #139
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kaj nije fora da ju premazes s labelom? meni je tak nes ostalo u sjecanju..

    inace, ja bi ju nakeljila na traperice par puta i onda tako "onemocalu" na sajbu. skidanje bez problema, ostaje cijela garant

  40. #140
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Danas smo kupili vinjetu - trenutno imaju samo onu šestomjesečnu, godišnja ide tek od 1.1. slijedeće godine.

  41. #141
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Danas smo kupili vinjetu - trenutno imaju samo onu šestomjesečnu, godišnja ide tek od 1.1. slijedeće godine.
    Sad niš ne kužim.

    Prema meni godišnja bi trebala vrijediti godinu dana od dana kada ju kupiš, a prema ovome što navodiš moglobi se čitati između redova da vrijedi samo jednu kalendarsku godinu (npr.2009.), bez obzira kada si ju kupio.

    Možda je tako i za onu od 6 mjeseci?

    :? :? :?

  42. #142
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Danas smo kupili vinjetu - trenutno imaju samo onu šestomjesečnu, godišnja ide tek od 1.1. slijedeće godine.
    to je točno, meni je kuma u sloveniji i oni su kupili 2 vinjete, obje polugodišnje, naravno da bi kupili cjelogodišnju kad tamo žive, ali te su tek od 1.1
    ni meni nema logike, ali slovenci su tako napravili

  43. #143
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Danas smo kupili vinjetu - trenutno imaju samo onu šestomjesečnu, godišnja ide tek od 1.1. slijedeće godine.
    Sad niš ne kužim.

    Prema meni godišnja bi trebala vrijediti godinu dana od dana kada ju kupiš, a prema ovome što navodiš moglobi se čitati između redova da vrijedi samo jednu kalendarsku godinu (npr.2009.), bez obzira kada si ju kupio.

    Možda je tako i za onu od 6 mjeseci?

    :? :? :?
    Da, godišnja vrijedi za kalendarsku godinu, zato je još nema.

  44. #144
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    [quote="TeddyBearz

    Da, godišnja vrijedi za kalendarsku godinu, zato je još nema.[/quote]

    Je l' toonda znaći da i polugodišnja vrijedi pola kalendarske godine?

    Npr. kupim je 1.3, a ona mi vrijedi samo do 30.6. ili je kupim 1.11., a ona mi vrijedi do 31.12. :?

  45. #145
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    Je l' toonda znaći da i polugodišnja vrijedi pola kalendarske godine?

    Npr. kupim je 1.3, a ona mi vrijedi samo do 30.6. ili je kupim 1.11., a ona mi vrijedi do 31.12. :?
    Ako je tako, onda su nam susjedi dostigli novi stupanj nekorektnosti. Stupanj za koji nisam ni mislila da postoji. :/

  46. #146
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Nemam pojma kako će biti kad ova istekne i kad krenu sa novom kalendarskom godinom, taj dio nije ni meni baš jasan. :/

  47. #147
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Znači, prije Božića idem u šoping u Graz, kupim vinjetu i traje mi do Nove godine. :shock:
    Na moru imam susjede Slovence. Kaj da smislim da im naplatim? Prolaz kroz stubište?

  48. #148
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Evo šta kažu sami susjedi:

    Z uvedbo vinjetnega sistema cestninjenja v drugi polovici leta 2008 bo najprej v prodaji samo polletna vinjeta, najkasneje do začetka decembra 2008 pa bo možen tudi nakup letne vinjete za leto 2009.
    * Letna vinjeta za tekoče leto bo veljala od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja prihodnjega leta (skupaj 14
    mesecev).
    * Polletna vinjeta bo veljala šest mesecev od dneva njenega nakupa.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Znači, prije Božića idem u šoping u Graz, kupim vinjetu i traje mi do Nove godine. :shock:
    Na moru imam susjede Slovence. Kaj da smislim da im naplatim? Prolaz kroz stubište?
    a gdje ćeš im lijepiti vinjetu...........

  50. #150
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Evo šta kažu sami susjedi:

    Z uvedbo vinjetnega sistema cestninjenja v drugi polovici leta 2008 bo najprej v prodaji samo polletna vinjeta, najkasneje do začetka decembra 2008 pa bo možen tudi nakup letne vinjete za leto 2009.
    * Letna vinjeta za tekoče leto bo veljala od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja prihodnjega leta (skupaj 14
    mesecev).
    * Polletna vinjeta bo veljala šest mesecev od dneva njenega nakupa.
    Bar nešto!

    Ali još uvijek znači da dobro moraš kalkulirati kada ćeš kupiti godišnju vinjetu.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •