Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 272 od 272

Tema: Vinjeta za Sloveniju

  1. #251
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj sandy-l prvotno napisa
    Treba li do Maribora (Europark) vinjeta?
    Ne nužno.
    Ako ideš autoputem, tamo si za cca 25 minuta.
    Ako ideš starom cestom, tamo si z cca 40-45 minuta.
    A za tih 20 minuta razlike ti baš i nije za platiti 15 EUR.
    Nakon granice (cca 15 km nakon nje) ne skreći na autoput smjer Maribor, nego idi starom cestom za Ptuj, dalje za Maribor, kod bivšeg skretanja za Graz idi ravno, prvi slijedeći semafor desno, vozi do tik prije mosta preko drave i tamo skreni desno i u Europarku si.
    Yes, tak ja idem.
    Jedino kaj se neznam vratit za zg a da ne skrenem na onaj majušni komadić autoputa koji me dopela do semafora.
    Tatek, kak da to izbjegnem? (od europarka)
    Izađi iz Europarka, zatim dođeš na onu cestu koja ide parlelno sa Dravom, po njoj idi lijevo, uzvodno uz dravu, i ako se dobro sjećam kad prođeš ispod mosta odmah imaš skretanje lijevo uzbrdo koje te dovede na onu široku cestu kojom si došla do Europarka. Onda po njoj do semafora na kojem skrenš lijevo (piše "Ptuj", čini mi se) i dalje samo ravno prema Ptuju po staroj cesti.

    Ja sam obično skretao niz Dravu nizvodno pa dolazio do cilja nekim uličicama, no ovo što sam opisao bi trebala biti najdirektnija varijanta.

  2. #252
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Tnx, probat ću.
    Ja sam uvijek išla od europarka desno prema zg i završila na autocesti.

  3. #253
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Tnx, probat ću.
    Ja sam uvijek išla od europarka desno prema zg i završila na autocesti.
    Ne slijedi putokaze, već osjećaj za prostor (odnosno moj savjet).

  4. #254
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Evo me samo da prijavim još jedno uspješno bojkotiranje SLO vinjete.....

    Jučer smo išili u Austriju u shopping i nakon Macelja skrenuli za Videm (prvo ozbiljno veliko križanje nakon granice-nije ga moguće fulati iako ako i fulate imate isto takvo slijedeće), prošli kroz Podbrežje do Videm zatim slijedili table za Ptuj, u Ptuju slijedili table žute za Maribor...stigli do Maribora (bez nekih uputa samo sa auto kartom ispred sebe, he he prvo planirali shopping u slo ali na pola puta se sjetih da se on 31/10 reformiraju ) i nastavili dalje poznatom rutom (by Moover and the guys ) preko D. Počehove.......sve skupa put nam se produžio za 15-20 min do Austrije.

    U povratku nakon Maribora skrenuli u mjestu hm mislim da je Hajdina desno za tablama VŽ/ZG obilazak/Ptujske toplice/Ptuj i odmah na križanju desno (jer ako odete lijevo završite na autoputu). Kako je bio mrak (u 20:30) malkice smo fulali skretanje u Podbrežju, ali niš strašno.

    Sve u svemu i dalje bojkotiramo vinjete.......kako Slo tako i Au.

    Ako ima zainteresiranih za upute kako zaobići Au vinjetu do Seiersberga javite se pa ću postati i taj dio puta.......ušteda slo+au vinjeta=ručak u Seiersbergu......ZG-Seiersberg lagane vožnje po ograničenjima 3h.

    8)

  5. #255
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Evo me samo da prijavim još jedno uspješno bojkotiranje SLO vinjete.....

    Jučer smo išili u Austriju u shopping i nakon Macelja skrenuli za Videm (prvo ozbiljno veliko križanje nakon granice-nije ga moguće fulati iako ako i fulate imate isto takvo slijedeće), prošli kroz Podbrežje do Videm zatim slijedili table za Ptuj, u Ptuju slijedili table žute za Maribor...stigli do Maribora (bez nekih uputa samo sa auto kartom ispred sebe, he he prvo planirali shopping u slo ali na pola puta se sjetih da se on 31/10 reformiraju ) i nastavili dalje poznatom rutom (by Moover and the guys ) preko D. Počehove.......sve skupa put nam se produžio za 15-20 min do Austrije.

    U povratku nakon Maribora skrenuli u mjestu hm mislim da je Hajdina desno za tablama VŽ/ZG obilazak/Ptujske toplice/Ptuj i odmah na križanju desno (jer ako odete lijevo završite na autoputu). Kako je bio mrak (u 20:30) malkice smo fulali skretanje u Podbrežju, ali niš strašno.

    Sve u svemu i dalje bojkotiramo vinjete.......kako Slo tako i Au.

    Ako ima zainteresiranih za upute kako zaobići Au vinjetu do Seiersberga javite se pa ću postati i taj dio puta.......ušteda slo+au vinjeta=ručak u Seiersbergu......ZG-Seiersberg lagane vožnje po ograničenjima 3h.

    8)
    svaka čast, volim poduzetne ljude
    i hoću upute za austriju 8) - možeš i tu postati

  6. #256
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Oki doki......routa od Spielfeld-a do Seiersberga......ukupno cca 45 km

    Kad dođete na Spielfeld na križanju ravno (za autoput se ide desno), pratite zankove Vogau/Leibnitz....kad dođete u Vogau dalje pratite Leibnitz (u kojeg ne ulazite nego ga tangirate kroz 3 kružna toka)....kad prođete Leibnitz slijedeće veliko selo koje pratite je Lebring.....nakon Lebringa pratite znakove za Werndorf.....nakon Werndorfa znakove za Kalsdorf.....zatim slijedite znakove za Feldkirchen (bei Graz).....e sada ono najvažnije u Feldkirchenu (znate da ste tamo jer ste prošli 2 lijeva skretanja za aerodrom) kada vidite u daljini reklamu za Bauhaus intezivno promatrajte lijevu stranu jer je nekih par sto metara prije Bauhausa na lijevoj strani nisko dolje znak za skretanje u Seiersberg (ulica se zove Feldkirchner Straße-iako to nije nigdje vidljivo)......dalje prođete kroz podvožnjak i kružni tok u kojem izađete 2 izlaz desno (ili ti žensko objašnjenje-ravno kroz kružni tok zamišljenom linijom )....još par semafora (mislim da su 2) i Seiersberg je na desno....

    Uh, da skratim od Spielfeld samo ravo kroz sve kružne tokove po kojima su austrijanci poznati (nikako se povesti za znakovima Graz) i pratite zankove za sela koja sam navela, malo pažnje za pronaći znak u Feldkirchenu (ako fulate okrenite se kod Bauhausa i natrag) i to je to + naravno istim putem natrag.

    ZG-Seiersberg po alternativnim pravcima cca 200 km.

    8)

  7. #257
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Oki doki......routa od Spielfeld-a do Seiersberga......ukupno cca 45 km

    Kad dođete na Spielfeld na križanju ravno (za autoput se ide desno), pratite zankove Vogau/Leibnitz....kad dođete u Vogau dalje pratite Leibnitz (u kojeg ne ulazite nego ga tangirate kroz 3 kružna toka)....kad prođete Leibnitz slijedeće veliko selo koje pratite je Lebring.....nakon Lebringa pratite znakove za Werndorf.....nakon Werndorfa znakove za Kalsdorf.....zatim slijedite znakove za Feldkirchen (bei Graz).....e sada ono najvažnije u Feldkirchenu (znate da ste tamo jer ste prošli 2 lijeva skretanja za aerodrom) kada vidite u daljini reklamu za Bauhaus intezivno promatrajte lijevu stranu jer je nekih par sto metara prije Bauhausa na lijevoj strani nisko dolje znak za skretanje u Seiersberg (ulica se zove Feldkirchner Straße-iako to nije nigdje vidljivo)......dalje prođete kroz podvožnjak i kružni tok u kojem izađete 2 izlaz desno (ili ti žensko objašnjenje-ravno kroz kružni tok zamišljenom linijom )....još par semafora (mislim da su 2) i Seiersberg je na desno....

    Uh, da skratim od Spielfeld samo ravo kroz sve kružne tokove po kojima su austrijanci poznati (nikako se povesti za znakovima Graz) i pratite zankove za sela koja sam navela, malo pažnje za pronaći znak u Feldkirchenu (ako fulate okrenite se kod Bauhausa i natrag) i to je to + naravno istim putem natrag.

    ZG-Seiersberg po alternativnim pravcima cca 200 km.

    8)
    ma prva liga. nije to ni puno 45 min po austriji, ako znaš koliko uštediš

  8. #258
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    mg1975, molila bih Vas ako i meni možete poslati kojom cestom doći do Mb bez vinjete.

    Dolazim iz pravca Ljutomer-Ptuj-Maribor
    Do Ptuja nema autoceste,pa me zanima od Ptuja

  9. #259
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Strike neznam imena ulica u Ptuju (nisam pamtila niti pisala sve smo to odradili po nekom osjećaju za prostor i orjentaciju), ali u svakom slučaju kad dođeš do Ptuja slijedi žute table za Maribor (nisam siguran dal na kojoj piše Hajdina (ima Zgornja i Dolnja)......znaš da si na dobrom putu za Maribor kada se po jednosmjernoj ulici uključiš na glavnu cestu.......znaš da si na glavnoj cesti jer vidiš u daljini sa lijeve strane reklamu za hotel.....a ta glavna cesta ti je nekadašnja cesta kojojm smo išli u Maribor....

    Hm znam da mi nije neko objašnjenje
    ali eto dok netko ne ponudi bolje 8)

    p.s. bitno je imati smisla za orjentaciju......šta ćeš ja i MM stari izviđači

  10. #260
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    može samo info da li od Celja do Velenja treba vinjeta.
    idemo u Celje u HM, a ako tamo ne bude neki izbor, Velenje je samo 25 km dalje

  11. #261
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Podižem temu.
    Ja sve u zadnji tren... S obzirom da skoro uopće ne putujemo, pa oprostite ako ispadnem glupa
    Dakle, sutra idemo u posjet mom tati u Ljubljanu,a muž spominje vinjete i naplate. Mogu ja izbjeć plaćanje ikakvih vinjeta ili cestarina?

  12. #262
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu.
    Ja sve u zadnji tren... S obzirom da skoro uopće ne putujemo, pa oprostite ako ispadnem glupa
    Dakle, sutra idemo u posjet mom tati u Ljubljanu,a muž spominje vinjete i naplate. Mogu ja izbjeć plaćanje ikakvih vinjeta ili cestarina?
    Mislim da do Ljubljane baš i ne.
    S time da oni imaju i nekakvo mjerenje koliko si brzo prošao neku dionicu i održavanje razmaka.
    Za to ti kazne dođu doma.

  13. #263
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    U međuvremenu sam se cula sa tatom. On kaze da ima vinjeta za 15eura za 7dana. Kaže on da se može izbjeći,ali da treba voziti okolo naokalo,a mi ipak neznamo cestu,pa se nećemo zezati
    Svejedno ti hvala draga Cathy

  14. #264
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I kak ste prošli?
    Mi smo u 12. Mj išli do graza jedan dio autoputa tek u povojima

  15. #265
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I kak ste prošli?
    Mi smo u 12. Mj išli do graza jedan dio autoputa tek u povojima
    I mali dio autoputa je autoput - a to znaci da ga treba platiti.
    S kaznama u SLI i AT ne nih se igrala

  16. #266
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nisam to rekla nego da oni traže vinjetu za cca do 15 km autoputa, a kolko smo se mi vozili po tom "autoputu" taman smo mogli ić i sporednim putem, platili smo uredno sve vinjete

  17. #267
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Upravo zato sto smo odlucili sve u zadnji tren,oprostite na izrazu al posr**o nas je na granici. Naime,pingvinić nema osobnu,a nije na mojoj putovnici,pa nismo prosli. A taman prije granice kupili i zalijepili vinjetu koja je kostala 15e.
    Jbg,nisam se pripremila,a mi zaista rijetko ili nikad ne idemo preko granice. Malo sam to neozbiljno shvatila.al dobro,otisli smo do Varazdina,tako da nije propala predivna suncana nedilja.

  18. #268
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ajoj - dijete ti ne može biti na putovnici, nego imati svoju.

    Nisam sigurna, ali možda može s rodnim listom, ali fakat ne znam. Mi smo djeci još dok su bili bebe napravili putovnice

  19. #269
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Oprosti, a kako si mislila da ćeš proći granicu bez njegovog osobnog dokumenta?

  20. #270
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Inače, tu ima kako do Austrije bez vinjete http://bezvinjete.blogspot.hr/

  21. #271
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, a kako si mislila da ćeš proći granicu bez njegovog osobnog dokumenta?
    A kao nekoć se moglo sa rodnim listom. Ma nisam mislila, glupa sam Btw, pitanje ti je skroz na mjestu!

  22. #272
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nekad se moglo i sa zdravstvenom, ali već dugo ne.
    Mora biti dokument sa slikom.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •