Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 272

Tema: Vinjeta za Sloveniju

  1. #1
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno Vinjeta za Sloveniju

    Zanima me da li se već vinjeta počela naplačivati za prolaz kroz Sloveniju? Išli bi u HM u shoping pa me interesira.

  2. #2
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    od 1. srpnja

  3. #3
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Super! Hvala pujica na brzom odgovoru!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Hoce te vinjete biti samo za autoput, ili za sve ceste?

  5. #5
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    a da li znate koliko će koštati?

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    a da li znate koliko će koštati?
    ja mislim da su rekli 35 eura, al nisam sigurna :?

  7. #7
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Hoce te vinjete biti samo za autoput, ili za sve ceste?
    vinjeta je samo za autoput.
    prije 10-ak dana u jutarnjem je izasla karta sa alternativnim putovima po sloveniji
    za smjer preko macelja se uopce nece isplatiti jer je jako mali dio puta autoput.

  8. #8
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Polugodisnja vinjeta 35 eura, a godisnja 55 eura.

    Pod uvjetom da to zazivi, vidjet cemo

  9. #9
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Cure,mislim da nije od 01.07.,već od 01.06. 2008.

  10. #10
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

  11. #11
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    ja isto nekako sumnjam da će to dugo trajati - posebno nizozemci, njemci, austrijanci - kad im kažeš da moraju platiti 35 EUR za 20 km autoputa da bi došli do Hrv, nekako mislim da će biti puno prigovora

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    navodno već ide tužba nekih euro auto-klubova....

  13. #13
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisu normalni, bez obzira na to kaj ta 35 eura traje 6 mjeseci.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Hady prvotno napisa
    ja isto nekako sumnjam da će to dugo trajati - posebno nizozemci, njemci, austrijanci - kad im kažeš da moraju platiti 35 EUR za 20 km autoputa da bi došli do Hrv, nekako mislim da će biti puno prigovora

    ih da je barem 20km,nije ni toliko
    ovdje se potegla bas velika diskusija o tome ,kao sto rece sorci i tuzbe su krenule pa nam ostaje samo nadati se najboljem ili ici starom cestom

  15. #15
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ja se spremam sad do Maribora u hm.

    Da li netko zna praznike u sloveniji da ne potrefim baš (jednom mi se desilo).

    I jel netko bio ovih dana, kaj ima u hm-u?


  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bila sam prije dva tjedna. Ima svega i svacega za odrasle. Za djecu.. uglavnom je sve super za muske. Za male curice samo roza, roza i roza. To mi se nikako nije svidjalo.

  17. #17
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    mi bili u četvrtak za dečke je meni bezveze, bodi najveći broj 86, nije bilo bodija bez rukava...meni ništa posebno

  18. #18
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    bodi najveći broj 86
    oni niti nemaju veći broj bodija od 86.

    toliko od mene o slovenskim vinjetama 8)

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Hady prvotno napisa
    ja isto nekako sumnjam da će to dugo trajati - posebno nizozemci, njemci, austrijanci - kad im kažeš da moraju platiti 35 EUR za 20 km autoputa da bi došli do Hrv, nekako mislim da će biti puno prigovora
    Pa mislim...moraju i Slovenci zaraditi malo od hrvatskog turizma, ne?

    Inače se nadam da ta ideja neće zaživjeti jer stvarno je u najmanju ruku :/ ...

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja podržavam tu ideju, nadam se da će i kod nas uvesti vinjete. Vec sam ove godine i troduplo potrosila na cestarinu kod nas. 35 EUR za pola godine ili 55 EUR za cijelu godinu mislim da nije puno. Pa i onaj koji ZG-ST potrosi oko 160kn samo u jednom smjeru, dakle x2, to je i više od ovih 35 EUR-a.

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ja podržavam tu ideju, nadam se da će i kod nas uvesti vinjete. Vec sam ove godine i troduplo potrosila na cestarinu kod nas. 35 EUR za pola godine ili 55 EUR za cijelu godinu mislim da nije puno. Pa i onaj koji ZG-ST potrosi oko 160kn samo u jednom smjeru, dakle x2, to je i više od ovih 35 EUR-a.

    :/
    kod njih je 35 EUR za 20ak km autoputa. ako naši uvedu, stavit će barem troduplo

  22. #22
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ja podržavam tu ideju, nadam se da će i kod nas uvesti vinjete. Vec sam ove godine i troduplo potrosila na cestarinu kod nas. 35 EUR za pola godine ili 55 EUR za cijelu godinu mislim da nije puno. Pa i onaj koji ZG-ST potrosi oko 160kn samo u jednom smjeru, dakle x2, to je i više od ovih 35 EUR-a.

    :/
    kod njih je 35 EUR za 20ak km autoputa. ako naši uvedu, stavit će barem troduplo
    da, slažem se s magriz, jer hrv ima od zg-šestanovca cca 400km. u usporedbi sa slovenskih 20-ak km :/

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ja podržavam tu ideju, nadam se da će i kod nas uvesti vinjete. Vec sam ove godine i troduplo potrosila na cestarinu kod nas. 35 EUR za pola godine ili 55 EUR za cijelu godinu mislim da nije puno. Pa i onaj koji ZG-ST potrosi oko 160kn samo u jednom smjeru, dakle x2, to je i više od ovih 35 EUR-a.
    ja mislim da je ne samo puno,nego i previse
    ja idem kuci najvise 6 puta u godini,sto bi znacilo tim putem me tamo i natrag do sada kostalo max. 9€

    nesvidja mi se to sto nama koji neputujemo toliko puno kao neki nenudi neki kompromis,nego sad moram platiti u pola god. ono sto sam prije trosila u 3

    a oni koji stvarno cesto putuju mogli su i dosada placati godisnje i isli bi onda na one rampe sto se atomatski podizu,prema tome nepije mi vodu ta njihova prica kako to rade zbog ljudi koji puno putuju
    barem da hoce sagraditi autoput prema zagrebu nebi mi bilo zao dati te novce,ovako se ljeti od maribora do hr. granice tackam 4 sata

    a sto se tice hrvatske,tu bi i ja pozdravila uvodjenje vinjeta jer su autoputevi kod nas strasno skupi i svaki put me oderu do "gole koze "

  24. #24
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ali i tjedna vinjenta ili ona za 10 dana (kao u Austriji) opet nece biti dovoljna, jer sta ako turisti ostaju npr. 2 ili 3 tjedna?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    mene su stvarno razbjesnili,ne idem često a sad neću uopće!ja bih uvela za njih 10 godišnju vinjetu,troduplu tur. pristojbu i sl.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ali i tjedna vinjenta ili ona za 10 dana (kao u Austriji) opet nece biti dovoljna, jer sta ako turisti ostaju npr. 2 ili 3 tjedna?
    jel mislis sad na hr ili slo?
    opet ponavljam ja to shvatam kao izvlacenje novaca iz dzepa ljudi koji samo proputuju kroz tu zemlju i jos uz to koriste autoput samo tih 15km.a gle cuda odlucili su se to uvest bas sad kad pocinje ljetna sezona
    najvise me ljuti sto nezele napraviti autoput prema hr,a naplatiti znaju i ono malo sto prodjem


    u drugom slucaju ako ides prema ljubljani naravno da je vise isplativo imat tako neku vinjetu umjesto da placas putarinu na vise mjesta

    kako god,ajde da i ja prvi putu zivotu nesto bojkotiram i od 1.7. se kroz slo tih 15km vozim penzijonerski starim putem

  27. #27
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ali i tjedna vinjenta ili ona za 10 dana (kao u Austriji) opet nece biti dovoljna, jer sta ako turisti ostaju npr. 2 ili 3 tjedna?
    jel mislis sad na hr ili slo?
    Ne kuzim sta pitas, mislim na prigovor da nema tranzitnih vinjeta za 7 dana.

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    [opet ponavljam ja to shvatam kao izvlacenje novaca iz dzepa ljudi koji samo proputuju kroz tu zemlju i jos uz to koriste autoput samo tih 15km.a gle cuda odlucili su se to uvest bas sad kad pocinje ljetna sezona
    Pa ja mislim da bi bilo dobro da i nasa drzava napravi nesto da vise zastiti svoje građane, i smanji njihove troskove. Slovenci stite svoje građane, i to je uredu.

    Prema prvim kalkulacijama, dvije trećine godišnjeg prihoda na autocestama, koji iznose oko 220 milijuna eura, sada bi se osiguravalo od vozila u tranzitu, dok bi za domaće vozače vinjete bile mnogo isplativije. Za usporedbu, oni koji se svaki dan službeno voze na relaciji Ljubljana-Maribor ili obrnuto do sada su na cestarinu godišnje trošili oko 800 eura, dok će sada kupnjom jednogodišnje vinjete od 55 eura taj trošak svesti na cijenu jednog spremnika goriva za svoj auto.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    mi putujemo na relaciji zg - bec ili obrnuto jedanput mjesecno.
    dakle do sada nas je prolazak kroz onaj "komadic" autoputa u slo kostao oko 5€ za 6 mjececi, a sada ce to biti 7 puta vise.
    zna li netko kako se moze zaobici taj dio autoputa od sentilja do maribora?

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    mi putujemo na relaciji zg - bec ili obrnuto jedanput mjesecno.
    dakle do sada nas je prolazak kroz onaj "komadic" autoputa u slo kostao oko 5€ za 6 mjececi, a sada ce to biti 7 puta vise.
    zna li netko kako se moze zaobici taj dio autoputa od sentilja do maribora?

    jako jednostavno. Na rotoru skreneš na odvojku prije onog za autocestu. Za Pesnicu - po toj cesti se godinama vozilo do Austrije, onda su napravili onaj mali komad autoceste, po kojoj se mi nikada ne vozimo.

    Jedini je problem iz smjera Austrije, jer moraš paziti da ne promašiš skretanje, koje je odmah prije benzinske pumpe.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    tenks

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ali i tjedna vinjenta ili ona za 10 dana (kao u Austriji) opet nece biti dovoljna, jer sta ako turisti ostaju npr. 2 ili 3 tjedna?
    pa kupili bi vinjetu na dolasku i jos jednom na odlasku. to bi ih kostalo 15-ak € manje.

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    to ti vremenski nije puno dulje jer dok čekaš na naplatu dođe ti na isto. Jedino je cesta lagano zavojita i treba paziti na ograničenje brzine.

    Iz smjera Maribora, moraš na kraju paziti da odeš na veliku granicu kako bi u Austriji nastavila po autocesti. Postoji i mala granica i onda si na lokalnoj cesti i na autocestu se tek malo kasnije možeš priključiti.

    To tebi možda nije bitno, ali nama koji na toj velikoj granici možemo kupiti austrijsku vinjetu je.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    NanoiBeba, jos jednom hvala.

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    [opet ponavljam ja to shvatam kao izvlacenje novaca iz dzepa ljudi koji samo proputuju kroz tu zemlju i jos uz to koriste autoput samo tih 15km.a gle cuda odlucili su se to uvest bas sad kad pocinje ljetna sezona
    Pa ja mislim da bi bilo dobro da i nasa drzava napravi nesto da vise zastiti svoje građane, i smanji njihove troskove. Slovenci stite svoje građane, i to je uredu.
    lijepo je štititi svoje građane, ali ne preko tuđe grbače
    i naši su htjeli zaštititi naše građane uvođenjem ZERP-a pa su se upravo ti Slovenci najviše digli na noge

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    nanoibeba, a zakaj ne kupite vinjetu za A na našoj granici? ima li razlike? ja obično tam kupim.

    mi ćemo cestu prema Mb skoro zamijeniti onom prema Lj. pa imamo i više km. e sad, postoji li alternativna cesta, uz autoput. meni se čini da nema, al možda nisam u pravu. ako nema, meni je to debilana s vinjetama, jer onda nemam izbora.

  36. #36
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Oprez!
    Vinjete se neće naplaćivati samo za autoceste, već i za brze ceste - čitaj zaobilaznice u gradovima, pa se lako može dogoditi da vas zaustavi neki ljubazan slo-policjot i naplati vam kaznu!

    http://www.cestnina.si/?lang=1

  37. #37
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj nika612 prvotno napisa
    nanoibeba, a zakaj ne kupite vinjetu za A na našoj granici? ima li razlike? ja obično tam kupim.

    .
    iz navike. Nemam pojma jeli razlika u cijeni.

    7,60 EU je tamo, a ovdje?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    kužim. ma mislim da je isto.

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    može se kupiti i u Zagrebu u HAKu u Draškovićevoj, ali stvarno ne znam cijenu

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj lara26 prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Hoce te vinjete biti samo za autoput, ili za sve ceste?
    vinjeta je samo za autoput
    Plus obilaske oko gradova, tako su jucer rekli na TV.

    Morat cu kupiti godisnju (iako mi je jer mi ruta nije dugacka), barem 2x tjedno smo u Sloveniji...

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A da kupite jednu zajednicku? Pa ju prebacujete po potrebi?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    ha ha ha, misliš da se to može?
    Kazne su i za nepravilno zalijepljenu ili krivotvorenu, a ne samo nepostojeću vinjetu.

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj lara26 prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Hoce te vinjete biti samo za autoput, ili za sve ceste?
    vinjeta je samo za autoput
    Plus obilaske oko gradova, tako su jucer rekli na TV.

    Morat cu kupiti godisnju (iako mi je jer mi ruta nije dugacka), barem 2x tjedno smo u Sloveniji...
    to sam si mogla misliti. znači primjer Maribora - ne plaća se samo ono što se sada plaća već onaj mali komad brze ceste oko Maribora

  44. #44
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    znači primjer Maribora - ne plaća se samo ono što se sada plaća već onaj mali komad brze ceste oko Maribora
    Nevjerojatni su! Pa gdje se na svijetu plaća brza cesta? :?

    Znam da naši pritisci neće utjecati na Slovence, ali pritišću ih i Austrijanci, Talijani i Nijemci, a oni su ipak utjecajniji, pa nam preostaje da držimo fige.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sanja, ovo je samo moja pretpostavka iz gore pročitanog. To nije provjereno.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ma triba ić seoskim putevima i ne dat im niti kune... i tako cilu slo prođeš za 20 minuti pa šta ti onda znači još potrošit 10 na sporije ceste...
    čini mi se da bismo u zadnje vrime radije prožvakali najgore lopove nego slovence ili se varam...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    znači primjer Maribora - ne plaća se samo ono što se sada plaća već onaj mali komad brze ceste oko Maribora
    Nevjerojatni su! Pa gdje se na svijetu plaća brza cesta? :?
    pa eto ocigledno su se pobojali da ce ljudi masovno taj mali dio puta preci starom cestom i onda se samo prikljuciti tamo kod maribora.ne odustaju da si strpaju tu lovu .

    no ocigledno i to rade "za zastitu" svojih gradjana tako da nezelim dalje komentirati

    a sad odoh kopat kojie mogucnosti puteva jos imam

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Dobro, na kojem TVu su rekli za te obilaske ogo gradova

    no to me nebi čudilo jer imaju malu mrežu autocesta, a tonu hrvata juri pema Grazu (i ja među njma)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    no to me nebi čudilo jer imaju malu mrežu autocesta, a tonu hrvata juri pema Grazu (i ja među njma)
    a šta ti je tona...neš ti nje... max 10 x mm

  50. #50
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Sanja, ovo je samo moja pretpostavka iz gore pročitanog. To nije provjereno.
    Mislim da ti je pretpostavka skroz na mjestu.

    Evo što sam iskopala: http://www.autoportal.hr/20080428215...enu-id-85.html

    Dakle, još ni Slovenci nisu odlučili na koje se brze ceste vinjeta odnosi, ali tvoja pretpostavka je sasvim logična.

    (Obratite pažnju na sliku , fakat bismo trebali sagraditi neki most preko te Slovenije.)

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    pa eto ocigledno su se pobojali da ce ljudi masovno taj mali dio puta preci starom cestom i onda se samo prikljuciti tamo kod maribora.ne odustaju da si strpaju tu lovu
    Posve se slažem.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •