Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 260 od 260

Tema: kruh s bigom iz pekača - formule, recepti

  1. #251
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Pročitala sam ovu temu bez daha. Oduševljena sam receptima! Za sad probala 1. i 2. njam. Kako smo tek počeli koristiti pekač imam par pitanja.

    * Nažalost zbog buke (pekača) pekač nam stoji u hladnoj prostoriji. Program za integralni kruh traje 3.45. Je li to predugo? "Normalni" program traje 3,20.
    * Prvi put sam kupila brašno T- 850 (i našala sam ga samo od Podravke - jedva) i cijela kg je zgrudana jedva sam prosijala 200g. Je li takvo brašno uopće upotrebljivo? Mislim ga večeras upotrijebiti. Ili da uzmem drugo? (pogotovo što i najmlađi jedu kruh)
    * Je li posuda u kojoj se peče kruh u pekaču i dalje upotrebljiva ako je ogrebana iznutra. (Plavuša nije mogla kruh izvaditi -> pa sam pokušala s drvenim "predmetom" da ne izgrebem i ipak izgrebala ) Ako ne koliko cca košta nova? Opet najviše se brinem zbog moga malenog.


    Hvala na odgovorima i receptima!

  2. #252
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    I još jedno pitanje. kako čistite metlice tj. ono na čemu stoje? Pokušavala sam sa suhom krpom, ali u oni utori okolo se baš i ne daju očistiti.

  3. #253
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Utore pustiš na miru i ne živciraš se.
    Program za integralni počinje s podgrijavanjem smjese i obzirom da ti je pekač na hladnom vjerojatno će ti to biti najbolji program. Vidi postoji li brza varijanta za integralni kruh koja bi nešto kraće trajala, jer ti ovako najvjerojatnije previše izgnječi kruh. Dobar program ne bi trebao imati više od 45 minuta gnječenja, a u to vrijeme ne ide podgrijavanje.

  4. #254
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    @Davor
    Hvala na odgovorima. Kruh s kefirom nam je najdraži i panika je kad kefira nema u frižideru. Još te molim za mišljenje trebam li zamijeniti kalup ako je izgreban? I što da radim sa skamenutim brašnom (kupila sam 2 pakiranja) da vratim neotvoreno tj. jel to brašno neupotrebljivo?

  5. #255
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Probaj vratiti brašno. Skamenjeno znači da je negdje povuklo vlagu, a to ne sluti na dobro. Za kruh je potrebno brašno koje je odležalo, ali ispravno brašno, ne okamenjeno.
    Kalup možeš smatrati ispravnim ako ti se za njega ne lijepi kruh. Vjerojatno će ti sa na izgrebanim dijelovima lijepiti tijesto koje neće biti dobro izgnječeno, ali to u principu nije neki problem jer se lako otuče s gotovog kruha. To ti izgleda kao vijenac tanke korice, nešto kao suknjica oko kruha - u principu ne smeta. Ako ti baš ide na živce skokni do servisa i kupi novi kalup s novim metlicama, ali svakako uzmi stari kalup sa sobom za uzorak.

  6. #256
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Ne ide mi na živce, više me zanima jel to "zdravo". Smije li se taj kalup/materijal koristiti ako je izgreban. Ne razumijem se u to... Doduše nije puno izgreban (2 crte na kalupu i 1 na metlici).

  7. #257
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To ti je OK. O aluminiju se svašta pisalo, ali od dvije crte ti neće biti ništa. Original "pretis" lonci su bili komplet od aluminija i nikom ništa.

  8. #258
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Please, ima li netko recept za kroasane iz pekača?? Ne mogu nigdi pronači, a znam da se negdi spominjalo... hitno, hitno

  9. #259
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kroasani se rade od dizanog lisnatog tijesta, a to znači valjanje, maščenje, preslagivanje i opet valjanje ... nekoliko puta. To ti stroj ne radi. U principu možeš osnovno tijesto izgnječiti u stroju, ali ostalu manipulaciju moraš pješice.

    Moja komocija se oštro protivi takvim egzibicijama.

  10. #260
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Pronašla sam ovo: kroasani
    veličina tijesta 14 komada
    jaja 1
    voda ili mlijeko 225 ml
    maslac 60 g
    sol 1 žličica
    šećer 2 žlice
    krušno brašno 400 g
    suhi kvasac 0,75 vrećice
    program:dough
    Namotaj trokute počevši od šire strane te ih položi na namašćen pladanj za pečenje.
    Prekrij ih tučenim jajima te ih peci u pećnici 20 min pri temperaturi od 190 C. Ne otvaraj pećnicu tijekom pečenja!

    Ok, nisu to baš original kroasani, ali je fino!!

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •