Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: rasprodaja-posebna obavijest

  1. #1
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno rasprodaja-posebna obavijest

    Rodine volonterke i volonteri koje sudjeluju na Rodinoj rasprodaji rabljene djecje odjece i opreme imaju posebnu povlasticu izabrati (i platiti) 15 artikala za svoje dijete dok volontiraju. Na zalost, neke od vas su tu povlasticu do sada zlorabile i vrijeme u koje su se prijavile za dezursto gotovo u cijelosti utrosile na prebiranje po robi i trazenje onoga sto treba vasoj djeci. Vec neko vrijeme razmisljamo o tome da ukinemo tu povlasticu iz razloga sto nam stvara dosta dodatnih problema, ali i dalje nas vodi misao da je vecina volontera to svojim radom zasluzila i da je to jedan od nacina da vam se zahvalimo na trudu.
    Zato vas molim da odradite svoje dezurstvo radno, a da izdvojite pola sata prije ili poslije kako bi eventualno nasli nesto za svoje dijete. Ako se kojim slucajem desi da nadjete komad odjece za vase dijete dok radite, stavite ga sa strane, diskretno i ne objavljujte cijeloj dvorani svoj pronalazak. Nakon svojeg dezurstva, svaki izabrani artikl morate platiti dezurnoj Rodi, bez obzira jeste li sigurni da to vasem djetetu odgovara ili ne. Ljudi na rasprodaji nemaju pravo povrata robe koja ne odgovara njihovoj djeci.
    Nama je jako bitno da se uz posao koji trebamo odraditi na rasprodaji, svi osjecamo ugodno i dobro, ali nam je isto tako izuzetno vazno da se posao odradi kvalitetno, kako bi nasi krajnji korisnici sa zadovoljstvom kupovali na rasprodaji.

    Zahvaljujem vam se na razumijevanju i vjerujem da ovaj puta necemo imati takvih problema.

  2. #2
    tinnkka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno Re: rasprodaja-posebna obavijest

    Misljenja sam kako ovo novo pravilo nije u redu i fer iz vise razloga:
    1.ne odrade sve volonterke jednak broj sati,pa nije ni u redu da jednako pravo kupovanja i biranja imaju osobe koje su odradile 2 sata i one koje su odradile 8 sati ivise,jer znam iz iskustva,da kada se radi za stolom,na samoj primopredaji robe da moze naici prodavac koji taman ima velicinu koja treba vasem djetetu,pa bez ikakvog kopanja i trazenja,volenterka ima priliku odabrati 15 komada od primljenih 30.Kako je sansa za tako nesto vrlo realna i cesta,mislim da nema govora o gubljenju vremena na prebiranje,pa tako i na ogranicavanje broja komada kupljenih.
    2.nemaju sve volonterke jednaki broj djece,pa tako one sa jednim djetetom mozda i mogu zadovljiti potrebe djeteta za tu sezonu sa tih 15 komada,ali one sa 2 i vise zbilja ne mogu sa 7ili 5 komada zadovoljiti osnovne potrebe,pogotovo kad znamo da sa tih 7ili 5 komada po djetetu bi trebalo pokriti i cipelice, slapice,bodije, majice,hlacice, kapice, jaknice...ispada da se moze uzeti od svega toga po 1 stvar :shock:
    3.volonterke volontiraju na nacin da izostaju sa posla,uzimaju slobodne dane,godisnji rihtaju prema rodinim rasprodajama,mole poslodavce da izadju ranije sa posla ne bi li pomogle,minjenjau smijene i tko zna sta sve ne ne bi li dosle i pomogle,a vi ovako...
    4.mislim da se ne moze generalizirati,da se ne moze sve trpati u isti kos i reci da to svi rade samo zato da bi si nesto kupili jer iz razgovora na mnogim raspordajama sa mnogim curama,saznajem da mnoge nemaju potrebu za tom robicom jer do iste dolaze preko prijateljica ili imaju od starijeg djeteta,vec zbilja su tamo da bi pomogle jer zele pomoci
    5.i da sumiram,zbog svega gore navedenog ne slazem se novim pravilom(iako me nitko i nije pitao za mislljenje,ali zbilja mislim da nije u redu) i mislim da imam puno istomisljenica,nadam se da ce se javiti i podrzati ove razloge,otkriti svoje,pa rasprava mozda i donese neke nove odluke odnosno vrati stare na snagu,na moje veliko zadovoljstvo

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    2 komada po satu volontiranja?

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nakon volontiranja uvijek postoji mogucnost sopinga tijekom same rasprodaje, zajedno s ostalim kupcima.

    Sorci, zgodna ideja al pak ce se netko pobunit jer ce povuc pitanje jel pak postoji razlika izmedu para carapa i kolica kao jednog artikla itd. Nikad nece svi bit zadovoljni.

    S mog stajalista i iz Rodinog iskustva, mislim da je ovo skroz fer.

  5. #5
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    a postoji i još jedna mogućnost: ja volontiram, a MŽ povedem da vidi je l' ima kaj za naše klince

  6. #6
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    do ove brojke nismo dosli slucajno, vec pregledavajuci liste kupljenih stvari na primopredaji i vecina volontera kupi do 15 artikala, a svega nekoliko njih ima vise od 40 komada

    hocu reci, to je ista stvar kad smo ogranicavali broj donesenih artikala na 30 komada-slicne su bile rasprave, ali uvijek se nadje onaj kome to ne pase

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    2

    Početno Re: rasprodaja-posebna obavijest

    Citiraj ivakika prvotno napisa
    Rodine volonterke i volonteri koje sudjeluju na Rodinoj rasprodaji rabljene djecje odjece i opreme imaju posebnu povlasticu izabrati (i platiti) 15 artikala za svoje dijete dok volontiraju. Na zalost, neke od vas su tu povlasticu do sada zlorabile i vrijeme u koje su se prijavile za dezursto gotovo u cijelosti utrosile na prebiranje po robi i trazenje onoga sto treba vasoj djeci. Vec neko vrijeme razmisljamo o tome da ukinemo tu povlasticu iz razloga sto nam stvara dosta dodatnih problema, ali i dalje nas vodi misao da je vecina volontera to svojim radom zasluzila i da je to jedan od nacina da vam se zahvalimo na trudu.
    Zato vas molim da odradite svoje dezurstvo radno, a da izdvojite pola sata prije ili poslije kako bi eventualno nasli nesto za svoje dijete. Ako se kojim slucajem desi da nadjete komad odjece za vase dijete dok radite, stavite ga sa strane, diskretno i ne objavljujte cijeloj dvorani svoj pronalazak. Nakon svojeg dezurstva, svaki izabrani artikl morate platiti dezurnoj Rodi, bez obzira jeste li sigurni da to vasem djetetu odgovara ili ne. Ljudi na rasprodaji nemaju pravo povrata robe koja ne odgovara njihovoj djeci.
    Nama je jako bitno da se uz posao koji trebamo odraditi na rasprodaji, svi osjecamo ugodno i dobro, ali nam je isto tako izuzetno vazno da se posao odradi kvalitetno, kako bi nasi krajnji korisnici sa zadovoljstvom kupovali na rasprodaji.

    Zahvaljujem vam se na razumijevanju i vjerujem da ovaj puta necemo imati takvih problema.
    Kao majka troje djece, koja redovito voluntira na Rodinoj rasprodaji,
    (od kada me je moja seka za to obavijestila), moram reći da mislim da ovo novo pravilo najbolje rješenje. Slažem štendere, svaki puta, jer večina (ne mogu reći sve) ali većina ili to ne zna, ili se ne snalazi s alatom, ili trče za svojom djecom pa ne mogu. Počela sam s time da pomažem svojoj sestri, jer mi je rekla da joj nema tko puno pomagati. Nije lagan posao, (svakako puno teži od slaganja odljeće i sl.) ali ga s veseljem obavim. Kada sam već s time krenula, onda sam i počela vješati vješalice, razvrstavati odjeću, slagati i vješati odjeću, i u većini slučajeva radim tamo barem 3-4 sata na dan, ako ne i više. Za kupovinu odjeće nisam ni previše marila, dok nisam vidjela što se sve može lijepoga naći. Bila sam na prošloj rasprodaji i moram priznati da mi 15 komada po danu nije bilo dovoljno. Jednostavno nisam mogla podmiriti sve potrebe za svu svoju djecu. Našla sam lijepih stvari, svaka čast, ali djeca rastu, i potrebno im je puno više od 1-2 majice i hlača, da ne spomenem i cipele, i čarape i sve ostalo što im treba. Kada voluntiram, dođem da tamo RADIM. Makar imam 3 djece, oni nikada nisu tamo sa mnom, i stvarno cijelo vrijeme provedem da pomažem i da se vidi da sam nešto i napravila. Nemam ništa protiv toga da majke dolaze s djecom, ali ipak mislim da se više napravi kada ne moramo za njima trčati i paziti da ne rade neki kvar. Iskreno mislim da me se ne može strpati u isti koš s onim ženama koje dolaze tamo samo na koji sat, tek toliko da si nešto nađu za svoje dijete/svoju djecu. Mora biti bolji naćin da se to nekako regulira. Po meni ovo 2 komada po satu ne zvući loše, ali samo ako je 2 komada po sati, PO DJETETU. Iskreno mislim da bi to nagnalo ljude da više pomažu i rade, a da si USPUT nešto nađu za svoju djecu. Mislim da nije fer da žena koja radi 1 sat ili čak manje može kupiti isto onoliko koliko mogu ja i druge koje su đuže voluntirale i radile i neke teže poslove. Osim toga, malo mi je glupo da se stvari MORAJU kupiti TAJ DAN kada si voluntirala, iako misliš i sutra doći još raditi, i birati odjeću kada je i veći izbor. Najviše sam htjela kupiti odjeću za svoju stariju kćer, koja uskoro kreće u školu, a u četvrtak kada sam bila, nije uopće bilo izbora za nju. Voluntirala sam 4 sata, i mislila izabrati odjeću u petak, kada NE! Bilo mi je rećeno da sam morala jućer kupiti, iako nije bilo ničega! To je, po meni, apsurd. Svi znamo matematiku, 1+1 dan = 15+15 stvari =30 stvari za kupiti. Opet kažem, mislim da to nije dovoljno stvari za obitelj s više djece. Neka bude 10 stvari po danu, ali PO DJETETU! Ili ona ideju za nekoliko stvari po satu, ali opet PO DJETETU. Imalo bi više smisla. Hvala na razumijevanju, i nadam se da do slijedeće rasprodaje biti neko bolje pravilo koje više odgovara svima nama. HVALA!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    2

    Početno Re: rasprodaja-posebna obavijest

    Citiraj ivakika prvotno napisa
    Rodine volonterke i volonteri koje sudjeluju na Rodinoj rasprodaji rabljene djecje odjece i opreme imaju posebnu povlasticu izabrati (i platiti) 15 artikala za svoje dijete dok volontiraju. Na zalost, neke od vas su tu povlasticu do sada zlorabile i vrijeme u koje su se prijavile za dezursto gotovo u cijelosti utrosile na prebiranje po robi i trazenje onoga sto treba vasoj djeci. Vec neko vrijeme razmisljamo o tome da ukinemo tu povlasticu iz razloga sto nam stvara dosta dodatnih problema, ali i dalje nas vodi misao da je vecina volontera to svojim radom zasluzila i da je to jedan od nacina da vam se zahvalimo na trudu.
    Zato vas molim da odradite svoje dezurstvo radno, a da izdvojite pola sata prije ili poslije kako bi eventualno nasli nesto za svoje dijete. Ako se kojim slucajem desi da nadjete komad odjece za vase dijete dok radite, stavite ga sa strane, diskretno i ne objavljujte cijeloj dvorani svoj pronalazak. Nakon svojeg dezurstva, svaki izabrani artikl morate platiti dezurnoj Rodi, bez obzira jeste li sigurni da to vasem djetetu odgovara ili ne. Ljudi na rasprodaji nemaju pravo povrata robe koja ne odgovara njihovoj djeci.
    Nama je jako bitno da se uz posao koji trebamo odraditi na rasprodaji, svi osjecamo ugodno i dobro, ali nam je isto tako izuzetno vazno da se posao odradi kvalitetno, kako bi nasi krajnji korisnici sa zadovoljstvom kupovali na rasprodaji.

    Zahvaljujem vam se na razumijevanju i vjerujem da ovaj puta necemo imati takvih problema.
    Kao majka troje djece, koja redovito voluntira na Rodinoj rasprodaji,
    (od kada me je moja seka za to obavijestila), moram reći da mislim da ovo novo pravilo NIJE najbolje rješenje. Slažem štendere, svaki puta, jer večina (ne mogu reći sve) ali većina ili to ne zna, ili se ne snalazi s alatom, ili trče za svojom djecom pa ne mogu. Počela sam s time da pomažem svojoj sestri, jer mi je rekla da joj nema tko puno pomagati. Nije lagan posao, (svakako puno teži od slaganja odljeće i sl.) ali ga s veseljem obavim. Kada sam već s time krenula, onda sam i počela vješati vješalice, razvrstavati odjeću, slagati i vješati odjeću, i u većini slučajeva radim tamo barem 3-4 sata na dan, ako ne i više. Za kupovinu odjeće nisam ni previše marila, dok nisam vidjela što se sve može lijepoga naći. Bila sam na prošloj rasprodaji i moram priznati da mi 15 komada po danu nije bilo dovoljno. Jednostavno nisam mogla podmiriti sve potrebe za svu svoju djecu. Našla sam lijepih stvari, svaka čast, ali djeca rastu, i potrebno im je puno više od 1-2 majice i hlača, da ne spomenem i cipele, i čarape i sve ostalo što im treba. Kada voluntiram, dođem da tamo RADIM. Makar imam 3 djece, oni nikada nisu tamo sa mnom, i stvarno cijelo vrijeme provedem da pomažem i da se vidi da sam nešto i napravila. Nemam ništa protiv toga da majke dolaze s djecom, ali ipak mislim da se više napravi kada ne moramo za njima trčati i paziti da ne rade neki kvar. Iskreno mislim da me se ne može strpati u isti koš s onim ženama koje dolaze tamo samo na koji sat, tek toliko da si nešto nađu za svoje dijete/svoju djecu. Mora biti bolji naćin da se to nekako regulira. Po meni ovo 2 komada po satu ne zvući loše, ali samo ako je 2 komada po sati, PO DJETETU. Iskreno mislim da bi to nagnalo ljude da više pomažu i rade, a da si USPUT nešto nađu za svoju djecu. Mislim da nije fer da žena koja radi 1 sat ili čak manje može kupiti isto onoliko koliko mogu ja i druge koje su đuže voluntirale i radile i neke teže poslove. Osim toga, malo mi je glupo da se stvari MORAJU kupiti TAJ DAN kada si voluntirala, iako misliš i sutra doći još raditi, i birati odjeću kada je i veći izbor. Najviše sam htjela kupiti odjeću za svoju stariju kćer, koja uskoro kreće u školu, a u četvrtak kada sam bila, nije uopće bilo izbora za nju. Voluntirala sam 4 sata, i mislila izabrati odjeću u petak, kada NE! Bilo mi je rećeno da sam morala jućer kupiti, iako nije bilo ničega! To je, po meni, apsurd. Svi znamo matematiku, 1+1 dan = 15+15 stvari =30 stvari za kupiti. Opet kažem, mislim da to nije dovoljno stvari za obitelj s više djece. Neka bude 10 stvari po danu, ali PO DJETETU! Ili ona ideju za nekoliko stvari po satu, ali opet PO DJETETU. Imalo bi više smisla. Hvala na razumijevanju, i nadam se da do slijedeće rasprodaje biti neko bolje pravilo koje više odgovara svima nama. HVALA!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    14

    Početno

    Oprostite, ali koja je svrha rasprodaje? Koja je svrha volontera? Po mom mišljenju volonter je osoba koja nešto radi bez naknade bilo novčane ili nenovčane (bila sam volonter u dječjoj bolnici). Jedino što dobije je veselje i zadovoljstvo onome kome je pomogao čime bi trebao hraniti svoj duh. I to mu treba biti jedina plaća - sve ostalo nije volonterizam. Dolazim na rasprodaje kao kupac i dajem svoju robu na prodaju. Primjećujem da se rasprodaja sve više pretvora u ono da je rasprodaji svrha da se obuku djeca volontera a ostalima što ostane, da ne govorim da se dolazi samo iz toga cilja te time obezvrijeđuje rad onih kojima to nije jedini cilj. Ja sam mišljenja da svima koji su involvirani u rasprodaju treba omogućiti da kupe robe koliko žele i isto tako da prodaju robe koliko žele i da se onda ne zovu volonteri. Ili obrnuto svi koji dođu su volonteri i nema šifri niti biranja odjeće. Ovo sjedenje na dvije stolice će kad tad, a već je počelo, dovesti u neprilike samu udrugu. Želja mi je uključiti se kad klinci malo odrastu ali pod uvjetom da to bude volonterizam i ništa drugo. Čekam da se neke stvari promjene. Svaka čast svima koje radite na tome jer je sve dobro organizirano i na kraju krajeva tko ima problema novčanih i nije u mogućnosti obući svoje dijete ovo je sjajna prilika za to.

  10. #10
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    evo, samo da razjasnim ovo oko broja artikala

    dakle dogovoreno je da volonteri mogu izabrati 15 artikala po danu volontiranja na primopredaji

    dakle 15 komada u cetvrtak i 15 komada u petak

    znam da ce neki biti time zakinuti, ali to je isto kao i sa siframa za prodavanje robe-limitirali smo 30 artikala po obitelji-dakle oni koji imaju troje djece po tome su isto zakinuti

    nazalost, ne mozemo svima ugoditi i svako pravilo ce naici na necije neodobravanje

    to nije nasa intencija, ali shvacamo ako se nekome nasa pravila ne svidjaju. Drago mi je da ih iznosite i uvijek rado procitam i pohvale ali i kritike

    ono sto je napisala mamanina je upravo to o cemu svi vi kojima ova pravila ne pasu, trebate razmisliti

    svrha rasprodaje je da omogucimo nasim sugradjanima da povoljno kupe robu na rasprodaji. Time omogucujemo i nama samima da povoljno kupimo robu na rasprodaji. ALI svrha volontiranja na rasprodaji nije izbor najboljih komada robe prije same rasprodaje, vec pomoc Rodi da se putem rasprodaje djelomicno samofinancira.

    Osim toga, razmislite kako se osjecaju kupci na rasprodaji koji znaju da nasi volonteri imaju pravo prvokupa? oNi dolaze na rasprodaje i placaju ulaznicu. Vi svi koji volontirate na rasprodaji bi trebali biti tamo zato jer to zelite, jer zelite pomoci Rodi da skupi barem dio sredstava koja su joj potrebna za sve aktivnosti koje Roda provodi-dakle volontiranje na rasprodaji je po nasem shvacanju pomoc Udruzi RODA

  11. #11
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj ivakika prvotno napisa
    evo, samo da razjasnim ovo oko broja artikala

    dakle dogovoreno je da volonteri mogu izabrati 15 artikala po danu volontiranja na primopredaji

    dakle 15 komada u cetvrtak i 15 komada u petak

    znam da ce neki biti time zakinuti, ali to je isto kao i sa siframa za prodavanje robe-limitirali smo 30 artikala po obitelji-dakle oni koji imaju troje djece po tome su isto zakinuti

    nazalost, ne mozemo svima ugoditi i svako pravilo ce naici na necije neodobravanje

    to nije nasa intencija, ali shvacamo ako se nekome nasa pravila ne svidjaju. Drago mi je da ih iznosite i uvijek rado procitam i pohvale ali i kritike

    ono sto je napisala mamanina je upravo to o cemu svi vi kojima ova pravila ne pasu, trebate razmisliti

    svrha rasprodaje je da omogucimo nasim sugradjanima da povoljno kupe robu na rasprodaji. Time omogucujemo i nama samima da povoljno kupimo robu na rasprodaji. ALI svrha volontiranja na rasprodaji nije izbor najboljih komada robe prije same rasprodaje, vec pomoc Rodi da se putem rasprodaje djelomicno samofinancira.

    Osim toga, razmislite kako se osjecaju kupci na rasprodaji koji znaju da nasi volonteri imaju pravo prvokupa? oNi dolaze na rasprodaje i placaju ulaznicu. Vi svi koji volontirate na rasprodaji bi trebali biti tamo zato jer to zelite, jer zelite pomoci Rodi da skupi barem dio sredstava koja su joj potrebna za sve aktivnosti koje Roda provodi-dakle volontiranje na rasprodaji je po nasem shvacanju pomoc Udruzi RODA

    Malo kasnim, no od nedavno sam počela pratiti zbivanja i rasprodaje, te sam na rasprodaji 26.09.2009. prvi puta sudjelovala i kao prodavatelj i kako kupac. Smatram da je ovo odličan način da roditelji pomognu jedni drugima(pogotovo u ova krizna vremena kada nam sa svih strana udaraju po plaći) i na neki način "razmjene" odjeću. U potpunosti potpisujem gore navedeni tekst, jer svi dobro znamo značenje riječi volontiranje(i sama se namjeravam uključiti ubuduće) i koliko god da ima ljudi koji zaista od srca poklanjaju svoje vrijeme-isto toliko ima onih koji će samo gledati kako da izvuku korist. Zato je u redu da se odredi broj artikala koliko se može uzeti prije same rasprodaje, a ako nekome to nije dovoljno uvijek može daći na sam dan rasprodaje i kupiti potrebno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Malo kasnim sa komentarom na rasprodaju ali sam se tek registrirala. Bila sam na rasprodaji 26.9. (prvi put) i mogu reći da sam razočarana. Nisam ništa našla što bi bilo vrijedno kupovine, doduše jesam, jednu majicu (20 kn) i koju sam na kraju ostavila jer sam ugledala fleku. Sve je bilo nagurano a da ne govorim o ljudima koji su grabili i bacali bez veze. Kad usporedim robu koja se tamo prodavala sa rabljenom robom svog klinca onda vidim da je to većina robe za smeće a ne za prodaju (flekavo i zgužvano). Oprostite ako netko misli drugačije ali je to je moje mišljenje i mislim da me rasprodaja više neće vidjeti. Nakon razočaravajućeg pohoda na rasprodaju otišla sam u Turbo limač samo da ne dođem doma bez ičega i kupila klincu majicu (novu) za 30 kn. Ne kažem da su cijene bile previsoke nego neke stvari nisu vrijedile ništa. To je moj dojam.

  13. #13
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam, eto, posve slučajno tek sad pročitala topic, pa se ispričavam što svaki put kupim puno više od limitiranih 30 komada...

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Drage nase volonterke,

    Kako se zivot mijenja, kako rastemo tako i napredujemo. Tako i rasprodaja. Laganim koracima ulazi u novu fazu svog zivota koji se zove BARCOD .
    Splintanje odlazi u povijest.
    Uvodimo barcodove, koji ce biti na naljepnicama, tako da sad splintacice postaju ljepilice . posao se za sad cini laksi i brzi.

    organizacija posla ce sad izgledati ovako:
    kontrolorka i ljepilica sjedit ce jedna do druge, kako kontrolorka pregleda komad robe, ljepilica na njega lijepi barcod i stavlja robu u kutiju za razvrstavanje.

    ostale upute cete dobiti na licu mjesta.
    i nadam se da se i vi radujete novoj fazi rasprodajinog zivotnog ciklusa.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Pa prodavatelji su u svakom slučaju dobili lijepi kompliment možda se negdje pronađe komad koji je izgužvan ,flekav ali isto tako neka se uzme u obzir da jedna majica prođe minimalnu 5 pari ruku ....pa kako da bude sve savršeno stvarno mi je žao snježana ako nisi baš ništa našla jer koliko sam ja vidjela ima stvarno lijepih komada odjeće ali kako se kaže ....o ukusima se ne raspravlja

  16. #16
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Jupi!
    Nema vise ispikanih prstiju.

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa prodavatelji su u svakom slučaju dobili lijepi kompliment možda se negdje pronađe komad koji je izgužvan ,flekav ali isto tako neka se uzme u obzir da jedna majica prođe minimalnu 5 pari ruku ....pa kako da bude sve savršeno stvarno mi je žao snježana ako nisi baš ništa našla jer koliko sam ja vidjela ima stvarno lijepih komada odjeće ali kako se kaže ....o ukusima se ne raspravlja
    Kasno pališ, poledaj datum!!

    I jupi za barcodove!!

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sto se zapad grada veseli,
    i ja se pridruzujem veselju

    ipak sam i ja na toj strani

  19. #19
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Jupi!
    Nema vise ispikanih prstiju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Nov 2004 mi govori da nikada nije kasno :D

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A može jedno možda malo bedasto pitanje (to mi je bila prva misao jutros) i pitam to iz čiste puke radopznalosti!!

    Tko će, kada i kakve podatke "upisivati" u barcod-ove?
    Znam da u dućanu kad kliknu na kod imaju i cijenu i sve, a kako će to funkcionirati na rasprodaji? Kak će se na kodove upisivati cijene ako se one ne znaju dok ljudi ne donesu robu?
    Ili neće cijena biti na kodu, nego...Može malo onako praktičnih detalja?

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ana bit ce kao u ducanu
    sto ce se obavljati na primopredaji:
    dakle prodavatelj donese svoijh 30 kom robe, kontrolorka pregleda da ljepilici, koja ce ocitati barkod i pridruziti mu cijenu i nalijepiti ga na komad robe. komp ce zbrojiti ukupni iznos koji ce se pisati na ugovor. u subotu na blagajnama ce ici sve s citacima barkodova.
    dakle sad smo ponovno na pocetku, iz ove rasprodaje ce nam trebati sve mane sustava, tako da ocekujemo veliku pomoc i od vas u smjeru kritika i mogucih poboljsanja.

  23. #23
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    to se onda upisuje direkt u komp? znači li to da će se u određenom trenutku moći zaprimati roba samo jednog prodavatelja?

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    cure, razumijem da vas ovo sad sve silno zanima, ali imajte na umu da jednostavno ne stignemo ni mi sad pisati sve detalje.
    sve sto se radi radi se s ciljem da se ubrza primopredaja, kako i samo naplacivanje na rasprodaji.

  25. #25
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    ok. smirujem znatiželju i čekam raprodaju

  26. #26
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    super vijest

    imam iskustva ako će trebati unositi podatke, vjerujem da sličan sistem imam na poslu

  27. #27
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    bila sam na nekoliko rodinih rasprodaja, čak i na onoj prvoj 2004.godine, prodavala sam svoje stvari i bila sam zadovoljna.
    međutim volontirala sam samo jednom. već sam napisala što me smetalo i zato podržavam smanjivanje arktikala koje volonteri mogu kupiti. meni se dogodilo da sam slagala odjeću i dok bi otišla po sljedeću hrpu ono složeno bi postalo razbacano. kad sam kolegice volonterke zamolila da to ne rade, odbrusile su mi da sam ja tu prvi put i da nisam roda i ne mogu im ništa.
    eto, imam dvije izuzetno dobre prijateljice koje rade redovno na rodinoj rasprodaji a ne idem im pomoći jer imam baš negativne uspomene i ne da mi se natezati s nepoznatim ženama i organizatoricama (ovim putem ne optužujem nikog od voditeljica za nebrigu, samo mi se činilo da je na pripremi rasprodaje gdje sam volontirala bilo vrlo neorganizirano).

  28. #28
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    mamitzi, žao mi je što imaš tako negativna iskustva... meni je na primopredajama uvijek dobra atmosfera i baš mi bude žao ako se potrefi rasprodaja kad ja ne mogu doći volontirati...

    novi sustav pozdravljam, nadam se da će biti učinkovitiji, iako mi je još uvijek nejasno kako će se unositi svi ti podaci... ali vjerujem i uzdam se u organizatorice

    e, da, smijem li istovremeno izraziti žaljenje za splintama... i kolegicama splintačicama... :već_nostagična:

  29. #29
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajde sta zalis za splintama, ovako ces dobiti priliku popricati i sa kontrolorkama, do sad s njima nisi

    mamitzi, sta nisi bila na dvije? ili si bila dva dana na jednoj? sad se ne mogu sjetiti.
    jel i ja spadam u te dvije

  30. #30
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    forka, samo za tebe ćemo dofurati koji pištolj i koju splintu - da možeš guštati

    zapravo, splintanje neće u potpunosti nestati, neke će se stvari i dalje splintati, bar na ovoj rasprodaji (ne pitajte što i kako, saznat ćete kad dođete u pavilijon). Pa onda lijepo sve vi koje obožavate pištolje, ovo vam je zadnja prilika da si date oduška

  31. #31
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Hehehe, ja se na prošloj rasprodaji, konačno, odlučila splintati (inače sam bježala od stolova za primopredaju!), a splintanje ode u povijest

    Radujem se novom sustavu, učenja nikad dosta.

  32. #32
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa Vidi poruku
    Hehehe, ja se na prošloj rasprodaji, konačno, odlučila splintati (inače sam bježala od stolova za primopredaju!), a splintanje ode u povijest

    Radujem se novom sustavu, učenja nikad dosta.
    ovako i ja.

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nista ne brinite, jos cemo vam dati priliku zajedno s forkom, pa uzivajte cure
    tuluuuuuuuuuuuuuuuuuum

  34. #34
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    vidim da je novo i vrijeme primopredaje "od 11 do 14 i od 16 do 18 h", zašto ste uveli tu novost?
    što će se raditi od 14 do 16?

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da je novo i vrijeme primopredaje "od 11 do 14 i od 16 do 18 h", zašto ste uveli tu novost?
    što će se raditi od 14 do 16?
    crtati crtice barkodova na naljepnice

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    crtati crtice barkodova na naljepnice
    Pazi da ne bi zbilja to radila.

  37. #37
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da je novo i vrijeme primopredaje "od 11 do 14 i od 16 do 18 h", zašto ste uveli tu novost?
    što će se raditi od 14 do 16?
    kao sto sirius rece crtati

    kako si na primopredaji mozda si vec cula/vidjela da je to period kad je najmanje ljudi tamo, a ni prodavatelja nema u velikom borju,pa smo odlucile da u to doba crtamo i slazemo robu

  38. #38
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    crtati crtice barkodova na naljepnice

    doći ću pomoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •