Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kako vaša djeca slave rođendane?

  1. #1
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno Kako vaša djeca slave rođendane?

    Moj sin još ne spada u ovu dobnu skupinu, ali su mu već jako dosadni rođendani u igraonicama i slično što se nudi za manju djecu. Zato me zanima kako veća djeca slave rođendane i koliko su samostalni u tim proslavama.

  2. #2
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Zadnja tri rođendana proslavljena su doma. 11 godina. I njima već dosade igraonice i organizacija tamo nekih teta koje diktiraju kako će se oni zabavljati.
    Klinci koji imaju rođendan u nezimsko doba godine su u velikoj prednosti jer se uglavnom veći dio vremena igraju vani. A onaj dio koji je u kući prođe uz pizzu i tortu.
    Mi imamo rođendan početkom zime, a desilo da nije previše hladno i ništa ne pada, pa odu van igrati se. I to im bude još uvijek najbolji dio rođendana.
    Osim toga, da ne nastane totalni rusvaj, obično pustimo neku filmsku projekciju koja ih smiri na 1,5-2 sata.
    Oni sami izmisle igre koje će igrati.

  3. #3
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    A što se tiče igara, još uvijek im je najdraže skrivača i stare košare.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    stare košare.

    deder pojasni

  5. #5
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    To je ono nešto kad se klinci podijele na cure i dečke, pa onda dečki prilaze curama da bi se uparili, ove odbijaju sve dok ne dođe onaj koji im se sviđa.
    Onda kad svi imaju par, ona (ili onaj, ako cure biraju dečke) koji preostane bude "stara košara". Šta se dalje dešava morala bi se raspitati kod igrača. Ali bude neko zezanje. Možda baš i ne ugodno, s moje točke gledišta, ali djeca pristaju na tu igru i vole je.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Mi imamo jedan proljetni i dva zimska rođendana. S najstarijim sinom, koji je rođen u svibnju uglavnom smo slavili vani jer imamo sjenicu u dvorištu koja je uvijek dobro mjesto za zabavu. Proslavu smo dogovarali zajedno, a teme su se mijenjale i rasle zajedno sa svakom idućom godinom. Bilo je tu raznih igara od: skakanja u vrećama, pantomime, "što da radi ovaj fant", skrivača, likovnih radova, traženja blaga...etc.
    Zimske rođendane je nešto zahtjevnije organizirati kad se "prerastu" igraonice za mališane, a rođendaonica za stariju djecu nema baš mnogo.
    Kako su na rođendane mlađe djece uvijek u pratnji i roditelji, obično bismo osmislili zabavu za djecu u dječjoj sobi i blagovaonici, a roditelje "potrpali" u dnevni boravak. Oni bi svake godine naivno pomislili kako će sjediti i "kafenisati" - no ništa od toga. Dok bi klinci u dječjoj sobi s MM-om pjevali karaoke, radili lančiće od kokica i plesali, ja sam s ostalim mamama i tatama uvježbavala igrokaz. Prije torte smo im odglumili malu predstavu i to im se jako svidjelo. Predstava može biti neka poznata bajka ili priča, može biti aktualna situacija iz svakodnevnog života sa zanimljivom porukom... bilo što.
    Uglavnom, roditelji bi se umorili prije nego klinci.
    Kad počnu dolaziti djeca sama bez roditelja doma na rođendan, mogli bi se složiti u dvije male ekipice pa jedni drugima prirediti kakav igrokaz, ples, izložbu, kviz... Djeca obično imaju sjajne ideje kad je zabava u pitanju.

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    deseti rođendan je proslavila u happy-centru (mislim da se tako zove) na malešnici. to je kao nekakav disko za djecu i što im je ful zanimljivo imaju natjecanje u karaokama.

    jedanaesti u cinestaru sa najboljim prijateljima uz kokice i sok.
    ništa drugo nije bilo dovoljno cool
    tko zna što me ove godine čeka :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Dakle ti rođendani... Bilo je situacija kad smo išli i na tri u jednom danu. M voli ići na rođendane čak i kad ga pozove netko tko mu nije drag, pa smo upoznali razne igraonice. Ali svoj rođendan obavezno slavi u jednom lancu brze hrane, i uz sva nagovaranja na nešto drugo, on želi i 10. rođendan proslaviti tamo.
    Od proslava bez stručnog vodstva imaš Bibo igraonicu, ali to ne savjetujem jer moraš sama paziti na desetak podivljale djece od kojih su neki na trampolinu, neki u napuhanom nečem, a neki jurcaju po labirintu, a sve je to na tvojoj odgovornosti, a istovremeno ne baš bezazleno.
    Možeš napraviti proslavu doma, ako imaš osiguran stan.
    Mislim da su do 10. igraonice najbolje rješenje. Meni se dopalo kod Plehingerice i nedavno smo bili u igraonici Tanay u Draškovićevoj, i moram reći da mi je to dosad jedna od boljih.
    Ipak, moram priznati svom M da je njegov odabir sasvim po mjeri djece - najedu se, dobiju igračke, popričaju, malo poigraju i ona teta ih ne gnjavi previše oko nekih igara, a cijela stvar ne košta više od 700-800 kuna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    243

    Početno

    11-godisnjaku je rodendan zimi, svaki smo slavili doma, oko 20-ak djece. traje oko 4 sata po principu reda neorganizirane i organizirane zabave. od organizirane zabave najvaznija je tombula sa standardnim i utjesnim nagradama, zatim odmotavanje poklona iznenadjenja (sjednu u krug, pokloncic iznenadjenja zamotan u nekoliko papira ide iz ruke u ruku, sa svakom glazbenom pauzom onaj u koga se poklon nadje odmotava jedan sloj, naravno dobije poklon onaj koji odmota zadnji sloj), corava baba, dodavanje balonima, ps singstar...
    sokova u izobilju, puno manjih komada domace pizze raznih vrsta, 3 torte (cokoladna, sir-vocna, klasicna:pandispanj-krema), mafini.
    djeca nikad nisu napravila stetu, ciscenje stana nakon rodendana oko 1h, a zatim svi mrtvi umorni zaspemo slatkim snom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    101

    Početno

    zadnji rođendan se proslavio bez roditelja, mi smo "dosadni" i ne tako " kul". cure su otišle na pizzu, pa u kino.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Naši najčešće odu u kino i na pizzu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    12 godina,baš joj biorođendan u utorak

    pokupila 2 najbolje frendice , otišli u kino , na pizzu i sladoled
    zvale da dođem po njih kad su bile gotove
    i to je bilo to
    meni najbolji rođendan do sada , bez hrpe kolača , zgaženih štapića i prolivene fante


  13. #13
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    9. rođendan smo proslavili na najoriginalniji i dosada najteži način: u pizzeriji Dva smo rezervirali stol za cca 20 djece i naručili klopu i cugu. Konobar - genijalac koji točno zna koliko treba ispeći da svi budu siti! Zatim smo otišli u kazalište Mala scena na predstavu Kralj Artur, putem smo pjevali i zezali se. Dok smo čekali predstavu, klinci su imali priliku vidjeti dio probe i to im je bilo super cool! Predstavu su odgledali u jednom dahu, poslije su roditelji došli po njih ispred kazališta i sve je trajalo otprilike 4 sata. Bliži nam se 10. rođendan i razmišljamo o rođendanu u Zoološkom (to je nekaj ful novo) ili domaći disko. Uglavnom, svi su nas pohvalili kak smo se dobro sjetili, ali mi smo bili tak umorni, kaj da smo došli sa svadbe u 3 ujutro...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •