Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: AKUPUNKTURA, HOMEOPATIJA I DR.

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno AKUPUNKTURA, HOMEOPATIJA I DR.

    Znan da neke cure pokušavaju doć do turdnoće uz pomoć homeopatije.
    Zanima me je li to pomaže kod idiopatske neplodnosti?

    Osim toga, prije neki dan san gledala na TV u emisiji Govorimo o zdravlju kod Helge Vlahović nešto o alergijama i akupunkturi. Koliko san skužila, a nisan sve pažljivo gledala, akupunktura pomaže kod alergija. Pošto iman i taj problem, razmišljan da posjetim nekog dr. koji se bavi time. U emisiji je gostovala dr. Gjurić ( zove se Žanet, ali ne znam kako se piše) i još neka dr. Ta dr. Gjurić je anesteziolog ali je specijalizirala akupunkturu i čini mi se kinesku medicinu .

    Je li neka od vas gledala emisiju i zapamtila di ta dr. radi, ili možda broj telefona na koji se može s njom kontaktirat?

    Pretpostavljam, da ako može pomoć kod alergija, da može i ostalih problema npr. idiopatske neplodnosti. Jedino se bojim da to ne bi imalo negativnog utjecaja na zdravlje, da mi ne bi nešto pogoršalo. Mislin, šta se tiče alergije, ne bi se ni malo ustručavala da me bocka, ali šta se tiče ovoga nekako me je strah.

    Je li ima neka od vas kakvih iskustava a akupunkturom i IVF, a i ostalim bolestima?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Mislim da je prije nego su nam "sredili" forum tu stajao topic o akupunkturi i IVF-u, spominjalo se ime nekog Kineza koji se tu bavi time i navodno je uspješan, probaj potražiti, ako ne ide, možda ti se javi koja cura koja je bila kod njega.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    draga adriana
    i meni je zanimljiva priča o homeopatiji i akupunkturi i slino mi je žao što ne postoje stari postovi u kojima su objašnjene mnoge teme.Sjećam se da je Chris(ali nisam sigurna) poslala neke akupunkturne protokole nekoj od djevojaka s potpomognute,a ona se zatim potrudila odnijeti to svojoj poznanici u Novom zg koja se bavi akupunkturom i žena je ostala trudna.Baš bi mi bilo drago da se javi netkoo od njih i ispriča točno što je bilo...Možda bi nam još nekoj pomoglo...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    Na forumu se pisalo o akupunkturi kao pomoći uz IVF i to o tzv. german study protokolu. Moram priznati da mi je to zvučalo jako zanimljivo, pa sam se malo raspitivala i prijatelji su mi preporučili doktora Kineza koji u Zgb ima privatnu ordinaciju za akupunkturu (završio je studij u Kini, nakon toga je radio u privatnim bolnicama u Njemačkoj i Švicarskoj, pa u Zgb na Rebru).
    Da ne duljim, prije i poslije transfera u mom prvom IVF postupku išla sam kod njega na akupunkturu. I ostala sam trudna .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Molim te Gogsi napiši mi na pp adresu i br. telefona tog Kineza, ako mi ne upali ova inseminacija, voljela bih ga posjetiti, hvala unaprijed!

  6. #6
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Moj braco je isao kod homeopata i lijeci se od alergija, ali bas mu je napomenula kako je strahovito protiv davanja hormona curama sto se bore da ostanu trudne!!!!
    Svi su oni protiv toga i imaju druge varijante!!!!........
    eto....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    Draga Gogsi
    hvala što si se javila.Sada mi se sjećanje malo povratilo,ti si ta trudinica s pikanja...super.
    Je li ti netko poslao taj protokol ili ga je akupunkturist već imao?

    A čini mi se da je bila još jedna trudnica koja je išla na pikanje ali kod neke naše akupunkturistice...
    Možda je IssiChik posalla protokol,nikako se ne mogu sjetiti,ako čitaju neka se jave,puno bi nam pomoglo.
    HVALA IM UNAPRIJED

  8. #8
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno Homeopatija

    Evo da se ja malo uključim u raspravu. Ne znam ništa o svim protokolima i ostalim zavrzlamama u vezi umjetne oplodnje jer nismo nikada došli do te faze. Naime, meni je (nakon godina pokušavanja) ustanovljeno da imam strumu na štitnjači i blagu hipotoreozu i da je to jedan od razloga što ne mogu ostati trudna. Ja odmah odjurila svojoj homeopatici koja mi je uvalila lijek i nakon neka dva mjeseca...eto ) MM kaže da je ona tata :D
    Bitno je da je dijagnoza prvailno postavljena i onda homeopatija može stvarno puno pomoći. Kod mene je i dodatni olakšavajući faktor što već godinama ne pijem nikakave lijekove nego sve liječim homeopatijom pa mi je i tijelo očišćeno od otrova. Homeopatija djeluje duže i trajno, ali treba neko vrijeme da se osjete promjene. Ako nekoga zanima više nek mi se javi na PM za detalje.

    Sretno svim budućim mamama

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno Re: Homeopatija

    Citiraj Annar prvotno napisa
    ustanovljeno da imam strumu na štitnjači i blagu hipotoreozu i da je to jedan od razloga što ne mogu ostati trudna.
    I kod mene, pod terapijom vec dvije godine ali i dalje trudnoce nema. Mozes li mi detaljnije reci od cega se sastoji homeopatska terapija, odnosno gdje si isla i sta treba od nalaza. Hvala unaprijed!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    gogsi, molin te isto šta i meli. napiši mi na pp adresu i broj tog kineza. zanima me koliko traje taj tretman, koliko košta i sl.

    isto bi tako volila, ako je neka od cura gledala tu emisiju kod helge vlahović da mi kaže br. telefona na koji se može kontaktirat s dr. gjurić.

    ja se još uvik nadan da ću uspit i prije lučija. ko zna? a sutra iden kod njega. ako nam nije upalilo ovaj misec prirodno, krajen travnja, početkom svibnja krećemo u akciju. e ovaj put ću stvarno ostat trudna i rodit svoje blizance!
    obećajen, i sebi i vama!

  11. #11
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Dragana33, to ti ovak funkcionira:
    Homeopatija radi po sistemu slično se sličnim liječi, znači ak imaš npr. candidu, dobiješ candidu, ali jaaaaaako razrijeđenu. Lijekovi koje koristi moja homeopatica su minijaturne šećerne kuglice natopljene određenom otopinom - postoje mineralne, biljne i životinjske (neki koriste tekuće). Homeopatija pristupa pacijentu individualno što znači da ćeš rijetko dobiti isti lijek za npr. glavobolju kao netko drugi jer tvoja glavobolja ima različito porijeklo. Smatra se da bolest nije samo fizička nego se tek fizički manifestira, a korijeni su mnogo dublji. Tako, nakon što ti homeopat napravi konstitucijski pregled koji se sastoji isključivo od razgovora o tvom životu, bolestima, navikama, nasljeđu, obiteljskim odnosim (obično traje oko sat-sat i pol) pripiše ti lijek koji odgovara tvom psiho-fizičkom tipu. Homeopatija djeluje polako, lijek se ne uzima stalno nego par dana za redom (ovisi o problemu) i gotovo, do kontrole koja je obično za mjesec dana. Mi smo svi navikli da lijek djeluje trenutno i da nam je odmah "bolje", ali to je samo privid. Hom. djeluje dubinski i "čisti" sve ono ugurano pod tepih, izbacuje van sve stare emotivne probleme za koje smo mislili da nam više ništa ne znače, a koji ustvari koče naš daljnji razvoj i izazivaju bolesti na fizičkoj razini. Ne smiješ očekivati momentalno poboljšanje jer ako se problemi godinama nakupljaju i ne rješavaju ništa ih neće "srediti" za par dana nego tek mjeseci, pa i godina. Ono što je super kod tog liječenja je da nema loših posljedica, ti lijekovi nisu štetni.
    Sad, što se štitnjače tiče...ja sam uvijek imala problema sa izražavanjem osjećaja, nisam se usudila artikulirati što želim i trebam, a štitnjača je energetski centar kroz koji se izražavaju osjećaji (možda baš nisam najbolje to formulirala ) pa se onda blokira. To ti kreće još iz djetinjstva, ako si imala probleme odrastanja, možda prošla rastavu roditelja ili drugu obiteljsku traumu, sve to tijelo pamti i upisuje i negdje skladišti. U našem slučaju u štitnjači. A problemi sa spolnim organima, cistama, miomima i nemogućnosti začeća gotovo u pravilu imaju korijen u neriješenim odnosima s majkom!

    Nadam se da sam ti bar malo pomogla ovim poprilično dugim postom

    Ako te i dalje zanimaju detalji o homeopatici , javi se na PM

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    32

    Početno

    [quote="Annar"]A problemi sa spolnim organima, cistama, miomima i nemogućnosti začeća gotovo u pravilu imaju korijen u neriješenim odnosima s majkom!

    Ovo mi je stvarno bilo otkriće (a toliko sam se bavila psihologijom ovih godina; to mi nitko nije rekao, pa čak ni psihoterapeut). Jedino preostaje pitanje kako riješiti te odnose..... (jer volja često nije obostrana)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    Napokon sam našla link na kojem je opisan tzv. German study protocol za akupunkturu, pa ako vas zanima pročitajte više o tome na:

    http://www.naturalgynae.com/nav6_fact18.html


  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    Gogsi
    HVALA TI DO NEBA

  15. #15
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Bok cure,

    Ima jedna odlicna knjiga koju upravo citam o akupunkturi i kineskoj medicini. Napisala ju je Randine Lewis i zove se "The Infertility Cure" (na engleskom je i kosta oko 15 dolara na Amazonu). Randine Lewis je doktor i zapadne i istocne medicine i bavi se iskljucivo neplodnoscu (od koje je i sama patila neko vrijeme), i vrlo je zanimljivo procitati sto se preporuca, posebno za hormonalne poremecaje, od dijete do akupunkture. Takodjer opisuje tocke koje sam mozes stimulirati pritiskom (acupressure). A sto se tice akupunkture, ja sam isla na to na zadnjem IVF-u, ali eto nije pomoglo. Ali je super za relaksaciju, covjek se osjeca ko da se je lijepo isplivao. Svakako ne moze odmoci, ako covjek zna sto radi, i uopce ne boli. Ja se osjecam emocionalno puno bolje: manje mi je vremena trebalo da se oporavim od zadnjeg neuspjeha, i bolje spavam nocu.

    Inace, akupunktura je znanstveno dokazana da pomaze za razne stvari (ta njemacka studija je pokazala da dva tretmana akupunkture oko transfera povecavaju sanse sa 25% na 43%), ali homeopatija nije - studije oko homeopatije nisu pokazale statisticki znacajnu razliku u ishodu.

    Pino

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Gogsi prvotno napisa
    Na forumu se pisalo o akupunkturi kao pomoći uz IVF i to o tzv. german study protokolu. Moram priznati da mi je to zvučalo jako zanimljivo, pa sam se malo raspitivala i prijatelji su mi preporučili doktora Kineza koji u Zgb ima privatnu ordinaciju za akupunkturu (završio je studij u Kini, nakon toga je radio u privatnim bolnicama u Njemačkoj i Švicarskoj, pa u Zgb na Rebru).
    Da ne duljim, prije i poslije transfera u mom prvom IVF postupku išla sam kod njega na akupunkturu. I ostala sam trudna .
    Molim te Gogsi ako je ikako moguće i meni na pp adresu i broj tel. od Kineza kod kojeg si išla. Spremam se na IVF pa bih svakako htjela napraviti sve da uspije

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno Re: AKUPUNKTURA, HOMEOPATIJA I DR.

    Citiraj adriana prvotno napisa
    Znan da neke cure pokušavaju doć do turdnoće uz pomoć homeopatije.
    Zanima me je li to pomaže kod idiopatske neplodnosti?

    Osim toga, prije neki dan san gledala na TV u emisiji Govorimo o zdravlju kod Helge Vlahović nešto o alergijama i akupunkturi. Koliko san skužila, a nisan sve pažljivo gledala, akupunktura pomaže kod alergija. Pošto iman i taj problem, razmišljan da posjetim nekog dr. koji se bavi time. U emisiji je gostovala dr. Gjurić ( zove se Žanet, ali ne znam kako se piše) i još neka dr. Ta dr. Gjurić je anesteziolog ali je specijalizirala akupunkturu i čini mi se kinesku medicinu .

    Je li neka od vas gledala emisiju i zapamtila di ta dr. radi, ili možda broj telefona na koji se može s njom kontaktirat?

    Pretpostavljam, da ako može pomoć kod alergija, da može i ostalih problema npr. idiopatske neplodnosti. Jedino se bojim da to ne bi imalo negativnog utjecaja na zdravlje, da mi ne bi nešto pogoršalo. Mislin, šta se tiče alergije, ne bi se ni malo ustručavala da me bocka, ali šta se tiče ovoga nekako me je strah.

    Je li ima neka od vas kakvih iskustava a akupunkturom i IVF, a i ostalim bolestima?
    ja sam imala problema s alergijama i uspjesno sam ih rijesila a i usput ceste vaginalne upale. Ima jedan doktor u Zadru koji se bavi s tim i dolaze mu i ljudi iz drugih gradova i cak inozemstva.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno Re: AKUPUNKTURA, HOMEOPATIJA I DR.

    Citiraj adriana prvotno napisa
    Znan da neke cure pokušavaju doć do turdnoće uz pomoć homeopatije.
    Zanima me je li to pomaže kod idiopatske neplodnosti?

    Osim toga, prije neki dan san gledala na TV u emisiji Govorimo o zdravlju kod Helge Vlahović nešto o alergijama i akupunkturi. Koliko san skužila, a nisan sve pažljivo gledala, akupunktura pomaže kod alergija. Pošto iman i taj problem, razmišljan da posjetim nekog dr. koji se bavi time. U emisiji je gostovala dr. Gjurić ( zove se Žanet, ali ne znam kako se piše) i još neka dr. Ta dr. Gjurić je anesteziolog ali je specijalizirala akupunkturu i čini mi se kinesku medicinu .

    Je li neka od vas gledala emisiju i zapamtila di ta dr. radi, ili možda broj telefona na koji se može s njom kontaktirat?

    Pretpostavljam, da ako može pomoć kod alergija, da može i ostalih problema npr. idiopatske neplodnosti. Jedino se bojim da to ne bi imalo negativnog utjecaja na zdravlje, da mi ne bi nešto pogoršalo. Mislin, šta se tiče alergije, ne bi se ni malo ustručavala da me bocka, ali šta se tiče ovoga nekako me je strah.

    Je li ima neka od vas kakvih iskustava a akupunkturom i IVF, a i ostalim bolestima?
    ja sam imala problema s alergijama i uspjesno sam ih rijesila a i usput ceste vaginalne upale. Ima jedan doktor u Zadru koji se bavi s tim i dolaze mu i ljudi iz drugih gradova i cak inozemstva.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Sjećam se i ja postojao topic o akupunkturi, sada sam gledala u pretražniku, nema ni traga o tome. Sjetila sam se da sam si spremila adresu kineza za svaki slučaj, iako nisam otišla nikada kod njega. Nisam bila u postupku pa nisam imala niti potrebe, mada mi to bilo dobro i iz općenitog zdravstvenog stanja.

    Akupunkturist
    dr. Yage Liu
    Fiksni tel: 01-3026499
    Mobilni tel: 098-9400809
    Adresa: Predovecka 13 (Staglisce), Zagreb


    Nadam se da su i adresa i brojevi telefona još isti.

    Pusa i mene zanima tretman i cijena tretmana kod neplodnosti.


  20. #20
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    I mene zanimaju cijene tretmana.

    Pročitala sam ovu studiju na koju je Gogsi stavila link; tretmani su rađeni neposredno oko transfera, tj. 25 min prije i poslije transfera i uspješnost takvog postupka u kombinaciji s akunpukturom je bila značajno veća.

    Je li neka MPO-ovka u Hrvatskoj pokušala organizirati za sebe akunpukturni tretman u nekoj od naših državnih bolnica tj. imate li ideje kako to napraviti?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    cure i mene zanima priča, molim vas da podijelite iskustvo koje ste bile kod njega, kako vam se čini?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    399

    Početno

    http://www.monitor.hr/jump2.php?url=...499.php&label=[News%20link]&news_id=95462



    Nije baš o tom kinezu, ali isto ima veze sa ovim topicom, valjda...
    ...pa ko vjeruje, nek proba

    Ja sam po prirodi skeptik i mislim da sve to (homeopatija, bioenergija, razna čuda itd...) ima najviše veze sa vlastitom autosugestijom i da svatko može i bez da daje nekom silnu lovu sam sebi pomoći pozitivnim razmišljanjem, ne padati u depresivna stanja, izbjegavajući crne misli, gubljenje nade i, naravno, velikom podrškom ljudi koje voli...
    Znam da to nije lako realizirati, jer sam i sama u situaciji u kakvoj ste i vi, ali još bi se lošije osječala kad bi shvatila da mi netko uvaljuje bombone, obične trave i čajeve, koje kad prosurfam netom i sama mogu kupiti za puno maje novce, i da zarađuje na mojoj nesreći, samo kako bi me uvjerio da je on zaslužan za nešta šta je moje tijelo ustvari samo postiglo uz pomoć vlastite sugestije.
    Jer ljudski um je čudesna stvar i svi mi nismo niti približno svjesni koliko nam vlastita psiha može pomoći, a i naškoditi...
    Bolje je preispitati vlastito stanje uma i popraviti šta ne valja, pa uz pomoć današnje medicine doći do svog cilja, a višak novaca uplatiti u dobrotvorne svrhe za sirotinju, nego da ih dajem nekom tko ih je ionako već dovoljno zaradio na, usudim se reči, nemoralan način... A i puno se bolje osječam kad to napravim.

    Ali tko sam ja da bilo kome pametujem, pa tko voli nek izvoli, to je samo moje mišljenje... ispričavam se ako sam nekoga uvrijedila

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Ja sam bila na akupunkturi u zadnjem IVF-u. kod dr.Lia. Njega poznajem od prije jer je mojem mužu davao tretmane kada je dobio išijas i nije mogao mrdnut.Nakon jednog tretmana je prohodao normalno i uspravno. Dr. ima licencu našeg ministarstva zdravstva i skroz je ok. Ima nekoliko specijalizacija.Nakon njegovog tretmana u postupku IVF-a sam ostala trudna, ali sam imala missed ab u 9 tjednu.Rekao mije da zna za german protokol i da ga je radio nekoliko puta, te da je bilo uspjeha.
    Svakako preporučujem.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Pa ako je se akupnktura primjenjuje 25 minuta prije transfera i 25 minuta prije transfera, to je u mom slučaju nemoguće, jer sam u postupku u Mariboru. Ne razumijem kako to ženskice uspiju i ako su u postupku u Zagrebu?

    Pusa

  25. #25
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Iskra prvotno napisa
    Pa ako je se akupnktura primjenjuje 25 minuta prije transfera i 25 minuta prije transfera, to je u mom slučaju nemoguće, jer sam u postupku u Mariboru. Ne razumijem kako to ženskice uspiju i ako su u postupku u Zagrebu?
    I mene zanima kako to organizirati...

    Bi li imalo efekta prije odlaska u bolnicu otići na akunpunkturni tretman, i odmah nakon transfera iz bolnice ravno na tretman ili... bi li bilo moguće doktora naručiti da dođe u bolnicu napraviti akunpunkturni tretman? Doduše, vjerojatno bi morali dosta platiti, pitam se bi li doktor imao vremena odlaziti s Jaruna u centar grada to obaviti s obzirom na njegove naručene pacijente i to da mi ne možemo termin znati jako unaprijed, a pitam se i kako bi osoblje u bolnici reagiralo i bi li htjelo osigurati prostor za akunpunkturu... Hm... što više razmišljam o toj mogućnosti da se akunpunktura obavi doista neposredno prije i poslije transfera u bolnici, čini mi se sve nevjerojatnija.

    Ima li netko barem okvirno podatak o cijeni tretmana?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Ovako, bila sam na tretmanu u ponedjeljak, u utorak, u srijedu nakon transfera i u četvrtak. Svaki tretman sam platila 200 kn, dobijete račun na ime, pa prilažete uz poreznu prijevu.

  27. #27
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj ana33 prvotno napisa
    Ovako, bila sam na tretmanu u ponedjeljak, u utorak, u srijedu nakon transfera i u četvrtak. Svaki tretman sam platila 200 kn, dobijete račun na ime, pa prilažete uz poreznu prijevu.
    Ana, hvala ti

    Znači, išla si na četiri tretmana, a baš na dan transfera nisi imala tretman prije transfera nego poslije njega?

    Ovo da i porezna uprava priznaje račune za akunpukturu je lijepa vijest :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Da, samo nakon transfera taj dan,sa VV sam došla kući oko 13 h, a u 15 h sam imala dogovoren termin kod njega na Jarunu.

  29. #29
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Ana, hvala

    Pronašla sam gdje je Predovečka, pa ako nekoga zanima... http://www.euroave.com/maps/01map.ph...zagreb&glj=704

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Ana33, ajde malo nam opiši sam tretman i koliko traje .

    Shanti, isprintala sam si kartu.

    Skupljam sve informacije, a nisam sigurna da ću uspjeti sve izorganizirati, jer sam u postupku u Mariboru, i ako dođe do transfera, pitanje je kada će biti transfer, mislim hoće li to biti radni dan ili subota, koji će to biti dio dana ili kasno popodne. Ma ne znam, bitno je da se ja trudim .

    Pusa

  31. #31
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Ima li kakvih novosti, je li netko pokušao s akunpunkturom u dane oko transfera; kakvi su rezultati?

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ana33 i Annar,

    molim vas da mi pošaljete na pp kontakt brojeve telefona posebno jer ja imam traumatične transfere. hvala.
    pozdrav,Lili

  33. #33
    neva nevčica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    44

    Početno

    prošla sam jedno i drugo, platila masno i rezultata nije bilo.
    Sad počinjem pratit položaj mjeseca.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Ima li kakvih novosti, je li netko pokušao s akunpunkturom u dane oko transfera; kakvi su rezultati?
    Podizem ovu temu s istim pitanjima koje je svojevremeno postavila Shanti.

    Sama cinjenica da se o akupunkturi kao sredstvu koje pomaze zacecu u postupcima potpomognute oplodnje bas i ne raspravlja na ovom nasem forumu meni vec nesto govori.

    Pa ipak, zanima me da li netko mozda raspolaze s novijim informacijama ili jos bolje iskustvom iz prve ruke u novije vrijeme?

    Shanti da li si ti nakon iskazanog pocetnog interesa u vezi toga ista jos napravila?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Iako vidim da ovdje dugo nema nikoga, okušat ću sreću
    Dakle, puno stvari oko mene se složilo koje me upućuju na akupunkturu nakon prvog i neuspješnog IVFa.
    Čitam i istražujem pa sam tako došla i do ovog foruma. Pogledala sam linkove i onaj najinteresantniji ne radi, pa me zanima ima li itko German protocol ili link koji mi može detaljnije opisati postupak jer ja tako nešto nisam uspjela pronaći.
    Zanima me koliko tretmana je potrebno i u kojem periodu, u kojim slučajevima se primjenjuje, trebaju li ići oba partnera ili samo onaj kod kojeg postoji "kočnica" i slično...

    Ukoliko netko ima GP molim da mi ga pošalje

  36. #36
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa
    pa me zanima ima li itko German protocol ili link koji mi može detaljnije opisati postupak jer ja tako nešto nisam uspjela pronaći.
    Zanima me koliko tretmana je potrebno i u kojem periodu, u kojim slučajevima se primjenjuje, trebaju li ići oba partnera ili samo onaj kod kojeg postoji "kočnica" i slično... :
    sustina german protocola je ta da je u jednoj studiji pokazano da je grupa zena koja je primila akupunkturu prije i poslije embrio transfera (dakle, samo DVA tretmana) je imala znacajno veci pregnancy rate nego ona bez akupunkture.
    uzbudljivo je to sto je u pitanju tako mali broj tretmana, i sto su pravljeni u kratkom vremenu, tako da niti na kvalitet JC u tom ciklusu nisu mogli da uticu, nego samo bas na ta desavanja oko implantacije.
    sporno je u studiji sto ne nudi nikakav mehanizam, tj. objasnjenje kako se ovo desava.
    mjerenje blood flow u materici takodje nije pokazalo znacajniju razliku izmedju grupa.
    ali moguce je akupunktura pomaze, a to je najvaznije.

    evo mali copy-paste:

    In the German study, acupuncture was only applied immediately before and after the embryo transfer, which means that there was no influence of acupuncture on the patients' eggs. Quality of eggs is a large factor to consider in fertility and the study only enrolled couples who had good quality embryos (Type I or II). Further, the mechanism of how the intervention worked according to this protocol is totally unknown as they have failed to demonstrate any meaningful changes in the uterine pulsatility index (indicator of blood flow in the uterus) before and after acupuncture versus the control. Just like other research studies, this German study was designed only to address one main research question. This study was not designed to determine when or how acupuncture would best be administered. It is very unlikely that most patients would obtain consistent clinical outcome by simply using the acupuncture points they listed in the study. Their conclusions should not be widely extrapolated

  37. #37
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    jos mi pade na pamet,
    znam vise cura koje koriste akupunkturu. dosada nijedna nije ostala trudna, ali sve su prezadovoljne!! prijavljuju da se bolje osjecaju, jedna je vec toliko dugo na redovnoj akupunkturi da sada pravi 2-3 mjeseca pauzu.
    i jos je vazno naci nekoga ko se razumije u fertility akupunkturu! a ko nije u prilici da ide na takve tretmane, rekla mi je medicinska sestra iz moje klinike da je i shiatsu masaza dobra, zato sto koristi, tj. razradjuje iste tacke na tijelu

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Hanumica fata

    Počela sam čitati The Infertility cure od Dr. R. Lewis, pa vidim da su to dva različita pristupa.
    Ali ako akupunktura "samo" poboljša moje psihofizičko stanje, već smo na konju!
    Može li se german protocol koristiti i kod AIHa?

  39. #39
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj tlatincica prvotno napisa
    Hanumica fata ....Može li se german protocol koristiti i kod AIHa?
    ja bih rekla, DA, ali samo teorijski.
    akupunktura izgleda da nekim zenama pomaze kod implantacije, uticuci najvjerovatnije na endometrial receptivity koji mi jos treba da shvatimo, a od toga smo daleko.
    osim toga, ne zaboravi da kod AIH prvo treba da dodje do oplodnje, a nema nacina da vidimo da li se to i desilo...

    ja bih - prema onome koliko zasada znam o svemu ovome, rekla da ko hoce da pokusa sa akupunkturom, to je OK, ali ne ocekivati cuda, i ne uzdati se u german protocol od dva tretmana, nego onda usvojiti akupunkturu kao neki dio svog lifestyle-a. znaci, ici jednom-dvaput nedeljno, pa mjesecima ili cak i duze i tek onda realno pogledati da li je bilo nekih efekata (sjetite se price od agnus castus - mnogim prirodnim preparatima i metodama treba neko vrijeme da stvari postave na svoje mjesto)

  40. #40
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    ko nije u prilici da ide na takve tretmane, rekla mi je medicinska sestra iz moje klinike da je i shiatsu masaza dobra, zato sto koristi, tj. razradjuje iste tacke na tijelu
    samo da korigujem svoj post od juce,
    shiatsu masaza sigurno jeste super, tj. svako za sebe mora da ustanovi koliko mu prija i da li uopste (meni npr. masaze generalno ne prijaju, samo skacem kako se koja tacka pritisne i ne mogu da se opustim).

    moguce da kroz stimulaciju istih tacaka na tijelu shiatsu ima efekte slicne akupunkturi, ali u zavisnosti od masera sigurno je puno grublja metoda, i ja licno ne bih nakon punkcije, pa onda na dan transfera isla da me neko bas previse propusta kroz ruke. mislim da ce najbolje pomoci ono sto covjek za sebe osjeca da mu prija. ili mozda ima neko drugacija iskustva?

  41. #41
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    ko nije u prilici da ide na takve tretmane, rekla mi je medicinska sestra iz moje klinike da je i shiatsu masaza dobra, zato sto koristi, tj. razradjuje iste tacke na tijelu
    samo da korigujem svoj post od juce,
    shiatsu masaza sigurno jeste super, tj. svako za sebe mora da ustanovi koliko mu prija i da li uopste (meni npr. masaze generalno ne prijaju, samo skacem kako se koja tacka pritisne i ne mogu da se opustim).

    moguce da kroz stimulaciju istih tacaka na tijelu shiatsu ima efekte slicne akupunkturi, ali u zavisnosti od masera sigurno je puno grublja metoda, i ja licno ne bih nakon punkcije, pa onda na dan transfera isla da me neko bas previse propusta kroz ruke. mislim da ce najbolje pomoci ono sto covjek za sebe osjeca da mu prija. ili mozda ima neko drugacija iskustva?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    Citiraj tlatincica prvotno napisa
    Hanumica fata ....Može li se german protocol koristiti i kod AIHa?
    ja bih rekla, DA, ali samo teorijski.
    akupunktura izgleda da nekim zenama pomaze kod implantacije, uticuci najvjerovatnije na endometrial receptivity koji mi jos treba da shvatimo, a od toga smo daleko.
    osim toga, ne zaboravi da kod AIH prvo treba da dodje do oplodnje, a nema nacina da vidimo da li se to i desilo...

    ja bih - prema onome koliko zasada znam o svemu ovome, rekla da ko hoce da pokusa sa akupunkturom, to je OK, ali ne ocekivati cuda, i ne uzdati se u german protocol od dva tretmana, nego onda usvojiti akupunkturu kao neki dio svog lifestyle-a. znaci, ici jednom-dvaput nedeljno, pa mjesecima ili cak i duze i tek onda realno pogledati da li je bilo nekih efekata (sjetite se price od agnus castus - mnogim prirodnim preparatima i metodama treba neko vrijeme da stvari postave na svoje mjesto)
    Da, slažem se s tobom. Zato sam i pitala koliko tretmana je potrebno, jer mi se 2 tretmana čini... malo.
    Naravno, najbolje je slušati svoje tijelo i odlučiti što činiti. Meni se čini da je akupunktura ono što trebam (vraćanje energija u balans) i to je ono što ću napraviti. Jer nešto moram poduzeti 8)
    Shiatzu je akupresura, ali mislim da nije baš ono što bih izabrala za sebe ili preporučila nakon transfera.
    Kad krenem sa bockanjem, javit ću kako ide

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Kolega treba nekog za akupunkturu radi šuma u uhu
    Ima li preporuka

  44. #44
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam davno cula da je dobar dr. Reljanovic: https://www.google.hr/search?client=...30.4Uu-IfNBmEY

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    jelena_o može se na Rebru na akupunktutu na uputnicu. Čisto da znaš.
    Moja mama ide radi bolova u koljenu i puno joj je lakše otkako je na toj terapiji.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Kak se to zove ambulanta za bol? Koliko e čeka na pregled i koliko terapija ima u paketu ako može daj i link

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    takve detalje zaista ne znam, neka nazove i raspita se. da zove se Ambulanta za bol.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Molim vas za info tko daje uputnicu za akupunkturu kod mpo dijagnoze ? Isla bih prije slijedeceg postupka ...

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ne znam jel uopće daju preko hzzo uputnice za mpo.
    Ovo je ambulanta za bol.

    Znam da cure idu privatno, ima neka takva tema.
    Sretnoo!!!

  50. #50
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Ja sam.isla na tretman akupunkture, prije ivf, i u tom ciklusu nije bilo oplodnje. Inače je bilo uvijek blastocista.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •