Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Rođendanska torta barby

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno Rođendanska torta barby

    Sonja za tjedan dana slavi peti rođendan pa si je ove godine poželjela da joj rođendanska torta bude oblika barbike. Kako joj svake godine pečem tortu želljela bih to i ove godine, ali nisam sigurna kako. Imam neke ideje sa kalupom za kuglof, pa u sredinu umetnuti barbiku i sve ukrasiti šlagom, ali nemam prave omjere (koliko jaja, brašna, kakva krema, kako se torta fila, kak bi moja mama rekla...) ili detaljnije razrađenu ideju. Molim vas za neku konkretniju ideju, omjer, recept ili bilo što, samo nek je BARBY.
    Unaprijed hvala svima.

  2. #2

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Hvaaaalaaaa
    Nadam se da će dobro uspjeti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno Re: Rođendanska torta barby

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Imam neke ideje sa kalupom za kuglof, pa u sredinu umetnuti barbiku i sve ukrasiti šlagom...
    Ovo sam vidjela, ali bila je neka kremasta (parfe?). Izgledala je odlično, a cure na rođendanu su bile oduševljene (bio je upravo 5. rođendan).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    E da, torta je bila Barbikina krinolina.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb,Maksimir
    Postovi
    26

    Početno

    hmmm..pogledaj moju jel ti se sviđa

    http://www.mama-mami.com/forum/viewtopic.php?t=15889
    Unutra je ona neka smjesa keksi i puding (jedan sloj) i Tigar torta (drugi sloj).Ja ti to radim tako da smjesu samo ulijem u duboku posudu za miksanje koju prije toga obložim najlonskom vrećicom.Stavim je u frižider preko noći i drugi dan okrenem na tanjur,zapiknem Barbie (u ovom slučaju dvije jer su mi blizanke imale roćkas,pa da ne radim dvije torte ) i onda ukrasim vrhnjem za šlag i posipam tim jestivim konfetima ili npr.iscrtam onim jestivim bojama haljinu...

  7. #7
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja sam napravila biskvit od 8 jaja u okrugloj tepsiji 36 cm. Prerezala je na 3 dijela. Filala kremom koju sam napravila od:
    3 pudinga skuhana u 6 dl mlijeka (šećer po želji)
    2 šlag pjene smiksane po uputi na vrećici
    25 dag svježeg kravljeg sira.
    Sve to skupa pomiješala i filala kore biskvita, s tim da sam na svaki sloj kreme redala breskve, kruške i ananas iz kompota (nisam na onaj zadnji sloj tj. koru).
    Posebno sam napravila opet takvu kremu i redala u duboku plastičnu zdjelu s uskim dnom red piškota i red kreme u koju sam isto isjeckala malo voća. Kako sam htjela biti siguna da mi se neće razliti iz kalupa, ubacila sam u kremu malo rastopljene želatine (samo malo- a poslije sam shvatila da i nije bilo potrebno jer je samo po sebi bilo dovoljno čvrsto).
    Zdjelu sam prethodno obložila onom prozirnom folijom kako bi lakše poslije istresla kolač iz zdjele. Nakon što je odležalo preko noći, preokrenula sam zdjelu na sredinu one okrugle torte, skinula zdjelu i foliju (lako se skida) i zabola barbiku. haljinu sam (prije stavljanja lutke) "prekrila" marcipan smjesom koju sam zamijesila sa malo šećera u prahu i arome maline (da dobije crvenu boju), tortu izvana obložila šlag kremom od jagode i sve ukrasila jestivim perlicama i cvjetićima.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Cure hvala vam. Stvarno ste divne. Sad se samo treba odlučiti koji od ovih recepata isprobati.
    Javim vam rezultate i reakcije djece.

    Još jednom hvala svima.

  9. #9
    kiki

    Početno

    evo kako je moja susjeda napravila i bila je fantastična.Ona je napravila biskvit koji je namazala čokoladnom kremom i zarolala i to više komada.Onda je te rolade rezala na fete i slagala u krug tako da dobije stožac ali ne skroz u špic nego da gore ispadne mali krug.barbiki je zamotala noge u foliju i utisnula u sredinu tog tzv.stožca do struka i zatim je taj stožac ukrasila rozom haljinicom tj.šlagom i sivim perlicama.fantastično za vidjet a još bolje za jesti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Evo samo da vam javim da je torta ispala super. Imam slike, ali još uvijek ih ne znam poslati na forum
    Sonja je bila presretna.
    Još jednom hvala svima na pomoći

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Evo samo da vam javim da je torta ispala super. Imam slike, ali još uvijek ih ne znam poslati na forum
    Sonja je bila presretna.
    Još jednom hvala svima na pomoći

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb,Maksimir
    Postovi
    26

    Početno

    A na koji si je način radila?
    Baš mi je drago da ti je uspjela i da je slavljenica bila zadovoljna

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ispekla sam dva obična biskvita. Jedan od 5 jaja u kalup za tortu i jedan od 4 jaja u kalup za kuglof. Oba biskvita sam prepolovila i nafilala s parfe kremom od čokolade. U sredinu utaknula barbiku tako da je torta zapravo bila haljina i na kraju ukrasila s ružičastim i ljubičastim šlagom. Čim saznam kako poslati slike-šaljem.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    koja sam ja tuka
    neki dan sam kumčetu radila barbi tortu i mučila se kak da je napravim,a uopće nisam skužila ovaj topic.
    ispala je odlično,al sam si mogla uštediti truda

  15. #15
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    ... parfe kremom od čokolade. U sredinu utaknula barbiku tako da je torta zapravo bila haljina i na kraju ukrasila s ružičastim i ljubičastim šlagom.
    podižem temu

    radila bi Barbi tortu pa me posebno zanimaju ova dva boldana dijela

    da li je parfe od čokolade kupovni ili home made ili kako dobiti šlag u boji?

  16. #16
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    još nešto

    ako sam dobro shvatila što je yaya napisala biskvit + parfe pečen u kalupu za tortu na sebi držao biskvit + parfe pečen u kalupu za kuglof

    mislite da to može jedno na drugo bez da propadne?

  17. #17
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja bi isto molila pomoc...htjela bi napraviti M. tortu za rodendan

    1. nisam nikada pekla torte...kolace svega par puta 8)
    2. htjela bi da bude u obliku barbapape i to izbocena, znaci reljefna, zanima me kako to dobiti

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    ... parfe kremom od čokolade. U sredinu utaknula barbiku tako da je torta zapravo bila haljina i na kraju ukrasila s ružičastim i ljubičastim šlagom.
    podižem temu

    radila bi Barbi tortu pa me posebno zanimaju ova dva boldana dijela

    da li je parfe od čokolade kupovni ili home made ili kako dobiti šlag u boji?
    Jao tek sad vidim ovo pitanje Nadam se da nije kasno

    Kupovni parfe je bio. Dakle redom prvo sam onaj biskvit iz kalupa za torte prepolovila pa između stavila dio parfea a onda biskvit iz kuglofa razrezala na 3 dijela i između toga parfe. Dobro se držalo bez brige nije ništa odletilo sa strane. U onu rupu u biskvitu za kuglof ugurala barbiku a tučeno vrhnje sam obojila bojama za kolače i time ukrasila. Mislim da sam kupila i nekoliko sitnih cvjetića od marcipana pa sam i to ljepila na tortu haljinu...Imam negdje fotke ali još nisam skužila kako se stavljaju u post

  19. #19
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    yaya hvala na odgovoru, za dobre savjete nikad nije kasno

    napravila sam barby tortu tako da sam spekla jako fini kuglof (staviti ću recept), prerezala ga na tri dijela i nafilala parfeom.
    ukrasila sam šlagom koji sam pobojala aromom borovnice i jagode
    barbiki sam skinula noge i sredinu popunila alu folijom.

    druga torta koju sam radila je ona Čokoladna torta koji sam stavila recept, i na nju sam stavila gotovu šećernu podlogu i malo ukrasila

    evo slika:

    http://public.fotki.com/mamamala/torta/

  20. #20
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Filala kremom koju sam napravila od:
    3 pudinga skuhana u 6 dl mlijeka (šećer po želji)
    2 šlag pjene smiksane po uputi na vrećici
    25 dag svježeg kravljeg sira.
    .
    jel može objašnjenje malo
    koji puding?
    jel se sve to zajedno izmješa ili ide red jednog pa drugog pa trećeg?

  21. #21
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    puding od vanilije skuha se posebno i ohladi
    Šlag se smiksa posebno.
    posebno se miješa svježi kravlji sir, čisto da se malo napravi kremasto, nakon toga možeš u njega dodavati postupno šlag pa puding ili sve zajedno odjednom smiješati, kako hoćeš, nema pravila.

  22. #22
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    zapravo bolje da dodavaš malo po malo šlag i puding u sir (žlicu po žlicu jednog, pa drugog uz neprestano miješanje), jer je on malo "zrnatiji", pa bi ako sve odjednom stumbaš u posudu i snmutiš, mogla krema ostat "nekompaktna" (tj s "grudicama").
    Ja sam to radila prije 3 godine pa sam pomalo i zaboravila.

  23. #23
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    tinkie winkie si i brza hvala puno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •