Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: zanima me vase iskustvo

  1. #1
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno zanima me vase iskustvo

    stavila sam to ovdje, jer na onom dijelu za djecu od 0-1, nisu svi attached, a mene jako zanima vase iskustvo sa spavanjem u istom krevetu. Ja sam naime tek sad s trecim djetetom uvela tu praksu i preporodila sam se, prva dva puta sam se bojala da cu ugusiti dijete, a toga je pogotovo bilo strah MM-a, medjutim sad smo se potpuno navikli.

    ono sto me zanima je kako ,odnosno cime poduprete dijete dok ga dojite, odnosno dali su vam djeca na boku ili ledjima. moj Luka je na boku i stalno mi je problem kako ga odrzati na boku-podmecem dekicu, ali to nam oduzima previse vremena, a ne zelim ga razbuditi, vec ga sto bezbolnije premjestiti s jedne strane na drugu. kako vi to radite?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara doji na boku, a malo je poduprem s poplunom. zna se često desiti i da je skroz na leđima, samo glava okrenuta prema cici, ali joj taj položaj ne smeta, normalno papa.

  3. #3
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Eli je prvo bila na boku a sad vidim da joj više paše da leži na leđima pa samo okrene glavicu prema cici. Obično imamo jedan podoj po noći pa je ne moram okretati nego ujutro kad ostanemo same u krevetu, pomaknem je malo više u sredinu pa joj mogu prići s druge strane da joj dam drugu cicu.

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ian je uglavnom na leđima, ali ga ja ponekad pridržim rukom ispod guze pa ga tako odžavam na boku. Inače ga s jedne na drugu stranu premjestim kad se probudi za hranjenje. podignem i spustim :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Lukas je spavao na ledima a kad bi ga dojila stavila bi mu glavicu na svoju ruku (nadlakticu)

  6. #6
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    moram priznati da meni kod ovog lezeceg dojenja dosta ledja trpe. postavim si ja i jastuke, ali mi to sve tako dugo traje, a on nema milosti kad je gladan, a usput ne zelim probuditi djecicu koja su u sobi do s otvorenim vratima, pa se trudim da ne pocne plakati

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni leđa recimo uopće ne trpe, ali mi zato "donja" ruka totalno utrne i uopće je ne osjećam, a i boli me bok i cijela dužina noge na kojoj ležim. ali to mi je zato što ja zaspim dok dojim i probudim se recimo sat vremena poslije, ona se odavno najela a ja ostala u istom položaju i patim

  8. #8
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Lutonjica i noga i ruka i bok me bole uz ledja i ja isto zaspim i budim se ukocena, ali on cicu ne pusta

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma ja sam se totalno navikla na to i uopće više ne razmišljam o tome jednog dana kad zara prestane po noći spavati s nama i dojiti po noći, bit će mi čudno što mogu ležati u kojem god položaju hoću i vrtiti se po krevetu kako hoću :D
    ali onda će valjda stići nova beba :D

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja imam "dugacku" cicu pa onda dojim dok lezim potpuno na ledjima a noa je ili na ledjima ili na boku s glavom na mojoj donjoj ruci... ili legnem na bok... ili kad trebam promijenit stranu a ne da mi ga se prebacivat (pretezak je postao ) onda ga samo dignem i ostavim preko sebe pa on lezi popreko potrbuske na meni i doji... sto cuda... :D:D:D

    ma, svakako... :D:D:D

  11. #11
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Litala, a jesi me nasmijala

  12. #12
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    litala, stvarno ste akrobati

  13. #13
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    joj, ninochka, mm bi rekao - ljenguza

  14. #14
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam uvijek dojila sjedeći, pa i po noći. Samo sam sjela na krevet uzela djete u naručje i poslije ga vratila natrag. Nikad nisam imala problema s tim da dijete ne pušta dojku i da teško ponovno zaspi.
    A po danu mi je bilo najljepše dojiti u fotelji s širokim naslonom na koji sam se naslonila.

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Litala
    Uljepsala si mi dan :D :D :D

    Meni je bila tlaka mijenjati strane, to mi je fakat bilo dosadno, i oduzimalo mi je previse vremena od dragocjenog sna :D . I onda sam s vremena skuzila da ne moram malog prebacivati tamo vamo, nego se polegnem prakticki skoro na stomak, tako da mu druga cica dodje do usta, i tako on sisa a ja dalje spavam :D

    Fakat sto varijacija na temu :D :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    ja ne okrecem maksa nego ja letam sa jedne strane na drugu

  17. #17
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ja sam sve donedavno kad je malička još spavala nepomično ko klada, koristila spasonosni trik: Leo bi spavala na tetra peleni i na njoj bi je "vozala" sjedne strane kreveta na drugu :D :D :D
    Ali sad više ne stavljam pelenu pod nju jer je počela grabiti sve ručicama, pa da se slučajno ne zapetlja u nju po noći :?

    Inače još uvijek najčešće spava na boku poduprta malim duguljastim jastukom kojeg "vozam" skupa s njom, pa je s jedne strane kreveta štiti od toga da slučajno ne zvizne na pod, a s druge nam je "brana" od krakatog oca koji ju je jednom u snu klepio rukom
    S tim da njoj nije bilo niš, nije se ni probudila, a on jadan ostao paraliziran od straha da joj je nekaj napravio :D pa smo se zato distancirale od njega :wink:

  18. #18
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Litala


    Meni je bila tlaka mijenjati strane, to mi je fakat bilo dosadno, i oduzimalo mi je previse vremena od dragocjenog sna :D . I onda sam s vremena skuzila da ne moram malog prebacivati tamo vamo, nego se polegnem prakticki skoro na stomak, tako da mu druga cica dodje do usta, i tako on sisa a ja dalje spavam :D

    anchie, ovo potpisujem 102% - jedan od cescih polozaja :D:D:D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    Stjepana poduprem malim jastukom iako on sklizne pa doji na leđima,a samo mu je glavica okrenuta ka meni (toliko o ispravnom položaju)
    Jedino kada i Viki dođe u krevet, moram paziti da ga nehotice ne opali po glavi.
    Krevet nam je postao igraonica :D

  20. #20
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    nego se polegnem prakticki skoro na stomak, tako da mu druga cica dodje do usta, i tako on sisa a ja dalje spavam :D
    Blago tebi kad to možeš izvesti :shock: , ja s mojim cicama nisam mogla tako manevrirati, čitaj "prekratke"

  21. #21
    vugy

    Početno

    Mi smo preklopili i zarolali (bijeli) ručnik i sljepili ga onom bijelom debljom trakom iz apoteke što se npr. ljepi gaza za kožu. To mi je najpraktičnije da joj poduprem leđa dok je na boku i ne zauzima mi puno prostora kao npr. jastuk. :wink:

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a propos jastuka i spavanja na boku, a jeste li koristile rolice?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •