Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 561 od 561

Tema: Spermiogrami... 3. dio

  1. #551

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Arter prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, ovo je ujedno i moj prvi post. Pišem iz razloga jer smo i supruga i ja presritni i želili bi da podilimo svoje iskustvo i pomognemo nekome još.
    Znaci prica ide ovako:

    od 4./2016 supruga i ja smo poceli raditi na bebi, ali nije bilo baš uspiješno. Taman negdje oko 5-6 mjeseca sam ja promijenio posao što mi je bilo jako stresno jer je bila to startup firma i nisam znao sta me ceka, te sam uz to dobio i upalu crijeva te imao par dana temperaturu 39.9. U među vremenu smo pokušavali i dalje, ali nije bilo uspijeha. U deveti misec sam odlucija otici na spermiogram na polikliniku CITO, i tada mi je uslijedio šok. Oligoastenozoospermia. NIsam ni znao sta je to ali u nalazima sam vido da to nije dobro, naime rezultati su bili 11.3 mil/ml, i ukupno u ejakulatu 22 mil. Uglavnom sve smanjeno, imao sam smanjenu pokretljivost itd itd. Taj dan sam se odmah ostavio cigara i elektricne cigarete, ostavio sam se alkohola i odmah zvao gospodina Miju iz vranjica te poceo piti njegov caj. Svaka preporuka za gospodina, ako netko treba broj neka mi se slobodno javi. Uz to sam krenuo dosta aktivnije vježbati, i da napomenem, izbacio sam potpuno WHEY protein iz prehrane, koji sam do tad redovno uzimao, razlog je bio taj sto sam nacuo i procitao po iskustvima ljudi da ima kemijske sastave koji nisu bas blagotvorni na spermije. Krenuo sam uzimati i suncokretove sjemenke, i orahe. Također sam svaku vecer uzimao žličicu miješavine meda, peludi i matične mlijeci (to vam svaki pcelar ima). Najveci problem je bilo sredit psihu. pokusavali smo i pokusavali i za Božić predivan blagoslov, test je pozitivan bio. Nitko sritniji od mene i nje, ali nazalost zavrsio je pobacajem u 7-om tjednu. Izgleda da je problem bila njena stitnjaca koja je kad je zatrudnila bila na visokih 7. To nas je dotuklo, nastavio sam dalje vjezbati ona je normalizirala stitnjacu, napravila i sve ostale preglede i sve je ok. Čaj sam do tad već popio, i nastavio sam od drugog mijeseca do danas uzimati na dnevnoj bazi (cijela šaka tableta):
    - men's argin max (6 tableta)
    - vitamin E (dnevno 400 i.u.)
    - vitamin C (dnevno 1000 mg)
    - vitamin B12 (dnevno do 300 mcg)
    - folna kiselina (dnevno do 800 mcg)
    - selen (dnevno od 100 do 800 mcg)
    - cink (dnevno 60 mg)
    - L-karnitin (2g dnevno)
    - L-arginin (2g dnevno) - (+ 2g sam imao u men's arginmaxu, znaci ukupno 4 g dnevno.)
    + jako puno vjezbanja, kretanja, povrca, voća...
    Za one koji su vjernici kao ja, meni je pomogla molitva da ocistim glavu i prestanem negativno razmisljat i sam sebe uvjeravat da je to ne izljecivo. Znam da mi je molitva u svemu pomogla, jer je ne gledam kao da ce Bog carobnim stapicem popravit sve, vec da me je uputija da na vrime znam sta napravit i da znam kako rijesiti problem. Onima koji nisu vjernici preporucam nesto drugo da pokusaju da si skrenu misli na pozitivu.

    Obavezno izbacit cigarete, a alkohol smanjit. Kad sam mogao ja može svatko, virujte mi.

    Cemu ovo sve, evo upravo ovome, današnji spermiogram, znaci devet mjeseci nakon oligoastenozoospermie, ja sam na NORMOZOOSPERMIA.
    132,42 m/ml
    317,83 m/ml
    volumen 2,40

    Znam da je opširno, ali jednostavno sam tija da vas ohrabrim, i pokažem da js ve moguće i da samo triba virovat i bit jak. Evo, nadam se da ce sad doci i toliko zeljena trudnoca, kad znam da su nalazi uredni.
    Lip pozdrav iz Splita i sritno vam....
    Lipa i ohrabrujuća priča, sritno vam bilo i dalje!
    Naš problem je i varirajući spermiogram iako je najčešće normo par puta se dogodila i oligoastenozospermia, tako da ne znam sto bi mislila jedino mozda da se vidi da nema bakterija u ejakulatu, to mislimo napraviti

  2. #552

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I qoenzimq10 e dobar za spermogramot mi pijemo sad oligovit Folna kiselina vit c cink selen I maticen mlec I e vit I omega 3 6 I 9 I l karnitin I jede mm cist domaci med nije pusac niti pak pije alkohol

  3. #553

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Dakle ovo je rezultat MM, dijagnoza je asthenozoospermia ali me buni ova 0 na morfologiji spermija. Ne znam da li da probavamo i dalje prirodno ili je ovo odmah za umjetnu? Uskoro će M kod urologa i ja ću nas naručiti kod ginekologice koja je specijalist za humanu reprodukciju.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  4. #554

    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    93

    Početno

    MMu je također na spermiogramu pisala asthenozoospermia- blago smanjena progresivna pokretljivost uz napomenu da je moguća prirodna trudnoća. Jel vama pisao kakav komentar?

  5. #555

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Suncokret1983 prvotno napisa Vidi poruku
    MMu je također na spermiogramu pisala asthenozoospermia- blago smanjena progresivna pokretljivost uz napomenu da je moguća prirodna trudnoća. Jel vama pisao kakav komentar?
    Nije pisala nikakva napomena, tu pretragu smo radili u KBC Rijeka. A vidjet ćemo, sljedeći tjedan će on do urologa a ja ću do ginekologa s njegovim nalazom pa ćemo vidjeti što će nam oni reći. Jer ja moram na laparaskopiju u 11. mjesecu pa da niti ne idem ako moramo na umjetnu. Počeo je piti Fertilup pa ćemo vidjeti.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  6. #556
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Dobili smo spermiogram pa vam ga tu navodim jer ga mi ne razumijemo baš (al izgleda mi da je okej):

    Total Conc. 19.9 M/ml Actual Value, 15 M/ml Standard - Pass
    Motility 67% Actual Value, 40% Standard - Pass
    Rapid Cells 65% Actual Value, 32% Standard - Pass

    Morfologije nema jer je nalaz s VV a oni ju ne rade.

    Zna li tko pročitati nalaz?

  7. #557

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Isabel,
    to je uredan nalaz.

  8. #558

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Pozdrav... stigao i nas nalaz...
    Progr pokretni : 37
    Neprogr. pokretni: 18
    Nepokretni: 45

    Koncentracija: 60 mil/ml
    Pokretljivost: 55%
    Ukupan broj spermija: 145 mil
    Leukociti: ne

    Morfoloski pravilni: 23%

    AGLUTINACIJA: + -> zna li netko imamo li razloga za brigu ako je aglutinacija + - citali smo sto ona znaci, nije bas neka pozitivna stvar, pa zasto onda pise da je normozoospermia?
    I prosli nalaz, od prije 13mj, je bilo slican... isto aglut +, normozoo.

  9. #559

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure...nova sam ovdje.Molim Vas pomoc ako koja zna analizirati spermiogram(znam da je los);konc.spermija 19.5?živih 33,neživih 67..koliko je to lose?Hvala

  10. #560

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Pozdrav cure. Imate savjet za poboljsanje spermiograma, tocbije za pokretljivost? Sta je vama pomoglo? Namirnice?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  11. #561

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav svima

    Da li netko ima iskustvo sa Profertilom?Imamo dijagnozu asthenozoospermia i suprug je odmah nakon dobivanja nalaza počeo piti Profertil.Nakon točno 3 mjeseca ponovljen je spermiogram i situacija je još lošija?Da li je moguće da vitamini imaju učinka samo ako se uz njih isključivo pridržava skroz zdravog života(vježbanje,ni kap alkohola,zdrava prehrana i ostalo...) i da li bi imalo smisla nastaviti sa njima?Znam da je sve individualno,samo me zanima da li je netko imao slično iskustvo.
    Hvala unaprijed

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •