Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 561

Tema: Spermiogrami... 3. dio

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno


  2. #52
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    mihic,
    mm i ja krećemo u boj za bolji nalaz..
    pročitala sam puuno ovdje o raznim mogućnostima poboljšanja spermiograma..
    čini mi se da je bioastin u kombinaciji s čajem gdina. mije pravi bingo..

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Mislim da ćemo i mi tu kombinaciju.
    Prvo malo vitamina pa onda

  4. #54
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    dok ne nabavimo čaj i bioastin, mm kreće sa selenom+ACE i B kompleksom, a ja upravo završavam s kutijom pregnitala uz što pijem šumeći vitamin C..tako ću i nastaviti....uz raznovrsnu prehranu...mislim da je to najviše što možemo.

    to nam je tromjesečni plan..ostalo je u božjim rukama

    mihic, sretno!držim fige da uspijete!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Također

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    mihic,

    kad citam vaš nalaz vidim kako je bitno da u nalazu daju i morfologiju. Ovdje u Rijeci im se pokvarila lampa za to i ne dobiješ nikakvu informaciju o morfologiji. Mi smo se veselili što se MM nalaz popravio s 4,5 na 11,5 mil/mL, uz to se popravila ponešto i pokretljivost, a zapravo je možda sve zalud jer ne znamo kakva je morfologija.
    Inace je MM pio nekakvu biljnu mješavinu u čaju i tad mu se nalaz popravio, a dok je pio samo arginine, karnitine i razne vitamine čak mu se i pokvario. Ne mora naravno nijedno od toga biti razlog promjenama. Mnogim muškarcima nalazi variraju bez poznatog uzroka. Prije ovih problema imali smo dvije prirodne trudnoće iz prvog pokušaja (jedna završila spontanim) što znači da tad, prije četiri godine, ili nije imao oligoastenozoo... ili nije smetala da napravi bebača.
    Za nalaz ti je bitno i da li je TM neposredno prije pio alkohol, makar i malo, da li puši, da li je pio bilo kakve lijekove, makar i antibiotike, možda pije lijekove za povišeni krvni tlak (npr. atenolol je poželjno zamijeniti nekim drugim lijekom za snižavanje tlaka). Isto tako prvi nalaz je često nepouzdan jer su istraživanja pokazala da je ejakulat muškarca koji prvi put daje uzorak kod ovakve ˝ručno-suhe-stimulacije-i-ejakulacije-u-posudicu˝ uvijek lošiji. Zato nalaz mora obavezno ponoviti, najbolje nakon mjesec dana, a preporučuju i tri mjeseca koliko otprilike traje spermatogeneza.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Ipak je uvijek dovoljan samo 1

    Nadam se da će vam do slijedećeg nalaza popraviti aparat ili možete doći u ZGB pa usput i na

    Selena od svega naprojanog mm samo puši i to je to Vjerujem da količina stresa ima također veliki utjecaj; posao, očekivani nalazi .....
    Mi ćemo pričekati do 1 mj pokušat s čajem i vitaminima, pa ponovno raditi spermiogram.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    da, doktor je MM prvo pitao da li puši. Doktori izgleda pušenju pripisuju najpogibeljniji učinak na plivače (ako nema infekcija, opstrukcija i slično). Možda bi mogao smanjiti ili čak pokušati prestati?

  9. #59
    mufloncic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno

    večer žene...
    danas sam diobila rezultate mm-ovog spermiograma:
    spolna uzdržljivost: 5 dana
    količina:5,oo ml
    pretvaranje u tekućinu nakon 20 min: NE
    viskoznost: 1
    pH: 8,5
    koncentracija: 22,oo x 10na6
    pokretni: 80%
    usmjereni:76%
    morfologija: normalnih 85%, nenotmalnih 15%(glava:7%, vrat:6%, rep:2%)
    leukociti: 3/100
    dijagnoza: NORMOSPERMIA


    svjesna sam da je to uredan spermiogram, samo me zanima zna li itko zašto bu mu pH mogao biti povećan???
    hvala

  10. #60
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ph u tijelu jako puno ovisi o prehrani, a to se najcesce vidi i na spermiogramu

    ako je TM pio npr. bioastin, l-carnitin i slicno onda mu je ph najverojatnije poremecen od toga

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno oligoasthenozoospermija

    Bok cure..

    Nakon svih mojih problema evo i muzev prvi nalaz nije dobar,dg oligoasthenozoospermija - 6,6 mil/ml, 32% pokretnih, 19% brzo pokretnih..Dr kaze da nije tako strasan, medjutim moja "matematika" kaze drugacije
    Neznan dali ga smao nije htio prestrasiti.Ima li koja od vas slican nalaz i sto je rekao dr na to?

    Sada cekamo pregled kod urologa i nalaze hormona, te jos jedan spermiogram za mjesec dana. Ima li koja neki savjet za urologa (sto traži, mogu li nesto unaprijed napraviti?)
    Hvala.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Da mm ima 21% pokretnih i 13% progresivnih i 29% morfološki ispravnih.
    Njemu je dr, također rekao da je to ok
    Bolji je od m-vog.

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Moj muz ima poviseni FHS. Dali to moze biti urzok azoosperije?

  14. #64
    bubay

    Početno

    nova wannabe mama se dans sokirala.... i uopce mi nije lako sto na ovoj temi zapocinjem druzenje sa svim trudnicam i one koje se toliko nadaju tome... da ne duljim....
    trudimo se nekih 5 mjeseci.. nije predugo, al kako sam imala ucestale upale, cistu... sumnjam u sve (malo optmizma nebi falilo ) pa poslala mm na spermiogram.

    danas odradjen nalaz ne ide nam u prilog uskoroj trudnoci...

    ph: 8,0
    boja: bjelkast
    volumen: 4 ml
    konzistencija: rijedak
    viskozvost: slabo ljepljiv
    nativni preparat: nadjen smanjen broj spermatozoida, 2-3L, stanica spermatogeneze i sluzi, spermatozoidi su normalne morfologije i slabije pokretljivosti
    pokretljivost: 0% jako pokretnih, 10% slabo pokretnih, 90% nepokretnih spermija
    broj spermija u 1 ml tekućine: 16 000 000
    ukupan br spermija u uzorku: 64 000 000

    e sad... koliko smo upuceni nalaz bi se trebao napraviti u roku 60 min (?)
    uzorak je uzet oko 7h ujutro, predan oko 8 i 30, a na nalazu pise da je uzorak primljen u 11:42h ?? koliko ima to smisla? nema? sto vec?
    nalaz radjen u varazdinu.
    u petak jurimo u petrovu.....

    pomagajte.... prirodna trudnoca dolazi u obzir?

  15. #65
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Bubay, znam kako se osjećaš , i sama sam doživjela sličan šok prije par mjeseci.
    Imaj na umu da se dijagnoza nikad ne postavlja na temelju jednog spermiograma, da se spermiogram može popraviti (imaš na forumu dosta savjeta i iskustava na tu temu), a i to što je prošlo dosta vremena od davanja uzorka do analize sigurno ostavlja prostora za optimizam. Nije isključeno da je stanje realno bolje nego što bi se dalo zaključiti po ovom nalazu.
    Prirodna trudnoća? Naravno da ne trebaš gubiti nadu, ima stvarno nevjerojatnih priča i "nemogućih" trudnoća.
    Nama su na nalaz napisali da je mogućnost prirodne trudnoće mala, ali odlučili smo da se ne predajemo. Čekamo prvi ivf, a u međuvremenu i dalje radimo na bebi na starinski način i uopće ne sumnjam da ćemo uspjeti, ovako ili onako. Isto želim i tebi!

  16. #66
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    MM asthnenoteratozoospermia
    Pokušali sa svakojakim čajevima, išli u Sloveniju po neke kapsule koje nam je preporučio privatni ginekolog, kljukali ga vitaminima i ko zna čim - poboljšanja nikakvog ...
    Rečeno nam je da ne gubimo vrijeme pokušavajući već da nam je jedino rješenje ICSI .. Otišli na jedan - dobili 2 embrija, no nisu se prihvatili

    Ne odustajemo, i dalje pokušavamo svašta i nadamo se našem

  17. #67
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    curka

  18. #68
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure,da li zna tko gdje se može u Osijeku obaviti spermiogram? Da li ima kakav privatnik koji to radi ili je jedina opcija bolnica?

  19. #69
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    jim, mm ga je dva puta radio u kbo-urologija. zbog ne baš najljepših iskustava s tog odjela privatno smo otišli u polikliniku škvorc, samobor. ako se u prilici otići u zgb, za 300 kn imate nalaz isti dan...nadam se da sam pomogla!

  20. #70
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    curka,

    moj suprug ima istu dijagnozu asteroteratozospermija, isto pokušavama ali tek nekih mjesec dana sa cinkom , selenom , l-arginom ....pijemo čajeve od Tešića , ali u principu doktori savjetuju potpomognitu .
    Možeš mi reći što si t radila ICSI ? dali te uspavaju , gdje si radila , ako nije tajna ?
    ja sam, se pribilježila kod Vrćića u PETROVU , ali tek na razgovor


    Hvala :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    i MM se ovaj ciklus sprema na spermiogram jer već nekoliko mjeseci radimo na drugoj bebici i za sada još ništa. To nam je uvjet za deljnje pretrage hormona kod mene. Ići ćemo u Petrovu pa ćemo vidjeti.

  22. #72
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Ja sam zbunjena sada :?

    nalaz spermiograma - normospermia (tako piše na nalazu)

    dam doktoru da pogleda, kaže: 'nije jako loše, ali ipak ima 30% abnormalnih spermića, pa pođite obavezno kod svog MPO-vca savjetovati se kako i šta dalje'

    Jel se ovo kome desilo? Baš sam se iznenadila, a taman sam pomislila da je bar kod mm-a sve ok

  23. #73
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    MM me pita šta da radi, pije ili štagod da se ovo poboljša
    nemam pojma šta bih mu rekla

    zar normospermia ne bi trebala biti normalan nalaz ili?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    normospermia je normalan nalaz. 30% abnormalnih spermica je ok, mislim da se sve preko 50% normalnih smatra dobrim nalazom, tj. normospermijom, a tm ih ima 70% normalnih.
    bacite se na radove, a usput ti proveri svoje hormoncice, uradi HSG i odi na folikulometriju da potvrdite ovulaciju.

  25. #75
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Za cure čiji mužići imaju problema sa plivačima samo bih htjela dati savjet iz iskustva.
    Naime, ukoliko već niste pokušajte otkriti uzrok takvom stanju. MM su na ww dijagnosticirali astheno... i rekli da je to tako i da se uzrok ne zna i da ćemo morati na ivf jer drugi način ne dolazi u obzir.
    Meni nije vrag dao mira, mi na sd napravili opet spermiogram, tamo su mu napravili briseve ejakulata i otkrili bakteriju. Nazvala sam ivf polikliniku i objasnila situaciju. Ljubazna sestra mi preporučila urologa. MM otišao na pregled i gle čuda, pored bakterija otkrivena i varikokela koju je potrebno operirati, napravili mu uzv i cd skrotuma. Urologinja se čudila kako androlog na ww nije uočio varikokelu koja je naočigled izražena.
    Dakle, potražite najprije uzrok lošeg spermiograma, izliječite mužića i onda blo kojom od mogućih metoda pokušajte doći do rezultata.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima,

    MŽ i ja radimo nekih 10 mjeseci na djetetu, ali do sada nije bilo uspjeha. Oboje ćemo uskoro navršiti 30. Ona je bila na par pregleda (ginekolog) - ultrazvuk, hormoni i sl. I čini se da je sve manje-više u redu. Otišao sam napraviti spermiogram na Sv. Duh i dobio nalaz oligoasthenozoospermia. Naravno, to me je lagano doprimiralo (a nalaz sam dobio danas). Vidim da ima puno tekstova vezanih uz spermiograme i njihove diagnoze, pa rekoh, da se pridružim...

    Vrijednosti spermiograma su sljedeće:

    Volumen: 2ml (nisam baš bio raspoložen ) - apstinencija 4 dana
    Broj spermija: 12x10^6 /ml, ukupno: 24x10^6

    Progresivno pokretni: 2x10^6 /ml = 16,66%
    Pokretni: 3x10^6 /ml = 25,00%
    Pokretni u mjestu: 1x10^6 /ml = 8,33%
    Nepokretni: 6 x10^6 /ml = 50,00%

    Morfologija: 48% morfološko nepravilnih oblika 8
    Nepravilnost glave: 52%
    Nepravilnost vrata: 42%
    Nepravilnost repa: 6%

    Nisam uzimao nikakve posebne preparate (uzimam samo omege), nadzirao prehranu i sl.

    Molim vas preporučite mi nekakav slijed radnja: urolog, androlog, ponavljanje pretraga, pretrage kod nekoga drugoga i slično. A i ohrabrenje bi dobro došlo...

  27. #77
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Eusebio prvotno napisa
    Pozdrav svima,

    MŽ i ja radimo nekih 10 mjeseci na djetetu, ali do sada nije bilo uspjeha. Oboje ćemo uskoro navršiti 30. Ona je bila na par pregleda (ginekolog) - ultrazvuk, hormoni i sl. I čini se da je sve manje-više u redu. Otišao sam napraviti spermiogram na Sv. Duh i dobio nalaz oligoasthenozoospermia. Naravno, to me je lagano doprimiralo (a nalaz sam dobio danas). Vidim da ima puno tekstova vezanih uz spermiograme i njihove diagnoze, pa rekoh, da se pridružim...

    Vrijednosti spermiograma su sljedeće:

    Volumen: 2ml (nisam baš bio raspoložen ) - apstinencija 4 dana
    Broj spermija: 12x10^6 /ml, ukupno: 24x10^6

    Progresivno pokretni: 2x10^6 /ml = 16,66%
    Pokretni: 3x10^6 /ml = 25,00%
    Pokretni u mjestu: 1x10^6 /ml = 8,33%
    Nepokretni: 6 x10^6 /ml = 50,00%

    Morfologija: 48% morfološko nepravilnih oblika 8
    Nepravilnost glave: 52%
    Nepravilnost vrata: 42%
    Nepravilnost repa: 6%

    Nisam uzimao nikakve posebne preparate (uzimam samo omege), nadzirao prehranu i sl.

    Molim vas preporučite mi nekakav slijed radnja: urolog, androlog, ponavljanje pretraga, pretrage kod nekoga drugoga i slično. A i ohrabrenje bi dobro došlo...
    Dobro nam dosao i sto prije postao tata!

    ja bih s takvim nalazom urologu - slika je prilicno ujednacena i moguce da se radi o varikokeli (tj. odstupanja o normalnih vrijednosti su ujednacena - ne valja ni broj, ni pokretljivost, morfologija je manje-vise ok).
    u svakom slucaju, mozda se moze naci materijala za inseminaciju, pa svakako vrijedi pokusati, ali se ne treba predugo time baviti - najbolje odmah napraviti konsultacije za IVF. u medjuvremenu pokusati s prirodnim preparatima uz pomoc urologa.
    mozda ovo nije bas ono sto ste zeljeli cuti, ali je napisano na osnovu iskustva, nazalost.

    drzim fige da cim prije dodjete do bebice!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Zahvaljujem na brzom odgovoru. Baš sam mao tražio i na pliva-zdravlju http://www.plivazdravlje.hr/?section...0&nocpp=0#1625 našao ovo:
    "Najnovija studija na ovu temu pokazuje da niti jedan muškarac s koncentracijom spermija manjom od 13.5 milijuna/ml, kao i pokretljivošću spermija manjom od 32%, te s manje od 9% spermija normalnog izgleda nije imao djecu."

    Što me, naravno, nije razveselilo... No dobro, što-je tu-je

  29. #79
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Eusebio prvotno napisa
    Zahvaljujem na brzom odgovoru. Baš sam mao tražio i na pliva-zdravlju http://www.plivazdravlje.hr/?section...0&nocpp=0#1625 našao ovo:
    "Najnovija studija na ovu temu pokazuje da niti jedan muškarac s koncentracijom spermija manjom od 13.5 milijuna/ml, kao i pokretljivošću spermija manjom od 32%, te s manje od 9% spermija normalnog izgleda nije imao djecu."

    Što me, naravno, nije razveselilo... No dobro, što-je tu-je
    zapravo, statistika veli da ce svaki par kod kojeg je izrazen muski faktor neplodnosti ostvariti trudnocu (osim ako se radi o azoospermiji), samo sto je faktor vremena takav da se ne moze cekati na prirodno zacece...

    a druga je stvar da spermiogram, istina, moze varirati - i to u oba smjera, ali smanjena plodnost tesko da ce ikada biti izlijecena - mogu se desiti kratkotrajna ili jednokratna poboljsanja, nista vise. postoje i sretne price - o prirodnim trudnocama u situaciji ekstremno loseg spermiograma, no to je tako mali broj slucajeva da se ne smijemo prepustiti i cekati. ipak nam je cilj trudnoca i roditeljstvo prije penzije

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Dobro nam dosao i sto prije postao tata!

    ja bih s takvim nalazom urologu - slika je prilicno ujednacena i moguce da se radi o varikokeli (tj. odstupanja o normalnih vrijednosti su ujednacena - ne valja ni broj, ni pokretljivost, morfologija je manje-vise ok).
    u svakom slucaju, mozda se moze naci materijala za inseminaciju, pa svakako vrijedi pokusati, ali se ne treba predugo time baviti - najbolje odmah napraviti konsultacije za IVF. u medjuvremenu pokusati s prirodnim preparatima uz pomoc urologa.
    mozda ovo nije bas ono sto ste zeljeli cuti, ali je napisano na osnovu iskustva, nazalost.

    drzim fige da cim prije dodjete do bebice!
    Ako sam dobro shvatio, osnovni tretman varikokele bi bila operacija? Koliko vidim po netu (i ovom forumu) veza između varikokele i kvalitete sjemena je razmjerno "kontraverzna", odnosno mišljenja o tome da li tretiranje (operacija) pomaže se često suprotstavljaju. Da li bi spomenuti "prirodni preparati" trebali utjecati na varikokelu, trebali unaprijediti kvalitetu sjemena ili je to povezano?

    Znači, glavna preporuka bi bila čim prije obaviti konzultacije vezane uz potpomognutu oplodnju?

  31. #81
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Eusebio, dijagnoza se nikad ne postavlja na temelju samo jednog spermiograma. Ja bih ti savjetovala da za 2-3 mjeseca ponoviš spermiogram (spermatogeneza traje 72 dana) pa ako ti nalaz i drugi put bude kao ovaj, tu bi već bilo dobro razmisliti o potpomognutoj. Dok obrada traje, (a obično traje 6 mj. do godine dana) i dok čekate red na postupak (koji ne uspije svaki put od prve), uvijek možete pokušavati prirodno. Znam da se nije lako suočiti s lošim nalazom, prošli smo slično prije nekoliko mjeseci, ali kad prođe prvi šok vidjet ćeš da izlaza ima. Na ovom forumu je puno priča sa sretnim završetkom. Mnogi su sa sličnim ili još gorim nalazima uspjeli postati roditelji pa ćete i vi.

    Istina je da operacija varikokele nekima pomogne, a drugima ne, ali ti tek trebaš vidjeti što je uzrok tvojem spermiogramu. MD ima varikokelu i oligozoospermiju i androlog mu je preporučio operaciju, no na kraju smo u razgovoru s MPO stručnjakom shvatili da bi to bio prevelik gubitak vremena i da ponekad treba čekati mjesecima da se vidi ima li ikakvog pomaka, a posebno s obzirom da rezultat može izostati. Trebalo nam je malo vremena da prihvatimo činjenicu da će naša djeca možda biti začeta u laboratoriju, no kad ih dobiješ, to ionako postaje sasvim nevažno. Sad smo u pripremama za prvi ivf i nadamo se najboljem.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Zahvaljujem na informacijama... čitava ta priča oko spermiograma me je ulovila na prepad. Bio sam siguran da će taj pregled biti samo formalnost - eliminacija mogućnosti da nešto nije u redu. A kad tamo... Doista mi nikada ne bi palo na pamet da ću imati problema oko tako _prirodne_ stvari kao što je plodnost. Pa još donedavno sam razmišljao o kontracepciji... No dobro, riješiti ćemo to.

  33. #83
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    danas smo dobili nalaz spermiograma.Pošto je to prvi put i piše dijagnoza:normozoospermia, al ne znam protumačiti te vrijednosti pa ona koja to kuži može li mi prevesti, hvala.
    Volumen: 1,6ml - apstinencija 7 dana
    comncentration 89,51 mill spermcount:143,21 mill

    Progresivno pokretni: 33%
    grade b: 16%
    Pokretni u mjestu: 10%
    Nepokretni: 41%
    Morfologija:40 (to ne kužim)??
    vitality 80
    Šta je fertilnost? šta su dobre kinetičke osobine?

  34. #84
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Eusebio, promakao mi je tvoj post
    Da, u pravu si, prva je dijagnoza veeeliko iznenadjenje. ALi, poslije shvatis da si sretan ako spermija ima pa se moze napraviti IVF/ICSI.

    Varikokelu urolozi najradije "popravljaju" operacijom, no uvrijezeno je misljenje medju reproduktivnim ginekolozima da je uspjesnost tih procedura upitna, a da se varikokela zna vremenom vratiti - neizbjezan je i gubitak vremena posto se rezultati operacije (ako ih bude) pokazu za nekih 6 mj. Ima prica o prirodnoj trudnoci nakon operacije, ali ima i drugacijih prica...

    Mi smo na kraju odlucili da operaciju zaobidjemo, ionako se gubi i previse vremena u lijecenju neplodnosti.



    Mrva - nalaz je super, spermiji su brzi, zivi i brojni - naprijed u kucnu radinost

  35. #85
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Wewa, hvala!
    Al nikako da se primi!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav svima,

    molila bih nekoga tko je imao iskustva da mi protumači ova 3 usporedna spermiograma.
    Trudimo se oko 13mjeseci i još želimo dati šansu prirodnoj trudnoći. Je li ista moguća uz ovakvu sliku i da li je netko riješio problem likvefakcije???
    Kod mm se sperma ne pretvori u tekuće stanje ni nakon 2 sata. U labosu su mi rekli da je sve ok, da ih ima dosta, da plivaju ali kao da su zarobljeni u toj tekućini i ne mogu iz nje prodrijeti. Mm je imao enteroccocus koji se vratio, nakon antib. je bio negativan nalaz na bilo kakve bakterije, pije stalno neke antibiotke radi toga, valjda postoji infekcija neka jer su i leukociti malo povišeni, pa da li se to i kako liječi? Je li to osnovni razlog lošijeg viskoziteta i problema likvefakcije??
    Hvala unaprijed,

    Apstinencija: svaki put 4 dana
    30.7.2008.; 11.10.2008.; 29.11.2008.
    Između svakog uzorkovanja mm je pio antibiotike a 25 dana uoči zadnjeg testiranja pio je Čaj od Mije travara

    Količina 5ml; 3.2ml; 3.2ml
    Viskoznost 1; 1; 1-2
    Ph 8; 7,5; 7,7
    Koncentrac. 13; 32; 43,6
    Pokretnih 65%; 50; 51
    Usmjerenih 31%; 15; 28
    Živih neobojenih 66%; 51; 52
    Normalnih 70; 66; 55
    Nenormalnih 30; 34; 45%
    a) Nen.u glavi 9; 13; 15
    b) vratu 8; 9; 11
    c) repu 13; 12; 19
    Leukociti 10-12; 6-8; 6-8
    Pretvaranje u tekućinu NE; NE; NE

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Cure, molim vas za pomoć. Ovo nam je prvi spermiogram, pa se baš ne snalazimo...

    Dijagnoza je: oligoteratozoospermia

    Apstinencija: 5 dana
    Volume: 4 ml
    Concentration: 9,96 mill/ml
    Spermcout: 39,82 mill
    A motility: 40%
    B motility: 10%
    C motility: 12%
    D motility: 38%

    Ph: 7,8
    Viscosity <2 cm
    Agglutination: No agglutination
    Round cells: 1
    White blood cells: 0,1
    Morphology: 25
    Vitality: 74

    Jel to dobro ili loše????

    :?

  38. #88
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    latica26, po navedenim brojčicama vidi se da je broj spermija smanjen (minimum koji se smatra normalnim je 20 mill/ml), a ni morfologija nije najbolja. Takav spermiogram nije dobar, ali definitivno nije ni najgori. S obzirom da kažeš da je prvi, svakako ga ponovite za tri mjeseca. Spermiogrami znaju jako varirati pa ako nekad nalaz bude i loš, to još ne znači da je stanje uvijek takvo.
    Ponekad je već promjena životnih navika (bolja prehrana, prestanak pušenja, izbjegavanje zagrijavanja testisa) dovoljna da se spermiogram popravi.
    U slučaju da vam i drugi nalaz bude sličan, bilo bi dobro da TM napravi kompletnu andrološku obradu, da se pronađe uzrok.
    U svakom slučaju, ne dajte se obeshrabriti! Puno nas je ovdje sa svakakvim dijagnozama, a i svako malo se pojavi neka čudesna beba i sve nas podsjeti da se nikad ne treba prestati nadati!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala ti! Sad još čekamo nalaz briseva uretre (mislim da se tak zove), pa ćemo onda vidjet što dalje.

    U svakom slučaju, ne gubimo nadu.

    Dal ima neki pregled koji bi ja još mogla napraviti?? Napravila sam cervikalne briseve, imala neku bakteriju, koja je nakon antibiotika otišla, papu i ultrazvuk radim svakih 6 mj i to je ok. Ne znam.. jel ima još nešto?? :/

    Hvala još jednom!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    E, da, još nešto.

    Čitala sam tu na forumu o nekom stričeku koji po nalazu izmiksa neki čaj za naše bolje polovice.

    Jel mi može neko napisat njegovo ime i adresu? Hvala unaprijed!


  41. #91
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Trudilica prvotno napisa
    da li je netko riješio problem likvefakcije???
    Kod mm se sperma ne pretvori u tekuće stanje ni nakon 2 sata.
    MM je imao (ne znam ima li još uvijek, a ne znam ni da li je to trajno ili promjenjivo stanje) taj problem (uz oligoastheno...). Ja sam dva puta zatrudnila...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Cure, jel nečiji muž ili dečko bio kod androloga na pregledu??

    MM je danas dobio uputnicu kod svoje dr., pa me zanima kako taj pregled izgleda i što možemo očekivati.

    Nakon prvog spermiograma čija je dijagnoza oligoteratozoospermia, dr. mu je dala uputnicu za androloga i rekla da je najbolje to obaviti u VV.

    Ako imate bilo kakva iskustva... pliiiz...

    :?

  43. #93
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    latica26, nije to tako strašno kao što se na prvi pogled može činiti. Moj je bio kod androloga na VV i evo kako je izgledalo: izmjerili ga, izvagali, poslušali srce i pluća, odgovorio na 1001 pitanje o životnim navikama, pregledali mu testise i izvadili krv. Uglavnom - ne boli i relativno brzo je gotovo.

  44. #94
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mm su radili i briseve, sto nije bas najugodnije, al ne znam kako odlucuju kome ce ih radit, a kome nece

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    i ja sam čula da blago rečeno nije ugodno. a šta da se radi...

  46. #96
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    mm su radili i briseve, sto nije bas najugodnije, al ne znam kako odlucuju kome ce ih radit, a kome nece
    Mislim da gledaju leukocite u ejakulatu. I možda idu metodom da prvo pokušaju naći uzrok lošeg spermiograma manje neugodnim pretragama pa ako uspiju, ne kopaju dalje. Npr. MD-u su odmah našli varikokelu, leukociti su bili ok, moji brisevi su ok, tako da je mala vjerojatnost da je neka bakterija posrijedi.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa
    latica26, nije to tako strašno kao što se na prvi pogled može činiti. Moj je bio kod androloga na VV i evo kako je izgledalo: izmjerili ga, izvagali, poslušali srce i pluća, odgovorio na 1001 pitanje o životnim navikama, pregledali mu testise i izvadili krv. Uglavnom - ne boli i relativno brzo je gotovo.

    Kak se TM naručio na pregled. Dr. nam je rekla da se treba naručit, danas cijeli dan zovemo pa je zauzeto, a na njihovoj stranici piše da se može nešto faksom ili mailom.... Jel TM dugo čekao na pregled od kad se naručio?? Jel mu gotov nalaz? Što uopće u tom nalazu piše, odnosno što saznamo iz njega??

    Mi smo briseve prošli, i za M stvarno uopće nisu ugodni, ali hvala Bogu, taj nalaz je ok, nema nikakvih bakterija. :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Prije par mjeseci postao sam ovo:

    Citiraj Eusebio prvotno napisa


    Vrijednosti spermiograma su sljedeće:

    Volumen: 2ml (nisam baš bio raspoložen ) - apstinencija 4 dana
    Broj spermija: 12x10^6 /ml, ukupno: 24x10^6

    Progresivno pokretni: 2x10^6 /ml = 16,66%
    Pokretni: 3x10^6 /ml = 25,00%
    Pokretni u mjestu: 1x10^6 /ml = 8,33%
    Nepokretni: 6 x10^6 /ml = 50,00%

    Morfologija: 48% morfološko nepravilnih oblika 8
    Nepravilnost glave: 52%
    Nepravilnost vrata: 42%
    Nepravilnost repa: 6%
    E, pa samo da napomenem da je MŽ ostala oko trudna tjedan dana prije tog spermiograma. Sada je 11/12 tjednu i sve je super.
    Evo, samo kao malo ohrabrenje da vas "ne baš najbolji" rezultati spermiograma ne moraju baciti u depresiju.

  49. #99
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Eusebio, čestitam! :D

    latica26, mi smo se naručivali telefonski (da, gužva je, ali treba biti uporan ili zvati poslijepodne oko 2, 3 jer se do tada obično već raščisti). Nalazi su nam stizali za desetak dana do dva tjedna, iako mnogi govore i o mjesec dana čekanja. Nemam pojma zašto smo ih mi dobili tako brzo. :?
    Iz nalaza saznaš broj spermija po ml, pokretljivost, morfologiju, pH, leukocite tj. vidiš odstupaju li vrijednosti od normale ili ne i onda se povezano s tvojim nalazima bira taktika za dalje.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Eusebio, čestitke i stvarno je ohrabrenje.

    MM je radio spermiogram u Petrovoj i dijagnoza je asthenoterato... latica26, moraš biti uporna. Ja sam zvala na VV (tamo ću i ja na prvi pregled) jedno četiri dana i nonstop mi je bilo zauzeto. Kada sam dobila dogovoren mu je pregled za 28.01., što sam se iznenadila jer mi se čini dosta brzo. Sestra mi je rekla da mora doći do 10 sati natašte s uputnicom i napraviti će spermiogram i pregled kod androloga. Ja sam imala još sto pitanja, ali je žena ljubazno rekla da se ništa ne brinem i da će se oni dobro pobrinuti za njega.

    Još samo da MM uvjerim da to i nije tako strašan pregled...

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •