Stranica 5 od 12 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 561

Tema: Spermiogrami... 3. dio

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    bok curke, evo mene s izvješćem o s-gramu.
    Loše je stanje, ali ja ga prvobitno propisujem tome što MM nije asptinirao kaže da nije mogao izdržati
    Uglavnom imamo 1,68 mil/ml i trichomonasa više nema. Porasla nam je pokretljivost sa A+B 8% na A+B 18% i ima morfološki normalnih 60%.
    Mada u ovaj nalaz ne vjerujem jer kažem, MM nije apstinirao (niti cijela 24 sata) a i zato što taj mali lab u kojem smo radili nalaz ima uvijete koji su jaaaaaaaaaaaako daleko od sterilnih uvijeta laba. Također u tom labu nema aparata za s-gram već lik broji ručno plivače. Užas! Ježim se čim se ponovo sjetim toga.
    U utorak idemo ponovit nalat z OB, tamo imaju aparat za s-gram i odlične uvijete.
    Jedina pozitivna stvar je ta da sam vidjela uzorak na mikroskop i vidjela nekoliko pravih zdravih plivača koji se kreću lijepo i brzo i normalnog su oblika. Hvala Bogu bit će za IVF kandidata.
    Posljednje uređivanje od pujica : 07.09.2010. at 21:43

  2. #202

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    20

    Početno asthenoteratozoospermia

    Pozdravljam svih........nova sam ovdje..i molila bih vas za mišljenje o našem spermiogramu. Rađen je na VV.

    1.EJAKULAT (CASA-HAMILTON THORNE:IVOS HTM 10)
    Vol.1600 ml, konc.spermija 50.3M/ml, pokretnih 32%,progres.pokr. 17%,morfologija normalni 4% ,morf.index. 21 %

    2.TSH 1.54 miul, LH 4.4 , FSH 4.4, testosteron 21.7 nmol L , estradiol(CLIA) 0.17,prolaktin 132.5 , izoenzim LDH1 6.6 izoenzim ldh2 15.5, izoenzim ldh3 21.3, izoenzim ldh -x 25.4, izoenzim ldh 4 20.7, izoenzim ldh5 10.5, kisela fosfataza 975 kj/L, fruktoza 19.3, limunska kiselina 43.9 nmol/L, cink 4.5 nmol/L.

    Doktori su prokomentirali da uopće nije toliko loš nalaz i da se može dogoditi i prirodno, a meni izgleda grozno, pogotovo MORFOLOGIJA!!!

    Što vi mislite?
    Hvala

  3. #203

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    luči nije nikako loš nalaz! Da bi nalaz bio normalan treba biti 20 mil plivača po ml, TM ih ima 50 mil što je ODLIČNO! morfologija je loša, ali uzeta na ovaj ogroman broj postaje prihvatljiva. Dakle morfologija normalnog nalaza bi trebala biti 40%, 40% OD 20mil je 8 mil, kod vas je 4% od 50 mil je 2 mil. Sad to pomnožiš sa vol ( cijelim ejakulatom) i opako si se približila normali!!!!!! No sikiriki po meni!
    Za TSH neznam...možda ti se netko pametniji od mene javi

    MM i ja smo odlučili ne ponavljati nalaz s-grama. Ovaj loš će bit taj kojeg ćemo nosit na postupak. Ima zdravih kandidata za IVF, beštije nema i to je sve što smo trebali znati. Postupak će bit oko 15/09/10 i do tada vibramo, meditiramo i opuštamo se maximalno (bar se trudimo )

  4. #204

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    20

    Početno

    sumskovoce hvala na pojasnjenju.....još sam "mala beba" u svemu ovome tako da mi je puno znacilo. U medjuvremenu je MM dobio nalaze novog spermiograma, koji je jos bolji: vol.ejakulata 2.400ml, konc.sp. 34.7 M/ml, pokretnih 37 %, progres. pokr.25%. Morfologija normalnih 19 %, morf. indeks 27%. Što je uopće taj index???

    MAR test: dir.14 % I što je mar test ????
    Uglavnom pise kako je uzrok neplodnosti ipak na strani supruge . Dosad pronađena ureaplasma (popili antibiotike), danas ponovo vadila bris... A na papa testu obilje metaplasticnog epitela (endocervikalni polip ???), doslovno tako piše u zagradama. I što s tim??? Ništa, kaže dođite ponovo na jesen na papa test ?!?

    Tebi želim svu sreću u rujnu !!!

  5. #205
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Bok svima! Mi smo dobili rezultate s-grama sa SD koji smo napravili jer nam se nekako činilo da možda nije sve ok... rezultati se meni čine jako loši. Kao prvo daignoza je oligoasthenoteratozoospermia. Pronašla sam da to znači da ih nema dovoljno, da nisu pokretni i da su deformirani, ali ne znamo ni MM ni ja koliko je zapravo nalaz grozan pa vas molim pomoć, ako nam netko tko se kuži može pojasniti pojedine pojmove u nalazu. Evo, prepisujem podatke redom:

    Abstinence: 3 days
    Time after ejaculation: 00:58 (hh:mm)
    Sperm analysed: 51
    Volume: 2,8 mL
    Concentration: 18,52 mill/mL
    Spermcount: 51,85 mill

    Grade A motility: 14%
    Grade B motility: 10%
    Grade C motility: 16%
    Grade D motility: 60%

    Velocity: Mean 24,9; SD (26,9); Median 25,0; S.E.M 7,8
    Linear velocity: Mean 22,7; SD (8,3); Median 23,3; S.E.M 2,4
    Linearity index: Mean 91,9; SD (37,8); Median 93,2; S.E.M 10,9

    Ph: 8
    Viscosity: <2cm
    agglutination: no agglutination
    round cells: 0,2
    white blood cells: 0
    morphology: 20%
    vitality: 56%

    Zaista bi bila zahvalna na pojašnjenju, ili barem uputi gdje mogu vidjeti koje su normalne/preporučene vrijednosti.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    tikki nije nalaz jako grozan, ne paničarit!
    Broj plivača kod vas je 18,52 mil/ml (normala je 20 mil/mil) stoga nije jako loše
    Pokretljivost A+B vam je 24% a trebala bi biti 40% - opet nije jako loše
    Nema aglutinacije - što je dobro (znači da se plivači ne sljepljuju jedan na drugoga)
    Morfološki normalnih imate 20% - trebalo bi biti od 40-60%
    Stoga nema mjesta panici, to je jedan od boljih nalaza sa dijagnozom aligo-astheno, a ukoliko vam je ovo prvi s-gram, onda trk u apoteku po Bioastin i ostale preparate (više informacija tu na forumu u temi Kako poboljšati spermiogram) i ponovit nalaz za dva-tri mjeseca. Nije sve tako crno kao što se čini!

  7. #207
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Sumskovoce hvala ti puno na pojašnjenju. Danas sam se bacila u istraživanje što točno znače svi ti izrazi i koje su granične vrijednosti... ne znam ni sama, malo mi se čini da njie sve tako crno, malo mi se pak čini grozno (pogotovo pokretljivost i morfologija... i to što je vitality samo 56%) Ma ne znam ni sama, baš sve je ispod normale, a opet mi izgleda da nije baš jako jako nisko... Sve nas je ovo šokiralo, nekako kao da nemam još osjećaj da je to naš nalaz

    Što mislite koji bi nam idući koraci trebali biti? MM je planirao sutra kod doktora opće prakse pokazati nalaz pa da vidimo kamo će nas dalje uputiti. Nekako mislim da nam je urolog sljedeća postaja (barem sam tako u nekom vodiču na RODA stranicama pročitala).

    Još jedno pitanje, možda je totalno glupo, ali ja zaista ne znam procijeniti što nam nalaz zapravo govori... imamo li šanse napraviti bebu u "kućnoj radinosti"? I koliko su realne/nerealne takve šanse?

  8. #208
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    cure, molim vas da na ovoj temi samo analizirate nalaze spermiograma, a na temi o njihovom poboljsanju mozete pisati o iskustvima s raznim preparatima. za svakodnevne izvjestaje i vibranje postoji Odbrojavanje

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Post Spermiogram...!

    Pozdrav svima!!
    Evo zanima me ako su vaši mužići išli na pretrage dali su smo radili spermiogram ili su odmah napravili spermiokulturu,urinokulturu i bris uretre?! Da li inzistirati na svim tim pretragama kako bi se odmah isključio bilo kakav problem sa strane mm ili tu podluku prepustit liječniku?! Za koji dan ćemo se naručiti na pregled u Splitu privatno!

  10. #210
    OCUDITE avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    120

    Početno

    Prvo napravi spermiogram pa ako nije u redu onda tek ostalo...tako smo mi radili. Što ćeš ga mučiti s pretragama ako nije problem u njemu.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima!!!Molim vas mišljenje našeg spermiograma:
    VOLUMEN 3,4
    PH 8.5
    KONC.SPERMIJA 12,0
    UKUPNI BROJ SPERMIJA 40,8
    LIKVEFIKACIJA 2
    VITALNOST 49
    BRZO PROGRESIVNI 4
    SPORO PROGRESIVNI 18
    STACIONIRANI 2
    NEPOKRETNI 76
    NORMALNI OBLICI 27%
    PATOLOŠKI OBLIK GLAVE 45
    PATOLOŠKI OBLIK VRATA 11
    PATOLOŠKI OBLIK REPA 17
    2-5 LEUKOCITA PO VIDNOM POLJU

    Trudimo se dvije godine...
    Hvala

  12. #212
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Bok Gaby11! Kao prvo, dobrodošla na forum

    Piše li na nalazu i diagnoza? Mislim da je prema ovome što si navela vjerojatno oligoasthenoteratozoospermija, što znači da ih je premalo, da su slabije pokretni te da je povećan broj morfološki neispravnih spermija.

    Inače, za normalan nalaz su donje granice: koncentracija 20 mil (po novim WHO smjernicama je prag smanjen na 18 mil), pokretljivost a + b tj. progresivnh treba biti barem 40% (vama je broj brzoprogresnih dosta niski- to su oni koji su najbitniji za "kućnu radinost"), a morfološki ispravnih bi trebalo biti preko 30%.

    Nije baš sjajno, ali nije ni ovaj nalaz najgori... ipak ima dovoljno materijala za potpomognutu oplodnju. Vi se već dosta dugo trudite, jeste već posjetili nekog MPO specijalistu?

    Ima na poforumu potpomognute oplodnje tema o poboljšanju spermiograma, pa možda ne bi bilo loše da malo proučiš što su sve naši muževi pili kako bi poboljšali nalaz s-grama. Iako, danas se muška neplodnost uglavnom ne liječi već se pokušava "zaobići tehnikama medicinski potpomognute oplodnje.

    Nadam se da sam pomogla Pozdrav i sretno

  13. #213

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav tikki!!
    Na nalazu ne piše dijagnoza....nije mi jasno zašto..
    Nismo bili kod speciajlista, jer dragi treba napraviti bris,ejakulat pa tek onda s tim nalazima i mojim za Petrovu,a pošto je on mimozica nikako da se odluči na to,trenutno je na Bioastinu.
    On je u uvjerenju da mi možemo i prirodnim putem,te da sam ja previše opsjednuta s tim....
    Hvala ti na pomoci

  14. #214

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Molim komentar:
    konc.spermija 20.5M/ml,
    progres.pokretnih 36%,
    srednje progres 8%,
    morfologija normalni 16%

    Dok. kaže granična astenozoospermija, nalaz ponoviti za 2 mj.
    Mene zabrinjava ova loša morfologija, znači 84% abnormalnih, ali opet ima
    dosta progresivno pokretnih.
    Što kažete imamo li šanse u kućnoj radinosti i kako tempirati odnos?
    (brijem da pošto ima puno brzih a malo srednje brzih, treba biti što bliže O,
    jer su ovi brži obično i kratkotrajniji.Ili se varam?)
    Posljednje uređivanje od krojachica : 17.11.2010. at 13:04

  15. #215
    OCUDITE avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    120

    Početno

    Krojachice ,kažu da se koncentracija povećava kod duže apstinencije, a spermiji se ubrzavaju kod češćih odnosa. Po meni je tm-u koncentracija na granici, a pokretljivost (jer imaš ovih brzih dosta) je OK. Morfologija je isto upitna jer mm-u ih je normalnih bilo 18% pa su rekli da je terato...U svakom slučaju mislim da je spermiogram dosta dobar i uz malo pažnje i vitamina da će biti dobitna kombinacija. Sretno!

  16. #216

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Tnx. Ocudite.
    MM je prilikom davanja uzorka prolio pola pa je možda
    za pretpostaviti da bi pravi rezultat možda bio i malo bolji.
    Valjda zato mu je i preporučeno da ponovi za 2 mj.

  17. #217
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Krojachica ja mislim da je razlog što diagnoza nije terato zato što postoje 2 metode za određivanje morfologije.

    Prva metoda kaže da barem 60% spermija treba biti morfološki normalnog oblika (prirodno je da u sjemenu bude određen broj morfološki nepravilnih spermija, no dok je broj onih koji su ok preko 60% to se smatra normalnim nalazom).

    Druga metoda se služi istom metodom za ocjenu "normalnog" spermija, ali ima strože kriterije. Prema toj metodi više od 14 % normalnih oblika već se smatra normalnim nalazom (5-14 % - dobra prognoza za oplodnju; 0-4% - loša prognoza).

    E sad, budući da je vaš broj 18%, ako se radi o ovoj drugoj metodi... to je onda super morfološka karakteristika Ja vjerujem da je to u pitanju, čim nisu naveli kao problem u dijagnozi.

    Inače, konc. je isto na donjoj granici. Koliko je ukupni volumen na nalazu (makar ako se pola prolilo, neće taj podatak biti relevantan), Neke smjernice WHO kažu kako bi ukupan broj progresivno pokretnih trebao biti barem 8 mil/ml što je kod vas na granici, ali opet u slučaju većeg volumena taj se broj može "kompenzirati".

    Eto, nadam se da sam pomogla. Sretno

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    15

    Početno

    MojaDraga i ja pokušavamo vec duže vrijeme bebača napraviti no ne ide. Prvi korak spremiogram i rezultat je slijedeći:
    http://img525.imageshack.us/img525/7714/nalaz01.jpg

    Koliko sam šnjofao po Internetu - nije dobro
    No, može li neko malo ipak bolje pojašnjenje dijagnoze...ovo je ništ. Bolje da su mi dali prazan bijeli papir nego ovak nešto...
    Tnx ekipa

  19. #219
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Bok Žbunj, i dobrodošao na forum. Potpuno shvaćam tvoju zbunjenost s nalazom... isto se dogodilo i nama prije par mjeseci. MM je podigao nalaz i nazvao me i rekao:"nije dobro, piše neka duga riječ... nitko mi ništa nije rekao, ali mislim da nije dobro..." Od tada smo oboje puno naučili o tome što je uopće normalan nalaz i što otprilike znače sve te brojke.

    Ovako, kod vas je smanjena pokretljivost i morfologija spermija (tj. povećan je broj deformiranih spermija). Koncentracija je ok, iako na granici (20 mil/ml se smatra normalnim nalazom). Pokretnih spermija bi trebalo biti barem 50%, ili 25% brzo pokretnih, a morfološki ispravnih preko 30%.

    S obzirom na sve, vaš nalaz i nije tako strašan, mislim da se beba može "dogoditi" u kućnoj radinosti u određenom broju pokušaja. Ovisno o tome koliko imate ti i TŽ godina (tu su ženine godine od puno veće važnosti) i koliko dugo pokušavate trebali biste odlučiti što dalje. Posjet nekoj MPO klinici ili pokušaj ciljanih odnosa (npr. da žena prati kada su joj ovulacije pa da tempirate odnos u prave dane) su neke od mogućnosti. Nažalost, koliko sam ja skužila s ovakvom dijagnozom postoji mogućnost da vas "zavlače" jer taj nalaz zaista nije katastrofalno loš pa je najbolje da se dobro informirate i ustrajete na svojim zahtjevima.

    I da, obično se zaključak o muškoj plodnosti ne donosi na osnovi jednog s-grama jer je to test koji dosta varira, pa su obično potrebna 2-3 da se nešto zaključi (u razmaku od barem 2-3 mjeseca jer toliko treba spermijima da se obnove). Ima tu na forumu tema kako poboljšati s-gram (u podforumu potpomognuta oplodnja) pa možda ne bi bilo loše da počneš uzimati neke preparate i vitamine prije idućeg nalaza.

    Nadam se da sam pomogla, znam da je ovo bio šok, ali mislim da uz malo sreće ili malo pomoći i vas vaša bebica uskoro čeka Sretno!

  20. #220

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala puno na pojašnjenjima i savjetima. Neke stvari su mi sad puno jasnije i nekako sam mirniji. Za početak idemo MŽ ginekologici pa da vidimo šta će nam ona reći...

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala na umirujućim riječima. No, jel može detaljnije pojašnjenje koja sekcija što točno znači?

  22. #222
    Vanchriban avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    130

    Početno

    Žbunj, ovdje ti je dobro objašnjeno, mislim da će ti pomoći http://en.wikipedia.org/wiki/Semen_analysis

  23. #223
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ....neki dan smo dobili nalaz spermiograma koji je sljedeći

    volumen 6.6 >2
    ph 7.8 7,2-8,0
    koncentracija spermija 97 >20
    broj spermija u sjemenu 640 >40
    likvefakcija nenormalno

    vitalnost 60 >75

    motilitet 57 >50
    a)motilitet-brzo progresivni 48
    b)motilitet-sporo progresivni 7
    c)motilitet stacionalni 2
    d)motilitet nepokretni 43

    leukociti 0-1 <1
    morfologija normalni oblici 44 >30
    morfo. pato. oblik glave 50
    morf. pato.oblik sred. tijela 6
    morf. patol. oblik repa -


    cink 1.0 1,2-3,5
    fruktoza 9.2 8.3-27.8
    citrati 20-0 10.4-41.6

    U njemu nema napisana dijagnoza...
    primjećujem da mu fali cinka....a i brine me likvefakcija...kako nju poboljšati???

  24. #224

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    81

    Početno

    MM je prije par godina imao nalaz astheno teratozoospremije, dakle štekali su pokretljivost i morfologija, i to je bilo samo 3%normalnih... možeš malo pretražit ovdje po forumu, ima puno nadomjestaka vitamina i minerala koji često fale organizmu. MM je 6 mj. uzimao Spirulinu, l-carnitin, l-arginin, selen i cink ( ja sam izproučavala da je to najbolje za ovaj nalaz) i rezultat je bio normalan nalaz nakon toga! Sve vrijednosti su se digle. Probaj i ti nać neu kombinaciju, ne može štetit, samo se drži doza! Sretno!
    Citiraj Žbunj prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno na pojašnjenjima i savjetima. Neke stvari su mi sad puno jasnije i nekako sam mirniji. Za početak idemo MŽ ginekologici pa da vidimo šta će nam ona reći...

  25. #225
    nova nada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    52

    Početno

    poz.

    moj ima istu dijagnozu.

    može točan recept za popravak spermiograma?

    vidim da ste popravili nalaz, a dali je došla i trudnoća?

  26. #226
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    bojim se da nema točnog recepta, ali imaš na podforumu potpomognuta temu "kako ste poboljšali spermiogram" pa prouči malo tamo što piše. Nekima vitamini/pripravci pomognu, nekoma nažalost ne... ali ne škodi pokušati, pogotovo ako je TM za to da redovito (barem 3 mj.) pije 10ak tabletica dnevno. Sretno

  27. #227
    OCUDITE avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    120

    Početno

    Koliko se sjeĆam poremeĆaj u likvefakciji znaČi da neŠto sa prostatom ne Štima , a i nedostatak cinka bi isto znaČio jer se cink uzima kod oboljenja prostate, pa pokuŠajte kod urologa viditi dal je sve ok.
    Citiraj tina2701 prvotno napisa Vidi poruku
    ....neki dan smo dobili nalaz spermiograma koji je sljedeći

    volumen 6.6 >2
    ph 7.8 7,2-8,0
    koncentracija spermija 97 >20
    broj spermija u sjemenu 640 >40
    likvefakcija nenormalno

    vitalnost 60 >75

    motilitet 57 >50
    a)motilitet-brzo progresivni 48
    b)motilitet-sporo progresivni 7
    c)motilitet stacionalni 2
    d)motilitet nepokretni 43

    leukociti 0-1 <1
    morfologija normalni oblici 44 >30
    morfo. Pato. Oblik glave 50
    morf. Pato.oblik sred. Tijela 6
    morf. Patol. Oblik repa -


    cink 1.0 1,2-3,5
    fruktoza 9.2 8.3-27.8
    citrati 20-0 10.4-41.6

    u njemu nema napisana dijagnoza...
    Primjećujem da mu fali cinka....a i brine me likvefakcija...kako nju poboljšati???

  28. #228

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    81

    Početno

    Citiraj nova nada prvotno napisa Vidi poruku
    poz.

    moj ima istu dijagnozu.

    može točan recept za popravak spermiograma?

    vidim da ste popravili nalaz, a dali je došla i trudnoća?
    kao šta je tikki rekla, nema točnog recepta, ja sam izproučavala da je za kombinaciju loše pokretljivosti i loše morfologije dobro uzimat sve ovo što sam gore napisala.
    Tad još nismo bili u fazi pravljenja djece ( spermiogram je radio iz drugih razloga), a sad su iza nas tek dva ciklusa, tako da se još ne brinem. Nije od prije tri godine ni provjeravao spermije ni uzimao preparate pa ako još koji mjesec ne bude išlo, ponovit ćemo nalaz i po poterbi opet tabletice...

  29. #229
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj OCUDITE prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se sjeĆam poremeĆaj u likvefakciji znaČi da neŠto sa prostatom ne Štima , a i nedostatak cinka bi isto znaČio jer se cink uzima kod oboljenja prostate, pa pokuŠajte kod urologa viditi dal je sve ok.
    ok...budemo...samo me zanimalo dali je to tko uspio popraviti.....

    idemo kod urologa samo dok mu stignu nalazi briseva ovaj tjedan...pa da onda ima sve papire...

    također mi na nalazu ne piše ni dijagnoza,,,no bne znam zašto......

  30. #230
    OCUDITE avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj tina2701 prvotno napisa Vidi poruku
    također mi na nalazu ne piše ni dijagnoza,,,no ne znam zašto......
    JA MISLIM DA JE KOD TEBE NORMOZOOSPERMIJA i da zato ne piše ništa.

  31. #231
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj OCUDITE prvotno napisa Vidi poruku
    JA MISLIM DA JE KOD TEBE NORMOZOOSPERMIJA i da zato ne piše ništa.
    da...to i sama pomalo zaključujem...brine me samo ova likvefakcija...morat ću ga što prije potjerati urologu....

  32. #232

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav, društvo,

    samo da se javim, iako sam trebao prije. Nadam se da nećete zamjeriti...

    Uz sve loše nalaze, a kasniji su bili još lošiji krenuli smo u postupak MPO na VV.
    Završili smo sve pretrage, te čekali red. Cijelo vriijeme smo radili na bebaću....

    Svaki mjesec smo se nadali da ipak bude sve ok.
    Par dana sam imao čudan osječaj te nagovorio suprugu da napravi test ( već n-ti prije tog svaki mjesec ), i pojavio se +.

    Sreći i suzama nije bilo kraja. U to vrijeme sam bio na poslu a kolegama nije bilo jasno što se događa....

    Zatrudnila je prirodnim putem. Trudnoća je bila dosta teška sa gadnim mučninama ali sve je prošlo.
    Sada imamo malu prekrasnu djevojčicu staru 10 dana. ( upravo je na cici...)

    Uglavnom htio bih izložiti naš "recept" kojim nam je uspjelo.

    Ja: Riješio sam se živine. Više nisam pio nikakve dodatke prehrani, vitamine ni posebnu hranu. Normalno sam se hranio i živio.
    Svaki dan sam se praznio nekoliko puta ( čitao sam da se učestalom ejakulacijom povećava proizvodnja i povečava udio zdravijih spermija ) koliko
    god puta sam mogao. Tuširao se hladnijom vodom i hladio testise hladnom vodom nekoliko minuta.

    supruga se riješila klamidije..

    Odnose smo imali svaki dan u jednom intervalu po dva puta za redom.
    u vrijeme začeća bili smo žestoko posvađani i nismo ni razgovarali ali smo "doradili" posao i eto bebe

    Javio sam se samo da iznesem svoja iskustva, možda nekome pomogne.

    Pozdrav i sretno


    Moj stari post je u nastavku



    "
    Pozdrav rode..

    Supruga i ja radimo na bebaču cca godinu i pol, ali ništa

    Radio sam dva spermiograma

    dijagnoza: oligoasthenoteratozoospermia

    U prvom nalazu normalno pokretljivih 22 % - onaj A..
    Pio sam C vitamin, E, Carnitin, Bioastin, pojeo na tegle meda i na kile lješnjaka, koštica i ostalih gluposti
    Prestao pušiti, ne pijem, osim malo viška kila ( cca 20 )

    Napravio sam drugi: još gori cca 18 % pokretnih....
    Sada pijem Tribestan ( šesta kutija pri kraju)

    Supruzi su našli klamidiju , te smo zajedno pili sumamed. Kasnije je ponovila nalaz, sve OK

    Nedugo sam napravio briseve ureter i ejakulata: nema klamidije, ostalo OK, osim na testu "TV" su našli Trichomonas vaginalis.

    Zna li netko može li, i koliko utjecati ta živina na spermiogram ?"

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno Spermiogram

    Bokić !

    imam pitane u vezi spermiograma i mogućnosti prirodnog začeća sa dg.Asthenozoospermia? Naime to je prvi spermiogram mm a njegova liječnica mu je rekla da ne vjeruje da možemo prirodnim putem, molim vas odgovor

  34. #234

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Naravno da ima šanse nikad nemoj gubiti nadu i razmišljati negativno..Naime to vam je tek prvi spermiogram iz kojeg se nedaju nikakvi zaključci, morate ga ponoviti barem dva puta još, jer hrpa je stvari koje utjeću na spermiogram (loše raspoloženje, prehlada, neispavanost, stres....)
    moj MM je imao oligoasthenoteratozoospermia, a ja pak ciste na jajnicima,..Svoj sam problem rješila čajom od vrkute (čudo od biljke), a MM je uzimao cink, folnu kiselinu, magnezi, L´arginin, čaj od piskavice i definitivno što više seksa nakon četiri mjeseca nalaz troduplo bolji i ja u drugom stanju, sreći nije bilo kraja

    Sretno i nemoj se nepotrebno zamarati

  35. #235

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1

    Početno

    pozz drage moje, muz mi je radio spermiogram pa ako koja od vas moze da me uputi na tumacenje slj rezultata:
    (E)- ejakulat
    (E) Volumen 2,4ml
    (E) E.pH 7,8 jed pH
    (E) Ukupan broj 75 000 000 n/ml
    (E) Jako pokretni 57 %
    (E) Slabo pokretni nakon 60min 22%
    (E) Nepokretni nakon 60min 21%
    (E) Normalni oblici 75%
    (E) Patoloski oblici 25%
    Hvala

  36. #236
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Arma, draga, vrijednosti koje si navela djeluju super.

    Volumen je ok.

    Broj me malo zbunjuje jer piše ukupan broj, a onda piše m/ml (što je koncentracija), kako god ako je 75m ukupno to ispada 35m/ml što je isto odlično

    Pokretljivost je super, morfologija isto... ma uglavnom sve super.

    Koliko dugo radite na bebici? Jeli vam ovo prva pretraga?

  37. #237

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na forumu iako sam u MPO prici vec više od godinu dana i redovito vas pratim.

    željela bih da mi netko prokomentira spermiogram MM rađen u petrovoj.


    Sperm anaiysed 56 volume 2,5mL
    concentration 49,38 mill/mL spermcount 123,46 mill

    grade A motillity 20% 9,9 mill/mL
    grade b motillity 11% 5,4 mill/mL
    grade c motillity 20% 9,9 mill/mL
    grade d motillity 49% 24,2 mill/mL



    MEAN (SD) MEDIAN S.E.M.
    Velocity (micron/s) 34,7 (36,6) 32,9 8,9
    linear velocity (micron/s) 25,3 (10,3) 23,9 2,5
    linearity index 81,6 (54,1) 88,5 13,1

    --------------------------------------------------------------------------------------

    ph (>7,2) :8
    viscosity (<2 cm) :<2 cm
    agglutination : no agglutination
    round cells (<5mill/mL) : 0,8
    white blod cells (<1mill/mL) : 0,1
    morphology (30%) :14
    vitality >75 :52


    Nadam se da nisam nešto krivo pretipkala!

    Pozdrav i unaprijed hvala!!!!!

  38. #238

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Također pitanje - za koliko vremena se najranije preporuča ponoviti spermiogram? Rezultati su nam ispali prilično loši, s tim da smo dobili nalaz bez brojčanih vrijednosti ( samo opisno - ne znam da li je to jer je bilo samo 2ml? ) da je nađen vrlo mali broj spermija, slabo pokretnih k tome, uvjeti u bolnici su bili katastrofalni, wc gdje se vrata otvaraju na obratnu stranu i bez ključa..zahvaljujem unaprijed..

  39. #239

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Eh da! Zaboravila sam napisati konačnu dijagnozu,
    ASTHENOZOOSPERMIA

  40. #240

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Applepie, pogledaj http://potpomognutaoplodnja.info , puno odgovora našla sam upravo tamo...Lijep pozdrav!

  41. #241

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Hvala Franka 35, pogledati ću tamo.

  42. #242

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozzdrav , da se ukljucim u ovaj forum i podjelim s vama svoja iskustva,
    MM radio spermiograam 27.05.2011 ,,,,,i rezultati nisu bili ohrabrujuci
    Pokretni spermiji 37% , u smjeru 13% , u mjestu 24 % , nepokretni 63%,.............losa situacija.

    Da bi 23.01.2012 ponovio spermogram , situacija priblizno ista U smjeru 14% slabo pokretni u smjeru 8% u mjestu pokretni 5% , nepokretni 73%,

    E sad da vam kazem MŽ je zadnju menstruaciju imala 01.01.2012..... i sad (23.02.2012) je u 8 tjednu trudnoce , hvala Bogu ,,,,,

    eto da vas malo ohrabrim ostala je trudna prije nego sto sam uradio drugi spermogram......imali smo intenzivne odnose od 10-14.01.2012.......i uspjeli smo hvala Bogu......

    Ovo pisem da vas ohrabrim jer i mene je ohrabrila situacija članova ovog foruma pod nikom Eusebio i drugi............

    Nije sve u rezultatu spermograma ima tu i Božijeg (Allahovog dz.š. davanja )......samo se volite , "sexajte " i rezultat mora doći......pod uslovom da sex bude uz dobro zagrijavanje i predigru pustite suprugu da dodje do izrazaja radite inovacije u sexu ,,,nemojte da se to svodi na samo sex .....jednostavno posvetite čitav dan svom mužu ili supruzi ....opustite se ludujte uzivajte volite se(to ubrzava spermije da dođu do cilja)...........

    Eto zelim vam da sto prije postanete roditelji

    samo da napomenem ja imam 30 god a supruga 37.......

    Sretno i sve najbolje........

  43. #243
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj User prvotno napisa Vidi poruku
    Pozzdrav , da se ukljucim u ovaj forum i podjelim s vama svoja iskustva,
    MM radio spermiograam 27.05.2011 ,,,,,i rezultati nisu bili ohrabrujuci
    Pokretni spermiji 37% , u smjeru 13% , u mjestu 24 % , nepokretni 63%,.............losa situacija.

    Da bi 23.01.2012 ponovio spermogram , situacija priblizno ista U smjeru 14% slabo pokretni u smjeru 8% u mjestu pokretni 5% , nepokretni 73%,

    E sad da vam kazem MŽ je zadnju menstruaciju imala 01.01.2012..... i sad (23.02.2012) je u 8 tjednu trudnoce , hvala Bogu ,,,,,

    eto da vas malo ohrabrim ostala je trudna prije nego sto sam uradio drugi spermogram......imali smo intenzivne odnose od 10-14.01.2012.......i uspjeli smo hvala Bogu......

    Ovo pisem da vas ohrabrim jer i mene je ohrabrila situacija članova ovog foruma pod nikom Eusebio i drugi............

    Nije sve u rezultatu spermograma ima tu i Božijeg (Allahovog dz.š. davanja )......samo se volite , "sexajte " i rezultat mora doći......pod uslovom da sex bude uz dobro zagrijavanje i predigru pustite suprugu da dodje do izrazaja radite inovacije u sexu ,,,nemojte da se to svodi na samo sex .....jednostavno posvetite čitav dan svom mužu ili supruzi ....opustite se ludujte uzivajte volite se(to ubrzava spermije da dođu do cilja)...........

    Eto zelim vam da sto prije postanete roditelji

    samo da napomenem ja imam 30 god a supruga 37.......

    Sretno i sve najbolje........
    user drago mi je da ste uspjeli. Potpisujem sve što kažeš. MM ima dobar spremiogram, toliko dobar da mu dok. kaže da je i s prezervativom opasan. Razveselile su me vaše godine, to je baš lijepo, jer eto ja ću uskoro 38, MM ima 28, pokušavamo unazad 7 mjeseci, ali ništa za sada. Pomalo smo razočarani, ali ne odustajemo. Sve je ok kod oboje, pa valjda će se "zapelcati" uskoro. Vama puno sreće i uživanja u predstojećim danima. Uživajte...

  44. #244
    kolimoli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    860

    Početno

    Drage cure MM je bio na svom prvom Sgramu i samo sam htjela čuti mišljenja ili možda iskustva sa sličnim nalazom, dali je i nakon koliko došla trudnoća...... Nalaz je normozoospermia, ali to je zato što sadašnje WHO smjernice daju za granice najniže vrijednosti dok bi prema prijašnjim smjernicama bili i malo sporiji i imali niže vrijednosti za morfologiju.

    volumen- 2 ml
    concentration- 104,94 mill/m
    spermcount- 209,88 mill
    grade A motility- 18%
    grade B motility- 16%
    grade C motility- 4%
    grade D motility- 62%
    morphology- 6%
    vitality- 58%

  45. #245
    Melem33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    714

    Početno

    E da i mm ima neke nove parametre, nije standardni spermiogram.
    Znaci imao je normo,pa astheno, a sada kazu na mom otpusnom pismu :
    Ejakulat u postupku:
    Volumen 0,4 ml
    Broj spermija 19,0 mil/ml
    PP spermija 7,0 mil/ml
    Kinetika 2/3 ( dobro pokretni spermiji)

    Da li to znaci da vise nije astheno?

  46. #246
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Mi smo isto gledali na otpusnom pismu ali to, mislim, nije cijeli spermiogram nego možda samo analiza onoga s čime su radili postupak? Možda nakon centrifuge ili tako nešto? Koncentracija je po novim who smjernicama ok, ali volumen je poprilično mali. To bi ispalo da imate ukupno oko 3 mil progresivnih spermija u cijelom ejakulatu. Nagađam samo...

    Možda nam se javi netko tko zna, i mene baš zanima.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Melem33 prvotno napisa Vidi poruku
    E da i mm ima neke nove parametre, nije standardni spermiogram.
    Znaci imao je normo,pa astheno, a sada kazu na mom otpusnom pismu :
    Ejakulat u postupku:
    Volumen 0,4 ml
    Broj spermija 19,0 mil/ml
    PP spermija 7,0 mil/ml
    Kinetika 2/3 ( dobro pokretni spermiji)

    Da li to znaci da vise nije astheno?
    Na žalost i dalje je Astenozoospermia + Oligozoospermia + Hypospermia. Objašnjenja pročitaj ovdje.

  48. #248
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Legolas, ali ostaje još jedno ključno pitanje... a to je je li uopće taj komentar s otpusnog pisma relevantan za spermiogram jer to nije pretraga spermiograma već opaska na otpusnom pismu iz postupka IVF.

    Možda ne bi nakon postupka, ako ne uspije, bilo loše napraviti baš pravi spermiogram da se vidi stanje.

  49. #249

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj tikki prvotno napisa Vidi poruku
    Legolas, ali ostaje još jedno ključno pitanje... a to je je li uopće taj komentar s otpusnog pisma relevantan za spermiogram jer to nije pretraga spermiograma već opaska na otpusnom pismu iz postupka IVF.

    Možda ne bi nakon postupka, ako ne uspije, bilo loše napraviti baš pravi spermiogram da se vidi stanje.
    Potpuno se slažem!

  50. #250

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    7

    Početno Spermiogram + nizak nivo FSH i testosterona

    Pozdrav

    Nadam se da cete imati vremena da mi odgvorite na nalaz koji evo mozete procitati nize. Radio sam spermiogram i rezulatati su:

    Apstinencija dana: 5
    Kolicina u ml: 7ccm
    Broj spermija u ml: 65 x 106/ml
    Broj spermija u citavoj kolicini ejakulata: 455 x 106
    Pokretljivost: 55%

    Mikroskopski pregled ejakulata: Ejakulat je normalne konzistencije. U ejakulatu prisutno dosta polimorfonuklearnih leukocita i bakterija. Prisutne mjestimicne aglutinacije spermija. Nadjene celije spermatogeneze. Spermatozoidi su normalnog oblika i kretanja.


    Nakon ovoga sam radio spermokluturu gdje pise da nijedna bakterija nije posebno izdvojena.

    Danas sam radio analize FSH i Testosterona:
    Testosteron 3,63 referentna vrijednost 3,0-10,6
    FSH 3,46 referentna vrijednost 1,7-12,00

    Oba hormona su skoro na donjoj granici, sta moze uzrokovati ovakav nivo?

    Hvala

Stranica 5 od 12 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •