Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: kad su dobili prve role?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno kad su dobili prve role?

    david ce uskoro navrsiti 3 godine (ovo mi je prvi post na skupini 3 - 6 :D ).

    zeli role, uvijek ih gleda po ducanima, vidim da ih ima dovoljno malih da mu pristaju, ali jos uvijek dvojimo je li on dovoljno velik za njih. inace je spretan, zna padati... naravno, ako se odlucimo za role kupujemo i kacigu i stitnike za koljena i - kako on kaze - pazuha (umjesto laktove) .

    jasno je sto me zanima - kad su se vasi krenuli rolati i je li 3 godine prerano?

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nasi su krenuli ovo proljece.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sa tri je dobio one na cetiri kotaca, a za cetvrti rodendan je dobio inline role. kako trenira hokej (zasad samo klizanje) obozava i rolanje.

  4. #4
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno Re: kad su dobili prve role?

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ...stitnike za koljena i - kako on kaze - pazuha (umjesto laktove)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    hvala vam na brzim odgovorima. mame iskusnjace molim jos kratak savjet vezan uz kvalitetu rola: postoje li neke provjerene marke, na sto posebno treba obratiti pozornost kad se kupuju, postoje li one kojima se stopalo "razvlaci" (iskreno, s obzirom na brzinu rasta njegovog stopala - iskreno se nadam potvrdnom odgovoru)..?

    hvala

  6. #6
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi smo iz ne-role skupine: iz raznoraznih razloga nit tata nit mama nisu nikad stali na role, pa me bas zanima da li ce Vedran pokazati zanimanje za to.
    No, zato smo svi uvijek za bicikl ...

  7. #7
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    hvala vam na brzim odgovorima. mame iskusnjace molim jos kratak savjet vezan uz kvalitetu rola: postoje li neke provjerene marke, na sto posebno treba obratiti pozornost kad se kupuju, postoje li one kojima se stopalo "razvlaci" (iskreno, s obzirom na brzinu rasta njegovog stopala - iskreno se nadam potvrdnom odgovoru)..?

    hvala
    Mi smo kupili takve "razvlacive", za nase klince, al u Kanadi :/

    Kupili smo ih zbog istog razloga kao sto si navela - da ne moramo kupovati nove svake godine.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zaboravila sam reci da su nase role in-line iliti s jednim redom kotaca.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Mi smo kupili prije negih 4 mjeseca. Bila je zima i zapravo smo isli na klizanje ali smo vidjeli snizene role pa kupili odmah i to. Iz prodavnice je izasao na njima i sad je vec prilicno dobar.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Zaboravila sam reci da su nase role in-line iliti s jednim redom kotaca.
    O, da! I nase isto.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Zaboravila sam reci da su nase role in-line iliti s jednim redom kotaca.
    O, da! I nase isto.

    O, da. Nama jedino takve i dolaze u obzir... one "klasicne" ga uopce ne zanimaju....

    hvala vam jos jednom.

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    te djecje inline role su obicno na razvlacenje.
    prve su nam bile nesto 25-27, ne sjecam se. druge 27-30, trece su 31-34, jos smo na drugima.
    TL, oko 250 kuna.

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Ja Borni niti ne mislim kupovati prije pet godina, pet i pol...

  14. #14
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kupili eugenu (i mami :D ) prije mjesec dana. njegove su 31-35, tako da ce biti sigurno dobre i dogodine a mozda i dulje.

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ege, ja ivaru vec obecala voznju s eugenom.
    sad je pilana svakodnevna. kadce, kadce.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    nije prerano, ako ima volje...dapače...

    tih rola imaš stvarno svugdje i po svakakvim cijenama...od turbo-limača, preko intersporta, pa do profesionalki tzv.K2 (oko 800kn)...mislim da je za početak najbolje da mu kupiš neke plastičnjače koje ne mogu prebrzo juriti; tek toliko da dobije osjećaj i da se oslobodi straha (iako mi se čini da ga ni nema )...

    štitnici i kaciga pod obavezno...mi smo to kupili sve u paketu u turbo-limaču...tam je bilo najpovoljnije, a čisto ok..

    ne znam da li ide u vrtić, ali recimo, u našem vrtiću svake godine organiziraju tečaj rolanja i to je super...mi smo maloga upisali i odlično se naučil furati..

    što se tice pomicanja rola po brojevima...nemoj se previše opterećivati s tim...bolje ti je da ne kupuješ neke skupe jer ne znaš koliko će ga to držati, a i prvu sezonu ne bu to bilo bogzna kaj...tak da ti je bolje, kad vidiš kak mu ide i da li je interes još tu, da mu druge sezone onda kupiš eventualno nekaj bolje..

    mislim da ti ne preostaje ništa drugo nego da si cijela familija kolektivno kupite role i na jarun!!! :D

  17. #17
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ege, ja ivaru vec obecala voznju s eugenom.
    sad je pilana svakodnevna. kadce, kadce.
    ma kad god, iako eugen sigurno nije na ivarovom nivou.

    no, pozivamo vas u nas park na njegovu omiljenu zabavu; jurnjava na biciklima (naravno bez pomocnih), kaciga obavezna, za majke bolje da ne gledaju.

    samo neka nas ivar nazove kad god hoce, lako cemo se mi s njim dogovoriti, a ti onda ionako nemas izbora

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ova majka ne samo da ne gleda nego ni ne uspije gledati, jer dok ja puf pant pretrcim dvadesetak metara on je vec dvjesto van vidokruga

    ali, anki me sad zezla sa ovim svojim postom, jer sad razmisljam o K2 rolama :/ kakve ege ima?

  19. #19
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    njegove su iz TL 299 kn

    a zasto mene nitko ne pita kakve ja imam da se hvalim

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ege, nisi dala dobar link.
    onda nisu roces?
    nase su no name, a zbog hokeja mislim da bi mu ipak trebala uzeti nesto bolje. :/

  21. #21
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    nema linka isto su no name, ali meni se cine dosta kvalitetne.

    moje su Roces

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    roces su isto o.k. mislim da njih ima u intersportu..jesi ih ti tam kupila egemama?

  23. #23
    vanan

    Početno

    Salamon, Vibes........


    svi imaju role ali starijeg jako zanimaju motori(to je po meni) i sad budem mu kupil jednog motorčeka(za one koji zanaju KTM SX85)

    moraju imati gumene kotačiče(role) jer inače su jako tvrde i djeca ih ne vole. lakše se naučiti rolati na gumenim. moraju dobro pristajati na nogu.

  24. #24
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ajmo postrojte se: ko rola po jarunu? da organiziramo neki maraton roda-rolerica s kolicima i bez

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja bi ucila rolati. ima li neka od vas isto pocetnica koja bi se sramotila sa mnom? (dijete ce me se odreci)

  26. #26
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ivka, mene si zaboravila?

  27. #27
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ljudi, zene, djeco, pa imate skole rolanja na Jarunu i okolici. Malo se raspitajte, pogledajte na internetu i naucite sigurno rolati... Ja sam ucila na jednom parkiralistu na Kajzerici, ako nekoga zanima posaljem broj telefona na pp.

  28. #28
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Patrik je dobio Rocesice za treći rođendan, razvlačive pa će ih sigurno još godinu, dvije moći koristiti.
    Zasad se rolao samo po parketu u stanu da malo stekne osjećaj za ravnotežu (čini mi se da mu super ide :D ), a uskoro ćemo i na Jarun.

    Mama i tata su već prekaljeni roleri, mislim da se već cijelo desetljeće rolamo.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    anchi pp, koliko traje ta škola rolanja? Ajd pliz pošalji broj. Mene je MM učio, tj. učili smo zajedno, ali je on nakon doslovno 10 minuta već izvodio figure između stupića na parkiralištu, a ja nisam baš talent. Kupili smo kolica s kojima možemo rolati, ali mi se ne čini pametnim rolati po Jarunu s bebom dok nisam sigurna da znam zakočiti...

  30. #30
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam isla u skolicu koju vode decki ih Koturaljaskog saveza Hrvatske. Traje 10 sati i kosta 250 kn (ako se dobro sjecam). Meni je takodjer bilo najvaznije nauciti kociti i penjati se i silaziti s rinzola. Mozda bi ti s kolicima trebala ici u skolu .

  31. #31
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Evo linka na koturaljkaski klub. Cini se da imaju tecajeve rolanja u vecernjim satima na Jarunu.

    http://www.ikk-trol.hr

  32. #32

    Početno

    Dragi roditelji!

    Evo post od jednog budućeg tate, i spletom okolnosti predsjednika Inline Koturaljkaškog Kluba TROL.

    Zadnjih dana sam vidio mnogo posjeta klubskom siteu s linka na roda.hr i tako pronašao ovu temu.

    Pokušati ću pomoći svima s problemima oko dječjeg rolanja.

    Nekoliko osnovnih pravila:
    1. dob djeteta nije toliko bitna, već svaki roditelj može procijeniti motoričke sposobnosti svog djeteta. Obično je najranija dob oko 3 godine

    2. Djetetu se treba kupiti udobna i fleksibilna rola....izbjegavati plastične!!!!
    U Mercatoneu se za stotinjak kuna daju nabaviti neke žute role koje zvuče kao da se gajbe vuku po cesti. Nemojte to niti slučajno uzimati čak i iz siguronosnih razloga. Varijabilne role su uobičajene. Savjetujem marke: Powerslide, Roces, Rollerblade, K2(skupo zbog imena)

    3. Bez kacige i štitnika za dlanove nema rolanja !!!!!!!!!!!!!!!! To vrijedi u pravilu i za odrasle!

    4. Savjet je da prve korake dječica naprave uz stručnu osobu. To će im dati osnove za daljnje usavršavanje ravnoteže i pokreta, te nadasve sigurnu vožnju.


    To su neka osnovna pravila.
    Mnogo roditelja rolera imaju dilemu kakva kolica izabrati za rolanje s malim djetetom. Zadnjih desetak dana sam baš utrošio na proučavanje kolica. Rekao bih da je nekoliko osnovnih elemenata:
    dijete bi svakako trebalo gledati prema roditelju dok se rola zbog vjetra.Nama odraslima mali dašak vjetra normalna stvar ali bebe su jako osjetljive na to, pa je dobro potražiti kolica na kojima se da okretati pozicija sjedalice ili se ručka seli. Poželjno je uzeti kolica s kočnicom (kao na biciklu) jer je dosta teško zakočiti i samom roleru. Ljudi pitaju da li uzeti trokolicu ili s 4 kotača. To je po meni svejedno, no bitno je da na trokolici prvi kotač može skretati. Ja sam za bebu izabrao s 4 kotača
    Veliki kotači na pumpanje, amortizeri za ublažavanje vibracija. Čak ni cijena nije velika cca 1600kn http://www.abc-design.de/

    Kako ovaj post ne bi ipak bio pre veliki, stavljam znanje kluba članovima Rode i ostalim roditeljima na raspolaganje. Za sve informacije možete me kontaktirati na uprava@ikk-trol.hr a i predlažem da se možda organizira mali sastančić gdje bi se usmeno razjasnila sva pitanja oko rolanja roditelja i malih budućih rolera

    Puno sreće svima uz rolerski pozdrav,

    Hrvoje
    http://www.ikk-trol.hr
    uprava@ikk-trol.hr

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    super da si se javio (osim slicice u postu, prekrsaj vec na pocetku )

    sljedeci tjedan kupujemo role, nasla sam roces, razvlacece, br 31-35, za nekih 500 kuna. jel to ok?

    a ovo da se treba kupiti prave role uvjerila sam se pred mjesec dva i sama, moja necakinja je dobila za rodendan role Roces, a sin mi ima neke plasticnjace (tocno opisano grebanje gajbe) koje su nazalost bile i skuplje od 100 kuna. on je hokejas pocetnik i njegovo umijece je dosta bolje nego njeno.
    ali, kad je stala u te roces role, ona je tako prorolala :fijuuuu: dok je on samo strugao za njom.

  34. #34
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Wow, i profesionalac nam se javio!)))))

    Puno hvala na savjetima!

    Moj junior je za 3. rođendan na vlastitu želju i inicijativu (a mama i tata su već okorjeli i prekaljeni roleri ) dobio role. Odabrali smo točno te koje Ivarica spominje - Roces, cijena oko 500 kn, preslatke.

    Štitnike smo jedva našli jer je baš po gradu bila nestašica tih sasvim malih, tek jedno mjesec dana nakon rola smo ih našli u Turbo Limaču, komplet za 70 kn. U tih mjesec dana junior je vježbao rolanje po stanu i zaključio da on to još ne zna. :/ Entuzijazam je splasnuo, ostaje mi jedino nada da mu do idućeg ljeta noga neće narasti preko 5 brojeva.

  35. #35
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    "rollerblade" role smo upravo danas dobili
    idem u potragu za stitnicima

    nisam bas sigurna da ce skoro prorolati, ali eto, mozda....

    i u splitu ima skola rolanja, samo ne znam kad pocinje i ima li za njegovu dob, jer bi zbilja voljela da ga strucna osoba pouci pravilnom rolanju i da ga pocetni strah ili pad ne ukomira...

  36. #36

    Početno

    Nisam znao da slikice nisu dozvoljene!!! Moja isprika

    Roces ima dva odlična dječja modela "Roady" i "Flash". Ne znam koji je model za 500kn, no bez obzira, to nije loša cijena. :D
    Ja za klince savjetujem Powerslide ( www.powerslide-croatia.com) Još ih nema puno po dućanima no može se kupiti preko interneta. Distributer je u blizini Jaruna pa se tamo mogu i isprobati. Cijene su između 400 i 500 kn a mislim da će biti sniženje slijedeći tjedan. :D

    Za školu rolanja u Splitu nisam još čuo, no svakako savjetujem da se uzme koji sat. Iz iskustva znam da klinci izgube strah nakon 5minuta, ali bitno je da dobiju saznanja o osnovnom stavu, koraku, zaštiti i ponašanju na rolama.

    Trol trenutno u Zg nema u kalendaru tečaj, no ako ima zainteresiranih, lako se pokrene grupica. Zainteresirani se slobodno jave na mail ili telefon između 17 i 19h (091 2325 976)

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    gdje na jarunu? moze detalji na PP, adresa i telefon?
    tenks

  38. #38

    Početno

    Evo podaci od kluba:

    Na telefon molim zvati između 17 i 19h

    INLINE KOTURALJKAŠKI KLUB TROL
    Nehajska 42, 10000 Zagreb

    tel. 01 3647 201
    GSM: 091 2325 976

    uprava@ikk-trol.hr
    www.ikk-trol.hr

    Tečaj bi bio na Jarunu, no kroz koji dan ćemo dobiti na korištenje još neke lokacije, no to ću naknadno javiti.

    Pozdrav

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sad gledam ove powerslide role i po broju nam jedino odgovaraju ove model F1, samo njih ima za male noge (ostale su od 33).
    i sad, ivar ima 31, a nude se 29-31 i 32-34.

    ove kojima se mogu dodati nozevi, to sam cula da nije bas nesto?

  40. #40

    Početno

    Opla ...to je greška na webu.
    F1 su slijedeći brojevi: 29-32,31-34,35-38
    Ima na siteu cjenik za download pa u njemu piše ispravno

  41. #41
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo mi kupili role.
    nije bilo tih F1. uzeli smo neke s likom nekog cudovista pa je i ivar sretan. tenks na info, trenutno je popust 30% plus jos nesto % ako se uclanite u rolanje.com (par klika misem)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno imamo role

    Ivarica, kaj isto danas???

    I mi smo danas kupili role, Roces 31-35- u super dućanu u Ilici u dvorištu malo prije Turbo sporta. (Rost sport Ilica 16)
    Štitnike smo kupili u Turbo sportu i vidjeli da su tamo iste role skuplje. :D

    I onda si je Grga na Trgu obuo role, stavila sam mu sve štitnike (3 para) i malo je probao kak to ide (očekivao je da će letit preko trga).
    Idem sad naći neku školicu, ili barem neke smjernice kako da počnemo.

  43. #43
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne, prekjucer.
    one roces u ilici sam otpisala (one za 500 kuna) jer su mi ipak pretvrde. uzeli smo Captain Powerslide, mekane. nacin na koji se vezuju i na koji se produzavaju je taaako jednostavan, ne mogu vjerovati jer smo dosad izokretali palce za zategnut mu rolu.

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zaboravila sam dodati da smo ih sa svim mogucim popustima platili 300 kuna :D . pa smo odmah kupili i nove stitnike

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •